Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) dokee78


dokee78
félisten

Emberek.
Miért van,hogy egy adott a filmek nagy része miatt kifagy a telefon?
Gyári videó lejátszó,VLC Player,MX Player is.

(#11652) GSPLR válasza dokee78 (#11651) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ez fura mert èn rengeteget egèrmozizok a telefonon ès mèg egy alkalommal sem fordult ilyen elő. Frissítve van minden? SW?

Huawei

(#11653) zeon.hu válasza dokee78 (#11651) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

sd kártya rendben van?

#?*@&!

(#11654) dokee78 válasza GSPLR (#11652) üzenetére


dokee78
félisten

Nem frissítette,azt mondja amióta vette,nem talál frissítést. Vodafon
zeon.hu Az lehet gond,mert ilyen kínai szarokat szokott venni.
Mondjuk az MX Player szoftver dekóderrel viszi.

(#11655) zeon.hu válasza dokee78 (#11654) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ebayen 4k körül már van 32 gb-os megbízható eladótól.
Vodás nem is fog frissülni magától. Tegnap tettem be az összefoglalóba (pár hsz-al feljebb is látható), hogyan lehet azokat frissíteni EMUI 3.0-ra.

#?*@&!

(#11656) dokee78 válasza zeon.hu (#11655) üzenetére


dokee78
félisten

Én is 4600-ért vettem 32 GB-ost.
Ő nem fog így frissíteni,nem olyan. :) :R
De beleolvastam a cikkbe,lehet az Emui 2.3 miatt fagy?

(#11657) zeon.hu válasza dokee78 (#11656) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha B121 van rajta, akkor tud frissíteni B129-re.
Ha már az van rajta és OTA frissítés volt, az is lehet a gond forrása, általában 4-500 mb-al kisebb az OTA.

#?*@&!

(#11658) dokee78 válasza zeon.hu (#11657) üzenetére


dokee78
félisten

Késő este megnézem mi van neki rajta.
Azt mondta ezzel a rendszer verzióval vette és manuálisan sem talál frissítést.

(#11659) Cunaja


Cunaja
addikt

Ha valaki B830-at használ és van Facebook is akkor ezt töltse le.

[Facebook hiba javítása]

Ezt telepítse és a Play áruházban tiltani kell az automatikus frissítést.
Ha kész egy újraindítást követően működik rendesen.

Nem teszteltem, de azt írják az XDA-n. hogy jó.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11660) Cunaja válasza zeon.hu (#11647) üzenetére


Cunaja
addikt

Gratulálok! Szép munka :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11661) zeon.hu válasza Cunaja (#11660) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Természetesen GSPRL-é az érdem (ezt az összefoglalóban is jeleztem), megharcolt érte, én csak kicsit rendbe szedtem :)

#?*@&!

(#11662) Cunaja


Cunaja
addikt

Ha egész jól haladunk a frissítéssel ez hamarabb jelenik meg. :(((

P9
A teljesítményről a Kirin 950 SoC fog gondoskodni, mely 4 db Cortex-A72 és 4 db Cortex-A57-es magot fog tartalmazni. A grafikus gyorsító egy Mali-T880 típusú chip lesz. A processzor – csak hogy viszonyítsuk valamihez – a benchmark tesztekben elveri a Samsung Exynos 7420-t, ami a Galaxy S6 készülékeket hajtja. Így bátran állíthatjuk, hogy a Huawei P9 nem fog sebességhiányban szenvedni. Végül, de nem utolsó sorban azt is tudhatjuk már, hogy a P9-ben 4 GB RAM memória lesz majd.

[Mályvacukor]

És a végére ezt, ennyit az 5.1.1 -ről.

Az eredmény szerint az ősszel érkező Android M-et futtatva a készülék közel háromszor hosszabb ideig bírta a készenlétet, mint a jelenlegi legfrissebb 5.1.1. verzióval.

Most megkapjuk november elején ha minden igaz az 5.1.1 Lollilop szoftvert, de novenber közepétől meg már a nyalókát cserélni akarjuk mályvacukorra. :D

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11663) Newlachka válasza Cunaja (#11662) üzenetére


Newlachka
őstag

és arról lehet tudni valamit mikor jön a P9?
májusba tudnék váltani,de akkor már P9-re váltok P8/honor helyett

(#11664) Cunaja válasza Newlachka (#11663) üzenetére


Cunaja
addikt

Karácsonyra a boltokban lesz, ha minden igaz! Az ára viszont borsos lesz :(((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11665) Cunaja válasza Cunaja (#11568) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezt tudtam kihozni a B830-ból némi gyomlálás után.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11666) zeon.hu válasza Cunaja (#11664) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerintem csak jövőre jön ki.
És így még drágább lesz...

#?*@&!

(#11667) Newlachka válasza Cunaja (#11664) üzenetére


Newlachka
őstag

szerintem is ilyen május június környékén jön mint a P8 idén.
Mindig akkor van a Huawei nagy expo-ja

(#11668) Cunaja válasza Newlachka (#11667) üzenetére


Cunaja
addikt

Végül is teljesen mindegy mikor jön ki. A P7 nekem még minimum 2 évig telefonom lesz, ezért mindegy. 3 évente szoktam telefont cserélni. Csak érdekesség miatt raktam fel. Várom a végleges szoftvert és átalakítom magamnak majd használom. Általában a szoftver felét kidobom a kukába és ezáltal is gyorsabb a készülék. P7 a király! :DD

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11669) zeon.hu válasza Cunaja (#11668) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

P9-re én is várok.
Bár van még egy must have, egy OPO elférne a P7 mellé :)

#?*@&!

(#11670) Newlachka válasza Cunaja (#11668) üzenetére


Newlachka
őstag

mindig akkor veszek telefont mikor lejár a 2 éves hűségem. nálam ez lett a megszokott.
Viszont ugye ha kijön a P9 akkor a P8 ilyen 67k körülre fog zuhanni.
Az utolsó P7-et is ennyiért vettem BT hangszóróval.

(#11671) csaabz válasza Newlachka (#11670) üzenetére


csaabz
őstag

Én is ugyanígy csinálom. Valamelyik Huawei P lesz a következő is :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#11672) ricsi8800gt válasza Cunaja (#11665) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Az már jo kis antutu pont ám töle

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#11673) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Olvasom az összefoglalót(mert sajnos szoftver csere).Win 10-em van ahhoz más driver kell?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11674) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Akkor egy kár dolgot szeretnék tisztázni, mielőtt beviszem a készülékem a Telekomhoz garanciális ügy miatt.
A Telekomosok adnak a javítási időre csere készüléket?
Aki vitte már be hozzájuk a telefont, körülbelül mennyi idő alatt csinálták meg?
Ugye kérdeztem, hogy 1 db hibás pixelt is javítani fogak-e, (Amúgy azóta átnéztem jobban és már van kb 3 db)
és erre jött a válasz, hogy "ez nem Sony, javítani fogják" valahogy így fogalmazott. Ezt azért mondtad, mert a Sony készülékeket nem javítják olyan tisztességesen mint a Huawei-t? Vagy azért mert a Sony nál nagyobb hiba kell legyen, hogy javítsák?
Amúgy erről jut eszembe egy sztori, ami a 2 napja történt, az ismerősöm visszavitte a Sony M2 Aqua telefonját a Vodafonhoz, antenna, és képernyő hiba miatt, az antennát megcsinálták, de a képernyőt nem cserélték ki. Az volt a problémája, hogy 2-3 ponton világosabb volt a kijelző, és ezt rendesen lehetett látni. De mégsem csinálták meg.
Például erre értetted azt a célzást? Hogy Huawei-nél tuti megcsinálják?
Mennyire karcolják össze a telefont?
És hogyha minimálisan be van sárgulva egy kijelző egy adott részen, akkor az az idő elteltével csak rosszabbodhat nem?

Lényegében ennyi lenne.
Előre köszönöm a véleményt, és a segítséget.

Üdv:

Zoli

(#11675) GSPLR válasza Atlantisz48 (#11674) üzenetére


GSPLR
senior tag

Én voltam a tettes :) A Sony-nál van egy "szabály", hogy mennyi pixelhibánál cserélnek (tudom, hidd el). A Huawei-nél (Telemax) nincs ilyen, ha feltünteted mint hibát, akkor cserélni fogják. Persze garanciavesztéssel járó hiba ne legyen a telefonban, gondolok itt esetleg arra, hogy ne legyen a burkolat szétverve, ne legyen a panel oxidos, de ez szerintem egyértelmű. Kijelzősárgulás abszolút garanciális csere. Mielőtt leadod a telefont csinálj róla képeket, ha lehet bent a T-Mobilenál, úgy hogy az átvételi lappal együtt fotózod (így a tuti). Cserekészüléket a Vodafone ad, más szolgáltató nem tudom hogyan csinálja.

Huawei

(#11676) laci laci


laci laci
addikt

Sikerült eljutnom a "-Most mehet az SD kártya dload mappájába a B609-ben található fájl...."csak sajnos a 609 jövőre jön le,hol tudnám hamarabb?Köszönöm a gyors választ..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11677) bollizolee válasza Atlantisz48 (#11674) üzenetére


bollizolee
tag

Én a telenoros P7-et vittem vissza augusztusban szervizbe , kék foltok voltak rajt és egy pixel hiba.
3 hét alatt kicserélték a kijelzőt a hátlapot a fóliát és az oldal keretet tökéletes munkát végeztek....
csak most ujjra kék foltos a kijelzőm és így vihetem be ujjra a telót.
A sony. Na az örökre megutáltatta magát velem volt egy sony xperia go telefonom ami papíron vízálló volt addig míg csap alá nem került el is vittem szervizbe ahol közölték hogy buktam a garanciát mert biztos nyitva hagytam a kis füleket és ott folyt be a viz, igen csak négyszer néztem meg hogy zárva van-e az ajtaja de nekik van igazuk és semmit nem tehettem.
A másik meg egy sony m2 volt májusban bevittem mert nagyon torz volt a hangja és nagyon halk.
3 hét múlva vissza küldték teljesen kicserélték másik telefonra.
Rá két hónapra újra ugyan azokkal a hibákkal került szervizbe a telefon most bulgáriába küldték mert ott a szerviz, röpke 3 hét után megjött de küldtem is vissza mert semmit se csináltak vele , ismét 3 hét és vissza tért bulgáriából most jobb lett, igy két hónap után még jó . Soha többet Sony.

[ Szerkesztve ]

(#11678) zeon.hu válasza laci laci (#11676) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

honnan töltöd?
a B609 (végleges, ajánlott) Mega linkre mutat, onnan elvileg rendesen lehet tölteni.
most töltöm fel a Mikesa-féle stock B609-et, ebből el van távolítva a set.immunitable, vagyis egyszerűen rootolható.

#?*@&!

(#11679) laci laci válasza zeon.hu (#11678) üzenetére


laci laci
addikt

Ami az összefoglalóban Van. Teljesen kész. Annyira nem tetszik,főképp a régi tárcsázó. Vissza lehet lépni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11680) treck1985 válasza Cunaja (#11665) üzenetére


treck1985
tag

Nekem ennyit dobott a "gyári" B815re...

(#11681) treck1985 válasza treck1985 (#11680) üzenetére


treck1985
tag

(#11682) zeon.hu válasza laci laci (#11679) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

EMUI 2.3-ra? persze, ott van az összefoglalóban a leírás.
egyébként ha csak a kinézet nem jön be, több száz téma van hozzá.
megnyitod a Témák alkalmazást, ott tudsz válogatni. általában 4-5 előnézeti kép van mindegyikhez, többek közt a tárcsázót is mutatja.
van benne néhány előre telepítve is, a "Saját" menüpont alatt.
ha másikat szeretnél, akkor kiválasztod, alul letöltés, utána az is megjelenik a "Saját" menüben, ráböksz, alkalmaz.
utána nem árt egy reboot.
egyébként saját témát is készíthetsz, akár egy már kész témát variálva, akár egy alap téma fájlból.
EMUI saját téma szerkesztése-magyar nyelvű, porterocka leírása.

#?*@&!

(#11683) CarTom válasza GSPLR (#11638) üzenetére


CarTom
csendes tag

Nem biztos. Én is teljesen elégedett vagyok a KK-el. Bár mostanában úgy veszem észre kevesebb szabad ram marad :-( kb 500ig lemegy.
Pedig nincs FB. és egyéb nagyfogysztásu app rajta. Töröltem a felesleges T-s programokat és tiltottam a felesleges google alkalmazásokat.
Még nem tudom, hogy kb egy hónapja mi eszi el a memóriát...
De még így is reccsenés mentes a készülék!

(#11684) laci laci válasza zeon.hu (#11682) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm és aa nova launchert, hogy tudom véglegesíteni?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11685) zeon.hu válasza laci laci (#11684) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beállítások-alkalmazások kezelése-alul lesz az Alapértelmezett alk. kezelése, itt pedig az Alkalmazásindítót keresd.

#?*@&!

(#11686) laci laci válasza zeon.hu (#11685) üzenetére


laci laci
addikt

Ha nem kerestem fel órán keresztül. Nagyon köszönöm az eddigi segítséget is. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11687) zeon.hu válasza laci laci (#11686) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó lesz a B609, ha megszokod.
És ha találsz egy neked tetsző témát :)
Aksinak kell 5-7 nap, mire beáll az új romhoz, tehát természetes dolog, ha eleinte gyorsabban merül.

#?*@&!

(#11688) krazo


krazo
csendes tag

Sziasztok
Pár hónapja használok P7-et összegyűlt pár kérdésem/problémám:

-Külön szeretném állítani az üzenetjelző és a csengőhangok erősségét. Ez eddig minden telefonomban alap volt, nem értem itt miért nincs rá lehetőség. Visszaolvasva a fórumot találtam olyan programot, amivel lehet külön állítani, de végül mindig magával húzta a másik hangerőt is.

-Szeretem a telefonban, hogy jól lehet hallani a másik oldalt (gyakran dolgozom zajos gépteremben ott is szuper). Azt viszont nem szeretem, hogy nem lehet rendesen lehalkítani. Nincs kihangosítva és minimumra van állítva, mégis az irodában a kollégáim vissza tudják mondani, mit mondtak nekem hívás közben. Próbáljátok ki, hogy átadjátok valakinek a telefon beszélgetni! Meg fogtok lepődni mennyire kihallatszik (hiába nyomja a füléhez).

-A másik probléma, hogy hiába írom ékezettel az SMS-eket, ekezet nelkul kuldi tovább. Rájöttem, hogy az üzenet haladó beállításoknál 7-bites optimalizálást kell kikapcsolni, de valahogy mindig visszakapcsolódik magától (lehet újraindításkor).

-A fényerőt is nagyobb mértékben csökkenteném.

Gondolom, állhatok neki rootolni a telefont, nem gond, csak jó lett volna kihagyni.

Elnézést, ha már valamelyik témáról szó volt nem volt energiám mindre rákeresni 

Jelenleg ez van rajta (sosem „mókoltam” így jutott hozzám):
Android: 4.4.2
EMUI 3.0
Build-szám: P7-L10V100R001C00B609
Egyéni verzió: CUSTC432D609

Köszi előre is a válaszokat!

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#11689) laci laci válasza zeon.hu (#11687) üzenetére


laci laci
addikt

Sok jó van benne(camera), de ez a tárcsázó.. A régi tök jó volt. A másik gondom a csengőhang hiába állítom be, akkor is ugyanaz szól.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11690) repvez


repvez
addikt

Valaki már találkozott olyannal, hogy az OTP-s számláról nem kap meg sms-t a pénzmozgásokról?
T nél van előfizetésem és pénteken bementem mindkét szolgáltatóhoz, mert szeptember eleje óta nem kaptam értesités a vásárlásokról, OTP-nél és T nél is rendben találtak mindent, viszont T nél kicserélték a sim kártyát mert állitólag már volt ilyen probléma és ez megoldotta.

Nálam a péntek után szombaton még jött értesités de azóta csak egy pedig azóta már pár helyen fizettem.

Handcent sms-*ben minden alapon van ahogy települt nem blokkoltam semmit sehol és szeptemberig minden jól müködött.

Jó lenne megtudni, hogy mi okozza ezt mert igy nem tudom nyomonkövetni a dolgaimat.

B609es rom van rajta nincs rootolva minden gyári programot legalább 3 honapja nem telepitettem a készülékre.

(#11691) zeon.hu válasza laci laci (#11689) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak ismételni tudom magam: Témák alkalmazás, ott keres olyat, ami tetszik.
Csengőhangot honnan állítod? Telefon saját hangja vagy külső hang?
Miután kiválasztod, fent pipára is klikkelsz?

#?*@&!

(#11692) philoxenia válasza repvez (#11690) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem megjönnek az sms-ek az OTP-től gyári T 609 natúr. Próbáld a Handcentet pár napra kikapcsolni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11693) zeon.hu válasza repvez (#11690) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha kártya csere után jött sms, akkor a telefon rendben van.
Nincs valami alsó határ beállítva, ami alatt nem küld sms-t az OTP? Nálam pl 2000 alatt nem küldenek (Raiffeisen).
Online vagy mobil felületen jelzik ezeket, amiket elvileg kapnod kellet volna?

#?*@&!

(#11694) zeon.hu válasza krazo (#11688) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Vannak célalkalmazások, én minden ilyesmit E-robottal oldok meg.
X eseményhez y művelet.
Lehet műveletet esemény nélkül is csinálni, amit azután widgetként kitehetsz képernyőre vagy értesítési mezőre (ehhez kell az Elixír 2 vagy Elixír widget)
Példa
Esemény- otthoni wifi elérhető
Művelet- értesítési hangerő 20%
Egyszerre több esemény és művelet is beállítható, ha több feltételt szeretnél (mondjuk otthoni wifi és 20.00-tól 06.00-ig)
Ilyennél érdemes ellenkező parancsot is készíteni, ha feloldani is szeretnéd automatizálva.
Ugyanúgy készíthetsz fényerő parancsot is, akár alkalmazásonként is beállítva.
(Bizonyos szint alá a rendszer nem fogja engedni)
Ha érdekel, van saját topikja is itt, a support tökéletes. Vannak benne letölthető példák is.

#?*@&!

(#11695) repvez válasza zeon.hu (#11694) üzenetére


repvez
addikt

a handcent szerint 258 smst tárol most ahhoz a számhoz társitva és az otpnél a pénteki megkeresésemre azt mondta, hogy 35 sms em van náluk tárolva amit elküldtek,de nem kaptam meg.

nem hinném, hogy valami korlát lenne a sms számában, mikor minden a memoriára tárolodik és abbol meg van még bőven, vagy esetleg létezik ilyen?

Ma is bementem a T hez emitt és állitott a handcenten, hogy a minden sms-t mutasson még akkor is ha blokkolva lenne ezután a délutáni vásárlásról kaptam értesitést, de a szombat és a szerda délelttiek kiestek

esetleg valaki tudja, hogy az OTP direct oldalon hol lehet elolvasni ezeket az sms-eket amik tároltak vagy ujraküldetni? tesztenve, hogy megjonnek e most .

(#11696) zeon.hu válasza repvez (#11695) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

évek óta nem küldtem sms-t, ezért csak általános tippek:
(gyári üzenetek kezeli a bejövő sms-eket, mindent megkapok)

-be van állítva alapértelmezettnek?
-védett alkalmazás?
-jogosultságkezelőben minden jogot megkapott?
-automatikusan indul a telefonnal együtt?
-értesítéskezelőben látszik?
-beállítások-biztonság-értesítési hozzáférés?
-biztosan nem a sim tárolja az sms-eket?

#?*@&!

(#11697) Cunaja válasza repvez (#11695) üzenetére


Cunaja
addikt

B830 T-Mobil Rendben érkezik az OTP sms

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11698) zeon.hu válasza repvez (#11695) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

eszembe jutott, hogy kb másfél éve jártam így a rafival.
váltig állították, hogy a rendszer működik. megkértem, mutassa meg, mikor küldték az utolsót, kiderült, hogy 2 hónappal korábban, utána semmit. törölték az sms küldést, majd ismét beállították és jó lett.

#?*@&!

(#11699) philoxenia válasza Cunaja (#11697) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

T-nél van új rom?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11700) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

nem szokott valaki a Telemax (Huawei szerviz) felé járni?
Talkband B1-hez kellene gumi fülpárna (legnagyobb L-es méret), de szó szerint a világon sehol nem találok.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.