Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

A dobozon (a hivatalosan forgalmazotton) P10 lite szerepel, nem PX.

De olvasom tovább a cikket :)

(#2) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Az komoly! "1x 62,3Ghz Cortex A53" :Y

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#3) Graphics válasza kcsa (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valószínűleg tesztelői példány kaphatta ezt a titulust.

Teszthez, korrekt, habár a 4 tagot számláló elodmodell is elég hasonló paraméterekkel bír. Az lehet jobb vétel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) kiliman


kiliman
tag

Valószínűleg nem sok embert zavar a világon, de azok a kézrajzok a telefon menüjében OMG.

(#5) batai15


batai15
félisten

Nem sok értelme van, főleg hogy nem is igazi lite verzio,nem is hasonlít a p10re. Pl hátul van az fp ilyenek.

(#6) aelod


aelod
veterán

A továbbra sem alapos indokkal méretes kávákat leszámítva

Hogy mi? :F

Nem értem ezt a kávafetisizmust. Amikor meg nincs akkor meg az a baj. Értesítési LED van benne? Vagy csak én nem olvastam a cikkben.

Rezgő motor erőssége? Csak pár dolog amit ki szoktatok hagyni a cikkekből mostanság..

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7) kcsa válasza Graphics (#3) üzenetére


kcsa
veterán

Hasonlóak a P9 Lite paraméterei is, emez viszont érezhetően minőségibb.

Más kérdés, hogy az egy giga ram, az üveg hátlap, a 300mhz órajelemelés meg a többi apróság talán nem ér ennyivel több pénzt. Ezzel együtt nem tartom rossznak, Mate7 után sem mondanám vészesnek a helyzetet.

Néha viszont belassul iszonyatosan, azt nem tudom még hova tenni, ilyet még a Mate is ritkán csinált.

@aelod: vibramotor jelentősen erősebb mint a P9 Lite-ban, rendben van. Értesítési led is van természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#8) Mill3r válasza batai15 (#5) üzenetére


Mill3r
tag

Amúgy, igen :K
A P10-ben nekem is az előlapon lévő FP jön be, de nagyon.
A lite követhette volna azt a formavilágot, gyengébb vassal :(((

IDDQD IDKFA

(#9) Drughi


Drughi
addikt

Nem győzött meg.
A P9 Lite is csak ~2 hónapot élt meg nálam.

A dizájn viszont 5*

(#10) aelod válasza kcsa (#7) üzenetére


aelod
veterán

:R Értem csak a tesztben ezek nem szerepelnek..

Asszonynak P9 lite van. Nagyon korrekt masina. Iphone 4s-ről váltott (utóbbi beleesett a felmosóvízbe-2 napra rá bekapcsolt és megy hiba nélkülxD).

(#9) Drughi

MI baja volt? :Y

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) Graphics válasza Mill3r (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az nekem is bejött volna, ha fizikai gomb lenne.

Mert folyamatosan nyomkodtam , de nem sikerült benyomni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) pdave válasza aelod (#6) üzenetére


pdave
aktív tag

Én is ezen a mondaton akadtam fenn... Ennél a szerzőnél rendszeresek az ilyen megfogalmazások, meg a dagályos körmondatok.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#13) Mill3r válasza Graphics (#11) üzenetére


Mill3r
tag

De legalább nem kattog :D ;)

IDDQD IDKFA

(#14) AliceWake válasza aelod (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Van. Második oldal, második bekezdés, utolsó mondat:
A többszínű értesítő LED a jobb sarokba került és igen visszafogott méretű, hogy az intenzitását ne is firtassuk.

Non omnis moriar.

(#15) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Hamar jött.Ennek is annyi értelme van, mint a csúcskészülékeket évente cserélgetni.
Viszont akinek két évnél öregebb a telefonja, annak ez szuper vétel.Pár hét és lesz ez olcsóbb is.
Ha nem tavaly veszek új készüléket (p9 lite) akkor most ezt tenném zsebre.

(#16) aelod válasza pdave (#12) üzenetére


aelod
veterán

Annyira választékosan akar írni, hogy nem lesz se füle se farka a mondandónak. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) RaveForce válasza aelod (#16) üzenetére


RaveForce
veterán

De legalabb minden teszt alatt paran elkezdik az udvarlast :D bar ahogy latom mar kezdik feladni a don juanok :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) Norbi.


Norbi.
őstag

Nem lett rossz, szolgáltatónál viszik majd mint a cukrot 2év előfizu mellé, egy A5 2017től nem jelentősen gyengébb. Függetlenül még egy kicsit esik az ára és pörögni fog, a P9 Lite-t is azóta viszik nálunk, mióta 70 alatt adjuk.

(#19) mizoli


mizoli
addikt

Már vártam, köszönöm a tesztet.
Véleményem szerint a jelenlegi 349 € nem rossz ár érte. Erősen benne van/volt a pakliban, hogy ez lesz a következő telefonom az FM rádió megléte miatt, bár az RDS hiánya elbizonytalanított. Ezt miért kellett kihagyni??
Bootloader nyitáshoz, TWRP-hez, roothoz még nem igazán találtam valóban a P10 Lite-hoz való infót.
Lehet, hogy mégis a Honor 8 lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#20) nikkor válasza Norbi. (#18) üzenetére


nikkor
aktív tag

Az A5 2017-től miben gyengébb az IP68-on kívül?

(#21) Wesder


Wesder
félisten

Semmi èrdekes, na majd a P11 lite. :)

Mondjuk nálam már ott bukik, hogy van egy rohadt nagy kihasználatlan terület a kijelző alatt. Nekem ne a kijelzőből foglalja már a helyet. Tudom eltűnik ha nem kell, de akkor is :(((

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) ollie válasza nikkor (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyjából mindenben jobb az A5. Jelentősen gyorsabb a GPU, jobb az audió minősége (fülessel), sokkal jobb az akkuidő, Amoled a kijelző (ez persze nem feltétlen tetszik mindenkinek).

Igazából nem tudok olyan területet mondani, amiben ez jobb lenne az A5-nél.

Eszembe jutott egy dolog. Az A5-nek nincs értesítési ledje, bár nem is lényeges, mert van viszont mindig aktív kijelző.

[ Szerkesztve ]

***

(#23) Norbi. válasza nikkor (#20) üzenetére


Norbi.
őstag

GPU, picit jobb akku, jobb kamera. De mindenben csak egy picit jobb igazából tőle.

Látom felettem is válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#24) N2O999


N2O999
tag

Én egy több mint 3 éves Nexus 4-et váltottam le erre. Kicsit tartottam az EMUI-tól, de pozitívan csalódtam, bár az agresszív memóriakezelés miatt kellett egy kis mókolás, hogy az értesítések megérkezzenek. 85-ért lett volna P9 lite 2017 normális garanciával, 88-ért hoztam ezt el, a fém keret és a +16 GB tárhely miatt ennyit megért.

(#25) gabenh


gabenh
tag

Köszönjük a tesztet!
Nekem jövőhét végén érkezik fehérbe. (P9 Lite-t vált)
:)

Galaxy S23 Ultra

(#26) aelod válasza RaveForce (#17) üzenetére


aelod
veterán

Minek nem is értem...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#27) kcsa válasza RaveForce (#17) üzenetére


kcsa
veterán

Észre se vettem, a túlbonyolított mondatok miatt másik szerzőre gondoltam :D

(#28) Wesder válasza aelod (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Mert a fèrfiak többsège ilyen, tetszik nem tetszik ez van :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) moleculez


moleculez
veterán

A végszóval egyet kell hogy értsek, tényleg egy stabil rendszer az EMUI, p9-ről van tapasztalatom. Akár az ajánlott is lehetett volna, úgyis esik az ára egy tízest hamarosan.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Köszönöm a tesztet. Nagyon gondolkoztam, hogy a lassan két éves P8 Lite-ot mire váltsam, mert itt volt a P9 Lite 2017 illetve a P10 Lite is. Kettő között 15 ezer volt a különbség, de végül volt egy leárazás, így már a majdnem 30 ezres különbözet a P9 Lite 2017 felé billentette a mérleg nyelvét.

Vártam már nagyon a tesztet, s reméltem nem bántam meg a vásárlást, s azt kell mondanom, hogy az én használatom mellett a jelenlegi döntés volt a legmegfelelőbb.
Nagyon tesztelgettem a kamerát, de ahogyan néztem a P10 Lite sem tud mérföldekkel többet, hogy megérje a váltást. Egyik tesztben olvastam, hogy akinek fontos a kamera, az a P10 Lite mellett dönt. Háááááát. Nagyjából egy heti, s négy napi folyamatos fotózás mellett nem tudom honnan vette ezt. Mindenesetre belenagyítva ugyanazokkal a hibákat látom, mint a P9 Lite 2017-nél.

(#31) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Processzor típusa 64-bites, 1 x 62,3 GHz Cortex-A53 + 3 x 2,1 GHz Cortex-A53 + 4 x 1,7 GHz Cortex-A53
Szintet lépett a Huawei, ha már 62 ghz-nál tartanak.... :C :C :C

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az SoC táblázatban egy apró hiba van, a Z Play-ben nem 652, hanem 625 van. :B

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#33) Fall-N


Fall-N
veterán

Sajnos az Android Nougat immár natívan meglévő osztott képernyős módját is ilyen módszerrel aktiválhatjuk, mármint egy jól irányzott ütést követően vízszintes vonal húzásával, ami szintén kissé kényelmetlenné teszi a funkció használatát. Egyébként, ha ezt nem akarjuk használni, nincs ötletünk, hogyan kell előszedni az osztott nézetet. Úgyhogy muszáj lesz.

Nem igaz, hogy nem tudjátok, hogy kell előhívni. 😁
Hosszan kell nyomni a recent "gombot".

(#34) N2O999


N2O999
tag

Mivel üveg a hátlapja, elég csúszós, és vigyázni szeretnék rá, gondoltam vásárolok egy Spigen tokot rá. A hivatalos oldalon még nincs fent, csak Amazon linket osztottak meg a Spigen Twitter oldalán. Sajnos Magyarországra nem szállít se az amcsi, se a német, olasz, francia, és még sorolhatnám melyik náció Amazon boltja. Speedshopnál 3 héten túl várható a tok érkezése. Megegyezett a Spigen a Speedshoppal hogy ne lehessen olcsóbban, gyorsabban kerülőúton rendelni vagy mi? Ha van valakinek épkézláb magyarázata, kérem ossza meg.

(#35) Mill3r válasza donnie.d (#30) üzenetére


Mill3r
tag

Ezen gondolkodtam én is, hogy vajon a P10 lite megéri-e a felárat a P9 lite 2017-hez képest :U

IDDQD IDKFA

(#36) mizoli válasza N2O999 (#34) üzenetére


mizoli
addikt

Sok dolog van, amit az Amazon nem szállít Magyarországra. Rossz a tapasztalatuk, sok volt az elveszett árucikk.

Mill3r
Én is néztem, de csak 16GB-os, aminek kb. a felét használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#37) AliceWake válasza Fall-N (#33) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Wow. Ez annyira evidens, hogy nyilván nem jutott eszembe :)) Beleírom. És a specit is javítom.

Non omnis moriar.

(#38) N2O999 válasza mizoli (#36) üzenetére


N2O999
tag

Nyilván ezt én is tudom, de valamiért azt érzem ez nem abba a kategóriába esik, pláne az "óriási" értéke sem indokolja. Emlékezetem szerint régebben lehetett rendelni tokot, na de ez van, marad a várakozás.

(#39) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Azért ez semmilyen téren nem sikerült túl fényesre. Inkább egy Honor8.

(#40) mjani1172


mjani1172
addikt

Szvsz ez csak a 16gb-al több mint a P9 2017,a kamera semmivel nem jobb,(nappal meglepően jó képeket készít) nem is értem ezeknek a készülékeknek mi értelme.Vagy az egyiknek vagy a másiknak.Én húsvétra vettem a P9 2017-et,75 ezerért,az akkor mindent egybevéve (2 év garancia !) a kategóriájában a legjobb ár-érték.Kicsit döcög de nem vészes,ahogy olvasom ez is.Csodák nincsenek ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#41) szami777


szami777
addikt

P9 literól nem fogok váltani rá, de remek kis telefon lett.
Az elődhöz képest fejlődött a kamera, ez jó hír.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#42) Wesder válasza mizoli (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Nem csodálkozom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#43) mizoli válasza Fejvadi (#39) üzenetére


mizoli
addikt

Nem olyan rossz ez :)
Tudod, hogy én nem játszom, teljesímény bőven elég. Inkább a custom romok hiánya szól ellene.
Honor 8-ból a legnagyobb sajnálatomra kimaradt az FM rádió, és itt nagy a műsor választék. Ennek ellenére benne van a pakliban. Legfeljebb veszek egy zsebrádiót :D

wesder
Meg lehet kerülni a problémát. Nem Mo-ra rendelem, aztán DHL-lel odaküldöm. Persze nem ilyen kis dolgokat.

(#44) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszik a telefon, végre a kamera terén sem kell kifogásokat keresni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) nikkor válasza Norbi. (#23) üzenetére


nikkor
aktív tag

Ezek szerint ár-érték arányban hasonlóak. Akkor lehet, hogy az alapján döntök, hogy melyiket jobb kézbe fogni. Vagy úgyis kell mindkettőre tok?

(#46) ates


ates
aktív tag

Számomra a teszt legfontosabb megállapítása a következő volt: "Infra nem is volt". Bocsánat, de erről egyből a " pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt" jutott az eszembe. :D

(#47) donnie.d válasza Mill3r (#35) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Ha tudásban összehasonlítjuk, akkor a P10 Lite javára véleményem szerint egy picivel billen a mérleg nyelve. Megnézve azokat a képeket, amiket én csináltam, s ami a P10 Lite-tal készült én nem látok különbséget. Szóval az én véleményem, hogy ezek alapján nem éri meg.

Saccolva olyan fél év, egy év után fog úgy is kiderülni, hogy melyik is volt ténylegesen jobb, vagy ajánlott vétel.
Mindkettő új készülék, szóval nem tudni mennyire lesznek a későbbiekben szoftveresen támogatottak, vagy éppen mennyire lesznek toppon a fejlesztek, s nem baszarintják szét a telefont egy rosszul sikerült frissítéssel. Nekem egyetlen pozitívuma van a P10 Lite-nak, hogy nem dobták piacra legalább 5 modell névvel.

(#48) bedibazsa válasza donnie.d (#47) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Remélem, jobbak lesznek a frissítések, mint a P9L-en, megvan 8 hónapja a telefon és egy biztonsági frissítés jött azóta. :D

(#49) Fejvadi válasza mizoli (#43) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Rossznak nem rossz, de nekem a Honor8 jobban bejön. Különben meg úgy is mást veszek.

(#50) mizoli válasza donnie.d (#47) üzenetére


mizoli
addikt

"Nekem egyetlen pozitívuma van a P10 Lite-nak, hogy nem dobták piacra legalább 5 modell névvel."
Csak várd ki. Az majd ezután következik :D

Fejvadi
Honor8 nekem is jobban bejönne, ha FM.. tudod. De nem zártam ki.
Tudom, a Mi6-ra pályázol, szép+jó, de mire az kapható lesz, elsöpped a hajó :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.