Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bacsis válasza C4mp3r (#49) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

De akkor mégis mit kéne csinálnunk? Ha már így adódott hogy valamilyen csoda és szerencse miatt kijutott a válogatott... bosszankodjunk?
A pics*ba, ezt is megnyerték :(
Ez így jó vélemény nyilvánítás?
Ezt most halál komolyan kérdem... hogy kéne le reagálnunk?

(#52) C4mp3r válasza bacsis (#51) üzenetére


C4mp3r
addikt

nekem rohadt mindegy ki hogy reagalja le, nem mondtam, hogy bosszankodni kell, biztos van akinek ezzel most my life is complete erzest okoztak. csak ahogy latom itt is ahogy fb kommentekben is megy a fikazasa azoknak, akik kicsit is kritikusabban allnak a dolgokhoz es nem verik a segguket a foldhoz oromukben

(#53) Viszlát válasza Jhonny06 (#47) üzenetére


Viszlát
addikt

1. Az ellenfél bénázása nem elég, illetve nem jelenti a győzelmet, illetve szinte minden gólhoz és győzelemhez az kell, hogy az egyik csapat hibázzon. Na meg az, hogy a másik ezzel tudjon élni, ami szintén nem törvényszerűség.

2. Az első pontban foglaltakat nagyjából mindenki tudja aki háromnál több meccset végignézett. Ezeket kihangsúlyozni egy sok szempontból történelmi jelentőségű győzelemnél a saját országod csapatának érdemei helyett viszont nem az oly előszeretettel emlegetett realitás talaján maradni kategória, hanem szarrágósság. Főleg egy olyan posztnál ami egyértelműen ünneplési szándékkal nyílt. Opcionális megoldás lehet még a kussban maradni, avagy máshol levezetni a frusztráltságot, avagy elmenni a focistopikba elemezgetni.

3. A győzelem ünneplése nem egyenlő azzal, hogy közölünk bárki helyeselné az irracionális építkezéseket, vagy OV megszállottságát ezzel kapcsolatban. A győzelem feletti örömet összemosni ezzel szimplán görénység, illetőleg attól még senki nem nyert meccset, hogy stadionok épültek, meg a pénz sem old meg mindent. Ja és Afrikában ezrek halnak meg naponta víz és élelem hiányában, neked meg ájfónod van, ennyit az erkölcsi piedesztálról.

+1: eléggé övön aluli volt ez, tőled mondjuk nem szokatlan. Vagy csak szimplán ennyire korlátoltan látod a világot kellő információ hiányában és úgy gondolod, hogy aki külföldön él annak a repülőre szálláskor megszűnik minden kapcsolata az országgal. Nem tudom melyik a rosszabb változat...

(#49) C4mp3r: ki előtt ciki és miért? Illetve miért is kéne érdekeljen ez bennünket? Illetve ha már érdekel, akkor az is érdekeljen, hogy sokak szemében ma pont nagyon nem volt ciki magyarnak lenni külföldön. Nyilván ezek az emberek szintén prolik akik csak az alkoholmámorra tudnak gondolni. Vajon a külföldi proli jobb mint a magyar proli?

Sokkal jobb lett volna neked ha csendben maradsz...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#54) C4mp3r válasza Viszlát (#53) üzenetére


C4mp3r
addikt

amerre en jarok sajnos az (usa pl.) lehet, hogy titeket nem erdekel, az meg is latszik az orszagon, hogy a legtobb ember nem nagyon foglalkozik vele. az meg rohadt jo, hogy 1 napra jo volt annak lenni, amit kb. ilyen hamar el is felejtenek en azert nem a focival szeretnem felpumpalni a magyarsagom. a tanacsodat meg koszonom, de sajnos annyira nem erdekelsz, hogy meg is fogadjam. :)

(#55) freeknight válasza C4mp3r (#54) üzenetére


freeknight
őstag

Küldöm az összes többi szájhuzogatónak is! ;]

Egyébként meg nagyon szép győzelem volt. Én annyit vártam a csapattól, teljesen reálisan, hogy a 3 meccs során Dzsudzsi lő majd egyet szabadrúgásból, erre tessék. Szépen, technikásan, jól felépített játékot játszottak, az ellenfél hibáira könyörtelenül lecsapva.
Igazán sajnálom azokat, akik egy pici melegséget sem éreztek a szívükben akkor, amikor a fiúk kirohantak ölelkezni a szurkolókkal az első gól után :)
A második meg egyenesen mesteri volt, topligákban is ritka az ilyen gyönyörű, kapus felett átemelt gól.

Ja, és ehhez a sikerhez semmi, de semmi köze Vikihez, meg a stadionokba pumpált milliárdokhoz, ez kizárólag a remek válogatott és Bernd Storck érdeme!

(#56) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Szép volt. A döntőig most már meg sem állunk! ;]

(#57) Evil Snowman válasza Jhonny06 (#47) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Csak csatlakozni tudok Viszlát kollega véleményéhez. Mi köze Vityesz elmeroggyant stadion építési örületének a válogatott szerepléséhez? Amúgy meg ti választottátok meg anno újra ezt f@szt és állítom, hogy a következő választási ciklusban is ő fog hatalomra kerülni. GG.

Nem baj, okoskodjatok csak, nekem elég hogy több, nemzetközi szaksajtó is pozitívan nyilatkozott a válogatott játékáról. Gondolom nekik is megmagyarázánátok, hogy ők a hülyék csak ti vagytok egyedül a helikopterek.

Slick Hungary surprise ten-man Austria

Messihez hasonlította Szalaiékat a West Ham-edző

(#58) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Értem én mindkét oldalt, hogy mit akarnak mondani. Szép volt, jó volt, de nem szabad feladni a küzdelmet, sem elbízni magunkat, mert a neheze még csak eztán jön. Ahhoz képest, persze, hogy 40 éve az orrunkat sem dugtuk be, most meg meglepően erős ellenfél voltunk az osztrákoknak, hát na. Valami történik.

A stadionokkal önmagukban nem lenne baj, ha a többi sportágat, melyekben az ország ifjai eredményeket érnek el, legalább feleannyira támogatnák.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#59) gyurkikrisz válasza Evil Snowman (#57) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Na igen, mint Messi meg Suarez. Már csak azt nem értem, hogy akkor miért nem ők játszanak topcsapatokban milliós pénzekért :W első komolyabb ellenfél kirekteli ezt a válogatottat, nekem mondjuk elég sokat elmond a magyar fociról, hogy ennyire örülünk annaj, hogy egy gyenge válogatottat képesek voltunk elverni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#60) gzbotii válasza Viszlát (#53) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahogy mondod, ez egy győzelmet ünneplő poszt, aki kritikus akar lenni a fiúk szereplésével, az erre kérem: [link]

(#59) gyurkikrisz: Ausztria 9 győzelem, 1 döntetlen, 0 verességgel zárta a selejtezőket, világranglistán 10.
Magyar szurkoló meg szégyelje magát, ha a döntő előtt mer örülni a csapat sikerének!

Gratula, sikerült más kedvét is elbaszni, hogy látom, egyeseknek semmi sem jó, ez is rossz, sőt...

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#61) djculture válasza gzbotii (#60) üzenetére


djculture
félisten

Szerencsére ez egy fórum és a szabályok betartásával mindenki olyan véleményt mond amit akar, ez nem a szocializmus ahol ha ellent mondtál elvitt a fekete autó. Én egyébként örülök hogy megverték Ausztriát csak ne bízzák el magukat, mert jó lenne még pár ilyen meccset megnézni amikor nem zombiként szaladgál a magyar csapat a pályán hanem összeszedetten szépen focizik.

[ Szerkesztve ]

(#62) gzbotii válasza djculture (#61) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak nem temetésen járjuk a csárdást, meg fordítva...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63) Evil Snowman válasza gyurkikrisz (#59) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Messi-Suarez párhuzamot én is erősnek érzem. Ennek ellenére látom, hogy lövésed sincs a jelenlegi európai válogatottak erőviszonyairól de mind. Nézd meg az osztrákok selejtező eredményeit mielőtt nettó hülyeségeket irogatsz az plénum elött. :K

(#64) Vladi válasza C4mp3r (#52) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mostzmár csak sajnálni tudlak titeket. Ha ennyire nem tudsz örülni a dolognak, akkor minek nézed? Hogy kihúzhasd magad amiért megint bénáztunk. Komolyan kérdem...

(#53) Viszlát:

Igen. Mi ide jöttünk ünnepelni, ők meg nekiállnak fikázni és fújolni. Most tartasz egy szülinapi bulit és akkor a csapat egy része elkezdi neked mondani a buli csúcspontján, hogy nade Viszlát. Holnap meló. Le kell adni a jelentést. Meg különben is 3 milliós adósság van a bankszámládon. Meg öregszel és lassan menjél szűrővizsgálatra. A feleséged meg megint hízott 8 kilót.... érted. A buli közepén.
Erre mit lehet mondani? Paraszt dolog.

(#61) djculture:

Hogynehogynepersze. Csak próbáld már meg a windowst isteníteni a linux off topikban. Ne csodálkozz ha a falálfszán találod magad. Van kultúra meg illem és netikett a világon, csak sokan nem tudnak róla.

(#57) Evil Snowman:

Elmagyarázom. Az a köze, hogy egyesek sportot csinálnak belőle, hogyha valami öröm van, vagy magyar siker, akkor a paraszt addig se érezze magát nyomorultnak. Nehogymár 5 percig örüljön magának, meg másnap duzzadó önbizalommal menjen dolgozni, lepacsizzon az elenségével is, mer akkor a végén még jobb lesz az élete. Ennyi.

Anno egy beteg újságíró a Gyurta Dani aranya után is arról fantáziált, hogyha 210 méter a medence akkor elveszíti. Mert magyarként veszíteni és kínlódni szép és kötelesség. Soha, de soha egy kicsit se jussunk előrébb, mert akkor összedől a világ.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#65) szupermacs válasza Evil Snowman (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Gyerekek, lehet menni és megmutatni, hogy hogyan kéne."

Mert te megmutatnád, hogyan kell ha nem tetszik? :D LOL!

(#66) gzbotii válasza szupermacs (#65) üzenetére


gzbotii
veterán

TE MEGMUTATTAD! AZAZ!!!! MEGVAN!

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Nem tudom mit sírtok. 44 éve veretlenek vagyunk és még gólt se kaptunk:DDD

(#68) ncc1701 válasza Evil Snowman (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmiféle versenyre nem megyek, mert hobbiból csinálom, amúgy informatikus vagyok én is, mint itt gondolom sokan. Ha vki profi, azért kapja a sok pénzt, akkor ne essünk már hanyatt attól, ha jól teljesít, ezért fizetik.
Ezzel nem akarom azt mondani, h ez nem eredmény, ellenkezőleg, meglepődtem azon, amit összehoztak a srácok. :) Gondolom az osztrákok is bekészültek vmi kényelmes 3-0 meccsre oda, de meglepődtek.

[ Szerkesztve ]

(#69) gzbotii válasza ncc1701 (#68) üzenetére


gzbotii
veterán

Kicsit meg.
De a lényeg, hogy a Bajnokok Ligájában is profik játszanak, 10-20-500x annyi pénzért mind a te/én/Misike fizetése, mégis kell valaki veszítsen. Kérdés, hogy ki.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#70) Evil Snowman válasza szupermacs (#65) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

"Érvelésed" - már ha annak lehet nevezni ezt az ide böfögést/hányást - annyira szánalmas, hogy legszívesebben válaszra sem méltatnálak, de kivételt teszek. Az általad kiragadott mondat azon savanyú emberkéknek szólt, akik mindíg mindent jobban tudnak. Erre reagáltam, hogy akkor gyerekek lehet villantani, nem a fotelből ugatni.

De ha érdekel igen megmutatnám, ha lenne rá lehetőségem. 10 éves korom óta fociztam 24 éves koromig több amatőr bajnokságban. 24 évesen volt egy laza tüdő lobectómiám, melyet követően fél évvel már újra játszottam, pedig 20%-al kisebb a tüdő kapacitásom. Gyerek koromban egyetlen dolog szabott gátat annak, hogy elmenjek profi egyesületbe és az a kibaszott szemüveg. Most már kontaklencsével tolom lassan 11 éve, de 30 évesen az esélytelenek nyugalmával játszanék bárhol is profi szinten. Gyerek korban sajnos a kontaktlencse nem volt opció.

[ Szerkesztve ]

(#71) Vladi válasza gzbotii (#69) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez ennyit meg annyit keres xy a sportban mindig marhaság. Max annyi van, hogy egyesek meg túl keveset keresnek az eredményeikhez képest.

Most pl: Messi. Azért az emberiség történelmében max 100 ember játszik ezen a szinten. Ebből max 10 lett focista. Tehát mennyit kéne keresnie?

A forma 1-et szoktam felhozni példának. Mindenki vezethet kocsit. De olyan szinten az emberiség max 0.0000001%-a képes. Akkor?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#72) szupermacs válasza Evil Snowman (#70) üzenetére


szupermacs
veterán

Engem aztán nem érdekel, hogy mennyit fociztál. :) Gondolom téged sem, hogy én mennyit és hol és mikor. Ez egy fórum. Ide hozzászólni járunk és vitatkozni, véleményeket megosztani egymással. Vannak itt jó és kevésbé jó hangulatú beszélgetések is. Szerintem ezen nem kellene felkúrnod magad, hogy vannak megmondóemberek. Mindenhol lesznek. Akkor is itt lesznek az internyeten, ha megnyerjük az EB-t. Aztán mi van? Semmi. Megy tovább az élet. Többségben vagyunk mi, akik ünnepelünk és örülünk. De el kell fogadni, hogy nem mindenki tud örülni. Minden ember más.

Egyébként a legrosszabb érv, hogy mutasd meg, hogy te jobban tudod. Egyszer olvastam itt egy kommentet, amiben az volt, hogy ha neked nem tetszik egy autó, akkor jobbat építesz?

(#73) Evil Snowman válasza szupermacs (#72) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

"Mert te megmutatnád, hogyan kell ha nem tetszik? :D LOL!" -> Ezen kijelentésedre írtam ezt a kis litániát. Erre azt mondod, hogy nem érdekel. Ok. ;)

"Szerintem ezen nem kellene felkúrnod magad, hogy vannak megmondóemberek." -> tudod ezzel az a bajom, hogy évtizedek óta erről szól a magyarság. Hogy sosem jó semmi, mindenben a hibát keresik az emberek. Ahogy nagyapám mondotta volt: Még a szar is ízetlen nekik. ÉS igen felkúrom magam rajta, sőt már kezdek benne megcsömörleni. Semmiért nem tud hálás lenni a magyar, semmiért.

És igen, akik okoskodik, mutassa meg, hogy szerinte hogyan kellene. Nem a gép előtt osztani az észt. A lehetőség mindenki előtt adott. És majd, ha valamit érdemben lerakott az asztalra, akkor lehet bárminemű joga kritizálni azt aki csinálja. Addig ne tegye.

(#74) szupermacs válasza Evil Snowman (#73) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor a kritikusoknak sincs létjogosultsága? Érdekes lenne a zenei/művészeti/irodalmi világ. Ez szinte ugyan az.
Ha az emberek nem mondják el a véleményüket semmiről, sehova nem haladna a világ. Az építő jellegű kritikát pedig illik elfogadni/felfogni.

(#75) Vladi válasza szupermacs (#74) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hagyjuk már. Ne csőrcsavard már. Egyszerűen ide jöttünk örülni, és jött pár okos, hogy elrontsa. Megmondó emberek vannak, jah. Mint te is.

szabonagyurban legalább annyi gerinc volt, hogy távozott. :o

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#76) szupermacs válasza Vladi (#75) üzenetére


szupermacs
veterán

Oszt nem teccik valami? Evvan.
Ki mondta, hogy nem örülök Sherlock? Csak nem bírom a "csináld te is utána" embereket. "Megmondóemberek." :C

(#77) Vladi válasza szupermacs (#76) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Csak nem bírom a"

Oszt nem teccik valami? Evvan.

Várjál, összerakom logikailag:
Jönnek megmondó emberek, akik megmondják, nekik megmondják megmondóemberek és neked nem tetszenek a megmondóembereknekmegmondóemberek. Okés.

bocs, nem összekavartam:
Nem tetszik neked a megmondondóembereknekmegmondóemberekamikormegmondják.

Na így helyes. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#78) szupermacs válasza Vladi (#77) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszi a javítást. Így már frankó lett. :R
Idejön valaki örülni és elsősorban azt említi meg, hogy mennyire nem tetszik neki a megmondóember. Az, hogy én milyen indíttatásból reagáltam ide, már nem is számít. De ha igen, akkor elmondom: mert egyébként is írtam volna, hogy örülök neki, hogy végre nyertünk legalább egy csoportmeccset. Oszt végül már gondoltam mást is hozzáteszek. Na most melyikünk van szarabb helyzetben? Akire reagáltam megmondóember, vagy én aki reagált a megmondóemberre, vagy te, aki reagált a megmondóembernek a reagálójára? Jó lesz ez a topic, csak a posztolót sajnálom kicsit miatta. Inkább offba is teszem mán.

(#79) Vladi válasza szupermacs (#78) üzenetére


Vladi
nagyúr

A helyes kronológia: győzelem - öröm - öröm blogban kifejezése - megmondóemberek megérkezése akik megmondják, hogy neörüljél - agyfelbszás - megmondó embernek megmondás - megmondó embernek megmondó megmondó embernek megmondás, hogy nemegmondja. Itt járunk.

Örül még valaki, vagy azt teljsen sikerült szétvágni? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80) szupermacs válasza Vladi (#79) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha hallottál volna engem tegnap a tévé előtt üvölteni, akkor nem kérdeznéd ezt. Ma sem tudok másról beszélni a melóhelyen. :DDD Csak senki mást nem érdekel sajnos.

(#81) Vladi válasza szupermacs (#80) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én csupa nővel vagyok most körbevéve, de mindenki erről beszélt. :P
Az egyik egy ezrest tett a magyarokra, most örül. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#82) Evil Snowman válasza szupermacs (#74) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Egyetlen probléma van. Semmilyen építő jellegű kritika nem hangzott el.

(#83) Evil Snowman válasza Vladi (#81) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A 3-0-ás magyar sikerre 18,75-ös odds volt. Ha annyi lett volna a vége, akkor most sűrűn anyáznék, hogy nem fogadtam. :DDD

(#84) Vladi válasza Evil Snowman (#83) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is bosszankdok. Ha előre tudtam volna, egy millát ráteszek a magyakra. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#85) szupermacs válasza Vladi (#84) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha előre tudnék mindent, akkor már nem itt lennék a melóhelyen. :D

(#86) djculture


djculture
félisten

Eddig nem tudtam hogy magyar is van az osztrák válogatottba: [link]

(#87) szupermacs válasza djculture (#86) üzenetére


szupermacs
veterán

Na erről néznék kommenteket, hogy mit gondolnak.

Nem is értem, hogy miért gondolják hazaárulónak. Utálom, ha valaki ezzel vádol valakit, miközben semmit nem tud a hátteréről.

(#88) freeknight válasza szupermacs (#87) üzenetére


freeknight
őstag

Alapvetően ezzel nincsen probléma, a mai focit a pénz mozgatja első sorban. Itt meg ugye az is bejött, hogy itthon nem jutott lehetőséghez.
Viszont azon meg akkor ne sértődjön meg, ha a magyar válogatott ellen pályára lépve kifütyülik - a svájc-albán meccsen is ez történt minden svájcban játszó albánnal, tehát a csapat 70%-ával :D

(#89) szupermacs válasza freeknight (#88) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem szép dolog kifütyülni akkor sem. De hazaárulónak nevezni azért a legalja. :((
Szerencséjére nem kellett pályára lépnie. Azért kíváncsi lennék, hogy a válogatottban a csapattársai mit gondolnak most és, hogyan viszonyulnak hozzá.

(#90) Kisgépkezelő válasza freeknight (#88) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Talán ezt megelőzendő nem is küldték pályára. Mondjuk engem annyira nem bánt ez, nekünk is nyertek már rengeteg érmet magyar színekben induló külföldi sportolók. Én szívből szurkolok az összes idegenben játszó magyar származású sportolónak és büszke vagyok rájuk, ha jó egyéni teljesítményt érnek el.

(#92) nemlehet


nemlehet
őstag

Én nem vagyok nagy focidrukker, de a baráti társaságom nagyobb része az, úgyhogy EB láz van és a magyar meccset is néztem több másik meccsel együtt.
Mivel igazából nem nagyon érdekel az egész téma, talán elfogulatlanul mondhatom, hogy szerintem szépen játszott a csapat. Persze voltak hibák, meg sokszor a lelkesedés helyettesítette a tudást, de emlékszek régebbi válogatott meccsekre ahol szinte lassított felvételben mozogtak a srácok, nem volt harc, nem próbálkoztak, csak kóvályogtak aztán hátha eltalálja őket a labda....
Ehhez képest itt harcoltak, abszolut nem éreztem őket lassabbnak mint az osztrákokat, voltak kifejezetten szép megoldások, remekül kezelték a letámadásokat pl az olaszos ha megindul felrúgom megoldások nélkül (gondolok itt az olasz-belga meccsen látottakra). Helyzetek is voltak, egész jól felépítve, voltak időszakok amikor az jóval esélyesebb osztrákokat szinte lefocizták a pályáról.
Azok az osztrákok akik 4-et vágtak a svédeknek idegenben és hülyére verték a selejtező csoportjukat.

A fanyalgókat meg nem értem. A BL döntőben is szar a vesztes csapat és elzavarnátok őket inkább trágyát túrni? Mindig van az egyik csapat akinek jobban jön ki az nap a játék, de azért hatalmas csodák nincsenek. Sokan mai napig nem értik, hogyan tudtak a görögök EB-t nyerni, pedig csak arra a 7 meccsre minden fegyelmet összeszedtek és mindenkit kinyírtak az antifocival. Szépségdíjas gólokkal szórták meg az ellenfelet? Nem. Ők lettek az Európa bajnokok? Igen... Akkor?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#93) G-Guts válasza #20749568 (#91) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Én annak örülnék, ha egyszer nem hajtós focival győzne a magyar focicsapat tétmeccsen, hanem technikás és ötletes, valamint látványos játékkal. Na az jelentené azt, hogy fejlődtünk!

(#94) zoo8800


zoo8800
veterán

Általában véve lefosom a magyar focit, és ezután se fog túlságosan érdekelni, de ennek a győzelemnek azért örültem. :)

rip and tear, until it is done

(#95) letepem válasza Viszlát (#20) üzenetére


letepem
aktív tag

Egyetértek veled teljes mértékben! Szegény sziku kolléga is egy naív eb tippjátékot próbált kezdeményezni és jöttek ugyanígy a hőbörgők. Az 5. hozzászólás-párbajnál feladtam.

Mindazonáltal, egy olyan kis apró örömet okoztak a srácok, nem véletlen, hogy az embersereg kiment az utcára, a nagykörútra. Nem tüntettek, nem törtek-zúztak, boldogok voltak és ünnepeltek. Persze kedves állandó kétkedő barátaink fogukat szívva mormolták az orruk alá, hogy "csak szerencse". Én ott voltam és ünnepeltem, tetszett a játék és végre látom azt, hogy a magyar is képes a 95. percben az életéért futni, ezért van most ott a válogatott ahol, ott az EB-n.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#96) f(x)=exp(x) válasza G-Guts (#93) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A győzelemnek mindig örülni kell! Legyen az nehézkes, csúnya, hajtós vagy akármilyen. Abban viszont egyetértek, hogy nem azért győztünk, mert a focistáink egyik pillanatról a másikra világsztárok lettek és Barcelona szintű játékkal elkenték Ausztriát, hanem taktikusan felépített játékkal, kifutva magunkat a végsőkig bevarrtunk két gólt.
De ha úgy nézzük, már ez is fejlődés. A Hollandia elleni 8:1 sem az eredmény miatt volt annyira csúnya (ez is közrejátszott), hanem azért, mert nem csúsztunk-másztunk a labdáért, csak felmentünk a pályára levezetni. Így persze hogy megalázó kikapni. Mindenki tudja, hogy a magyar foci színvonala a béka feneke alatt van két szinttel. De ha jól meg van szervezve a csapat, akkor mint látható egy meccsre bármilyen szintkülönbség leküzdhető.
Ha valaki nem tudná, az osztrákok nemzeti csapatának értéke kb. 4-5-szöröse a magyarénak. Ez az eredményen nem nagyon látszott meg.

(#97) G-Guts válasza f(x)=exp(x) (#96) üzenetére


G-Guts
aktív tag

A hollandok elleni játék csak azért tűnt úgy, hogy nem csúsztunk-másztunk a labdáért, mert a holland játékosok szimplán egyénileg jóval gyorsabb és futásban strapabíróbb játékosok. (Ráadásul sokkal technikásabbak is, de nem ez most a lényeg) Mindössze érzéki csalódás volt, ha úgy tűnt, hogy nem hajtott a csapat. Ha futsz mint az állat, teljes erőből, de egy jó futó simán lehagy, akkor az egy kívülállónak úgy tűnhet, hogy nem hajtottál eléggé, azért voltál lassabb.

(#98) f(x)=exp(x) válasza G-Guts (#97) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nekem azon a meccsen az tűnt fel, hogy futottunk-futottunk de nem csináltunk semmit. Semmi taktikai szabálytalanság, labdatartás stb..
Persze ettől még igaz amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#99) Evil Snowman válasza f(x)=exp(x) (#98) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ezon a meccsen egy dilettáns edző volt, aki képes volt annyit mondani a félidőben, hogy nem szeretném, ha nyolcat kapnánk és csak dacból is lépjetek nekik oda. Ez aztán kurva motiváló lehetett.

Magyar edzői társadalmat el kell felejteni, már náluk a csapat makákó is többet ér.

(#100) f(x)=exp(x) válasza Evil Snowman (#99) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hát igen, nekem is fület szúrt Egervári félidei "ösztönző beszéde".
Dárdait nem tudom hova sorolod, ő azért elég jó magyar edző. Gondolom németnek vetted.

(#101) G-Guts válasza Evil Snowman (#99) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Így van, le kellene már cserélni az összes őskommunista futball, bazmeg mindig az a kib@szott FUTBALL (állandóan így nevezik a focit) edzőt.

(#102) Evil Snowman válasza f(x)=exp(x) (#100) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Pali (ha nevezhetem így) szakmailag német embernek, származásilag pedig magyarnak tartom valóban. Ezekkel a hányadék magukat "edzőnek" nevezű magyar futóbolondokkal nem lehet egy lapon említeni. Ő az első olyan edző, aki látja, hogy miben jobbak a játékosok és arra építi a taktikát nem pedig egy olyan taktikát akar ráerőltetni a játékosokra, amit nem tudnak technikailag megugrani.

(#103) f(x)=exp(x) válasza Evil Snowman (#102) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hatalmas +1.

(#104) Evil Snowman válasza f(x)=exp(x) (#103) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

(#105) Viszlát


Viszlát
addikt

Egyébként nagyon érdekes látni, hogy a saját nemzetének csapatával mennyivel kritikusabbak az emberek. Kollégáim rendre megállítanak és elismerően nyilatkoznak a Magyar válogatottról, dicsérik a fegyelmezettséget, a támadások felépítését és még Szalaival kapcsolatban is inkább a legyűrhetetlenségét említik mint az átabotaságát. Aztán szóba kerül a saját válogatottjuk és egyből még a hajuk színe se áll jól. :D

[/(#104) Evil Snowman:B] jajjj... :(

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106) Hieronymus válasza Viszlát (#105) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Németországban egygólos osztrák győzelmet vártak.
Az osztrák csapat sajnálata mellett, elismerték a magyar teljesítményt.

A többi meg este kiderül. :)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#107) Doze


Doze
aktív tag

Azért mintha mentálisan más lenne ez a magyar csapat, a nyilatkozatok is nagyon visszafogottak... ha a médiára hallgatnának már rég kicsúszott volna a lábuk alól a talaj...

(#108) Vladi válasza Doze (#107) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez már más időszámítás. A csapat már felnőtt, nekünk is lépést kell tartani. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#109) EczkE


EczkE
addikt

Ott vagyunk a legjobb 16 kozott!

Asszem mindenféleképpen!

(#110) Evil Snowman válasza EczkE (#109) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Most már csak azon kell imádkozni, hogy ne a Németeket kapjuk. :DDD

C csoport első (Németország) játszik az A/B/F csoport harmadikjával. :(

[ Szerkesztve ]

(#111) EczkE válasza Evil Snowman (#110) üzenetére


EczkE
addikt

Legyenek az angolok. :D Legalabb piszkalhatnam fonokot meg munkatarsakat. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#112) Kisgépkezelő válasza Evil Snowman (#110) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem sokkal jobb esélyeink vannak a második helyre, mint a harmadikra, de én még az első helyre is nagyobb pénzben fogadnék.

(#113) EczkE válasza Evil Snowman (#110) üzenetére


EczkE
addikt

Belgakat kaptuk. Lehett volna nehezebb ellenfel is, nem vagyunk eselytelenek. :N

Asszem mindenféleképpen!

(#114) Vladi válasza EczkE (#113) üzenetére


Vladi
nagyúr

"nem vagyunk eselytelenek :N "

:F Tripla tagadás? Jóvan. Lassan hozzászokhatnátok, hogy "jók az esélyeink." :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#115) EczkE válasza Vladi (#114) üzenetére


EczkE
addikt

:F :F :F

Asszem mindenféleképpen!

(#116) letepem válasza Vladi (#114) üzenetére


letepem
aktív tag

Magyar nyelv jellemvonása, hogy értelmezett a kettős-, sőt a hármas tagadás is. Többszörös cáfolat formulája helyes összetett mondatban is.
Tagadást kifejező főmondat után álló mellékmondat állító, illetve tagadó formája is helyes.

Pl.: angol nyelvben a kettős tagadás nem értelmezett (vagy logikai problémákat szül, nagyon mívelt anyanyelviek használják) ,de tudtommal többnyire magyarul társalgunk ezen a fórumon.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#117) Vladi válasza letepem (#116) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jajj közis, hogy mesélsz az anyanyelvemről, olyan cuki. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.