Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) nuke7


nuke7
veterán

milyen SAR érték tartozik a telefonhoz? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#52) Dottore válasza LouiS22 (#46) üzenetére


Dottore
addikt

A fém ház számlájára írom.

Részletesebb képet kapsz erről ha benézel pár HTC fórumba. Szóval ott megnyugtathatod őket, hogy azért nincs mondjuk GPS mert rossz helyen próbálkoznak.

(#53) Graphics válasza Dottore (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Többet nyújt mint a nagyátlag, aki csak kiadja az alap 4.0.x-el...
Eléggé innovatívak, és lentről kezdték, és jöttek fel, alaposan és ügyesen.

Picit megtorpantak, mert azért nehéz már maradandót alkotni, de nagyon érdekes ez a mikroív-kisüléses unibody ház is.

Van prémium és nem prémium, lehet a kettő közé is tenni. De pl egy samsung nem használ fémet se / kivétel van/... Műanyagból építkezik, ők se prémium.
Akkor ki az?

Meg ha tényleg 4 telefon is van ismerettségi körben, és már tapasztalat alapján nem jött be :D én azért szóltam volna az ismerősöknek ,hogy ne... :D

[ Szerkesztve ]

-

(#54) zso79 válasza Dottore (#52) üzenetére


zso79
őstag

Tanultak a hibabol a sracok, itt ezzel nem lesz gond, ugy mint az Xperia S-nel is, az antennak muanyag alatt vannak :)

(#55) Dottore válasza sif85 (#48) üzenetére


Dottore
addikt

Minkét típust kétszer cserélték garanciába.

Nokia Lumia 800 és az iPhone4. Nézd meg ahogy össze vannak rakva.

[ Szerkesztve ]

(#56) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Én is azon a véleményen vagyok, mint "legiaap" és "helixP". Szép-szép, de ez így ennyiért nem kéne. Nekem az X-ről és az S-ről az almás cuccok jutnak eszembe. Csini, design-os, és drága. Bővíteni, "javítani" (akksit cserélni) már ezt sem lehet. Cserébe (kisebb képzavarral élve) kellően lapos ahhoz, hogy ha valaki ki szeretné használni a tudását, akkor nap végén már csak a külsejébe tudjon gyönyörködni. Ez a fix. 10 Gbyte pedig vicc. Főleg ennyi pénzért. Én ezt a "kört" most tuti kihagyom. Talán majd a következő széria kedvemre valóbb lesz. Pedig egy jó 3,8-4"-es tellóra oda szánnám a pénzt.

(#57) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó kis gépnek tűnik!

(#58) 1stror


1stror
csendes tag

2,2 Gb az appokra? Miért hegesztettek bele ilyen hardvert ha nem tolhatok rá komolyabb játékokból egy párat? Csak szánni tom a HTC mérnökeit/managementje, hogy ennyi eszük van!
Így, csak emiatt, legalább egy vásárlótól elestek, és ahol egy egér ott több is megél.
Egy ilyen kiélezett piacon ezt nem is értem hogy engedhetik meg maguknak.
:(

(#59) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jó lenne, csak kár hogy ilyen tré a kijelője...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#60) sif85 válasza Dottore (#55) üzenetére


sif85
tag

Hát akkor ennyit a valószínűségszámításról.. Több HTC is van *a baráti körömben, de nem tudok olyanról, ami szervizben járt volna.

Android fronton pedig úgy gondolod nincs prémium?? Hááát mit mondjak..

Én Veletech-en megtapiztam mindet (ONE széria) és úgy éreztem elképesztően össze vannak rakva...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600, 2x8 Gb DDR4-3200MHz Fury Beast RAM, Asrock B550M Pro Gigabyte 2080 SUPER Xiaomi Mi 11 Lite 5G

(#61) Rhino666


Rhino666
őstag

A legtöbb területen abszolút élvonalbeli a telefon, amikbe bele lehet kötni, az a Pentile kijelző, az elég szűk (és nem bővíthető memória), a csak átlagos kamera és persze az üzemidő.

A legtöbb területen abszolút élvonalbeli a telefon, amikbe bele lehet kötni, az a Pentile kijelző, az elég szűk (és nem bővíthető) memória, a csak átlagos kamera és persze az üzemidő.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62) AMD Power válasza sif85 (#60) üzenetére


AMD Power
titán

6 év alatt egyetlen HTC szerviz cím igénylés és kérés ne érkezett be hozzánk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63) Dottore válasza sif85 (#60) üzenetére


Dottore
addikt

Engem nem érdekel mi van mi nincs Android fronton.

A kérdés az volt mondjak olyan készüléket ami szerintem az. Mondtam Ez viszont nem zárja ki, hogy nem létezik más prémiumkategóriás készülék. Mert ezt nem mondtam.

(#64) zso79 válasza 1stror (#58) üzenetére


zso79
őstag

Lattam vhol egy szavazast (majd megjeresem a linket), a userek 95%-nak eddig is max 16-os kartya volt a gepeben es nem tartjak kevesnek a 16gb-ot :) Persze kivetelek mindig vannak. Ismerettsegi koromben szamos 16gigas i4 forog, onnan sem hallottam senkitol, h keves lenne. Nekem tuti eleg lesz :)

Azert ez a "csak atlagos kamera" a kulfoldi, fotozasra kielezett tesztek szerint az egyik legjobb jelenleg a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#65) Brock Samson


Brock Samson
csendes tag

Aksi nem kiveheto, tehat nem cserelheto, nem bovitheto. Tarhely nem bovitheto. Es mibe' lefogadom, hogy majd nem ertik miert ad el tobb Galaxy S2-t meg S3-mat a Samsung. De ha nekik ez kell...

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#66) Flash86


Flash86
tag

Nem úgy volt, hogy a HTC ingyen navit ad a készülékeihez? Mintha ez lett volna a 3-as Sense legnagyobb fícsöre. Most meg 30 napos próbaverzió és utána vedd meg a licenszet? Wtf?
Amúgy a telefon kéne! :C

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#67) zso79 válasza Brock Samson (#65) üzenetére


zso79
őstag

Szervizben ugyanugy csereltetheto lesz az akksi, mint az iphone-nal. Az S3-rol meg honnan az infod, hogy abban milyen lesz, meg lesz-e microsd? Minden csak talalgatas egyelore :D

(#68) Youri válasza Flash86 (#66) üzenetére


Youri
veterán

Nem. Akkor is 30 nap volt apróbaidő, aztán vehetted meg...

RTX ON

(#69) vicze válasza 1stror (#58) üzenetére


vicze
félisten

Grat, látom nem tudod hogy épül fel egy alkalmazás/játék... Maga az alkalmazás van max. 5-10MB maguk a fájlok az SD-re mennek, itt ez a "belső SD". Nem is tudom, hogy tudok 1,1GB alkalmazás háttértárral 4-5 500MB-s játékot játszani...

[ Szerkesztve ]

(#70) Nightfall75 válasza kaller1 (#33) üzenetére


Nightfall75
tag

A 3 darab fizikai gomb (Power, Volume Up, Volume Down) egyszerre nyomva tartása néhány másodpercig újraindítja a készüléket bármilyen helyzetben. Ez a reset megoldás egyébként működik a Sensation-on is többek között.

(#71) Zolesz007 válasza 1stror (#58) üzenetére


Zolesz007
őstag

Gondolom nem volt még Androidos telefonod. A 2,2 Gb kb mindenre elég. Az Appok csak maximum 10-20 Mb-ot foglalnak, a hozzájuk tartozó adatok, (pl játékok esetében a texturák hangok ilyesmik) az SD-re kerülnek (ami itt beépített 10Gb környéke ugye).

#64 zso79: Mondjuk ha 16Gb-os SD kártyát veszel arra 16 Gb mondjuk úgy multimédia tartalmat tehetsz. Azért itt egy kicsit ez átverés, mert a 16-ból csak 10-et használhatsz. 6Gb elmegy a rendszernek, az APP-oknak, meg az átváltásból adódó hiánynak.

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#72) LouiS22 válasza Dottore (#52) üzenetére


LouiS22
veterán

Évek óta androidos HTC-ket használok, nem egy telcsim volt. És sosem volt problémám sem a térerővel, sem a GPS-szel, de még a wifivel sem. Biztosan szerencsés vagyok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#73) crhis86


crhis86
tag

Már majdnem biztos, hogy ez lesz a Desire-m utóda.
Viszont nem értem, hogy mi ez a nagy akksi fikázás, külföldi oldalakon nem tartják annyira rossznak, sőt az egyik legjobb a mai telefonok közül: [gsmarena link]
Nekem a 16 bőven elég, a mostani 8 gigás kártyámon is nagyon szellősen elférek. (Nyilván nem ezzel fogok fullHD-ban felvenni egy esküvőt vagy bármilyen hosszabb anyagot, és a kezem sem fog leszáradni, ha hetente kell zenét cserélnem rajta).
Egyedül a kijelző ami engem zavar egy kicsit, megnyomkodtam Veletechen és picit furának tűnt (lehet h csak slcd 3.7" 800x480 után fura így az összhatás), de ez nem tántorít el.

(#74) Youri válasza LouiS22 (#50) üzenetére


Youri
veterán

A függő ár nem mérvadó a függetlennel szemben

RTX ON

(#75) Brock Samson válasza zso79 (#67) üzenetére


Brock Samson
csendes tag

Valoban, igazad van S3-rol valoban nem tudhatjuk, lehet ez az SD kartya hiany mostantol alapveto lesz es trendde valik. Hozzateszem nem azt akarom mondani, hogy 16 giga hely mondjuk ne lenne eleg, en sem hordok magamnal mindig Simpsons osszest, de maga a lehetoseg elvetele egy fukcio hianya. Raadasul neha egyszerubb a kartyak gepek kozotti fizikai mozgatasaval adatot cserelni.
Aksi rogzitese azert hatrany, mert fagyas eseten (ami androidnal azert nem pelda nelkuli) nem lehetseges kivenni es ujrainditani a telot (ez egy annyira nomad megoldas, hogy tuti mukodik). Masreszt nincs lehetoseged potakkumulatort hordani, ami ugye nem egy rossz megoldas, tekintve az okostelefonok uzemidejet. Ezert ertem en az egeszet visszelepesnek.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#76) Graphics válasza crhis86 (#73) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy bizonyos tesztben biztos, de ha mára webböngészést nézed, elég siralmas, hogy csak 4 órát megy el úgy a készülék...

Ha ezeket osztod ,szorzod napi használatra, 35 óra viszont nem rossz.

[ Szerkesztve ]

-

(#77) Dottore válasza LouiS22 (#72) üzenetére


Dottore
addikt

Ne nekem bizonygasd a szerencséd.

Nekik mondhatod. Amúgy tedd már meg, hogy beírod a wifi és térerő szavakat is. Nyugodtan megnézheted mi a helyzet a szerencsével a többi fémházas prémium HTC fórumokban is.

(#78) Sundesz válasza Dottore (#77) üzenetére


Sundesz
őstag

Lehet rosszul fogták a készüléket, akárcsak az alma tulajok 1-2 éve. :D De mondjuk ezek szerint akkor az Apple sem prémium gyártó. :F :Y

Brock Samson: Előbb írták, hogy a fizikai gombok egyidejű megnyomásával lehet resetelni a telefont.

Duliee: A 4 óra elég sovány (mondjuk SGS2 24 perccel bírja tovább a böngészést, míg a telefonálás meg 1,5 órával rövidebb rajta). Sajnos az AMOLED zabál fehér háttérnél.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#79) crhis86 válasza Graphics (#76) üzenetére


crhis86
tag

A böngészős eredmény az AMOLED miatt van, többet fogyaszt fehér háttérnél :S (de ez ugyanúgy megvan a milliók által istenített SGS2-nél is)
Látom, megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#80) zso79 válasza Dottore (#77) üzenetére


zso79
őstag

Dottore: Csak ismételi tudom magam :D

"Tanultak a hibabol a sracok, itt ezzel nem lesz gond, ugy mint az Xperia S-nel is, az antennak muanyag alatt vannak :)"

Amúgy meg nyugodtan nézz körül bármelyik gyártó bármelyik készülékének topicjában, ugyanúgy találsz nem kevés bejegyzést wifi, térerő és gps problémákkal. ;)

Zolesz007 :Tudom hogy a 16 az nem egészen 11 valójában, de nekem az is bőven elég lesz. Most a 8-as kártya is bőven megteszi, pedig 1.5 ext4 van rajta, cwm backup és stock rom img is van fent, az összes eddig lőtt képem és számtalan mp3 mellett :)

Brock Samson : Az akksi kivétel meg nem issue reseteléshez, csere akksit meg nem hordok (sőt, nincs is olyan ismerősöm, akinek lenne :D )

crhis86 : az akksi tesztes hozzászólásoddal is lemaradtál, kb. 40-nel :D

[ Szerkesztve ]

(#81) Dottore válasza zso79 (#80) üzenetére


Dottore
addikt

Az összes eddigi fémházas telefonjuknál műanyag alatt van.

Rendben tanuljanak. Szorítok nekik, de nem úgy tűnik. Ezért írtam az első hozzászólásomat.

(#82) Paul119


Paul119
addikt

anyag hsználatra így képeken olyan mint az 5800, jó kis recsegős műanyag ,fu de utáltam azt a telefont is anyám borogass:(

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#83) nuke7


nuke7
veterán

Senki..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#84) AMD Power válasza Paul119 (#82) üzenetére


AMD Power
titán

Nyugodj meg ez nem olyan lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#85) zso79 válasza Dottore (#81) üzenetére


zso79
őstag

Nem úgy tűnik? XDA-n pl. eddig senki nem panaszkodott a jelerősségekre...

(#86) crhis86 válasza Paul119 (#82) üzenetére


crhis86
tag

Inkább olvasd el a tesztet először.

(#87) vicze válasza Dottore (#77) üzenetére


vicze
félisten

Már megbocsáss és végigolvasgattam. kb. user error az összes...
Beltéren nem működik, csak ha be van kapcsolva 3G, hogy legyen a-GPS, de ez szerintem normális.
Gyakorlatilag ezzel a linkkel bebizonyítottad, hogy nincs igazad, szóval saját hülyeséged bizonyítod most?
Wi-Fi-vel az a gond, hogy lent van az antenna és sajna kezeddel árnyékolod, ezért veszít néha jelet. :( Bár velem még sose fordult elő, csak gyengült.

[ Szerkesztve ]

(#88) Paul119 válasza crhis86 (#86) üzenetére


Paul119
addikt

majd el olvasom ha nem telefonról leszek, másrészt maradok inkább lg optimus 3dn :K

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#89) Dottore válasza zso79 (#85) üzenetére


Dottore
addikt

Én sem arra panaszkodtam elsősorban. Azt mondtam, hogy az összeszelés minősége miatt nem prémium. Ez tény. A többit meglátjuk.

(#90) youngboy


youngboy
senior tag

Nekem Desire S van és tényleg akadnak gondok a HTC telefonokkal. Bár hogy a több-e, mint a többi gyártóéval, arról fogalmam sincs.
Dottore ilyenekre nagyon érzékeny. :)
Pl. nekem WIFI jel majdnem teljesen eltűnik, ha a telefon felső részét letakarom. Ezt ugye könnyű, mert fektetve netezés közben így fogná az ember. Én azért meg vagyok elégedve vele. Eleinte software-s gondjaim is voltak, de nem tudom mi okozta őket. A frissítések óta ezek megszűntek.

Mikor megjelent az új sorozat, akkor megnéztem, hogy váltanék e valamelyikre. Hát nem. Most is a Desire S-t venném. A 3,7" is éppen nem nagy. Van előlapi kamera. Több a memória. Elvileg lesz ICS, igaz nem Sense 4, de megleszek nélküle. Ha pedig nagyon kellene, akkor arra is lesz megoldás.

(#91) zso79 válasza Dottore (#89) üzenetére


zso79
őstag

Elfelejtetted hozzátenni, hogy "szerintem" :)

(#92) Dottore válasza vicze (#87) üzenetére


Dottore
addikt

Ahogy gondolod. Nem látom problémának, hogy nem egyezik a véleményünk.

(#93) Brock Samson válasza zso79 (#80) üzenetére


Brock Samson
csendes tag

Hat attol, hogy egyesek nem hordanak potaksit, attol meg lehet az masnak az igenye. Nekem jopar ismerosom hord. Ezzel nem azt mondom, hogy mindeki hordjon, hanem azt, hogy ez megint funckiovesztes. Elozo tudta, ez nem.

Sundesz: Persze van nyomkodos reset, de kerdes mukodik-e minden esetben? Aksi kivetelenel tutibb reset nincs. Elozo tudta ez nem.

Amugy fincsi telo, hardver es szoftver teren is nagyon helyen van, de korabbiakhoz kepest - akarhogy csurik-csavarjak az emberek - bizonyos dolgok hianyoznak. Az, hogy ez egyeseket nem zavar, az megint mas dolog, az szemelyes igeny.

[Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T800), Doogee X5] [i5 2500k, GTX 1050, Intel 530]

(#94) vicze válasza Dottore (#92) üzenetére


vicze
félisten

De az hogy van-e gond vagy nincs az nem egy vélemény. A wi-fi problémás, ezt én is elismerem, de sose volt jelvesztésem belőle, egyszerűen a kezed árnyékolja.
DS-nél még gyártással voltak problémák, ez is tény. Kijelző rosszul illesztve és túl nagy illesztési rés, ezen a QC-n mindenképp javítani kéne valóban, de cserélik is az ilyen hibát. (Nagyobb ostorral kel ütni a kis kínaikat, hogy jól rakják bele.)
A 3.0-al meg az SW is atom stabil lett, remélem a 3.6 is olyan lesz.

@nuke7: SAR-t még az online kézikönyvben se találom, pedig ott benne kéne legyen, de kötve hiszem, hogy 0,4 felett lenne összes eddigi csúcstelójuk 0,3 környékén mozgott.

[ Szerkesztve ]

(#95) 1stror válasza vicze (#69) üzenetére


1stror
csendes tag

modern combat 3:1,4 Gb. Nem beszelve a tegra-s jatekokrol es ugy h egy eve max 500 megas jatekok vtak.Nem tartom elkepzelhetetlennek,h fel even belul 3-4 Gb-osak is lesznek.2-3 ilyen jatek azt buktad a multimediadat mert a bovithetoseg az luxus egy ilyen "premium" kategorias keszukben!A fullHD-s videokrol meg sok megapixeles kepekrol meg ne is beszeljunk.Lehet regen eleg volt a 16 giga telefonba amig nem keezitettek videot full Hdben meg nem voltak x Gb-os jatekok.

(#96) keIdor


keIdor
titán

Tetszik, ahogy az X is.:) Egyedül ezt a tárhelyet és aksit sajnálom, tényleg jobb lenne a 3000mAh meg a 32 26GB hely.
Nekem emiatt az X lesz, a mérete mindenesetre ennek szimpatikusabb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#97) Dottore válasza vicze (#94) üzenetére


Dottore
addikt

Leírtad azt ami szerinted nem probléma szerintem meg az. Szerintem ettől egy telefon nem prémium, szerinted lehet az.

Másként látjuk. Nem gond ez. A lényeg nem az, hogy igazunk legyen.

(#98) vicze válasza 1stror (#95) üzenetére


vicze
félisten

Mesél már el nekem melyikben van nagyobb alapból?
Még SD kártyából is 32GB a max. ennyi erővel, az is megtelíted percek alatt.
Szóval te nem ilyet veszel, ennyi.

(#99) zso79 válasza 1stror (#95) üzenetére


zso79
őstag

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy erre lett kitalálva az androidos készülékek 99%-a, hogy több gigás játékokat pakolj rá?! Ez a trend, hogy most már több száz mega (akár több giga) hely kell egy androidos játéknak szerintem már nevetséges! A fejlesztők tökére kellene lépni és igenis megkövetelni a minőségi kódot :W Ha tényleg elindul ebbe az irányba a dolog, szerintem rengeteg potenciális felhasználót, jövőbeni vásárlót szippant el az "alma", mert ott a politikájuk miatt várhatóan nem lesz ebből probléma...

Dottore: Nagy RESPECT :R

"Másként látjuk. Nem gond ez. A lényeg nem az, hogy igazunk legyen."

[ Szerkesztve ]

(#100) vicze válasza Dottore (#97) üzenetére


vicze
félisten

Akkor szerinted NINCS prémium.
Csak hogy általad felsoroltakat mondjam: iPhone 4 dettó ugyan olyan antenna problémák, 4S aksi problémák, Lumia 800 meg szintén aksi problémák és míg az egyik problémánál cserélik (HTC-s, wi-fi-vel mi a halált csináljanak valahova rakni kell, ha letakarod gyengül, 1x1...), addig a Lumiánál nem hiszem, hogy cserélték, de persze SW-vel orvosolták mostanra nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.