Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) zeon.hu válasza zorb (#12400) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

eszközfelügyelet menü sincs valahol?

néztem az avg-t, okosabb nem lettem, hozzáférést megkapta.

#?*@&!

(#12402) zorb válasza zeon.hu (#12401) üzenetére


zorb
tag

van, ott aktív a szolgáltatása (készülékfelügyeleti eszközök)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#12403) zeon.hu válasza zorb (#12402) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

és abban nincs rendszergazda menü?

avg-ben az Anti-theft - Location Service engedélyezve?
úgy látom, ehhez a szolgáltatáshoz net kell. az is van?

#?*@&!

(#12404) zorb válasza zeon.hu (#12403) üzenetére


zorb
tag

nincs/ Készülékfelügyeleti eszközök/ Anti-Theft szolgáltatás: aktív. Net is van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#12405) zeon.hu válasza zorb (#12404) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

olvasd át ezt, leírja a beállítást és hozzászólások is vannak.

#?*@&!

(#12406) Jadro válasza zeon.hu (#12397) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi a leírást, feldobtam. Viszont most levenném, de ehhez nem elég leszedni magát az APK-t. Mi a menete? Az a problémám vele, hogy pl a Nova Launchernek hiába adom meg hogy megbízható, folyamatosan kidobja a lakatot az értesítési sávon, hogy hozzáfér a naptárhoz, ehhez-ahhoz. A hozzáféréssel nincs baj, de ez a lakat zavar. Gondoltam ha megbízom az alkalmazásban akkor ne értesítgessen. Én csinálok rosszul valamit?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12407) zeon.hu válasza Jadro (#12406) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

értesítéskezelőben mire van állítva a nova?
ha le akarod szedni a pm plus-t, alkalmazások kezelésében tudod törölni.

#?*@&!

(#12408) Jadro válasza zeon.hu (#12407) üzenetére


Jadro
veterán

Értesítre van mind a nova mind a nova prime. Akkor ezeket leszedem, köszi a tippet. :) Azt hittem, hogy ha engedélyezem neki a hozzáféréseket, akkor nincs értesítés, hiszen arra van egy külön lehetőség. Számomra így van értelme.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12409) zeon.hu válasza Jadro (#12408) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha használod a tesla unread plugint a novában, azt viszont engedélyezd.
értesítő sávon mikor megjelent az üzenet, nem kellett engedélyezni? mert azt egyszer elég, többször nem ugrik fel e miatt.

#?*@&!

(#12410) Jadro válasza zeon.hu (#12409) üzenetére


Jadro
veterán

Most nem kért engedélyezést, de lehet hogy régebben elnyomtam. Mindegy, most belőttem és talán jó lesz. Eddig csend van, köszi a tippet! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12411) gt4r4


gt4r4
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a telefonhoz már van gyári 5.1? mert a telefonom nem jelzi, pedig független, gyári b609 van rajta, frissítések keresése pedig be van kapcsolva, még sem mutat semmit, se a teló se a gép.. :))

(#12412) zeon.hu válasza gt4r4 (#12411) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van.
Szolgáltató/gyártó függő, hogy kinél mikor jelenik meg.
De az OTA frissítés nem ajánlott!
Fent a lenyíló összefoglalóban megtalálod a linket és a telepítés menetét is.
Egyelőre vannak hibák a lolliban.

#?*@&!

(#12413) forgonati válasza zeon.hu (#12412) üzenetére


forgonati
őstag

De ez a gyári 5.1 még mindig küzd a videóproblémával ugye? Tehát faszbuk/youtube lehal rajta. Mert nekem volt fenn a béta, és ott az volt hogy egy idő után semmiféle videót nem játszott le. Akkor betudtam a bétának, de ha a hivatalosban is benne van akkor óriási szégyen hogy ezt így kiadták. Nekem már megjött rá OTA-n, tehát tuti van rá hivatalos, de nem tudom hogy érdemes-e felrakni. A youtubot sokszor használom.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12414) Cunaja válasza forgonati (#12413) üzenetére


Cunaja
addikt

Várd meg a B851 verziót. Sajnos ma nem tudtam semmit csinálni, mert munkában vagyok. Egyszer csak készen lesz. A Hivatalos B830 szégyen. Érdemes várni rám. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12415) zeon.hu válasza forgonati (#12413) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az összefoglalóban van fb és videó hiba javítás is a B830 leírásában.
(javul, de valószínűleg utána se lesz tökéletes)

ezt akartam még írni, hogy rád érdemes várni! :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12416) Jadro válasza Jadro (#12410) üzenetére


Jadro
veterán

No most ismét van kulcs. "Nova launcher épp hozzáfér a naptárhoz". Ebben az a szép, hogy a novánál csak a hívások indítását lehet engedélyezni, nincs több tétel. Gyanítom, hogy ez a Chronus widget lesz, ami kint van a kezdőképernyőn. A chronust megbízhatóvá tettem, de akkor is jön a kulcs. Nincs több tippem. :) (illetve még az értesítékezelőben korlátoz-ra tettem a chronust is, majd meglátjuk. A nova már így van reggel óta.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12417) zeon.hu válasza Jadro (#12416) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

évek óta nova prime-ot használok, de még sose láttam az értesítési sávon.
ha rányomsz az értesítésre, mi történik?

#?*@&!

(#12418) Jadro válasza zeon.hu (#12417) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem se volt, csak tegnap óta, amikor felraktam ezt a jogosultságkezelőt.

Belép a PN plusba és látom a nova beállításait. Megbízható alkalmazás bepipálva és alatta a felsorolás amiben egy elem van: Hívások indítása. Nincs naptár hozzáférés stb. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12419) HellAbove


HellAbove
tag

És aki nem youtubeozik és facebookot csak böngészőből használja, annak előjön még valami bug? Mert ha nem, akkor nekem már megérné feltenni (persze ha root nélkül megoldható).

szerk: 5.1-ről beszélek :DDD

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you can hear."

(#12420) zeon.hu válasza HellAbove (#12419) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Várjatok türelemmel kb 2 hetet, készül a rom.

#?*@&!

(#12421) repvez


repvez
addikt

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a telefon képes AC-s wifi routertől kapott fájlokkal dolgozni, ugy értem, hogy az 5gh-es tartományban azon a sebességgel ?

Mert tervezek egy AC-s wifi routert venni, de nem tudom, hogy hogyan müködik egy dual bandes router aminek 2,4g/5g dualbandes antennája van és a 2,4en 300as az 5ön meg a 860mbiten tudná.

DE még nem volt szerencsém ilyen eszközhöz nem tudom, hogy müködik ez , hogy külön menüben kell állitani valamit vagy autómatikusan használja mind a két csatornát, esetleg a fogadó eszköznek is kell tudni valamit benne, mondjuk Laptopnál ?

(#12422) zeon.hu válasza repvez (#12421) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

P7 nem tudja az 5GHz-et sajnos, nagy szükségem lenne rá pedig.
Nálam a Mifit át kell állítani, ha 5GHz-et szeretnék.

(áttettem on-ba a hozzászólásod)

#?*@&!

(#12423) repvez válasza zeon.hu (#12422) üzenetére


repvez
addikt

[link] ezt a routert tervezem megvenni, bár ahogy utánna olvastam az egyik az, hog yaz AC részt, hogy ki tudjam használni kell egy AC-s vevő is, a másik ha AC sebességgel is tudná küldeni az adatot neki csak 100mbitel tudná a PC felé feldolgozni, mivel a vezetékes rész enynit tud, nem gigabites.

Pedig azt hittem, hogy a ADSL nettől függetlenül ilyen sebességgel tudnám a fájlokat megosztani itthon a telefon és a laptop és PC között vagy a filmeket nézni.

Ezek szerint csak marad az N-es szabvány, mert egy AC stick is ugyan annyi mint maga a router :(.

(#12424) zeon.hu válasza repvez (#12423) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kérdezz rá a Router topikban, segíteni fognak a legjobb/legolcsóbb megoldásban.
sajnos ez sem oldja meg, hogy a P7 csatlakozzon az 5GH-z-re :)

#?*@&!

(#12425) kazsolt


kazsolt
tag

http://consumer.huawei.com/es/support/downloads/detail/index.htm?id=54543

Sziasztok mit tudtok ez hivatalos Lolli?
Haveromnak T-mobile-os L10-es p7-e van. Érdemes feldobni rá?
Zsolti

(#12426) fatomas673 válasza kazsolt (#12425) üzenetére


fatomas673
tag

Szia. Én is nagyon várom, de ha kicsit visszaolvasol érdemes várni!

(#12427) Jozsó válasza repvez (#12421) üzenetére


Jozsó
tag

Pontosan meg kell nézni, hogy milyen routerről van szó. Van olyan, ami párhuzamosan tud 5 és 2.4 ghz-en is működni, de van olyan is, ami vagy-vagy. Akár egyszerre, akár külön külön mindenképpen külön kell beállítani jelszót, titkosítást, ssid-t stb.

Az ilyen 300 meg még inkább a 860 megabit viszont vegytiszta parasztvakítás. Kb. olyan, mintha azt mondanák, hogy vegyél Opel Astrát, mert az tud akár 300 km/h-val is menni. Az persze csak az apróbetűből derül ki, hogy ezt a sebességet csak szabadesésben éri el a világűr határáról kidobva.

A P7 konkrétan csak 2.4 ghz-et tud, ott a kapcsolódás legnagyobb sebessége 72 megabit, a tényleges legnagyobb gyakorlati átviteli sebesség nem éri el a 40 megabitet. (2.4 ghz-en egyébként a 300 megabit úgy jön össze, ha az eszköz képes 4 csatornán egyszerre kommunikálni. Nem túl gyakori)

(#12428) zeon.hu válasza kazsolt (#12425) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

hivatalos, de vannak hibái, amiket csak többé-kevésbé lehet javítani.
OTA frissítés nem ajánlott, manuális telepítés leírása a fenti lenyíló összefoglalóban megtalálható.
de ahogy előttem is írták, érdemes lehet várni még, készül egy ROM.

#?*@&!

(#12429) Cunaja válasza zeon.hu (#12428) üzenetére


Cunaja
addikt

Mivel zombi vagyok, ezért haszontalan is. Megyek megint aludni. :o
Képzeld megint csináltam romot és már magyar a telepítés menete. :) Kicsit tuningoltam is és 100MB-at több a szabad ram. :)
Jó éjszakát!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12430) Cunaja


Cunaja
addikt

[Valaki vásárolt már ilyet?]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12431) fatomas673 válasza Cunaja (#12430) üzenetére


fatomas673
tag

Aliexpres-ről igen. Annyi a hiba ezekkel, hogy a kijelző becsukott állapotában nem szinel. Ezen azt értem ,hogy működik minden de kicsit el van tolódva. Illetve az anyaghasználat nem időtálló, kicsit olyan mint az (több fakkos igazolványtartó)okmánytartó.

[ Szerkesztve ]

(#12432) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!

P7 Rollback Version and Package (Android 5.1~Android 4.4)

Letöltöttem ezt a fájlt a Huawei oldaláról? Ezt, hogyan kell telepítenem?

(#12433) zeon.hu válasza makaay2 (#12432) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

fent lenyitod az összefoglalót, ott van az 5.1 telepítése, annak a végén pedig a "Visszatérés B609 EMUI3.0-ra".

szerk:
a letöltésben nincs leírás?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12434) makaay2 válasza zeon.hu (#12433) üzenetére


makaay2
tag

Köszönöm a gyors választ. Remélem nem rontok el semmit. Még az lenne a kérdésem, hogy a fájlt, melyik mappába másoljam a telefonon? Vagy mindegy?

(#12435) makaay2


makaay2
tag

Valami van. De én teljesen 'lámer' vagyok a témában... :)

(#12436) zeon.hu válasza makaay2 (#12434) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

olvasd figyelmesen a leírást, mielőtt belekezdesz, minden benne van.
egyébként "az SD- kártya gyökerében található dload mappába kell másolni".
ha valahol elakadsz, itt kérdezz bátran

ismét kérdem: a letöltésben nincs telepítési leírás? kíváncsi lennék rá.

#?*@&!

(#12437) forgonati válasza Cunaja (#12430) üzenetére


forgonati
őstag

Csak érdekel, ezt hol szeretnéd használni? Úgy értem hogy mondjuk csak melóban, hogy védve legyen (akkor még úgy-ahogy megértem) vagy a mindennapokban is? Mert én sosem értettem hogy az ilyen szép, karcsú telefonokat miért rakják bele ilyen gusztustalan filléres bőrimitációkba, amitől még dupla vastag is lesz a telefon. Tudom, ízlések és pofonok :)

Keelah Se'lai!

(#12438) Cunaja válasza forgonati (#12437) üzenetére


Cunaja
addikt

A munkám olyan, ha nem védeném tokkal, 1 nap alatt annyi lenne neki. :(((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12439) forgonati válasza Cunaja (#12438) üzenetére


forgonati
őstag

OK, így mondjuk érthető.

Keelah Se'lai!

(#12440) ufonauta válasza Cunaja (#12430) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igaz kicsit drágább, de egy ilyen szép telefon megér egy ilyet: [link]
Tényleg jól néz ki benne.

(#12441) Tompie


Tompie
őstag

Autós töltő azt hiszem megoldva :)
Tescoban vettem egyet, 1890Ft 2.1A, egy USB csatlakozós.
Ma kipróbáltam, teljes fényerő, bekapcsolt mobilnet, GPS, nem gyári töltőkábel, IGO-val (ami elvileg sokat fogyaszt), töltötte :)

(#12442) repvez válasza Cunaja (#12438) üzenetére


repvez
addikt

[link]

Nekem ilyen van ha olyan tok kell ami megvédje a telefont.Az elejére edzett üveg folia van igy a telefon körkörös védelembe van és nem kell bajlódnom a tok kinyitogatásával vagy, hogy jelentősen vastagabb lenne a telefon.

Egyébként azt tudja valaki, hogy a wifi direct az mire jó és, hogy lehet beállitani?
Mert most nekem kapcsolódik a hálozatomhoz megy is róla minden , csak a szemembe tübt, hogy a fájl küldésnél volt egy olyan ikon hogy wifi direct és azon az oldalon csak keresi a megfelelő eszközöket ,de nem talál semmit, pedig fél méterre vagyok a routertől.

(#12443) Newlachka válasza repvez (#12442) üzenetére


Newlachka
őstag

(#12444) keselyü57 válasza Cunaja (#12430) üzenetére


keselyü57
tag

Igen, nekem is van szépen működik!

(#12445) Mátésum válasza repvez (#12442) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a tok mennyire csúszós, mennyire gyűjti az ujjlenyomatokat? Illetve, hogy nem befolyásolja a térerőt? Az alumínium nem ront a jelerősségen? Köszi!

(#12446) orsacchiotto


orsacchiotto
tag

Sziasztok!

A napokban családon belül "elkelt" a P7 -es telefonom, amit január óta, problémamentesen és
teljes megelégedéssel használtam.

Mivel kétkártyás készüléket akartam, elég volt a tartózkodási helyemtől függően cserélgetni
a kártyákat, és a P7 kifogástalanul kiszolgált, gyári függetlenként, abszolút
szoftver piszkálás nélkül, kizárólag "felhőből" frissítve, ami utoljára a z 5.1.1. volt, ezért maradtam
a Huawei márkánál!

Választásom a P8 lite -ra esett, amit szintén független. Belaktam, ugyanúgy mint az elődje, ez is tökéletesen
üzemel :DD , gond nélkül kezeli a két kártyát, amiből az egyik külföldi.

Egy kompromisszum van, a második kártya a memo kártya helyére megy, de ez kezelhető, mert az
adattárolás megoldható másképp is.

Ezután a "Huawei P8 Lite - nem visszafogott jellem" fórumot fogom olvasni.

Köszönöm a segítségeket, amit szinte azonnal kaptam, ha kellett! :R

Véleményem nem változott, a P7 is egy kiváló telefon!

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#12447) repvez válasza Mátésum (#12445) üzenetére


repvez
addikt

Nem mondanám csúszósnak, legalább is még egyszer sem esett ki a kezemből emiatt. a jelerősséget egy kicsit leveszi,de normálisan lefedett területen nincs vele gond telefonálni simá lehet vele és a 4g-t is simán viszi.
Persze olyan helyen ahol én lakom, ott ez nem lényeg mert GSM jelerőt sem képes szolgáltatni a T mindegy milyen készülék vagy tok van itt.

Ezt az ujlenyomat kérdést sose értettem a tesztekben is mintha ez lenne a legfontosabb dolog, hogy erre fejlesszék a telefonokat. Akinek zsirosabb a keze annak meg fog látszódni a lenyomata,de inkább legyen ujlenyomatos , mint karcos , mert azt nem lehet letörölni vagy eltüntetni.
Meg különben is a kijelzőn is meglátszik amerre húzod az ujjad akkor már olyan mindegy hogy a háta is olyan.

NEkem ez nem volt szempont a vásárlásnál, ami az én verziomnál macera az az ha SIM vagySD kártyát kéne cserélni, mert nálam még nem volt kihagyva a kereten neki hely. ÉS a hátlap müanyagján a tartó pöckök elég kicsik, igy nem tanácsos sürün kiszedegetni a tokból, nálam eddig egyszer lett kivéve mióta megvan .

DE a használata kárpotol, mert nem kell vacakolno a tokok nyitogatásával , nem lesz kezelhetetlenül nagy töle a telefon és még szép is marad tőle, egyszerüen csak ugyan ugy zsebre lehet vágni és nem kell félni, hogy baja lesz a telefonnak.Néha bennmarad az apró agy a kulcs, a hátlapon emiatt látszanak karcok, de a telefon mintha uj lenne a tok alatt , ez ha később el akarod addni akkor sokat érhet.

NA ez elégé hoszsúra sikeredett :)

(#12448) Cunaja válasza repvez (#12447) üzenetére


Cunaja
addikt

Kulcs a telefonnal együtt a zsebedben, ez elég gáz :((( :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12449) Mátésum válasza repvez (#12447) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi a választ! Az ujjlenyomat annyira nem is érdekel, rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Az érdekelt, hogy mennyire fényes, de mondjuk a képek, meg a válasz alapján már egyértelmű. Eddig Nillkin Super Frosted-et használtam, ami egyébként tök jó, és abban nagyon tetszett, hogy a hátlap érdes, viszont két problémám van vele: nincs körben tökéletesen védve a telefon, illetve, ha leesik, a tok törik, és azért nem olyan olcsó. Néztem ezt az ablakos Nillkin tokot is, de gondolom, ha leejtem, az is törik, meg sokat használom a telefont autóban, nem tudom, könnyű-e betenni az autós tartóba abban a telefont. De ez az alutok meg mégsem olyan meggyőző. És a telefont meg védeni kell, mert a kulcs, pénz, az semmi. A másfél éves gyerek, na Ő nem kegyelmez :)) És sajnos néha megkaparintja a kezemből a telefont :D Lehet, hogy kipróbálom.

(#12450) KKrisz751 válasza Cunaja (#12430) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Nem ezt a típust, de igen nekem is van ilyen.

Hibátlan, bár a B133as órája ezerszer szebb a kis ablakban.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.