Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) matex válasza mizoli (#300) üzenetére


matex
tag

Közben sikerült a Play áruházat is újrarakni. Minden Google alkalmazást (kivéve Dokumentumok, Táblázatok) töröltem vagy letiltottam. Amúgy se használnám őket, nem is szeretem a felesleges dolgokat, hát még ha ezzel segítek a helyzetemen. Holnap jelentkezek, hogy mit mutat az akku grafikon.

(#302) mizoli válasza matex (#301) üzenetére


mizoli
addikt

OK.
A Huawei adwareeket se felejtsd ki, már nem tudom pontosan mik voltak, azonnal töröltem őket. Pl. volt valami játék demo is.

(#303) mizoli válasza mizoli (#302) üzenetére


mizoli
addikt

Persze lehet, hogy Te használod őket, csak nekem feleslegesek.

(#304) raidx


raidx
őstag

Elvagyok szomorodva. addig hezitáltam, hogy P9 vagy P10 Lite, hogy a Lite kifogyott a Telenornál. A P9-nél igazából csak a kamera tetszett nagyon.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#305) matex válasza mizoli (#302) üzenetére


matex
tag

A Google alkalmazások törlése/tiltása sem hozott eredményt: [kép]

Valaki, aki használja/használta a Wakelock Detector Lite verziót, el tudná egy kicsit szájbarágósabban magyarázni, hogy hogyan is kell felrakni és használni az alkalmazást? Köszönöm!

(#306) ORCA58 válasza matex (#305) üzenetére


ORCA58
addikt

HUH!
Felteszed a Wakelock Detector Lite-ot a telefonra (ezt biztos megtetted.)
A PC-N A chrome-hoz le kell tölteni az "Unlocker for WakeLockDetector" bővítményt.
A PC-n kell valamilyen ADB programnak (vagy driver) nem tudom hogy nevezik lennie, ami látja a telefont.
Hogy nekem honnan van már nem tudom, gondolom korábban tettem fel a régebbi telóhoz.
A telefonon bekapcsolni az USB hibakeresést. (fejlesztői lehetőségekben van). Ha a PC-n megy az ADB
akkor rádugod a telefont és kéri a kapcsolat engedélyezést. Egy IGEN nyomni. Ha a kapcsolat létrejött utána elindítod a Chrome "Unlocker for WakeLockDetector" bővítményt (lehet parancsikont kitenni az asztalra)
Ha ne látja a telefont akkor "Refresh Device "
Akkor látja, ha feljön 3 kék gomb. A Grant Batteri stats-ra kattintasz. Alul kiírja hogy kész .
lehúzod a telefont és használod a Wakelock Detector Lite-ot.
Értelem szerűen ha nem kell a WakeLockDetector ugyan így a Revoke Batteri stats-ra kattintasz, majd leszeded a telóról.

Nekem az ADB valamiért csak a totalkommanderen keresztül megy . Fent van egy kiegészítő, ami a telefonok meghajtóit látja ADB keresztül, mint hálózati meghajtókat. Ezt el kell indítanom és csatlakozik a telefon. Érdekes módon a a P9 lite már nem mutatja meg az összes könyvtárát nugat béta alatt, minek nem örülök de most nem ez volt a kérdés.

(#307) mizoli válasza matex (#305) üzenetére


mizoli
addikt

Én csak a root verziót használtam a Xiaomi Mi3-on. Az minden további nélkül működik, nem kell semmi extra, mint a Lite verzióhoz. Kár, hogy nincs a P10 Lite-ra rendes root.
A WD csak mutatja mi ébreszti, tartja ébren a telefont, de nem lehet vele megoldani. Ha valami system app (google services a szokásos), akkor még letörölni sem tudod. Leginkább akkor segíthet, ha valami általad telepített alkalmazás ébreszt ilyen sokszor.

Ki/be kapcsolás megvolt, és nem javult semmit?
Factory reset jó eséllyel megoldja. :)

ADB driver
Anno még a Mi3-hoz telepítettem a 15 seconds ADB Installer-t, működik vele a P10 Lite.

[ Szerkesztve ]

(#308) Laki


Laki
tag

No én is tulaj vagyok :)Vodátol hoztam,már csak a plusz simhelyet kell kimókolni :)Erröl tudtok valamit?

(#309) matex


matex
tag

ORCA58: köszönöm szépen a használati útmutatót, az általad leírtak szerint fogok eljárni. :R

mizoli: minden töltés után újraindítottam, hogy ne zavarjon be semmi, de így is ébren van valami. A gyári beállítások visszaállítása még mindig ott van, de akkor nem derül ki, hogy mi okozta. És ha utána mindent visszapakolok, akkor megint jelentkezhet a probléma, így meg legalább van esélyem rá, hogy megtudjam, mit nem kell felraknom. Köszi a ABD linket! :)

(#310) mizoli válasza matex (#309) üzenetére


mizoli
addikt

A ki/be kapcsolás az hidegindítás, nem teljesen ugyanaz, mint az újraindítás.
Vannak "gyanús" alkalmazásokat, amik sokat ébrentarthatnak. Ilyenek pl. Goggle cuccok, vírusírtók, játékok, optimalizálók, akku élettartam "növelők", és a sok hasonló szemét.
Ha az általad telepített valamelyik app ébreszt, azt alkalmazás törléssel is ki tudod deríteni.
Factory reset után ne pakolj vissza mindent, csak azt tedd fel (egyesével) ami tényleg fontos, és közben figyeld.
Az alkalmazások többsége rengeteg engedélyt akar, NEM KELL mindent megadni nekik, csak ami szükséges, akkor is működnek. Ha nem, az felejtős. Pl. miért kell egy képnézőnek a kontakt listád?
A Chrome simán okozhatja az ébresztéseket.
Ha valami gyanús, annak törölni kell a gyorsítótárát, az adatait.
Meg sok ilyen dolog van, most nem jut eszembe.

A cache partició törlése is segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#311) perdan


perdan
újonc

Sziasztok, új telefont szeretnék venni, és jelenleg három készülékre csökkentettem a listát. Közte van ez is, a Huawei P10 Lite (jelenleg 80 000Ft), a másik kettő pedig, a Samsung galaxy a5 2017 (90 000Ft), illetve a Honor 8 (100 000Ft). Mennyire éri meg 80-ért ez a telefon, vagy egy plusz 10-esért megéri-e a Samsung? Illetve a Honor 8 van annyival jobb, hogy megéri rá 100 000 Ft-t kiadni?

(#312) Zsocy155 válasza perdan (#311) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!

Szerintem itt lehet, hogy jobban jársz. :)
Egyébként, ha nekem lenne egy százasom én a Honor 8-at venném meg.

(#313) mizoli válasza Zsocy155 (#312) üzenetére


mizoli
addikt

Ha a Honor 8-ban lenne FM rádió, én is azt vettem volna. :)

(#314) raidx válasza mizoli (#307) üzenetére


raidx
őstag

Win 10-hez már nem kell az ADB annélkül is megy.

Álltalába van a könyvtárak között egy Download nevű mappa. Oda bemásolni az apk fájlt, Fájlkezelőbe megkeresni és futtatni. vagyis katt rá és máris bejön a csomagtelepítő menű és indulhat a telepítés. De csatlakoztatott mobil esetén az áruházból is telepíthető.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#315) mizoli válasza raidx (#314) üzenetére


mizoli
addikt

Windows 7-et használok, nem frissítettem 10-re, ebből indultam ki :)

(#316) raidx válasza mizoli (#315) üzenetére


raidx
őstag

Ott kell, sőt az első kiadású tizesnél is. A TH2-vel szünt meg, vagyis beépítették a Winbe a drivert.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#317) matex


matex
tag

A mai teszt győztesei nem mások, mint azok, akik a gyári adatok visszaállítására szavaztak: [kép] :D

A Wakelock Detector sajnos nem látta a telefonomat a számítógéppel összekötve (Chrome+Unlocker for WakeLockDetector+ADB), így nem maradt más választásom.

Mától minden nap 1 általam telepített alkalmazás kerül a telefonomra, és figyelem majd, hogy melyik nem hagyja aludni a telefont.

Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek, aki foglalkozott a problémámmal, és segített megoldást találni. :R

Ha megvan a bűnös, akkor jelentkezem...

(#318) mizoli válasza matex (#317) üzenetére


mizoli
addikt

Na végre rászántad magad. :)
8 óra alatt 0% fogyasztás nagyon szép. 1 vagy 2 simkártya van benne?

[ Szerkesztve ]

(#319) kcsa


kcsa
veterán

Akinek WAS-LX1 van: jött már valakinek valamilyen update? Pont dühöngve néztem, hogy LX1A-ra (a 4 gigás) mindenféle update jött már, erre (nekem) még semmi.

(#320) N2O999 válasza kcsa (#319) üzenetére


N2O999
tag

Sajnos nem, C432 (független, európai) B102-es szoftver. Én már nem foglalkozom vele, olyan probléma nincs vele, ami sürgős frissítést indokolna, bár biztonsági frissítést azért illene kiadni.

(#321) kcsa válasza N2O999 (#320) üzenetére


kcsa
veterán

Főleg a security update-re gondolok én is, de a néha előkerülő durva belassulással is kezdhetnének valamit.

(#322) mizoli válasza kcsa (#319) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem 4 GB-os WAS-LX1A van, de nemhogy mindenféle, hanem semmi update nem jött :U
Jelen pillanatban is azt mondja, hogy nincs frissítés. (C432 B102)

[ Szerkesztve ]

(#323) kcsa válasza mizoli (#322) üzenetére


kcsa
veterán

Pedig már ott kellene lennie B114-nek, sőt B123-nak is. :F

(#324) mizoli válasza kcsa (#323) üzenetére


mizoli
addikt

Ismét ránéztem, azt mondja nincs frissítés.

Nekem is csak a biztonsági javítás kellene. A jelenlegi február 1-i.

[ Szerkesztve ]

(#325) matex válasza mizoli (#318) üzenetére


matex
tag

Muszáj volt, csak újra beállítani mindent, ahhoz nem volt kedvem. :)

1 sim kártyával használom.

(#326) mizoli válasza matex (#325) üzenetére


mizoli
addikt

Lényeg, hogy megvan :)

Ha a WiFi folyamatosan megy, + második sim is van, akkor kicsit megnövekszik a készenléti fogyasztás, de így is egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#327) raidx


raidx
őstag

Mivel a telenornál elfogyott a P10 lite, nézegettem a neten és két fajta P10 Lite-t találtam. az egyik Huawei P10 lite Dual Sim 32GB Black, White, Gold 81 500Ft -ért, a másik Huawei P10 Lite Mobiltelefon
79 499Ft. Gyárilag függetlenek és 1 év gari van. Sajna az oldalon a leírás gomb nem működik. Csak a két sim hely lenne a külömbség?

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#328) Zsocy155 válasza raidx (#327) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szerintem lényegében csak annyi a különbség. Ha esetleg mégsem, akkor kijavítanak. :)
Viszont ezzel jobban járnál mert ehhez gyártói garancia van.

[ Szerkesztve ]

(#329) kcsa válasza raidx (#327) üzenetére


kcsa
veterán

Valszeg az sem, a függetlenek (szinte) mindig dual simesek, legfeljebb nincs feltüntetve.

(#330) mizoli válasza raidx (#327) üzenetére


mizoli
addikt

Én MM-ban vettem, a gyári garancia alapból 2 év.

(#331) raidx válasza Zsocy155 (#328) üzenetére


raidx
őstag

Gyártói gari és magyar menű. Bár amit linkeltél, a fémház jobban tetszik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#332) Zsocy155 válasza raidx (#331) üzenetére


Zsocy155
őstag

A garancia információnál már csak 1 év garanciát ír.
A Huawei pedig 2 év garanciát ad. Nem vágom hogy adnak 1 év gyártóit, amikor a gyártó 2 évet ad?!

(#333) kcsa válasza raidx (#331) üzenetére


kcsa
veterán

Fémház? :F

@Zsocy155: azért egy arab gsmtől nem megszokott hogy pontosan adná meg az adatokat. Ha gyári, akkor két év.

(#334) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok!

Én tegnap vettem a Firstphone Teréz körúti nyitási akció keretében 79.990ért. Meg vagyok elégedve a telefonnal. Én anysoft keyboardot használok billentyűzetként, és egy gondom van vele, hogy írásnál a szóközöket kihagyja, mintha nem érzékelné mindig. Valakk járt már így, esetleg a gyárinál is ilyen?

Huawei P10 lite

(#335) mizoli válasza krisztian112 (#334) üzenetére


mizoli
addikt

Mindkét gyári billentyűzet jól használható.

(#336) raidx válasza kcsa (#333) üzenetére


raidx
őstag

Sajna a Magyar törvények lehetővé teszik a sumákolást a gari körül. 2 év gyári gari esetén a bolt csak 1 évet vállal. A második évbe neked kell intézned a gariztatást a gyártóval. Legtöbb esetbe a szállítás a probléma mert a gyártóknak nincs mindig EU-ba szervizük.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#337) kcsa válasza raidx (#336) üzenetére


kcsa
veterán

No igen, de ha ránézel a Huawei garanciális feltételeire, láthatod, hogy egy csomó postán leadható, majd futárral kapod vissza. Soha nem vinném vissta a boltba. De ez én vagyok :)

Másik apróság, hogy sokkal kevésbé hiszek az ilyen gsm boltokban, mint egy mediamarkt, edigitalban. Ha emiatt pár ezressel drágábban kapom, nem szokott zavarni :)

(#338) petati94


petati94
tag

A Huawei Firmware Finder szerint adott ki a huawei frissítést, de még nem terjeszti. Mind DS-re és SS-re.

https://petranyidev.hu/

(#339) N2O999 válasza petati94 (#338) üzenetére


N2O999
tag

Én csak a 4 gigás verzióra látok (WAS-LX1A), B130 a legfrissebb.

Szerk.: Közben most nézem hogy zárójelben van az A, valószínűleg mindkét kiadással kompatibilis, ha jól emlékszem neked Vodafone-osra (C02) kijött a B114. és az is zárójelesként van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#340) kcsa válasza N2O999 (#339) üzenetére


kcsa
veterán

El is felejtettem a findert. :)

De ahogy nézem nem is létezik szerinte WAS-LX1C432 csak WAS-LX1AC432.

(#341) petati94 válasza kcsa (#340) üzenetére


petati94
tag

A finder valamiért minden ROM-ot A-nak jelöl a C432 esetében. De, ha egy adott romot le akarsz tölteni, akkor már látszik, hogy melyik A-s és melyik sima és melyik DS és így tovább. Van WAS-L01 (Ez a SINGLE SIM) WAS-L21 (DUAL SIM) WAS-L01A (SS 4GB RAM) WAS-L21A (DS 4GB RAM)

[ Szerkesztve ]

https://petranyidev.hu/

(#342) kcsa válasza petati94 (#341) üzenetére


kcsa
veterán

Én ezt találtam C432 vonatkozásában:

(#343) petati94 válasza kcsa (#342) üzenetére


petati94
tag

Nézd meg a filelist-et.
Itt pl. látszik, hogy nem az A-sra való a ROM, hanem a simára. És dual sim-re. A finder így jelzi: WAS-LX1AC432B120, és még sem A-sa rom.
itt pedig látszik, hogy A-sra való, de single simre.

[ Szerkesztve ]

https://petranyidev.hu/

(#344) baltamas


baltamas
csendes tag

Az iShop-tól ne rendeljetek, ha ilyen telefonhoz akartok jutni. Május 02-án rendeltem meg tőlük a 4gb-os kék színű P10 lite-ot, azóta nem érkezett meg, annak ellenére, hogy folyamatosan "raktáron" jelzéssel van feltüntetve a honlapjukon. Az ügyfélszolgálat állandóan csak hitegeti az embert, hogy a következő szállítmánnyal érkezik, de persze nem. Ma újabb 2,5 hetet mondtak, illetve, hogy nem tudják garantálni, hogy egyáltalán érkezik-e, mert elsősorban ny-eu-ba viszik ezeket. Kérdeztem, de akkor miért van a honlapon folyamatosan feltüntetve, hogy raktáron. Fogytán a türelmem, ráadásul már rendeléskor kifizettem a készüléket. Persze könnyelműen mondják, hogy mondjam le a rendelést ha akarom, és visszafizetik, de direkt a 4gb miatt rendeltem tőlük. A töketlenségüket látva közben berendeltem az officedepot-nál is, mert ott is 4gb-osként van feltüntetve a kék, többször beszéltem velük, mert a másik 3 szín 3gb-ként van feltüntetve a honlapjukon. Állították, hogy valóban 4gb-os, 4 napon belül ott volt a készülék, kiértesítettek, kérdeztem, hogy akkor 4gb, mondták igen. Elmentem érte....dobozon: 3GB ROM. Köszi! Felháborító, azt hiszem az ishopot is lemondom, és egyszerű felhasználónak jó lesz nekem a 3gb-os is. Csak nem értem, akkor miért hirdetik így, megtévesztve és teljesen hülyének nézve a vásárlókat? Vagy valaki tud esetleg 4gb-os beszerzési helyet, gyártói garival kék színben?

(#345) kcsa válasza baltamas (#344) üzenetére


kcsa
veterán

Ausztria :D

(#346) mizoli válasza baltamas (#344) üzenetére


mizoli
addikt

Én itt vettem feketében, de van kék is. 4 GB.
Ide is benézhetsz.
Vagy akár ide.

Ahol vettem (MM) nem a legolcsóbb, de tuti megbízható.

ORCA58
Nézd meg a németet is, ott 4 GB-os van.

[ Szerkesztve ]

(#347) ORCA58 válasza baltamas (#344) üzenetére


ORCA58
addikt

Kíváncsiságból megnéztem az Osztrák MediMarkt honlapján. Nekik is 3GB-os van.

(#348) baltamas válasza kcsa (#345) üzenetére


baltamas
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, szétnézek.

[ Szerkesztve ]

(#349) baltamas válasza ORCA58 (#347) üzenetére


baltamas
csendes tag

Mizoli (346) linkje alapján az MM-ben 4gb-os. Bocs most látom, hogy az német honlap.

[ Szerkesztve ]

(#350) Laki válasza petati94 (#343) üzenetére


Laki
tag

Szia én vodásra szeretnék független romor a második sim miatt.Ezek közt van ami megfelelne és ha igen hogy tudnám letölteni? Elöre is köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.