Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) tgb


tgb
senior tag

üdv!Tudja esetleg valaki a Partnero gsm milyen tipust árul,eus,vagy valami kinai cuccot?

az irányár nem félarat jelent!

(#2652) Dwatti válasza tgb (#2651) üzenetére


Dwatti
addikt

1 év bolti garancia miatt felejtős.

(#2653) ronar


ronar
tag

Még nem próbáltam ki mert most érkezett:

Itt lehet kapni:
[link] még 6 napig akciós

(#2654) V@ns válasza ronar (#2653) üzenetére


V@ns
aktív tag

És ez tényleg origi Huawei cucc? Mert akkor azonnal kettőt rendelek :DD

(#2655) osztraksajt válasza V@ns (#2654) üzenetére


osztraksajt
őstag

Érdemes itt belemenni egy kicsit a kínai nevezéktanba:

- Original: Nem azt jelenti hogy eredeti mint ahogy gondolnánk hanem hogy bontatlan, sértetlen gyári csomagolású.

- Geniue: Na ez jelenti azt hogy valóban márkás és nem hamisítvány, klón.

Természetesen erre a dologra előszeretettel rájátszanak a nagy "100% Original" és egyéb hasonló jelzőkkel, de érdemes ezzel tisztában lenni.

De attól még ez konkrétan lehet eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#2656) koxmatyi


koxmatyi
tag

sziasztok egy vagyis két kérdésem lenne a telefonnal kapcsolatosan a cikk videójában láttam hogy felvétel közben 1080p-ben szaggat ez még mindig megvan vagy esetleg sikerült valami frissítéssel kiküszöbölni , fényképező funkcióban van olyan lehetőség mint a samsung s7ben is hogy a két kamera(első,hátsó) egyszerre fényképez tehát látszódik a amit fényképezek meg én is(amúgy melyik csinál szebb élesebb képet ez vagy az s7)?
köszönöm

(#2657) gubisadam válasza ronar (#2653) üzenetére


gubisadam
aktív tag

ezt említettem itt: [link]

jó cucc

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#2658) #86973952 válasza peanar (#2647) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kellene majd akkor erről is egy szösszenet. Illetve egy Topikgazda is, hogy lehessen szerkeszteni a fejlécben lévő összefoglalót. Ne kelljen mindig modit ugráltatni hozzá.

A garanciás módosítással együtt, mert az a téma is kiegészült a 3 hónapos kijelző garanciával.

(#2659) Shyciii válasza koxmatyi (#2656) üzenetére


Shyciii
veterán

Én pénteken hazafelé vezető utat felvettem 1080p 60fps-el, és nem szaggatot.
Két kamerás egyszerre rögzítés nincsen. Értelmét nem látom, max vagizásra biztos tuti lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2660) ronar válasza V@ns (#2654) üzenetére


ronar
tag

a QR kód ellenőrzés alapján eredetinek mutatja

(#2661) V@ns válasza osztraksajt (#2655) üzenetére


V@ns
aktív tag

:R Köszönöm a pontosítást, jogos. :R

(#2662) zupk


zupk
csendes tag

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy ha eredeti Smart Cover tok-ba teszem a készüléket, amin elől van egy kb. a kijelző feléig érő, átlátszó rész, akkor bizonyos funkciókat elérek ezen az átlátszó részen keresztül, pl. bejövő hívást tudok fogadni anélkül, hogy kihajtanám balra a tokot? Azaz, ha ott megnyomom a kijelzőt, működik valami?

Másik kérdésem, hogy kisebb GSM boltokban kapható a készülék 110.000 Ft körüli áron, nem akciózva, hanem állandóan ennyiért. Ha azt olvasom a honlapon, hogy a garancia rendben van, ilyen boltnál vásárolva lehet mégis valamilyen hátránya a vásárlónak? Ok, hogy egy nagy áruházban jobban bízik az ember, de 139.990-hoz képest ez 30.000 olcsóbb, feltéve, hogy nincs valami „apróbetűs”rész, vagy előre nem látható hátrány, pl. hogy nem magyar a menü, vagy ha minőségi gond van, nem úgy kezelik a problémát, mint az ajánlott nagyobb boltok.

(#2663) V@ns válasza ronar (#2660) üzenetére


V@ns
aktív tag

Na, az király :DD
Mindjárt én is neki esek a gúglinak, hátha van róla valami értékelés vagy vélemény.

(#2664) tomboy84


tomboy84
tag

Múlt hét szerda óta vagyok én is Honor 8 tulajdonos. Összességében elégedett vagyok, iPhone 5s-ről váltottam, egyáltalán nem bántam meg, nagyon gyors a telefon. Amit viszont nem értek, hogy itt többen 6-7 órás kijelző időt írtak, de eddig nekem max 4-et sikerült. Az hozzátartozik a dologhoz, 2 kártyával használom, plusz FB&Messenger meg böngészés. Még a kameráját is alig használtam eddig. Normális ez így? Nem várok tőle több nap időt, de azt remélem, hogy ezt nem kell naponta töltenem. Az se értem, hogy egyik este miért merül 10%-ot, másik este 4-et harmadikon meg semmit. Előtte egy hétig használtam egy Redmi 3s-t, ott remekül be lehetett állítani, hogy éjjel energia takarékos üzemmódba álljon a telefon. Itt is beállítgattam elvileg mindent (Energiahasználat szerint csak a Mobilhasználati jel volt használatban az éjjel, wifi, Ébren, és képernyő be nem)), de mégis ilyen merülést produkál.
A másik dolog, hogy hétvégén több Telekomos ismerősöm hívása közben megszakadt a hívás és állításuk szerint rosszul hallottak (Budapestről hívtam őket, párom telefonjáról nem volt ilyen probléma). A hívó kártya az 1-es, szintén telekomos, viszont a mobilforgalom a 2-esen van (Telenor). Más is tapasztalt ilyet, vagy csak pont így jártam.
És a végére egy "nemértemeztmiértnemlehetettmegcsinálni": A zenék között a lejátszási listában tényleg nem lehet sorrendet beállítani, csak az alapból ABC sorrend van?
Előre is köszi a válaszokat, segítséget.

(#2665) tomboy84 válasza zupk (#2662) üzenetére


tomboy84
tag

Én 118e-ért vettem meg akcióban az egyik hivatalos forgalmazónál. Szerintem jobban jársz, ha ezeket figyeled és lecsapsz rá amikor akciós. Ha jól veszem ki korábban leírtakat a 3 hónapos kijelző garancia csak ezekre a készülékekre van. Hivatalos forrást itt találsz: www.honor8.hu
Jelenleg ahogy nézem sehol sincs akció, de az elmúlt két hétben csütörtökön mindig volt valamelyiknél akciózás.

(#2666) spider80 válasza tomboy84 (#2664) üzenetére


spider80
őstag

A telekomos dologhoz: Ha mostanában többször nem jön elő,akkor szerintem ne parázz. Kinnt volt a telekom honlapján is,hogy nem lesz elérhető egész hétvégén az online rendelés(webshop),stb. Hétfő reggel 8-ig. Szóval akár emiatt is lehetett,valamit állitgattak.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#2667) tomboy84 válasza spider80 (#2666) üzenetére


tomboy84
tag

Igen, azt én is láttam és múlt héten volt egy nagyobb gubanc is náluk. Szombaton rövid időn belül 3x is megszakadt a hívásom, meg még egyszer vasárnap reggel. szombaton volt telefon restart is.
Remélem csak véletlen egybeesés az egész.

(#2668) garrotter


garrotter
tag

Sziasztok!

Van ajánlott type-c kábel? Kellene egy az autós töltőhöz és egy rövidebb, lehetőleg lapos kialakítású a powerbankhoz. Egyelőre az 1m-es BlitzWolf kábelt néztem a banggood-on.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2669) tomboy84 válasza garrotter (#2668) üzenetére


tomboy84
tag

Itt volt szó melyek a megbízható kábelek: LINK
Blitzwolfot rendeltem én is, elvileg azok jó minőségűek.

(#2670) garrotter válasza tomboy84 (#2669) üzenetére


garrotter
tag

köszi, nézem.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2671) espista


espista
senior tag

Ma megjött az USB Type C átalakítóm. Eddig minden ok, működik rendesen. A gyorstöltést is viszi.

Romani ite domum!

(#2672) Andrew801 válasza garrotter (#2668) üzenetére


Andrew801
tag

Én sok BlitzWolf terméket használok. Type-C kábelt is, pont kocsiban. Tökéletes.

(#2673) Dwatti válasza tomboy84 (#2664) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem a dual hálózat használata is meríthet többet, (nekem 1 sim van benne ) Este beállítom a ne zavarj üzemmódot , kivételnek teszem azokat akik elérhetnek sürgős esetben + szemvédelem este 7 után bekapcsolva így megvan az 5 órás képernyő üzemidő és vele a 2 naponta töltés.

(#2674) #86973952 válasza tomboy84 (#2664) üzenetére


#86973952
törölt tag

Dobhatnál fel egy fogyasztási statot. Ahol látszik, hogy az egyes programok, elemek mennyit fogyasztottak. Leginkább az eleje érdekes, a fő fogyasztók.

(#2675) Andrew801 válasza zupk (#2662) üzenetére


Andrew801
tag

Általában az ilyen telók szürke importosok. A bolt vállalja a garanciát. Magyar hivatalos szervízben nem fogják fogadni valószínűleg.
Itt is általában 3 szint szokott lenni. Szoftver garancia, bolti garancia és gyári garancia. És itt trükköznek 1-2 évekkel is. Amire 2 év gyári lesz, ugyan úgy 139e lesz az ára vagy drágább.
Szüleimet is behúzták hülyeséggel, hiába mondtam, hogy ne ilyen boltban vegyék (még P8 Lite)...
Mondanak egy nagyon jó árat, aztán szólnak, hogy német nyelvű, de plus 10e és magyar nyelvűt adnak, plus még 1-2 ilyen mese és drágábban vették meg végül, mint normális boltban.
De persze lehet próbálkozni, kinek mi jön be. :)

(#2676) tomboy84 válasza Dwatti (#2673) üzenetére


tomboy84
tag

Ebben bízom én is, hogy a két sim miatt jobban merül. Bár így is jobban bírja mint az iPhone-om, de azért na :) A ne zavarj mód nálam is megy. A szemkímélést nem próbáltam még, de automatizálás nem találtam rá (kapcsoljon be x órakor).

Egyenlőre nagyon sok apróbb hiányosságot találok a EMUI-ban, amit nem is értek, hogy hogy maradhatott ki. Egy hét MIUI után kicsit csalódás. Remélem az 5-ös ezeket pótolja, bár összességében ez még mindig remek vétel

(#2677) zupk válasza Andrew801 (#2675) üzenetére


zupk
csendes tag

Ok, értem, megfogadom a tanácsot, én is így gondoltam valahogy.

Arról tud valaki mondani valamit, hogy az eredeti Smart Cover tok (vagy hasonló konstrukció) átlátszó részén keresztül - azaz becsukott állapotában - lehet mondjuk hívást fogadni? Ha itt ez egy vékonyabb fajta fólia, és a telefon érzékeli, hogy rá van csukva a tok, elképzelhető, hogy tesz a kis ablak aljára, látható helyre egy hívást felvevő ikont és azt megnyomva megspórolhatom a tok kinyitását? Gondolom, ez az átlátszó rész lényege, de lehet, hogy nem…

(#2678) Hoorus válasza tomboy84 (#2676) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem az hiányzik, hogy a havi adat kvótámnak nem tudom a fordulónapot beállítani.. Stock droid is tudta ezt.. Ezt leszámítva nem rossz ez, bár itt ott túl van kicsit bonyolítva..

(#2679) peanar válasza zupk (#2677) üzenetére


peanar
senior tag

Tudomásom szerint az ablakhoz rakja az ikonokat, de ehhez a beállítások, Intelligens aszisztens menüpont alatt be kell kapcsolni az intelligens tok-ot, azon belül is az ablakos tokot.

(#2678) Hoorus a havi adatkvóta forduló napjának állítási lehetősége sajnos valóban kimaradt. Ez a hiba nem Emui-nak tudható be, hisz a h6+ (kínai verzió) lollipop és mályvacukor alatt is tudta. Vagy gyorsan össze csapták a romot és valamiért kimaradt, vagy fordítási hiba miatt kell nélkülözzük, nem tudom, de én is bízom benne, hogy hamarosan javítják, hogy ne kelljen sokáig e cálra egy külső appot használni.

Joachim, meg tudod légyszi nézni, hogy a te kínai verziódban benne van e ez az állítási lehetőség.

(#2680) espista válasza Hoorus (#2678) üzenetére


espista
senior tag

Keress rá a QuickShortcutMaker-re. Én azzal állítottam be.

Romani ite domum!

(#2681) Hoorus válasza espista (#2680) üzenetére


Hoorus
őstag

Letöltöttem, de első látásra nem igazán tudom, hogy mit és hol kellene álítanom a programban. Tudnál ebben segíteni? Köszi :)

(#2682) garrotter válasza Andrew801 (#2672) üzenetére


garrotter
tag

Köszi. Meg is rendeltem (meg 2 átalakított is és a powerbankot is letudtam :D )

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2683) espista válasza Hoorus (#2681) üzenetére


espista
senior tag

Activities/beállítások/adathasználat. Ezt kell először megkeresned. Utána a Try menüpontban. Ez feldobja a "gyári" adathasználat felületet. Itt rátappintva az időintervallumra már tudod azt állítani.
Más. Hol lehet állítani ezt a gyorstöltés dolgot?

Romani ite domum!

(#2684) V@ns


V@ns
aktív tag

Elnézést a hülye kérdésért előre is, de ha nem a gyári kamera appal lövök képeket, akkor is kihasználja az app a dual kamera rendszert?

(#2685) dokee78 válasza V@ns (#2684) üzenetére


dokee78
félisten

Jó kérdés,P9 topikban mit mondanak rá?
Az a topik aktívabb és biztos van tapasztalatuk.

(#2686) Hoorus


Hoorus
őstag

Hívás rögzítésére van lehetőség külső app nélkül? Auto call recordert próbáltam, de nagyon gyengén rögzít. Lenovo-n nagyon szépen dolgozott, de most valamiért nagyon halk... :(

(#2687) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Elképesztően jó az üzemidő. Ha nem nyomkodom a telefont szinte semmit nem merül. Használtam én s7 edge-t néhány hónapig, egy frissités után álló helyzetben merült 25-30%-ot egy nap alatt. Én a mostani szoftvert nem fogom lefrissíteni az tuti.

[link]

Itt járok jelenleg és van hozzá 3 óra 40p kijelzőidő. 5 óra szerintem simán megvan.

Van néhány dolog amit sajnos nem találam még meg.

1. Emelkedő csengőhangra van lehetőség?

2. Mikor elsötétül a képernyő utána nagyon szép háttérképeket kapok a gyáriakból. Erre van valamilyen beállítás? Illetve szerintetek honnan lehetne még ilyen jókat letölteni? Feltennék rá párat, hogy ne legyen unalmas.

(#2688) Shyciii válasza V@ns (#2684) üzenetére


Shyciii
veterán

Milyen appot használnál kameraként, és mi a baj a gyári kamera appal?

(#2689) Dwatti válasza mantequilla (#2687) üzenetére


Dwatti
addikt

Régebben Nexusom is volt ,elején az is mindenben megfelelt és jó volt de a frissítésekkel elcseszték azt is.
Remélem most itt nem ez lesz !
Háttérképekhez : Megjelenés >Háttérképek > véletlenszerű váltás
---------------
Felfedeztétek a "gesztus" funkciókat is ?
Csíptetés - minialkalmazások,egyéb beállítások.
Nyitás két ujjal - rejtett alkalmazások hozzáadása

(#2690) tomboy84 válasza mantequilla (#2687) üzenetére


tomboy84
tag

Azt a mobilhálózati jel kimaradást hogy sikerült összehozni?

(#2691) tomboy84 válasza #86973952 (#2674) üzenetére


tomboy84
tag

Az appokról reggel nem csináltam screenshotot, de az Energiahasználat ez volt. Tegnap mondjuk volt egy erősebb Google Maps, de az éjszakai -10%-ot nem értem.

Kép1
Kép2

[ Szerkesztve ]

(#2692) #86973952 válasza tomboy84 (#2691) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az app -ról kellene. Google Maps gondolom a bekapcsolt GPS -en vagy a neten lógott.

(#2693) mantequilla válasza Dwatti (#2689) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nekem ez ki van kapcsolva és amikor a bekapcsoló gombbal felébresztem a telót mégis kapok egy új hátteret a gyári képekből.

Én az appokat sem szoktam frissiteni ha nem muszáj, szerintem felesleges ha jól működik. Mindig a legerősebb vasra fejlesztenek a tiéd meg belassul. A 7.0-át felteszem esetleg ha jók a visszajelzések de onnantól tovább tuti nem frissítek.

@Tomboy84 Nem tudom igazából, de úgy kb akkor hívhattak amikortól újra van csík. Lehet ezért ilyen jó az akksi. Ha nincs hívás még a hálózatról is levesz :DD

(#2694) tomboy84 válasza mantequilla (#2693) üzenetére


tomboy84
tag

Ha megnézed az én képernyőképem, akkor nálam végig fenn volt illetve fenn vannak. Jó lenne tudni, hogy hogy sikerült.

(#2695) Dwatti válasza mantequilla (#2693) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem mindig ugyan az az egyéni kép a háttérképem. Ha témát váltok és ott nem adom meg újból akkor úgy emlékszem szokott váltogatni .

(#2696) TerdikBt válasza zupk (#2677) üzenetére


TerdikBt
kezdő

Szia!

Hasonló ablakos tokom van, de még nem próbáltam a kijelzőn felvenni a hívást úgy ahogy Te gondoltad, én az ujjlenyomat olvasót használom hívás fogadására a képernyőzár gombot pedig megszakításra. Így ugyebár nem kell kinyitni és a kijelzőt babrálni sem az ujjlenyomatolvasó meg pont jó helyen van ahhoz, hogy ha ránézel ki hív már fel is tudod venni ahogy emeled a füledhez a telefont. Legközelebb ha hívnak kipróbálom megy e az átlátszó részen keresztül a babrálás.

(#2697) mb9 válasza mantequilla (#2693) üzenetére


mb9
csendes tag

Amiről te beszélsz az nem a véletlenszerű háttérkép, hanem a magazin képek váltakozása. Zárt képernyőn legalulról felfele húzva lehet leállítani, illetve a beállításait megnyitni, saját képeket hozzáadni, kitörölni belőlük stb.

Illetve előtte kérdezted, hogy honnan lehet hasonló képeket letölteni, így hirtelen ez a 2 jutott eszembe: papers.co és unsplash.com

[ Szerkesztve ]

(#2698) mantequilla válasza tomboy84 (#2694) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Tényleg nem tudom. Mióta volt egy hívásom azóta nekem is folyamatos a csík újra. Lehet csak rosszul mutatja. Nem hinném, hogy egész nap nem talált hálózatot.

@Dwatti: Én arra gondolok, hogy most jelen pillanatban sötét a képernyő. Megnyomom a bekapcsológombot és a lezárt képernyőn egy galériából véletlenszerűen választott képet kapok. Ha feloldom akkor jön a sima kék háttér. De ha a lezárt képernyőt elsötétítem és felébresztem a bekapcsológombbal egymás után akkor mindig új véletlenszerű képet kapok.

@mb9 tényleg, azta, ezt a menüt még nem is találtam meg eddig, köszi :D megpróbálok még pár ilyen képet letölteni mert nagyon bejön

[ Szerkesztve ]

(#2699) tiszalee4


tiszalee4
csendes tag

Valaki tapasztalta már, hogy ha töltőre rakja a telefont akkor nem gyorstöltéssel tölti az eredeti töltő? Emlékeim szerint (talán a frissítés előtt) ha töltőre raktam akkor kiírta a zárképernyőn, hogy "gyorstöltés" és fenti állapot sávban is két villámjellel jelölte ezt a rendszer. Jelenleg ha felrakom akkor csak sima "töltés"-t ír ki. Most 36%-ról 100%-ra 1óra38perc töltést ír. Ki-mit tapasztalt?

[ Szerkesztve ]

(#2700) yvorl00 válasza peanar (#2679) üzenetére


yvorl00
újonc

Szia,

erre gondolsz?

[Kép]

Nekem is 64 GB kék, kínai változat van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.