Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) zeon.hu válasza TGa (#11150) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Wipe esetleg.
Milyen rom és hogy került fel?

#?*@&!

(#11152) katonasdani válasza zeon.hu (#11137) üzenetére


katonasdani
csendes tag

Sajnos nem sikerült kicsikarni a telómból a zseblámpa fényt. Esetleg valakinek ötlet? b609 megvolt, Wipe megvolt. Marad a Tmobiel garancia?

(#11153) zeon.hu válasza katonasdani (#11152) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy külön hardver kezeli-e a vakut és lámpát.
Vidd be, azután kiderül.

#?*@&!

(#11154) krazo válasza TGa (#11150) üzenetére


krazo
csendes tag

A galéria problémára a megoldás:
Beállítások
Alkalmazások kezelése
Fent: Összes
Lent: Menü
Alapbeállítások
Visszaállítás

Nekem ez bevált. Előtte probáltam minde félét, pl. eltávolítottam az alapértelmezett programot, akkor egy másikat rakott be helyette.

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#11155) katonasdani válasza zeon.hu (#11153) üzenetére


katonasdani
csendes tag

Rendben, beviszem. Az biztos, hogy bárhogy is alakul hálás köszönet az eddigi segítségért, és beszámolok majd a remélhetőleg zökkenőmentes T-mobile kalandról. Mennyi ideig leszek P7 nélkül, napok, hetek?

(#11156) zeon.hu válasza katonasdani (#11155) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem ismerem a T-t, de ha lehet, kérj csere készüléket.
van Tmobile topik, ott talán meg tudják mondani.

#?*@&!

(#11157) criceto


criceto
újonc

Sziasztok!

A vodafone-os P7-L10 telefonomon az emui 2.3-as rendszert szeretném frissíteni 3.0-ra vagy 3.1-re.

Ehhez tudnátok ajánlani frissítést? Honnan érdemes leszedni és melyiket?

(#11158) repvez


repvez
addikt

sikeresen telepitettem az uj romot.
Most egy kicsit más problémám van, lehet OTG kábellen csatlakoztatva mobil net sticket használni ? ha igen akkor mit és hol kell állitani vagy kell e app hozzá?

Inviteles stick. és T-s készülék.

(#11159) zeon.hu válasza criceto (#11157) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

3.0 megoldható.
GSPRL kollega járta ki az utat, mivel hivatalosan a voda (talán még most sem) nem adta ki.
leírása
ha valami kell hozzá, P7 összefoglaló

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11160) zeon.hu válasza repvez (#11158) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

volt egy ilyen válasz, de sajnos porterocka nincs itt mostanában.
én mifit használok.
egyébként kezel mindent, amit rákötsz otg-vel, sőt én kábelt se használok, van usb-micro usb flashdrive-om.
a mobilnet stick pc-re telepít egy programot, de androidon nem tudom, hogy települ-e használhatóan.

#?*@&!

(#11161) zeon.hu válasza repvez (#11158) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

van leírás és videó.
viszont root kell hozzá.

#?*@&!

(#11162) repvez válasza zeon.hu (#11161) üzenetére


repvez
addikt

Köszi , kár hogy rootolni kell,de legalább jó tudni , hogy megy a dolog.

(#11163) zeon.hu válasza repvez (#11162) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem bonyolult a root, + vannak eleve rootolt romok.

szerk:
egyébként mifi hosszútávon sokkal jobb, nem kell root, nem kell telepíteni semmit, bármilyen wifi képes eszközt kiszolgál, egyszerre 5-10 eszköz kapcsolódhat rá
.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11164) bundy000


bundy000
csendes újonc

Sziasztok új vagyok az oldalon és kérni szeretnék tőletek 1 szivességet ha valakinek meglenne a boot_HRT_EMUI3.0.img files mert a megán már nem találhato . Előre is köszi

(#11165) zeon.hu válasza bundy000 (#11164) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

parancsolj

#?*@&!

(#11166) bundy000 válasza zeon.hu (#11165) üzenetére


bundy000
csendes újonc

Köszi szépen nagy vagy :R

(#11167) eddie17 válasza zeon.hu (#11141) üzenetére


eddie17
addikt

Köszi a választ, közbe rájöttem, hogy 10 centi alatt nem megy neki hardverből, tehát itt az imx 214 a szűk keresztmetszet. De így is meg vagyok elégedve vele. Most várom az emui 3.1-et. :)

(#11168) zeon.hu válasza bundy000 (#11166) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

sajnos több link hibás már az összefoglalóban és a topik húzóembere sajnos nincs itt mostanában.
amint tudom, rendbe rakom, addig itt kérd, ha valami hiányzik.

van aki várja, én nem igazán :)
sajnos a lolli sok olyan programot rosszul vagy egyáltalán nem kezel, amik nálam a legfontosabbak.

#?*@&!

(#11169) Newlachka válasza zeon.hu (#11156) üzenetére


Newlachka
őstag

nem adnak sajna cseremobilt már, és kb 2 hét

(#11170) eddie17 válasza zeon.hu (#11168) üzenetére


eddie17
addikt

Igazából csak az emui 3.1 ami érdekes nálam, van pár apróság amit láttam P8 Lite-on, és jó lenne ide is. :)

Meg szeretem, ha foglalkoznak a telefonnal. Az LG régen ebben jó volt, manapság a felsőn kívül nem számít neki semmi. Eddig három LG-m volt (Black, L9, F6) de ebből a Black élvezett támogatást normálisan, 4 évvel ezelőtt...
Úgy, hogy itt reménykedek egy Android pillecukorka megoldásban is. :)

(#11171) zeon.hu válasza eddie17 (#11170) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

lolli alapból rosszul kezeli a dual sim-et, automatizálók rosszul kezelik a rootot igénylő dolgokat, xposed se megy vele talán, értesítéskezelés túlbonyolított,stb.
ja és a hárombetűs vagy megy rajta vagy nem.
Persze van pozitívum is, külső sd-re írás megy root nélkül is.
E-robot a legfontosabb alkalmazásom, lolli alatt túl sok a kompromisszum, hangerő szabályozás nem is megy automatikusan.
Persze az 5.1 hozhat javulást, de mivel most nincs tartalék telóm és 90%-ban erről intézek mindent, nem biztos, hogy én leszek az első tesztelő :)

#?*@&!

(#11172) eddie17 válasza zeon.hu (#11171) üzenetére


eddie17
addikt

Én bevállalom, ha lesz hivatalos gépről frissítős verziója. :) Úgy is független a telefonom.
Na ezeket én pont nem használom.
Hárombetűs helyett nekem HERE van, és egyelőre tetszik, teszi a dolgát ahogy kell.
Viszont az akksi időn reszeltek 5.1-ben. Na nem mintha rossz lenne most, de mindig jó ha kicsit jobb. :)
Plusz kevesebb memóriával is beéri. Az is igaz, hogy általában így is szabad 850MB-1GB. :)
Még a végén kiderül, hogy teljesen felesleges. :)

(#11173) zeon.hu válasza eddie17 (#11172) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nyilván csak pc-ről, sd kártyáról szabad frissíteni, OTA nem ajánlott P7-nél sem.
Kivéve a beta verziókat.

#?*@&!

(#11174) TaRka94


TaRka94
senior tag

Üdv!

Hol lehet nyomon követni a friss híreket P7ről (lollira vagyok kíváncsi)?

[ Szerkesztve ]

(#11175) jegenye77 válasza TaRka94 (#11174) üzenetére


jegenye77
addikt

Ahol feltetted ezt a kérdést a P7-es totyikban :P
Viccet félretéve ha lesz valami kis "hírmorzsa" azt tuti megtalálod itt.
De van facsén is Huawei oldal ahol kiírják ha van valami frissítés.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11176) eddie17 válasza zeon.hu (#11173) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, olvastam, hogy OTA frissítés nem ajánlott, akkor nem is fogom erőltetni. :)

(#11177) katonasdani válasza zeon.hu (#11156) üzenetére


katonasdani
csendes tag

Hát cserekészüléket nem adtak és már nem is adnak a Tmobile-nál. Ma reggel adtam le a készüléket és 2015.09.23-ra ígérték. Hát nem kapkodják el a dolgokat. Az egyetlen pozitívum az volt, hogy kedves és segítőkész volt a hölgy. Mondjuk amikor megláttam, hogy gémkapoccsal akarja kinyitni a memoriakárty és sim tetejét egy pillanatra megállt bennem az ütő - és rászóltam, hogy üres mindkét tároló, nem kéne ezt az iroda módszert szorgalmazni - főleg nem egy hivatalos szolgáltatónál. Talán még egy aluljárós mobilboltba se tolnak el egy ilyen jelenetet. :) Jelentkezem, ha kész lesz a teló. Köszönök mindent!

(#11178) TaRka94 válasza jegenye77 (#11175) üzenetére


TaRka94
senior tag

Okés, köszi.facen néztem, de nem találtam, azért kérdeztem itt.

(#11179) zeon.hu válasza TaRka94 (#11178) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Rákérdeztem, egyelőre nem kaptam választ.
huaweiblog.de-n sincs új info.

#?*@&!

(#11180) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

ROLLBACK133SP01.rar megvan valakinek?

#?*@&!

(#11181) laci laci válasza zeon.hu (#11180) üzenetére


laci laci
addikt

itt?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11182) zeon.hu válasza laci laci (#11181) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ezt én is láttam, csak a letöltő linket nem találom :)

#?*@&!

(#11183) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

próba topikba betettem a módosított összefoglalót (lenyílót), ha egy modi jóváhagyja, le is cseréli majd.
javítottam pár hiányzó linket.
aki talál még hibát, itt jelezze majd, mert nem volt időm mindent átnézni, csak az alap romokat és a roothoz szükséges linkeket.

szerk:
természetesen porterocka blogja jóval bővebb összefoglalót tartalmaz, abban vannak olyan romok is, amik a lenyílóban nincsenek.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11184) eddie17


eddie17
addikt

Ha esetleg manapság is valaki ezen a telefonon gondolkodna, jól bírja akksival. :)

(#11185) Pumuklee01


Pumuklee01
csendes tag

sziasztok!

feltettem az összefoglalóban lévő b609-et a véglegest P7-L10, eddig is b609 volt rajta, csak megborult, valamit episzkálhattam benne a rootbrowserben, na a lényeg, mióta felraktam a csupasz végleges b609-et azóta a zenelejátszóban az ékezetek kínai írásjelek lettek, valakinek valami ötlet? Az előző b609 otán lett frissítve és semmi baj se volt vele amíg meg nem piszkáltam(betűtípus miatt). csináljak egy rollbacket 133 ra és újra ota? ha van más megoldás előre is köszi.

Pumu

(#11186) zeon.hu válasza Pumuklee01 (#11185) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Wipe, utána húzd újra a B609-et.
OTA még mindig nem javasolt.
Rootolt volt? Van eleve rootolt B609 is.
Betűtípus cseréhez nem kell a Root browser. Vannak csak betűtípust tartalmazó témák, letöltöd, alkalmazod:
1. Másold a tömörített fájl tartalmát az SD kártyán a HWThemes mappába.
2. Nyisd meg a Témák alkalmazást.
3. Saját fül.
4. Testreszabás
5. Betűtípus
6. Válaszd ki a betűtípust.
7. Engedélyezd az újraindítást.

link 1

link 2

Szerk:
P7 bővebb összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11187) zeon.hu válasza Pumuklee01 (#11185) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Még egy dolog:
Bizonyos témák tartalmaznak kínai írásjeleket, lehet csak ez a baj.

#?*@&!

(#11188) ricsike1995


ricsike1995
csendes tag

Üdv mindenki! Már régebben írtam és kaptam is segítséget, de mivel egy kicsit sürgős lenne az ügy ezért megkérdezem mégegyszer.
A problémám. Sajnos meggondolatlanul elkezdtem telepítgetni a telefonomra a romokat.
- B805-re felraktam egy CWM Recovery-t.
- CWM Recovery-vel telepítettem a B609(custom) romot, hogy vissza tudja váltani eredeti 3.0-ra. (Akkor még nem jött ki a rollback hivatalosan)
Nem tudom mi tévő legyek. Egyenlőre nem produkált hibát a telefonom, de mihamarabb szeretném vissza rakni a 3.0-át, az eredetit, mert szervízbe kell vinnem a telefont. (pixelhiba) Szerencsém, hogy dec.31.-én jár le a garanciám így még van idő, hogy akár megjelenjen a 3.1 hivatalosan is. Mit tanácsoltok, esetleg valami megoldás tudnátok a helyzetemre?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11189) eddie17 válasza ricsike1995 (#11188) üzenetére


eddie17
addikt

Amúgy mennyire stabil a béta lollipop?

(#11190) ricsike1995 válasza eddie17 (#11189) üzenetére


ricsike1995
csendes tag

Használható, de a videó lejátszásnál vannak problémák. Ezt szerintem már itt írták részletesebben, ezen kívül vannak kisebb hibák még(led értesítő nem működött stb). A gyorsasággal nem volt probléma, nálam kevesebb ramot evett, és gyorsabb válszidő is volt, mint a 3.0-nál.

[ Szerkesztve ]

(#11191) Pumuklee01 válasza zeon.hu (#11186) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Szia! Igen rootolt volt, tudom hogy nem kell hozzá, valamelyik betűcserélgető app lecserélte a felső értesítési panel betűtípusát is(szolgáltató, akku százalék..) hiába állítottam bármire annak a sávnak a betűtípusa nem változott, gondoltam ha kitörlöm magát a betűtípust, segít, de nem segített. Most is wipe után lett feltéve a 609 -es kártyáról, akkor megpróbálom újra. Jelenleg csak a gyári alap egy betűtípus van és a gyári téma, nincs is rajta más téma, ezért a témát kizárnám, majd holnap kiderül, köszi az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#11192) zorb válasza Cunaja (#10783) üzenetére


zorb
tag

Üdv.
A bétához szeretném a frissítést feltenni, szeretnék visszatérni a gyári reco-hoz.
Ilyenkor mit kell csinálni ezt írja?:

Sziasztok! A Huawei Ascend P7 Gyßri Recovery EMUI3.1!
Press any key to continue . . .
List of devices attached
7N2SRA153A006060 device

Press any key to continue . . .
Press any key to continue . . .
error: cannot open 'recovery.img'

A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#11193) zeon.hu válasza ricsike1995 (#11188) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

visszatérés B609-re B805-ről.
(cunaja leírása, tesztelve. beteszem majd az összefoglalóba is)

#?*@&!

(#11194) zeon.hu válasza zorb (#11192) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

EMUI 3.1 betahoz van frissítés?
a C:\adb mappába másoltál?
(ha valamiért kétszer töltötted le, akkor a másodikat automatikusan átnevezi a windows, utána teszi a (1)-et, így nem ismeri fel)

#?*@&!

(#11195) Pumuklee01 válasza zeon.hu (#11186) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Nos a wipe és reinstall 609 nem segített a kínai írásjeleken a zenelejátszóban, 2x megcsináltam, de semmi változás. Most toltam egy rollbacket 133-ra és onnan otán megpróbálom hátha az segít.

Más:
[huawei-ascend-p7-b815-lollipop-ota-beta]
erről valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#11196) eddie17 válasza Pumuklee01 (#11195) üzenetére


eddie17
addikt

Jól hangzik, lassan csak végleges lesz. :)

(#11197) Pumuklee01 válasza Pumuklee01 (#11195) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Na a rollback 133 ra és onnan ota segített újra vannak ékezetes karakterek a zenelejátszóban. :) Győzés :)

(#11198) ricsike1995 válasza zeon.hu (#11193) üzenetére


ricsike1995
csendes tag

Egy lépést nem tudok. 3.0 van a telómon csak a custom. Porterocka elmondta, hogy össze van keveredve mindenem. Az jó lépés lenne, ha a cwm recovery-t felcserélném 3.1-re és telepíteném vele a 3.1-et? Azután már menne a rollback is.

(#11199) Papirkutya00


Papirkutya00
csendes tag

Üdv!

Nemrég kértem a segítségeket egy hibával kapcsolatban (kék folt a kijelző jobb felső sarkában). Mondtátok vigyem vissza garanciába megcsinálják, így is tettem. Azonban nem javították meg, hanem visszaküldték mondván hogy mechanikus probléma és csatoltak egy képet a telefon hátuljáról ahol el van repedve a zafírüveg. Nos a törésről tudtam mert márciusban történt, a kék folt meg kb 2 hete van rajta.

Akkor itt hol az összefüggés? Mit tudok tenni hogy megcsinálják a kijelzőt garanciába?

Segítségeteket előre is köszönöm!

u.i.: TMX-nél volt elvileg szervízben, ahova a T-mobile küldte be, mondván ők a márka szervíz.

[ Szerkesztve ]

(#11200) zeon.hu válasza ricsike1995 (#11198) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy próbát megér, legalább tiszta rendszer kerül fel végre, elég kusza most nálad :)
Viszont minden lépést kétszer ellenőrizz!

neked megvan ezek szerint a rollback133SP01.rar ?
Fel tudod tölteni valahová, legalább addig, amíg leszedem? Összefoglalóból hiányzik, felteszem saját felhőbe.
B815 jól hangzik, német fórumokon jókat mondanak róla.
Azért az xda verziót megvárnám vele.
(Én feltenni nem fogom, nincs most tartalék telóm, a lolli pedig sok hibát tartalmaz-nem a P7-é, hanem általában)

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.