Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Emui 12-n a lehúzható gyorskapcsolóknál el lehet távolítani a zenei szekciót? Semmi szükségem rá..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20552) bontabela73 válasza Ferenczi Áko (#20551) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Sajnos, nem lehet levenni onnan. A gyorskapcsolók szerkesztésénél nem is szerepel ez a rész, illetve csak a Device+ opciót lehet külön kitűzni vagy levenni.

Da pacem, Domine!

(#20553) bontabela73 válasza Balúkapitány (#20547) üzenetére


bontabela73
aktív tag

A kamera app nagyjából ugyanaz, mint korábban, de elképzeélető, hogy vannak kisebb változások a korábbi verziókhoz (pl. EMUI 11) képest.

Da pacem, Domine!

(#20554) Ferenczi Áko válasza bontabela73 (#20552) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem örülök neki.. :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20555) Balúkapitány válasza bontabela73 (#20553) üzenetére


Balúkapitány
tag

. . .és a képminőség változott, amit lőni lehet vele?

Köszönöm, hogy válaszra méltatsz!

(#20556) bontabela73 válasza Balúkapitány (#20555) üzenetére


bontabela73
aktív tag

A saját tapasztalatomat tudom megosztani: nálam a képek ugyanolyan jó minőségűek, mint korábban. Azért így írom, mert születtek bejegyzések, sőt cikkek is arról, hogy EMUI 12-re frissítés után nincs fókuszálás. Olyat is olvastam, hogy valakinek 30x zoom-nál a kamera app egyszerűen bezárt és a telefon újraindítása után jött helyre az app.

Már több alkalommal leírtam itt, hogy minden nagyobb rendszerfrissítés után gyári visszaállítást szoktam elvégezni. Lehet vitatkozni azon, hogy ez szükséges-e vagy sem, de a tény az, hogy nálam sem a fent említett, kamera app-pal kapcsolatos problémák, sem egyéb más rendellenesség nem szokott előfordulni. A kamera app jól működik, a képek jók, illetve általában véve a telefon is nagyon jól működik. 2020. augusztus vége óta van meg a P30 Pro (és nagyon úgy tűnik, hogy még egy ideig marad is).

Da pacem, Domine!

(#20557) knox83 válasza bontabela73 (#20556) üzenetére


knox83
senior tag

Dettó és +1 :)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#20558) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.
Igy 2022-ben mennyire erdemes meg igy P30 Prora valtani? Baratnomnek akarok vmit telot, a P20 mar kezd neki nagyon lassulni. Megjelenes ota sokat romlott a P30 kameraja az ujabb frissitesekkel? ( Baratnom p20-nal es nalam mate20-nal is eszreveheto a romlas folyamatosan). Rendszer sebesseggel gondolom gondok itt meg nincsenek.

(#20559) F-ECT$ válasza phoenix64 (#20558) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt is romlott a kamera, vagy inkább azt mondanám, hogy eleinte 10-ből 9 kép jól sikerült mindenféle állítgatás nélkül is, most ez inkább 6-7.

Rendszer sebesség még ok.

Hosszú távra már nem vennék P30 Pro-t, 1-2 évig még ok lehet. Ha használtat veszel, akkor ellenőrizz le mindent, és nézz rá az aksira is.

Dive ever, work never.

(#20560) phoenix64 válasza F-ECT$ (#20559) üzenetére


phoenix64
őstag

P40 Pron is gondolkodom, de felek a HMS miatt..

(#20561) Ferenczi Áko válasza phoenix64 (#20560) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem kell(most válaszoltam a P40 Pro fórumon) :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20562) Dennis47 válasza bontabela73 (#20556) üzenetére


Dennis47
csendes újonc

Dettó. A telefon két éve van meg, az aksi 89 százalékos, fotós képességek teljesen rendben vannak. Annyi, hogy én nem szoktam full resetet csinálni a nagyobb frissítések után sem. Mivel nem fordult elő semmiféle anomália.

(#20563) subset válasza phoenix64 (#20558) üzenetére


subset
senior tag

Nekem már több mint 3 éve megvan. Sosem kapott fr-t, mindenféle anomáliától mentes szoftveresen és hardveresen is. Mondjuk sosem volt telepakolva felesleges appokkal, játékokkal stb.
A kamera még ma is bőven megállja a helyét és a 2022-as csúcsmobilok mellett sem kell szégyenkeznie egy picit sem.
Akku a mai napig min. 2 nap 2 simmel - gyorstöltve mondjuk sosem volt.
Elégedett vagyok :K
Anno 200 ezresért vettem bontatlanul itt az aprón...hol vannak manapság ezek az árak :(

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#20564) pedrobike


pedrobike
aktív tag

sziasztok ,ma teljesen meghalt a kamera ..először csak nem fókuszált ,aztán meg sem nyílik ..ujra indítás után sem ..adatok törlése sem segített ..ötlet ?köszöntöm a választ 🙂

Garmin tactix delta F6x Pro

(#20565) F-ECT$ válasza pedrobike (#20564) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerviz a leírtak alapján.

Dive ever, work never.

(#20566) pedrobike válasza F-ECT$ (#20565) üzenetére


pedrobike
aktív tag

nem hangzik jól 😳köszönöm a választ

Garmin tactix delta F6x Pro

(#20567) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok, két láma kérdésem lenne, 12- vel kapcsolatban.
1: kirakta az értesítési sávba,hogy állítsam be a készüléket,ebben erőszakosan ujjlenyomat olvasót akar beállítatni. Hogy a fenébe lehet ezt kikapcsolni? Nem akarok ujjlenyomatot felvenni. Csak halasztani tudtam az értesítést holnapig.
2: ikon méretet,hogy tudok állítani ( kisebbre) ?

Mindkét telómon ezt csinálja gyári visszaállítás után. :O (P20p,P30p)
Nem akarok ujjlenyomatot. :O
:R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#20568) pedrobike válasza F-ECT$ (#20565) üzenetére


pedrobike
aktív tag

az lett ,kamera csere ,most jó 👍

Garmin tactix delta F6x Pro

(#20569) Nikaré válasza pedrobike (#20568) üzenetére


Nikaré
őstag

Kamera modul csere mennyibe fájt?

(#20570) xcsabo válasza pedrobike (#20568) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ez gyors volt.

(#20571) pedrobike válasza Nikaré (#20569) üzenetére


pedrobike
aktív tag

30ezer ..és 2 óra szerviz

Garmin tactix delta F6x Pro

(#20572) pedrobike válasza xcsabo (#20570) üzenetére


pedrobike
aktív tag

azaz 😃

Garmin tactix delta F6x Pro

(#20573) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Mi a 'kuksit' csinálhattam, hogy nem akar rendes ésjzakait csinálni ! :F

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#20574) bontabela73 válasza Bferibörs (#20567) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

1.
Az ujjlenyomat beállítás emlékeztetőt valószínűleg akkor csak késleltetni lehet. Ha lenne végleges kikapcsolásra lehetőség, akkor az biztosan megjelenne.

Esetleg meg lehet azt próbálni, hogy az értesítést egy nagyon kicsit balra elhúzni és megnézni, hogy ott megjelenik-e egy fogaskerék.

Erre koppintva pedig megnézni, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak. Ha van olyan beállítás, hogy 'további beállítások', akkor arra kellene koppintani. Ilyenkor bejön annak az appnak az értesítési beállítása, amelyik az értesítést küldte.

Előfordulhat, hogy nem lehet állítgatni, mert ez rendszerbeállítás, de lehet, hogy mégis. Nálam az optimizáló küldött egy bizonyos app esetében értesítéseket, hogy az adott app túl sok akkut fogyaszt. Ez olyan rendszerbeállítás, amelyet pl. nem lehet kikapcsolni.

2.
Az ikon méretének beállítását kétféleképpen lehet elérni (mindkettő ugyanoda vezet):

a) a főképernyőn 2 ujjat egymás felé mozdítod, csíptető mozdulattal. A kijelző alján bejönnek a következők: háttérképek, minialkalmazások, átmeneti effektek és főképernyő beállítások. Ezen belül van az ikon méretének beállítása.

b) Beáállítások > Főképernyő és háttérkép > főképernyő beállítások > ikon mérete.

Egyébként ha a Beállításokat megnyitjuk, felül van egy keresőmező, ha ide elkezded bepötyögni, hogy ikon mérete, akkor közvetlenül el lehet ugyanoda jutni.

Da pacem, Domine!

(#20575) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Hoznék nektek egy kis kép minőség összehasonlítót, Huawei P30 Pro vs. Mate 40 Pro.
Az első kép mindig a P30 Pro lesz,a második a Mate 40 pro. Az első két képnél kikapcsoltam a mesterséges intelligenciát, a többin be volt kapcsolva.

Mesterséges intelligencia kikapcsolva

Mesterséges intelligencia bekapcsolva



Makrók

Végül a véleményem: A Mate 40 pro irgalmatlanul jó telefon lett, viszont a P30 Pro anno olyan magasra tette a lécet, hogy szerintem nem tud többet annyival a Mate 40 pro, mint amennyivel többe kerül..
Amivel többet tud: 90 hrz kijelző, sztereó hangszóró, pár fasza feature, külalak, 3d arcfelismerés..
Amivel kevesebbet: (valakinek) a Google hiánya (nekem nem hiányzott) pár alkalmazás nem küld értesítést és ennyi.
Viszont nekem a P30 Pro képei jobban tetszenek..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20576) Bennyboy válasza Ferenczi Áko (#20575) üzenetére


Bennyboy
őstag

Lehet jönni szüretelni? :DDD

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#20577) Tutu7030 válasza Ferenczi Áko (#20575) üzenetére


Tutu7030
veterán

Első blikkre a p30 pro túltolja a színeket kicsit.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20578) bontabela73


bontabela73
aktív tag

[link]

[link]

Da pacem, Domine!

(#20579) xcsabo válasza bontabela73 (#20578) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az szívás ha minden a TMX-hez megy ezentúl.

(#20580) Nikaré válasza bontabela73 (#20578) üzenetére


Nikaré
őstag

Már kaptam mailt erről.
Rossz hír, nem tetszik ez nekem.
A folyamat elkezdődött, drága a rezsi díj, csökkentik.

(#20581) Peace válasza Ferenczi Áko (#20575) üzenetére


Peace
nagyúr

Mesterséges intelligenciát érdemes bekapcsolni? Mit javit a képeken?

(#20582) xcsabo válasza Peace (#20581) üzenetére


xcsabo
senior tag

Kicsit túltolja a szaturációt.....

(#20583) Peace válasza xcsabo (#20582) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi! Akkor továbbra sem kapcsolom be.

(#20584) knox83 válasza Ferenczi Áko (#20575) üzenetére


knox83
senior tag

Ezért vagyunk bajban ha cserélni akarunk.. Ezért tart ki mindenki, vagy inkább sokan még mindig a p30p mellett :) Egyik mostani flagship sem tud annyival többet hogy megérje azt az iszonyatos felárat.. Nekem egyedül az oppo find x5 pro képei tetszenek a mostaniak közül de az sem jobb annyival hogy megérje 480 ezerért. Az i14p meg, anyám..több esetben jobb képet csinál az elődje.. Mindezt 550-600 ért..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#20585) Bferibörs válasza bontabela73 (#20574) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R köszönöm szépen a részletes válaszodat!
Sajnos nincs lehetőség az ikon méretének változtatására,ilyen " menü" nem jelenik meg nálam.( Sem p20p,sem p30p-n)
[kép]

Az ujjlenyomat olvasót,csak úgy tudtam megoldani,hogy felvettem ujjlenyomatot,majd felvétel után ki tudtam kapcsolni,hogy ne kérje a teló

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#20586) rolandrepasi válasza Bferibörs (#20585) üzenetére


rolandrepasi
tag

Az elrendezés határozza meg az ikonok mêretét nálad. Nekem van külön ikon méret beállitás is.
A legújabb szoftver verzió van fent?

[ Szerkesztve ]

(#20587) Bferibörs válasza rolandrepasi (#20586) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ezt kifejtenéd bővebben?
Kicsinyíteni szerettem volna,amit nem lehet.
Igen, a legújabb van fent

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#20588) rolandrepasi válasza Bferibörs (#20587) üzenetére


rolandrepasi
tag

A képen amit feltöltöttél ott van az elrendezés. Neked 5x6. Az az 30 ikon fér egy oldalra. Ha átállítod pl. 5x5re vagy 4x6 ra akkor kevesebb lesz egy oldalon így megnő az ikonok mérete hogy kitöltse az oldalt. Jó, ez béna, de valamennyire ez állitja az ikonok méretét. Kicsinyíteni pont nem tudod már mert neked 5x6 az elrendezésed. Az mondjuk érdekes hogy neked hianyzik az ikonméret beállítás rész. Nekem ott van.

(#20589) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Fejlesztői beállításokban lehet módosítani a képernyő képpontszámàt. Kirajzolás részen legalsó sor: Legkisebb szélesség-et növeld meg óvatosan, mert betűméret is fog vele változni

read-only mode on the forum

(#20590) sajby válasza AtHoS (#20589) üzenetére


sajby
senior tag

A messenger gyári értesítési hagjai nálatok is halkabban szólalnak meg,mint a telefon egyébb csengőhang és értesítési hangjai? Mondjuk 9.1 Emui,legrissebb messenger kombinációt használok.

[ Szerkesztve ]

(#20591) bontabela73 válasza Bferibörs (#20585) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Az ujjlenyomatnál erre az opcióra nem is gonsoltam.

A képernyő elrendezés (sorok és oszlopok száma, legfelül lévő beállítás) nálad milyen? A gyári launcher (Huawei Home) az alapértelmezett vagy esetleg valamilyen másik launcher-t használsz?

Nekem van ikonméret beállítás.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#20592) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Kiegészítés az előzőhöz: az ikonméret beállítás opció nem jelenik meg, ha a főképernyő stílusánál az Alkalmazáslista van beállítva.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#20593) Bferibörs válasza bontabela73 (#20591) üzenetére


Bferibörs
addikt

Szia!

Gyári launcher van fent csak.
[kép]
Érdekes módon,van akinek az automata fényerő tűnt el,van akinél az ikonméretezés. Azt még nem tudni miért. :F
Bingó, sajna az alkalmazás listát kedvelem,marad az ikonméret úgy ahogy van.
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#20594) bontabela73 válasza bontabela73 (#20592) üzenetére


bontabela73
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#20595) bontabela73 válasza Bferibörs (#20593) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nagyon szívesen!

Da pacem, Domine!

(#20596) xcsabo


xcsabo
senior tag

Ez most kuponnal 19 dodó ha valakit érdekel. Jó kis Z1 alternatíva.
link

(#20597) xcsabo válasza xcsabo (#20596) üzenetére


xcsabo
senior tag

Rossz helyre ment bocsi....

(#20598) AtHoS válasza xcsabo (#20596) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha már beírtad jöhetne mellé a kuponkód is vagy link ahová ezt szántad/beírtad

read-only mode on the forum

(#20599) xcsabo válasza AtHoS (#20598) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az a baj hogy hirlevelben kaptam és elfogyott a kupon mire bírtam. Minusz 20 dolláros volt.

[ Szerkesztve ]

(#20600) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Na, most nekem is csak a gmail app megnyitására jönnek meg az emailek, pedig semmit sem állítottam magamtól. Verzió: App-start Akku-optimalizáció :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.