Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Üdv! A hazai navit próbálta már valaki, megy gond nélkül?

(#452) zso79 válasza rígel (#449) üzenetére


zso79
őstag

Bankban dolgozom, hidd el, nem terjed gyorsan a paypass. :) A MC bejelentése, hogy támogatják és elindítják ezt a szolgáltatást, pedig csak ősszel indul és 4 országot érint: USA, Kanada, Ausztrália és az Egyesült Királyság.

(#453) rígel válasza zso79 (#452) üzenetére


rígel
őstag

Mindenesetre hogyha lesz rá mód hogy kihasználjam a telefon ezen funkcióját, én ki fogom és várom. És szerintem sokan így vannak.
Intersparban, Sparban és még 1-2 helyen már lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#454) zso79 válasza rígel (#453) üzenetére


zso79
őstag

Persze, nem mondtam egy szóval sem, hogy aki teheti ne használja! Viszont továbbra is fenntartom, hogy szerintem idén még tuti nem fog nálunk működni. Amúgy ha jól emlékszem a Burger King-ben is van :)

(#455) BenHans


BenHans
addikt

Még csak most jutott eszembe, hogy van még előnye az X-hez képest, és ez a készülékházban rejlik mert mint nálam pl. a Desire-nél is óhatatlanul is megkarcolódott még tokban is az optikát védő plexi és így elhomályosodtak a fotók, szóval itt ki tudjuk cserélni azt a kis darab műanyagot :DDD :DDD :DDD apróság ugyan, de.....

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#456) m_makai válasza BenHans (#455) üzenetére


m_makai
tag

rossz hírem van, pont hogy nem, mert ott lyuk van a műanyagon.

(#457) rígel válasza zso79 (#454) üzenetére


rígel
őstag

Ma beugrottam a közeli élelmiszer kisboltba pár zsömléért. Néhány négyzetméteres kis üzlet. PayPass-os termináljuk van.
Mondja az eladó hogy azt hitte senki nem fog így fizetni. Tévedett.
Szóval az elterjedés gyorsaságát átgondolnám.

(#458) zso79 válasza rígel (#457) üzenetére


zso79
őstag

Te gondold át, én meg látom hány paypassos ügyfelünk van ;) És amúgy sem maga a paypass volt a témánk, hanem a mobilos nfc-s fizetés :)

[ Szerkesztve ]

(#459) rígel válasza zso79 (#458) üzenetére


rígel
őstag

Ne azt nézd hogy most mennyi van, a növekedés dinamikája a lényeg. Mennyi lesz 2 hnap, fél év múlva.
A mobilos nfc fizetés elterjedésének meg ugye az a fő hajtóereje, hogy minél több helyen lehessen használni. Ehhez szerintem jó úton járunk.

(#460) zso79 válasza rígel (#459) üzenetére


zso79
őstag

Már mondtam, bankkártyát is alig használnak az ügyfelek, mert bizalmatlanok a technológiával szemben. Hogy jó úton járunk? Ősszel indul el a MC próbaüzem 4 országban. Ha teszem azt fél éven belül elérhetővé teszik is számunkra, 1 éven belül nem lesz belőle semmi. Arról nem is beszélve, hogy ha majd azt is olyan tempóban vezetjük be, mint tettük a paypass-szal.... Nem is tudom, 2002-2003 óta működik, Magyarországon tavaly ősz óta :D
Lekértem a paypass-os pos terminálok listáját a MC oldalán, meglepődtem milyen sok helyen van. És ennek ellenére alig használják őket...

Hogy egy kicsit ON is legyek: a MC már az NFC-s sim-mel kísérletezik, ha bejön nekik, a One S-sel is lehet majd használni :)

(#461) rígel válasza zso79 (#460) üzenetére


rígel
őstag

Én nem így látom a környezetemben, de hagyjuk mert tényleg OFF.

(#462) nexusking


nexusking
aktív tag

Látom, nagyon sok itt a HTC-fan, úgyhogy megpróbálkozom egy merész kérdéssel. :D

HTC-ket mennyivel nehezebb rootolni és romokat cserélgetni rajtuk, mint Samsungokon(pl: Nexus S)?

(#463) Sherkulás válasza nexusking (#462) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Nekem 10 perc volt a root és rom csere.. És ebben még benne volt a HTCDEV-en tökölés. Szóval egyszerű mint az ágyba vi.....

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#464) LonGleY válasza Sherkulás (#463) üzenetére


LonGleY
veterán

és ez milyen előnyökkel kecsegtet a One S esetén?

(#465) spawn21


spawn21
veterán

üdv! ha szerintetek megveszem németországban a t-nél ezt a telefont, itthon tudom majd használni a t-s kártyámmal?

iPhone 13p

(#466) crhis86 válasza spawn21 (#465) üzenetére


crhis86
tag

Ha függetlenként árulják, mint a One X-et itt M.o-n, akkor igen. Amúgy nem, mert attól még, hogy ugyanaz a nevük, még nem ugyanaz a szolgáltató. Szóval ha függő a telefon, akkor csak német T-s kártyával tudod használni.

(#467) tylerddd


tylerddd
veterán

Tetszik ez a telefon, a hardver szerintem bőven elég, főleg, h nekem az oled kijelzők jobban bejönnek, szóval ez is +
Mérete még épp beleférne, az X-et már túlságosan nagynak tartom!
Ami nem tetszik, h nem lehet bővíteni a memóriáját! Ha ez a lehetőség megvan az androidban (iPhone és WP-vel szemben), akkor nem értem miért nem fért volna bele?!
Amire kíváncsi lennék, h az a felső rész, amit le lehet szedni, mennyire illeszkedik jól?! Ropog, recseg e ha megtapogatja az ember?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#468) crhis86 válasza tylerddd (#467) üzenetére


crhis86
tag

Én Veletech-en megnézegettem és egyáltalán nem recsett-ropogott, a tesztekben is dicsérik az összeszerelést, és szerintem nem jellemző a HTC-kre, hogy ezt produkálnák, szóval sztem ezzel nincs gond.

(#469) m_makai válasza tylerddd (#467) üzenetére


m_makai
tag

Simán jól van összerakva. Nem nyikorog, nem lötyog. Mivel műanyag van alu mellett, ezért a felső rész nem olyan merev. Lehet nekem volt szerencsém de még nem láttam középkategóriától felfelé, rosszul összerakott telefont.

(#470) rizso válasza m_makai (#469) üzenetére


rizso
addikt

HTC-ből egy csúcskategóriás telefonom volt, a Sensation, aminél sajnos voltak összeszerelési gondok...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#472) tylerddd válasza crhis86 (#468) üzenetére


tylerddd
veterán

Csak azért kérdeztem, mert egy másik unibodys HTC tesztben olvastam itt, h minden patentul össze volt rajta téve, de pont ez a kis leszedhetős rész nem illeszkedett rendesen!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#473) paulikr válasza tylerddd (#472) üzenetére


paulikr
csendes tag

Sajnos az enyém nem illeszkedik rendesen (HTC One S Black). A felső műanyag rész bal oldala (hátulról nézve) eláll egy kb. 0.3 mm-t a fém résztől, és amikor megnyomom, roppan egyet, és be lehet nyomni a helyére, de nem marad ott. A jobb oldalával és aljával semmi gond. Lehet, hogy egyedi hiba, de bosszantó. Ahogy néztem, nincsenek letörve a kis kapaszkodók. Erősen gondolkodom, hogy ott odaragasztom pillanatragasztóval, mert egyébként kiváló a minősége a telefonnak.

(#474) Sherkulás válasza tylerddd (#472) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Nálam (szürke HOS) illeszkedik rendesen, nem ropog nem recseg :)

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#475) Sherkulás válasza LonGleY (#464) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Mivel én fejlesztek pár fontos tényező volt a root mellett. Wifi debug, plusz hozzáférjek a folyamatokhoz mélyebben erőforrás optimalizálásnál.

E mellett azt mondják az aksi idő jobb. Pont az elmúlt kép napban teszteltem:

1 nap 13 óra

Elég erős használat mellett:
- 30 perc gsm
- 2*15 perc viber
- jó sok gchat
- NFS vagy fél óra
- Hír olvasás napjába többször
- kb max 1 óra böngészés web
- 9 pálya AB :)

szóval bírja rendesen az aksi...

Most még van benne 12% szufla meglátjuk mi a vége...

[ Szerkesztve ]

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#476) monti0222w válasza Sherkulás (#475) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia egy kérdésem lenne, a tárhelyel hogy tudsz gazdálkodni? :K

(#477) Sherkulás válasza monti0222w (#476) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Mivel nekem elég a 10 giga így nagyon nem piszkáltam a tárhelyet. Fenn van egy sorozat (SW Clone) + könyvek, 1G zene. Van még 4 gigám szabadon. Ami kell app telepítve van, de bőven van még hely a belső tárhelyen.

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#478) monti0222w válasza Sherkulás (#477) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi, nagyon filozok a telon csak a tárhely kicsisége riaszt engem. Htc-m van most is és nem nagyon szeretnék más márkára váltani, mondjuk képben van a huawei is! :K

(#479) dani3l válasza monti0222w (#478) üzenetére


dani3l
őstag

Nekem 16 gigas memoriakari van a Desireben, abbol kb 10 giga szabad.. Igaz, zenet nem telon hallgatok, filmet meg plane nem nezek rajta.
Azt Neked kellene tudnod, hogy mit akarsz ratenni, meg mekkora tarhely elegendö, attol, hogy valaki azt mondja, neki eleg, Neked meg nem biztos, hogy eleg lesz illetve ugyanez forditva is igaz... :U

(#480) migabi24


migabi24
nagyúr

tényleg ennyire jó a teló? semmi panaszkodás vagy romolás? ilyen kell nekem is, ez a kopás ez valós probléma?

(#481) rizso válasza migabi24 (#480) üzenetére


rizso
addikt

Még túl friss ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#482) migabi24 válasza rizso (#481) üzenetére


migabi24
nagyúr

Na végignéztem az összes netes tesztet, és arra jutottam, hogy ez a legjobb androidos teló jelenleg a piacon, ami érdekes számomra, hogy a nagy testvér One X-et is alázza, asszem a GS2-őt egy ilyenre fogom cserélni :DD

(#483) sdd2 válasza migabi24 (#482) üzenetére


sdd2
veterán

Nem fogod megbánni :N

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#484) rígel válasza migabi24 (#482) üzenetére


rígel
őstag

A One S egy nagyon jó telefon, kiváló anyagokból. Valóban az egyik legjobb telefon ma a piacon.
De miben is "alázza" a One X-et? Elárulod? :)

(#485) rizso válasza migabi24 (#482) üzenetére


rizso
addikt

Remek készülék, ez tény. Sajnálom is, hogy a "ratyi" belső memóriát elszúrták, így nálam biztosan kiesett a versenyből...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#486) sdd2 válasza rígel (#484) üzenetére


sdd2
veterán

Az S4-es Qulacomm rendesen szorongatja a Tegra3-at, nézd meg a szintetikus teszteket és a működési sebességet.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#487) Xaels válasza sdd2 (#486) üzenetére


Xaels
félisten

[link] az ATT-s X-ben S4 van az "International" meg a Tegra3-as. Néhol feltűnik az 1S is a tesztekben, de ott ugye kisebb felbontású a kijelző úgy kell hozzáállni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#488) rígel válasza sdd2 (#486) üzenetére


rígel
őstag

szorongatja= alázza?
Pont a processzor a leglényegtelenebb dolog, hisz mind a két processzor akkora erőtartalékkal rendelkezik, hogy így sincs ami kihasználná.
Viszont a napi használat szempontjából lényeges dolgok:
-16MB vs. 32 MB háttértár (mindkettő kevesebb, de kb 2x-es a diff.)
-4.3'' pentile amoled vs. 4,7" RGB S-LCD 2 (az egyik - ha nem a - jelenlegi legszebb kijelző az összes teszt szerint)
Nos ennyi épp elég. Egyenlő háttértár és RGB kijelző mellett én is a One S-et választottam volna a fém ház miatt, de ezek miatt ha "alázás", akkor inkább fordítva.
Nem hülye a HTC, nem véletlen alakult így a pozicionálás!

[ Szerkesztve ]

(#489) sdd2 válasza rígel (#488) üzenetére


sdd2
veterán

A teljesítményt úgy kell nézni ahogy ban a telefon. Nem úgy hogy mi lenne ha ez lenne ahhoz, stb. Ha a mindennapokra elég a 1S akkor minek mondod hogy alázás? Méretben az X már szinte használhatatlan (túl nagy) de ezt én mondom. Fém ház többet ér nekem mint a többi nagyzolás az X nél...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#490) Xaels válasza rígel (#488) üzenetére


Xaels
félisten

"GB"-t akartál "MB" helyett gondolom. :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#491) rígel válasza Xaels (#490) üzenetére


rígel
őstag

Sorry, természetesen igen! :R

(#492) rígel válasza sdd2 (#489) üzenetére


rígel
őstag

Nekem meg a 4,3" inkább kicsi, sokkal jobban használható a 4,7". És a telefon mérete sem túl nagy.
Persze ezek szubjektív dolgok. Nekem nincs túl nagy kezem, mégis eltaláltnak tartom a méretet. Ellenben egy kisebb kezű embernek valóban nagy lehet.
A One X előtt 4,3"os DHD-m volt, és nem vettem volna újra ilyen "kicsi" kijelzőjű telefont.
Az alázást meg nem én mondtam!

A fémház nekem is sokat ér, ez plusz pont a one s-nek.
De mi a nagyzolás?
A nagyobb háttértár, ami még így is könnyen kevés lehet? Vagy a kiválóan használható gyönyörű kijelző?
A nagyzolás talán a 4 magos processzor, de a többi nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#493) richies


richies
senior tag

a szurke az olyan puha anyagbol van, mint a vaj....
tok nelkul nem ajanlott hasznalni...

Rozsomak of Power

(#494) zso79 válasza rígel (#492) üzenetére


zso79
őstag

Nekem az akkuidő is sokat nyom a latba az S javára. Ja és most ne a teszteket nézzük, ahol nüansznyi a különbség, hanem a tényleges használatot ;) Abban meg csak bízom, hogy amint megindul a rendes forgalmazás ennek is esik az ára, ahogy az X esetében történt. Pár hét alatt 25-30k nem rossz :)

(#495) Xaels válasza zso79 (#494) üzenetére


Xaels
félisten

Használtál már X-et is vagy csak "regék" alapján mondod?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#496) rígel válasza zso79 (#494) üzenetére


rígel
őstag

Engem a tesztek nem érdekelnek, az nem a valóság.
Tény: A one x-nek hosszabb az üzemideje azonos használat mellett mint a DHD-mnak volt. Nem is kicsit, most már- ahogy egyre jobban beáll az akku- ott tatok hogy 2X-ese. És mindezt úgy produkálja hogy egy optimalizálatlan gyári rom ül rajta.

Inkább 10-15 k lesz az. :)

[ Szerkesztve ]

(#497) monti0222w válasza Xaels (#495) üzenetére


monti0222w
addikt

Xaels, Rigel gondoljatok bele hogyha ua. a kijelzőt, tárhelyet megkapta volna jóval többen vennének 1S-t! De tovább megyek marad a samoled kijelző és a tárhely 32-64 gb véleményem szerint még igy is többen vennének 1S-t! :K
Dani3l tárhelyt meg azért kérdeztem, mert érdekel hogy más miképp tud gazdálkodni a hellyel. A jövőre nézve ha lesz ilyen telom én hogy jöjjek ki belöle.

[ Szerkesztve ]

(#498) rígel válasza monti0222w (#497) üzenetére


rígel
őstag

Pontosan! Csak akkor a one s lenne a zászlóshajó!
Így viszont a fele akkor háttértár és a kisebb pentile mátrixos kijelző egyértelműen tiszta helyzetet teremt. Ez szándékos pozicionálás.
32-64 esetén biztosan nőne a one s aránya az eladásokban. De ez kevés az üdvösséghez.

(#499) rizso válasza monti0222w (#497) üzenetére


rizso
addikt

De ez nemcsak a One S-nek köszönhető, hanem annak is, hogy a One X sokkal inkább "rétegtelefon". Valljuk be: 4,3" még sok embernél elmegy kategória, viszont a 4,7" már nem.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#500) monti0222w válasza rígel (#498) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem hiszem! :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.