Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) realmadrid válasza Pinyo16689 (#19597) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Igen

A sas nem vadászik legyekre

(#19602) Tutu7030 válasza sajby (#19600) üzenetére


Tutu7030
veterán

Utólag már én is, de sajnos már rajta van. A két év alatt jópárszor landolt a kijelővel lefelé a telefon, így a múlt héten rátettem egy ilyen uv ragasztóst. Kb 2 óra múlva 60 cm magasról a laminált padlón landolt, ez a szuper üveg meg körbe pattogott a szélén, meglett is egy-két halvány repedés rajta. Jobban jártam volna, ha nem teszek rá semmit, mert eddig a gyári üveg a betont is bírta. 😃
Szóval ezért érdekelne, hogy mennyire könnyen távolítható el a ragasztó. (azt hittem, hogy ez valami tartósabb védelem lesz majd, de nagyon nem)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#19603) Dzsekó válasza Tutu7030 (#19602) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem X-Pro van fent, az első 2 hónap után buborékos lett, ezért garanciában cserélték. Akkor könnyen lejött a ragasztó izopropil alkohollal.
Egyébként azóta fent van ez az üveg, 2,5 éve. Tény, hogy nem ejtettem le a telefont egyszer sem.

(#19604) shagy


shagy
tag

Érdekes módon a cella készenlét eszik nálam többet emui12 alatt... éjszaka simán megeszik egy 10-12%-ot. Gondolom nappal is, de akkor nem tűnik fel. Eddig éjszaka alig pár százalékot esett. Nálatok nem? :(

- shagy

(#19605) knox83 válasza shagy (#19604) üzenetére


knox83
senior tag

Ez biztosan nem normális, emui12 óta egyszer sem tapasztaltam ilyet, se éjjel se nappal.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19606) shagy válasza knox83 (#19605) üzenetére


shagy
tag

Jaaaj nem akartam gyárira visszaállítani és újratelepíteni mindent... :O

- shagy

(#19607) szemesi69 válasza shagy (#19606) üzenetére


szemesi69
addikt

A hálózati beállításokat vissza tudod állítani, azzal nem vesztesz semmit :B

Xiaomi redmi note 12 pro

(#19608) bontabela73 válasza shagy (#19604) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nálam a cella készenlétnél vagy nincs adat (-), vagy 1%, viszont a képernyő 40% fölötti értéket mutat. Reggelre max. 3-5%-ot esik az akku szintje. Augusztus végén lesz 2 éve, hogy megvan a telefon.

Da pacem, Domine!

(#19609) xcsabo válasza bontabela73 (#19608) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nálam 4%/40% ez az arány.

(#19610) Nikaré válasza shagy (#19604) üzenetére


Nikaré
őstag

Egy vagy kettő SIM -el?

(#19611) F-ECT$ válasza shagy (#19604) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha gyenge a térerő és/vagy 2 sim is van benne, akkor elfogadható az 1-1.5% / óra merülés.

Nappal azért nem tűnik fel, mert akkor vannak nagyobb fogyasztók (pl kijelző).

Dive ever, work never.

(#19612) BalanceR


BalanceR
addikt

Nemrég váltottam 30ra, ezekben tudtok tippeket adni:
- A beéégés mennyire jellemző?
(Korábban voltak amoledes telóim,(Samsung) de minden kb egy év után már találtam beégett feliratokat, ikonokat, utána óvakodtam az amoledes kijelzőktől)
- Legjobb camera app?
(A gyári éjszaka nagyon rendben van, de nappal nálam elvérzik, nem érzek benne dinamikát, és a gyári HDR sem igazán meggyőző)
-A kijelzőn lehet valahogy kontrasztot állítani?
(Ugyan azt a képet nézve egy Xiaomi IPS és a p30pro kijelzője között óriási különbségeket látok. A p30 túl kontrasztosnak látszik, és a szinhelyessége is fura, bér ez utóbbit tudom állítani, de kontrasztrs bem találtam tweaket)
-Legjobb tippek üzemidő nyerésre? Amin lehet, sötét témát használok, egyéb javaslat?
- A gyári felesleges appokat tudom valahogy fagyasztani, ha már eltávolíthatatlanok?
-Mi a legfrissebb Fw jelenleg?
:R :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19613) jézusom válasza BalanceR (#19612) üzenetére


jézusom
addikt

Én nem használok kamera appot, de a samuhoz képest minden fakó(ez nem a samu érdeme)

Üzemidőt egy-két app rontja, azokat ki lehet lődözni, de szerintem elég jól bÍrja.

(#19614) xcsabo


xcsabo
senior tag


Ez fakó?

(#19615) BalanceR válasza xcsabo (#19614) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem ez túlszaturált, de nem is mondtam, hogy fakó, hanem hogy gyenge a dinamikatartomány ezért túl kontrasztos a kép. A sötét és világos részek között az átmenet túl drasztikus.
Árnyékok kb nincsenek, pl itt a jobb felső sarokban, ahol az ágak között kevés a fény, teli fekete. Ez megfelelő dinamikatartomány esetén átmenetesen rajzolódik ki, itt meg majdhogynem van zöld levél, nincs zöéd levél..

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19616) xcsabo válasza BalanceR (#19615) üzenetére


xcsabo
senior tag

Asszem a nap sem sütött.....

(#19617) direwolf válasza BalanceR (#19615) üzenetére


direwolf
őstag

Nem igazán értem a problémát.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19618) xcsabo válasza direwolf (#19617) üzenetére


xcsabo
senior tag

Szerintem arra céloz, hogy a világos és a sötét részek közti átmenet nem folyamatos. Ezen a képen a sötét részek nagyon sötétek lettek.

(#19619) direwolf válasza xcsabo (#19618) üzenetére


direwolf
őstag

Azért linkeltem az enyémet. Lehet vele jót is lőni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19620) punky10


punky10
addikt

így van.
Ha a szoftvernek lesz ideje feldolgozni az infót,akkor szép képek lesznek.
Ha nem,akkor átlagosak...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#19621) bontabela73 válasza BalanceR (#19612) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

- A beégés nálam nem jelentkezett. 2020. augusztus vége óta van meg a telefon. Korábbi posztokban írtak itt beégésről, amely mások szerint nem beégés. Szóval, én még nem találkoztam ezzel.
- Kamera app: megint csak személyes tapasztalat: a gyári kamera app-ot használom, illetve korábbi tapasztalat alapján a Camera Zoom FX appot tudom ajánlani. Korábbi készülékeken használtam ezt az appot.
- Kontraszt: A Beállítások > Kisegítő lehetőségek > Kisegítő lehetőségek menün belül van egy Színkorrekció és Nagy kontrasztű szöveg opció, egyébként a kijelző színhőmérsékletét lehet még állítani.
-A Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások menün belül, a jobb felső sarokban van egy 'Speciális elérés' opció. Ezen belül van egy Akkumulátor optimalizálás menüpont. Az alapesetben itt felsorolt appokra nem vonatkozik az akku optimalizálása, vagyis a kijelző kikapcsolása után ezek tovább futnak a háttérben. Ahhoz, hogy ezek ne fussanak a háttérben, az 'Engedélyezett' opciót kell kiválasztani.
A másik beállítás az Akku beállításokon belül (Beállítások > Akkumulátor > Alkalmazásindítás, illetve Optimizáló app > Akkumulátor (bal alsó ikon) > Alkalmazásindítás. Itt a következőt lehet beállítani az akku kíméléséhez: az összes app esetében kikapcsolni az automatikus kezelést, majd a jobb felső sarokban a manuális kezelés menüpontban csak azoknál az appoknál betenni a 3 pipát, amelyeknek futniuk kell a háttérben (pl. üzenetküldő app, email app, esetleg jelszókezelő app, facebook vagy egyéb közösségi média app). Ha a manuális kezelésénél be van jelölve a 3 négyzet, akkor elvileg megjönnek az értesítések (nálam a Microsoft Outlook esetében ez nem nagyon működik valamiért, de az általam használt email app-nál tökéletesen jó).
- A feleslegesnek tartott/nem használt gyári appokat az ADB segítségével lehet "eltüntetni". Az appok nem lesznek eltávolítva (ahhoz root jogosultság kellene), hanem az aktuális felhasználó számára nem lesznek láthatók az alkalmazáslistában. [link]
- A legfrissebb firmware verzió 12.0.0.132(C431E3R2P2patch01), vagyis EMUI 12, Android 10 alapon.

Da pacem, Domine!

(#19622) BalanceR válasza bontabela73 (#19621) üzenetére


BalanceR
addikt

Hatalmas thx :C :R .

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19623) shagy válasza szemesi69 (#19607) üzenetére


shagy
tag

@Nikaré Egy SIMet használok.
A hálózati beállításokat visszaállítom, hátha javul. (írja h a BT, WIFI beállításokat is visszaállítja, jár ez jelszavak elvesztésével?

- shagy

(#19624) BalanceR válasza direwolf (#19619) üzenetére


BalanceR
addikt

Két kép:
Az első a P30 Pro
A második egy 5 éves MiNote 3
Mindkét esetben full auto minden, ugyanakkor fotózva, ugyanoda fókuszálva (slag dob).
A lencse előtte tisztítva, telefon stabilan tartva.


Teljes méretben:
Xiaomi
Huawei
:((( :(

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19625) BalanceR válasza BalanceR (#19624) üzenetére


BalanceR
addikt

Most, hogy több képet is csináltam, észrevettem, hogy a részletek hiánya, és a számomra túl nagy kontraszt mellet a bal szélen lényegesen elmosottabb a kép. Lehet kamerahiba? :((( :F
Másnál is van ilyen?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19626) knox83 válasza BalanceR (#19625) üzenetére


knox83
senior tag

Most nézem vissza a régi képeimet és sehol nincs ilyen gond. Az kétségtelen, hogy lehet több kép megy félre autómatában mint a megjelenéskor, de szerintem nincs tragédia. Én meg vagyok elégedve a telefon kamerájával.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19627) BalanceR válasza knox83 (#19626) üzenetére


BalanceR
addikt

De azt látod, hogy az általam feltöltött p30 pro képpel mi a bajom, vagy én gondolom túl?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19628) BalanceR


BalanceR
addikt

Még egy kép-pár:
P30 pro
Xiaomi Mi Note 3
A bal oldalt a kerítés mögött a falnak támasztott deszka pl. Hogy néz ki? :O

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19629) direwolf válasza BalanceR (#19624) üzenetére


direwolf
őstag

Valamit nem jól csinálsz, vagy valami gond van a telóddal. Ennél sokkal jobb képeket lövök az én P30pro-mal.

Pl. korábban linkeltem macskámról. Kompakt kamerával sem tudok jobbat...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19630) BalanceR válasza direwolf (#19629) üzenetére


BalanceR
addikt

De mi? Sw? HW?
Itt van még egy példa:
Huawei
Xiaomi
Már eleve az gyanús, hogy feleakkora a Huawei képeinek mérete...
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19631) bontabela73 válasza BalanceR (#19622) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nagyon szívesen! :D

Da pacem, Domine!

(#19632) tal-garius válasza BalanceR (#19630) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Már eleve az gyanús, hogy feleakkora a Huawei képeinek mérete...
Na ez itt kezd igazán gyanús lenni.

(#19633) BalanceR válasza tal-garius (#19632) üzenetére


BalanceR
addikt

Volt már kamera reset, appdata törlés....
Nem értem, mi lehet.
Vagy nekem lennének tűl nagy elvárásaim?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19634) Nikaré válasza BalanceR (#19633) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem, nincsenek nagy elvárásaid.
Kezdetektől jó képeket tudtam lőni, az éjszakai módtól is leesett az állam. Mostanra valami történt mert elég gyatra képeket produkál, ezért elment a kedvem a fényképezéstől. :U

(#19635) knox83 válasza BalanceR (#19627) üzenetére


knox83
senior tag

Persze, értem abszolút. De mondom nekem is van olyan hogy egy témáról lövök 10 képet és abból mondjuk 4 v 5 szar, régen meg 1 v 2 volt rossz belőle. De ilyen szinten bluros a háttér, érdekes, mint írtam nekem ezzel nem szokott gond lenni.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19636) knox83 válasza BalanceR (#19630) üzenetére


knox83
senior tag

Itt pl a xiaomi kifejezetten fos, itt nem tudom mi a gondod a p30pvel...

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19637) knox83


knox83
senior tag

[kép] [kép] [kép] nem tudom, egy telefontól ennél többet nem igen várnék..
Egyébként ezek nálam ha bele nagyítok sokkal részletesebbek, az utolsó nagyfelbontású.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19638) K Norbi válasza knox83 (#19637) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem az Iphone 13 Pro képek mostanában nagyon bejönnek.

(#19639) BalanceR válasza knox83 (#19636) üzenetére


BalanceR
addikt

Nézd már meg az óriásplakátot bal szélen meg alatta a kerítés tégláit, aztán nézd meg a másik képen... A fű el van kenve, a fák árnyéos részei meg sötétek... Mintha fel lenne húzva a gamma.
Nem vártam FF Milc minőséget, de azért egy három éves Fotós Flagshipet ne alázzon egy 5 éves közepkategóriás kínai.
Korábban nézegettem p30 pro képeket, és azok nem ilyenek voltak... Ez most rommá van tömörítve 3-5 mega egy 10MP-s kép, és sem tömörítést, sem felbontást nem lehet a gyári appban állítani, csak képarányt... Persze ott a HighRes, de az még rosszabb...
Se szaturáció, sem szín finomhangolási opció egy pro kamerás telóban, camera2 api tiltva... :O
Megnézem majd RAWban, hátha csak a Jpg motort cseszte el egy update.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19640) knox83 válasza BalanceR (#19639) üzenetére


knox83
senior tag

Így látom amit mondasz, nem vettem észre. Rengeteg képem van és egyiknek sem ilyen a széle.. Pedig emui12 után is fényképeztem bőven, tájképeket is, nem ilyenek most nézem.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#19641) Occon adom


Occon adom
aktív tag

[link] Üdv!
Mi lehet az a két szélső pötty a sarkokban? Beégve nem lehet, de nagyon érdekelne.

(#19642) Nikaré válasza Occon adom (#19641) üzenetére


Nikaré
őstag

Alul?
Tippre a keretes fólia miatt lehet.

(#19643) sajby válasza Occon adom (#19641) üzenetére


sajby
senior tag

Tök szabályos :D

(#19644) jézusom válasza BalanceR (#19639) üzenetére


jézusom
addikt

A képaránnyal lehet a felbontást állítani.

(#19645) Occon adom válasza sajby (#19643) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Eladtam, a vevő nem tudom mit állitott rajta, de ilyen fotót küldött. Beégve nem lehet mivel nem is használtam a telefont és a kis köríveknek meg inkább hátteres alakja van , a beégés nem ilyen, volt beégett telefonom, az homályos alak beégve ( Pokemon kijelzőkép volt úgy ) de ez valami háttérnek gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#19646) AtHoS válasza Occon adom (#19645) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha van rajta kijelző védő üveg, akkor a tok felnyomja a sarokban

read-only mode on the forum

(#19647) BalanceR


BalanceR
addikt

Egyre biztosabb, hogy valami nem frankó a kamerámmal...
A tele, és a nyagylátó mondjuk, hogy okés (bár a korábbi, ezen és más fórumokon, oldalakon posztolt képek alapján többet vártam részletességben/ színekben)
Viszont a main kamera katasztrófa:
A kép közepe, még úgy-ahogy éles, viszont a szélek felé (főleg a bal) rettenetesen elmegy az élesség. közeli képeknél / makrónál még nem annyira zavaró (bár már ott is látványos, viszont kb 1 méternél távoliabbaknál, tájképnél katasztrófa...) :O
Ha elforgatva 90°-al "állóban" fotózom, az eredmény ugyan az, csak a kép alja / teteje (a forgatás irányától függően) lesz életlen .
Fekvő kép
Álló kép
(A képek full autómatában készültek AI nélkül, letisztított lencsével, letámasztva, nem kézből, jól megvilágított, helyen természetes fénynél.)
Minden felbontáson tapasztalható a probléma, és RAW-ban is ugyan ez van.
Gondoltam, hogy esetleg túl nagy a mélységélesség, de manuálban lerekeszelve is megvan az életlenség, szóval nem is az a gond. A kamerákon nem látok fizikai elváltozást / sérülést, foltot...
A legfrissebb FW van rajta, Factiry reset / kamera app reset is volt már.
Szerintetek mi lehet? :O :(((
Szoftver? Lencsehiba? Fókuszhiba?
Tapasztalt már valaki hasonlót?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#19648) direwolf válasza BalanceR (#19647) üzenetére


direwolf
őstag

Szerintem elmozdult a lencse és/vagy az érzékelő.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#19649) xcsabo válasza direwolf (#19648) üzenetére


xcsabo
senior tag

P10nél volt módszer a javításra az ütögetés. Az ois el tud mászni. Egy ismerős p30 proja a kormányon pihent motorozás közben bekapcsolt kamerával. El is szállt az ois neki.

(#19650) subset válasza BalanceR (#19647) üzenetére


subset
senior tag

Ez egyértelműen HW hiba lesz....
Le nem ejtetted ?

Használj Te is szabad szoftvert !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.