Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) donnie.d válasza bedibazsa (#48) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Ha valami jól működik, akkor szerintem felesleges állandóan frissítgetni. Nekem Sony telefonomnál volt olyan, hogy minden oké volt, jött egy frissítés, aztán akadt, mint műanyag kés a kemény tyúkszarban.

...azonban P8 Lite esetében jártam úgy, hogy már egy hónapja kinn volt a frissítés, de a telefon frissítője nem jelezte. Végül netről kellett lekapnom, s sd kártyára felpakolva onnan frissítenem.

(#52) bedibazsa válasza donnie.d (#51) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Lehet jól is írni frissítést. Egyébként jó lett volna egy olyan update, hogy egy böngésző lapot, egy Spotify appot és egy messengert benn tudjon tartani a memóriában. Sajnos ez nem sikerült.

(#53) Norbi. válasza nikkor (#45) üzenetére


Norbi.
őstag

Én vennék mindkettőre, az üveg elég sérülékeny és a fém kereten sem mutatnak jól a horpadások.

(#54) Fejvadi válasza mizoli (#50) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az első pár sorozatot, mindenképpen kihagyom. Nem szeretnék lötyögő gombokat, meg félkész MIUI-t se. Majd ha már lesz rá Multi, vagy Globál fejlesztős amiben van Magyar nyelv.

(#55) kromatika


kromatika
veterán

Ebben tényleg semmi izgalmas nincs.

(#56) Jeanne d'Arc

Nem rossz.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#57) Flashback


Flashback
addikt

#csak_a_star_trek

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#58) .DLL válasza aelod (#6) üzenetére


.DLL
veterán

Kisit rá kell hangolódni az írónőre, utána szinte minden emészthető, könnyen. Én szeretem, hogy nem csak egy mondatokkal kiszínezett adatlap a teszt, hanem picit használni kell az agyunkat.

"A továbbra sem alapos indokkal méretes kávákat leszámítva"

Így talán könnyebb: A kávák továbbra sem alapos indokkal ilyen méretesek. Magyarosabban: továbbra is alapos indok nélkül ilyen méretesek. Tehát indokolatlanul nagyok.
Főleg alul, ahol nincs semmi érdemleges. Nincs itt semmi káva fetisizmus, pont az ellenkezője. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#59) Millerchris


Millerchris
tag

90 ezer forint nem egy alom ár. Inkább Xiaomi vonal akkor.

A holnap mèg messze van!

(#60) flash-


flash-
veterán

Pár napja vásároltam meg ezt a telefont.

Ami tetszik:
-Ujjlenyomat érzékelővek való ultra gyors feloldás
-Kamera es foleg a szelfik minosege+kameraban a teljes manual mód!!
-hanszóró minosege pazar
-zene lejátszás hangminosege is jó vmi komolyabb dac van benne ugy tudom
-kijelzo

Ami nem tetszik:
-Sokat lagol, akad. Egyszeru grafikai dolgoknal is pl gépeles kozben, messengeren animacio kuldese kozben de még bongeszesnel is.. Ilyentelefontol nem elvarható!
-android 7 nél hianyzik par fontos dolog:
Felűről lehuzható ikonsâvból kivették az energiatakarekos mod ki be kapcsolo ikonjat
-ha leveszem a hangerot, nem jon elo az az opcio hogy mikor allitodjon magától vissza a hangerő

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#61) DaveHutt válasza flash- (#60) üzenetére


DaveHutt
őstag

Akkumulátor beállításoknál kapcsolj át Intelligens üzemmódból Teljesítménybe. Sok Huawei telefonnak ez a rákfenéje.

(#62) McCartman


McCartman
senior tag

ab start

Most komolyan, tényleg? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#63) nordo


nordo
tag

Tetszik, de mivel az elődmodellekhez képest az árán kívül szinte semmi nem változott nem sok értelme volt piacra dobni.

(#64) matex


matex
tag

Ezeket a különbségeket tudnám kiemelni a P9 Lite 2017 és a P10 Lite között, ami számomra érdemi különbség a P10 Lite javára:

- +16GB tárhely
- gyorstöltő (9V2A)
- frisebb EMUI (5.1)

Ha találtok még valami fontosat, kérlek jelezzétek.

Ez a lagolás/akadás azért érdekelne, hogy másnál is előfordul-e, valamint normális jelenség-e. Köszönöm!

(#65) donnie.d válasza matex (#64) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Érdemi? Ezen kicsit mosolyogtam. :)

(#66) mizoli válasza flash- (#60) üzenetére


mizoli
addikt

Én csak a boltban nyomkodtam jó sokat, de sehol nem találkoztam akadással. Igaz, animációt nem próbáltam küldeni :)

[ Szerkesztve ]

(#67) matex válasza flash- (#60) üzenetére


matex
tag

Hasonló lagolási probléma:

[link]

(#68) kcsa válasza matex (#64) üzenetére


kcsa
veterán

Plusz a burkolat minősége, több ram.

De néha nekem is akad, de még nem figyeltem ki hogy pontosan mikor.

(#69) TTTotya válasza Fejvadi (#49) üzenetére


TTTotya
senior tag

Pont ez a gondolatom lett nekem is elolvasva a tesztet, olyan semmilyen.

(#70) flash- válasza DaveHutt (#61) üzenetére


flash-
veterán

En ilyet nem találok

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#71) kcsa válasza flash- (#70) üzenetére


kcsa
veterán

A régi (4.x) emui-ban volt ilyen.

(#72) Zsocy155 válasza kcsa (#71) üzenetére


Zsocy155
őstag

A 6.0-n is van. Nekem még P8 Lite van, abban legalábbis van. Nem lehet, hogy "fejlesztőnek" kell lenni ahhoz hogy előjöjjön?

(#73) donnie.d válasza flash- (#70) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Beállítások --> Akkumulátor.

Legalábbis P9 Lite (2017)-nél ott van. Nem hiszem, hogy "elvileg" egy jobb és újabb készüléknél ilyen, vagy részletesebb nincs.

(#74) kcsa válasza Zsocy155 (#72) üzenetére


kcsa
veterán

Az az Android verzió, nem az emui ;)

4.x-es emui Android 6.x-ig van.

(#75) Zsocy155 válasza kcsa (#74) üzenetére


Zsocy155
őstag

Jogos. :)

(#76) mjani1172 válasza kcsa (#68) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem tudom, a külseje a réginek sem rossz,(legalábbis nem találom annak) viszont én úgy tudtam a mindkettőben 3 gb van.

(#77) donnie.d válasza mjani1172 (#76) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Amiről te beszélsz, az a RAM, vagyis a telefon memóriája.
Amiről ő beszélt, az a ROM, azaz a telefon tárhelye.

Azért írtam, hogy megmosolyogtató a véleménye, mert ha nincs igénye a dual simre, akkor a P9 Lite (2017) jobb választás, hiszen memóriakártyával bővíthető az is 256 GB-ig.

(#78) Mr.Silkó válasza aelod (#6) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Felnőtt emberek mit össze tudnak hisztizni néhány apróságon! Már bocs.

(#79) janeszgol válasza flash- (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha néha írnál a telefonról, megköszönném. Egy év és egy hónap múlva hosszabbítok előfizut és feltettem a listámra ezt (néhány más mellé). :R
Ami érdekel tőled is, az a beszédhang minőség, GSM antenna erőssége.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#80) Mr.Silkó válasza janeszgol (#79) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jó előre gondolkozol! :DD

[ Szerkesztve ]

(#81) janeszgol válasza Mr.Silkó (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

Muszáj. Már csak hosszabbításkor veszek telefont, de még mindig lelkesedéssel és tervezgetéssel teszem ezt.
A célom, hogy ha lesz valami szériahiba (mint a P8 Lite-nél a BT és Wifi halál), akkor az kiderüljön addigra, továbbá szoftveresen is lehetnek később problémák. Ezek miatt nem veszek új telefont, hanem 1-1.5 éveset.
Amit első sorba tettem: A3 2017 és P10 Lite. Amit a másodikba (ha nem lesz pénzem, vagy nem akarok annyit kiadni, mert kell másra) pedig A3 2016 (igen a kamera sajnos, de amúgy jó teló) és Huawei Y5_II (jól olvastad). :)

Illetve ott az LG K10 2017, amit a második sorba tettem. Igen azt mondtam ,hogy az LG-t hanyagolni fogom, de ez a K10 2017 nem rossz. 10 pontos kijelző (mint a G4c), IPS, végre jónak tűnő kamera és Nougat alapból (teszt a Tech2-n). Szóval ezeket követem. Meg még ott a Huawei Nova, aminek ha addigra leesik az ára, akkor beírom az első sorba. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#82) Mr.Silkó válasza janeszgol (#81) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Xiaomikon nem gondolkodtál? Nekem Note 3 Pro-m volt pár hónapig, nagyon elégedett voltam vele - főleg a zenei hangminőség és az üzemidő volt kiemelkedő a sok egyéb pozitív tulajdonsága mellett (az előbbi máig hiányzik, se az S7-emben, se az i7-emben nincs olyan fasza DAC, mint ami abban volt, pedig a sokszorosába kerültek) -, legtöbb helyen pozitív tapasztalatokat olvasok a készülékeikkel kapcsolatban, ráadásul elég jó áron is kaphatóak (nem csak online már). Szerintem egy próbát megér valamelyik modell. :)

[ Szerkesztve ]

(#83) kcsa válasza mjani1172 (#76) üzenetére


kcsa
veterán

Sajnos nem. Az itthon forgalmazott P9 lite-ban 2gb van (ny. Eu-ban 3). Ugyanígy a magyar P10 lite 3gb (nyugati 4gb). De emlékeim szerint ugyanez volt a sima (nem lite) P9-el is.

(#84) Halkow.


Halkow.
senior tag

Semmiben se győzött meg ez a Huawei, kávák is lehetnének kisebbek, inkább vennék egy A5-öt mint ezt.

[ Szerkesztve ]

(#85) nikkor válasza DaveHutt (#61) üzenetére


nikkor
aktív tag

P9L topikban javaslat a P10L laggolásának kezelésére: az animáció mértékét le kell venni legalább 0.5-re.

[ Szerkesztve ]

(#86) janeszgol válasza nikkor (#85) üzenetére


janeszgol
félisten

Én azokat kikapcsolom minden telón. Nem kellenek.

Mr.Silkó, ha vanilla droid lenne rajtuk, akkor meggondolnám. Ahogy néztem, két táborra szakadt a Xaomi tábor. egyeik szerint tök jók szoftveresen is, a másik tábor szerint pedig rosszak. A Redmi 1s anno viszont állatira bejött. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) Mr.Silkó válasza janeszgol (#86) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A szoftverrel nekem nem volt problémám, EU-s volt és stabil. Nem szoktam romolni, szóval nekem ez fontos volt eléggé, de nem bántam meg, hogy megvettem anno, azt már inkább, hogy eladtam. Igazából minden tekintetben meg voltam vele elégedve, talán a kijelző volt egy cseppet fakó az amoledes Galaxykhoz és a színtelített iPhone-okhoz képest. Ha nem lettem volna évek óta a csúcstelókhoz szokva (főleg a kamera perdöntő), akkor máig meglenne a RN3P. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) Kzohun


Kzohun
tag

Üdv mindenkinek.

Hozzáértők véleményét illetve az ilyen telóval rendelkezők tapasztalataira és véleményére lennék kíváncsi.

Épp mobiltelefon vásárlás előtt állok, és néztem ezt a Huawei P10 Lite DUAL SIM-et.
Néztem néhány tesztet róla ami alapján jónak bizonyul, de hogy ebben az árkategóriában (100K újonan) ez lenne e legjobb választás, ezt nem tudom és ebben is kérnék egy kis eligazítást.

Ami nekem fontos lenne:
1. Kamera gyorsan induljon, fényképezésnél ne kelljen (túl) sokat várni míg autófókuszra, egymás után ha rögtön fényképezek csinálja a képeket, ne kellejn várni...
(ezzel kapcsolatban van e valami jó tapasztalt)
2. Böngésző indítása gyors legyen, illetve az alkalmazások közötti - böngészőre való váltás ne okozzon problémát már egy 100K-s telónál
3. Nem fogok a legdurvább játékokkal mmo-val meg autóversennyel játszani rajta, de ha felteszek valami épkézláb gamot rá akkor ne hulljon szét a képernyő, ne színeződjön el stb...
4. Meddig lesz a támogatás rá? Mármint a samsungokra folyamatosan jönnek a frissítések, de a Huawei-re is jönni fognak még vagy 2 évig?

5. Mit ajánlotok helyette? Esetleg az Samsung Galaxy A5 2017 (bár tudom ez már 115K körül van, de az max beleférhet)?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#89) donnie.d válasza Kzohun (#88) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Szerintem a támogatást senki nem fogja tudni megválaszolni neked. Még a Huawei sem. Ha működni fog rendesen a telefon, akkor nem hiszem, hogy állandóan jönni fognak majd rá a frissítések.

(#90) Kzohun válasza donnie.d (#89) üzenetére


Kzohun
tag

Aha, értem.

Nézem még ezt a P9 lite 2017-et is, írják, hogy nem tűnik sokkal rosszabbnak a P10 lite-nál, viszont az ára jóval olcsóbb (85K).

Nem tudom melyik lenne érdemes... Esetleg valaki ? :-)

(#91) nbl2 válasza Kzohun (#90) üzenetére


nbl2
senior tag

Ha fontos a 32GB belős tárhely akkor P10 lite, ha nem akkor a P9 lite 2017 amit nagyon sokszor akcióznak 75e-ért.

Never give up!

(#92) donnie.d válasza Kzohun (#90) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nekem is megfordult a fejemben a P10 Lite, habár nekem eleve a P9 Lite (2017) volt kinézve. Egy Huawei akciónak köszönhetően , melynek keretén belül 12 ezerrel olcsóbb lett, így végül a két telefon közti majdnem 30 ezer forintos árkülönbség a P9 Lite (2017) javára fordította a mérleg nyelvét.

Nagyon vártam a P10 Lite tesztjét, mert amiket olvastam azok nem tűntek túl meggyőzőnek. Azonban elolvasva az itteni tesztet rájöttem, hogy nem követtem el rossz vételt.
A tesztek, visszajelzések alapján azt látom, hogy a P9 Lite (2017) és a P10 Lite között a különbség minimális, de minden bizonnyal pár hónap múlva fog eldőlni, hogy melyik lesz opcionális vétel. Ekkor minden bizonnyal rejtett hibák (ha vannak) előjönnek, valamint minden bizonnyal mindkét készülék kap pár frissítést is.

Ha megfordult a fejedben a P9 Lite (2017), akkor mint tulajként elmondhatom, hogy az első három kérdésednek megfelel a készülék. (Arról itt írtam véleményt hosszabban

Ahogy olvasgatom a P10 Lite tulajok véleményeit itt elsősorban a RAM és a ROM döntheti el, hogy melyik telefont választod, ha ez a kettő között gondolkozol.

- Ha mindenképpen két sim kártyával akarod használni, akkor egyértelműen a P10 Lite, hiszen ebben 32 GB tárhely van, míg a P9 Lite (2017)-ben csak 16 GB. És mindkettőnél el kell döntened, hogy két sim kártya vagy egy sim kártya és egy memóriakártya, amit használsz. Egyébiránt mindkét készülék bővíthető 256 GB-ig memóriakártyával, a P9 Lite (2017)-nél meg egyes alkalmazásokat lehet SD kártyára is telepíteni.

- Ha a memória mérete is fontos, s bevállalod, hogy nem a Magyarországra szánt változatot rendeled meg, hanem külföldről, akkor tudni érdemes, hogy a P10 Lite-nak van 4 GB Ram-mal rendelkező változata is.

Fentiek mellett pedig végül az ár alapján akarsz dönteni, akkor a P9 Lite (2017)-et szokták akciózni, s ilyenkor akár 74-75 ezerért is elvihető, s ilyenkor akár 30 ezer forintos különbség is van a két modell között.

[ Szerkesztve ]

(#93) janeszgol válasza donnie.d (#92) üzenetére


janeszgol
félisten

Vodánál a P9 Lite most 35 ezer a havi 4 ezres csomaghoz. Tavaly ha jól emlékszem, kb 60-70 ezerről indult. Most a P10 Lite 80 ezerbe kerül. Számítok arra, hogy egy év múlva lemegy ez 35-40 ezerre.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#94) espi38


espi38
őstag

Sziasztok, olvastam valahol, hogy el lehet tüntetni a navigációs gombokat, de hol lehetne ezt beállitani?
Egyébként maximálisan meg vagyok elégedve a típussal, aki akadozózásról beszél az nézesse meg a telefonját mert ez nem akad, bár játszani nem játszok vele.
Nekem megérte a cserét a p9 lite 2017ről igényesebb házban van valamint fém keret :))

[ Szerkesztve ]

(#95) espi38


espi38
őstag

Viszont azt most nagy mértékben tapasztaltam, hogy nem szabad egy adott típust megjelenésekor azonnal megvenni hiszen pár hét és 10-15 ezerrel olcsóbban meglehet venni hivatalosan is.
Én is igy jártam 3 hete vettem 88 ezer ftert 2 év hivatalos garanciával és most 75-80ezerért is beszerezhető.
Szóval nagy bukta lenne ha elszeretném adni vagy cserélni:(((

[ Szerkesztve ]

(#96) kcsa válasza Kzohun (#88) üzenetére


kcsa
veterán

1) hát... ha teljesen őszinte akarok lenni nem egy villám. Bár nem tudom mihez kell hasonlítani :) P9 lite ugyanilyen lassú(cska).

2) ez nem egy 100k-s telefon, hanem egy két hónap múlva 80k-s. Egyébként ezekkel nincs gond szvsz.

3) nem játszom, passz.

4) a középkategória támogatása nem épp mintaszerű, P9 Lite-ra pl. még mindig nem jött ki 7.0. Támogatás tehát van, de ne erre alapozd az életed.

5) vedd a Samsungot ;]

A többieknek: nyers paramétereiben a P9 Lite 2017 kb. ugyanaz, de a geek énemnek ez jobb: nagyobb tárhely, minőségi kialakítás (üveg+fém a műanyag+üveg helyett), emui 5.1 az 5.0 helyett, és sejtésem szerint nagyobb eséllyel lesz erre jobb a támogatás. (személyes plusz indok: nem tetszik azon a kerek fpr :D) Önigazolásomat olvastátok.

(#97) matex


matex
tag

Egy tulajdonost idéznék az Edigital-ról: "A legnagyobb csalódás a sebessége -- ilyen specificációtól (és őszintén szólva ilyen ártól is) sokkal mozgékonyabb készüléket várnék."

Ez lehetséges, hogy megvesz az ember egy nyolcmagos, 3GB RAM-os, most megjelent, nem gagyi készüléket, és lassú, meg akadozik? Én is ezt szeretném megvásárolni, de ha már veszek telefont, akkor ennyi pénzért működjön rendesen. El vagyok bizonytalanodva. :)

(#98) kcsa válasza matex (#97) üzenetére


kcsa
veterán

Élhető. De már fentebb is említettem hogy teljesen kiszámíthatatlan módon alkalomszerűen mocskosul meglehetősen belassul. Ezeket leszámítva gyors. Emiatt én valami szoftveres nyavajára gondolok, amit jó eséllyel javítanak, ha lehet. Ha nem lehet, így jártam.

[ Szerkesztve ]

(#99) janeszgol válasza matex (#97) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez kb 2 éve tipikusan jellemző a Huawei készülékekre sajnos. Az EMUI a 3-tól kezdve rémálom tud lenni. A 2.3 még elment sebességre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#100) kcsa válasza janeszgol (#99) üzenetére


kcsa
veterán

Ja csak a 2.3 idejében még a hardver volt mocskos lassú, itt a kezemben egy G620s, szívesen elhelyezném a tervezőjének valamely testnyílásában :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.