Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) tsabeekaa válasza tsabeekaa (#11600) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Itt olvastam. [link]

(#11602) zorb válasza Cunaja (#11599) üzenetére


zorb
tag

Üdv.
Köszönöm, sikerült

Samsung Galaxy S9 duos

(#11603) zeon.hu válasza tsabeekaa (#11600) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Azt úgy is kell:
"Ha a gyári recovery meg van, akkor a B800\Huawei P7 P7-L10C900B800-Transition_Pack mappában található UPDATE.APP fájlt másoljuk a külső SD-kártya dload mappába. Ezután Beállítások - Frissítő - menü - Helyi frissítés!"

#?*@&!

(#11604) Cunaja válasza zorb (#11602) üzenetére


Cunaja
addikt

Örülök neki, hogy sikerült!
Csak annyit csináltál gondolom, hogy még1x elolvastad a menetét. :) Amúgy én csak akkor szoktam a 3 gombos módszert használni, ha halott a telefon. A beállítások - Frissítő - menü - Helyi frissítés!" azt csinálja mint a három gombos, csak nem csinál hibát.

tsabeekaa

itt a fórumon mindig minden magyarul van leírva, és a linkek csatolva.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11605) Atlantisz48 válasza zeon.hu (#11552) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben, akkor ha lesz majd az őszi szünet, akkor beviszem.

(#11606) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek. Tegnap sikerült vírust be szednem. Állandóan "nyertem egy iPhone 57-et."úgyhogy tényleg szoftver csere...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#11607) bollizolee


bollizolee
tag

Lollipop frissítésre írták a facebookon:
Huawei Device Hungary Kedves Felhasználóink! Megértjük, hogy a frissítések csúszása frusztráló számotokra és ezért szeretnénk elnézéseteket kérni! Szeretnénk azonban kiemelni, hogy számunkra nagyon fontos az, hogy olyan hivatalos, tökéletesen tesztelt frissítések érkezzenek készülékeitekre amelyekkel maradéktalanul elégedettek lesztek és így az új szoftver hozzájárul felhasználói élményetekhez. A tesztelési folyamatok számos készüléknél a legutolsó fázisban vannak és mindig igyekszünk a számunkra elérhető legfrissebb hivatalos információkat kommunikálni felétek. A Mate 7 készülék esetében október közepére várható az Android 5.1-et ill. EMUI 3.1-et tartalmazó frissítés érkezése, a P7 telefonokra is hamarosan, november elején várható az új szoftver, a P8 ill. P8 Lite telefonok pedig szintén novemberben kapnak frissítést. Megértéseteket és türelmeteket nagyon köszönjük, amint újabb információkhoz jutunk azt közzétesszük hivatalos csatornáinkon, ezért kérünk Titeket, hogy továbbra is kövessétek figyelemmel Facebook oldalunkat ill. hivatalos honlapunkat! :F :F :F :F :O

(#11608) zeon.hu válasza laci laci (#11606) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

letöltöttél/frissítettél egy alkalmazást, ami agresszíven reklámoz vagy olyan oldalakat látogatsz.
már nem csak külső helyről beszerzett, de playes alkalmazásnál is előfordulhat.

#?*@&!

(#11609) Cunaja válasza bollizolee (#11607) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez egy jó hír!

a P7 telefonokra is hamarosan, november elején várható az új szoftver,

Egész jó haladunk, de hová? Addig megjelenik még vagy 3 béta verzió és kiderül, hogy valami nem jó. A november eleji kiadás szerintem még nem biztos. :(((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11610) zeon.hu válasza Cunaja (#11609) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

És amint kijön, mindenki azt fogja kérdezni, mikor jön a Marshmallow... :)

#?*@&!

(#11611) Melanor


Melanor
tag

Sziasztok!

Sajnos ezzel a telefonnal úgy sikerült megismerkednem, hogy az imei nagyon sok 0-ból áll...
A nullázást pedig elvileg a voda rom frissítése okozta.
Most azért vakaródzok egy kicsit :S

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#11612) ricsi8800gt válasza Cunaja (#11609) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Oktoberröl volt szó a lolirol nem ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#11613) zeon.hu válasza Melanor (#11611) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egész pontosan mit csináltál?

#?*@&!

(#11614) Melanor válasza zeon.hu (#11613) üzenetére


Melanor
tag

Adott volt egy voda B129-el rendelkező p7. A huawei oldaláról letöltöttem a vodás b129-et, az sd kártyán csináltam dload mappát, bemásoltam az update.app-ot és 3 gombosan elindítottam. utána a nincs szolgáltatás fogadott. sok 0000-ás imei vel. Igaz a teló előéletéről sincs sok fogalmam.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#11615) zeon.hu válasza Melanor (#11614) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

B129-re tettél B129-et vagy csak elírás?

#?*@&!

(#11616) Melanor válasza zeon.hu (#11615) üzenetére


Melanor
tag

Nem elírás. Mivel nem tudtam, hogy hogy is volt frissítve, így úgy gondoltam biztos ami biztos alapon megcsinálom. EMUI 3-at szerettem volna feltenni ezek szerint.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#11617) zeon.hu válasza Melanor (#11616) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Melyik rész után történt az imei nullázás?
Akkor a B133sp01-ig el se jutottál?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11618) Melanor válasza zeon.hu (#11617) üzenetére


Melanor
tag

Amikor a vodás update lefutott és a telefon elindult szembesültem vele.

Eljutottam, végig.

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#11619) zeon.hu válasza Melanor (#11618) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ehhez szerintem GSPRL kolléga kell, ő a vodás rom szakértője, bár ez eddig ismeretlen jelenség.
Előtte gondolom rendben volt az imei, használni is tudtad.
Garancia?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11620) Melanor válasza zeon.hu (#11619) üzenetére


Melanor
tag

Előtte használtam, csak a beszéd szakadozott. Viszont nem az enyém, így messzemenő tapasztalataim nincsenek. Viszont kipróbáltam.
Most megy vissza a voda rom...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#11621) GSPLR válasza Melanor (#11618) üzenetére


GSPLR
senior tag

Írtam privátot, én anno a G300-al jártam így, simán cserélik a full telefont garanciában (mármint a fődarabot, persze elképzelhető, hogy nem szaroznak és az egész telefont cserélik kijelzővel együtt).

Huawei

(#11622) zeon.hu válasza Melanor (#11620) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, a rollback mindenképpen jó ötlet.
És már írták is, hogy lehet garanciában cserélni.
az kiderült, hogy mi okozza ezt?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11623) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Huawei P9 Dupla kamerával ? :Y
[link]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#11624) GSPLR válasza ricsi8800gt (#11623) üzenetére


GSPLR
senior tag

;]

Bizony! Ő lesz az utód, persze a P7-et megtartom, ritka szép és jó telefon, szeretem nagyon.

Huawei

(#11625) zeon.hu válasza ricsi8800gt (#11623) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Kirin 950 nagyon várós, bár a P9 ára félő, hogy húzós lesz (nyitó ára mindenképp).

#?*@&!

(#11626) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Igazábol még a P8-asnak sincs nagy vízhangja hogy milyen is való életben.Mire P9-esem lesz addigra nem is lehet majd kapni és a P8-ast nagyon ki akarom proszálni.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#11627) GSPLR válasza ricsi8800gt (#11626) üzenetére


GSPLR
senior tag

Dehogy nincs...besöpört szinte minden díjat, nagyon kelendő darab az igazi nyugaton.

ZEON:

Kicsit kéne finomítani a Vodás SW leíráson: mielőtt bárki nekiállna, a root-ot (ha van a telefonon) el kell tüntetni, más különben IMEI nullázás lesz belőle. Ezt anno végigjátszottam a G300-al.

Huawei

(#11628) ricsi8800gt válasza GSPLR (#11627) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Lehet söpört mindent de én még nem olvastam rola ugy hogy átlag ember hogy biír vele és az hogy bírja a terhelést a minden napi életben

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#11629) GSPLR válasza ricsi8800gt (#11628) üzenetére


GSPLR
senior tag

Pörög a topikja szépen lassan, elégedettek vele. Én fogdostam, próbálgattam és nagyon teszik. Megvettem volna, de én a Kirin 950-re várok.

Huawei

(#11630) ricsi8800gt válasza GSPLR (#11629) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát arra várhatsz még és bizony bitangos lesz azzal a Kirinnel

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#11631) zeon.hu válasza GSPLR (#11627) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

most nézem, hogy ez még be se került a lenyílóba?
akkor a leírásod ezzel a kiegészítéssel fog belekerülni.

#?*@&!

(#11632) GSPLR válasza zeon.hu (#11631) üzenetére


GSPLR
senior tag

Köszönöm. Sajnos eddig fel sem merült bennem, hogy gond lehet, mivel én a root-al már régen leálltam, nincs rá szükségem, így nem is foglalkoztam vele, nem vagyok képben a témát illetően. Persze mint minden telefonnál, a root mindig tud érdekes dolgokat művelni, ezért is kerülöm a dolgot, nem szeretem a meglepetéseket.

Huawei

(#11633) zeon.hu válasza GSPLR (#11632) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

én pont fordítva vagyok vele:
annyira természetes nálam a root, hogy már szinte eszembe se jut.
ezért is ragaszkodok a B613-hoz, pre rooted teljes joggal, így a set.immunitable se szívatott a busybox-al együtt :)

#?*@&!

(#11634) GSPLR válasza zeon.hu (#11633) üzenetére


GSPLR
senior tag

Persze, lehet ezt jól csinálni, de ahhoz azért nagyon észnél kell lenni, tudni mit miért csinál az ember, bele kell ásnia magát annak aki rászánja magát. Átlagfelhasználóknak én nem ajánlom. Nem lenne nekem se gondom vele, de a root adta lehetőségeket nem használom ki, így nincs rá szükségem, hogy variáljak.

Hogy példát is írjak: ugye a legutóbbi esetnél is, ez az IMEI nullázós dolog. Mivel én már jártam így, tudom, hogy rootnál érdemes csinálni egy backupot az IMEI-s részről is (van rá mód, Google a barátod :) ), működik, csináltam már. Így ha beüt a szar, simán visszatöltök mindent. Na ezt viszont nem mindenki vágja.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#11635) mnó77


mnó77
tag

Sziasztok.
Előfordult már valakinél,hogy főleg 2G hálózatnál rettenetes szaggat a beszélgetés?2/3G-n is tapasztaltam már és ennél a hálózatbeállításnál még ráadásul lényegesen jobban is merül a telefon.

(#11636) Melanor válasza mnó77 (#11635) üzenetére


Melanor
tag

Mielőtt kinyírtam a telefont ugyanezt csinálta, de kicseréltettem a sim kártyát és megszűnt a hiba...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#11637) zeon.hu válasza GSPLR (#11634) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

rendszerint utánajárok mindennek, mielőtt marhaságot csinálok :)
TiBi és E-robot miatt mindenképpen kell a root, meg ugye én maradtam KK-en, ahhoz is.
olyanokról nem is beszélve, hogy így pl tudok logot is készíteni.

milyen rom, melyik szolgáltató? minden irányba/irányból rossz a hang?
beállításokban mire van állítva a preferált hálózat?
"Csak gsm" kettő is van, az alsó a jó.

#?*@&!

(#11638) GSPLR válasza zeon.hu (#11637) üzenetére


GSPLR
senior tag

Szerintem mi vagyunk az utolsó két ember idehaza, aki nem szeretné használni a Lolli-t a készülékén :DDD

Huawei

(#11639) mnó77 válasza zeon.hu (#11637) üzenetére


mnó77
tag

B609,Telekom és csak nálam szar a hívott vagy hívó fél rendesen hall engem.A preferált hálózat tipusba a "csak 2G"van beállítva,nem tudom te melyikre gondolsz,hogy kettő is van belőle.A kártyám viszont már elég régi min.7éves,de állítólag a T-nél csak díj ellenében(5000 Ft.)cserélik.

(#11640) zeon.hu válasza GSPLR (#11638) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

eluralkodik mindenkin az újdonság varázsa, a must have érzés.
nincs ezzel gond, mezei felhasználásra jó, de akinek ennél kicsit is több kell, az látja a hibáit is a pozitívumok mellett. viszont a KK hibái már megoldhatóak/kikerülhetőek, de mire a lolli ugyanide eljut, már jön a 6.0.
egyébként a robot topikjában Tamás (a fejlesztő) is megszenvedett vele és nem is sikerült mindenre megoldást találnia.

#?*@&!

(#11641) zeon.hu válasza mnó77 (#11639) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

rég volt fent 609.
nálam "csak gsm" néven van a 2g és ez kétszer is szerepel a listában.
7 éves a kártya? jól bírta :)
bemégy a szolgáltatóhoz, azt mondod, hogy rossz a sim (ami valószínűleg igaz is) és ingyen cserélik.
(voda és telenor tuti ingyen cseréli a hibás sim kártyát, akkor gondolom, hogy a telekom is)

#?*@&!

(#11642) mnó77 válasza zeon.hu (#11641) üzenetére


mnó77
tag

Én is a kártyára gyanítotam elsősorban.Minimum 7 éves attól csak több,ráadásul vágott bár ez nem biztos,hogy befolyásol bár ki tudja?!Megpróbálom kicseréltetni.

(#11643) Melanor


Melanor
tag

Ma voltam 2 szólgáltatónál és ingyen cserélték a sim-eket. A telenoros fószer azt monda hogy 2 évente vagy pl méter váltás miatt ingyen van.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#11644) katonasdani


katonasdani
csendes tag

Zeon gratulálok a topikgazda ranghoz! Ígértem, hogy jelentkezem, ha kész lesz a zseblámpahibás p7-em.
Hát sajnos ez most lett kész, és így is szinte már bánom, hogy elvittem a telót. A szervízben ugyan kicserélték a telefon hibás zseblámpa alaktrészét, de úgy rakták össze a készüléket, hogy ha a újbeggyel megkocogtatom finoman érces hangot. A telefon felső 1/3 részén észlelehető a hang. Visszaküldtem hogy ez így nem maradhat. Ma kaptam vissza a telefont több mint 4 hetet figyelt szervízbe a telefon. A szervíz úgy adta vissza a telefont, hogy nem csinált vele semmit ők a hibát nem észlelték. Ha megrázom a telefont olyan mint ha egy kis fém rászkódna benne - rendesen hallható a dolog szabad füllel is. T-mobile csaj se értette, hogy most miért nem csináltak semmit a telóval. Mondtam neki, hogy ez így nem maradhat. Vibramotornál is hallható valami fémes cicergő hang. Vagy a szigetelés nem szakszerű vagy tényleg valami ott maradt benne a szerelésnél, de ez az érces hang zavaró nagyon.
Ugye a tiéd nem ad ilyen hangot, ha finoman újbeggyel megkocogtatod a felső 1/3 rész közepénél?!
Most kaptam 4 napot hogy mérlegeljek, hogy vissza viszem - e vagy se. 2 hétig megint teló nélkül leszek. Nem vagyok megelégedve a szervízzel. Teljesen szűz telefont adtam oda nekik és egy tákom bárom módszerrel összeszereltet kaptam vissza. Szóval mindenki vigyázzon a telefonjára főleg ha a Telekomnál van garija, mert nem jó tapasztalattal lettem gazdagabb.
Más:
Olvastam, hogy swipe + dragon-t használsz billentyűzetnek. Eselteg egy linket kérhetek? A messenger folyamatosan fagy a hangulatjeleknél, hátha az új bill ezt a problémát megoldja...

Nagyon merül a telefon, melyik rootot ajánlod? Fentebb olvastam, hogy akár 50%-al tovább is bírhatja a készülék, optimalizált fogyasztással. Te most mit használsz?

(#11645) zeon.hu válasza katonasdani (#11644) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!

rossz olvasni a szervizes kálváriádat.
sok évvel ezelőtt (az utolsó szolgáltatós telómnál) a vodánál jártam így. nem lehetett tölteni, 4x küldtem vissza, a harmadiknál már át se vettem, az üzletben dolgozót kértem meg, hogy tegye töltőre, legyen tanúm is. végül adtak egy másik telefont, röpke 2 hónap után.

Swype. fizetős a pro verzió. innen nem látom az árát, mert telepítve van, de valami 200Ft körül vettem. a mostani verzió megint stabil.
főleg a swypolás és a diktálás miatt vettem, az egyetlen billentyűzet, ami hangbevitelnél az írásjeleket is felismeri és nem szövegként írja be.

Root van az összefoglalóban, de egyszerűbb eleve rootolt romot feltenni, abból is több van.
én a KangVIPB613-at használom (ebből a 615 elég bugos).
ha root van, ki lehet gyomlálni a fölösleget, rendszeralkalmazás eltávolítóval ([link]) mehet a kukába a sok kínai app, a többit lehet tiltani (google könyvek, ilyesmik). ezzel ha valami olyat törölsz, amit nem kellene, kukából visszaállítható. azért mindenképpen figyelmesen!

#?*@&!

(#11646) GSPLR válasza katonasdani (#11644) üzenetére


GSPLR
senior tag

Az a fèmes sercegő hang a kamera modul. Nem fogják javítani/megoldani.

Huawei

(#11647) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

bekerült az lenyíló összefoglalóba:

Vodafone függő készülékek frissítése EMUI 3.0-ra.

GSPLR leírása, tesztelve.

FONTOS: A root-ot (ha van a telefonon) el kell tüntetni, más különben IMEI nullázás lesz belőle!

A szükséges fájlok linkjei az összefoglalóban megtalálhatóak.

Mindig csinálj biztonsági mentést!
Csak saját felelősségre! Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

Akinek a telefonján az OTA-n kapott B129 van, annak nincs más dolga, mint a Huawei magyar oldalára feltöltött Vodafone B129-et letölteni, telepíteni (3 gombossal!!!) Ez hiba nélkül felmegy, örülünk. Most jön a B133SP01, ami az összefoglalóban is megtalálható. Itt a dload mappában lévő fájlt felmásoljuk a telefonon lévő "dload" mappába, ha nincs ilyen mappa, akkor csinálunk egyet. Telefon kikapcsol, 3 gombossal elindít. Feltelepíti, de a telepítés végén dob egy FAIL üzenetet! NEM KELL MEGIJEDNI, TELJESEN NORMÁLIS!

Most jön a trükk:
A 133SP01-ben található egy vendor mappa benne egy fájl. Ezt a fájl másoljuk most be az SD kártya dload mappájába. Telefon kikapcsol, 3 gombossal telepítjük. Hoppá! De-brandeltük a telefont, a boot logo ellenére, és a telepítés végén kapunk egy OK feliratot. Most mehet az SD kártya dload mappájába a B609-ben található fájl, telefon kikapcsol, 3 gombossal telepít! Láss csodát OK felirattal felmegy az EMUI3.0-át tartalmazó B609 és még CUST verziót is kapunk! Semmi hibaüzenet, semmi fail, semmi hiányzó alkalmazás, funkció! Innentől teljes értékű EMUI3.0-t használhatunk, mint Vodafone felhasználó!

A rollback működik szépen, persze fail-t dob a 133-ra visszaállásnál, de amikor ezután rátesszük a 129-et, akkor már OK-val telepít, így az esetleges garanciáztatásnál nincs probléma.

FONTOS! A VENDOR RÉSZE NEM KIHAGYHATÓ, EZ KELL A TELEPÍTÉS SIKERESSÉGÉHEZ!!!

#?*@&!

(#11648) Boba0514


Boba0514
csendes tag

Sziasztok!
Milyen ROM-ot ajánlanátok a készülékhez?

(#11649) zeon.hu válasza Boba0514 (#11648) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

felül van az összefoglaló, lenyitod és lehet válogatni.
itt van több is.
vannak pre rooted romok is köztük.
lollipop még csak beta, végleges talán novemberben.

#?*@&!

(#11650) Boba0514 válasza zeon.hu (#11649) üzenetére


Boba0514
csendes tag

rendben, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.