Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hdman


hdman
őstag

köszi az írást,nagyon hasznos volt :R

Sopron city :)

(#2) luw2win


luw2win
őstag

Hasznos irás :R
Viszont van egy hiba.
A vastagon kiemelt részbe.

Azt írja a zinternet az internet ;)

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) dabadab válasza luw2win (#2) üzenetére


dabadab
titán

Az nem hiba ;)

DRM is theft

(#4) KGeri


KGeri
csendes tag

Hasznos, jól összeszedett írás, köszi! :R

(#5) eddie17


eddie17
addikt

Teljesen jó kis írás, és nekem még aktuális is:)
Köszi :R

(#6) glutamin


glutamin
őstag

Az illusztráción jót röhögtem:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jó írás, hasznos és nagyon tetszik a stílusa. :DD :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nagyon jó írás, remek de az a jobb oldali kép :DDD
Szinte sugárzik a különbség :)

"Otthoni felhasználásra valószínűleg elég a category 1 is."
Ha nem viszi át a 1080p képet akkor mégsem biztos, hogy megfelel az otthoni felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) dchard


dchard
veterán

Nem akarok kötekedni, de alapvető dolgokat nem írsz le a HDMI-vel kapcsolatban. Az emberek többségét amúgy sem a Cat 1/2 közötti különbség érdekli, hanem hogy pl.:

- mi a különbség az egyes HDMI verziók között?
- DVI/HDMI kompatibilitásról megint semmi szó nem esik
- a több ezer forintos kábelekről alkotott kép megint nem helytálló, én 3-4ezer forintért tudok 5méteres rendes HDMI kábelt.
- az egyes HDMI verziók mit támogatnak és ezek a napi használatban miként jelentkeznek?
- LCD TV <--> számítógép viszonya HDMI-n keresztül, és még sorolhatnám.

Ha már cikket ír az ember (főleg olyan témában, ami iránt fokozott az érdeklődés), legalább vegye a fáradtságot hogy tisztességesen utána néz a dolognak, és válogatott stílusban, rendezetten adja elő, hogy annak értéke is legyen.

Pedig ebből lehetett volna csinálni egy címlapos, normális összefoglalót is...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10) BITBOYS válasza BITBOYS (#8) üzenetére


BITBOYS
addikt

Javaslom a Kolink kktmhh02 hdmi kábelét (3.000Ft) és mindent visz :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) Szaky


Szaky
tag

Noshat en megvettem az olcso kabelt, de borzalmas kepe van. Most azon gondolkozom, hogy a 16 vagy 8 ezer forintos kabelt vegyem e meg (0.75 vagy 1.5 meter) foggalmam sincs mi a kulonbseg kozottuk .... Nem eleg az olcso kabel .. :(

(#12) dabadab válasza BITBOYS (#8) üzenetére


dabadab
titán

A kulcsszo a valoszinuleg. A cat1-esek azert tul szoktak teljesiteni a kovetelmenyeket.

DRM is theft

(#13) BITBOYS válasza Szaky (#11) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mit értesz az alatt, hogy borzalmas a kép? Zajos? Csíkos, Kockás?

dabadab: Igen, az a kulcsszó. De otthoni felhasználásban mára elég gyakori a full hd-s tévé, erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14) dabadab válasza dchard (#9) üzenetére


dabadab
titán

"alapvető dolgokat nem írsz le a HDMI-vel kapcsolatban"

Igen, mivel nem a HDMI-rol, hanem csak konkretan a HDMI kabelekrol irtam.

"a több ezer forintos kábelekről alkotott kép megint nem helytálló, én 3-4ezer forintért tudok 5méteres rendes HDMI kábelt."

Konkretan mire gondolsz? Mert nem remlik, hogy barhol is ellentmondana ennek az, amit irtam, sot.

A stilussal meg osszerendezettseggel kapcsolatban meg szinten konkretumokat varnek, mert csak ugy tudok rajta faragni.

DRM is theft

(#15) Tomate


Tomate
veterán

Pont most jön az írás? Ez vicces. Tegnap kezdtem el azon rágódni milyen HDMI kábelt vegyek a szmítógép és LCD tv összekötésére. :DD 10m kéne. Nos ezeket találtam: 6250Ft vagy 5000Ft-os. Ennél többet nem akarok rákölteni. Mondjatok valamit légyszi! :R

dabadab: Jó lett az írás :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Szaky válasza BITBOYS (#13) üzenetére


Szaky
tag

Zajos. eletlen. En voltam a hibas, nem olvastam utana a kabeleknek, azert Full HD-s TV-hez szerintem tobb kell. Euro AV csatlakozoval sokkal szebb (elesebb, szinteltebb) kepe van a TV-n a DVD-nek, mint a HDMI kabellel.

Szoval milyen kabelt vegyek, ha szep kepet szeretnek a full HD-s TVmen???

(#17) dabadab válasza Szaky (#16) üzenetére


dabadab
titán

Zajos meg eletlen?... A zaj alatt nem tudom, hogy mire gondolsz, de az eletlenseg nem a HDMI kabel hibaja, az biztos, ahogy a szinek sem (az viszont lehetseges, hogy a TV mas utokezelesnek veti ala a kulonbozo forrasokbol erkezo jelet).

DRM is theft

(#18) BITBOYS válasza Szaky (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

Scarton jobb a képe? Az fincsi:)
Én Kolinket vettem a leggagyibb fajtából és jól szuperál. Bármelyik számtekboltban megvásárolható. A tiédnek mi a márkája? Nehogy más is megszívja vele.

Tomate: A drágábbik kábel ferrit szűrős és aranyozott, nem tom ez mennyit számíthat.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

pont egy ilyen leírást kerestem. :R
de ezzel kapcsolatban lenne 1 kérdésem.
most akarok notit venni, és a notin van DVI-D kimenet, az LCD tv-n van mindenféle bemenet. Létezik olyan kábel, aminek az egyik vége a hdmi csatlakozó, a másik fele pedig egy DVI-D csatlakozó és valami jack dugós téma a hangnak?

vagy hogy tudnám megoldani máshogy ezt az összekötést. ha nem lehet, akkor
nem fogok pénzt kidobni egy ilyen notira.

köszi

(#20) stinkydiver


stinkydiver
csendes tag

A HDMI tud olyat, hogy a TV távirányítójával a kábelen keresztül vezérled pl. a műholdvevőt. Valaki látott már ilyet működni?

(#21) Tomate válasza BITBOYS (#18) üzenetére


Tomate
veterán

Ferrit szűrő mire jó?? Sok cuccon van de nem tudom... :R

(#22) BITBOYS válasza Tomate (#21) üzenetére


BITBOYS
addikt

Árnyékolásra, zajszűrésre ha jól tudom.

Szaky: Digitális videojelnél még nem láttam ilyet, biztos a kábel lenne a gond?
Analóg vga jelnél láttam már, ott tényleg a kábelen múlott.

dabadab: Én is ilyet használtam, hdmi-dvi kábelt és semmivel sem volt jobb-rosszabb a képe mint a hdmi-hdmi-nek. Ráadásul 5 méterest próbáltam. Szintén Kolink :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23) dabadab válasza Rabbitf_24 (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Létezik olyan kábel, aminek az egyik vége a hdmi csatlakozó, a másik fele pedig egy DVI-D csatlakozó"

Igen (ezt be is veszem a listaba).

DRM is theft

(#24) dabadab válasza Tomate (#21) üzenetére


dabadab
titán

A magas frekvenciaju zajt szuri, egyebkent kb egy egyszeru vasdarab :)

Az aranyozas meg a korrozio ellen ved, mas szerepe nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) lesaux


lesaux
veterán

Drága és olcsó kábel közötti különbség - a marketingesek szerint
Sírok! ;]
Amúgy összeszedett írás, grt, többet árul el, mint amire szükségem van.

(#26) TBG


TBG
senior tag

[I]gazából a PC-mre szeretném rákötni a TV-met, de azon csak DVI kimenet van, ez megoldható?

Igen, mivel a HDMI videórésze teljesen megegyezik a DVI-vel. Lehet kapni DVI-HDMI kábelt meg DVI-HDMI adaptert is, bármelyik megfelel. Amire figyelni kell, hogy ez csak a képet viszi át, a hangról egyéb módon kell gondoskodni [/I]

Csak egy kiegészítés. Az újabb ATI kártyák hangot is képesek kilökni a DVI porton a HDMI kábelre, a saját, spec. átalakítójuk és a megfelelő szoftver driver megléte esetén :)

[ Szerkesztve ]

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#27) dabadab válasza TBG (#26) üzenetére


dabadab
titán

Köszi!

DRM is theft

(#28) TBG válasza dabadab (#27) üzenetére


TBG
senior tag

Nincs mit.:)

Illetve talán még annyi, hogy az 1.3-as HDMI kábel az ún. TrueHD hangot is képes átvinni, amire az 1.0-ás nem alkalmas. Erre viszont nem tenném a nyakam :)

Egyébként tényleg remek írás. Valóban hiánypótló, mert rengeteg hit és tévhit kering mindenfelé.

[ Szerkesztve ]

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#29) BITBOYS válasza TBG (#26) üzenetére


BITBOYS
addikt

A DVI interfészen keresztül, hogy tud kijönni a hang? Ezt most komolyan nem értem :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) dabadab válasza TBG (#28) üzenetére


dabadab
titán

A hang igazan nem foglal savszelesseget, szoval az a gyengebb kabeleken is atmegy.

"az 1.3-as HDMI kábel"

Hat ezert irtam ennyit?... :O ;)

(Az atis reszt meg beteszem, ha hazaertem, most rohanok :) )

BITBOYS: nyilvan a nem hasznalt (pl. a DVI-A-hoz hasznalt) pinekre engedik ki a hangot, vmi nemszabvanyos megoldas kereteben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) BITBOYS válasza dabadab (#30) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi :R

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#32) Sanyix válasza TBG (#28) üzenetére


Sanyix
őstag

azt a spec átalakítót hozzáadják, az a megfelelő driver meg a ati hd audio hangkártyadriver, merthogy az a videokártyán van, de ugyanúgy hangkártya mint a többi.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#33) TBG válasza Sanyix (#32) üzenetére


TBG
senior tag

Ha a #28-as üzire válaszoltál, akkor nem értem, ha pedig a #26-osra, akkor sem.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#34) KrAt


KrAt
veterán

Istenem, az illusztráció :O :O :O

Tökjó írás :)

(#35) Skyhigh válasza TBG (#26) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Te vagy az én emberem! :)

Hamarosan lesz lcd Tv és szeretném rákötni a PC-t (geforce 9600GT), lehetőleg hangal HDMI vagy DVI-on keresztül.

Mit kell tennem hogy hangot facsarjak a videokártyából, ha a legfrisseb driverek venek fent?

Előre is köszönöm tudatlanságom kielégítését :-)

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#36) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

A HDTV kimenetről is lehetne ilyen cikk, mert azzal szívok még pluszban

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#37) Rabbitf_24 válasza TBG (#26) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

az a baj, hogy amit mondasz, az csak az asztali pc-s videókártyáknál él....
3850esem most meg tudja ezt csinálni, de a notikba integrált HD 3470es
csak vkariként szolgál, a hanggal nem foglalkozik...

ez az én problémám...

(#38) Flame_ válasza luw2win (#2) üzenetére


Flame_
tag

Az nem hiba: az a mosolyfaktor számomra :)

Tökjó írás, van mit linkelnem a témában kérdezősködőknek mostantól.

(#39) #19617792 válasza BITBOYS (#29) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az ATI Radeon HD VGA-kon van beépített hangkártya is 5.1-es, 7.1-es, és képesek a DVI-HDMI adapterrel kiküldeni bárhova a hangot, csak be kell állítani, hogy az legyen az alap.

(#40) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Nekem egy kérdésem lenne: az mitől lehet hogy ha a laptopom összekötöm a TVvel HDMI kábelle, akkor miért nem a TV hangszóróját használja? próbáltam állítgatni, mind a TV-n, mind a gépen, de nem sikerült....

(#41) dchard válasza dabadab (#14) üzenetére


dchard
veterán

A topikba érkező kérdésekből egyértelműen látszik, hogy az írásból alapvető részek hiányoznak (gyakorlatilag az eddig beérkezett kérdések és a rájuk adandó válaszoknak is szerepelniük kéne az írásban).

" <guglizik> Azta... Ez tényleg _ennyire_ drága?"

Hát nem, egyáltalán nem olyan drága. Vagy akinek az a 4-5 ezer forint egy 5 méteres kábelért sok, az inkább ne is foglalkozzon digitális képpel és hanggal.

Ja hogy a hüjeazértnemvagyok-ban a polcra tolt méteres kábelek tizen, huszonezerbe kerülnek? Ha valaki tényleg nem hülye az nagy ívben elkerüli az ilyen üzleteket.

És akkor ahogy kérted, a stílus:

" És miért van róla FAQ, ha ez csak egy vacak kábel?"

"Azt írja a zinternet, hogy..."

"Akkor ezek az 1.3-as kábelek mind ilyen überkirályok"

stb. Nem tudom mit akartál elérni az ilyenekkel hogy "zinternet" "überkirály" stb., de bennem ezekkel csak a felületességet, a hatásvadászatot és végső soron a kellő szakmai kompetencia hiányának érzetét erősítetted.

Lényegtelen dolgokról regélsz jó hosszan (pl.: hogyan ne gyártsunk otthon kábelt, meg hű de drága stb.) ellenben a lényeg kimarad.

Továbbra is tartom az első hozzászólásomban felsorolt hiányosságokat, továbbá:

Mi is ez a HDMI kábel?

Digitális multimédiakábel, ami hang és kép átvitelére is alkalmas.

Kimaradt egy fontos fícsör amit pl. még a gyári SCART sem tud, ez pedig a CEC, vagyis a HDMI kábelen nem csak kép és hang, de vezérlőjel is utazik, amivel az összes HDMI-n összekapcsolt berendezés vezérelhető (megjegyzem magához a kábel kategóriájához semmi köze).

"Mi ez a HDMI 1.3 kábel?"

Olyan nincs, hogy 1.3 HDMI kábel. Cat 1 és Cat 2 HDMI kábel van. Az 1.3-as tervdoksiban kibővítik a HDMI interfész sávszélességét 340Mhz-re (az eredeti duplájára) így elég egyértelmű, hogy ezen a sokkal szélesebb freki sávon már nem feltétlenül tud jól működni egy olyan kábel, amit még az 1.0 1.1 vagy 1.2 terveknek megfelelően készítettek el.

"Mi ez a HDMI 1.3 kábel? A régebbi kábelek elavultak?

Nem, egyáltalán nem."

Ha két 1.3-mas HDMI eszközt akar összekötni, akkor bizony elavult, pontosabban nem felel meg az új, nagyobb sávigényű követelményeknek.

"Az 1.3 meg ott jön a témához, hogy ez csak utólag jutott az eszükbe, így ez a teszt csak a HDMI 1.3-as verziójába került bele."

Utólag jutott eszükbe? Te tisztára hülyének nézel egy valag villamosmérnököt, ráadásul nincs is igazad. Ugye azt már tisztáztuk, hogy 1.3-mas HDMI kábel nincs, csak Cat 1 és Cat 2. A Cat 2-őt valóban a HDMI 1.3 verzióban specifikálták de ennek nem az az oka, hogy a valagnyi jól fizetett villamosmérnök "elfelejtette", hanem mert előtte nem volt rá szükség, lévén nem használtak 340Mhz-es freki sávot.

Jó isten, azt mondja elfelejtették...

"a HDMI 1.3 a maximális felbontást megemelte 1200p-ről 1600p-re, illetve a 8 bites színmélység mellett megjelent a 10, 12 és 16 bites is - ezzel együtt a HDMI 1.3 maximális sávszélessége 10,2 Gbps-re nőtt az addigi 5,1 Gbps."

Ez igaz, csak éppen pont fordítva: a nagyobb sávszélesség miatt megnőtt az interfész áteresztő képessége, így már át tudta vinni a nagyobb felbontást (is).

"Mit tud a category 1 kábel?"

Nem pont azt, amit te leírsz: a Category 1 kábel is képes az 1080p átvitelére 60Hz mellett, a Cat 1 pedig nem azt definiálja, hogy mekkora felbontást tud áttolni a kábel, hanem azt, hogy milyen frekin tud megfelelően működni. Az 1080p@60Hz belefér az eredeti 165Mhz-es sávba, tehát ha egy kábel teljesíti a Cat 1 elvárásokat, akkor a fullhd felbontást is át kell tudja vinni probléma nélkül. Javaslom, hogy ne higgy el mindent a Wikipedia-nak.

Milyen kábelt vegyek akkor?

Otthoni felhasználásra valószínűleg elég a category 1 is.

Olyan kábelt vegyen, ami tesztekkel bizonyítottan jól működik azon a felbontáson, amivel használni szeretné. Ha az igényei nem lépnek túl az 1920x1080@60Hz-en, akkor elég a Cat 1 kábel is.

Még egyszer: csak magáról a madzagról nem lehet írni, ezt bizonyítják a topikba érkező kérdések is.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#42) Tomate válasza zsolidodd (#40) üzenetére


Tomate
veterán

Mert a laptopod nem tud hangot áttolni a HDMI kábelen, ellenben a Radeon 2xxx, 3xxx, 4xxx-es szériával.

(#43) Samus


Samus
addikt

Köszi :R Ez már hiányzott.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#44) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Lehet, hogy csak én érzem így, de mintha lenéznéd az egyszeri olvasót...

"Nem lenne egyszerűbb, ha én megcsinálnám?" - ez fájt. :)
És a HDCP-t is beleírhattad volna, plusz Dchard hsz.-ével kb. egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#45) dabadab válasza dchard (#41) üzenetére


dabadab
titán

"Hát nem, egyáltalán nem olyan drága."

Nezted pl. ezeket vagy a (Media Markt meg hasonlo helyeken is kaphato) Monster kabeleket?
Az a baj, hogy sokan belerohannak az ilyen soktizezres kabelekbe, amik teljes egeszeben a lehuzas kategoriaba tartoznak - igazabol ezek ihlettek az egesz irast.
A lenyeg, hogy ezt egyertelmubbe teszem.

"Kimaradt egy fontos fícsör amit pl. még a gyári SCART sem tud, ez pedig a CEC"

Nagyon egyszeru oka van: fogalmam se volt a leterol (most utananeztem, de ugy tunik, hogy az implementaciok elegge lehangolok, PC-re meg gyakorlatilag nem is letezik). Mit erdemes errol leirni?

"Ha két 1.3-mas HDMI eszközt akar összekötni, akkor bizony elavult, pontosabban nem felel meg az új, nagyobb sávigényű követelményeknek."

Igyekszem az egyszeri user szemszogebol irni, marpedig nem tudok arrol, hogy konzumer kategoriaban ilyen kovetelmenyek lennenek (vagy pl BR vonalon megjelent volna pl a 8 bitesnel nagyobb szinmelyseg?)

"Utólag jutott eszükbe? Te tisztára hülyének nézel egy valag villamosmérnököt"

Nekem erosen ugy tunt: peldaul maga a teny, hogy a jelenlegi kategoriak 74,5 es 350 MHz-re ervenyesek - ellenben 165 MHz-hez nincs semmi, pedig a pre-1.3 HDMI-nek az a max. orajele. Ezzel egyutt (bar a konkret dokumentum ugy tunik, nem publikus) a changelog szerint a HDMI 1.2a CTS-ben esik szo a kabelek teszteleserol, szoval momentan fogalmam sincs, hogy mit gondoljak.

"Az 1080p@60Hz belefér az eredeti 165Mhz-es sávba, tehát ha egy kábel teljesíti a Cat 1 elvárásokat, akkor a fullhd felbontást is át kell tudja vinni probléma nélkül"

Abba igen, viszont a hdmi.org is azt allitja, hogy a Cat1-et 74,5 MHz-re (illetve ott 75-ot irnak, mindegy) tesztelik es konzekvensen 720p/1080i felbontast emleget.

Az biztos, hogy igeny lenne egy komplett HDMI-s irasra, ellenben az is, hogy azt minden bizonnyal nem en fogom megirni - te pl. nem erzel hozza kedvet? :)

A stilusrol/terjedelmrol szolo megjegyzeseket meg ertettem, megfontoltam.

DRM is theft

(#46) dabadab válasza WonderCSabo (#44) üzenetére


dabadab
titán

Dehogy nezem le, akkor nem strapalnam magam azzal, hogy irok nekik :)

A hazikeszitesu HDMI kabelrol szolo kerdes meg konkretan elhangzott az LCD-s topikban es alapvetoen jogos kerdes.

DRM is theft

(#47) WonderCSabo válasza dabadab (#46) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor jó, csak a stílusod - hogy is mondjam - érdekes. Egy HDMI csatit összeeszkábálni otthon - sztem ilyet nem sok ember csinált a világon. Persze ha feltették...

[ Szerkesztve ]

(#48) tuareg85

és tud valaki helyet ajánlani, ahol jó áron lehet venni dvi-hdmi átalakítót? csak mert vennék hdmi-hdmi kábelt, asszem elég lenne kezdésnek egy legolcsóbb, ezt magammal hordanám, just in case, megy egy átalakítót, és akkor nem kellene két kábelt hordani, hogy monitorra is ki lehessen kötni a gépet. És a mediamarktban láttam eddig csak, ott is a kábel meglett volna 1,5k-ból, az átalakító meg 5ből, és ez utóbbi kicsit sokallom...

(#49) Tomate válasza WonderCSabo (#47) üzenetére


Tomate
veterán

Nem tudom mit rinyáltok, semmi baj a stílussal....

(#50) whiz válasza Skyhigh (#35) üzenetére


whiz
aktív tag

"Mit kell tennem hogy hangot facsarjak a videokártyából"

9600GT-nél semmit, mert az olyat nem tud :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.