Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) feri1


feri1
aktív tag

Vagy van még a gépen Displayport és azt a tv HDMI-vel összekötni.

Melyik ad jobb minőségű képet és hangot?

(#702) liszi70 válasza feri1 (#700) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt bátran megveheted.

(#703) Daralo:)


Daralo:)
tag

Hali!
Miért nem találok sehol HDMI 2.0a kábelt.
Ezen megy át a HDR tartalom csak és egyszerűen sehol semmilyent nem találok..
Elviekben nem jó a szimpla 2.0 HDRhez.
Valaki ötlet?

(#704) emzeperix válasza Daralo:) (#703) üzenetére


emzeperix
tag

Azért, mert a sima 2.0-ás kábel jó hozzá.

[link]

(#705) kokov


kokov
tag

Sziasztok!

20méteres HDMI kábel mennyire necces?

Költözés előtt állok, nézegetem-nézegetem, de csak egy 20 méteres HDMI 1.4 kéne a VGA és a projektor közé, hogy ne kelljen vésni. Ez még szokott menni csont (jelerősítő) nélkül? Látom a 30-as kábelre már tesznek.
Mennyire necces a feszültségesés 20 méteren? Gyakran okoz gondot?

Gondolom, ha van ilyen hosszú passzív kábel akkor ... vagy ne gondoljam? :)

(#706) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Sziasztok!
A TV-t szeretném összekötni a laptoppal. A TV-n hdmi van, a laptopon displayport. Úgy tudom minden szabványnak van megadott maximum hossza. Most akkor, ha lesz egy ilyen kábelem a fenti felállással, akkor az minek számít? :F Milyen hosszút vegyek majd ebből? Vegyek vegyes végűt, vagy hdmi-hdmi-t és plusz átalakítót a displayport-hoz? :F
A másik kérdés pedig inkább displayport-os, de gondolom azért ismeritek azt is. Elvileg a notimon 1.2-es verzió van. Úgy tudom az már szállít hangot is. Így kellene már lennie hangnak is a tv-ben. :U Jól tudom?

Köszi! :)

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#707) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

Sziasztok!
Vettem egy xbox one-t. A gond, hogy a monitoron nincs hdmi bemenet csak dvi. Ha veszek egy hdmi dvi kábelt lesz hangom a monitoron? Vagy a DVI hang jelet nem képes tovább adni?

(#708) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Szükségem lenne HDMI kábel tanácsra.
A korábbi kábelemmel a régi tv tök jól ment. de az új tv-n akad a kép :S haver mondta hogy vegyek új kábelt mert régebbi szabványos a kábelem.

Milyet javasolnátok?
olyan 10m-re lenne szükségem.
Köszönöm szépen
Üdv

(#709) Bacusuz


Bacusuz
őstag

úgy látom ez a topik enyhén haldoklik.
Hová írjak ha hdmi kábeles kérdésem van?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#710) liszi70 válasza Bacusuz (#709) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ide. :) Mit szeretnél tudni?

(#711) Bacusuz válasza liszi70 (#710) üzenetére


Bacusuz
őstag

hdmi kábelt kéne vennem egy full hd hangszórós monitor és egy hdmi 2.0 vga-közé.
hdmi 1.4 elég?
gyártmány, aranyozott stb fontos?
ront valamit ha 1, 5 m hyett 2 m veyzek?

közben rendeltem delockot hdmi a-a , 1.4 aranyozott csatis jó lehet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#712) liszi70 válasza Bacusuz (#711) üzenetére


liszi70
nagyúr

"hdmi 1.4 elég?"

Elég, de valós High Speed legyen, mert attól, hogy a leggagyibb kábelekre is ráírják, hogy 1.4, meg High Speed, attól még nem biztos, hogy az. Tévedések elkerülése végett, a 2.0 szabványhoz sem kell feltétlenül 2.0-ás kábel. Ami nincs is egyébként, mert az 1.3, 1.4, 2.0 stb. az nem a kábel, hanem az átviteli szabvány jele.:)

"gyártmány, aranyozott stb fontos?"

Nem szabad a leggagyibbat megvenni, a hibaszázalék, megbízhatóság, garantált sávszélesség miatt. Az aranyozás a korrózió megelőzése miatt van, az arany nem korrodál. De a leggagyibbakat leszámítva már szinte az összes aranyozott.

"ront valamit ha 1, 5 m hyett 2 m veyzek?"

Nem. De ha nem szükséges hosszabb, akkor minek? :)

"közben rendeltem delockot hdmi a-a"

Hát akkor már nem mindegy ez az egész??? :D

Én a kácsa saját márkás kábeleit szoktam ajánlani, megbízhatóak, nem drágák, és hiba esetén cserélik is.

[ Szerkesztve ]

(#713) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Sziasztok

A tv-n van 2 db hdmi csatlakozó és a kettes számuba csatlakoztatom PC vagy az xbox kábelét akkor hiányzik a képből Egy egy centis keret 1080p-n ( pont annyi hogy a panel nem is látszik) 1680x1050 re állítom akkor jól látszik minden )csak igy meg csunyább a kép a betűk homályosabbak mosottak. Van erre valami megoldás? Meg mitől lehet ez?
Lehetséges hogy a tv-n a másodlagos hdmi csatlakozó nem bír annyit mint a fő??

[ Szerkesztve ]

(#714) Bacusuz válasza liszi70 (#712) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm
a delocknál elég sok féle kábel volt,saját honlapjukon választottam ki.
remélem nem csomagolják át,így is elég bosszantó, hogy veszek egy ips-monitort és nem adnak hozzá csak d-subot.pontosan ezt rendeltem:84407
köszi az infokat

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#715) BeeNiTTo válasza BeeNiTTo (#713) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

A kábel volt rossz!

(#716) 82Splinter


82Splinter
csendes tag

Sziasztok! Egy régebbi Sony Bravia tv-hez vásároltam egy HAMA hdmi kapcsolót, mivel a tv-n csak egy kimenet van. A kapcsolo egyes állásában lévő csatin a upc box van, a másikon pedig egy v10-es médialejátszó. A upc vel minden ok, mindegy hogy melyik aljzatba dugom(1es vagy 2-es), azonban hiába kapcsolom át a v10 re, se kép, se hang.... váltó nélkül, pedig tökéletes működik.Ez valamilyen màsolás védelmi mizéria, vagy mi lehet a baj??
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#717) InfiniteReality válasza SlayerPrince (#707) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A DVI-on alapból nincs hang, így HDMI-DVI kábellel nem fog menni. Azon a monitoron valószínűleg még kis jack csatlakozónak kell lennie, ha egyáltalán képes hangot kiadni.
HDMI és DisplayPort tartalmaz hangot is, a DVI nem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#718) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Index cikk alapján kérdezném, hogy mi különbség van hdmi 2.0 és 2.1 kábel között? Létezik, hogy kizárólag a 2.1-es kábelen megy át a 4k/60fps+hdr miközben a 2.0 kábelen csak választási lehetőséget kínál fel a televízió, azaz 4k/60fps vagy hdr? Nem az interfész dönti el a sorsát ezeknek a beállításoknak?

mod: ehun-e: Ez a világ legjobb tévéje?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#719) dabadab válasza BITBOYS (#718) üzenetére


dabadab
titán

1. Az említett TV-n HDMI 2.0 port van.

Itt tulajdonképpen vége is a történetnek :), de:

2. A 2.1-ben bejövő "dynamic HDR" valamivel több sávszélességet fog igényelni, mint a 2.0 HDR-e, de a 4k@60Hz felbontás minden csellentyűcskével együtt is menni fog a 18 Gbites 2.0 kábelen is.

3. A 2.1 tényleg specifikál új kábelt, 48 Gbit átviteli sebességgel, de egyelőre ennek házimozis vetülete egyáltalán nincs.

DRM is theft

(#720) BITBOYS válasza dabadab (#719) üzenetére


BITBOYS
addikt

Örülök, hogy Te válaszoltál :) Le is zárult a történet. Köszi :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#721) dabadab válasza BITBOYS (#720) üzenetére


dabadab
titán

Lehet, hogy lassan ideje lenne frissíteni a FAQ-t :D

DRM is theft

(#722) BITBOYS válasza dabadab (#721) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mikor indítottad igazi hiánypótló írás volt, valóban ráférne egy frissítés :D
Lehet a DP-ot is érdemes lenne beleszőni :) Nem is értem a komolyabb televízióknál miért nem tesznek legalább egy darabot a hátlapra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#723) Hop3fish


Hop3fish
újonc

Sziasztok!
Szeretném PC-met összekötni 4k tévémmel 15 m-es távolságban (falban vezetve) úgy, hogy a 4k jel át tudjon menni.
Milyen kábel az ami ilyen hosszban ezt meg tudja oldani, illetve hol lehet kapni? Ha esetleg nincs milyen egyéb megoldás lehet még jó?
Üdv.

(#724) ruzsass


ruzsass
tag

Sziasztok,

adott egy Samsung laptop aminek a HDMI kimenete nem támogatja a 4K-s átvitelt ezért szeretnék egy HDMI 2.0-s Acer 4K-s monitort meghajtani. A laptopnak 3.0-s USB csatlakozói vannak nem Thunderboltos.
Két fajta megoldást találtam rá az egyik és jóval drágább(~25-30 ezer Ft vámmal, szállítással), hogy a USB3.0 type A kimenetre kapcsolható adapterek vannak, amik átalakítanak HDMI 2.0-ra ez tiszta sor bár sajnos ezeket Magyarországon nem árulják, legalábbis én nem találtam ilyet.
Léteznek viszont USB 3.1-es type C csatlakozós adapterek amelyek jóval olcsóbbak kb. 11ezer Ft. Ezeket elméletben USB 3.0 type A apa USB type C anya átalakító adapterrel a géphez lehetne csatlakoztatni. Van esetleg valakinek ilyennel tapasztalata, működhet ez a módszer?

Találtam egy cikket amely szerint a HDMI Alt mód lehetővé teszi a natív jeltovábbítást passzív HDMI Type-A és USB Type-C csatlakozókkal ellátott kábelen keresztül.

(#725) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne,hogy egy Hdmi kábelről honnan lehet felismerni,hogy 1.2 vagy 1.3 vagy 1.4 mert néztem az írásokat rajta kifejezetten nem láttam ezt ráírva.

(#726) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni!

Van egy Panasonic ex780-as TV-m, amit rákötöttem a számítógépre, eddig egy régi 1.4-es HDMI kábellel.
Igazából minden működött, kivéve ha 2160p-s filmet indítottam el a gépről és a tv-n ment, ott kicsit mintha akadozott volna és utánaolvastam, hogy a normális 4k tartalom átvitelhez 2.0-ás hdmi kábel szükséges.

Vettem is egy 5m-es sandberg 2.0-ás hdmi kábelt, 5k volt, tehát nem az olcsóbbik fajta. Van kép, gyönyörűen viszi a 2160p-s filmeket, minden akadás nélkül, azonban....

A TV, ha kivan rakva a pc, játék, film, netezés közbe vibrál. Teljesen random, hogy milyen időközönként van, hogy a két vibrálás között eltelik 20 sec vagy 1-2, de vibrál. Az előző kábellel nem volt vibrálás.

Rossz a kábel? Valami beállítás kéne?

Nagyon szépen köszönöm előre a segítségeket!

Gergő

(#727) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. HDMI splitter témában kérnék egy kis segítséget,. talán ide illik valamennyire. Házimozi topicban érdeklődtem, de ott nem kapok választ. Szóval erősítő után kötnék egy splittert, hogy a TV-t, és a projektort is használhassam, anélkül, hogy ki-be kéne dugdosdni az erősítőbe. Szeretném ha mindent tudna, amit ma lehet, szóval a leglényegesebbek:
- 4K, 60Hz (4:4:4 színtér) + HDR
- HD hangok átvitele (TrueHD, DTS-HD MA, akár Atmos, bár ez jelenleg még nem fontos)
- jó volna, ha az erősítőre kötött Set-Top-Box működne az erősítő bekapcsolása nélkül, mert jelenleg így megy, és örülnék, ha a splitter is tudná ezt a PassThrough-t.
- HDMI 2.0

Azt hiszem kb. ennyi. Ezt néztem ki, de ha netán tudtok mást, esetleg olcsóbban, akkor várom az ötleteket. Köszönöm előre is.

(#728) jeni


jeni
félisten

(#729) #51779072


#51779072
törölt tag

Van egy nagy problémám jelenleg, vettem egy kábelt amin DVI-D a bemenet (ilyen kimenet van az alaplapomon) és két HDMI kimenet van, két monitort szerettem volna egyszerre rákötni a gépre úgy, hogy ne kelljen ki-be dugdosni a csatlakozókat mikor váltani akarok köztük.

Csatlakoztattam a gépre az A monitort, működik minden rendben 1080p-ben, betölt a windows, megy ahogy kell. Majd amint rádugom a B monitort is (kikapcsolva) az elosztóra, eltűnik az A monitor képe is. Ha pedig a B-t is bekapcsolom, mindkettő működik, de csak 640x480 felbontásban és le van tiltva a felbontás nagyobbra vétele. Egyező felbontásúak a monitorok, mindkettő 1080p.

Azt javasolták, hogy aktív elosztót vegyek, viszont nem vagyok benne biztos, mi minősül annak. Ezt a kettőt találtam első keresésre ami barátságos árban van, ezzel vajon működne?
[link1]
[link2]

(#730) jogle


jogle
csendes tag

Sziasztok!

Össze volt kötve az asztali PC és a Full-HD Tv egy 5m-es HDMI vezetékkel és a tv-n a kép állandóan elment, vagy a tv azt írta ki, hogy nincs jel. Kipróbáltam a tv-t összekötni a laptoppal és ott is ugyan ezt a jelenséget mutatta, de ugyan ez a vezetékkel össze tudtam kötni a laptopot egy HD tv-vel (1366x768-as felbontáson) és ott nem volt semmilyen probléma. Amikor a Full-HD tv-t és a laptopot összekötöttem egy 2m-es HDMI vezetékkel akkor ott minden rendben volt. Elkezdtem játszani az 5m-es vezetéknél a képfrissítési frekvenciával és az eredménye az lett, hogy a vezeték jól átviszi a képet, de csak 30 Hz-en. Sajnos az asztali PC összekötéséhez min. 4m-es vezetékre szükségem van, ezért nem tudom használni a rövidebb vezetéket. Gondolom, a vezeték sebessége nem lehet a legjobb. Ha jól olvastam utána a dolgoknak akkor nekem egy 1.3-as High Speed HDMI vezeték megfelelő lenne. Tudnátok nekem ajánlani egy megbízható darabot? Előre is köszönöm segítségeteket.

Üdvözlettel jogle

(#731) barnamo


barnamo
tag

Üdv,
végigböngésztem a neten már ilyen olyan boltokat, és úgy láttam, naivság volt azt gondolnom, hogy van 'HDMI to USB' átalakító.

Adott a laptopon a HDMI port, de nekem nem kell, USB portból viszont csak kettő van. A HDMI portból szerettem volna kihozni egy harmadikat. Tudom, hogy nem ugyan az a kettő, de mivel az USB primitívebb, gondoltam sima ügy egy butító adapter.

Van ilyen lehetőség?

Érdekes,hogy visszafelé meg van átalakító, amit inkább gondoltam volna lehetetlennek....

(#732) V60


V60
aktív tag

Sziasztok

Ha tv-re / 32 " Gaba led /csatlakoztatom a PC vga kábelét akkor hiányzik a képből egy egy centis keret 1080p-n.Van erre valami megoldás? És mitől lehet ez? SAPPHIRE Radeon RX 480 van most.
Az előző vga-val nem volt gond: GTX 770.

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#733) shadow1901 válasza V60 (#732) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Driverben valamiért 80%-ra csökkenti a kép méretet. Keresd ott a megoldást.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#734) shadow1901 válasza shadow1901 (#733) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Kijelző menüpontban találtam meg én. Egy csúszka 0-10% között.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#735) V60 válasza shadow1901 (#734) üzenetére


V60
aktív tag

Szia.

Igen, megvan. Köszönöm szépen a választ és a megoldást :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#736) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Ha egy alaplapon levő DVI videó kimenetet szeretnék összekötni egy TV HDMI bemenetével akkor ez a kábel megfelel nekem? Magyarul a képet áttudom vinni a gépről a TV-re ezzel a kábellel?

Köszi a helpet.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#737) fitusn válasza pvt.peter (#736) üzenetére


fitusn
újonc

Szia!

Igen, a képet át fogja vinni a kábel. Hangot nem közvetít.
Itt még olcsóbban elérhető hasonló kábel. [link]

(#738) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy erősítő (marantz6013) hozzá egy 4k tv (oled e8) pc-ről nézem a filmet megy egy 5m-es hdmi kábel az erősítő hdmi 2be, egy másik kábel az erősítő hdmi arc-ból tv hdmi arc-ba a kérdés az mitől lehet mikor átváltom akkor a felbontás a tv-n 4k viszont az ikonok nagyok... lehet az hogy nem prémium egyik kábel sem vagy más oka van?

[ Szerkesztve ]

(#739) shadow1901 válasza atom18 (#738) üzenetére


shadow1901
aktív tag

W10 asztal, jobb gomb, képernyő beállítások, méretezés mindkét esetben ugyanaz a nagyítás mértéke?

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#740) atom18 válasza shadow1901 (#739) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen. Legalábbis pc-nél látszik hogy 100%-on van de mikor átváltom tv-re a képet akkor nem látszik és nem is tudom állítani csak úgy ha rámegyek az egyéni méret megadására és ott mikor beírtam 200%-ot majd kijelentkezet majd vissza jó volt az ikon méret is, de azért nem jó mert mikor visszaváltom pc-re akkor viszont ott maradnak nagyok az ikonok és vissza kell tennem 100%-ra ebből gondolom hogy ugynaz.

(#741) shadow1901 válasza atom18 (#740) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Na, akkor úgy látszik nem kábel hiba. :)
Egyszerre csak egy kijelző megy? Duplikáld vagy kiterjeszd hátha... Én azt az egyéni méret beállítást nem találom, de nagyobb felbontású kijelzőn nagyobb a win által ajánlott méret.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#742) atom18 válasza shadow1901 (#741) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen egyszerre csak egy. Meglett a megoldás :D
Az egyéni méretnél mikor rámentem tv-n akkor az 1es számú megjelenítőt adja be alapból (és ott nem tudok állítani semmit) rákattintottam a 2es számú kijelzőre és látok mindent mondom az a tv lesz mivel a felbontás 4k volt alatta az egyéni méretezés pedig 300% (ajánlott) rátettem először 100%-ra na azaz igazi 4k ikon téren is de alig láttam az ikonokat mondom kiprobálok egy 200%-ot rámentem látszik minden nem kicsik az ikonok mondom ez így jó lenne, visszaváltottam pc-re és jó volt a méret és megnéztem akkor az 1-es számúnál láttam mindent a 2-nél nem, mondom visszaváltom azért megnézem és úgy jött be ahogy hagytam :C

(#743) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok,
vásároltam nagymamának TV-t. Ezzel a kábellel kötjük össze a set top boxot a TV-vel: [link]
A kép tökéletes, de nincs hangom. Létezik, hogy a kábel a ludas?

A rendszerhangok szólnak a TV-n, sőt szól a youtube is, tehát a tv önmagában működőképes.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#744) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Hello!
Az alábbi problémámra nem találok megoldást. A laptopom összekötöm egy dell monitorral úgy hogy hdmi kábel a laptopba a monitoron pedig a hdmi kábel egy dvi átalakítóba. A kép csillog vagyis fehér képpontok váltakoznak, mintha jelzavar lenne. Van erre megoldás ? Több kábellel is próbáltam ugyanazon eredménnyel. Előre is köszi ha tudtok segíteni. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.