Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) bajaki válasza Luck Dragon (#2147) üzenetére


bajaki
őstag

Előtte a Speedshop-os átlátszó szilikon tokot használtam. Ahhoz képest azért jóval vastagabb ez a tok, de nem vészes, határeset.

A gombok nyomáspontja rendben van, viszont nehéz megmondani mikor melyiket nyomod éppen, mert teljesen egy síkban vannak, valamint nincs közöttük semmilyen "rés". Legalább a hangerő gombok és a bekapcsoló gomb között lehetne. Igazából csak ennyi negatívumot tudok mondani.

Képeket most másik készülék hiányában nem tudok lőni, de teljesen úgy néz ki a tok, mint a képeken.

(#2152) magich


magich
csendes tag

Hölgyekurak, valahol lehet állítani, hogy milyen képfrissítési rátával rögzítse a videót? Például 720p-nél be tudom állítani valahol, hogy 30, 60 vagy 120 FPS legyen?

(#2153) Dwatti válasza magich (#2152) üzenetére


Dwatti
addikt

Én ezeket a beállításokat találtam meg kamera módban :
Kép1
kép2
kép3

(#2154) Luck Dragon válasza bajaki (#2151) üzenetére

Köszi!:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2155) magich válasza Dwatti (#2153) üzenetére


magich
csendes tag

Köszönöm szépen. Sajnos én sem találtam más egyebet :(

(#2156) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ma néztem a telót és tetszett kékben. Kicsit nyaggattam a kamerát és azért a kamerák körül(elöl/hátul) melegedett rendesen. Ez normális?(MM-ben volt)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#2157) Dwatti


Dwatti
addikt

Akinek a gyári alkalmazással email értesítési hiányossága volt ne feledje beállítani a szinkronizációs időt is ! Akkor biztos jelezni fog !

(#2158) dokee78 válasza Quqesz (#2156) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem normális,P9 videó tesztjében is mondják,hogy a kamera használata esetén melegszik.

(#2159) ronar válasza magich (#2152) üzenetére


ronar
tag

Ahogy nézem 720p-ben csak 30fps vagy 120fps lehet.
A 30fps az alap, honoréknál a 120fps-t úgy hívják hogy "Lassított mozgás", ami a jobbra húzásnál megjelenő menüben van. Amúgy meg RFM :)

(#2160) Potrien


Potrien
senior tag

Ma tapogattam egy ilyen készüléket,de egyáltalán nem tetszett.
Sajnos nem jött be.

(#2161) #86973952 válasza Quqesz (#2156) üzenetére


#86973952
törölt tag

Annyira durván nem szabad forrósodnia, de alapjáraton melegszik a kamera körül. Jellemzőbben inkább videónál.

Én augusztusban szét fotóztam az agyam a horvátoknál P9 -cel és G4 -gyel, előbbi nem sokkal melegedett jobban. Szerintem itt sem szabadna.

Annyi persze biztos, hogy a két kamera kezelés nagyobb hőtermeléssel jár.

[ Szerkesztve ]

(#2162) #86973952


#86973952
törölt tag

A gyári internetes böngésző benne van a gyári ROM -ban? Mert több telefonnál kikerült (vagy bele sem került) a droid 6 ROM -okból és néhányan azt szeretik használni.

[ Szerkesztve ]

(#2163) nrg_52 válasza bajaki (#2146) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszi. Puhabb, vagy kemenyebb fajta szilikon?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#2164) Balázs8


Balázs8
csendes újonc

Sziasztok. Sajnos a helyi euronics-ban elfogyott a honor 8. Melyik bolt/ok vállal/nak háztól házig garanciát?

(#2165) peanar válasza #86973952 (#2162) üzenetére


peanar
senior tag

Nincs benne, legalábbis az eu verzióban nincs. Van helyette Chrome, holott a gyári sokkal jobb. Az eus verzió tele van tömve google alkalmazásokkal ami root nélkül nem törölhető.

(#2166) nrg_52 válasza peanar (#2165) üzenetére


nrg_52
addikt

Legalabb tiltani lehet oket?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#2167) #86973952 válasza peanar (#2165) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gyári internetes böngésző:

A stock browser.apk már nincs benne a gyári ROM -okban, mert már szinte mindenki Google Play -ről letölthető böngészőket használ. Amennyiben mégis a gyárit szeretnéd használni, akkor a következő 3 link valamelyikéről töltsd le, majd telepítsd:

- HiDrive
- Drive
- Mega

Fontos, ha nem menne a telepítés, akkor erre az időre állítsd át az elsődleges tárhelyet belső tárhelyre.

Gyári Egészség app sportoláshoz:

Huawei által készített Egészség applikáció, amennyiben a gyári ROM nem tartalmazza. A következő 3 link valamelyikéből töltsd le és telepítsd:

- HiDrive
- Drive
- Mega

Első indításnál a kért engedélyeket add meg neki, mert nélküle nem fog működni. Más telefonokon, UI -n is működik.

(#2168) Dwatti válasza #86973952 (#2167) üzenetére


Dwatti
addikt

A gyári bôngésző tömörít adatot?

(#2169) Dwatti válasza nrg_52 (#2166) üzenetére


Dwatti
addikt

Igen le lehet tiltani.

(#2170) peanar válasza #86973952 (#2167) üzenetére


peanar
senior tag

Köszi.
Feltettem, működik is, többé kevésbé...nem megy pl. az előzmények törlése sem az előzmények menüből sem pedig a beállításokból. A Beállítások/Kisegítő lehetőségek/Nagyítás engedélyezése sem megy, legalábbis nálam.
Az elsőt az inkognitó bekapcsolásával ki lehet küszöbölni, így nem tárolja az előzményeket.

(#2171) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Készülék vásárlás előtt állok. Honor 8 a kiszemelt példány. Lenne egy pár kérdésem, mégpedig azt olvastam, hogy jó képeket csinál, de nekem az eddigi telefonjaimmal mindig viszonylag sötét környezetben voltak problémák a képek minőségével, itt hogyan teljesít a H8? Esetleg valakinek van egy pár képe, hogy félhomályos, vagy sötét szobában milyen képeket lő? A másik ami aggasztó, hogy az 1080p-s videófelvételt csak 30 fps-ben tudja. Erről néztem anyagokat, és mosódik, illetve szaggat a telefonnal felvett videó, ez így van?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#2172) garrotter válasza bajtokarpi (#2171) üzenetére


garrotter
tag

1080p (16:9) 60fps, a tesztben is írták (és nem rég volt képernyőkép a videó beállításokról).

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2173) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok, van még rajtam kívül valaki akinek nem jött még az autómatikus frissítés 120-ra?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#2174) bajtokarpi válasza garrotter (#2172) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat, ez jó hír. Viszont a tesztek nem tudom miért 30 fps-t emlegetnek. Mindegy is akkor.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#2175) mpeter94 válasza gubisadam (#2173) üzenetére


mpeter94
tag

Nekem sem jött még meg. :(

(#2176) garrotter válasza gubisadam (#2173) üzenetére


garrotter
tag

Még én sem kaptam.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2177) clon válasza gubisadam (#2173) üzenetére


clon
aktív tag

Nekem sem jött (edigi akciós vétel), de nálam nem jelentkezett a fotó hiba.

(#2178) Dwatti válasza bajtokarpi (#2171) üzenetére


Dwatti
addikt

Beltéri kép - félhomályban
Kép

(#2179) bajtokarpi válasza Dwatti (#2178) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm, na ez eléggé rendben van.

battletag: bossi#2666

(#2180) Luck Dragon válasza bajtokarpi (#2171) üzenetére

Nekünk a fotókkal nincs gond. Az 1080P pedig 30/60Fps-re képes. Maga a minősége ténylegesen hagy maga után kívánnivalót, de azért kibírható.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2181) Dwatti válasza Luck Dragon (#2180) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem a lassított felvétellel azért van gondom, telon lejátszva jó de pc-n nem lassít illetve akad.

(#2182) Luck Dragon válasza Dwatti (#2181) üzenetére

Esetlegesen későbbiekben lehet arra számítani hogy kapunk egy frissítést kamera terén?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2183) #86973952 válasza Dwatti (#2181) üzenetére


#86973952
törölt tag

Arra biztos lesz javítás. P9 -en is ez volt. Mármint az akadás nem, de lehet az is SW hiba, ha másnál is van.

peanar:
SD van benne? Nem oda menti a böngészési cuccokat?

[ Szerkesztve ]

(#2184) malnabokor válasza gubisadam (#2173) üzenetére


malnabokor
senior tag

Nekem sem.

És nem is sürgős, mert nekem is rendben van a kamera (edigital) de úgy tudat alatt folyamatosan bosszant, hogy egyes cégeknél (BB, MS, akikkel van tapasztalatom) független készülékekre, vagy (Apple) az összes készülékre ki tudják adni egyszerre, addig itt valaki egy irodában egyesével kattintgatja, hogy épp melyik telefon kaphatja meg? Nyilván nem, de mi értelme van ennyire széthúzni egy frissítési hullámot?

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2185) bajtokarpi válasza Luck Dragon (#2180) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Ez viszont nem jó hír. Nem is értem, hogy egy 130k körüli készülékben nem képesek ezt megoldani? Azért a mai világban nem egy megabrutal dolog, hogy full hd-ban akadásmentesen jó minőségben tudjon egy "felsőkategóriás" készülék rögzíteni! Komolyan mondom vicc, pedig már azt hittem, hogy megtaláltam a telefonomat :-(.

battletag: bossi#2666

(#2186) #86973952 válasza malnabokor (#2184) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én azt nem értem, hogy aki várja, esetleg még problémája is van a kamerával miért nem teszi fel saját maga?

Minden segítség meg van hozzá, ha valamit nem ért, bár elég egyszerű.

(#2187) Dwatti válasza bajtokarpi (#2185) üzenetére


Dwatti
addikt

A videó nem akad, a lassított felvétel pc-n visszajátszva az akad - nálam.

(#2188) bajaki válasza nrg_52 (#2163) üzenetére


bajaki
őstag

Keményebbnek mondanám.

(#2189) nrg_52 válasza bajaki (#2188) üzenetére


nrg_52
addikt

Az a jo.☺

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#2190) Hoorus válasza malnabokor (#2184) üzenetére


Hoorus
őstag

(#2191) peanar válasza #86973952 (#2183) üzenetére


peanar
senior tag

Van benne igen de nem oda menti, azt megnéztem én is. Biztos ami biztos, töröltem az e adatok tárolására szánt mappát, de továbbra is megmaradtak az előzmények.

(#2192) malnabokor válasza #86973952 (#2186) üzenetére


malnabokor
senior tag

Az én esetemben: mert nem az én feladatom lenne megoldani, hanem a gyártóé. Akinek konkrétan problémaja is van a kamerával: a gyártó hibájából és lassússágából fakadóan még saját maga fektessen bele időt és energiát, hogy rendesen működjön egy funkció a friss készülékében? Nem hinném, hogy ez számítana normális alapnak... Ha máshol működik ez normálisan itt miért nekem kell(ene) külön foglalkoznom vele?

#2190 Hoorus: köszönöm szépen, anno én linkeltem be először a fájlt és a frissítés menetét itt a fórumba ;)

Ettől függetlenül tényleg szeretem a készüléket és meg vagyok vele elégedve, illetve még a gyártó is szimpatikus, de 2016-ban frissítések terén szerintem ne ez legyen már normális szint (persze, örüljek, hogy van frissítés :D ).
És hogy kicsit oldjam még a hangulatot, amiért eseleg elnézést kérek: ennyire remélhetőleg egyik Honor tulaj sem lesz elégedetlen :)) link

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2193) TODI1111 válasza Hoorus (#2190) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha ezt felteszem az mindent töröl a készülékről?

(#2194) malnabokor válasza TODI1111 (#2193) üzenetére


malnabokor
senior tag

Porterocka itt nagyon szépen leírta a fissítés menetét: link :) Az első verziónál marad minden.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2195) #86973952 válasza malnabokor (#2192) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kb. 5 perc elfoglaltság, a többit magától csinálja.

Egyébként más gyártónál is többnyire így kell össze vadászgatni, mert a sokadlagos régióba tartozunk. Pl. G4 -re közel 8 hónap alatt 1 frissítés jött Magyarországra. Aki akarta az manuálisan feltette a köztes verziókat.

Nekem egyébként másodlagos, hogy ki mennyire szeret frissíteni. Segítségnek szántam, érdemes élni vele, ha valaki nem szeretne várni vagy rossz a kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#2196) arkone válasza #86973952 (#1535) üzenetére


arkone
aktív tag

Ez mehetne 1. kommentbe, vagy lenyíló menübe.

(#2197) TODI1111 válasza malnabokor (#2194) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszönöm a gyors választ. :R Esetleg nem volna valakinek kedve egy összefoglalót csinálni? Szerintem egyre népesebb lesz ez a topik.

(#2198) Hoorus válasza #86973952 (#2195) üzenetére


Hoorus
őstag

TWRP+ROOT guide-ot nem tudnál össze dobni esetleg? Illetve visszaállítást gyári állapotra rootolt-ból? :))

(#2199) Potrien


Potrien
senior tag

Ma még azt hiszem 12% kedvezmény van az árából a MM-ben kuponra!

(#2200) clon


clon
aktív tag

A Honor esetén ez a 2 éves frissítés mechanika - kiadja tedd fel manuálisa vagy majd hónapok múlva megkapod OTA-n. Van akinek már 1 hete van OTA frissítése pedig ugyanott ugyanakkor vette. Ez egy hiba javítás, nem szépségtapasz egy "elb@szot" kódolás.
Így jön majd az új android Nugat is, van aki megkapja OTA-n más meg tegye fel manuálisan :)

Persze örüljünk, vehettünk volna x2 ennyiért egy mobilminigrill-t is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.