Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Balinov válasza hétalvó (#699) üzenetére


Balinov
félisten

HTC One SX? mint a ruhameret :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#702) hétalvó válasza Djuree (#700) üzenetére


hétalvó
addikt

z520e és 1.5Ghz ha ez rajta van akkor az új van a kezedben, de mi van akkor ha kicserélik a doboz tartalmát ?!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#703) agyas11111


agyas11111
tag

Köszi, en ma fogom atvenni, majd odafigyelek a feliratra a dobozon. Bar itt sztem S4-eseket adnak. (meg)

Ezen nem kell meglepödni, mert a Samsung korabban kezdte ezt a jo szokasat az S2-nel..Ugye mar regen csak G-sek vannak ugyanannyiert...söt ugye ott a graf.csip is tök mas mar.

(#704) agyas11111 válasza hétalvó (#702) üzenetére


agyas11111
tag

Hat ha felnyitjak, eleve mondhatod, hogy bocsi bontatlant kerek, nem? En ezt tennem. Hogy utana utanaragasztjak csak a legundoritobb helyeken tudom elkepzelni...

(#705) agyas11111 válasza agyas11111 (#704) üzenetére


agyas11111
tag

Ami vicces, hogy szinte egyik online oldalon sem irjak ki konkretan a procit a cegek (itt!) :) fincsi. Vagyis, ha megveszed, elvileg nem tudsz reklamalni emiatt...lehet az S2 peldajabol tanultak

(#706) Bailey válasza agyas11111 (#703) üzenetére


Bailey
senior tag

Az S2-nél azért szerintem itthon a legtöbb helyen gyári vagy szolgáltatós garanciával a simát adják nem a g-t, mert itthon a sima S2 a hivatalos verzió.
De ha a One S-nél tényleg az S3 lesz itthon a hivatalos a szolgáltatóknál is, akkor szerintem a mobilarénás tesztbe is bele kellene majd írni, hogy felhívják erre azok figyelmét akik mondjuk a teszt alapján döntenek.

[ Szerkesztve ]

(#707) agyas11111 válasza Bailey (#706) üzenetére


agyas11111
tag

itt is a G nelküli a hivatalos, csak miutan eleg sok reklamalas lett es cikkezes, elkeztek az online shoppok G-s modellneveket irni. Siman eladtak a G-seket simakent, mivel minden azonos volt külsöre. Szerintem ök sem tudtak, hogy mit kapnak konkretan.

[ Szerkesztve ]

(#708) Djuree válasza hétalvó (#702) üzenetére


Djuree
félisten

akkor először reklamálok de nem kicsit, ha nem megy akkor fogyvédelem és jól meg lesznek szopatva :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#709) hétalvó


hétalvó
addikt

túl jó lett az S, nincs mit mellébeszélni, le kellett rontani kicsit
egyébként a one x és a one xl külöböző néven futnak, itt nem értem miért történt ez ?!
akkor most nekem one sl-em van :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#710) zso79 válasza hétalvó (#709) üzenetére


zso79
őstag

Nem jó One SL, mert nem LTE-s :D De tényleg kellene valami új megnevezés a gyengébb verzióra. Azért ez nagyon durva húzás volt tőlük, pedig már szerettem volna beruházni egyre...

(#711) marlboromen válasza zso79 (#710) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Nekem is kicsit elment a kedvem. Le kéne már cserélni a desire z-t,de lehet hogy egy galaxy nexus lesz belőle, az már úgyis egész jó áron van.

(#712) zso79


zso79
őstag

Írtam korábban a speedshop oldalán a termékhez, hogy S3-ast adnak és rossz a specifikációs táblázat, még nem jelent meg...

(#713) Balinov válasza zso79 (#712) üzenetére


Balinov
félisten

remeljuk csak veletlen :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#714) crhis86 válasza marlboromen (#711) üzenetére


crhis86
tag

Hát ha tényleg S3 marad itthon, akkor én is skippelem ezt a telót :(

(#715) BenHans


BenHans
addikt

Valószínűleg lesz mindkét verzióból csak s4-es ből lényegesen kevesebb...(szolgáltatónál meg még annál is kevesebb) :(
Tehát ha bemész és meg akarod venni van még egy megoldás, kikéred az összeset ami az adott helyen van és végigellenőrzöd és ha mernének esetleg anyázni akkor egyenként vágod hozzá az s3asakat elvégre ugyis abból van több... :DDD

Ez a baj itt Magyarországon, hogy nem a kereslet alakítja a kínálatot, hanem a kínálat a keresletet, és már a fogyasztónak kell megküzdenie azért hogy ha van pénze akkor arra költhesse amire akarja. :W

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#716) zso79


zso79
őstag

Van róla bármi infó, hogy a T-nél mikortól lesz kapható?

(#717) Sombrerokid


Sombrerokid
tag

Régóta szemezek a One S-el,és jövőhéten szerettem volna venni egyet vitamax-al.Ebben a "felállásban" viszont csalódás...Nem vagyok egy "bencsmárkbetyár" ,de ennyi pénzért kapjam már azt,amivel promózzák.
Ha már S3-al kínálják,akkor minusz 20% az árából :)

Így lehet One X lesz,ami kb egy tizessel több. (természetesen vitamaxban)

"Aki megoldást akar,az módszert keres,aki nem,az kifogást..."

(#718) Bailey válasza hétalvó (#709) üzenetére


Bailey
senior tag

Egyszerűen hiány van az S4-ből. Eleve ahol LTE-s készülékek kerülnek piacra oda a négymagosok nem mehetnek egyenlőre, ezért S4-el helyettesítik mert teljesítményben ez az egyetlen ami felér a négymagosokkal és tud LTE-t. Az összes amerikai Galaxy SIII is ezt fogja kapni, az ottani OneX-ben is ez van. A HTC beáldozta a fejlődő piacokra kerülő One S-t, és a modern procikat az amerikai OneX-be meg EVO4 LTE-be rakja mert azokon nagyobb a haszon.

[ Szerkesztve ]

(#719) rígel válasza Sombrerokid (#717) üzenetére


rígel
őstag

Kicsit bántja az embert, de igazából megszokott dolog ez ! Nem processzort veszel, hanem telefont.
Egy eszköz sok beszállító által szállított alkatrészből tevődik össze. van egy technikai/minőségi minimum, aminek meg kell felelni. Valós körülmények között nem veszed/veheted észre a különbséget. Igazából a legtöbb ember nem is tudja (nem is érdekli) hogy 2 féle SoC van benne. Te sem és én sem tudnám meg soha a büdüs életben ha a neten nem olvasnám, és a fórumokban nem hergelnék egymást az emberek.
Ugyan ez van ha TV-t, Notit stb. veszel benézel az adott cucc fórumába.
Az én Samu tv-met pl 3 féle LCD-vel szállították, emlékszem ment a harc hogy csak a samu paneles a jó, a CMO meg az AUO szar( mindkettő a legnagyobb lcd gyártók között van)
Szériaszám alapján vadászták az emberek.
Szerintem túl van lihegve. Persze bosszant a tudat, de ez inkább pszichés dolog.

Azt is olvastam már hogy ONE X lcd panelját is 2 v 3 beszállító szállítja, és nem egyformák. Állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#720) zso79 válasza rígel (#719) üzenetére


zso79
őstag

Sajnos észreveszed normál használat mellett is, ugyanis jóval többet fogyaszt! Ezen kívül tempóban is lassabb jelentősen: [link]

(#721) hétalvó válasza Bailey (#718) üzenetére


hétalvó
addikt

jó hát ezeket tudom én is, de attól még nem lesz rossz telefon az eredeti s. majd ha nem veszik meg így elgondolkozik a htc rajta... akinek meg kell megveszi sufni boltokban, ahol kintről hozzák.

egyébként képes 100%-ot kiírni az akksi? nálam a max a 99%, második töltésnél járok.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#722) rígel válasza zso79 (#720) üzenetére


rígel
őstag

Mondjuk a benchmark pontszámot nem nevezném normál használatnak. Ha nem tudnál róla feltűnne?
Máshogy kérdezem. Az s3-mal szerelt változatot használó user a mindennapi használat közben lassúnak fogja találni a telefont? Elárulom: Nem!

(#723) Balinov válasza rígel (#722) üzenetére


Balinov
félisten

egyetertek a #719-ben (is) irtakkal. Nem fair a HTC reszerol, de S4 hiany miatt sok mozgasteruk nincsen.

halistennek, enyem S4-es

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#724) Bailey válasza zso79 (#720) üzenetére


Bailey
senior tag

Ráadásul a napokban volt ez a cikk is: [link]
Aztán meg majd néz a vásárló hogy miért melegszik ennyire a készülék, mikor pont azt reklámozták hogy az S4 sokkal kevésbé melegszik mint a többi.

(#725) Balinov válasza Bailey (#724) üzenetére


Balinov
félisten

ez beszaras, nem is lattam, pedig rendszeres MA (is) olvaso vagyok :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#726) rígel válasza Balinov (#723) üzenetére


rígel
őstag

Hát ja. Mit tud csinálni egy gyártó ha nincs elég az egyik alkatrészből? Más, hasonlóra cseréli. senki nem várhatja el, hogy 50%-os kihasználtsággal menjenek a gyártósorok egy alkatrész hiánya miatt. Nem rentábilis. Gyártulajdonosként minden itt lévő ugyanezt meglépné.

(#727) Sombrerokid válasza rígel (#719) üzenetére


Sombrerokid
tag

Azért én nem így vásárolok...Ha veszek valami nagyobb értékű dolgot akkor annak utána járok,mit is veszek valójában.
És pontosan ezért is olvasok ilyen fórumokat is.

Pl. ha kinézel egy autót (típus,motor,szín,stb...) akkor szeretnéd azt is kapni.Mert mondjuk egy 1.4-es motor nem fogyaszt annyit mint egy 2.0 :)

Nekem fontos szempont ennél a telefonnál az S4 kisebb fogyasztása az S3-nál.

(egyébként pont jó példát hoztál,mert az MM-be vagyok értékesítő a TV-DVD osztályon :))

Természetesen nem dőlt össze a világ,csak másik alternatívát keresek.

"Aki megoldást akar,az módszert keres,aki nem,az kifogást..."

(#728) rígel válasza Bailey (#724) üzenetére


rígel
őstag

az egyszeri felhasználónak fingja sincs, nem is érdekli hogy s4 vagy mi van a telefonjában. Azt sem tudja mi az. Azt sem tudja hogy processzor van a telefonjában.
Az aktív fórumozó kütyümániások és techőrültek (mi) kb 5-10%-át adják a teljes vásárlóközönségnek.

(#729) Balinov válasza rígel (#728) üzenetére


Balinov
félisten

ott a masodik (vagy tán 3-ik) pont nalad, bar en nem vagyok meg abban sem biztos, hogy az 5%-ot meguti a tudatos vasarlok aranya

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#730) rígel válasza Sombrerokid (#727) üzenetére


rígel
őstag

Nincs ezzel semmi baj, én is ilyen vagyok. Ha tudatos vásárló lenne mindenki, nem engedhetné meg magának egyetlen üzlet sem hogy átb@sszon,mert lehúzhatná a redőnyt. De mint az előbb írtam, jó ha 5-10%-nyi tudatos vásárló van Míg a fennmaradó 90%-ot nem érdekli,addig lesznek ilyenek.

(#731) zso79 válasza rígel (#726) üzenetére


zso79
őstag

De azt elvárhatja a vásárlóközönség, hogy felhívják a leendő tulaj figyelmét rá, hogy bocs öreg, ugye tudsz róla hogy ebben csak egy S3 van és nem az amiről hónapok óta olvasod a teszteket és hirdetjük hogy hú de szuper?! :W Azért ugye abban egyetértünk, hogy nálunk ezeket a készülékeket a legtöbben a belbecs miatt választják? Gyakorlatilag megkapja a Sensation prociját egy új külsőben, másfélszeres áron...

Biztos én vagyok rossz környezetben, de 100% a tudatos vásárlók aránya :)

[ Szerkesztve ]

(#732) rígel válasza zso79 (#731) üzenetére


rígel
őstag

Végülis a dobozon más a típusszám.

(#733) zso79 válasza rígel (#732) üzenetére


zso79
őstag

Ez igaz, de ha két hete kinézted magadnak és nem olvasod a fórumokat, akkor fogalmad sincs róla, hogy meg kell nézned mikor bemész a boltba. Egyszerűen nem korrekt a kereskedők hozzáállása... mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy pl. a Vodánál tudják az eladók, hogy mit is árulnak.

(#734) rígel válasza zso79 (#733) üzenetére


rígel
őstag

A fórumozók tuti tájékozottabbak az eladóknál.
Fogalmazhatunk úgy hogy nem korrekt, de biztos vagyok benne hogy te is tudod, hogy ez egy teljesen megszokott jelenség a tech szektorban, bármelyik márkát nézed.
A kereskedő meg azt árulja amit kap, nem lehet hibáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#735) Bailey válasza zso79 (#733) üzenetére


Bailey
senior tag

A Vodánál nem valószínű hogy tudnák. Sőt a kereskedő hozzáállása sem feltétlenül inkorrekt, főleg hogyha a régiónknak szánt hivatalos verzió az S3, egészen addig amíg ő nem úgy hirdeti hogy S4 van benne. Mert ha csak annyit ír hogy One S, addig nem lehet elítélni ha a HTC ezt szállítja. Arról hogy a korábbi tesztekben S4-es verzió szerepelt arról ők nem tehetnek. A tesztelők sem hibásak, mert a tesztek idején szó sem volt S3-as verzióról. Ezért kellene a tesztbe is beleírni ezeket a fejleményeket főleg ha a szolgáltatóknál is S3-as lesz.

(#736) crhis86 válasza zso79 (#733) üzenetére


crhis86
tag

Basszus a magyar htc.com-on is ezt írják a procira: 1,5GHz~1,7GHz dupla magos :S
[link]

(#737) imicsavo


imicsavo
csendes tag

Hát igen, azt árulják amit kapnak, a honlapjukra meg azt írják amit más oldalakon látnak. Visszavinni nem fogom (nem is tudom mert nem leszek itthon egy darabig).
Ez azért nagy csalódás volt, legközelebb egy kicsit többet várok vásárlás előtt.
Akik olvassák a fórumot azok már tudják mire kell figyelni...

(#738) Sombrerokid


Sombrerokid
tag

Számomra [Itt] nem is lényeges a külömbség.Sőt..

Viszont [Itt] már érdekesebb lenne egy S3 vs S4.

"We were very curious to see how the new chipset, part of the Snapdragon S4 family, performs compared to the old S3 models. It’s built on a 28nm process, which should offer much better power-efficiency than the 45nm process of the S3 chipsets. "

(ők is kiváncsiak voltak :) . )

"Aki megoldást akar,az módszert keres,aki nem,az kifogást..."

(#739) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

50.000-ért előfizuba vinném, mint vihar Judy Garlandet.

(#740) agyas11111 válasza rígel (#734) üzenetére


agyas11111
tag

A kereskedő meg azt árulja amit kap, nem lehet hibáztatni.

HA KIIRJA, HOGY MIT IS ARUL, AKKOR NEM !!!!

(#741) Bailey válasza agyas11111 (#740) üzenetére


Bailey
senior tag

Ha kiírja hogy az egy HTC One S hivatalos HTC garanciával, de mást nem, és az valóban egy magyar piacra szánt készülék, akkor az onnantól nem a kereskedő hibája.

[ Szerkesztve ]

(#742) zso79


zso79
őstag

Még egy dolog eszembe jutott: a GPU sokkal gyengébb az S3-ban, ergo tuti lesz/van olyan game aminél nagyon is észrevehető lesz a különbség!

(#743) youngboy válasza rígel (#728) üzenetére


youngboy
senior tag

És rengeteg tanácsot a többieknek.
:)

(#744) youngboy


youngboy
senior tag

Nem az a baj, hogy más Soc-val árulják nálunk, hanem az, hogy közel sem egyenértékű, de azonos áron kapod és erről nem is tudsz. A vásárlók megtévesztése. Nem ilyesmiért fizet mostanában az Apple több országban is?

(#745) Sherkulás válasza imicsavo (#690) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Az én készülékem Francia, S4...

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#746) crhis86


crhis86
tag

Nah itt egy "hivatalos" válasz, a Facebookról, a HTC Magyarországtól:

A Közép-Európai piacra gyártott készülékek S3 processzorral készülnek. Az S4 gyártásáról rövidesen teljesen áttérnek az S3-ra.

Nagyon sajnálom, régen kinéztem magamnak ezt a telót, de így 100%, hogy nem veszek ilyet. Egyelőre elkezdek gondolkozni az X-en...

[ Szerkesztve ]

(#747) Cyrin válasza crhis86 (#746) üzenetére


Cyrin
addikt

asszem én is lemondok róla...

(#748) szata.68 válasza crhis86 (#746) üzenetére


szata.68
senior tag

Hát ez nem jó hír. Marad az Ebay,vagy más mód,ha valaki S4-et akar...

(#749) rígel válasza crhis86 (#746) üzenetére


rígel
őstag

Gondoltam hogy hanyagolni fogják az s4-et.A one xl sorozathoz is nehezen van meg a mennyiség. A one s meg középkategóriába van pozicionálva, rájöttek már hogy ezzel a processzorral ez nem középkategória. Más gyártóknál ez felsőkategória lenne,néhánynál még zászlóshajónak is elmenne. Ráadásul túl közel van a one x-hez.

(#750) desigo válasza crhis86 (#746) üzenetére


desigo
senior tag

Pedig korrekt telefon lett volna.
Így csak akkor érné meg ha csökkentenék az árát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.