Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) pècsimunkás válasza #86973952 (#2349) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Arra gondoltam , hogy legyen jó a 3G- s tèrerőm . A mostanit kirakom az ablakba , full 3G , 1 m a ház belseje felè , ès Edge :((( .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#2352) #86973952


#86973952
törölt tag

Megcsináltam az összefoglalóban a fejezet/téma címeket is.

DE itt van két példa:

(#2353) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Nézegetem ezt a készüléket és persze a P9-et. Az utóbbi napokban úgy voltam vele, hogy P9-et veszem meg, de ma jobban elmerültem a két készülék tesztjeiben, és meglepetéssel nyugtáztam, hogy a Honor 8 minden sebességtesztben gyorsabb és itt most nem az antutura értem, hanem mindenre általános használat közben.

Ez valóban igy lehet/igy van? Ti is próbáltatok a P9-et is mielött a Honor-ra esett a választás?

Előre is köszi a válaszokat.

The Truth Is Out There --->

(#2354) Dwatti válasza Corsa02 (#2353) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem annyira nem venni észre különbséget, esetleg ha már nagyon belakott volt a P9.
Ha tudsz rá vigyázni vagy kompromisszumot kötsz egy tokkal akkor inkább a Honor 8.

(#2355) nrg_52


nrg_52
addikt

Bocs, ha mar volt, de akad aki ROG modban hasznalja? Mennyi a kulonbseg akkuidoben illetve latvanyban az FHD-hoz kepest? Erezekelheto szemmel a felbontas kulonbseg, vagy 720p-ben sem gaz a kijelzo?

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#2356) belalugosi


belalugosi
újonc

Üdv! Három hete vásároltam meg a Honor 8-at! Nagyon patent, minden szempontból elégedett vagyok vele, csak telefonálni nem tudok. Beszélgetés közben partnertől, helyszíntől függetlenül a hangomat szaggatva, rendszeresen lehalkulva hallja a másik fél. A Huawei ügyfélszolgálat javaslatára gyári reseteltem, nem segített. Elküldtem a szervízbe (Telemax), visszaküldték, cserélték a csengőmodult és a kamerát, gőzöm sincs miért, de a készülék erdeti problémája ugyanúgy megmaradt, képtelenség telefonálni vele, a beszélgetőpartner alig ért valamit. Most megint a szervizbe küldtem, azzal a kéréssel, hogy nyilvánítsák javíthatatlanná, hogy tudjak kérni egy másik készüléket az e-digitaltól. Volt valakinek hasonló gondja? Esetleg valamilyen ötlete, hogy mit tehetek a szervizzel, ha ismét visszaküldik a telefont a hiba javítása nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#2357) #86973952 válasza belalugosi (#2356) üzenetére


#86973952
törölt tag

SIM cserét próbáltál már? Azzal is lehet probléma.

Egyik telefonnál az új NFC -s Voda SIM -mel volt gond, dobálta a térerőt vele. Aztán szoftveresen javították.

(#2358) TerdikBt


TerdikBt
kezdő

Törölték a hozzászólásomat, de leírom ismét. Ez a fólia sem fedi a teljes kijelzőt, akit zavar kerülje!

(#2359) belalugosi válasza #86973952 (#2357) üzenetére


belalugosi
újonc

Új a SIM, még nem próbáltam. Ha a probléma továbbra is marad, akkor csekkolom, köszi!

(#2360) #86973952 válasza belalugosi (#2359) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kérj valakitől másik SIM -et, ha lehet másik szolgáltatótól.

(#2361) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nem is értem, a T-nél nem is lesz fekete? A chat is megszűnt időközben, rá se lehet kérdezni. :W

(#2362) Joachim


Joachim
tag

Újra feltenném a kérdést, hogy: Van-e valaki akinek 64Gb-os változat van és már rootolta?
Ha van ilyen, kérem írjon privátba!
Köszönöm!

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2363) Hoorus válasza osztraksajt (#2361) üzenetére


Hoorus
őstag

Miért ragaszkodsz a T-hez? Annyival olcsóbb lenne előfizu mellé elhozni?

[ Szerkesztve ]

(#2364) Hoorus


Hoorus
őstag

Honor telókra szoktak csinálni Cyanogen romot? Nem bánnám, ha lenne H8-ra majd valamikor. Ez az emui rendszer szerintem túl van bonyolítva. Alapvető dolgokat is van, hogy percekig keresek... :DDD

Stock droidhoz vagyok szokva.. :))

Bocs a dupla hsz-ért..

[ Szerkesztve ]

(#2365) osztraksajt válasza Hoorus (#2363) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, most nekem 30k lenne kompletten (nem részletfizetéssel, ez a vége) komoly céges flottában.

(#2366) malnabokor


malnabokor
senior tag

Milyen hamar várható szerintetek Honor 8 akciózás a hivatalos partnereknél? Legközelebb Black Friday, vagy teljesen random? :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2367) Dwatti válasza malnabokor (#2366) üzenetére


Dwatti
addikt

1 hete is volt a FirstPhone - nál, de mall.hu is ajánlott üzlet.Figyelni kell az oldalakat.

(#2368) Corsa02 válasza Dwatti (#2354) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszi a választ.

Ami még érdekes lehet, hogy a P9-nél 3 antenna van, kettő lent a készülék aljában 1 pedig fent, ez a Honor 8-nál is igy van? Erről nem nagyon találtam infót.

The Truth Is Out There --->

(#2369) #86973952 válasza Corsa02 (#2368) üzenetére


#86973952
törölt tag

2 van.

(#2370) Corsa02 válasza #86973952 (#2369) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm a választ, itt is :)

The Truth Is Out There --->

(#2371) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok! Van valami hátránya (gari idő pl.)ha nem edigital stb. helyről veszi az ember hanem 110-120-ért gsm boltból?

Illetve van olyan tulaj aki használt nexus 5x-et is? Érdekelne a véleményed nagyon. Megtetszett ez a teló nagyon.

(#2372) #86973952 válasza Joachim (#2362) üzenetére


#86973952
törölt tag

Fent van XDA -n, azzal próbálkozz.

FRD-L09, FRD-L19, FRD-AL00, FRD-AL10.

Egyébként nem egy bonyolult dolog.

_________

Viszont kellene majd egy visszajelzés a TWRP-ROOT téma visszaigazolásáról, aztán mehet be ez is a leírásba és lehet élesíteni a fejlécben.

Tesztelés előtt nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#2373) Shyciii válasza Gigicuci (#2371) üzenetére


Shyciii
veterán

Én Nexus 5X-ről váltottam. Pontosan mire vagy kíváncsi?

(#2374) Joachim válasza #86973952 (#2372) üzenetére


Joachim
tag

Köszönöm!
Az unlock és a root valóban nem bonyolult, már jómagam is túl vagyok rajta az SRK Tool segítségével.
Amit szeretnék az egy 64GB-os EU-s változat oeminfo.bin és custom.bin mentése, hogy a jelenlegi CN változatú készülékemből EU-st tudjak varázsolni.
Természetesen nézegetem a témával foglalkozó XDA-s fórumokat is...

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2375) #86973952 válasza Joachim (#2374) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom majd lesz fent az is, csak ahhoz kell egy EU 432 cust -os ROM.

Én mondjuk a parancssoros TWRP flash -re gondoltam, de SRK -val valóban még egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#2376) Gigicuci válasza Shyciii (#2373) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is, ez nagyon megkönnyíti, hogy tudjak dönteni:

1. A menü, alkalmazások, névjegyzék megnyitása érezhetően gyorsabb? Laggolást tapasztaltál?

2. a kamera fókuszálási sebessége az 5x-hez képest

3. 1080p-s videó minősége 5x-hez képest, ill. mennyire rázkódik a felvétel? (Az 5x-nél nagyon..)

4. mennyire melegszik terhelés alatt az 5x-hez képest.

5. akksi jobban bírja? mennyi az átlagos SOT?

kb. ez érdekelne nagyon.

Üdv!

(#2377) Joachim válasza #86973952 (#2375) üzenetére


Joachim
tag

Ebben próbálok segédkezni a topikgazdának (aki egyben az SRK fejlesztője is), no és persze a saját problémámat is megoldaná. :)
Akiket eddig találtam, ők nem kívánják rootolni a telefont.
Mellesleg tényleg egyszerű az SRK Tool használata!

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2378) berek21


berek21
senior tag

Most jött hírlevélben, hogy Honor készülékek - 12% kedvezménnyel. Notebook.hu

LG Velvet eladó!

(#2379) tomboy84 válasza osztraksajt (#2361) üzenetére


tomboy84
tag

Én több szálon próbáltam kérdezni, hogy lesz-e fekete, de mindenhol azt mondták, hogy nem várható.

(#2380) Shyciii válasza Gigicuci (#2376) üzenetére


Shyciii
veterán

1. Sokkal gyorsabb a Honor 8-as a Nexus 5X, 6P-hez képest. Mondhatni ég és föld. Nekem az 5X akkor volt sima működésű, mikor frissen telepítettem. Ahogy belaktam máris laggolt jópár helyen. Az ujjlenyomatolvasója is belassult ha már 2-3 ujjat regisztráltam, míg a Honor 8-asnak meg sem kottyan.

2. Fókuszálási sebessége szerintem ugyanaz. Képminőség nappal ugyanolyan jó, csak más az erősségük. Nexus 5X-nek a vonalélessége kiválló, míg a Honor 8-nak a széles dinamikatartományban és színvisszaadásában remekel. Félhomályban egyértelműen a Honor 8-as jobb nekem. 5X-nek ott a HDR+ ami sokat segít, csak közben a részletességen ront.

3. VIdeózni nem szoktam így ezt passzolom. Azt olvastam, hogy Honor 8-as gyengélkedik videózásban, míg a Nexus 5X viszont erős 4-es, csakhát OIS nélkül gázos ugye. Mivel Honor 8-asban sincsen OIS, így nyilván az is rázkódik ha mozognak vele.

4. 5X nekem elég erősen tudott melegedni főleg játéknál, és ha hosszabban fotóztam (főleg HDR+ esetén): Honor 8-asnál ilyet nem tapasztalok, pedig van rajta átlátszó szilikontok, ami ugye fogja a hőt.

5. No akksi. Ez volt a sarkallatos pont, ami miatt elegem lett az 5X-ből. Az 5X SOT-ja kifejezetten borzalmas. Ahogy néztem ezzel nem voltam egyedül. Nekem erős használattal 3 óra SOT jött ki. Ha visszafogtam magam, akkor ippeg elérte a 3,5 órát. Szal katasztrófa. Ugyanilyen erős használattal a Honor 8-as nekem 5 óra SOT, szal igen nagy előrelépés, pedig az akksija csak 300mAh-val nagyobb, ergo nálam a Nexus, stock rendszer lejáratta magát, úgyhogy nekem ne mondja senki, hogy a stock android mindent visz, mert gyors (frászt), mentes sallangoktól (frászt, irtogattam ki a nexuson is belőle a felesleges dolgokat), akksi ideje ez miatt jobb (frászt).

(#2381) Gigicuci válasza Shyciii (#2380) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszönöm, sokat segítettél. Valószínűleg ez egy jó készülék lesz nekem.

Üdv!

(#2382) yvorl00 válasza #86973952 (#2341) üzenetére


yvorl00
újonc

Privátban írtam, ha nem gond

(#2383) Project: A


Project: A
tag

Sziasztok!

Gondolkozom egy Honor 8-as beszerzésén, de nem szándékozom fejjel menni a falnak így előre gondolkozom.
A telefon kijelzőjére nem szeretnék fóliát tenni, de szeretnék egy olyan tokot ami megóvja a készülék kijelzőjét és felületét, a zsebben és egyéb más tárolórekeszekben való tartásból adódó karcoktól, stb.
Olvastam és találtam erre a célra szimpatikus tokokat, például lefelé nyíló flip tok és miegymás.., viszont a kérdésem az lenne, hogy van-e olyan itt a fórumozok között aki hasonlóan gondolkozott és rendelkezik ilyesféle tokkal vagy tokokkal kapcsolatban tapasztalattal?

Ha igen, akkor kíváncsian várom tapasztalatotokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#2384) Luck Dragon válasza Project: A (#2383) üzenetére

Eddig egy egyszerű belebújos tokban van ami minden áruházban meglelhető. Mind eddig semmi gond nem lépett fel ezáltal.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2385) LaciGSM válasza Project: A (#2383) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Nekem az elején üvegfólia van( Xpro) illetve vettem rá egy gyári Honor átlátszó szilikon tokot! Szépen illeszkedik,nagyon jó minőség! Páromnak Nillkin Nature tokot raktunk rá, szintén első osztályú!Illetve Kínából úton van hozzá 4-5db hybrid tok, ami kicsit masszívabb védelmet ad majd neki:D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2386) nemtabo válasza TerdikBt (#2358) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Én visszavittem az XPROTECTOR üvegfóláiát, mert 2-2-2-2mm-el kisebb volt az előlapi üvegtől. NILKIN szilikon tok van a talón.
Korábban volt Honor 7-em, arra az Xpro teljesen fedte, viszont alukeretes tokot nem is lehetett rátenni mellé.

(Csak halkan kérdezem ismét: Honor 8-on megy vkinek Svox Marikával?)

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#2387) Dwatti válasza Project: A (#2383) üzenetére


Dwatti
addikt

Én is várok egy jó minőségű flip tokra,egyenlöre csak "gagyik vannak" ezeknek hamar felválik a széle. P9 hez hasonlóan lessz a H 8 hoz is "gyári" pl a media markt Huawei standján csak ki kell várni.

(#2388) Dwatti válasza nemtabo (#2386) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem nextgen megy teljeskörü TTS hanggal alapból külön hangmodul nélkül.

(#2389) #86973952 válasza yvorl00 (#2382) üzenetére


#86973952
törölt tag

Láttam, csak még nem volt időm. Félig olvastam el. :)

(#2390) LaciGSM válasza nemtabo (#2386) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Mindegyik üvegfólia beljebb van picit! ez a kijelző üvegének a szél-csiszolása miatt van így. ( a szélére nem ragadna le a fólia) 1-2 nap alatt meg lehet szokni és nem zavaró!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2391) Dwatti válasza nemtabo (#2386) üzenetére


Dwatti
addikt

iPhone 6 hoz hasonlóan nem nagyon lesz szélesebb üveglap rá a lekerekítés miatt. Ahhoz 3D üveg kellene mint az S6 edge.

[ Szerkesztve ]

(#2392) nemtabo válasza LaciGSM (#2390) üzenetére


nemtabo
aktív tag

No akkor visszasomfordálok a xpro-ért :U

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#2393) LaciGSM válasza nemtabo (#2392) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Nálam is van. ha esetleg nem kapsz:D

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2394) ZEROxFF


ZEROxFF
újonc

Sziasztok

Előlapi kijelzővédőt még én sem láttam a megfelelő méretben. Már 5. hete a fent már említett 2-2-2-2 mm-el kisebb verzió van. Ameddig bírja, addig nem is vadászok másra, mire megadja magát csak lesz megfelelő méretben is elérhető.
Hátlapon gyári fólia van, ami szintén milliméterekkel kisebb a szükségesnél (a csomagolásban adnak hozzá mikroszálas törlőkendőt, és egy keretet, ami alapján tökéletesen fel lehet helyezni a fóliát). Ezen kívül van egy N*****n átlátszó szilikon tok (1 hónap után elkezdett bebarnulni a 4 sarka), és egy gyári back cover case (kék). Utóbbit többet használom, mert nem ront a telefon szépségén, minőségi műanyag, tökéletesen illeszkedik, hajlításnak is ellenáll. Hátránya, hogy nem védi a fémkeretet, mivel csak a 4 sarkán illeszkedik.

Én úgy vagyok vele, ha már ennyi pénzt kiadtam a telefonért, nem fogok spórolni a védelmen.
Szeretem tok nélkül is használni a telefont (elsősorban otthon) ezért van rajta fólia is.

Márkanevekkel és boltokkal szándékosan nem dobálóztam.

(#2395) tomboy84


tomboy84
tag

Aki rakott fel fóliát annak a telefon szélén rátapadt rendesen? Tegnap Nillkin tok mellé kapott fóliával és a ma megérkezett Nillkin üveggel is úgy jártam, hogy a fólia egyik széle se tapad rá rendesen. Nem ér ki a szélére, de így sem tökéletes. hiába simítom ottmarad a levegős "keret". Én vagyok ennyire béna?

(#2396) Project: A válasza Luck Dragon (#2384) üzenetére


Project: A
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Luck Dragon: Ez a belebújós tok nem hangzik rosszul, de egy szerethető készüléket megszeretnék óvni.
Okozz esetleg kisebb karcot a kijelzőn illetve a készülékházon ez a fajta tok használat vagy teljesen biztonságos? (gondolok itt a ki\be mozgatásra)
A készülékházra külön szeretnék egy tokot tenni az ujjlenyomatok ellen, - szerinted azzal együtt is elférne az általad használt belebújósba? :)

velekeio: Elgondolkozom az említett készülékházra való tokon, habár nekem az átlátszóság nem képez szempontot. :D

Dwatti: Értem, hát akkor várok még egy picit a flip tokok nézegetésével ha csak időközben nem jön jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2397) LaciGSM válasza tomboy84 (#2395) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Előfordul... ha szerencséd van, pár nap alatt leragad! jártam már úgy...

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2398) Dwatti válasza Project: A (#2396) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem most egy Nilkin kemény mü.a. hátlap tok, kijelző fóliával + egy belebujós börtok sarok 2-3 mm-rel kilog a tokból de ott meg a hátlapi véd.

[ Szerkesztve ]

(#2399) berek21 válasza Project: A (#2396) üzenetére


berek21
senior tag

Gyári flip cover:

http://s.aliexpress.com/AzMrEzyA

LG Velvet eladó!

(#2400) Nordik


Nordik
őstag

Notebook.hu-n 12% kedvezménnyel kapható most 3 napig minden Honor készülék! Ők hivatalos viszonteladok ha jól tudom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.