Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Cunaja válasza zorb (#12700) üzenetére


Cunaja
addikt

Csak tudja mindenki, hogy B839-et telepített az előbb.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12702) Cunaja válasza Jadro (#12691) üzenetére


Cunaja
addikt

Küldjél róla egy képet légyszi. Látnom kellene.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12703) zeon.hu válasza Cunaja (#12699) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dehogy van.
A legördülőn se fér ki minden.
Apró akadások a menüben, lassabban tölt be, de ezt most direkt csináltam.
Normál esetben 600-800 mb szabad helyem van (B613-on ritkán volt 500).

#?*@&!

(#12704) forgonati válasza Cunaja (#12674) üzenetére


forgonati
őstag

A gyári fb alkalmazás amit linkeltél, nekem nem is települ, már 10 perce írja hogy "telepítés" forog a kis kör, de nem telepíti.

EDIT:
újraindítottam a telefont, és fel van települve a fb, nem értem hogy miért nem tudta befejezni a telepítést... A lényeg hogy megy. De most ezt az alkalmazást akkor nem is tudom frissíteni ugye?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12705) Jadro válasza forgonati (#12704) üzenetére


Jadro
veterán

Türelem, ez a rohadt facebook nekem is így települ. Playből is. Nem tudom mi tart neki ilyen sokáig.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12706) fatomas673


fatomas673
tag

Feltettem Vodás telóra a B839-et. Hát nekem valamivel stabilabbnak tünik a sima B830-as nál. De még mindig mégvan a videólejátszási hiba MX player pro és a VLC-nél. A Play-ról letöltött Video Play for android lejátszó viszont gond nélkül viszi. Tesztelem holnapig utána jön a Cunaja féle rom!

(#12707) Pumuklee01 válasza fatomas673 (#12706) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

nekem is vodáson van a 839 semmi gond a videóval. vlc és a gyári is viszi hibátlanul

(#12708) forgonati


forgonati
őstag

Cunaja romban, a navigációs sáv beállításainál, az értesítési panel megnyitása gomb miért nem működik? A képernyő lezárása jön elő helyette, de az értesítési panel megnyitását nem tudom visszatenni sehogyan sem. Van itt egy "értesítési panel megnyitása" pont, de ha arra bökök, semmi sem történik...

Speciális beállításokban a navigációs sáv menüpontban van egy ilyen hogy "kijelző lezárása gomb" de azzal sem megyek semmire, csak a lezárás funkciót tudom ki-be kapcsolni. Az értesítési panel lenyitását nem lehet visszatenni valahogy?

Keelah Se'lai!

(#12709) Jadro válasza forgonati (#12708) üzenetére


Jadro
veterán

Azt nekem sem sikerült rátenni, viszont programozható rá pár dolog. Rövid és hosszú nyomásra is. (rövidre rátettem az alkalmazás bezárás, hosszúra meg a zseblámpát). Nálam dupla kopp a nova launcherben a képernyő lezárás, de még lehet hogy átgondolom most, hogy tele vagyok lehetőségekkel. :)

Nekem nem okoz gondot, mert Nova launcherben felteszem egy gesztusra a notifikáció lenyitást és csókolom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12710) Jadro


Jadro
veterán

Ja és egy bug, nem tudom javítható-e: Az alkalmazáskezelő /alapértelmezett alkalmazásoknál csak az alkalmazásindító felirat látszik, alatta a többi nem. Jobb oldalon a választó rész már rendben van mindegyiknél és rákattintva ki lehet találni hogy melyik melyik sor. Nem témafüggő a dolog, ezt kipróbáltam. Gondoltam jelzem, lehet ezzel együtt élni, nem babrálja az ember nap mint nap. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12711) forgonati válasza Jadro (#12710) üzenetére


forgonati
őstag

Ja, csak bosszantó hogy hónapokig úgy használtam és most nem lehet. Sokkal egyszrűbb volt mint így, hüvelykujjal nyújtózkodva lehúzni. Az rendben hogy lehet rá tenni funkciókat, de az értesítési sáv lehúzása pont nincs köztük.

Az alapértelmezett alkalmazások bug-ot megerősítem, nekem sem látszanak az alkalmazások.

Azonkívül én témát sem tudok letölteni, mindig kéri hogy jelentkezzek be a Huawei-hez, de miután beírom az adataim, kidobja hogy "sajnáljuk, ezzel a sim-kártyával a szolgáltatás nem elérhető". B623 alatt semmi gondom nem volt ezzel.

Egyre jobban érik az Oneplus X előrendelése, pedig szeretem ezt a telefont, de ha egy normális rom nincs rá, akkor minek szívjak vele?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12712) Jadro válasza forgonati (#12711) üzenetére


Jadro
veterán

Én totál megértem, én is használtam a lehúzást. Másrészt meg Nexus5-ről váltottam amin aztán lehetett mindent módosítani, volt rom dögivel. Ettől függetlenül már megbarátkoztam az ahhoz képest korlátozott lehetőségekkel, cserébe ez másban jó. Nem is romoltam hónapokig. :DDD

Cunaja romjával csökkentek a kompromisszumok, de a Oneplus X kicsit más liga ebből a szempontból.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12713) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

A B851 bugokról tudunk, jó eséllyel javítva lesznek.
(Az értesítő lehúzása mondjuk a lakatról mindenkinek hiányzik)

Akinek van Huawei regje, az nyissa meg a Huawei Cloud+ alkalmazást, ott jelentkezzen be, ezután a "Témák" alkalmazásban már nem kell és letölthető bármelyik.

(Megjegyzem, a mostani speciális beállítások többet tud, mint a B613 KangVip romban, de sajnos maradt ki pár dolog)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12714) fatomas673 válasza Pumuklee01 (#12707) üzenetére


fatomas673
tag

Nem a saját videót, hanem mkw formátumot sd kártyáról. A B609, ill. a többi régebbi vodás romon is stabilan futott. Nyalókán nem akar.

(#12715) Cunaja válasza forgonati (#12711) üzenetére


Cunaja
addikt

Sajnos, elég kevés időm van foglalkozni a dolgokkal. Az értesítősáv megjelenítése, engem is idegesít, de sajna egyenlőre küzdök vele. Tudom hogyan lehetne eltüntetni a lakatot, csak nem csomagolja vissza az appot az apktool. Az alapértelmezett alkalmazások, már a kínai verzióban sem látszódtak, de azon is dolgozom ha van időm. A harmadik dolog amivel naponta küzdök, az a hívókép növelése.
Azt értsétek meg, hogy nem napi 24 órában van időm ezzel foglalkozni. Legyetek türelmesek.
Örülök, hogy megy az fb. én mondtam. Olvassatok utána, nem a rommal van a gond az fb-nél, magával az android 5.1-el :((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12716) Cunaja válasza Jadro (#12712) üzenetére


Cunaja
addikt

Itt vagy? Töröld a swyp-ból a kínai nyelvet.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12717) Cunaja


Cunaja
addikt

A legördülő beüzemelése valószínű sikerülne, de most a b839 van fent. :W Sikerült becsomagolni a módosított apk-t.
Fel kell raknom az én verziómat, de 26 órája nem aludtam, azért talán kipróbálom. Most megyek levegőzni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12718) coyote55 válasza Cunaja (#12717) üzenetére


coyote55
őstag

Mi vagy te, mormota? Állandóan csak aludnál... ;) :P

Memento Mori!

(#12719) Jadro válasza Cunaja (#12716) üzenetére


Jadro
veterán

Nem latok lehetoseget a torlesre. Az megoldas lehet ha az egesz swype-ot torlom? Swiftkeyt hasznalok ugyis.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12720) forgonati válasza Cunaja (#12715) üzenetére


forgonati
őstag

Én megértek mindent, én nem is azért írom a dolgokat hogy sürgesselek. Csak tudatom, ha valami hibát találok :)

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12721) zeon.hu válasza forgonati (#12720) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Huawei Cloud+-ba sikerült belépned?
Téma letöltés megy?

#?*@&!

(#12722) forgonati válasza zeon.hu (#12721) üzenetére


forgonati
őstag

A huawei cloud sok féle adatomhoz akar hozzáfárást (telefonszám pl.) nem szeretem az ilyesmit. Még nem jelentkeztem be, de nekem KK alatt nem is kellett semmi ilyet csinálnom, jöttek le a témák anélkül is.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#12723) zeon.hu válasza forgonati (#12722) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

custom romnál be kellett jelentkezni.
itt minden téma megvan.

#?*@&!

(#12724) Jadro válasza Cunaja (#12716) üzenetére


Jadro
veterán

Töröltem a swype-ot, nem lett jobb. Kiszedtem a két alkalmazás és betettem az általad küldötteket manuálisan, így sem lett jobb.

Egyébként nem világvége, feltolom Moxier mailt és szerintem megoldja, de bejön ez a gyári, jó lenne ha ez maradhatna.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12725) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Valaki megtudná mondanki mivel jobb az 5.1 az előbbinél. Pl B609, B133?

Mert nem értem miért ez a nagy küzdelem. 100Mb plusz ram ért. Vagy a jupiterrel akartok beszélni? Esetleg olcsóbb az SMS vele? Kevesebb adatforgalom rajta, hogy ne fogyjon le a havi keret?

Én vissza raktam a B133at egy év B609 után. Semmi különbséget nem érzek. Illetve igen. Stabilabb a régin a 4g kapcsolat itt nálunk Pécsett.

B609 alatt nem értik amit beszélek ha itthon a völgyben vagyok. B133 alatt igen. Érdekes mi? És még pár apróság. B609 alatt ha a 4g be van állítva, akkor van mikor 20-30mp ig süket a telefon híváskor(Értesítőn nincs szolgáltató felirat csak a "csak segélyhívás" szöveg. Míg 133alatt azonnal tárcsáz. Sose dobja el a hálót.

Üzem időben sem jobb.

Ne ehhez képest küzdötök egy bugos, rendszerrel ami még gyárilag is sz.r. Kolléga kínlódik, hogy kihozzon valamit belőle, a fórum egy része mig hisztizik mikor lesz már jó, a másik fele meg jaj ha nincs változás lecserélem a telefont.

Mire föl ez a nagy láz? 5.1 alatt talán közvetlen kapcsolat van másik naprendszerrel vagy mi..
Lesz rajta 10 opcióval több amiből sanszos, hogy senki nem fog használni semmit. Talán 1-2 valamit.

Ha ez egy fos teló lenne érteném ha valaki többet akar kihozni, ahogy én is a gylaxyi giora vagy 50 romot próbáltam és a végén csináltam egyet, össze ollózva. De azon a 128Mb max ramból kellett kicsalni sokat. Ebben 2GB van.. és nem elég?

Azért kell a tuning BMW, hogy 50 el körözz a városba. Kb ezt látom 2 hónapja a fórumon.
Közben 50 el elmegy egy 1.2 htp skoda is. Meg a trabant is.

[ Szerkesztve ]

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#12726) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Hagyjátok, had csinálja. Ha lesz akkor lesz. Ha nem akkor nem . Család és gyerek mellett örülni, hogy valaki közd.

Amúgy meg semmivel nem lesz több a teló.
SMS, GPS, többféle navigáció, internet, az összes böngészó, egyéb programok, játékok, időjárás, telefonálás, skype, fb, messenger, email, táblázat kezelő, pdf olvasó, kamera, videó, zene lejátszó, videó lejátszás, filmézés. youtube.

Na ez mind megy a B133-B609 ig. akadás mentesen.

Na és mi az ami megy akadás, és hiba nélkül a 5.1-en? És mivel lesz jobb ha minden megy akadás mentesen.

Pár hónap múlva meg jön a p9 rá egy évre meg a p10 stb..

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#12727) zeon.hu válasza KKrisz751 (#12725) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

maga a lollipop összességében nem jobb a kitkatnél, de ez a google sara.

ami a romot illeti:
nem sikerült a huaweinek jó romot kiadni sajnos, azóta toldozzák-foltozzák.
cunaja csinált egy romot, amiben egyre jobban működik minden, de ez nem kétperces meló, ezt Te a leírtak szerint nagyon jól tudod.

hogy ki és miért várja a lollit, nem tisztünk megítélni, de van rá igény.

#?*@&!

(#12728) fatomas673 válasza KKrisz751 (#12726) üzenetére


fatomas673
tag

Az én személyes véleményemet írom le az általad leírtakról egy-egy szóval! " CSAK" Mert kisérletező kedvű vagyok! Stb...

[ Szerkesztve ]

(#12729) Jadro válasza KKrisz751 (#12725) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem tökmindegy hogy KK vagy Lolli az alapja, csak stabil legyen és ne merüljön mint a Titanic. Ami még fontos, hogy customizálható legyen amennyire csak lehet. Én azt szeretem. :) Ezt most legjobban Cunaja romjában kapom meg. Ami tényleges előrelépés lehet a két verzió között, hogy a Stagefrigh detector már nem látja semmilyen szinten sebezhetőnek a telefont. Szóval biztonsági előrelépés mindenképpen van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12730) Pumuklee01 válasza fatomas673 (#12714) üzenetére


Pumuklee01
csendes tag

Azt tudom hogy nem a sajáttal van gond, csak először nem figyeltem és avit raktam fel próbára, azzal nem volt semmi gond, mkv nekem se megy se gyári, se vlc, viszont a playből ingyenes HD Video Playerrel simán megy minden. úgyhogy probléma letudva részemről.

(#12731) laci laci válasza Jadro (#12729) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem a loli nem jött be,szerintem rossz és még nem fort ki.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12732) Jadro válasza laci laci (#12731) üzenetére


Jadro
veterán

És már nem is fog, hisz itt a 6-os verzió. Ettől függetlenül Cunaja romjában nem látom a hibáit, semmivel sem rosszabb mint a 4.4.2. A marshmallow lenne az igazi, de ez van.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12733) Cunaja válasza Jadro (#12732) üzenetére


Cunaja
addikt

Te vagy az emberem :R
Amúgy reggel 8-tól foglalkozok vele, és volt már pár boot-loop. Ilyenkor egy visszaállítás 6 perc kiesés. Csinálom, mikor van időm.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12734) fatomas673 válasza Pumuklee01 (#12730) üzenetére


fatomas673
tag

Igen én is letöltöttem másik lejátszó programot! Csak azt szeretném tudni, hogy a lolli hibája vagy a vodafonos teló a gond.

(#12735) zeon.hu válasza fatomas673 (#12734) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

android hiba, vagy inkább hiányosság.
pedig egész jó a gyári lejátszó. pl a többinél-már amelyik tudja-sokkal körülményesebb a lebegő ablak kirakása/kezelése.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12736) laci laci


laci laci
addikt

Cunaja.A te általad készített romban hol találom és milyen néven azt a progit ami,ha bejövő hívásnál a fülemhez veszem,akkor aktívvá válik a beszélgetés?Szeretném a másik telomba is belerakni.Köszönöm a segítséget és a választ.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12737) Jadro válasza laci laci (#12736) üzenetére


Jadro
veterán

A beállítások / mozgásvezérlésben van ilyen. Szerk: Jaaa, akkor azt passzolom.

Cunaja: Csak nyugodtan, hisz valahol ez egy hobbi. Nem kell beleszakadni. :) ŰSzerencsére nekem jelenleg nincs komoly problémám. Remélem így is marad. (Ha esetleg az email progi ékezetes hülyeségére van tipped, azt azért szívesen fogadom. Én egyelőre nem találtam rá megoldást.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12738) laci laci válasza Jadro (#12737) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem mint pl.apk fálj-ként érdekel...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12739) Cunaja válasza laci laci (#12738) üzenetére


Cunaja
addikt

Már egyszer elküldtem, de nem fog nálad működni, mert a framework és systemui teljesen más. :((( Azokat is módosítani kellene, de akkor meg bootloop lesz a vége.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12740) Cunaja válasza Jadro (#12737) üzenetére


Cunaja
addikt

Azt is keresem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12741) laci laci válasza Cunaja (#12739) üzenetére


laci laci
addikt

:W Tényleg...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#12742) Cunaja


Cunaja
addikt

Valami nagyon jó dolgot csinálok! kb. 2 nap, de igyekszem. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12743) zeon.hu válasza Cunaja (#12742) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ne csigázz! :DD

#?*@&!

(#12744) Cunaja válasza zeon.hu (#12743) üzenetére


Cunaja
addikt

Elküldtem privibe :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12745) Jadro válasza Cunaja (#12744) üzenetére


Jadro
veterán

Nemár :DDD

Szerk.: Oké, kibírom. Update vagy ne is lakjam be véglegesre a mostanit? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12746) Cunaja válasza Jadro (#12745) üzenetére


Cunaja
addikt

Full extra! :) 2 nap :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12747) Cunaja válasza Jadro (#12745) üzenetére


Cunaja
addikt

Csak egy progi :))

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12748) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

cunaja rommal egy problémám van, néhány oldalon ha görgetek lefele a böngészővel akkor rákattint vmiért, remélem ez csak bug a b851 verziónál, egyébként így jópár nap használat után azt krll mondjam hogy elég stabil :)

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#12749) eddie17


eddie17
addikt

Én most a B839-et tesztelem eddig kiváló, nem lassú, nem akad, memória kezelés is okés, és csak ráhúztam semmi wipe. Terhelem rendesen aztán kiderül mit tud még. :)

(#12750) ujskodas


ujskodas
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, igaz nem a ( legújabb, régebbi, azelőtti, következő, majd létező stb. ) EMUI felrakásával kapcsolatban. :(((

kb. havonta végzek biztonsági mentést a telefon saját programjával, az SD kártyára. Mikor az új mentés kész, a régit törlöm. Ekkor a telefon kiírja, hogy ok., minden törlődött, de a média fájlokat kézzel kell törölnöm a huaweibackup\media mappából. Namost, abban a mappában közel sincs annyi kép, mint amennyi egyébként a képek mappában. Ettől függetlenül valóban törölhetem annak a könyvtárnak a tartalmát?
Ebbe a könyvtárba csak a telefonnal készített képeket menti, vagy az összeset kellene, ami a telefonon (SD kártyán) van?
Ha válaszol valaki, ( aki valóban tudja a választ) annak előre is kössz!

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.