Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Érdekes lesz én is ilyen cpu-t tervezek venni. 1300 rpm meg nem sok azt viszont nem értem hogy intel stock hűtő miért csendesebb.

(#2) Graphics válasza F34R (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csendes, a fene se tudja ,hogy sikerült nekik, én a hétvégén raktam össze a Z77 + G850 OEM + i3/i5 gyári rézmagossal, és 25 fok az alap, és a vinyónak nagyobb a hangja mint a gépnek... Pedig most még egy ócska táp van hozzá, de annak sincs hangja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) wolfwood


wolfwood
csendes tag

Várjuk a folytatást, jó kis szerkezet lesz ez a végén. :)

Egy pingvin mindenek felett...

(#4) Casoli


Casoli
őstag

Win alatti fogyasztás érdekelne, mert a saját celeron 430-am szarrá húzva, 1TB winyóval, DVD íróval 45W körül kajál.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#5) mexicanraven válasza Graphics (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem egy H61 US/3S ASRock lapban van egy g620-as CPU, es teljesen halk a PC, pedig van benne ket Noctua venti is, mindketto 12cm-es, 800-on porognek plusz egy FSP350 PNF, de azt nem is hallani.
Alapon viszi a full HD cuccokat, San Andreas is jol fut es ha fullon megeszik 35W korul!
En teljesen elgedett vagyok ezekkel a cuccokkal, remek az ar/ertek aranyuk!
Havernak is nemreg raktam ossze hasoblo alapokon egy gepet,hath par k-val lett tobb, mint ha hasznalt alkatreszekbol epitkeztem volns!

Varom a cikk folytatasat!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#6) Graphics válasza mexicanraven (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon olcsón, nagyon stabil konfig építgethető jelenleg, én is terveztem egy ultra-low Sandy Bridge konfigot összeállítani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) mexicanraven válasza Graphics (#6) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Az tuti!
Lap valami 12k-tol van mar, proci is kb, RAM is 5-6k 4GB, Fractal Design Core 1000 10k korul micro ATX egy gyari legkavaroval, tap 6-7k, a HDD a legdragabb, de az egyeni igeny fuggvenye!

when the sun shines, we'll shine together

(#8) HeavyToys válasza mexicanraven (#5) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Fullon hajtva azért jóval több az mint 35 watt, ha van fogyasztás mérőd, érdemes megnézni. Külföldi teszteken 55-60 köré teszik a rendszer fogyasztását terhelt állapotban, ami még mindig nem sok, de azért több mint a 35 :)

De egyébként tényleg költséghatékony gépeket lehet így építeni! :)

(#9) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tapbol maradhattal volna ajol bevalt hen vonalon, ebben a tartomanyban emejjet celzol jelentos kulomseg van a javara /gln es apn egykuta ebbol a szempontbol/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) Graphics válasza mexicanraven (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Általában még HDD is szokott lenni, de ha megnézed, kb ez a kombó kijön 50-60 körül.
Legutóbb barátnőm gépét frissítettük fel, 20 ezer volt a lap + proc, meg 5 ezer a RAM, és minden más maradt, ház-táp-vinyó, egyedül az ODD volt IDE-s az kikerült, azóta van egy bőven elegendő gépe

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) mexicanraven válasza HeavyToys (#8) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Sorry, en magam nem mertem, nekem a HTPC-s topikban mondta egy srac!;)
Jomagam egy Phenom X4-es konfigrol valtottam es megerte!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#12) Ringman


Ringman
nagyúr

szerintem tfx táp van a microserverben.

nekem egy sapphire h61-es lapom van, ezen van egy mini-pci-e foglalat is (a lap alján)+van displayport+bluetooth is rajta. 3 év garral vettem (csak már régen kifutott termék). azt hiszem 30, vagy 40%ra vettem le a biosban a cpu-hűtő fordulatszámát.
+ 8GB ram, mert olcsó volt, g530 processzorral.

(#13) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Kíváncsian várom a beszámolók végét, hogy mennyiből jössz ki összesen és milyen lesz a fogyasztás - no meg a teljesítmény.

(#14) #92942848


#92942848
törölt tag

asrock server.

Drakulálok... :O :DDD

(#15) SaNyEe válasza Casoli (#4) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Szia.

Mindig kicsit a cikkek előtt járok-kelek úgyhogy ezt már épp meg tudom mondani.
Windows alapjáraton: 33,1W (alapjáraton Windows asztalon figyelést értek nem pedig azt mikor a monitor kimenet NIL :) )
Windows RAID1 szinkronizáció közben 39W

2db 3TB WD green-el egészült ki a konfig plusz egy optikai meghajtóval(átmenetileg)

Egyenlőre mást nem csináltam a géppel mint ezeket a dolgokat megmértem OS telepítés meg RAID szinkronizáció mellett. Feszültség állítgatás egyenlőre nem volt semmilyen téren.

Amint elkészülök mindennel, jövök a házikós résszel, addig egyenlőre pihi. (pár hét)

Ismerőstől sikerült szerezni 2nap futásidejű 3TB-os WD Green-eket (írták, hogy szokott lenni baj velük, de ami pénzért hozzájutottam, és a 2 év garancia ami még van rajtuk .. rögtön lecsaptam a lehetőségre.

-- end of transmission --

(#16) SaNyEe válasza #92942848 (#14) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Mi a baj az ASRockkal az elmúlt 2 évben? Komolyan érdekelne.
(Hasonlóan épületes jellegű hozzászólás mint amiket produkáltál az előző rész topikjában is)

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#17) SaNyEe válasza neduddki (#9) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hi,

Ilyesmit lehet még újonnan is kapni? :))

Konkrétan amiket találtam kisebb teljesítményű tápokat, azok ritkaságszámba mentek mind és drágábbak voltak sokszor indokolatlan mértékben.

-- end of transmission --

(#18) neduddki válasza SaNyEe (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

3rugo szokott olt lenni errefele az ara, nekm 8 gepoemben van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) SaNyEe válasza sing1ep1ayer (#13) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

A végleges ár még kétséges, a jelenlegi HDD árakon horror volna az tuti.

Proci 10,5k
Alaplap 24k
Memória 5k
Táp 8k
2x 3TB WD Green 2 év gar 48k
WHS 2011 0k (MSDN Volume Licence)

Eddig ennyiben vagyok ami a publikus részét illeti, a többit majd a köv részben :)

-- end of transmission --

(#20) PH-User válasza #92942848 (#14) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönjük, Emese! :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#21) Honkydoo válasza SaNyEe (#19) üzenetére


Honkydoo
őstag

Üdv!

Egyetlen dolog, amibe bele tudok kötni az a táp.
Nehogy már ezen csússzon el a kis fogyasztású server project.
Bár az érvelésed hejtálló, hiszen a garancia fontos egy servernél. :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#22) nagysandor88 válasza neduddki (#18) üzenetére


nagysandor88
tag

Miért nem nézed át anit írsz, semmit nem éteni belőle.

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#23) mexicanraven válasza SaNyEe (#16) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem ez a masodik ASRock lapom, havernak is azt szervaltam, ez erte meg legjobban minden tekintetben es az ar mellett a minoseg is remek.
Eddig Giga lapjaim voltak, de az AMD-s konfigom epitesenel azonos tudasnal sokkal tobbet kertek el, mint az ASRock, sot plusz funkciok is voltak.
Adatlapomon levo deszka is 18k volt es van rajta DVI,DSUB,HDMI,Sata3,USB3, kell ennel
tobb?

nagysandor88: O direkt ir igy!

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#24) HeavyToys válasza mexicanraven (#23) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igen, tényleg jók a mostani AsRock lapok. Azonban azért látni, hogy minn spóroltak. Ezt legjobban a most is használt E350-em kapcsán lehetett látni, előtte AsRock lapom volt, de el kellett adnom, azonban tapasztaltam, hogy maga a lap merevsége sokkal kisebb volt, mint a mostani MSI lapomé. Ez az AsRock-hoz képest valóságos szikla. Sajna ez olyan mértékeket öltött, hogy a D-SUB csatiba, az Asrock esetében óvatosan kellett behelyezni a csatlakozót, mert behajlott az egész lap. Plusz az MSI-nél szilárd elektrolitos kondikat használnak, mellette a Military Class szabványnak megfelelő elemek miatt is kisebb a fogyasztása.

((Bár az MSI-t sokan nem szeretik (szintén régi rossz emlékekre gyanakszok), de nálam tényleg atomstabilak, fizikailag is és szoftveres szinten is.))

Viszont, az előnyeit is el kell ismernem, hogy sokkal okosabb volt a ventilátor vezérlése, mint az MSI-nek, mellette rengeteg progit adnak hozzá, ami amúgy fizetős lenne, vagy másképpen nem is létezik. Meg persze a baráti ár. Tapasztalataim szerint legkevésbé háklis a memóriára, vagyis annak típusára.

Amikor állítok össze ismerősöknek gépeket, ha nincs leakciózott MSI, akkor mindig AsRock-ot választok. Igazából nem volt velük soha sem gond, szóval nekem is 2. legjobban preferált márka! :)

(#25) banhammer


banhammer
veterán

"túl vagyunk azon a korszakon, hogy hatszázegynéhány KB memória bárkinek bármire elég"
640 kbyte volt a pontos érték.
Jó régen volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) stol


stol
addikt

Szerintem egy HP Microserver még most is mérföldekkel ésszerűbb választás.

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon off, de hátha:

Adott egy Z77 alaplap + egy G850 proci, 2*1GB memória, winyó, ház , táp stb.
Telepítek win7, folyamatosa bootloop, még csak a kezdőképernyőig se jut.
Telepítek XP-t, Linux-ot , minden fain...

Gigabyte Z77M-D3H... AHCI módban , és már nem tudom mit állítsak :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) SaNyEe válasza Graphics (#27) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Lövésem sincs, mekkora a háttértároló?

-- end of transmission --

(#29) Graphics válasza SaNyEe (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

80GB, volt már particionálva is és úgy telepítve, meg ömlesztve , xp,ubuntu megy

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) SaNyEe válasza Graphics (#29) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Nem tudom UEFI-t használ-e az alaplapod, a boot options-ben be tudod állítani, hogy a DVD mint boot device UEFI vagy AHCI módban bootoljon?

Nálam volt kettő, nálam UEFI-re szükség volt már csak a háttértárolók mérete miatt is.

-- end of transmission --

(#31) Graphics válasza SaNyEe (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A telepítéssel nincs gondom, azt megoldottam a DVD-ről.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) F34R válasza Graphics (#27) üzenetére


F34R
nagyúr

ideinglenesen állítsd vissza IDE-re , csináld meg ezt a lépst [link] és utánna restart - bios újra achi elvileg menni fog.

(#33) Graphics válasza F34R (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha eljutnék a win7-be megtenném :D ,de még odáig se sikerült ezidáig

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) F34R válasza Graphics (#33) üzenetére


F34R
nagyúr

ha IDE-re rakod vissza BIOS ban akkor sem ? lehet neked a Grub is bekavart ha Linux is fent van mellette ,

[ Szerkesztve ]

(#35) Graphics válasza F34R (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

volt, már formáztam a gépet, igaz a BIOS még mindig ír ubuntu-t,
Kéne egy bios reset?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Zotya84 válasza Graphics (#35) üzenetére


Zotya84
őstag

A BIOS mióta írhat ubuntut? nem lehet, hogy a MBR-t barmoltad kicsit össze? A BIOS csak odáig bootol...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#37) Graphics válasza Zotya84 (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én csak telepítettem, hogy az MBR-t hogy barmolta, ez jó kérdés :S

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Graphics válasza F34R (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg sikerült eljutnom IDE módban egy műkődő W7-ig, valószínű a vinyó kavart be azzal, hogy előtte XP volt rajta, és valamiért még régi rendszert akart boot-olni, de semmit se kiabálok el.

Amit küldtél az AHCI enable-t, azt pedig mindjárt megcsinálom, :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Talma


Talma
tag

Pár Watt miatt ne rágd magad.
Nekem van itthon egy DEC alphaserver 4000-esem. TDP-jéről csak annyit mondanék, hogy bár fatüzelésű házban lakom, azokon a napokon amikor renderelnem/videót vágnom kellett, nem gyújtottam be még februárban sem :D

(#40) SaNyEe válasza Talma (#39) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

:DDD
Palominos időkre emlékeztet ez engem meg a 10m2-es kollégiumi szobára :))

-- end of transmission --

(#41) Rolly válasza HeavyToys (#8) üzenetére


Rolly
veterán

jó lenne pontos adat, mert én is tervezem atomos konfigomat lecserélni valami kevesebbet fogyasztóra mert 35-40 W-ot fogyaszt és az havi 1600 Ft körüli költség éves szinten már majd 20.000 ft ... valszeg kicserélem a normál vinyót egy mobil vinyóra ... illetve a táp hangos abból meg laptoptápos megoldást akarok most ...

(#42) HeavyToys válasza Rolly (#41) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem normál vinyóval van a rendszer szerelve + paneltáp. Így az E350 üresjáratban 17-18wattot eszik, terhelten 27W.

(#43) mark77


mark77
tag

Szia!
Köztudottan a szerverek non stop működnek. A boltban kapható, általános célra készült alkatrészek nem szerverüzemre vannak méretezve. És itt nem csak a hőelvezetésről van szó. A hagyományos alkatrészek hamar elérik élettartamuk végét. Főleg a tápegység és a merevlemez.
Kérem mellőzni a különféle városi legendákat. A szerver, és az asztali számítógép nem egy és ugyanaz.
Nem érdemes mókolni a hardverekkel, ha valaki már megtette helyetted, egy szervernek nem kell feltétlenül bivalyerősnek lennie, pláne ha otthoni kiszolgálóról van szó.
Persze az alkotás örömétől senkit nem szabad megfosztani. Jó dolog bütykölni... :DD

A szolgáltatónál nem szerződésszegés ha szervert akasztasz a hálózatukra? Csak naivan kérdezem, mert nem tudom.

Cannibal Corpse

(#44) SaNyEe válasza mark77 (#43) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Miért is lenne baj, ha saját szervert tennék a hálózatunkra, s kifelé az internetre? Mármint ... ami legális az legális ami nem az nem, ennyi :B

A közhidelemmel ellentétben a szerverek sem működnek non-stop :U Még ha erre törekednek is nagyon vannak gátló tényezők:
- Single point of failure
- DR test
- Critical updatek (restart köteles pl nem egy sem kettő)
- Upgrade
- Ártalmatlannak tűnő changek

És még sorolhatnám mi mindennel össze nem futottam ezidáig.

Ellenben kellemesen magas rendelkezésreállás elérhető .. gondolj csak bele a következőbe:
90%
95%
99%
99,9%
99,95%

%, üzemnapok, max kiesés órákban
90% => 328,5 => 876
95% => 346,75 => 438
99% => 361,35 => 87,6
99,90% => 364,635 => 8,76
99,95% => 364,8175 => 4,38
99,99% => 364,9635 => 0,876

99%-ra vakon is be mernék jelentkezni, számomra pedig az már teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#45) Csicsóka válasza Rolly (#41) üzenetére


Csicsóka
őstag

75W-os tégla + paneltáp + Asrock H61M/U3S3 lap + G620 proci + SSD + 2 db. 2.5-ös HDD + 2db wifi + aktív gigabit LAN kapcsolattal idle: 24 W. Full HD lejátszás: 29 W 100% proci terhelésen 44 W. A teljesítménye brutális az atomhoz képest.

(#46) jerry311 válasza stol (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tenyleg fasza cucc, de csak akkor vennek HP microservert ha kellene az iLO.
Illetve ha most epitenek kicsi szervert otthon, nem szolgalna mar evek ota egy sajat epitesu atomos gep.

[ Szerkesztve ]

(#47) jerry311 válasza mark77 (#43) üzenetére


jerry311
nagyúr

Torrentezel?
Az is szerver...

(#48) nemdan


nemdan
senior tag

Nekem jelenleg egy legendás D945GSEJT látja el a szerver feladatokat, de tény hogy nagyon messze elmarad az atomjával már egy 1.6 Ghz-es cerka mellett is.. Következő szervernek + HTPC-nek miniITX lap, esetleg microATX lesz, egy 2 Ghz fölötti celeronnal. :K nyugalmi állapotban aligha több a fogyasztása mint a jelenlegi configomnak.. az kb. 17 watt. Fejleszt az Atom, de elég "nagyok" a hiányosságok.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#49) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv!

Egy ötlet a táp kérdésre.

http://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?cPath=125&products_id=384

Kiveszed a tápot, a házat meg eladod. ;)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.