Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Bitpalace válasza zso79 (#1200) üzenetére


Bitpalace
senior tag

én is pesti vagyok és egy vásárlását tervezem :K

(#1202) N4ri87


N4ri87
senior tag

Köszönöm a valaszokat. Azt hiszem igy elmarad a vasarlas. Legalabbis a one s vasarlas biztos.

C805

(#1203) zso79


zso79
őstag

A segítségeteket kérném. Egy idióta lelockolta a telót túl sok pattern próbálkozással, így google account-ot kér a feloldáshoz. :W :W Mivel épp nincs bekapcsolva a mobilnet azzal nem tud mit kezdeni, hiába adom meg, az mondja invalid. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#1204) istnag válasza zso79 (#1203) üzenetére


istnag
addikt

wifi :F ?

(#1205) zso79 válasza istnag (#1204) üzenetére


zso79
őstag

Nincs net, nem volt semmi bekapcsolva, így meg már nem lehet. Amúgy factory reset lett a vége. buktam minden-t... :(

(#1206) Kocsó


Kocsó
aktív tag

Mindenkinek köszönöm szépen a tanácsot, tapasztalatot és hogy megosztottátok ezt velem/velünk :R

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1207) Kocsó válasza zso79 (#1205) üzenetére


Kocsó
aktív tag

ment PÜ! ;)

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1208) zso79


zso79
őstag

Röviden összefoglalva a helyzetet: ha túl sokszor elrontod az unlock passwordot, legyen az akár pattern, akár pin, akár más, akkor kéri a google accountodat és a passwordot. Ez mind szép és jó, de ha épp nincs neted, mert olyan helyen vagy, vagy úgy jártál mint én, hogy a wifi is és a mobil net is épp le van kapcsolva, akkor sz@rt sem ér, nem fogsz tudni többet bejutni a telóba, mehet a factory reset és buksz mindent :O Jól ki van ez találva...

Írtam ez ügyben a HTC-nek, hátha mondanak valami okosat...

[ Szerkesztve ]

(#1209) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Sziasztok,
tegnapelőtt én is beléptem a klubba. S4!!!-es One S-em van, hála a fórumnak hogy felhívta a figyelmemet a két processzor féle különbségre.

Köszönöm.

Ha valakit érdekel, az újgsm-ben vettem.

(#1210) istnag válasza _Flood_ (#1209) üzenetére


istnag
addikt

Kis tapasztalat megosztást,véleményt szívesen olvasnék... :R köszi

(#1211) zso79 válasza zso79 (#1208) üzenetére


zso79
őstag

Megjött a HTC válasza:

"Ebben az esetben egy megoldás van arra, hogy telefonja újra használható állapotba kerüljön:

A HTC One S gyári alapállapotba állítása"

Kipróbáltam, a Desire nem ilyen hülye, azt offline is lehet unlockolni. Pláne szopó ennél, hogy factory reset nem csak az appokat törli, hanem minden képet is pl. Nem lett volna egyszerűbb ilyenkor lehetőséget biztosítani a net bekapcsolására?! :W

Ja és egy kis mosolyogni való, hogy melyik részhez sorol minket a HTC :

(Eastern EU - Baltics Support (Tech)) :D

[ Szerkesztve ]

(#1212) mumk1 válasza zso79 (#1211) üzenetére


mumk1
addikt

Egyébként az nem biztos, hogy ez csak a HTC sara. Ugyan nem néztem utána, de lehet hogy a Froyo/GB Android verziókon megy offline módban a belépés és ICS-en már nem. Kissé túllihegett biztonság, elég ha a gyerek kezébe kerül otthon és törölhetsz mindent.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#1213) zso79 válasza mumk1 (#1212) üzenetére


zso79
őstag

Egyetértek! De ez tényleg rizikós, még csak a kártyát sem tudom kikapni, hogy ne bukjak mindent....

Hogy a bánatba lehet ezeknek válaszolni? Van egy link a mailben, ahova be lehet írni, de nem tudom elsubmitolni...

[ Szerkesztve ]

(#1214) istnag válasza zso79 (#1213) üzenetére


istnag
addikt

Amikor visszaállítod elvileg megkérdezi,hogy a kártyát is akarod-e formázni...gondolom így lehet ez itt is,csak a kártya nyilván a felhasználói particiót jelenti.

(#1215) zso79 válasza istnag (#1214) üzenetére


zso79
őstag

Nem kérdez semmit ;) Factory reset és bumm, veszett minden.

(#1216) istnag válasza zso79 (#1215) üzenetére


istnag
addikt

Arc S megkérdezte... :U

A gyári állapotba való visszaállításnál ;)

[ Szerkesztve ]

(#1217) zso79 válasza istnag (#1216) üzenetére


zso79
őstag

Amikor hboot-ból csinálsz fact. resetet? Kötve hiszem... ;)

(#1218) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Hol lehet a módosítani, a kamera alapértelmezett mappáját?

(#1219) zso79 válasza _Flood_ (#1218) üzenetére


zso79
őstag

Szerintem sehol.

(#1220) orvil válasza zso79 (#1219) üzenetére


orvil
tag

akkor ezutan a kerdes, milyen backup/restore appot ajanlatok, kinek milyen tapasztalata van?
("ingyenes" appokat preferalom)

(#1221) zso79 válasza orvil (#1220) üzenetére


zso79
őstag

Olyat nem tudok, amihez nem kell root és mindent visszapakol az adatokkal együtt :( MyBackup Pro tud online menteni, nem kell gépre másolgatnod, de nem ingyenes és szintén érvényes az előző állításom.

(#1222) simii


simii
tag

Kedves fórumtársak!

Köszönöm a hozzászólások sokaságát, segítségetekkel ma én is egy One S (z520 - s4) tulajdonosa lettem. Ha nem hívjátok fel a figyelmet, hogy két modell van a piacon, valószínűleg észre sem veszem. Tehát kösz:)

És akkor most a hozzászólás hasznos része leendő tulajok számára:
Igazából 4 napja vettem a készüléket, akkor még z560-ast kaptam (s3), sajnos elkövettem azt a hibát hogy hirtelen vásároltam (tönkrement az előző tel egy eséstől, ami amugy is 2 éves volt) és csak utólag olvastam el a fórumot, így nem tudtam hogy van egy jobb SOC-os verzió is.. Semmi gond nem volt, a mobilüzlet eszméletlen rugalmas volt, 1 órán belül kicserélték nekem a z560-ast z520-ra.

Így viszont tudok egy kis hozzászólást írni az S3-as (z560) modellről, amit a 4 nap alatt tapasztaltam:

Pozitívum:
- Eszméletlen gyors a készülék, igazából nem lehet különbséget tenni a napi használatkor a két különböző SOC-al szerelt modell között.
- Pontos, gyorsan reagál, egyszer sem tudtam kiakasztani a Sense-t
- Maga a 4.0-ás Sense is sokkal jobb mint a 3.5 vagy 3.0, sokkal jobban szinkronizálja a kontaktokat, szebb és okosabb lett a telefonkönyv, a beépülő külső szoftverek megléte azonnal pedig nagyon kellemes és hasznos (evernote, soundhound) + emellett valahogy azt lehet érezni hogy nem lassítja a szoftver a telt, nem úgy, mint amit a Sensation-nél éreztem.
- Akksi közepes használat mellett simán viszi a 1,5-1,7 napot (nálam wifi, 4 mailbox óránkénti frissítéssel, facebook óránként, időjárás óránként, bt zene hallgatás 2 óra, 1 óra net) Tehát aki az akksi miatt aggódik, annak szerintem nem kell félnie, hogy még lefekvés előtt lemerül.
- Marha kellemes a vékonysága, mellette pedig alig melegedik valamit a készülék
- Fotózás nagyon rendben van, a hétvégén több száz képet lőttem Balatonon, alig tudtam pár homályosat csinálni, pedig folyamatosan nyomkodtam úgy hogy mozogtak az alanyok közben

Negatívum:
Hát nem sok volt, de kettőt azért találtam:)
- A mail kliens IMAP beállításnál az istennek se akarta betölteni a levelek tartalmát, akárhogy állítottam, csak annyit írt ki mindig mikor megnyitottam a levelet hogy "levél tartalmának betöltése" de nem történt semmi- Át kellett állítanom POP3-ra, azzal működött.
- A fotók minősége ok, de visszanézve a képeket a kijelző becsapós: élénk, kontrasztos, azt hiszed húúú de marha jó képeket csináltál, aztán mikor feltöltöd gépre, már nem olyan szépek a színek (több monitoron is megnéztem) - de persze bőven elfogadható.

Szóval nyugodtan megvehetitek az S3-as z560-at is, semmi gond nincs vele.
Igaz, csak egy fél napja van nálam a z520-as, de lényegi különbséget nem fedeztem fel köztük.

(SOC azonosításra egyébként működik Sherko fórumtárs által készített app, nagyon köszi!)

Life is short. Play more.

(#1223) istnag válasza simii (#1222) üzenetére


istnag
addikt

Ha szépen megkérlek töltenél fel pár képet? Annyi kérés,hogy ne a legjobban sikerülteket,hanem, ami olyan közepes....
Köszönöm szépen :R

(#1224) desigo válasza simii (#1222) üzenetére


desigo
senior tag

Én is meg vagyok elégedve az S3-as One S-el.
Gyors,akadásmentes minden tekintetben.
De nekem gyorsabban merül az általad leírtaknál.
Aktív használattal (4sq,tweetdeck,fényképezés,email) reggel 7-től este 7-re lemerül 10-20%-ra.
Tehát ha még este lenne programom valamerre akkor gondban vagyok.
Lehet,hogy valamelyik app/widget meríti de kicsit lehetne jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1225) Xaels válasza desigo (#1224) üzenetére


Xaels
félisten

Többet fogyaszt az S3. Watchdog Task Manager tud olyat, hogy riasszon ha valamilyen alkalmazás a háttérben a beállított értéknél jobban pörgeti a processzort.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1226) simii válasza Balinov (#1025) üzenetére


simii
tag

Hogy lehet 1.53-ról 1.78-ra updatelni?
Többször próbáltam a Beállítások\Névjegy\Szoftverfrissítés alatt rákeresni a frissítésre, de azt írja, hogy "Nincs elérhető frissítés a telefonhoz".
Ötlet?

Life is short. Play more.

(#1227) simii válasza istnag (#1223) üzenetére


simii
tag

Tájat nem nagyon fotóztam, inkább barátokat, ez ami ugy kb közepes...

[ Szerkesztve ]

Life is short. Play more.

(#1228) istnag válasza simii (#1227) üzenetére


istnag
addikt

köszönöm szépen :R

(#1229) zso79


zso79
őstag

Sygic :D

[link]

(#1230) MCs88


MCs88
aktív tag

Valaki esetleg megkapta már itt az S4-esre a 2.21-es frissítést?
Valami pozitív/negatív változás?

(#1231) ZeDboy válasza MCs88 (#1230) üzenetére


ZeDboy
csendes tag

A számból vetted ki a szót én is erre nagyon kiváncsi lennék! De ugye azt jól tudom hogy amíg nem szedem le a 1.78 at és teszem fel addig hiába várom a 2.21-eset? Amúgy abban már benne van a Jelly Bean vagy az tökre külön frissités lesz?

(#1232) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Szerintetek ki lehet valahogy kapcsolni a prediktiv szövegbevitelt? Nem gazdaságos így sms-t írni, csak 70 karakter fér egy üzenetbe...

(#1233) ZeDboy válasza _Flood_ (#1232) üzenetére


ZeDboy
csendes tag

Igen ki lehet kapcsolni eégsz pontosan a Beállítások- Nyle és billentyűzet- utána htc input és haladó beállítások

(#1234) hurrikan válasza ZeDboy (#1233) üzenetére


hurrikan
addikt

De így veszik a szófelajánlás stb is nem?
Ezek elvesztése nélkül nem kikapcsolható?

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1235) _Flood_ válasza ZeDboy (#1233) üzenetére


_Flood_
aktív tag

A menüpontot megtaláltam, a problémám az hogy nem aktív.

(#1236) MCs88 válasza ZeDboy (#1231) üzenetére


MCs88
aktív tag

Igen kell hozzá az 1.78. Ez még csak 4.0.4 ICS droid lesz.

(#1237) tuskooo


tuskooo
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy hol lehet még Bp-en S4-es One S-t kapni? Ahol kérdeztem, ott már mindenhol S3-asok vannak...

(#1238) _Flood_ válasza tuskooo (#1237) üzenetére


_Flood_
aktív tag

ujgsm.hu. pénteken ott vettem az s4-esem.

(#1239) Barnee88 válasza tuskooo (#1237) üzenetére


Barnee88
tag

partnerogsm

(#1240) istnag


istnag
addikt

Ma jött meg az enyém is... :C
A Nextel től rendeltem 129.990 ezüst és gyári garis,de amint látom, már nincs, Náluk sem. :N

(#1241) niklebi


niklebi
senior tag

Sziasztok!
Ma jött meg a GsmHome-tól rendelt telefon. Direkt a Z520e procival szerelt telefont kerestem és ők azt mondták 1 van nekik feketében. A telefon dobozán lévő lehúzható papíron ez a szám van feltüntetve. Ami gyanússá teszi a dolgot, a doboz fel volt bontva és ahogy nézem az IMEI szám elég könnyen cserélhető mert csak egy papír csík a microSIM kártya helynél.
A fóliák is úgy néznek ki mint amik le voltak véve, és utólag lettek visszatéve.
Szerintetek hogy tudnék meggyőződni arról azt kaptam amit kértem vagy egy nagy átverés az egész. A telefon a lányomnak lesz ajándékba, és ezért nem tudom hogy ha bekapcsolom akkor amiket az első bekapcsolásnál kell beállítani azokat hogy tudom kikerülni és csak azt a kis appot feltenni ami megmutatja milyen proci van a telefonba? Nem szeretném ha elvesznének mert még is csak az ő telefonja lesz, és neki kellene azokat beállítani.
Ami még lényeges soha nem volt Androidos telefon a kezembe, és nem igen tudom mit kellene csinálnom.
Remélem tudtok segíteni.
:R niklebi

(#1242) Barnee88 válasza niklebi (#1241) üzenetére


Barnee88
tag

be kell kapcsolnod, letöltöd a quadrantot és futtatsz egy tesztet, ha 5000 körül van akkor S4-es (z520)
utána csinálsz egy gyári visszaállítást és úgy adod oda a lányodnak.

az, hogy használt e, úgy derül ki, hogy kapsz e 25 giga ajándék dropbox tárhelyet, ha igen akkor nem valószínű, hogy bárki is használta.

(#1243) ko9 válasza niklebi (#1241) üzenetére


ko9
addikt

Igen, ha nyomsz egy factory resetet, akkor azokat az infókat is kéri megint, amiket az elején kell beállítani. Nyugodtan próbáld ki, és rakd fel azt a progit :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1244) niklebi válasza Barnee88 (#1242) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszönöm :R a gyors választ neked is és ko9-nek is, de mint írtam még soha nem volt Androdios telefon a kezembe és ezért közben úgy döntöttem megvárom a lányomat. Igaz csak azt nem tudom mikor ér ide mivel ő Pesten van, én meg Fehérváron. Nem akarom felbontani a kábeleket anélkül meg nem tudom hogy telepíthetném fel az appot meg hova és hol kell elindítani stb-stb. Majd együtt megcsináljuk. Ha meg átvertek még 8 napon belül vissza kell venniük a telefont. Ha jól tudom :F

(#1245) tuskooo válasza Barnee88 (#1239) üzenetére


tuskooo
addikt

Köszi mindkettőtöknek, megérdeklődöm nálunk, hogy van -e még nekik.

(#1246) Barnee88 válasza niklebi (#1244) üzenetére


Barnee88
tag

semmilyen kábel nem kell, a play store-ból tudod letölteni a különböző programokat, utána le is tudod rögtön törölni, de azt a gyári visszaállítás úgyis megcsinálja

(#1247) istnag


istnag
addikt

"Élménybeszámoló"

Mint írtam, megjött a teló tegnap,írnék pár sort, én is,hátha segít valakinek a döntésben és kérdeznék is.. :B
Kezdjük a negatív dolgokkal:
-a kijlező csak, a bekapcs gombra éled fel,ami szerintem a telefon legsarkalatosoabb pontja,lehetett volna fém gomb,mert néha picit megnyekken,nyikkan. (érdekes,hogy tesztekben sehol nem említik,lehet csak nálam jelentkezik.. :F )
-Az "Emberek" -ben,itt már a megnevezés is béna (nekem),szóval a Névjegyek nél,nincs oldalt a betű oszlop,ami nagyban megkönnyítené a keresést.
-Kamera közepesen teljesít fényképezésben

Pozitívat dolog szerencsére több van,amiket kiemelnék:
-ház anyaghasználata
-kijelző
-beszéd tisztaság
-gyorsaság
-Sense-t nagyon jól eltalálták itt
+minden egyéb

Kérdéseim a következők lennének:
-Gyári galériában,hogy lehet egyszerre több képet kijelölni? :F ,ha nem lehet ez is mehet a negatívba :D
-Hol találom a Kamera alkalmazásban a HDR módot?
-Megtudom változtatni a hívás felvevő vagy elutasítás stílusát,ha igen,hol? Gondolok itt a csúszkás megoldásra.
-A dobozon Z520 van és ezt kaptam Quadrant ban:
[link]
Nagyjából megnyugodhatok,ugya,hogy S4-est kaptam,ja a proci 384-1514 -ig van skálázva.
-A naptában hol lehet beállítani,hogy a widgeten a mai névnapot mutassa a holnapi helyett?

köszönöm előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#1248) Barnee88 válasza istnag (#1247) üzenetére


Barnee88
tag

- először is az pozitív, hogy csak a bekapcsoló gombbal lehet BEKAPCSOLNI a kijelzőt, elég baj lenne ha mondjuk a hangerő gombbal is lehetne, ez szinte minden új telefonnál így van, nem értem miért okoz neked gondot.

- ha elkezdesz görgetni a névjegyzékben (a htc mindig emberek-nek hívta, szokd meg), akkor jobboldalt megjelenik egy kis fül amit ha elkezdesz húzni akkor betűről betűre ugorhatsz.

- a kamera olyan amilyen, jól kell fényképezési módot választani és stabilan kell tartani, illetve én mindig manuálisan választom a fókuszpontot, hogy éles legyen a kép, az eredményeim így szerintem elég jók, persze nem fog sosem kiváltani egy százezres fényképezőt.

- ki lehet jelölni több képet, ha törölni akarsz rámész, hogy törlés és máris jelölheted ki őket,
ha el akarsz küldeni több képet, rámész, hogy megosztás, kiválasztod az alkalmazást (gmail mondjuk) és máris kijelölhetsz több képet.

- kamerában bal alsó sarokban A betű (automatikus módban van alaphelyzetben), arra rámész és ott vannak a különböző módok, köztük a HDR. Arra figyelj, hogy nagyon stabilan tartsd a telefont fényképezés közben, mert több képet készít más beállításokkal és azokat fűzi össze, és ha a közben megmozdítod a telefont, akkor az egyik kép elcsúszhat, ezáltal szellemképes képet kapsz.

- nem lehet változtatni, be húzod valamelyiket a gyűrűbe, vagy az alsó nagy gyűrűt felhúzod és azzal felveszi. Természetesen ha sense nélküli romot raksz fel akkor a gyári android 4-es launchert kapod, de mivel látom nem nagyon vágod egyelőre mi, hogy van erre inkább ne vállalkozz, nehogy téglát csinálj a telódból.

- nem értem a naptáras problémád, kiválasztod, hogy mutassa a google saját névnap naptárát a widget, az mindig az aznapit mutatja.

(#1249) MCs88 válasza Barnee88 (#1248) üzenetére


MCs88
aktív tag

A névjegyzékben a kis fül helyett elég ha 2 ujjal egyszerre görgetsz. Ilyenkor is betűnként működik.

(#1250) istnag válasza Barnee88 (#1248) üzenetére


istnag
addikt

Én normálisan kérdeztem,nem tudom mire vélni ezt a kioktató stílust.
NE VÁLASZOLJ HA NEM TUDSZ NORMÁLISAN. köszi. :W

-ARC S bekapcsolta a kijlezőt a ház gombal,és hiányzik ez a funkció
-Mindig "Embereknek" hívta, na b@szki,akkor is béna...amúgy köszi
-ki kérte tőle,hogy váltson ki egy százezrest fényképezőt? :F
-köszi
-volt HTC G1-em elég sokáig,Bladem, Arc S (ez nem sokáig), inkább ne menjünk bele mit vágok,mit sem
-a naptár a holnapi névnapot mutatja NEKEM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.