Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) oroszkrisz válasza PACSA75 (#9545) üzenetére


oroszkrisz
tag

Én sem gondolom hogy nem tudok élni enélkül, de nekem ez fura volt, mert az elmúlt sok évben nem ehhez szoktam. Nem értettem rákérdeztem, ennyi.

(#9552) oroszkrisz válasza Vikooo (#9546) üzenetére


oroszkrisz
tag

Mivel a képernyő sötétedés, a bt, a frissítések stb problémák már ki lettek tárgyalva. Nekem 3. hete van Huawei típusú készülékem, sok dolog máshogy működik, nem mindig vágom, hogy hiba vagy csak user error. De bocs hogy kérdeztem.

(#9553) PACSA75 válasza oroszkrisz (#9552) üzenetére


PACSA75
őstag

De nem kell megsértődni, senki sem sértegetett (vagy legalábbis nem az volt a szándék), közöltük hogy ilyen nincs (amit hiányolsz), valamint néhányan nem is hiányoljuk (de ez meg a mi gyengeségünk) és pont. Lehet kérdezni, lesz hogy negatív választ kapsz, ez van, az élet megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#9554) oroszkrisz válasza kisbarack (#9547) üzenetére


oroszkrisz
tag

Az hogy a Samsungon (de ahogy valaki írta Lg-n is, de talán megnéztük Xiaomin szintén) a hívások csengő hangereje a csengőhang állítása, a riasztások hangereje az sms, chat, naptár, email, a rendszer(ilyen P10-ben nincs) hangereje pedig az óra hangerejét szabályozza.

(#9555) sityupityu válasza PACSA75 (#9545) üzenetére


sityupityu
veterán

Pedig igenis problémának lehet nevezni. :) Bármilyen csengőhangot állítok be megfelelő erősségűre, akkor jóval halkabb az üzenetjelzés (sms, messenger stb).

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9556) sityupityu válasza kisbarack (#9547) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, nem érted. :)
Az a probléma, hogy a csengőhang hangerejével együtt tudod csak állítani az üzenetek hangerejét is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9557) laszi84


laszi84
tag

A telefon rám akarja erőltetni, hogy frissítem Oreora, de én nem szeretném. Hol tudom kikapcsolni, hogy feldobja az értesítést? Néha idegesítő, hogy nyomkodni kell a "később" gombot.
Más: gyári töltővel töltöm, lezárt kijelzőnél írja, hogy szuper töltés, nekem úgy rémlik, hogy régebben csak 90%-ig írta és felette lassult is a töltés, most meg 100%-ig felnyomja szuper töltéssel... Ez normális így?

(#9558) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Erre valami ötlet? Hogy lehet egyszerre két verziója a telefonnak?

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9559) Vikooo válasza laszi84 (#9557) üzenetére


Vikooo
addikt

Akármit ír ki, bizonyos szint felett már lassabban tölt.

(#9560) wdx válasza kisbarack (#9558) üzenetére


wdx
őstag

Ha a 4+64GB-ra gondolsz, akkor 4GB RAM, 64GB háttértár.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9561) Ernesst válasza kisbarack (#9558) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Az tényleg érdekesen néz ki. Kíváncsiságból megnéztem az enyémet: nekem a készüléknév üres, a modell pedig VTR-L29 (tényleg az). Így tutira nem ütközik. :)

(#9562) asdf11


asdf11
újonc

Sziasztok!

Telefon vásárlás elött állok. Melyik készüléket ajánlanátok? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, megbízhatóság szempontjából.
Almás telefont nem szeretnék, 3 Sony-m volt, mindnek volt valami baja, az utolsó pedig egyik pillanatról a másikra többé nem kapcsolt be...

Fontos: Hívást mindig halljam (munka miatt)
Felhasználás: hívások fogadása, whatsapp, fényképezés (mert a kamerám nincs mindig velem), videó nézés, drónhoz kapcsolódjon és tartsa a jelet.
Oh, és legyen "kicsi", 70 mm széles telefont már nehézkesen kezelek egy kézzel.

Fm rádió hiánya nem probléma, zenét is ritkán hallgatok, játszani nem szoktam, de csepálló kijelzö elönyben.

Köszönöm a segítséget!

(#9563) #19784448 válasza kisbarack (#9558) üzenetére


#19784448
törölt tag

Ezt hol lehet megnézni?

(#9564) süti5


süti5
őstag

Rájöttem, hol eszik sok energiát a kicsike, éjjel..... durva, hogy akkor az egyáltalán nem használt teló 20%-ot merül úgy, hogy csak a wifi maradt rajta. Ezt az lg 3-4%-ból megoldotta, ez elég durva különbség, mi okozhatja?
Oreo van rajta, frissítettem egyből, persze nem mondom, hogy emiatt eszik éjjel sokat, csak mondtam:)

(#9565) Ernesst válasza #19784448 (#9563) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Itt találtam meg:

HiCare / "Én" fül / Saját eszközök

(#9566) PACSA75 válasza asdf11 (#9562) üzenetére


PACSA75
őstag

Micsoda kérdés, egyértelmű hogy a P10 a tökéletes választás 😁😁😁😁

(#9567) PACSA75 válasza sityupityu (#9555) üzenetére


PACSA75
őstag

Én nem mondtam hogy ez nem probléma, azt mondtam, hogy megértem és tiszteletben tartom hogy ez titeket zavar (engem nem), szerintem ha valamilyen rendellenességet megállapít több mint egy azaz 1 ember, akkor az már igenis probléma :(.

(#9568) wdx válasza süti5 (#9564) üzenetére


wdx
őstag

Az elég durva, hogy éjjel 20% lemegy. Érdemes lenne megnézni, hogy mitől van. 2%-ot se lenne szabad ennie. Már megint egy másik telefonhoz hasonlítjuk, miközben semmi köze a készüléknek ehhez. Egy nem beállított készülék, egy nagy fogyasztású, beragadt alkalmazás lesz.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9569) wdx válasza kisbarack (#9558) üzenetére


wdx
őstag

Mostmár kapcsoltam... A készüléknév átírható, emiatt van az eltérés.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9570) <Adamsky> válasza Ernesst (#9561) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Kíváncsiságból megnéztem az enyémet: nekem a készüléknév üres, a modell pedig VTR-L29 (tényleg az)"
Nálam is ez a helyzet.

(#9569) wdx
"A készüléknév átírható .. " - hol?

[ Szerkesztve ]

(#9571) sityupityu válasza kisbarack (#9558) üzenetére


sityupityu
veterán

Tényleg érdekes. Nekem a készüléknév és a modellszám is megegyezik a két sorban.

(#9561) Ernesst Ez is érdekes, hogy nálad meg semmi nincs az egyik helyen... :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9572) sityupityu válasza wdx (#9568) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát azért szerintem két százaléknál többet is lemehet ami normális. szerintem a 4 is belefér. Mondjuk az más kérdés, hogy kinek mennyi időt is jelent az éjjel fogalma. :DDD

(#9569) De miért állította volna át a modell nevét másra? Meg arról csak tudna.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9573) Salvador Dal válasza donjohnson (#9503) üzenetére


Salvador Dal
csendes tag

Köszönöm, sikerült.

(#9574) wdx válasza <Adamsky> (#9570) üzenetére


wdx
őstag

Nekem még a régi hisuite van, ott egyből felajánlja az átnevezést, az újon nem tudom.

sityupityu: bárki átírhatja, tehát lehet egy előző gazdi, aki vagy nem volt tisztában a készülékével, vagy dualosította... Pl.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9575) Darkcomet válasza Zoz (#9520) üzenetére


Darkcomet
tag

Ja. Oreo P9-re. Hehe...

https://huaweiblog.hu/a-huawei-megindokolta-a-p9-oreo-frissites-elmaradasat/

https://napidroid.hu/ezert-nem-kap-android-oreo-frissitest-huawei-p9/

Amúgy ez a sors fog várni a 10-re is. Hiába lenne okés a telefon a P-re, nem fogja megkapni.

(#9576) kato78


kato78
tag

Akinek nem jelez a telefon hívásokat, vagy bizonyos hívásokat, az nézze meg a Telefonkezelö -> Tiltottak alatt hogy nincs -e a feketelistára rakva az adott szám.

(#9577) <Adamsky> válasza Darkcomet (#9575) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a vállalat mérnökei a beépített funkciók működési hibáit, rendszerfagyást és energiafelhasználási problémákat tapasztaltak, amelyek olyan problémák, amivel a Huawei nem szeretné elrontani a készülék felhasználói .. "

Ez elsőre OK, de másodikra azért felvetődik a kínzó kérdés, hogy a Huawei mérnökei miért nem képesek a hibákat elhárítani? Persze aki tud a sorok között olvasni, az ezt lát(hat)ja: "Odaadtuk egy kis kezdő csapatnak az Oreo portolásának a feladatát a P9-re, de ez elsőre nem sikerült hibátlanul. Még egyszer nem akarunk nekifutni, ill. ebbe több energiát beletolni. Mégiscsak egy régi készülék. Ott a péhúsz, tessék azt venni (pont 11-el jobb mint a P9 :DDD )

Én egyébként sokkal jobban örülnék egy stabil, minden szempontból (!!) jól működő Oreo-nak, amire havi rendszerességgel jönnek a sec. patch-ek, mint egy kitudja milyen "P"-nek ...

[ Szerkesztve ]

(#9578) benfolds válasza süti5 (#9564) üzenetére


benfolds
őstag

nálam a htc one-nál volt olyan, hogy iszonyatosan merült éjszaka. aztán rájöttem, hogy akkor merül, amikor az itthoni wifi-n van (a wifit sosem szoktam kikapcsolni a telefonon). asszem a routert kellett újraindítani vagy valami ilyesmi, és megoldódott a probléma.

(#9579) süti5 válasza benfolds (#9578) üzenetére


süti5
őstag

Köszi. Éjjelre sztem kinyomom a telón a wifit, amúgy is minek van akkor rajta....
Megnézem a különbséget és beszámolok.

(#9580) wdx válasza süti5 (#9579) üzenetére


wdx
őstag

Akartam én is javasolni, de féltem, hogy nem fogom tudni jól megfogalmazni... Éjjel, amikor én lefekszem, nyomok egy repülőgép üzemmódot, és ha nincs semmi gikszer (tehát a google nem akarta épp frissíteni a szolgáltatások keretrendszerét), akkor reggel ugyanannyi nafta volt a telefonban, mint este. Esetleg tényleg érdemes megnézni, hogy mi az ami zabál. Beállítások, akkumulátor, használat.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9581) benfolds válasza süti5 (#9579) üzenetére


benfolds
őstag

ok, de az lett volna a mondandóm lényege, hogy valami routeres gebasz miatt merült az akksi, az hogy wifin van a telefon állandóan, alapból nem kell, hogy problémát jelentsen (és azóta sincs problémám ezzel). resetelt a routert, írd be újra a wifi adatokat, stb.

(#9582) Vikooo válasza wdx (#9580) üzenetére


Vikooo
addikt

Repülő üzemmódban szerencsére nem csinál semmit a GPS :)

Amúgy meg hektikus, van, hogy alig merül máskor meg belehúz és 5-6 százalékot is kivesz egy éjszaka alatt (7-8 óra).

[ Szerkesztve ]

(#9583) wdx válasza Vikooo (#9582) üzenetére


wdx
őstag

Ergo te a GPS-re szavazol, én nem. Mellesleg a GPS aktív marad repülőgép üzemmódban. Azt én nem is bántom.
Azért nálad is körül kéne akkor nézni... Nem kéne ennie szinte semmit. 1 max 2 százalék a megengedett számomra. Mondjuk én full kritikus vagyok, de tudom, hogy mit lehet kihozni egy vas-ból. Mindezt úgy, hogy semmi csorba ne essen a használhatóságon.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9584) Vikooo válasza wdx (#9583) üzenetére


Vikooo
addikt

Bocsi, Google Play Services.

Én is dettó, ezért gariztatom jövő héten, úgyis van egy pixel hiba (vagy csak sub-pixel).

FR után, 0 alkalmazással is merulget (nincs helyelozmenyek és egyéb számomra felesleges funkciók bekapcsolva).

Felesleges alkalmazásokat ráadásul tiltottam, optimalizálás csak a GPS -nek van engedve, automatikus indítás dettó. Háttérben futás mindennek meg van engedve de úgyis csak akkor tud futni miután manuálisan elinditottam. Minden kombinációban próbáltam nem sok eredménnyel.

BT megy mindig, karkotovel összekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#9585) Vikooo válasza Vikooo (#9584) üzenetére


Vikooo
addikt

Amúgy azt vettem észre, az optimalizálás mellőzése fikarcnyit sem ér, azonnal megkapom a WhatsApp, Viber stb push értesítéseket és nem csak abban a szűk periódusban ahol a rendszer amúgy is engedi az ellenőrzést. Ezért sem adok hozzá semmit a kivetelhez kivéve ha problémás mint az időkép.

(#9586) wdx válasza Vikooo (#9584) üzenetére


wdx
őstag

A BT is harapja az akksit, ezt már észrevettem. Karkötőnél az ébresztéshez nem kell BT bekapcs a telefonon egyébként, ha huawei band a1-et használsz.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9587) Vikooo válasza wdx (#9586) üzenetére


Vikooo
addikt

Tudom, hogy nem kell hozzá, de minek kapcsolgassam ha low power consumer a 4.2BT. Mindenesetre megnézem BT nélkül mit produkál.

(#9588) wdx válasza Vikooo (#9587) üzenetére


wdx
őstag

Az a low power egy telefonnál már nem annyira low, mint a karkötőnél... Észrevétel szerint egy hagyományos nap BT nélkül 5-20% energia megtakarítás. Majdnem mindegy milyen szabvány. Telefonnál. A többinél mindegy. Ez azért van, mert a kommunikációért felelős app a telefonon ugyanúgy eszi az akksit, mivel ébresztgeti a készüléket.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#9589) Vikooo válasza wdx (#9588) üzenetére


Vikooo
addikt

Jogos de az app a telefonon, nincs hozzáadva a kivetelhez 🤔
Tesztek valamelyik nap!

(#9590) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Sziasztok!
Flash Stock Kernel with fastboot (fastboot flash kernel Kernel_B370_VTR.img)
Ezt kellene megcsinálnom.
A fstboot meg van de hogyan flash-elhetem fel? Ennek a leírását nem lelem meg hirtelen és a Huawei multi tool-lal sem sikerül.
Pedig enélkül nem igen indul el a rom amit telepítettem

1. Install TWRP
2. Boot into TWRP and make a Backup
3. Flash Rom zip file and reboot into fastboot
4. Flash Stock Kernel with fastboot (fastboot flash kernel Kernel_B370_VTR.img)
5. Reboot (fastboot reboot)

Ez a teljes leírás

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9591) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Amúhy ahogy elnézegetem itt nem nagyon megy ez az aktív romolgatás.
a mélyvizes leírásban pedig nincs benne az oreóra vonatkozó root.
Aki ennek a felelőse, igazán be vehetné ezt is a sorba. Pár hete szépen linkelgettem is az egyik első hozzászólásomba, hogy ennek mi is a menete. ;)
Egész pontosan itt

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9592) <Adamsky> válasza kisbarack (#9590) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem erre lesz szükséged:
fastboot flash boot Kernel_B370_VTR.img
... de várd meg, hogy egy profi (glehel vagy tojaaji) is rábólintson :)

[ Szerkesztve ]

(#9593) kisbarack válasza <Adamsky> (#9592) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Az meg is van csak a flashelést hogy csinálom meg?
Mert a Huawei multi tool-lal nem tudtam feltenni sajnos

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9594) tojaaji válasza kisbarack (#9591) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Pedig a command az a " fastboot flash kernel kernel.img "
Csak fastboot módba kell bootolnod a telefont: kikapcsolt állapotban a hangerő le gomb + usb csatlakoztatása.
Ha szükséged van rá el tudom küldeni a gyári b360-as kernelt.

[ Szerkesztve ]

(#9595) kisbarack válasza tojaaji (#9594) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Mármint akkor cmd indítása cd c:/adb?
itt kellene azt írni amit te is írtál csak behelyettesítve a kernel nevével?
Ebben annyira nem vagyok otthon. Ezért kellene egy jó leírás amit tudok követni

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9596) tojaaji válasza kisbarack (#9595) üzenetére


tojaaji
aktív tag

1: Letöltöd ezt
2: Kicsomagolod egy random helyre majd nyitsz ott egy parancsablakot.
3: Telefon bootloader módba (adb reboot bootloader vagy kikapcsolt állapotban hangerő le + usb csatlakoztatás)
4: Kernelt bemásolod a platform tools mappába
5: fastboot flash kernel kernel.img majd fastboot reboot
6: Done

(#9597) kisbarack válasza tojaaji (#9596) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Hát ezt most nagyon köszönöm.
Már majdnem feladtam a dolgot. Ezek a parancsablakos történetek nem igen vannak jelen a mindennapjaimban, mire konvertálta a fejem mit is kell tenni pontosan, majdnem a földhöz vágtam a telót! :W
De nagy levegőt vettem és megcsináltam, kb. 2 perc alatt!
Nagyon szépen köszönöm!!! :R
Már a telefon is elindult

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9598) <Adamsky> válasza tojaaji (#9596) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

platform-tools_r28.0.0-windows.zip
Ez miben másabb, több, jobb, mint a Minimal ADB and Fastboot?

(#9597) kisbarack
Elsőre mit csináltál másképp, hogy nem jött össze? Az eredeti parancs - ezek szerint - mégis jó volt (én viszont hülyeséget írtam).

[ Szerkesztve ]

(#9599) tojaaji válasza <Adamsky> (#9598) üzenetére


tojaaji
aktív tag

Ugyanaz, csak kerestem egy frissebbet.

(#9600) walgud6


walgud6
tag

370 óta hiába kapcsolom be az USB Debug-ot, amint nyomok egy vissza gombot és megnézem újra a beállítást kikapcsolja magától. Valaki találkozott már ezzel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.