Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

A készülékről néhány szóban:

A gyártó szerint: A HTC One S szemet gyönyörködtető formával büszkélkedik, emellett ez a legvékonyabb telefonunk eddig. A telefon kívül-belül gyönyörű, az új 4, 3 colos kijelző pedig, olyan gazdag megjelenítési élményt nyújt, amihez foghatót még biztosan nem láttál.
A telefon ezüst és fekete színben létezik, ám míg az ezüst anodizált alumínium, addig a fekete egy speciális, mikroív oxidációnak nevezett eljáráson esik át. Ennek lényege, hogy igen nagy feszültséget kapcsolnak a nyers fémházra, a rajta létrejövő kémiai folyamatoknak köszönhetően pedig egy kerámiaszerű bevonat jön létre rajta. Ez adja egyébként a színét is, tehát nem azért fekete, mert festett, hanem a fém maga, ilyen színűvé válik. Elvileg ez igen ellenállóvá teszi a karcok és sérülések ellen, viszont máris keringenek olyan hírek a neten, hogy a burkolat kopik. Nos, nálam egyelőre nem jött elő ilyen jelenség, de apróbb karcok kerültek rá. Ujjlenyomatra és koszra szinte teljesen érzéketlen és nagyon kellemes tapintása van. Egyedül a hátlapon van két kisebb rész műanyagból, erre az antennák miatt van szükség.

A HTC One S név alatt két különböző hardverrel ellátott telefon kerül piacra:

HTC One S (S4) - Z520
HTC One S (S3) – Z560

HTC One S (S4) - Z520

Ez nem a vásárlók megtévesztéséről szól, sokkal inkább technikai oka van. A készülék hivatalosan 1.5 GHz-es, két Krait magos, Snapdragon (Qualcomm MSM8290) processzorral, Adreno 225 GPU-val jelent meg. Hazai piacon, csak gsm boltokban lehet(ett) megvásárolni!

HTC One S (S3) – Z560

Egyes források szerint gyártási problémák miatt nem volt megfelelő a termelési mennyiség, ezért nyúltak egy korábbi, de megfelelő darabszámban elérhető hardverhez.
Így született meg a másik SoC-al szerelt: 1.7 GHz-es, két Scorpion magos, Snapdragon (Qualcomm MSM8260).
A hazai szolgáltatók S3 -as processzorral árulják, MSM8260. A szolgáltatói verzió HTC One S Z560 néven kerül forgalomba és Ville C2 kódnéven fut! Ezen processzorral rendelkező telefonok gyengébbek az S4-el szerelt készülékeknél. Szintetikus teszteken kívül, mások beszámolói alapján, máshol, nem nagyon mutatkozik meg. Azt viszont mindenképp meg kell jegyezni, hogy a két SoC csíkszélessége és frekvenciája is eltérő:

S4: 28 nm ~ 1, 5 GHz Adreno 225

Snapdragon S4 wikipedia

S3: 45 nm ~ 1, 7 GHz Adreno 220

Snapdragon S3 wikipedia

A központi egységen túl a GPU-k is különböznek. A Krait magosok mellé Adreno 225, míg a Scorpion magosok mellé Adreno 220 került.
Nem kell nagy tudomány, ahhoz, hogy rájöjjünk, ha más nem is, a fogyasztás mindenképp különbözni és a mérleg mindenképp az S4 javára fog billeni.
Szoftver tekintetében gyárilag az Android operációs rendszer 4.0.3-as verziójára épített a gyártó, amit finomhangolt a Sense 4.0 nevezetű saját megoldásával.

Hivatalos oldal: HTC One S (magyar)
Mobilaréna teszt: HTC One S - acéloS (magyar)
GSMArena teszt: HTC One S review: Onederful (angol)

Vásárláskor mire érdemes figyelni:

Sokszor felmerül a kérdés, hogy hol érdemes megvenni a készüléket és mire érdemes odafigyelni. Ebben próbál ez a kis bekezdés segítséget nyújtani.
Hol és mennyiért?: nem is igazán ez a kérdés lényege, hanem inkább az, hogy milyen garanciális feltételekkel vegyük meg a kiszemelt telefont. A legtöbb GSM bolt többféle lehetőséget kínál árban és felszereltségben. A tanácsunk az, hogy mindenképpen a 2 év gyártói garanciás konstrukciót válasszuk, ha a pénztárcánk is engedi mivel akkor bolttól függetlenül fordulhatunk a HTC szervizpartneréhez, ha gondunk lenne a készülékkel. Amennyiben ragaszkodunk az olcsóbb konstrukcióhoz nem árt tudatában lenni, hogy a külföldről behozott készülékekre sok esetben kevesebb garanciát(már ha lehet annak nevezni a bolti papírt) kapunk, sokszor kevesebb tartozékot adnak mellé illetve a jövőbeli szoftverfrissítések is függnek attól, hogy honnan származik a készülék.

Egyes készülékeket érintő hiba:

"home screen button"-nak nevezett probléma, ami 4.0.3 és 4.0.4-es szoftverek esetében jelentkezett néhány készüléknél.

Ezt a hibát a 4.1.1-es frissítés sem szüntette meg teljesen, de lényegesen lecsökkent a gyakoriság és, ami nem utolsó szempont, hogy a JB-ben, ilyenkor már csak a GoogleNOW jön fel.

Fontosabb információk, hibák és azok megoldásai:

Hogyan tudom megállapítani, hogy melyik SoC dolgozik a telefonban?

Egyszerűen. Beállítások > Névjegy > Hardver információk. Ha a Processzor alatt 1.5 GHz-et látsz, akkor S4, ha 1.7 GHz-et, akkor S3-as típusról van szó.

Normál méretű SIM kártyával rendelkezem, de ezt nem tudom a telefonba csúsztatni. Mi a teendő?

Ahogy sok új készülék, ez is micro SIM foglalattal rendelkezik. A probléma orvoslására több módszer is létezik:

1. elbattyogsz a szolgáltatódhoz és kéred a SIM kártya cserjét. (Ez általában pénzbe kerül. Ez előfizetéstől és szolgáltatótól függően az ingyenestől egészen a néhány ezer forintos tételig terjedhet.

2. bizonyos GSM boltok rendelkeznek olyan eszközzel, amivel méretre lehet vágni a normál méretű kártyákat. Jelképes összegért tuti vállalják, de ha esetleg náluk vetted a telefont, akkor lehet grátiszként megcsinálják.
3. te magad vágod méretre, otthon megtalálható eszközökkel. Ollóval, késsel, pengével, amivel éppen könnyebbnek érzed. Csak óvatosan, mert használhatatlanná lehet tenni a SIM-et. Ezen a linken találsz egy PDF dokumentumot, ami alapján el tudod végezni a műveletet.

IMEI és CID, mik ezek? Számít, hogy az én telefonomnak milyen azonosítója van?

A IMEI minden telefon saját azonosítója, bármilyen készülékről van szó. Nem igazán szükséges a hétköznapokban, egyedül a HTC kérheti, ellenőrizés céljából. Könnyen kiolvasható:

1. Beállítások > Névjegy > Telefon azonosítója

2. *#06#

CID a telefon saját azonosítója, amivel a HTC azt jelöli, hogy a világ mely pontjára szánja, vagy éppen melyik szolgáltatónak. A Play áruházból ingyenesen letölthető CID Getter megmondja nekünk.

Hová kell vinnem a készüléket, ha meghibásodik?

Ha szolgáltatótól vagy (GSM) boltban vásároltad, akkor először érdemes megkérdezni az eladó helyet, hogy mi a teendő. Hazánkban - jelenleg - a Telemax Kft. foglalkozik a készülék átvételével, ők gondoskodnak azok szervizeléséről.

Mennyi ideig bírja az akkumulátor?

Használatfüggő, de általános terhelés mellett egy-másfél napot kibír. Azonban a kellemetlen meglepetések miatt érdemes este töltőre tenni. A teljes lemerülés károsíthatja az akkumulátort, mely hatással lehet az élettartamára. Az akkumulátor nem cserélhető. Egyedül a szervizben lesz erre gyógyír.

Az egyes szoftverek vagy hardverek fogyasztása monitorozható a Beállítások > Ki/bekapcsolás >Akkumulátorhasználat menüpont alatt.

Akadozik a menü, lagol a legtöbb program. Mit tegyek?

A data / factory reset általában megoldja ezeket a gondokat. Nem sűrűn fordul elő, általában szoftverfrissítés után jelentkezik.

Hogyan tudom egyszerűen átrakni a régi telefonom adatait?

Az Átvitel nevű programmal, mely megtalálható a programok között. Használata a varázsló miatt nagyon egyszerű. Egyetlen feltétel, hogy a régebbi telefonnak rendelkeznie kell Bluetooth-al.

Használjunk tokot vagy a kijelzőn védő fóliát?

Abban szerintem mindenki egyetért, hogy minél drágább egy eszköz, az ember annál jobban vigyáz rá, védi a sérülésektől és a külső behatásoktól, melyek kárt tehetnek a készülékben. Természetesen a tok ajánlott (bár a gumis bugyikra volt már panasz, hogy az alájuk került szennyeződés megkarcolta a házat), de fóliát is nyugodtan lehet használni. Érdemesebb jobb minőségűt keresni, bármelyik megoldásról is legyen szó. Nehogy az ablakon kidobott pénz legyen, mert csak a védelem illúzióját tartja fenn.

Extraként kaptam 25GB Dropbox tárhelyet. Mit kell tennem, hogy aktiválódjon?

Ha nincs még regisztrációd, akkor menj fel a Dropbox oldalára és csinálj egyet. Ha már van, akkor ezt a lépést kihagyhatod. Ezek után nincs más dolgod, mint elindítani a mobil alkalmazásukat (megtalálod a programok között), majd belépni a felhasználóneveddel és a jelszavaddal. Kis idő múlva, az alap 2GB ingyenes tárhely mellé kapsz tovább 23GB-ot. Így lesz meg a végleges 25GB.

A plusz 23GB két évre szól, onnantól, ahogy elérhetővé tették. A két év lejártához közeledve meg fog keresni a Dropbox és megkérnek, hogy mentsd le az adataid vagy fizess elő valamelyik havi, vagy éves díjas csomagjukra.

Rejtélyes módon rendre elindul a HTC MediaLink HD. Ez mitől van?

Ha a három ujjadat felfelé tolod a kijelzőn (legyen azon bármilyen tartalom), elindul ez a program. A szolgáltatás kikapcsolható a Beállítások > Kijelző és gesztusok > HTC gesztusok menüpont alatt.

Hogyan érhetem el a HTC-t, ha kérdésem lenne hozzájuk?

Írhatsz nekik a kapcsolat oldalon, megkeresheted őket facebookon és twitteren is. Általában néhány órán belül, legkésőbb másnap válaszolni szoktak.

Hogyan tudom a bootloadert kinyitni?

Hivatalos oldal: http://htcdev.com/

Egyéb tudnivalók:

Képernyőkép mentése: hangerő le + power gomb egyszerre.

Fastboot mód: kikapcsolt állapotban hangerő le + power gomb egyszerre.

HDMI: micro USB –n keresztül, MHL kábellel oldható meg.

HTC Sync Manager: A sima Sync nem jó hozzá, csak a HTC Sync Manager. Mivel magyar nyelv, csak a sime Sync –ben van ezért szerepel az a HTC.hu-n, de azzal nem kommunikál a HOS. by: gaborgyula

Időjárás widget: Ha a widget “Budapesta” –t ír ki, akkor tedd a következőt. Szedd le a widgetet, keresd meg a beállítások / alkalmazások / mind fülön az időjárás appot, majd nyomj rá és ott válaszd az adatok törlését.

Magyar nyelv: Android 4.0.x alatt menj a setting / apps / all (beállítások / alkalmazások / mind) fülre. Itt keresd ki a Custom provider setting-et, nyomj rá, majd válaszd a leállítás lehetőséget. Visszalépkedve a nyelvek kiválasztásához, már meg fog jelenni a Magyar.
Android 4.1 alatt, pedig töltsd le a GooglePLAY –ről a Morelocale2 nevű alkalmazást és állítsd be a magyar régiót.

Frissítések:

A HTC régóta OTA (Over The Air) módon adja ki a frissítéseket. Hogy ez mit jelent? Annyit, hogy a telefon a felhasználó beleegyezésével maga tölti le a frissítést és önállóan telepíti azt. A felhasználónak annyi dolga van csupán, hogy figyeljen az akkumulátor töltöttségi szintjére (lehetőleg feltöltött akkuval kezdjünk bele, de 50%-nál kisebb töltöttség esetén várjuk meg, míg fel tudjuk valahol tölteni) illetve a frissítés telepítése előtt húzzuk le a töltőről a telefont. Alap helyzetben a telefon fel fogja ajánlani a frissítést előbb vagy utóbb, amint az elérhetővé válik kivéve, ha az automatikus ellenőrzést a felhasználó kikapcsolta. Manuálisan is kereshetünk frissítést a "Beállítások / Telefon névjegye" menüpont alatt illetve az automatikus keresést is itt tudjuk ki/be kapcsolni. A frissítés nem töröl le semmit, utána ugyanúgy használhatjuk a készüléket tovább mint előtte, de néha érdemes lehet a frissítés után egy Gyári visszaállítást csinálni, mert 1-2 alkalmazás reagálhat érdekes módon. Én azt szoktam csinálni, hogy főverzió frissítés esetén csinálok data / factory resetet.
Van lehetőség “manuális” frissítésre is, PC-n keresztül. Ezt RUU exe fájlokkal tudjuk kivitelezni. Ezzel a lehetőséggel nem csak frissíteni lehet, hanem, ha épp a helyzet azt kívánja, újra is tudjuk vele húzni a telefonrendszerét. Természetesen ez sem veszélytelen, de elrontani szinte lehetetlen.

Letöltéskor mindenképp figyelni kell, hogy a telefon:

S3 (Ville C2)

S4 (Ville)

Ellenőrizni kell továbbá, hogy a telefonodnak megfelelő e a RUU CID szám alján is. Ezt a következőképpen tudod kideríteni:

- Töltsd le ezt az alkalmazást: CID Getter

-Indítsd el és a legfelső sorban ki fogja írni a CID számodat. Jegyezd meg!
-A letöltött RUU exe fájlt futtasd, majd” TC-vel, vagy intézővel elnavigálsz a c:\users\felhasznáóneved\appdata\local\temp\ mappába.

Ezen belül megkeresed a legfrissebb mappát. Azon belül van egy rom.zip. Azt megnyitva egy txt fájlban vannak felsorolva a CID számok. Ha a köztük lévő egyezik a telefonod számával, akkor mehet a frissítés.”
- Innentől kezdve már sima ügy, kövesd amit a program mond és kész is.

RUU fájlok letölthetők innen:

http://www.androidfiles.org/ruu/?dir=Ville (Itt vegyesen vannak Ville és Ville C2)
http://splanet.info/ (Itt csak Ville C2)
Jelenleg a hazánkban hivatalosan elérhető legfrissebb szoftver verzió az Android 4.1.1-re támaszkodó Sense 4+ -al megfejelve. Az úgynevezett Jelly Bean frissítés alá új kernel is került, amivel működik az USB OTG funkció is.
16 GB a belső tár, ám ebből a rendszer lefoglal egy részt. Így a programok telepítésére 2,2 GB, míg multimédiára 9, 9 GB használható. A készülékhez jár egy speciális Dropbox licenc, amivel ha regisztrálunk, akkor a normál 2 GB ingyenes tárhely mellé további 23 GB-ot kapunk két évre.

Egyedi, főzött (Custom) ROM-ok használata:

Custom ROM-ok használatával a garancia elveszik a telefonról. ROM cseréhez nyitni kell a bootloader-t amit később nem lehet úgy visszazárni, hogy a szervizes ne tudja megnézni volt-e mókolva a telefon. Fastboot menüben látható, hogy a bootloader volt-e már nyitva. Alap esetben locked felirat olvasható a bootlader felirat mellett. Nyitott állapotban open felirat olvasható. Visszazárt állapotban relocked felirat olvasható. Mivel sok GSM bolt szereti megpiszkálni a telefonokat emiatt érdemes vásárláskor belenézni ebbe a menübe, ami sok mindent elárul a telefonról. Sajnos, ha ezt nem teszi meg valaki és csak otthon tűnik fel, hogy UNLOCKED, vagy RELOCKED felirat szerepel a bootloader felirat mellett, akkor sajnos onnantól kezdve nincs garancia a telefonon és szemrebbenés nélkül azt mondja majd a bolt, hogy Te nyitottad ki a telefont. Erre figyeljetek nagyon.

Fastboot menü elérése:

ICS: Beállítások > Energia > Gyors boot pipa ki
JB: Beállítások > Ki/be > Gyors rendszerindítás pipa ki
Fastboot mód: kikapcsolt állapotban hangerő le + power gomb egyszerre.

ROOT: Sherkonak köszönhetően: HTC One S unlock, root stb. S4

S-OFF: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155135
Lefordítottam, de az XDA –s srácok nem reagáltak a levelemre, melyben kértem Őket, had publikájam, így nem teszem. Privátban viszont szívesen megosztom, ha kell.
/istnag/

SuperCID - A helyzet ugyanaz, mint a fenti esetben.

Custom ROM-ok letölthetőek innen: One S Android Development

Sokak által használt custom ROM:

ViperOneS ICS
ViperOneS JB

Vásárláskor a telefonhoz járó tartozékok:

- Hálózati töltőfejet
- USB adatkábelt
- Sztereó fülest jelent

Specifikáció

Általános:
Androis OS: 4.0.3. (ICS) ((Frissíthető már 4.1.1-re OTA-n keresztül.))
Akkumulátor: 1650 mAh-s lítium-polimer

Méret:
130, 9 x 65 x 7, 8 milliméter

Súly:
119, 5 gramm

Ház:
Ezüst: anodizált alumínium / unibody
Fekete:mikroív oxidált / unibody

Hardver:
SoC típusa: Qualcomm Snapdragon MSM8260A S4
Processzor típusa: dual-core 1, 5 GHz Krait / 28nm
Utasításkészlete: ARMv7
GPU: Adreno 225
RAM: 1 GB RAM
vagy
SoC típusa: Qualcomm Snapdragon MSM8260 S3
Processzor típusa: dual-core 1, 7 GHz Scorpion / 45nm
Utasításkészlete: ARMv7
GPU: Adreno 220
RAM: 1 GB RAM

Kijelző:
Méret: 4, 3 hüvelyk
Felbontás: 540 x 960 pixel (256 ppi)
Típus: Super AMOLED Pentile mátrix

Tárhely:
Beépített: 16 GB ((10GB szabadon felhasználható ebből))
SD kártya: nem bővíthető

Adatátvitel:
Frekvenciasávok: GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/2100 MHz

HSDPA / HSUPA: 21 Mbps / 5, 76 Mbps
Bluetooth: 4.0 (A2DP)
WiFi: 802.11b/g/n, DLNA, hotspot, WiFi Direct
USB: micro USB 2.0, MHL-támogatás
GPS vevő: van
NFC: nincs

Multimédia:
Kamera: 8 megapixel, autofókusz, LED villanó, BSI szenzor, F2.0 fényerő, 28 mm-es lencse
Másod kamera: VGA
Videófelvétel: 1080p (1920 x 1080 pixel)
FM-rádió: van (RDS)

Választható színek:
ezüst
fekete

Végigolvastad, de maradt kérdésed? Nyugodtan írj a fórumba, kitárgyaljuk. Később pedig bővítjük vele a kisokost.

Közreműködtek: jacis, Sátán44, szata.68, Sherko, istnag, gaborgyula

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.