Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kcsa válasza Wilk919 (#600) üzenetére


kcsa
veterán

A 2.5D ebayes glass biztosan pénzkidobás volt, az utolsó értelmét nem látom. A többi majd kiderül :)

(#602) JoseGee válasza Wilk919 (#600) üzenetére


JoseGee
tag

Én már letettem ezekről a screenshot protectorokról. Az egyik telefonom kijelzője úgy tört össze, hogy az üvegfólia sértetlenül megúszta. A másik akkorát kapott, hogy elhajtott a fémház, az üveg meg nem szokott karcolódni a napi használattól, ez nekem 3 éves tapasztalat. Most annyi védelmet kapott a P10-em, hogy vettem 2k-ért egy gyári szilikon tokot. Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Ami késik, az nem jön időben

(#603) matex


matex
tag

Nem tudom felrakni a Modern Combat 5-öt, próbáltam két féle telepítőt is, de mindkettőnél ezt a hibaüzenetet dobja: [kép]

Korábban nem raktam fel, nem tudom, hogy honnan lehetne kiszedni az esetlegesen Huawei által előtelepített alkalmazást.

Csak azért itt kérdezem, mert itt sok embernek van ilyen telója, és hátha találkozott már ilyen problémával. :)

(#604) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a telefon tetűlassú? Beszaggat a billentyűzet gépelés közben, facebook, messenger szintén akadozik, muktitasking átváltásközben pl kamera gps megakad. Egy galaxy J5 nél semmiprobléma nem volt ahol volt 8GB rom és 1.5 GB Ram. Mi okozhatja? Az első naptól ilyen. 3GB ramnál nemhiszem, hogy kellene ilyet csinálnia. Köszönöm a válaszokat! :R

Huawei P10 lite

(#605) kcsa válasza krisztian112 (#604) üzenetére


kcsa
veterán

Enyém is ilyen sajnos. Megvárok egy-két updatet, ha valaha kiadnak egyáltalán, aztán ha nem változik elköszönünk egymástól.

(#606) Zsocy155 válasza krisztian112 (#604) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nekem 3 hete van meg a telefon, de még akadást nem vettem észre. Mondjuk nekem sem messenger, sem face nincs telepítve. Inkább RR3 és 2-3 játék és Digi online.

(#607) krisztian112 válasza Zsocy155 (#606) üzenetére


krisztian112
senior tag

Köszi a válaszokat! Valaki aztmondta szedjem le a facebookot meg a messengert. Mondom biztos azért adtam ki 100ezer forintot, hogy egy olyan alap alkalmazást amit a legtöbbször haszánlok mint a munkám és magánélet során leszedjem, vagy a Lite verziót rakjam fel, nevetséges... Hozzáteszem, amikor nincs megnyitva a facebook akkor sincs sokszor a helyzet magaslatán. Azt, hogy a billentyűzet néha miért nem ír szóközt, azt pedig végképp nem, pedig még egy ZTE Skaten-n sem akadozott az Anysoftkeyboard anno.

Huawei P10 lite

(#608) Zsocy155 válasza krisztian112 (#607) üzenetére


Zsocy155
őstag

Az előfordulhat, hogy 1-1 alkalmazás nincs jóban a Mali-val, inkább Adreno-ra írták.

(#609) mizoli válasza krisztian112 (#604) üzenetére


mizoli
addikt

Én semmit nem tapasztaltam abból amiket írtál. Sehol nem lassul be, a SwiftKey igen jól dolgozik, a szójavaslatok kiválasztása után odateszi a szóközöket, ahogy kell. Facebookom nincs.
Csinált már tisztogatást? Recentben töröltél már? Ki-bekapcsolás, vagy újraindítás megvolt? Ha semmi nem jön be, esetleg még cache partíciót is lehet törölni.

(#610) Gaheris


Gaheris
csendes tag

Sziasztok,
két hete beszereztem én is egy p10 lite telefont, egy g630-ast váltott :), itt volt már az ideje a cserének :D.
Azt a furcsaságot vettem észre, hogy este a telefon ugyan azt a fogyasztási szintet hozza mint nappal, vagyis
este 10 kor leteszem a telefont, kijelző kikapcs, wifi mobilnet lekapcs, alkalmazások a memóriából kitakarítva, mégis reggel amikor megnézem 18-20% ponttal kevesebbet mutat, pl tegnap este (22:00) 95% on tettem le, reggel (06:00) már csak 76% töltöttséget mutatott. Valaki találkozott már ilyennel, ez a normális működés?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#611) esbii22 válasza Gaheris (#610) üzenetére


esbii22
őstag

Picit olvass vissza, valakinek volt ilyen problémája, valószínű valamelyik alkalmazás beragadt és az szívja le az akksit :)

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#612) Gaheris válasza esbii22 (#611) üzenetére


Gaheris
csendes tag

Szia,
köszönöm szépen, visszaolvasok.
üdv

(#613) esbii22 válasza Gaheris (#612) üzenetére


esbii22
őstag

Egy gyári beállítások visszaallitasa biztos megoldja a problémát, csak akkor újra be kell lakni a telefont. Ne felejts el rola minden fontos dolgot lementeni. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#614) Gaheris válasza esbii22 (#613) üzenetére


Gaheris
csendes tag

Köszönöm a segítségedet, megpróbálom a gyári beállítások visszaállítását.
Lementek mindent, illetve beszinkronizálóm a felhőbe :D.

(#615) kcsa


kcsa
veterán

Tegnapelőtt beindult a P9 Lite Nougat update terítése itthon is (máshol már egy hónapja megy...), de még így lemaradva is "vicces", hogy újabb security patch levelen van, mint az újabb P10 Lite.

(#616) N2O999


N2O999
tag

EU-s független (C432) modellre megérkezett a B124-es firmware, április 5-ei security patch-csel.

(#617) kcsa válasza N2O999 (#616) üzenetére


kcsa
veterán

kellett nekem panaszkodni :DDD

(#618) mizoli válasza N2O999 (#616) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem bizony nem jött semmi.

(#619) N2O999 válasza mizoli (#618) üzenetére


N2O999
tag

De a tied WAS-LX1A, azaz 4 Gb-os, ha az emlékezetem nem csal, valószínűleg a napokban arra is jön az update.

Ami érdekes, hogy proxy-n keresztül néztem mit tölt le, elvileg ezt, de ami érdekes, hogy nekem 2 SIM-es (WAS-L21), a fájlnév jó, de a changelog szerint WAS-L01, de ami a pláne, hogy B127. Szóval van kavar rendesen, nem csodálom hogy ennyit csúsznak a frissítéssel, bár még mindig jobb mintha egy elsietett update téglát csinálna belőle. :DDD

(#620) kcsa válasza N2O999 (#619) üzenetére


kcsa
veterán

Az érdekesség kedvéért a használt témát elb.szta, hátteret is cserélt. Visszaállítom, de na.

szerk.: azért érdekelne mi változott (mélységében úgy értem), mert ez azért egy szép nagy update :)

[ Szerkesztve ]

(#621) mizoli válasza N2O999 (#619) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, LX1A.

Írjatok róla pár bíztató sort, hogy nem lett rosszabb frissítés után :)

(#622) ZolkoW


ZolkoW
őstag

gondolom Telenoros készülékekre hiába vár az ember bármiféle update-et,mint a p8 lite esetében is :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#623) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Enyém telenoros. Most frissíti!

[ Szerkesztve ]

(#624) ZolkoW válasza Prodidzsáj (#623) üzenetére


ZolkoW
őstag

dulva. kellemes meglepetés, a jószág amúgy nekem csak holnap érkezik, és pár napig nem lesz időm kicseréltetni a simkártyám.. azért kibírom :) mindenesetre nem a frissítések reménye ösztönzött arra, hogy függőt vegyek :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#625) Prodidzsáj válasza ZolkoW (#624) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Én májusban vettem az enyémet. De felemás érzéseim vannak, van hogy földhöz akartam csapni. Előtte egy iphone 6 m volt, de anyagi okok miatt megváltam tőle. Zavart hogy néha bosszantóan belassult, rányomtam a kamerára de csak a nagy sötétség. A facebookban egy videó elfordítása szintén kín szenvedés, volt már huawei em egy P7 es azt is nagyon szerettem. Vannak programok amik nagyon nem szeretik a hisilicon lapkát legalábbis másra nem nagyon tudok gondolni. De ez előbb utóbb a fiamé lesz, én vissza térek az ios platformra.Viszont a fényképező része nagyon rendben van, szép képeket lehet vele lőni. A nova launchert valamiért nem nagyon szereti.

[ Szerkesztve ]

(#626) mizoli válasza Prodidzsáj (#625) üzenetére


mizoli
addikt

Én Nova Prime Launcherrel használom.
Egyedül a gyári óra-időjárás widgetet nem szereti, nálam semmi más probléma nincs.

[ Szerkesztve ]

(#627) ZolkoW válasza Prodidzsáj (#625) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ezekről a lassulásokról -szokás szerint- csak rendelés után olvastam több hozzászólást, előtte csak a rózsaszín ködöt :P na nem baj, meglátjuk, milyen lesz. a Novát is, ugyanis meg is vettem, majd egyszer csak némi próbálgatás után arra jutottam, hogy a Xiaomim is szinte leszokott a random restartokról, mióta eltávolítottam, pedig előtte volt mondjuk hetente-kéthetente.
Azért bizakodó vagyok, nem nagyon találtam jobb ajánlatot az árszinten (akciósan 45K).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#628) kcsa válasza Prodidzsáj (#625) üzenetére


kcsa
veterán

óó igen. Tudom hogy néha eszméletlenül belassul, van hogy legrosszabb esetben naponta újra kell indítani. De valóban, a kamerakezelés mocskos lassú tud lenni.

(#629) Prodidzsáj válasza mizoli (#626) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Igazad van! Tényleg a gyári időjárás widget miatt omlott össze a nova.
ZolkoW: Ne bánd mert egyébként egy nagyon mutatós szép telefon, ha kicsit tudnának optimalizálni rajta nagyon király kis telefon lenne. Én a fejlesztői beállításokban visszavettem az animációkat 0.5 re, de akár ki is lehet kapcsolni az animációkat akkor pörög rendesen.
kcsa: Lehet csak placebó, de mintha a frissítés után stabilabb lenne!

[ Szerkesztve ]

(#630) mizoli


mizoli
addikt

Érdekes nálatok ez a lassulás, jó lenne kideríteni mi okozza. Mint már többször írtam, nálam nem lassul egyáltalán.
A Play áruházon kívül az összes adware-t töröltem, vagy tiltottam.

A Novát évekig használtam Xiaomi Mi3-on, ott is tökéletes volt. Igaz, custom ROM volt rajta, nem MIUI.

[ Szerkesztve ]

(#631) Prodidzsáj válasza mizoli (#630) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Van a telefonon kb: 40 alkalmazás facebook, messenger, viber...stb. A facebookot már lecseréltem a litére, de az olyan fapados hogy visszatettem a rendes facebookot. Amikor meguntam a darabosságot én is újraindítottam utána jó lett mindig. Sőt az akkumulátor is nagyon jól bírja volt már 6 ór SOT om is.
Én nem is akarom bántani a telefont, csak azt írom amit én tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#632) mizoli válasza mizoli (#630) üzenetére


mizoli
addikt

Lejárt az időm.
Szóval törlés/tiltás. Az összes kéretlen alkalmazás, mint játékok, Huawei appok, Facebook előkészítés, Twitter, a Google csomag, meg ilyesmik. Böngészőt is lecseréltem.
Tiltok minden szükségtelen wifi/mobilnet hozzáférést. Majd írom, ha eszembe jut a többi :)

Prodidzsáj
Nyilván a saját tapasztalataidat írod, úgy a jó, én is azt írom.
Hasznos lenne kideríteni, hogy akinél lassul, annak mi az oka.

[ Szerkesztve ]

(#633) mizoli válasza mizoli (#632) üzenetére


mizoli
addikt

Na tovább.
Optimalizálás, tisztítás, zárképernyő tisztítás, recent app tisztítás, ilyesmik. Kivétel az üzenő alkalmazás (nálam WhatsApp) és a levelező (nálam TypeApp).

Facebookról nincs saját tapasztalatom, de sokak szerint tipikus lassító.

[ Szerkesztve ]

(#634) Prodidzsáj válasza mizoli (#632) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Tegnap mérgemben csináltam egy gyári visszaállítást, aztán biztonsági mentésből ment vissza minden most valahogy folyamatosabb. A böngészőm a chrome, én is tiltottam több gyárilag fent lévő progit. De például engem nem zavar a swiftkey, mert letiltottam, jó nekem a google saját billentyűzete. Én is csinálok tisztítást, optimalizálást de egy idő után nagyon darabos lesz.

(#635) mizoli válasza Prodidzsáj (#634) üzenetére


mizoli
addikt

Közben eszembe jutott, hogy nem is azt kellene kideríteni hogy másoknál miért lassú, hanem azt, hogy nálam miért nem? :D
Wipe data/factory reset-et én is csináltam még az első (vagy második?) nap, akkor a teljes belső tár törlődik.

Nekem a SwiftKey-jel sincs semmi bajom, tökéletesen teszi a dolgát, nem lassul, nem akadozik, a szóközöket is rendesen odateszi, meg semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#636) punisher1 válasza mizoli (#635) üzenetére


punisher1
aktív tag

Én azt vettem észre eddig is jó volt,de most frissítés óta úgy pörög a telefon,hogy nem igaz.Nagyon gyors nálam sincs semmi akadás,szaggatás villámgyors minden.Fogalmam sincs másoknál mi lehet a gond....Nejem note 3-asa a közelébe sincs sebességbe.

(#637) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

A frissítés óta nekem is sokkal jobban pörög a telefon. :) Megtáltosodott!

(#638) barathmarton


barathmarton
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom Veletek, hátha érdekel majd valakit, és ilyet szeretne:

Ma megérkezett a hátlap fólia amit rendeltem:
[Ebay]

Sima, egyszerű fólia, ráadásul 6 darab van a csomagban.
A telefonra egész jól illeszkedik, nem jön fel a szélein.
Próbáltam képeket készíteni, már amennyire látszik:
[kép1]
[kép2]
[kép3]

Karcokat nem tudom mennyire fogja gyűjteni, de legalább védi a hátlapot, ha tok nélkül van.

Siemens A50->C55->C65->S75->Nokia N80 IE->N95 8GB->iPhone 2g-> HTC Desire-> HTC One X-> HTC One M7-> Huawei P10 Lite-> Xiaomi Mi Note 2-> iPhone XS-> iPhone 12

(#639) mizoli válasza punisher1 (#636) üzenetére


mizoli
addikt

és Prodidzsáj

Jó hírek :)
Remélem nekem is jön frissítés, és nem lesz rosszabb, mint most.

(#640) Prodidzsáj válasza mizoli (#639) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Bízzunk benne! :DD

(#641) punisher1 válasza barathmarton (#638) üzenetére


punisher1
aktív tag

Jó lett,bár én amúgy is szilikon tokban hordom.Viszont AVarice fórumtárs véleményére lettem volna kíváncsi ő rendelt az edigitalból előlapi üvegfóliát de nem jelentkezett.Viszont ma felnéztem az edigital oldalára és ott láttam a termék értékelésénél,hogy az is kuka.

(#642) barathmarton válasza punisher1 (#641) üzenetére


barathmarton
csendes tag

Előlapi üvegfóliát rendeltem én is, meg is érkezett, csak még nem tettem fel rá.
Valamikor megcsinálom, és ha jó, méretpontos, akkor teszek fel képet is.

Siemens A50->C55->C65->S75->Nokia N80 IE->N95 8GB->iPhone 2g-> HTC Desire-> HTC One X-> HTC One M7-> Huawei P10 Lite-> Xiaomi Mi Note 2-> iPhone XS-> iPhone 12

(#643) punisher1 válasza barathmarton (#642) üzenetére


punisher1
aktív tag

O.K.én 4 fajtán már túl vagyok tettem fel én is képeket azokról.De ha nem jó,akkor is ird be ide a fórumba a típusát más nehogy belefusson.Én is azért tettem fel képeket,hogy lássák a többiek és ne dobjanak ki pénzt,így segítünk egymáson.Nagyon jó kis csapat gyült itt össze :)

[ Szerkesztve ]

(#644) kcsa


kcsa
veterán

Reálisan nézve nem lehet méretpontos, és van rá esély, hogy nem is lesz ilyen.

A frissítés egyébként mintha kicsit nekem is gyorsított volna, de kell egy-két nap, hogy határozott véleményem lehessen :)

(#645) Solad


Solad
őstag

Vodas frissites jott valakinek? Nekem csak a B114-et ajanlja most fel

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#646) flash-


flash-
veterán

Na én is lefrissitettem...

először kevesebb aztán picit több lett az Antutu mérés..
bár a 3d mindkét esetben picit több lett de most őszintén az hogy 10092 vagy 9864 a 3d, hát az méréshatáron belüli érték úgy gondolom..

majd használatnál elválik hogy lett e javulás...
én bármit csináltam bármit állítottam, be be akadozott a telefon...nem elég a 8 mag biztos :D
de mi másért kell gyors telefon ha nem azért hogy a programok, a menü a használat villámgyors legyen??
na mind1....

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#647) mizoli


mizoli
addikt

Rajtam kívül van még itt valaki, akinek WAS-LX1A telefonja van? A frissítés miatt kérdezem.

(#648) kcsa válasza flash- (#646) üzenetére


kcsa
veterán

Ha szigorúan nézem, az enyém lassult is pár pontot. De ez valószínűleg kb nem igaz, és tényleg mérési hibahatáron belül van.

Kicsit pattogósabbnak érződik tényleg, de még várok pár napot. Ja ezt már írtam :)

(#649) barathmarton válasza punisher1 (#643) üzenetére


barathmarton
csendes tag

Ma feltettem az üvegfóliát.
Hát ez volt az első, és egyben az utolsó is.
[Kép1]
[Kép2]
[Kép3]
Ezt vettem: [Ebay]

Elég rondán néz így ki, úgyhogy le fogom szedni, és teszek rá, sima egyszerű fóliát.

Eddig, ideiglenesen egy One M7-es fólia volt rajta, igaz nem ért végig, de nem volt ronda azzal.
[Kép4]

Siemens A50->C55->C65->S75->Nokia N80 IE->N95 8GB->iPhone 2g-> HTC Desire-> HTC One X-> HTC One M7-> Huawei P10 Lite-> Xiaomi Mi Note 2-> iPhone XS-> iPhone 12

(#650) Zsocy155 válasza barathmarton (#649) üzenetére


Zsocy155
őstag

Le kell ragasztani a szélét is. ;] :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.