Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

A B204 feltelepítése óta a fb és a messenger app is sz@rakodik. A fb ikonján folyamatosan van értesítés jelzés, hiába néztem már meg mindet (tehát mintha az ikonon a számláló be lenne ragadva), a messengernél pedig hiába van értesítés, nem jelenik meg a számláló az ikonon. Újraindítás nem segít, a számlálóra vonatkozó a beállítások elvileg jók.

Valaki találkozott hasonlóval?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#3002) Gyula196906 válasza evo87 (#3001) üzenetére


Gyula196906
senior tag

Nem a rom hibája, hanem az app-é

(#3003) desolator válasza evo87 (#3001) üzenetére


desolator
senior tag

Nekem ilyet csinált a 124-es rom alatt is. Szerintem is app hiba.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#3004) hevizms válasza evo87 (#3001) üzenetére


hevizms
addikt

Fb-t nem használom,de a Messengert igen.Nálam nincs vele gond

(#3005) DrDobos válasza evo87 (#3001) üzenetére


DrDobos
őstag

Az alkalmazasoknal keresd meg, majd adatok torlese

Samsung Galaxy A55 5G

(#3006) flash-


flash-
veterán

üdv

megérkezett ma az Ugreen Car USB Charger Quick Charge 3.0-ás autós szivargyújtós usb.

nagyon minőségi, mint a hogy a hozzá rendelt Ugreen Micro USB Cable Fast Charging USB adat kábel is!

csak egy nagyon rövid tesztet próbáltam, Ampere 1780mA-es töltési sebességet mért, (a telefont a saját töltője is gyakran kevesebbel töltI)ugyhogy ez még nem mérvadó, majd még próbálkozok, de a telefon kiirja hogy gyorstöltés úgyhogy gondolom tudja ez a maxot is leadni, majd beszámolok a fejleményekről, mindenesetre mindenképpen ajáánlom

ja és nagy köszönet kcsa fórumtársnak a tippért :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3007) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

(#3008) kcsa válasza flash- (#3006) üzenetére


kcsa
veterán

Örülök hogy neked is bejön a cucc, tényleg jó minőségű :K

(#3009) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok!

Mi a helyzet a kínai 5D meg full cover néven árult kijelzővédőkkel? Visszafelé olvasva úgy látom nem valami rózsás a helyzet. Van valakinek igényes megoldása?

(#3010) killzone1987


killzone1987
senior tag

Sziasztok!
Hol tudnék friss romot feltenni a memkaris "dload"-os megoldással?
Jelenleg xda-s WAS-LX1 / B182 szervíz rom van fent,se twrp, se root a telón.
Usb csatlakozás nem működik, ezért csak sd kártyával tudom újratenni a telót, sw-t rátenni.
Ez a rom dual simes,de nekem egy simes kéne, és frissíteni nem tudom, mert nincs a telefonról menüben frissítés menü, így ota frissítés kilőve!
Valaki tud az xda-n található szervízromokon kívül olyan gyárit,ami friss és van külön UPDATE.APP és WASL01 hw eu mappája is?
Amiket letöltöttem friss sw-ket,maga az update.app bennevan, de a szükséges update_WAS-L01_hw_eu.app nincs egyikben sem,így 5%-nál meghiúsul velük a telepítés.
Mutatom képekben.

(#3011) Zsocy155 válasza killzone1987 (#3010) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Sajnos a Huawei kivette az SD-s frissítési lehetőséget.
A dual-os single-vé varázsolása pedig nem egyszerű, nem is emlékszem, hogy csinálták-e már eddig. Fordítva előfordult.

[ Szerkesztve ]

(#3012) killzone1987 válasza Zsocy155 (#3011) üzenetére


killzone1987
senior tag

Az a helyzet,jelenleg dual simes a szervízrom,ami fent van.
Nem érdekel a 2 sim lehetőség, engem az érdekelne hogyan tudnék feltenni sd-vel pl egy 204-es frissítést.
Maga az update app megvan a mappában, de a hozzá való közel 1gb-os update_WAS-L01_hw_eu.app nincs már benne...
Meg az a baj,h a szervíz rommal nem tudok ota-n frissíteni, mert nincs benne a lehetőség! :(
Akkor még is milyen rom van,ami 1 simeshez való, sd-vel feltehető,és otán tudnám frissíteni?
Már órákat googléztam, és nem találtam a szervízromokon kívül másikat!

(#3013) petati94 válasza killzone1987 (#3012) üzenetére


petati94
tag

Szia!

innen letudod tölteni a teljes romot. Akár a b182-őt, vagy a b183-at. A két rom gyakorlatilag ugyanaz. Ezek a ROM-ok tartalmazzák a kiegészítő fájlt is szintén a dload mappában.
Csak ezek a ROM-ok mennek fel SD-kártyával. Ez után automatikusan jön a frissítés, de ha nem tudsz várni akkor Firmware Finderrel tudod tovább frissíteni.
Továbbá ez a rom csak C432-es készülékekhez jó.

[ Szerkesztve ]

https://petranyidev.hu/

(#3014) petati94 válasza Zsocy155 (#3011) üzenetére


petati94
tag

Már csináltam dualosítást. HCU Client-sel és DC Phoenix-szel egyszerű. Viszont ingyenes megoldásokkal bonyolultabb, és az is csak akkor kivitelezhető oda-vissza ha C432-es a ROM.

https://petranyidev.hu/

(#3015) st3v3np3t3r válasza killzone1987 (#3010) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

firmware finderrel fel tudod rakni a b198as romot ha jól emlékszem, arra már ota-n megjön a b204...

amúgy firmware finder-ben megjelent a b208, de szokásához híven ezt sem engedi felrakni...

nekem kb. 2hétnyi szívás után sikerült frissítenem a feleségem p10 lite-ját firmware finder-rel...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3016) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Üdv. Telenorra még mindig a b185 a legfrissebb? Firmware finderrel melyikre kellene frissítenem, hogy később se legyen gondom belőle?

(#3017) petati94 válasza Bizsu1st (#3016) üzenetére


petati94
tag

Nekem a B191 után jöttek az updatek egészen 198-ig.
Tehát a 191 kellhet.

https://petranyidev.hu/

(#3018) esbii22 válasza Bizsu1st (#3016) üzenetére


esbii22
őstag

Nekem is azon maradt sokáig, aztan ff el ment fel a 197 majd utana amint elérhetőnek jelezte a telo imei alapján ment fel a 199 is.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#3019) evo87


evo87
őstag

Nekem a Messengernél továbbra sem működik az ikonszámláló, volt már app eltávolítás és újratelepítés, újraindítás, stb. Viszont ahogy az opciókban nézem, az ikonszámlálós appok között már nem szerepel a Messenger... akkor ezek szerint kikerült belőle ez a funkció vagy csak nálam ment félre valami?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#3020) pity02 válasza killzone1987 (#3010) üzenetére


pity02
tag

Szia, elmondom, hogyan látom a helyzetedet.
Mivel szerviz ROM van a telefonodon, feltételezem, hogy a bootloadered zárva van és nem tudod kinyitni, így nem tudsz TWRP-t sem feltenni az USB hiánya miatt. Amennyire tudom, csak a szerviz ROM lehet megoldás, az meg olyan verziójú, amilyen, aztán abból majd tudsz frissíteni, esetleg Firmware Finder segítségével.
Az teljesen mindegy, hogy a 182-est, vagy a 183-ast használod, mert a dload mappájuk tartalma megegyezik.
Szóval valahogy rá kéne varázsolni azt az SD-re, esetleg egy kártyaolvasó segítségével, vagy egy másik telefonnal, aminek működik az USB-je, vagy egy másik géppel. Esetleg ha van elég helyed (mondjuk 9 giga), akkor az SD-re letöltve és kicsomagolva. Neked a WAS-L01A_hw_eu és a WAS-L21A_hw_eu mappákra a dload-on belül nincs szükséged, az a 4 gigás telefonokhoz való.
Ha nem cseréltél oeminfo-t, és egysimes, akkor nem kell a WAS-L21_hw_eu mappa sem, az való a kétsimeshez.
Tehát ebben az esetben úgy néz ki a dload mappád, hogy benne az update.app és a WAS-L01_hw_eu mappa, abban pedig az update_WAS-L01_hw_eu.app fájl. Ha ezt el tudod érni, akkor jöhet a kikapcsolás és a 3 gombos indítás.
A Firmware Finder nálam csak úgy működött, hogy bekapcsoltam a proxy-t, kerestettem frissítést, elindítottam, azonnal szüneteltettem, kikapcsoltam a proxy-t és úgy folytattam a letöltést. Ja, mellesleg a rendszerfrissítés menü nem a telefonról menüben van, hanem fölötte.
A Finder kétféleképpen használható, vagy egyesével telepítgeted a pici frissítéseket és akkor egyszercsak már magától is elkezdi megtalálni a telefon, vagy egyből a legfrissebb jóváhagyott teljes csomaggal indítasz, akkor egyszerre jön le kicsit több, mint 2 giga, de friss lesz a telcsi.
Még annyi, hogy a szerviz romnál azt írják, hogy c432-re való, azt nem tudom, hogy másmilyenen működik-e?
És persze ha cseréltél oeminfo-t kétsimesre, akkor a dload mappába nem WAS-L01 kell, hanem a WAS-L21 és tartalma.

(#3021) esbii22 válasza evo87 (#3019) üzenetére


esbii22
őstag

Nekem sem mutatja egy ideje, de nem zavar

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#3022) killzone1987 válasza pity02 (#3020) üzenetére


killzone1987
senior tag

Köszönöm a kimerítő segítséged! :R
Igen, pontosan így vannak a fájlok a dload mappában, és így tettem föl, a 3 gombos bekapcsolással a szervíz romot.
És az 1 simeshez való van fent.
(L01)
Elindítottam a firmware findert, már töltöm a legfrissebb 2,3 gb-os frissítést, (waslx1c432B208 )bár update.zip-ként jön lefele, remélem sikerül feltennem.
Majd megírom mire jutottam,ha lejött.

(#3023) petati94 válasza killzone1987 (#3022) üzenetére


petati94
tag

A 208-as nem fog felmenni. És ne is tedd fel, mert az Dual SIM-esre való.

https://petranyidev.hu/

(#3024) killzone1987 válasza petati94 (#3023) üzenetére


killzone1987
senior tag

Amit letöltöttem frissítést a finderrel, azt hogyan kell feltenni?
Was lx1 és l21-re való a 208-as,amit leszedtem.

[ Szerkesztve ]

(#3025) pity02 válasza killzone1987 (#3022) üzenetére


pity02
tag

Szívesen, de mégsem volt olyan kimerítő.
A Firmware Finder Check Firmware Access menüjével tudod ellenőrizni, hogy jóváhagyták-e a ROM-ot, ha not approved, akkor még nem. Úgy látom, a telcsidhez a b199 az utolsó, ami feltehető.

(#3026) esbii22 válasza killzone1987 (#3024) üzenetére


esbii22
őstag

Nem tudod feltenni, de minden firmware nel van olyan h check firmware access. B 199 et tudod csak feltenni. Ja es was l01c432-el keress firmware-t. Nekem a b203 without imei ellenőrzéssel engedné, de ha úgy nézed hogy check firmware access aztan utana with imei es ha azt irja h aprroved for installation akkor tudod feltenni.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#3027) esbii22 válasza pity02 (#3025) üzenetére


esbii22
őstag

Megelőztél :)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#3028) pity02 válasza killzone1987 (#3024) üzenetére


pity02
tag

No, akkor még egy picit részletesebben: Az FF-el nem kell letölteni a romot, hanem miután kiválasztottad a megfelelőt ráböksz az IN-APP PROXY-ra, utána elmész a wifi beállításokba, kiválsztod az aktuális hálózatot, hosszan nyomva hálózat módosítása, speciális beállítások megjelenítése, proxy kézi, proxy hosztnév: localhost, proxy port: 8080, mentés.
Aztán rendszerfrissítés és ilyenkor már látni fogja a kiválasztott ROM-ot, frissítés és egyből szünet. (lehet, hogy ez csak nálam kell, mert nekem proxy-n keresztül hibásan szedi le).
Szünet után wifi beállítások, mint az előbb, csak most proxy: nincs. Ha ez megvan, vissza a rendszerfrissítéshez és folytatás. aztán már csinálja magától.

(#3029) killzone1987


killzone1987
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Akkor feltenném a B199-et, megnéztem, és engedné.
Közben megcsináltam a proxit is, fut az értesítési sávban.
Eddig jó,de....
Sehol nem találok a beállítások menüben szoftverfrissítés menüt!
A telefonról menüben sincs, és maga a beállítások sorai közt sem!
Akkor hol van?
Vagy esetleg valamilyen kóddal, a tárcsázóba írva elő lehet csalogatni a szoftverfrissítés menüpontot?
Mert egyszerűen nem találom!
Mutatom.

[ Szerkesztve ]

(#3030) pity02 válasza killzone1987 (#3029) üzenetére


pity02
tag

Hm, érdekes, nekem a fejlesztői lehetőségek és a telefonról között van. Nálam van olyan ikon is az alkalmazások közt, hogy rendszerfrissítés, esetleg ott?
Még mindig test keys van a verziószám helyén?

(#3031) killzone1987 válasza pity02 (#3030) üzenetére


killzone1987
senior tag

Igen, NRD90M test-keys van.
App sincs sw frissítésre. :(
Már mindent átböngésztem és nincs sw frissítés lehetőség.
Amúgy volt már fent a service mindkét verziója,és egyikben sincs sw update :(
Valamelyik szervízkóddal nem lehet elő csalni?

[ Szerkesztve ]

(#3032) pity02 válasza killzone1987 (#3031) üzenetére


pity02
tag

Kódról nem tudok.
Valaki azt írta, hogy nem végleges romot jelent.
Szerintem a test keys-en múlik a dolog, jó lenne azt helyrehozni.
Nekem egyszer akkor lett ilyen, mikor a WAS-L01 kezdetű mappa tartalma hibásan másolódott a kártyára.
Ha megvan még a szerviz rom, esetleg megpróbálhatnád újra felmásolni a tartalmát és telepíteni, hátha...

(#3033) killzone1987 válasza pity02 (#3032) üzenetére


killzone1987
senior tag

Volt fent mindkettő szervíz rom.
Pc-vel is leszedtem, úgy ráraktam sd-re, és a másikat meg telóval töltöttem le, úgy csomagoltam ki, és raktam bele a 2 szükséges fájlt a dload mappába.
Ami idegesít, mindkettőnél előhozza a 2 sim beállítást.
Pedig az L01 mappát (1 simes) tettem fel mindkét szervízrom esetében.
Volt amit 2x is rátettem, és ugyan úgy nem volt sw update lehetőség.
Sőtt, hard reset után raktam fel, tehát full tiszta telepítéssel, és mindkettőnél test-keys van.

[ Szerkesztve ]

(#3034) pity02 válasza killzone1987 (#3033) üzenetére


pity02
tag

Nem cserélted ki valamikor az oeminfot kétsimesre? Mert ha de, akkor viszont most nem az L01, hanem az L21 kell neked. Egyébként ha elfér, az a tuti, ha mindkettő a kártyán van. Akkor egy oeminfo cserével lehet oda-vissza váltani.

[ Szerkesztve ]

(#3035) killzone1987 válasza pity02 (#3034) üzenetére


killzone1987
senior tag

Lehet az elemental v2 rom lecserélte az oeminfot. Akkor még volt fönt twrp is...
Akkor megpróbálom L21-el...

(#3036) killzone1987 válasza killzone1987 (#3035) üzenetére


killzone1987
senior tag

Aztán ha az sem válik be,akkor már tényleg tanácstalan leszek.
Valahogy elő kell csalnom a sw update menüt,de h mégis mi úton,azt nem tudom. :(
Ha az L21 sem hozza elő a sw update menüt,akkor gatya...

(#3037) esbii22


esbii22
őstag

Update! Nekem már engedi IMEI alapján a B203-at is.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#3038) pity02 válasza esbii22 (#3037) üzenetére


pity02
tag

Köszi, ez jó hír! 😀 Bár nekem még nem, de majd figyelem.

(#3039) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Valaki használ Xprotector tokot? Elvileg csütörtökön jön meg a teló, szeretném biztonságban tudni, hogy egy esetleges leesésnél nehogy elrepedjen az üveg az elején vagy hátulján. Ezt a márkát néztem, mert jó lenne ha minél hamarabb kézhez kapnám és jókat olvastam róla. A 2 mm-es strong case esetleg van valakinek? Én azt néztem leginkább, bár nem tudom, mennyivel véd jobban, mint egy ilyen fajta, gondolom az "ultra vékony 0.33" kb. semmit nem véd.

Továbbá ha van valakinek ebből a márkából üvegfólia is, arról is szívesen olvasnék véleményt. :R

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#3040) Biga123 válasza hentes555 (#3039) üzenetére


Biga123
addikt

Kb ugyan ilyen van nekem is. 1$ ebay-ről.. Rondán látszik rajta a kéznyom, de legalább nem vastag. Egy kemény műanyag vacak. Még nem esett le, szal a mennyire véd, még kérdéses.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3041) petati94


petati94
tag

Sziasztok!

Feltettem a jelenleg elérhető szervíz ROM-okat az oldalamra. [link]

Ezzel lehetséges a bootloader "locked" állapotra zárása, települ a 3 gombos módszerrel is, ezért hibás szoftver esetén javításra is használható.

CSAK C432 (EU)-s telefonokkal használd, egyéb esetben test-key-es lesz a telefon.

[ Szerkesztve ]

https://petranyidev.hu/

(#3042) Nordik válasza petati94 (#3041) üzenetére


Nordik
őstag

Ezek ugyanazok a romok amik a B124en ragadtaknak szükséges a frissiteshez?

(#3043) st3v3np3t3r válasza Nordik (#3042) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

igen,ugyan az,nekem is ezzel a szerviz rommal sikerült észhez térítenem a feleségem p10 lite-ját

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3044) petati94 válasza Nordik (#3042) üzenetére


petati94
tag

Igen, ugyan az.

https://petranyidev.hu/

(#3045) matex


matex
tag

Én még mindig B124-en vagyok. Akinek ettől újabb frissítése van, az tapasztal valami lényegeset? Gyorsabb, újabb funkciók, jobb teljesítmény, vagy csak hogy biztonságosabb? Köszönöm!

(#3046) petati94 válasza matex (#3045) üzenetére


petati94
tag

Igen, például a Huawei Cloud-hoz való hozzáférés lehetősége. Biztonsági hibák javítása, stb.

https://petranyidev.hu/

(#3047) zmtTom


zmtTom
tag

Meg tudná nekem nézni valaki hogy elindul e egy játék rajta? Mert ugye a kislányoknak vannak igényeik :))

Moana Island Life

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.disney.moanaislandlife_goo

Köszönettel,

[ Szerkesztve ]

(#3048) pity02 válasza zmtTom (#3047) üzenetére


pity02
tag

Igen. :)

(#3049) zmtTom válasza pity02 (#3048) üzenetére


zmtTom
tag

Nagyon szépen köszönöm

(#3050) hevizms


hevizms
addikt

Mindenkinek szar a képernyöideje vagy csak nekem? 100%-ról 20%-ra csak 3óra 20 perc a képernyöidő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.