Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) rErEaT válasza mizoli (#4500) üzenetére


rErEaT
senior tag

Bootleggers van fent mert azt írták, hogy ez lesz még foltozva, ezután meg elvileg egy 10est is kiad majd a fejlesztője :)

(#4502) mizoli válasza rErEaT (#4501) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi, ránézek.

(#4503) ot93 válasza rErEaT (#4482) üzenetére


ot93
senior tag

És az Android 8 hogyan megy fel rá? Frissítést nem ajánl fel a készülék, pedig 7.0 Android van rajta...
Pedig gondolom az 8.0 hivatalos még

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#4504) mizoli válasza rErEaT (#4501) üzenetére


mizoli
addikt

Most van időm kicsit ROMolni.
Az RR-t (régi kedvenc Xiaomi-n) tettem fel először, hiba nélkül felment. Android 9, júliusi bizt. hibajavító, nem a legújabb, de az EMUI-nál azért frissebb. Gapps-t még nem tettem hozzá, majd később, ha már meglesz a root.
Aztán szépen sorban jön majd a többi ROM is, bár nincs nagy választék.

[ Szerkesztve ]

(#4505) rErEaT válasza ot93 (#4503) üzenetére


rErEaT
senior tag

nekem is anno beragadt egy frissítés, dload metódussal lehet bootloader unlock nélkül frissíteni.

pontosan melyik verzió ragadt be? arra gugliztam anno én is rá :D

(#4506) rErEaT válasza mizoli (#4504) üzenetére


rErEaT
senior tag

Sajnos nincs :(

ami van azt is egy- két fejlesztő csinálja

(#4507) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Akkut honnan érdemes rendelni a készülékhez? Eljött a tipikus akku halál: Gyors merülés a semmitől,és 30-40% körül kikapcsol.

Köszi előre is :R

(#4508) mizoli válasza BRIKLY (#4507) üzenetére


mizoli
addikt

Én Ebay-ről vettem, gyári eredetit (elvileg, de ránézésre is ugyanaz). Már nem emlékszem pontosan mennyi volt, olyan 20€ körül. Kicsit nehezen jön ki ami benne van, nagyon be van ragasztva. Vegyél hozzá mindjárt ragasztót is, na nem az akkuhoz, hanem a hátlaphoz. Mikor leszeded (körben melegítve!) a hátlapot, vigyázz az ujjlenyomatolvasó kábelére.

[ Szerkesztve ]

(#4509) kotsyzs válasza BRIKLY (#4507) üzenetére


kotsyzs
csendes tag

Szia,

ha még garanciális akkor a Huawei szervizbe. Az akkumulátorra is 2 év garanciát adnak.

(#4510) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Ha a beakadt régi firmware-t újrarakom a P10 Lite-on, utána már menni fog az automatikus frissítés?

(#4511) mizoli válasza peu407 (#4510) üzenetére


mizoli
addikt

A Huawei már régóta nem támogatja a P10 Lite-ot, ne várj frissítést.
Ha teljesen újra akarod tenni a telefont, szerintem a legegyszerűbb megoldás az eRecovery (de nem az egyetlen). WiFi kell hozzá, letölti a teljes legújabb romot, és felteszi. Ha előtte minden fiókból kijelentkezel, akkor olyan lesz, mint mikor a boltban megvetted. Én ezt csinálnám.
Ha nem, kérni fogja a felhasználónév/jelszó párost, hogy miket állít vissza, nem tudom.
Minden fontos dolgot ments el külső tárolóra, de ez mindig ajánlott :)

[ Szerkesztve ]

(#4512) Genesistibi


Genesistibi
tag

Sziasztok!

Nektek működik a messenger értesítés? A legfrissebb ROMom van és minden más alkalmazás használja is a LED-t. Lehet, hogy csak beragadt valami és kéne egy factory reset?

(#4513) rErEaT válasza Genesistibi (#4512) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nálam jó, kivéve hogy nem tudok "Nincs" értesítési hangot állítani a Messengernek :D

(#4514) Gyurka81 válasza rErEaT (#4513) üzenetére


Gyurka81
tag

Szia.Nálam sem működik normálissan már régen.Éppen tegnap húztam újra,gyakorlatilag alig van rajta valami még,és nem tölti be a képeket meg a vidókat.Sőt néha csak egy pukkanó hangjelzés van a rendes üzenetjelző helyett.Már úgy vagyok vele hogy eladom a francba és veszek másik márkát helyette,kezdem unni.Össze van kötve a laptopommal és ott megjön az üzi,ezen meg jóval később jelenik meg.
Esetleg valakinek ötlet?Telekom-os.

[ Szerkesztve ]

(#4515) Genesistibi


Genesistibi
tag

Nekem random eldobálja a hálózatot, mostanában egyre gyakrabban "Nincs szolgáltatás". Aztán ha van térerőm az sem jelent semmit, sokak csak 3. próbálkozásra tudnak elérni, addig ki sem cseng. SIM kártyát tavaly cseréltettem, sztem nem az a ludas (Vodafone). Valakinek hasonló tapasztalata? (2,5 éves tavaly akksit is cseréltettem benne..)

(#4516) Plz


Plz
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy mi lehet a problémája a P10 lite mobilomnak?
Ahogy életet lehelek bele, minden normális. Majd pár mp. Után az alsó egyharmad elkezd kivilagosodni....
Mintha 3-4 függőleges sáv is lenne benne ezen a részen, de a lényeg, hogy kifakul. Mindenhol érint, ugyanúgy használható, csak zavaróan kivilagosodik.
Ez kijelző gond, vagy valami szoftveres, vagy alaplapi probléma.... ?
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat! :R

(#4517) mizoli válasza Plz (#4516) üzenetére


mizoli
addikt

Próbálj egy hardware (kijelző) tesztet futtatni. Ha igaz, alapból van a készülékben, de lehet, hogy rejtett menüben.

(#4518) Plz válasza mizoli (#4517) üzenetére


Plz
csendes tag

Huhh....
Azt nem tudom, hol találom, de kutakodok.
Nagyon szépen köszönöm! :R

(#4519) Nc.Zsolt


Nc.Zsolt
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne.Duálosítottam a telómat, működik is rendesen, azonban valami mégsem az igazi.a második IMEI számnál csak nullák vannak.Így valamiért nem tudom beállítani a második SIM kártyát netes kártyának.Szóval a kérdésem az lenne, meg lehet valahogy oldani a második foglalat IMEI gondját?Köszönöm!

(#4520) mizoli válasza Nc.Zsolt (#4519) üzenetére


mizoli
addikt

Nem tudom mit csináltál, de talán egy dual simes p10 lite-hoz készült firmware-t kellene feltenni. Akkor esetleg lenne két IMEI számod, ha egyáltalán lehetséges a dolog.
Ha jól emlékszem L29C432 a két simes független.

[ Szerkesztve ]

(#4521) Nc.Zsolt


Nc.Zsolt
csendes tag

Elég sok mindent csináltam😀, mire összejött a dual sim. Működik is, látja is a két kártyát, kezeli őket. A bajom az, ha kijelölöm hogy a 2. SiM legyen az alapértelmezett Mobilnet(DIGI), akkor az első SIM eldobja a hálózatot(Telenor) és csak segélyhívás van. Ezért gondolom, h esetleg IMEI gondja van.

(#4522) Nc.Zsolt


Nc.Zsolt
csendes tag

Változott annyit a helyzet, hogy ha két DIGI-s kártyát teszek bele, működik rendesen. Előfordulhat, hogy a Telenor valamiért nem szereti Dual-ba, ha le van kapcsolva a mobilnet?

(#4523) ates2


ates2
senior tag

telekom/digi tök jól működik nekem egymás mellett,ott valami más gond lesz.
T-vel telozok nincs mobilnet,DIGI meg csak mobilnetre.

(#4524) petterson007 válasza Nc.Zsolt (#4519) üzenetére


petterson007
csendes tag

A csupa nullás IMEI lehet gond. Nekem két évvel ezelőtt volt ilyen problémám, akkor fizetős megoldás létezett. Én külföldről kaptam fizetős segítséget, de ha minden igaz a HCU Klienssel javítható a dolog, de 8 €-ba kerül.

(#4525) sumsang


sumsang
aktív tag

Sziasztok! Rég nem használt P10 Lite-om ismét használatba vettem. Elakadtam, mert nem tudom, hogy kell megszüntetni a képernyőzárat rajta. Egy "Z" mintázat berajzolása után lehet belépni, de ezt a rajzolós belépési módot szeretném megszüntetni, de nem találom rá a megoldását. Előre is köszönöm a segítséget.

(#4526) rErEaT válasza sumsang (#4525) üzenetére


rErEaT
senior tag

Beállítások -> Biztonság és adatvédelem -> Képernyőzár és jelszavak

(#4527) sumsang válasza rErEaT (#4526) üzenetére


sumsang
aktív tag

Köszönöm :)

(#4528) rErEaT válasza sumsang (#4527) üzenetére


rErEaT
senior tag

igazán nincs mit :D

(#4529) gorgocska


gorgocska
tag

srácok mit tudok tenni a teloval ha menet közbe állandóan le dermed lapozás közbe 1-2 másodpercre.és eléggé sűrűn csinálja nem lehet rendesen olvasni, lapozni a képek között ,és az alap képernyőkön is állandóan le fagy van valakinek valami ötlete vagy kuka?
emu 8.0
Adroid verzió 8.0

[ Szerkesztve ]

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#4530) mizoli válasza gorgocska (#4529) üzenetére


mizoli
addikt

Az egyszerű megoldás, hogy csinálsz egy gyári visszaállítást.
Előtte megpróbálhatod a cache, dalvik cache törlést.
Esetleg csak újraindítod, ha nem szoktad, bár ez kötelező :N

Nálam is ugyanaz van, de MINDEN szemét nélkül. Root kell hozzá, bootloader nyitó kódot 4€-ért tudsz venni. Nekem még HMS sincs, és semmi probléma nincs a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#4531) mizoli válasza mizoli (#4530) üzenetére


mizoli
addikt

Az "ugyanaz" Android/EMUI 8-at jelent.

(#4532) e_koko


e_koko
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni Huawei P10 Lite telefonnal kapcsolatban.
Jelenlegi firmware: WAS-LX1 8.0.0.376(C02)
Ez úgy tudom ez Vodafonos firmware. Tudom-e valamiképpen frissíteni
Android 9 vagy 10 verzióra? Hogyan?

(#4533) rErEaT válasza e_koko (#4532) üzenetére


rErEaT
senior tag

hivatalosan nem mert 8.0 az utolsó kiadott verzió, Custom Rommal megoldható, de az lehet tartalmaz egy két hibát is :)

(#4534) e_koko válasza rErEaT (#4533) üzenetére


e_koko
csendes tag

Nem a hivatalosra gondoltam, azt tudom hogy már nincsen.

(#4535) rErEaT válasza e_koko (#4534) üzenetére


rErEaT
senior tag

Akkor előbb fizetned kell a bootloader unlockért, aztán rootolni, recoveryt felrakni és mehet :D

https://forum.xda-developers.com/p10-lite

(#4536) e_koko válasza rErEaT (#4535) üzenetére


e_koko
csendes tag

Köszi.

(#4537) rErEaT válasza e_koko (#4536) üzenetére


rErEaT
senior tag

igazából amit linkeltem ott minden megvan hozzá, ha tudsz angolul akkor pillanatok alatt megcsinálható, nem nehéz dolog :)

(#4538) lovag01


lovag01
újonc

Ezt a frissítést megkapta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#4539) rErEaT válasza lovag01 (#4538) üzenetére


rErEaT
senior tag

ezek szerint kap még frissítést? :O ez meglepő

(#4540) schumy1


schumy1
aktív tag

Aki kapott frissítést, annak minden tökéletes?
Nekem valami lehet a bluetooth kapcsolattal, mert a mifit (okosóra app) folyamatosan kiírja hogy probléma van és indítsam újra a bluetoothot.
Ilyen van hogy egyből se jó, vagy pár óra múlva jelentkezik a hiba megint.

(#4541) gaborino986


gaborino986
csendes tag

Sziasztok!

Hátlapot cseréltem a Huawei P10 lite készülékemen, sajnos valamit elrontottam, mert azóta nem működik az újjlenyomat olvasó, a menürendszerében sem látom a beállítások között!
:((
Azóta amit csináltam:
- Gyári adatok visszaállítása
- Telefon újból szétszedése és az ujjlenyomat olvasó lapka leválasztása (lapkáról szedtem le a csatlakozót, a telefonról nem)

Sajnos továbbra sem történt semmi! Egy fórumtárssal egyeztetve valószínű megsérülhetett a lapka része, így valószínű kellene egy új lapka rész, de lehet egyszerűbb egy új hátlap + újjlenyomat olvasó kombót beszerezni!

Esetleg valaki tudna mondani olyan helyet ahol beszerezhető?
Ebay-es linkeket kaptam, azt köszönöm, ezen kívül, akár itthonról van ilyen alkatrész?

Köszönöm!

(#4542) mizoli válasza gaborino986 (#4541) üzenetére


mizoli
addikt

Na akkor szia itt is :)
Ebay nem jó? Kínai webshopot nem néztél? Ha találsz is, az otthoni beszerzés lesz a legdrágább, de ne legyen igazam.
Már írtam, hogy nem tudom a használt árakat, de van egy érzésem, hogy kicseréled amit kell, aztán nem jön vissza az ára.

(#4543) gaborino986 válasza mizoli (#4542) üzenetére


gaborino986
csendes tag

Szia!
:)
Gearbest-et és Bangood-ot néztem, de ott nem láttam alkatrésznek valót!
:((
Ebay maradt, de tényleg azon gondolkdodom, amit írtál is, hogy nár nem éri meg vele szenvedni, mert hamarosan amúgy is lecserélem!
Köszönöm, hogy ismét írtál!
:)

(#4544) ham_


ham_
tag

Sziasztok, van esetleg vkinek ötlete, mit lehet tenni, ha csak a fastboot&rescue módot érem el a telón?

(#4545) mizoli válasza ham_ (#4544) üzenetére


mizoli
addikt

Szia
Mintha ott lenne valahol az erecovery, nem?
Bár lehet, hogy lenyomva kell tartani a már nem emlékszem melyik gombot, aztán rádugni egy töltőre, gépre és akkor jön be az erecovery.
Azzal egy teljesen új rendszert tudsz telepíteni. Ha volt jelszavazva, azt kérni fogja asszem.
Olvass vissza, keress rá, le vannak írva ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#4546) ham_ válasza mizoli (#4545) üzenetére


ham_
tag

Nincs sajnos erecovery

(#4547) mizoli válasza ham_ (#4546) üzenetére


mizoli
addikt

Itt egy leírás, mit, hogyan.

(#4548) ham_ válasza mizoli (#4547) üzenetére


ham_
tag

Köszi, de az alábbi két módon kívül semmi mást nem tudok előcsalogatni (a jobb oldali akkor jön elő, ha pc-hez csatlakozik usb-n)

(#4549) mizoli válasza ham_ (#4548) üzenetére


mizoli
addikt

És amikor pc-re dugtad, elindítottad a Hisuite programot, amit ír?

eRecoverynek muszáj lennie.
Nyomd meg a hangerő fel gombot, és tartsd nyomva. Dugd be az usb kábelt, akár egy töltőn lévőt.

[ Szerkesztve ]

(#4550) mizoli


mizoli
addikt

Mit csináltál mielőtt a hiba jött?
Ha nem írtad felül valahogy a partíciókat, be kell jönnie az eRecoverynek, ott majd látod mit lehet csinálni.

(#4551) ham_ válasza mizoli (#4549) üzenetére


ham_
tag

a Hisuite-ban csak a system recovery opció él, de ott azt írja hogy device not supported.
(minden gomb-kombinációt kipróbáltam, nincs erecovery)

(#4552) mizoli válasza ham_ (#4551) üzenetére


mizoli
addikt

Esetleg valami driver probléma van, ha nem támogatott az eszköz. Vagy másik (régebbi) Hisuite kellene.
Az eRecovery külön partíción van, ha nem íródott felül, lennie kell.
Esetleg kipróbálhatsz egy másik kábelt.

Közben előszedtem a telefont, kipróbáltam amit leírtam, bejön az eRecovery, és lehet(ne) flashelni egy gyári rendszert. Alapból WiFi-re csatlakozik.

Olvasd végig a topikot, talán találsz megoldást. Ha jól emlékszem van valami 2 gombos, meg 3 gombos indítás is.

(#4553) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Hátha tudtok segíteni. Minecrafot szeretném külső forrásból telepíteni a p10 lite ra. Telepítés el sem indul, Alkalmazás nincs telepítve szöveggel. Ismeretlen forrás opcióra gyanakszim. Viszont nem találom sehol sem ezt a beállítást. :W

(#4554) janeszgol válasza robi12ster (#4553) üzenetére


janeszgol
félisten

Biztonság menün belül a további alatt van. De a beállításokban rá is tudsz keresni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4555) Nozy82


Nozy82
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy Huawei P10 lite, nagyon rossz volt már az akkumulátor csak töltőn működött, most kicseréltem az akksit erre nem tölt be a rendszer csak a Huawei logóig jön be és újraindul :(( Recovery szintén nem jön be :(( Mit lehetne kezdeni vele? Flashelni egy firmwaret valahogy?

(#4556) mizoli válasza Nozy82 (#4555) üzenetére


mizoli
addikt

Ha ép maradt a hardware, akkor az eRecovery-vel tudsz legegyszerűbben feltenni egy új romot. Kikapcsolt állapotban a hangerő fel gombot nyomva tartod, közben rádugod a töltőre, vagy gépre. A gombot nem engeded el, csak ha bejött az eRecovery. Kb. 10-20 sec. Minden adat törlődni fog.
Hisuite is működhet, azzal is lehet új romot flashelni. A gépen, laptopon legyenek fent a driverek, és a Hisuite. Flash előtt tudsz adatot menteni.
Az is lehet, hogy egy sima factory reset is elég, minden adat törlődni fog.
De ha akkucsere előtt működött, benne van a pakliban, hogy csere közben történt valami nem kívánt esemény.

(#4557) Nozy82 válasza mizoli (#4556) üzenetére


Nozy82
tag

Sajnos az erecovery nem akar bejönni és egyelőre a hisiuttal sem sikerül firmware flashelni 🙁 Arra már én is gondoltam, hogy lehet egy factory részét is elég lenne neki, de így azt sem tudok csinálni.

(#4558) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

Van-e olyan custom rom erre a telefonra, amiért érdemes megbolygatni a gyári rendszert?
Főleg böngészésnél érzem, hogy kezd fogyni az erő és kíváncsi vagyok, hogy ki lehet-e többet hozni belőle.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4559) mizoli válasza szoke12 (#4558) üzenetére


mizoli
addikt

Bootloadered nyitva van?
Ez nem az a romolós telefon, itt nézz körül.
Mielőtt bármit csinálsz, nézd meg egy factory reset után. Persze előtte adatmentés.

(#4560) szoke12 válasza mizoli (#4559) üzenetére


szoke12
őstag

Nincs nyitva és kicsit tartok a nyitásról. Olyan szép képet csinál és vannak gyártók, akiknek a telefonjaik bl nyitás után nagyon gagyi képeket csinál. Ez a teló is ilyen? Eltűnnek a DRM-kulcsok?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4561) mizoli válasza szoke12 (#4560) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem nyitás után is ugyanolyan képeket csinál, de régen láttam, fiókban van a telefon.

A bootloader nyitást már igen régóta tiltja a Huawei, ha jól emlékszem 4€-t fizettem a nyitó kódért, itt. Nem vészes összeg, bőven megérte.
A nyitással minden adatod törlődni fog. Custom rom párti vagyok, de ezen a telefonon meghagytam (helyesebben visszatettem) az EMUI-t, nincs rá rendes custom rom, és nem is lesz.
Mielőtt belekezdesz, rendesen olvass utána.
Viszont ha nyitva van a bootloader, tudod rootolni, ez nekem nagyon fontos 🙂
Factory resetre nem gondoltál?

(#4562) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

P10 light teljesen "beesett" a bekapcsoló gombja, nem tudom már csak az ujjlenyomat olvasóval életre kelteni...

Van rá valami lehetőség, hogy pl. a hangerő gombbal lehessen be/ki kapcsolni?
Programozható a hangerőgomb valahogyan - menüben nem találtam?

(#4563) szoke12 válasza mizoli (#4561) üzenetére


szoke12
őstag

Kicsit soká válaszolok, de a lényeg, hogy ma végül ide jutottam és csináltam egy fr-t. 16 Gb szabadult fel :))
Perpillanat teljesen jó és használható, remélem, még kitart egy darabig.
Egyébként nekirugaszkodtam a dc-unlocknak, de nincs idegzetem hozzá. Olvastam egy testpoint-os megoltásról is, amihez le kell venni a hátlapot, de már nem akarok ennyit foglalkozni vele. Lehet aztán tényleg visszaállnék csak a gyárira, mint te is...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4564) Chrystall


Chrystall
senior tag

Most szereztem egy ilyen telefont, még EMUI 5 van rajta, de nem ajánl fel frissítést. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem vagyok belépve Huawei ID-be lehet az a baj? De mikor annál rákattintok, hogy regisztrálom magam azt írja ki nem tudott kapcsolódni a szerverhez, pedig megy a WIFI. Valakinek ötlet?

(#4565) mizoli válasza Chrystall (#4564) üzenetére


mizoli
addikt

Próbáld az eRecoveryt, ez a legegyszerűbb.
Itt írtam róla.
A legfrissebb romot teszi fel, ami van hozzá. De nem elképzelhetetlen, hogy már nem elérhető semmi.
Akkor próbálj keresni egyet, és az összefoglalóban írt módon tedd fel.
Ha még van bármi...

[ Szerkesztve ]

(#4566) Chrystall válasza mizoli (#4565) üzenetére


Chrystall
senior tag

CSak az a baj honnan szerzek ROM-ot? Találtam neten bizonyos oldalakon, de annyi verzió van belőle, honnan tudom nekem melyik kell?

Pl. itt van egy, de nem tudom ez jó e mert az én telefonom meg LX1 nem LX1A. Attól még jó lehet? az a baj erről nem írnak semmit.
https://huaweistockrom.com/huawei-p10-lite-was-lx1a

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.