Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) zeon.hu válasza M3xx (#12300) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kinyitod a fenti összefoglalót és - többek között - ezt találod:

Annak ellenőrzése, hogy a készülék független -e:
Bár a legtöbben szolgáltatónál vásárolnak, még így is érdemes megnézni, hogy a készülék független -e. Előfordul, hogy a szolgáltatónál vásárolt készülék gyári független, tehát nem került rá hálózati zár.
Ezt a következő módon tudod ellenőrízni:
Megnyitod a (gyári) tárcsázót, majd beírod (mint ha telefonszámot írnál) a fent már említett szerviz menüt előhozó kódot: *#*#2846579#*#* . Miután az utolsó karaktert is beütötted, meg fog jelenni a szerviz menü.
Ezután ProjektMenü --> Network setting --> SIM card lock state query.
- DEACTIVE = független
- ACTIVE = függő
FIGYELEM! A szerviz menüben csak akkor kutakodj tovább, ha tudod is mit csinálsz. Ezért felelősséget nem vállalok!

a "T" mit jelent? mert a Telenor függetlenül adta a P7-et.
igen, független telefonként is letiltható.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12302) M3xx válasza zeon.hu (#12301) üzenetére


M3xx
tag

T-mobile lett volna, bocsi. Sajátomat most ellenőriztem és független. 2014.aug. T-mobile vásárlás.

(#12303) Enzolord válasza zeon.hu (#12294) üzenetére


Enzolord
addikt

Az a baj, hogy nem ajánl fel frissítési lehetőséget..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#12304) M3xx


M3xx
tag

Párom P6-ját ellenőriztem, elvileg az is Deactive, szintén T-mobile vásárlás 2013. november-i. Nem tudom az befolyásolja-e, hogy bekapcsolásnál T-mobile üdvözlőképernyő van, gondolom T-s rom van, az én P7-em nincs ilyen, csak a Huawei.

(#12305) zeon.hu válasza Enzolord (#12303) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

gyártó és/vagy szolgáltató függő, hogy mikor jelenik meg a telefonon.
beállítások-frissítő-frissítések keresése?
nincs kikapcsolva a frissítés?
(amennyiben custom rom van rajta, akkor nem fogja jelezni a frissítést)
és újra leírom: OTA frissítés nem ajánlott!!! :)

#?*@&!

(#12306) zeon.hu válasza M3xx (#12304) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

remélem, megerősíti más is, de tudtommal csak a voda adta ki ezeket függőként.

#?*@&!

(#12307) repvez válasza zeon.hu (#12299) üzenetére


repvez
addikt

Persze csak megemlitettem , hátha ez miatt nem tölt a srácnak a töltöje.
Amugy a hosszabbitó nem jó, mert az a zsebembe nem fér el avgy kis helyen .Powerbamkom van , de ahhoz sem adtak kábelt csak egy 10cm-est amivel csak PC-ról tölthető hálózatból csak a telefon töltövel tudom azt is tölteni.
MAdaras tescoban vettem 13200as bankot.
DE már néztem márkásabb kábeleket , azok elvileg tudják a normális töltést

(#12308) Enzolord válasza zeon.hu (#12305) üzenetére


Enzolord
addikt

Nincs kikapcsolva, független, de akkor majd frissítem manuál.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#12309) Tompie válasza repvez (#12297) üzenetére


Tompie
őstag

Gyári kábellel töltöttem.

(#12310) philoxenia válasza zeon.hu (#12299) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az enyémet például kifejezetten tilos merítés közben tölteni... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12311) Tompie


Tompie
őstag

Egyébként azt megköszönném ha azok leírnák milyen töltőt használnak az aztóban akiknek tölt rendesen, így könnyebb dolgom lenne a kiválasztásban, hogy milyet vegyek. Az hátha nekem is beválna.
köszönöm :)

(#12312) zeon.hu válasza Tompie (#12311) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

én egy noname szivargyújtó elosztót (usb is van benne) és invertert.
sok mindent tölthető egyszerre, mivel hátul is van szivargyújtó.

#?*@&!

(#12313) Mátésum válasza zeon.hu (#12285) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Ja, nekem B609 van fenn, nem aktív a kapcsoló. Az összefoglalóban található rom hivatalos? Nincs problémám az egyedi romokkal, de nem szeretem azokat feltenni. Saját tapasztalatom az, hogy azzal a rendszerrel nem volt még bajom, amihez nem kezdtem hozzányúlni, hanem a gyári frissítésekkel rendben minden ment. Ezért kérdeztem csak. Vagy a magyar hivatalos EMUI 3.1-et még nem adták ki? Csak, mert többen írták, hogy jött OTA értesítő. Úgy én sem szeretném telepíteni, csak, ha valahonnan le lehet tölteni a hivatalos frissítést. És akkor a 3 gombos megoldást ajánljátok? Az továbbra is automatikusan elindítja a frissítést? Előre is köszi a választ.

(#12314) zeon.hu válasza Mátésum (#12313) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ami az összefoglalóban van, bátran tölthető.
Mindegy, hogy milyen nyelvű az oldal, ha az a Huawei-hez tartozik, ugyanazt fogod letölteni mindenhonnan (kivétel a szolgáltatói ROM).
Telepítési leírás szintén az összefoglalóban.

#?*@&!

(#12315) Cunaja válasza Mátésum (#12313) üzenetére


Cunaja
addikt

Helyedben felraknék egy custom recovery-t, majd nandroid backup. Akkor olyan lesz a telefon mint most, ha gond lenne vele. A többi az összefoglalóban van.
Fontos ha kész a mentés másold valahová, hogy ne vesszen el. Telepítéskor a gyári recovery legyen.

Sajnos bővebben most nincs időm kifejteni, mert minden szabadidőmben a
B851-es rommal küzdök. :Y

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12316) Mátésum válasza Cunaja (#12315) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi a válaszokat Cunaja és zeon.hu!

(#12317) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Még egy kérdés, amire most figyeltem fel. Dupla koppintásos képernyő feloldás mióta van? Vagy csak én vagyok béna, és nem találom (B609-es, gyári ROM)?

(#12318) Cunaja válasza Mátésum (#12317) üzenetére


Cunaja
addikt

Csak Custom romban van B851 . Jelenleg tesztelés és fordítás alatt. Sajnos sok reményt nem adnék neki. :F
Ha sikerül és kész vagyok, megosztom.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12319) zeon.hu válasza Mátésum (#12317) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kernel támogatás kell hozzá, egyelőre nincs.

szerk: a készítő megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12320) jegenye77 válasza Tompie (#12311) üzenetére


jegenye77
addikt

Kipróbáltad már egy másik töltővel?
Vagy ugyan azzal csak másik autóban?
Utána mindjárt látod, hogy hol is a hiba.
Nálam megfordult már a leggagyibb kínai töltő és az is töltötte rendesen. Igaz kb 2 hónapig aztán elfáradt. Aztán vettem jó drágán és az is tönkrement. Most nem a legolcsobbat használom de sokat nem adok érte mert hulladék mind.
Viszont amíg működtek addig töltött rendesen mind.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12321) Tompie válasza jegenye77 (#12320) üzenetére


Tompie
őstag

2 töltőm van mind a kettővel ugyan az a jelenség, majd kipróbálom másik autóban :) Ha ott is ez lesz a jelenség jöhet az új töltő vétele majd újabb teszt :)

(#12322) Jozsó válasza Tompie (#12321) üzenetére


Jozsó
tag

Abból amit leírtál egyszerűen gyenge a töltő. Teljesen mindegy mi van rá írva. Nekem is van három az autóban, de csak az egyik tölt rendesen. Van egy olyanom is, amire az van írva, hogy 2A, de mikor megmértem valójában kb. 0,3 jött ki belőle. Na, az kevés.

Az, hogy melyik töltő a jó full random. Simán belefuthatsz bármelyik noname-nél, hogy teljesen jó.

Ideiglenes megoldásnak az teljesen jó, amit írtál. Levenni a fényerőt, kikapcsolni a wifi-t, mobilnetet. Aztán meg kísérletezni, hogy vajon melyik töltő tölti valójában.

Azt írtad, hogy gyári kábelt használsz. Az később is fontos lesz, mert egy hosszabb (főleg jó kis kína) nagyon nagy részét leveheti a töltő áramnak.

(#12323) Cunaja


Cunaja
addikt

Jelentem a B851 brutális rom! A telefonomon üzemel tökéletesen. Egyetlen gondom van, hogy nincs 4G hálózatom, mert flottás csomagom van. Sajnos ebben az üzemmódban nem áll módomban tesztelni. További kis türelmet kérnék, de sietek. Kérdezitek jogosan , mi tart ennyi ideig?
Hát ez!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12324) Newlachka válasza Cunaja (#12323) üzenetére


Newlachka
őstag

ó hát ez apróság:D

az alsó gombokat már te csináltad vagy az olyan gyárilag?
remélem a gyári ez a háromszög kocka kör.
azt is megcsinálhatnád benne,hogy gyárilag legyen elrejthető az első 3 om gomb.
JA szerintetek G8-on működne a P6-os biztonsági mentéses visszaállításos?Bekerült egy G8 a családba aztán ezen agyaltam.. mondjuk ink. meg kellett volna próbálni

(#12325) zeon.hu válasza Newlachka (#12324) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

minden huawei témában át lehet alakítani a navi sávot is.
szinte bármit tehetsz oda.
(keress rá a nevemmel a "navi" szóra részletes kereséssel, azokat nézd, ahol képek vannak. elég sok navibar ikont csináltam)

#?*@&!

(#12326) ujskodas


ujskodas
tag

Sziasztok!
Kis gondom akadt: mintával van védve a képernyő. Ma meg akartam szüntetni, de minden más ( kivéve a "minta, pin jelszó" ) inaktív.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#12327) repvez válasza Cunaja (#12323) üzenetére


repvez
addikt

ezt a 851est kinek adták ki? és mitől brutális , h anynira jó akkor a 830aast hogyan tudták ennyire elrontani és miért nem ezt adták ki helyette?

(#12328) zeon.hu válasza ujskodas (#12326) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

sose használtam, de előbb nem a "minta" menüben kell törölni?

custom rom lesz, ha elkészül.

#?*@&!

(#12329) Cunaja válasza zeon.hu (#12328) üzenetére


Cunaja
addikt

Sajnos csak szabadnapjaimon van időm foglalkozni vele. A B851 nem a mi telefonunkra készült és kínai rom.
Ezt a Huawei sosem fogja kiadni, mivel Custom rom. ( Egyéni rom ) Magyar verziója akkor lesz ha valaki megcsinálja. ( Ez vagyok én )
A készülékünkre optimalizálást és fordítását végzem.

Gondoljatok bele micsoda munka.
1. Rom szétszedése
2. Partíció kicsomagolása
3. Alkalmazások kiszedése és kibontása
4. Alkalmazások fordítása ( legtöbb idő, 1 alkalmazás 1 nap. :((( )
5. Alkalmazások becsomagolása
6. Partícióba illesztés és újraparticionálás.
7. Rom-ba illesztés, becsomagolás
8. Készülékre optimalizálás
9. Telefonra telepítés ( kb. fél óra! )
10. Tesztelés

10. Ha valami nem jó, akkor előröl mindent :(((

Szóval nem kis munka! :Y

Ez a Kangvip megfelelője EMUI 3.1 , Andorid 5.1.1 -re.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12330) forgonati válasza Cunaja (#12329) üzenetére


forgonati
őstag

Azt nem tudod, hogy ebben a romban az angol nyelv milyen? Angolra állítva is tele van ilyen kínai tyúklábbal? Mert nekem az angol is tökéletes lenne.

Keelah Se'lai!

(#12331) Cunaja válasza forgonati (#12330) üzenetére


Cunaja
addikt

Az angol sincs benne. Kipróbáltam, de akkor is kínai.
A másik, hogy a telefonra kell optimalizálnom rendesen. Nem lehet megosztani, mert privátban egymillió üzenet jönne, hogy bootloop van. :(((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12332) jegenye77 válasza Cunaja (#12329) üzenetére


jegenye77
addikt

Brutál mennyit küzdesz vele! Minden elismerésem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12333) Tompie válasza Jozsó (#12322) üzenetére


Tompie
őstag

...és neked milyen van ami tölt? :) Illetve hol tudok venni gyári töltőkábelt? Szeretem ha van egy külön a kocsiba egy meg itthon :)

(#12334) Macipalika


Macipalika
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem egy mágneses flip tokot Kínából. Elég jó attól hogy ócsó vót :) . 1200Ft postával.
Annyi gondom lenne hogy a kis képernyőt nem lehetne egy pár pixellel balra eltolni mert nagyon jobb szélén van?
A frissítést már nagyon várom én is mert még mindíg nem javult meg a hang akadozása telefonálás közben.
A facén azt mondta a Huawei hogy november elején jön a frissítés és ha nem lett jó akkor küldjem szervízbe.

Üdv.

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#12335) Cunaja válasza zeon.hu (#12220) üzenetére


Cunaja
addikt

com.android.incallui 4.4.2-eng.jenkins.20141115.145736
com.android.incallui 5.1.1-261

AndroidManifest.xml fájlból származik. Sajna egyenlőre ezért nem jó a lollira.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12336) Cunaja válasza Cunaja (#12335) üzenetére


Cunaja
addikt

Lejárt a szerk. idő!

Dolgozom ezen is. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12337) Cunaja


Cunaja
addikt

Felül kell figyelni! :)
Egy kis részlet abból amit csinálok! Ez nekem kínai :) :) Na ezért tart sokáig. :Y

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<PreferenceScreen
xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android">
<PreferenceCategory android:title="@string/app_name">
<PreferenceScreen android:title="Állapotsor" android:summary="Állapotsor Speciális beállítása funkciók">
<PreferenceCategory android:title="Állapotsor">
<PreferenceScreen android:title="Egyéb beállítások" android:summary="Állapotsor 1 hétig,A legördülő és stílus,Kattintson duplán a zár képernyőn, stb">
<PreferenceCategory android:title="状态栏杂项设置">
<CheckBoxPreference android:title="状态栏星期显示开关" android:key="aurora_status_bar_week" android:summary="状态栏上是否显示星期" android:defaultValue="false" android:summaryOn="状态栏星期已经显示" android:summaryOff="状态栏星期已经隐藏" />
<ListPreference android:entries="@array/ListViewKeyName" android:title="下拉按键风格" android:key="aurora_listkey_style" android:summary="选择下拉8键或6键风格" android:defaultValue="0" android:entryValues="@array/ListViewKeyValue" />
<CheckBoxPreference android:title="双击锁屏" android:key="aurora_statusbar_double_tap_sleep" android:defaultValue="true" android:summaryOn="启用状态栏双击锁屏功能" android:summaryOff="停用状态栏双击锁屏功能" />
<CheckBoxPreference android:title="状态栏闹钟图标(关闭后开启需要重启生效)" android:key="aurora_status_bar_alarm" android:defaultValue="true" android:summaryOn="已经显示" android:summaryOff="已经隐藏" />
<CheckBoxPreference android:title="状态栏蓝牙图标" android:key="aurora_status_bar_bluetooth" android:defaultValue="true" android:summaryOn="已经显示" android:summaryOff="已经隐藏" />

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12338) zeon.hu válasza Cunaja (#12337) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:Y :C :R

#?*@&!

(#12339) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Ma volt részem kezembe fogni egy Huawei G8-as készüléket és hát valami hihetetlen szép telefon és nagyon gyors is,P7-es hez hasonlitva kicsit vastagabb a készülék de nagyon szép.
Most tulajdon képen mi a külömbség a G8 és P8 köszött ?

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#12340) Tompie


Tompie
őstag

Ezt néztem ki, valahol egy tesztben azt olvastam, hogy a HAMA különösen figyel a dolgokra és teszteli is, hogy milyen termékeket ad ki. Akkor elvileg az 1200mA az valóban annyi és akkor töltenie kell :)

"Nem véletlen, hogy a Hama annyira szigorúan ellenőrzi a beszállítóit és a beérkező termékeket. Láthatjuk, hogy akár egy-egy apró alkatrész kihagyásával, vagy silányabb szigeteléssel is lehet spórolni. A Hama azonban nem engedi át a rendszerén az efféle kis trükköket. Nem enged a minőségből."

[ Szerkesztve ]

(#12341) Cunaja


Cunaja
addikt

Valaki írjon valamit, unatkozom. :) :) :) :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12342) laci laci válasza Cunaja (#12341) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem tökéletesen működik, ilyenkor mit csináljak? Sajna nem okoz gondot, problémát.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12343) Cunaja válasza laci laci (#12342) üzenetére


Cunaja
addikt

Micsoda? :F

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12344) laci laci válasza Cunaja (#12343) üzenetére


laci laci
addikt

Tényleg jó. Voda 830.Csak nekem már törött a hátlap és az érintő jobb szélén kb. 5mm függőlegesen nem érzékel.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12345) ujskodas válasza Cunaja (#12341) üzenetére


ujskodas
tag

(#12326) ujskodas

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#12346) Newlachka válasza ricsi8800gt (#12339) üzenetére


Newlachka
őstag

g8 prociba gyengébb 8x1,5ghz snapdragon 625 asszem P8 meg kirin 930T etc etc.
tmobil honlapján van összehasonlítás

(#12347) fatomas673 válasza laci laci (#12344) üzenetére


fatomas673
tag

Vodás készülék és ha jól értem 830 van rajta? Minden jól működik? Úgy tetted fel ahogy ajánlva van? Szeretném feltenni, de nem merem erősíts meg légyszíves, hogy érdemes Vodafon függő készülékre!

[ Szerkesztve ]

(#12348) zeon.hu válasza Cunaja (#12341) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

mindjárt felteszek egy új Tempered Glass-t.
elég nagyot esett ma (márványon), a teló rendben maradt.
első van, de hátsó kifogyott, szóval rendelnem kell :)

#?*@&!

(#12349) Cunaja válasza zeon.hu (#12348) üzenetére


Cunaja
addikt

hm:-) Szerencse.
Azért vannak érdekes dolgok!

Ezt nem értem
Egy beállítási lehetőség.
Érintőfelület letiltása. Akkor hogyan kezelem a telót?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12350) zeon.hu válasza Cunaja (#12349) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ez hol van?
nem az intelligens asszisztensben?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.