Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) jkarika85


jkarika85
csendes tag

Én kb. 1 hónapja hoztam ki vodafone-tól,fehérbe. Eszméletlen szép!!! Hazahoztam, wifin már egyből talált egy frissítést, azt, amit előttem pár hsz-al már emlegettek, a B114est. Azóta a telefon nem volt újraindítva, magától sem indult újra, nem lassult be, nincsenek akadások. Kereken 699 órája és 35 perce fut a készülék.

Alkalmazások, mint egy átlag felhasználónál vannak, facebook, messenger, viber, instagram, vagy 8-10 játék (nfs:no limit, relic run, uncharted, mario run, stb.)

Akksija átlagban 1,5 napot ki bír, éjszaka sem merül 2-3%nál többet, úgy, hogy wifi nincs kilőve. Töltőjét nagyon bírom, 15 perc alatt k.rv. sokat nyom bele! :D

Egyébként első droidos telefonom. Fóliát sajnos én sem találtam még rá, de szerintem felesleges, zsebbe hordva, még semmi micro karc sincsen rajta.

Hátlapjára rendeltem egy ilyet: P10 Lite átlátszó tok Tökéletesen passzol rá, nem vastagít rajta semmit!

(#652) ZolkoW


ZolkoW
őstag

látom, hogy vissza fogok szokni a fliptokra, ez a cucc nagyon törékenynek tűnik :) egy Nillkin Qin tokot rendeltem hozzá, az még úton van.
érdemben csak jövő héttől kezdem használni, de eddig tetszik. a kivitelezés ötös, az értesítő led lehetne fényesebb, telepítgetés közben úgy éreztem, tényleg jobban meg tud akadni, mint a snapi 801-es előző telefonom, de ha nem durvul el, akkor azért barátságban leszünk. a kamera kellemes, bár kicsit fókuszálhatna gyorsabban - ha van idő kitartani, mert áll a téma, akkor kevés fényben sem rossz, pozitív.
valamelyik tesztben lehúzták a fülesre jutó hangerejét, hát nem tudom, mivel tesztelték, 2-vel próbáltam ki, de fél hangerőn már bőven elég, fölötte kifejezetten hangos.
ja, a kijelzője nagyon tetszik, feltűnően kontrasztosabb, jobbak a feketéi mint az Mi4-emnek.
ujjlenyomat-olvasó zuper :)
ja, nekem előző telefonnál is bevett szokásom volt, hogy mivel képes kikapcsolva ébreszteni, ezért nem állítgatom, hogy mi menjen éjszaka, mi ne, hanem kikapcs, és így legalább minden nap újra van indítva. ezzel is így fogok eljárni, de azért stabilitás-tesztelésből biztos lesz majd, hogy hosszabb ideig nem indítom újra.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#653) punisher1 válasza barathmarton (#649) üzenetére


punisher1
aktív tag

Hát,nem lepődtem meg erre számítottam vagy keskenyre.Mindenesetre,köszönöm mindenki nevében,hogy megosztottad így ezt is kerüljük.Az enyém talán egy fokkal jobb,én fent is hagytam mert a semminél gondoltam több.

(#654) punisher1 válasza jkarika85 (#651) üzenetére


punisher1
aktív tag

Érdekes tok a szélein a kis dudorral és jól látom a képen,hogy az oldalain teljesen ki van vágva?

(#655) jkarika85 válasza punisher1 (#654) üzenetére


jkarika85
csendes tag

Igen, jól látod, szélein ki van vágva. Azok a "dudorok" pedig nem zavaróak, a kijelzőtől kb. 1mm-rel kilóg. Gondolom ez azt a célt szolgálja, ha esetleg kijelzővel lefelé esne le, akkor ne rá essen.

Rendeltem még egy ilyet is [link], de ezt megbántam. ha az előlapra ráteszem a tokot, akkor pöttyös az egész kijelző, a tok miatt! Tokon belül vannak kis fekete pöttyök!

[ Szerkesztve ]

(#656) petati94


petati94
tag

Sziasztok!
Én eddig még nem tapasztaltam lassulást. A kamera viszont tényleg nehezen tér magához. Szerintem még ettől nagyon jó teló.

https://petranyidev.hu/

(#657) wolf64


wolf64
tag

Mintha azt olvastam volna itt valahol hogy van benne QR kód olvasó , ha igen hogy lehet előcsalogatni ?

(#658) Zsocy155 válasza wolf64 (#657) üzenetére


Zsocy155
őstag

Zárt képernyőnél alulról felfelé húzod és a jobb szélén.

(#659) wolf64 válasza Zsocy155 (#658) üzenetére


wolf64
tag

Köszi !!!! :DD

(#660) Zsocy155 válasza wolf64 (#659) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szívesen.

(#661) Dominator


Dominator
aktív tag

Lassan érdemes lesz elfogadni a tényt, hogy nem fogunk tudni formázott fóliát vagy üveget venni a telefonra. Véleményem szerint a gyártónak sokkal nagyobb befektetés és nem térülne meg. Ebből a telefonból sosem fog annyi fogyni, mint például Galaxy S7-ből, amire az első boltban kaptam formázott, tökéletesen passzoló fóliát.
Részben emiatt lehet, hogy ránézek majd a flip tokokra. (Részben pedig amiatt, hogy bár nagyon szép és vékony a tok amit vettem, a gombok keménységével nem békültem ki.) Bár ha a Westendben méretre vágott és felrakott fólia sokáig kitart, nem jön fel a széle és nem kell fél évente cserélgetni, az is megoldás lehet, még ha horror is az ára.

(#662) hori-zoli


hori-zoli
tag

Üdv. Egy objektív véleményt szeretnék kapni erről a telefonról, mert a P9, és ez között vacilálok. Ez a lassulásos dolog azért bosszanta rendesen, de látom, hogy van akinél elősem fordul! Most egy P8-at hajtok teljes megelégedetséggel, az utódtól is ezt várnám el.

[ Szerkesztve ]

(#663) kcsa válasza hori-zoli (#662) üzenetére


kcsa
veterán

Objektív véleményt saját topikban? :DDD

Nyers erőben P9 erősebb, így elméletileg gyorsabb is - viszont pont emiatt drágább is. Hogy megéri-e, az már nehezebb kérdés...

Lassulás mintha eltűnt volna nekem (pedig néha korábban a földhöz vágtam volna), de még mindig nem merem megdícsérni :D

(#664) hori-zoli válasza kcsa (#663) üzenetére


hori-zoli
tag

Köszi!!
Lehet nem elfogultan véleményezni, ha valami olyan probléma van a telefonnal, ami nem szinpatikus, vagy kifejezzeten bosszantó.

(#665) Dominator válasza hori-zoli (#662) üzenetére


Dominator
aktív tag

Lassulás nálam kb. hetente egyszer fordul elő, de csakis a FB alkalmazással. Lehet, hogy letörlöm és felteszem újra, talán megjavul. Egyébként nagyon gyors minden.

(#666) N2O999


N2O999
tag

Akinek nem létszükséglet a FB, használja a Hermit vagy FB Lite alkalmazást, nincs push notification (lite-nál lehet hogy van), stb., de legalább nem szaggat, nem foglal több száz Mb tárhelyet, nem kap meg szinte minden létező engedélyt, hogy a telefonodban turkáljon. Elképzelhető hogy a Kirin proci miatt nem optimalizált, de általánosságban is elmondható hogy egy ritka pocsék a hivatalos FB alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#667) Zsocy155 válasza hori-zoli (#664) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nekem 3 hete van meg a P10 Lite. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, P8 Lite-ról váltottam, ahhoz tudom hasonlítani.. Az akksija sokkal jobb, a kijelzője szintén jobb (élesebb és a fekete az tényleg fekete). Nálam akadás eddig egyáltalán nem volt (nekem nincs sem face, sem messenger, sem viber) Játékokat szépen viszi, pl. a Real Racing 3-at. Kamera a szokásos, kint szép, bent nem annyira szép képeket csinál. Az egyetlen ami lehetne jobb a led, elég halványra sikerült, nappal alig látszik.
Szerintem egy szép, gyors megbízható telefon a P10 Lite.

[ Szerkesztve ]

(#668) hori-zoli válasza Zsocy155 (#667) üzenetére


hori-zoli
tag

Na, pont erre voltam kíváncsi!! Nekem minden olyan program fent van a telefonon, ami nektek lassítja, de az enyémet nem! Szerintem a P9 mellett döntök.
Köszi az infókat!!!

(#669) Kzohun válasza hori-zoli (#662) üzenetére


Kzohun
tag

Kb 1 hónapja használom a telót és semmilyen lassulást nem tapasztalok. Facebook alkalmazássa legyszer volt problémám, de bezártam újranyitottam és ment tovább.
Használom sok youtube-ozásra meg böngészésre, játékra nem igazán.
Rohadt gyors a telefon, fényképezője is rohadt gyors, jó képekkel. Akksi meglepően jól bírja. Tökéletes a teló.

[ Szerkesztve ]

(#670) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Ezzel a B127 frissítéssel nagyot változott a telefon, nem tudok belekötni. Pörög nagyon a facebook olyan amilyen, de azt mondom nagyon rendben van a gép. Remélem így marad, és folyamatosan jönnek a frissítések és még sokáig támogatva lesz ez a készülék. :)

(#671) jkarika85 válasza flash- (#517) üzenetére


jkarika85
csendes tag

Kíváncsian várom, ha tényleg úgy tölt, mint a gyári töltője, akkor valószínű én is benevezek egyre.

(#672) Solad


Solad
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy Bluetoothon keresztül nem küldi el a teló a telefonkönyvet a kocsinak. Találkozott már valaki ilyesmivel?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#673) mici66 válasza Dominator (#661) üzenetére


mici66
tag

Inteligens fliptokot vettem rá! Qrva jó!
Valami ilyesmit: csak P10 lite-hoz valót.
[link]

Egy eldugott kis telefonosboltban találtam 5 e ft volt!
A tokon keresztűl még a hívást is fellehet venni!

[ Szerkesztve ]

(#674) Solad válasza mici66 (#673) üzenetére


Solad
őstag

Hol a bolt, nekem is kell ilyen :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#675) #48613632 válasza Solad (#674) üzenetére


#48613632
törölt tag

pl ITT ;)

Mi is vettünk, igaz akkor még volt fehérben is.

(#676) JoseGee válasza Solad (#674) üzenetére


JoseGee
tag

MM-ben van Huawei kiegészítős fal, én ott láttam.

Ami késik, az nem jön időben

(#677) mici66 válasza Solad (#674) üzenetére


mici66
tag

Ez az 1 db volt! Nagykanizsán a vásárcsarnok emeletén találtam!

Nekem nagyon bejön!

(#678) Rayyy


Rayyy
senior tag

Lumia 640-ről váltottam, hát... nyilván jobb.
Amiről nem tudtam (és a hivatalos oldalon nem néztem utána), hogy 2,5 Dimenziós kijelzője van (gratulálok a kreatív csapatnak, szívjatok el még egy dzsót...), ami azt jelenti, hogy a kijelző szélei teljesen feleslegesen kicsit le vannak kerekítve. Ezáltal a védőfólia nem passzol rá és egy látható keret jön létre felragasztásnál. Arra kiválóan alkalmas, hogy a védőfólia és a tok közötti résen nagy mennyiségű szennyeződés ülhessen meg.

Kérdés: hogy lehet azt kikapcsolni, hogy a virtuális billentyűzet használata közben ne rezegjen minden egyes lenyomásnál?

Minden a legnagyobb render!

(#679) Zsocy155 válasza Rayyy (#678) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Ha a swiftkey-re gondolsz, akkor a szövegbevitel-->hang és rezgés-->Az alapértelmezett Android-rezgés használata mellett elhúzod a csúszkát.

(#680) jkarika85 válasza Rayyy (#678) üzenetére


jkarika85
csendes tag

Helló!
Szintén Lumia 640ről váltottam. Fóliát szerintem nem nagyon igényel, ha az ember odafigyel rá. Én zsebbe hordom, ha úgy van! Több, mint 1 hónapja van meg, és semmilyen micro karc sem keletkezett rajta. (Ha lenne rajta, akkor semmit sem érne a GG5-ös védelem a kijelzőn!) Tudtam róla, hogy 2,5D-s a kijelzője, és hogy nincs rá megfelelő fólia. Egyedül csak egy hátlap tokot rendeltem rá, ami a 4 sarkánál kicsit kiemelkedik, így ha esetleg véletlenül is a kijelzőre esne le, nem rá fog, hanem a tok sarkaira.
Egy régi Lumiás fórumozót idézzek: "K.rv. jó kis telefon ez!" :D
Jah, és még most sem indult újra és nekem se kellett újra indítani, jelenleg 772 órája fut a készülék akadás és lassulás mentesen!

(#681) Rayyy válasza Zsocy155 (#679) üzenetére


Rayyy
senior tag

Igen, köszönöm, ezt kerestem.

Minden a legnagyobb render!

(#682) Rayyy válasza jkarika85 (#680) üzenetére


Rayyy
senior tag

És szerinte(tek) le tudom úgy szedni az üvegfóliát, hogy ne maradjon nyoma?

Minden a legnagyobb render!

(#683) Gstyler


Gstyler
senior tag

A vodánál jelenleg csak fehér színben lehet kapni. Ez vajon átmeneti állapot vagy eddig is csak ez az egy szín volt nekik? Szeretnék egyet vásárolni, de a fekete azért jobban tetszik...

(#684) JoseGee válasza Gstyler (#683) üzenetére


JoseGee
tag

Amikor vettem, én azt az infót kaptam, hogy csak fehér-aranyban van a Vodánál.

Ami késik, az nem jön időben

(#685) jkarika85 válasza Gstyler (#683) üzenetére


jkarika85
csendes tag

Helló! Vodától hoztam ki én is, itteni boltba is csak fehér volt. Hezitáltam, hogy várjam-e meg amíg lesz fekete, de gondoltam, úgy is lesz majd rajta tok, és akkor nem látszik, hogy fehér! DE amint megláttam, és kézbe vettem, egyből el is felejtettem, hogy nekem fekete kell!!! Annyira szép telefon! Szerintem nem bánnád meg te sem, hogy ha fehérbe hoznád ki!

(#682) Rayyy: Nekem nem volt rajta, így nem tudom, hogy mennyire hagyna rajta nyomot, de próbáld meg levenni, és ha esetleg hagyna rajta valami nyomot, akkor alkoholos szemüvegtörlővel letörlöd és kész. Szerintem!

(#684) JoseGee: Az inkább fehér-ezüst!

[ Szerkesztve ]

(#686) mizoli válasza Rayyy (#682) üzenetére


mizoli
addikt

Nem felesleges a 2.5D lekerekítés. Jól néz ki, és kellemes a tapintása. Már nem is vennék másfajta telefont.

Az üveget nagyon könnyű leszedni. Az egyik sarka alá nyúlsz pl. körömmel, óvatosan, picit megemeled, aládugsz egy kartonpapírt, vagy vékony műanyag lapot, és lassan végigtolod az üvegfólia alatt. Nem szabad emelgetni, mert eltörik az üveg. Folyamatosan, nyom nélkül leválik. Nagyon sokszor csináltam már. Ahol a széle volt, egy kis (kosz)csík lehetséges, hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#687) Rayyy válasza mizoli (#686) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi... letörtem a sarkát, de gond nélkül lejött :)

Minden a legnagyobb render!

(#688) matex


matex
tag

Mióta újraraktam a telefont, olyan problémám van, hogy a Viber nem jelzi az üzeneteket/hívásokat, csak ha belépek az alkalmazásba. Régen működött, nem tudom, hogy mit állíthattam el, vagy mit nem állítottam be. Próbáltam utánaolvasni a neten, viszont régebbi Android rendszerekhez volt leírás, a Nougat-hoz nem találtam. Tudna valaki segíteni ebben?

(#689) mizoli válasza matex (#688) üzenetére


mizoli
addikt

Optimalizálás - Zárképernyő tisztítás: ne zárja be
Optimalizálás - Tisztítás - Memória tisztítás fehérlista: kijelölve
Recent: fusson a Viber, és a lakatot csukd rá.

Azt hiszem harmadszor írom le ebben a topikban :)

[ Szerkesztve ]

(#690) Kzohun válasza mizoli (#689) üzenetére


Kzohun
tag

Én ezt a fehérlistát nem találom. Még ha a keresőbe írom be sem...

(#691) Zsocy155 válasza Kzohun (#690) üzenetére


Zsocy155
őstag

Telefonkezelő---tisztítás---fogaskerék.

(#692) hori-zoli


hori-zoli
tag

Még dillemázok ezen a telefonon, mert flottásan tudtam volna venni P9-et 60e-ért, de nincs raktáron. Viszont ma reggelre felvágták az árát 87e-re. B@ss#;'k meg!!

(#693) gabenh


gabenh
tag

Vajon a vodások mikor kapják meg a frissítést, még B114 figyel a telon 🙄

Galaxy S23 Ultra

(#694) mizoli válasza gabenh (#693) üzenetére


mizoli
addikt

Nálam még mindig B102 van.
Független, dual simes, WAS-LX1A.

(#695) matex válasza mizoli (#689) üzenetére


matex
tag

Köszönöm a segítséget! A két optimalizálós művelet megoldotta a problémát, a Recent-es megoldás csak azért nem, mert nem találtam. :)

Valóban már többször leírtad az ajánlott műveleteket, de nem gondoltam volna, hogy erre is jó. :)

(#696) ZolkoW válasza matex (#695) üzenetére


ZolkoW
őstag

a "recent apps" a négyzet ikon a navi sávból, már nem tudom, alapértelmezetten ez-e, vagy én állítottam arra.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#697) matex válasza ZolkoW (#696) üzenetére


matex
tag

Köszi, így megvan, és már értem mit írt mizoli. Mindig tanulok itt valamit. :)

(#698) mark!


mark!
őstag

a mai naptól én is egy p10 lite boldog tulajdonosa vagyok. eddig semmi gond :D

>

(#699) mizoli válasza ZolkoW (#696) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, alapértelmezetten a négyzet.
Amire rá van csukva a lakat, nem törlődik tisztításkor. Ha valaki egyáltalán tisztítja :) Nem biztos, hogy jelen esetben szükséges, ki kell próbálni.

matex
Erre való a fórum, hogy segítsünk egymásnak :)

[ Szerkesztve ]

(#700) mizoli válasza mark! (#698) üzenetére


mizoli
addikt

Üdv itt.
Még jó, hogy egy egynapos készülékkel semmi gond :D Reméljük így is marad :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.