Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dabadab válasza #27483136 (#250) üzenetére


dabadab
titán

Élőben is látni kellene, ezek elég kis képek (a Bruce Willises pl. az eredeti méret negyede).

DRM is theft

(#252) #27483136 válasza dabadab (#251) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nah jó, majd meglátjuk, ha az itteni fiúk is tesztelnek, mire jutnak. Az mégsem egy neten felkutatott valami lesz. Szerintem már a többiek nagyon únják, hogy állandóan kötekedek :)
De így azért sok mindennek utánanéztem, és sok mindent megtudtam.
Nálad is akadozik a PH!?

(#253) FefeeX válasza Oliverda (#237) üzenetére


FefeeX
veterán

Időpont? :) Már készülök ám... :) Egész rend lett a szobában...

(#254) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Elég hülye kérdésem lenne, de meg akarok bizonyosodni az igazságról! :)

Az egyik csaj ismerősöm vett egy házimozi rendszert és hozzá egy HDMI kábelt, amivel összekötötte az LCD tvjét. És azzal a problémával keresett meg, hogy ő azért vette meg a kábelt, mert azt mondták neki a boltban, hogy ezzel majd a tv-műsort is 5.1-ben, a házimozi rendszer hangfalain tudja hallgatni, de nem működik neki.
Én ha jól tudom, ezzel a kábellel nem is fogja 5.1-ben élvezni a tv műsort, mert az sugárzástól függ. Ugye jól tudom? De ő azt mondta, hogy az eladó ezt mondta neki. Ezért szeretnék megfelelő választ kapni erre a kérdésre Tőletek!

Előre is köszönöm!

--Trance 4ever--

(#255) FefeeX válasza joker55 (#254) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, hogy ez mennyire tartozik a témába, az más kérdés... :)

HDMI viszi az 5.1, sőt a 7.1 hangot is. Hogy mit miben és hogy tud lejátszani az már sok mindentől függ. Ha az erősítőn van HDMI, akkor már nem egy olcsó darab --> már vannak beállítási lehetőségek.
Nekem H/K erősítőm van, biza a tévéadást is lekeveri 5.1-be, de ehhez felesleges a HDMI kábel. Tehát érdemes elkülöníteni a dolgokat. Erősítők álatlában tudnak lekeverést, nem lesz besz@ratós helikopterzaj jobbhátulról bal előre, de azért jobb lesz a hangzása. A real 5.1 meg csak 5.1 forrásból megy - a digitális tévén már van lehetőség 5.1 adásra, lásd amcsiban majdnem mindent DD5.1ben adnak a tévében, HDban. Nem haszontalan a kábel, de tévéadáshoz egyelőre nagyjából felesleges. (Analóg adáson sosem lesz DD hang - alapból azért mert a DD a nevében is tartalmazza a Digital szót, ami pont az analóg ellentétje) - ha meg digitális adása lesz, nagy valószínűséggel a tévé úgysem fogja dekódolni (ugye magyarhonban mpeg4 DVB-T tuner kell a földi sugárzás vételéhez, a szatelithez DVB-S stb...) -->
Ha a tévé tudja a kérdéses digitális technológiát, az az egyetlen esélye, hogy a kettő közt a HDMI kábelt ki tudja használni. Amúgy elég az analóg sztereójel küldéshez az RCA is, aztis ugyanúgy lekeveri, a set top boxból meg úgyis külön ki tudja húzni a digitális hangot.

(#256) fordfairlane válasza dabadab (#249) üzenetére


fordfairlane
veterán

HDMI-nél ha hibás a checksum, az egész packetet dobja?

x gon' give it to ya

(#257) joker55 válasza FefeeX (#255) üzenetére


joker55
tag

Köszönöm a választ!

--Trance 4ever--

(#258) dabadab válasza fordfairlane (#256) üzenetére


dabadab
titán

Most kenytelen vagyok megszaggatni a ruhamat, ugyanis marhasagot irtam, nem sima checksum van, hanem hibajavito kod, tehat ha eleg keves bit serult, akkor azt vissza tudja allitani.
Arrol fogalmam sincs, hogy a HDMI szabvany eloir-e valamit arra az esetre, ha nem lehet javitani a csomagon, amit en lattam, ott ugy tunt, hogy a TV eldobta a komplett csomagot.

DRM is theft

(#259) Yhennon


Yhennon
csendes tag

Sziasztok!

Épp most kötöttem össze a HD4850 Ati videjókártyámat HDMI kábelen egy LCD TV-vel,és a következő probléma történt:
(a monitorom egy ettől független DVI-kábelen csatlakozik a kártyához)

a windowsig a monitoron is van kép, meg a TV-n is

a windows bejelentkezésnél azonban már csak a TV-n van kép, a monitoron elmegy!

Belementem az ATI Catalyst Centerbe és kiválasztottam azt, hogy megjelenitse a monitort is...ekkor hajlandó volt betenni a háttérképet, de semmi mást!

Van arra megoldás, hogy teljesen szinkronban mindkét megjelenitőn (TV és monitor) is ugyanazt lássam?

Köszönöm szépen válaszotokat!

(#260) Gyufaaa válasza Yhennon (#259) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Állítsd be CCC-ben a monitorodat elsődleges megjelenítőnek, majd clónozd : jobb klikk a tv-re és asztali egység másolása:HDTV :U

[ Szerkesztve ]

(#261) Morden24


Morden24
nagyúr

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni a következőkben:

Adott egy Samsung T260 TFT, amin található egy HDMI port. Eddig minden rendben is lenne.
Aztán adott egy LG HT903TA házimozirendszer, amin mindjárt kettő is van, természetesen IN és OUT.

A probléma a következő: egy HDMI 1.3-as kábellel szeretném összekötni a házimozirendszert és a monitort annak reményében, hogy hibás PC-m gariintézése alatt is képes legyek egy francos dvd-t lejátszani.
Ellenben megáll a tudomány, mivel nincsen kép. A monitor érzékeli, hogy valami be van dugva, de abban a pillanatban, hogy jelet kéne kapnia, standby-ba megy, és semmi.

A monitor és a kábel is jó, notebook-al sikerült összekötni, és rendben megy a kép hdmi-n át.
A lejátszó is működik, de HDMI-n keresztül még soha semmivel nem volt összekötve.

Ha van valami ötletetek vagy javaslatotok, akkor kérlek, ne habozzatok megosztani velem.

Előre is köszönöm :R

Sectumsempra - For Enemies

(#262) harylmu


harylmu
őstag

Geronazzo Mária :D

Gy.k.: az illusztráció

[ Szerkesztve ]

(#263) partyphoto


partyphoto
tag

Adott egy msi laptop Nvidia9500 HDMI kimenettel és egy Samsung 40B550-es LCD, milyen hdmi kábelt ajánlanátok hozzá elérhető árban?
thx

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#264) Gyufaaa válasza partyphoto (#263) üzenetére


Gyufaaa
veterán

TESCO! Tökéletesen megfelelő. :U

(#265) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Csak most látom,hogy hónapokkal ezelőtt kőkemény vita volt a drága HDMI-madzagok kapcsán... :)
Egy nem túl régi történet...havernak házimozi boltja van és elhozott egy belépőszintű Toshiba DVD-lejátszót egy noname,kb 2500 ft-os kábellel (hogy meggyőzzön érdemes megvenni a lejátszót.).Nekem a dvd-m és a tv-m között egy kb 10000 ft-os Profigold márkájú HDMI van.
A tesztelgetés során meg akart tréfálni,bár erről nem szólt nekem...a Denon DVD-m kábelét kicserélte a hozott noname-re...azonnal feltűnt (Mennyei Királyság-Messina parti kikötő jelenete),de nem tudtam hogy ki lettek cserélve a madzagok,kérdezem tőle,vmit állítottál a TV-n vagy a DVD-n??? :D A színek,a fekete mélységei gyengébbek lettek,és az egész kép szinte "pixeles" benyomást keltett....erre mondja,mit csinált. :)
Pár hónappal ezelőtt hozta a Pio BD51-esét megmutatni egy Audioquest kábellel egyetemben (kb 32000 ft az 1m-es).Lehet hogy itt sokan meg fognak kövezni,de a két kábel közti különbség akkora volt,hogy azóta beruháztam egyre.. :D Nem mondom hogy 3X-or olyan jó mint a Profigold (mert ugye ennyivek drágább),de pl azokat kis recesedéseket,pixelesedést is eltüntette még DVD-lemezek esetében is,amit egyébként az LCD tv-k működési elvének tulajdonítottam.Közben meg szerintem a sz***os hálozati zavarokat szűrte ki... :DD
Ne vegyen mindenki ilyet,de egy komolyabb tudású LCD vagy plazmához(főleg ha nagyobb 40-50" méretű),és egy komolyabb DVD/BD-playerhez ilyenek dukálnak,akkor tudja megmutatni a rendszer mire képes...én is csak azt tudom mondani,akinek kedve van,jöjjön le hozzám,megmutatom.... :Y :Y

(#266) einstein válasza dabadab (#258) üzenetére


einstein
senior tag

Na most akkor dűlőre jutott már a két fél? :)
Ez alapján amit írtál, előfordulhat, hogy gyengébb minőségű kábel is ad képet, és nem feltétlen vannak a hibát egyértelműen eláruló villódzások, képremegések?

(#267) r0hamkuka válasza Tomate (#88) üzenetére


r0hamkuka
tag

Sziasztok!

Megerősíteném korábbi hozzászólókat, h a HQvideos-nál olcsón jó kábelt lehet venni.

itt [link] egy 10m HDMI kábelt 3700-ért és tökéletesen átviszi a 1080p-t

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#268) Blackmate


Blackmate
senior tag

Valaki vásárolt már ilyen kábelt. [link]? Alkalmas ez Full HD-s kép átvitelére? Mindenféleképpen min. 10 m kábelre van szükségem, és ez jó áron van, ezért néztem ki.

MOD: :D read only user, most látom csak az előző hozzászólást :B

[ Szerkesztve ]

(#269) bonga


bonga
csendes tag

Hello!
Sokan írták azt a problémát, ami, sajnos az enyém is:geforce 9600 gt hdmi-hdmi kábel---->kép csodálatos, hang nincs.
Írták válaszban, hogy nem is lesz hang. Ezt nehezen tudom megérteni, mondjuk abszolúte nem értek hozzá, de furcsának tartom, hogy egy videókarit összekötök lcd tv-vel, és nem érem azt el, amit a 2004-ben vásárolt régi géppel elértem rgb-vel, hogy hang is legyen.
Ha hdmi-vel nem tudom átvinni a hangot, akkor mit javasoltok? Olyat is ovastam, hogy van hangkártya a videókártyán...Na jó:
dell optiplex gx 620
geforce 9600 gt
LG 32LC41 tv
Ha valakinek van ötlete, nagyon megköszönöm!

(#271) #27483136 válasza bonga (#269) üzenetére


#27483136
törölt tag

Helló!
Vegyél egy ATI vga kártyát, a HD2000-es sorozattól van rajtuk hangcsip, és az ATI-k felteszik a hangot a HDMI-re.
(pl nekünk egy HD3850-es teszi fel az LG-re, de feltenné a HD2600pro-m is.)

(#272) bonga válasza #27483136 (#271) üzenetére


bonga
csendes tag

köszi a választ! Sajnos most vettük az nvidia-t /tehát nem tudok ati-t/, ugyhogy a vga kábellel kötöttem össze. Köszi mégegyszer!

(#273) vtechun


vtechun
veterán

laptopot rakotottem full hd monitorra hdmi kabellel, es nem rakja ki full screenben a kepet 1920x1080-as felbontas eseten sem, ötlet ? Tehát körben van ilyen fekete keret, a monitor natív felbontása 1920x1080 , ha lejjebb veszem a felbontást akkor a fekete keret nő, és a maradék kép nativan jelenik meg. Ez mi miatt lehet? Driver? Vagy valami hdmivel összefüggő?

(#274) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A minap vettem olcsó aranyozott 1.5M HDMI kábelt, de mikor összekötöttem a cuccokat akkor látom, hogy mikor a bekapcsolom a DVD-t a tv nem vált át mint a Scart-nál.
Mit mondjak kicsit csalódott vagyok.
Ilyen visszalépést nem vártam.
Vagy a drágább kábelek átváltanak?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#275) #27483136 válasza Tigi (#274) üzenetére


#27483136
törölt tag

A TV menüjében kell átváltani. Ez ilyen.

(#276) Tigi válasza #27483136 (#275) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R
Ebből az egy szempontból szomorú vagyok.
Viszont a képminőség részben hála a kábelnek és a jelfelskálázásnak sokkal szebb a kép még divx-nél is.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#277) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,

Van nekem egy nem GV-RX24T256HP-s videókártyám (ami elvileg egy Radeon 2400XT), 1 VGA, 1 Svideo és 1 DVI-I kimenttel.
Hozzá egy LE40A656-os LCD és egy Z5500-as Logitech hangfalrendszer.

1. kérdésem az lenne, hogy miként kössem össze a tv-t a pcvel?
- dvi-hdmi kábellel? (azt hallottam, hogy ez nem olyan biztos megoldás,mint a
- dvi hdmi konverter és hdmi hdmi kábel. Nem tudom ez miért jobb, kérdés, hogy tényleg van-e benne valami?
Vagy legyen sima VGA és akkor a hangot egy sima jack-jack kábellel?
vagy Svideo és ugyanugy jack jack kábel?
Azt olvastam, hogy a jack simán átadja az 5.1-et és szépen is fog szólni.
Vagy a dvi-hdmi kapcsolatban menne a hang is? (vidkártyát néztem, honlapját is (angol) ott az írja megy, de a magyar valami opcionális dologról beszél.)
Vagy a hangot vigyem SPDIF-fel és akkor lesz DTS is? (z-5500-ban van dekoder)

Nagyon nem tudok már kiigazodni és kábeleket vennék akkor, de potyára nem szeretnék.
Előre is köszi a segítségeteket.

krampy

(#278) Gyufaaa válasza krampy (#277) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csá! DVI - HDMI tökéletes mivel a vga-d kiviszi a hangot is! Csak leszeded hozzá a wdm drivert a catalyst honlapjáról és kész. De az úja catalystekben már szerintem benne van. Én is így használom a cuccot. Nagyon klafa, és a hang is jobb minőség sokkal mint jack-el kilőve! :K

[ Szerkesztve ]

(#279) krampy válasza Gyufaaa (#278) üzenetére


krampy
csendes tag

Köszi szépen, akkor mindenképpen kipróbálom!

krampy

(#280) oalex


oalex
senior tag

Nagyából az utolsó 100 hozzászólást végig olvastam.
És én még azt hittem a TV választás a nehéz :W :W

Most akkor milyen kábelt vegyek? -persze ez költői kérdés.
Tudom, hogy ettől érdeke s topic, de mégis kár, hogy nincs konklúzió. Ha bór kóstolás lenne akkor teljesen elmenne, de hogy digitális technológiában ennyire ketté szakadt tábor legyen, az nem semmi.

Engem az tol inkább abba az irányba, hogy "vagy jó egy kábel vagy rossz, de jó, jobb és még jobb nincs", hogy vannak olyan dolgok, amik általánosan bizonyítottak és általánosan elfogadottak. Senki nem vitatja, hogy az LCD nek korlátozottabb a belátási szöge mint a Plazmának, vagy, hogy az LCD jobban mutat a világosban mint a plazma (pedig mind két technológiának meg van a maga tábora, fanatikusokkal meg minden).

Szóval, ha ez valamilyen módon bizonyítható lenne, akkor a sok felső kategóriás "Drága" kábel gyártó már rég publikálta volna azt, olyan formában, hogy azt legalább a szakértők nagy része elfogadja.

Ergo én is inkább a placebo-ra szavazok. Ha arról menne a vita, hogy melyik tv-nek a legszebb a színe, akkor teljes mértékben elfogadnám, hogy "ízlések és pofonok". A szépség természetesen relatív. És még azt sem mondhatjátok, hogy azok érvelnek a mellet, hogy "nagyjából egyformák" akiknek nincs drága kábele. Mert ha példának vesszük (pedig ahogy írtam, a szép az nagyon relatív). Milyen kevés ember látott élőben Pioneer plazmát és még annál is jóval kevesebbnek van olyan otthon. Mégis milyen általánosan elfogadott, hogy Ö a non-plusz-ultra a plazmában (még úgy is, hogy leállította a gyártását). Pedig milyen sok pénz tolhatott az össze konkurenciája (mindenki más) olyan marketing kampányba, hogy ezt a véleményt ellensúlyozza.

Nem tudom, hogy érthető e a hasonlatom.

Na de, hogy vissza kanyarodjunk a témához....

De mégis, milyen kábelt vegyek??? :F

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#281) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Sziasztok!

A lakásfelújítás során beraknám a hang és videókábeleket a falba, viszont a HDMI-hez nem találtam fali csatlakozó aljzatot, úgyhogy azt én "gyártanék" vakdobozból és könyök (pipa) adapterből.

A gondom az, hogy eddig idehaza csak apa-anya HDMI könyököt találtam, nekem viszont a helykihasználás miatt könyök-toldó (anya-anya) kellene, ilyennel azonban egyelőre csak külföldi weblapokon találkoztam.

Nem tudja valaki, hogy lehet-e Pesten valahol anya-anya HDMI könyököt kapni?!?

[ Szerkesztve ]

(#282) #27483136 válasza oalex (#280) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia!
Biztos vannak az olcsó kábelek között is jók. És nyilván vannak a drága kábelek között is egyszerűen "túlárazottak".
Ezzel viszont nem értek egyet: "vagy jó egy kábel vagy rossz, de jó, jobb és még jobb nincs"
Ugyanis ebben az esetben nem lenne szükség hibajavításra. Pedig jó beletervezték, és az plusz elektronika/szoftver, plusz költség. Nem csak itt: a teljes digitális technikában minden területen ott van a hibajavítás. Pedig csak 0 és 1 van.....

(#283) Gyufaaa válasza oalex (#280) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ezt inkább magadban tisztázd, neked melyik érné meg. Ami drága az nem biztos, hogy túl van árazva. Oka biztosan van. Nézd a hardvereket vagy egyéb műszaki cumókat. Nekem egy Samu Plazmám van egy HAMA (tesco) hdmi kábellel összekötve egy 4870-es vga párosításával. Nekem tökéletes. Ha lenne egy Ledes Samsungom, biztos nem venném meg ezt az "olcsó" kábelt, de abban az esetben biztos nem is törném az agyam az áron sem. :U

(#284) dabadab válasza Gyufaaa (#283) üzenetére


dabadab
titán

"Ha lenne egy Ledes Samsungom, biztos nem venném meg ezt az "olcsó" kábelt"

Ami eleg nagy hiba lenne, mert ha rossz lenne, akkor a mostani TV-n is boven latnad.
A HDMI kabelnel a hiba az feltuno, ha rossz, akkor az egy Junosztyon is latszik (latszana, ha lenne HDMI bemenete), tobbek kozott ez lett volna a szosszenetem egyik kozponti eleme :)

DRM is theft

(#285) Gyufaaa válasza dabadab (#284) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Ha lenne egy Ledes Samsungom, biztos nem venném meg ezt az "olcsó" kábelt"

Ezzel csak az lett volna a mondandóm, ha egy ledes tv-re lett volna zsém biztos nem fájt volna kiadnom egy 20-ast egy HDMI kábelért. így nekem ez is megfelel. Vágom amit mondasz, ne érts félre. :DD

(#286) Nmsbalint


Nmsbalint
csendes tag

Sziasztok!

Lakásfelújítás kábelezési szakaszában vagyok. Elő szeretném készíteni a PC-AUDIO-VIDEO összeköttetést.

Egy most kapható középkategóriás TV megtudja azt csinálni, hogy a PC-ből átmegyek HDMI-vel (5.1+kép) a TV-be, majd a TV-ből optikaival egy házimozi erősítőbe? Át fogja adni az erősítőnek az 5.1-et?

Előre is köszi!

(#287) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

az aranyozott hdmi kábel jobb mint a sima?

(#288) dabadab válasza Nmsbalint (#286) üzenetére


dabadab
titán

Erdemes utanakerdezni az LCD TV-s topikban a konkret tipusnak, de elvileg mennie kellene.

DRM is theft

(#289) Noisegate


Noisegate
csendes tag

NEkem volt gagyi és aranyozott márkás kábelem
sokkal élesebben vágnak a pixelek az aranyozott kábellel
de nincs akkora különbség mint az a csinos nö és a Gnómra csinált lószopó olasz K***va között :Y

[ Szerkesztve ]

(#290) Gyufaaa válasza Noisegate (#289) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#291) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Hát igen ha a rendszer működését nézzük elméletileg valóban nem lehetne, DE valóban van ilyen ha a saját szemeddel látnád akkor talán elhinnéd.
Hidd el valóban nem véletlenűl vannak ezek a high end cégek.

(#292) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Bocs nem jó helyre írtam.
sorry! :R :Y :R

(#293) Jégkokó


Jégkokó
veterán

ma vettem egy hdmi kábelt és az lcd tv t a notebookal az istenért nem tudom vele összekötni.Bár nincsen rajta ilyen zavarszűrő bigyó

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#294) Jégkokó válasza Jégkokó (#293) üzenetére


Jégkokó
veterán

Sikerült rájönnöm a hibára, a tv a pc módba volt állítva nem pedig hdmi be, bár a kép nem tökéletes a kép egyik felén van vmi furcsa csík, ami egyébbként normál tv adás közben nincsen ott.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#295) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!!

Akadt egy kis problémám.Configom az aláírásomban:

Ehhez társul 1db 22"-os LG W2261V-s monitor, amit HDMI kábel köt a vga-mhoz.
Vettem egy 5.1-es hangfalrendszert, s mióta használom az alaplapi hangkártya hátsó kimenetét, azóta nincs hang a Monitor hátsó oldalán lévő fejhallgató kimenetén. Ezt használtam játékokhoz, mert fejhallgatóval küldöm.

Hogyan tudok válltani a monitor kimenete és az alaplapi 5.1 imenetek között?
Kicsit idegölő és egyenlőre nem találok rá megoldást.

Bármilyen megoldási szisztéma érdekes lehet, még ha nem is műxik.
Előre is köszi mindenki hozzászólását, aki segíteni próbál nekem

Üdv: Borat

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#296) #27483136 válasza borat26 (#295) üzenetére


#27483136
törölt tag

Az alapértelmezett hangeszközt tudod váltogatni a hang beállításoknál. Néhányat kell kattintani hozzá.

Pl win7:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#297) Dictator^


Dictator^
veterán

üdv.

lenne egy problémám, egy aranyozott végü dvi - hdmi és egy hdmi - hdmi kábellel.

a problémám az, hogy a dvi - hdmin szép a kép, a hdmi - hdmin viszont eléggé világos, és sárgás.

radeon 4890 + samsung le32a551.

váltogattam a kábeleket, és sokkal szebbek élethübbek a dvi-hdmivel.

elvileg minőségileg , ugyanannak kéne lennie.

help? mit csináljak, hogy hdmi hdmi-n ne legyen sárgás és világos képem nagyon..?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#298) Dictator^ válasza Dictator^ (#297) üzenetére


Dictator^
veterán

a problémámba van előrehaladás, egy hdmi-dvi átalakitóval, sikerült megnéznem egy másik kábellel igy ugye a hdmi slotomat a videókarin, és igy a jó kábelnek is sárgás a képe.

mi lehet a gond? nincs rendesen bent a videókártya? nem megy bele rendesen a kábel? megéri emiatt gariba vinni?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#299) dabadab válasza Dictator^ (#298) üzenetére


dabadab
titán

Szinte 100%, hogy vmi beállítási gond lesz, kontakthiba vagy hasonló nem tud ilyet okozni.

DRM is theft

(#300) Dictator^ válasza dabadab (#299) üzenetére


Dictator^
veterán

üdv.

na megint lépegetek előre.

most az van, hogy a hdmi hdmi kábellel, bootolásnál szép fekete képernyőm van, (amugy kb egy zöld-sárgás fátyol tudható be amikor szar) viszont ténylegesen a windowsba érve fogad a zöldes sárgás fátyol. állitottam egy felbontást, és jó lett, szóval 1920x1080ba gebaszol.

csak jelenleg kifutottam az ötletekből ...

kontakthiba kizárva, a házból kivágtam egy rést, hogy a hdmi kábel szépen feküdjön be. eddig egy picit kintebb volt, mert ugye a 4890 két slot helyet is elvisz hátulról.

Color pixel format: RGB 4:4:4 pixel format pc standard full rgb-re váltva, végre van megint fekete szinem, viszont nem gond ez, hogyha erre váltok?

ycbcr 4:4:4 -esen volt eddig, color pixel formatba , ati catalys control centerbe.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.