Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

PC-lcd tv összekötésére keresek 10m hosszú hdmi kábelt(elsősorban 1080p/720p filmek nézésére) a kérdésem az lenne hol érdemes megvenni a kábelt(10k körül összegnél többet nem igen költenék rá ha azon belül megoldható)?
(ezzel kapcsolatban lenne még egy olyan kérdésem hogy a hdmi-dvi átalakító amit egy pár ezer forintos hdmi kábelhez adtak megfelelő-e a célnak ezeknél az átalakítóknál van-e minőségbeli különbség?)

A másik kérdés kicsit off egy sb audigy hangkártyát szeretnék összekötni egy genius home theater szettel ezt ugye 3 aux kábellel(jack-rca) tudom megtenni ebből a kábelből is 10m(bár lehet 5m is elég) kiszerelés kellene, de k-audio-nál csak 5m-es kiszerelést láttam(itt esetleg ennél hosszabb kábelnél kell valami erősítés vagy nem?:o)

válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#402) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy HDMI-DVI átalakítót, meg egy HDMI-HDMI kábelt, amivel összekötöttem a számítógépet a TV-vel és mikor filmet nézek rajta, vörös csíkok jelennek meg. Mitől lehet ez? Beállítás? Rossz a kábel/átalakító?

(#403) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

tud valaki olyan - megfizethető árú - kábelt ajánlani amivel 15m-en és megmarad a jelminőség? Sajna most vittem vissza egy 15m-es kábelt amivel szemcsés volt a kép.

(#405) abyssc2


abyssc2
tag

Hali!
Ilyesmi kábelt itt magyarországon lehet venni valahol?
http://www.mycablemart.com/store/cart.php?m=product_detail&p=1408
Lényeg, hogy egy HDMI->DVI-D kábel kellene, ami külön át tudja vinni a hangot is, mivel a monitoron csak DVI van, és hangot nem kezel.

(#406) dabadab válasza abyssc2 (#405) üzenetére


dabadab
titán

Ez gyakorlatilag egy HDMI-DVI kabel meg egy 3,5 jack - 3,5 jack kabel egyberakva (szoval nem a HDMI-rol veszi a hangot), ha kulon veszel ilyeneket, azzal is pont ugyanott vagy.

DRM is theft

(#407) Homer


Homer
tag

sziasztok!
Egy Onkyo TX-SR-608-as házimozit szeretnék összekötni a PC-vel.Ti hogyan csinálnátok? Milyen kábelt vegyek hozzá? A szgépen szinte minden féle féle csatlakozó megvan. Gondolkoztam a HDMI-n is, mert a videokártyán (Sapphire radeon 4890) van ilyen port, viszont nem tudom, hogy ez továbbítaná-e így a hangot is, vagy ez a port csak a vidójelhez van ilyenkor? Mm ha a HDMI csati a videkártyán van, ami nem integrált... Ha minden kötél szakad akkor maradok a 3,5 jack - RCA kábelnél, csak ez nem lenne túl elegáns megoldás. :S (Vagy mégis?) Még nincs meg az erősítő, így a PC portot sem tudom, hogy mi célt szolgál rajta. A neten elérhető User"s manual nagyon szűkszavú ebben a témában. Ha van valakinek valamilyen ötlete mindenképp szivesen venném! Köszi!

(#408) #27483136 válasza Homer (#407) üzenetére


#27483136
törölt tag

Egy biztos, a VGA-d HDMI-jén kimegy a hang. (Mi a HD3850-est használjuk így, egy LCD-tv a monitora.)
A pc-port az 9tűs D-sub lenne? Ha az, akkor elképzelhető, hogy a PC sorosportján keresztül lehet parancsokat küldeni a házimozidnak. TV-knél legalábbis azért van rajta.

(#409) Homer válasza #27483136 (#408) üzenetére


Homer
tag

Köszi a választ! Itt egy kép, elméletileg ilyen lesz a hátulja, és egy-két héten belül meg is lesz a masina. :P Elméletileg ilyen lesz:[link]
Szal akkor elég lenne egy mezei HDMI kábel, ugye!?

(#410) #27483136 válasza Homer (#409) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nem semmi háta van.
Viszont az ott készülék hátán egy mezei VGA csatlakozó, akkor oda is nyomhatsz valamiről egy monitor-kimenetet.
Szerintem a kábellel kapcsolatban olvasd el a témaindító írást.
Üdv

(#411) Homer válasza #27483136 (#410) üzenetére


Homer
tag

Tudod, a házimozit nem filmezésre venném, ezért max azért dugom rá a tv-re hogy beállítsam..., de majd meglátom. Igazából zenét hallgatni kelle meg PC-hez. A téma elejét olvasgattam de nem találtam választ a kérdésemre. Na ha meglesz a cucc akkor még lehet írok ide :). Hozzáértők hsz-ait várom továbbra is! :)

(#412) abyssc2 válasza dabadab (#406) üzenetére


abyssc2
tag

Áh értem, hát ez kellemetlen...
És ilyesmi megoldás nem létezik amit én szeretnék?
Magyarán egy HDMI kábelről DVI átalakítóval monitorra átvinni csakis képet lehet, a hangot valahogy eljuttatni pl. hangfalba, az megoldhatatlan?

(#413) #27483136 válasza abyssc2 (#412) üzenetére


#27483136
törölt tag

Csak úgy, ahogy az előtted író (Homer) akarja: olyan erősítő kell, ami leszedi a HDMI-ről a hangot.
üdv.

(#414) Homer válasza Homer (#411) üzenetére


Homer
tag

Tényleg, folytatva a kérdezősködést... A HDMI kimenet jelzintű vagy vonalszintű jelet ad? Ha ilyen módon kötném össze az erősítőt akkor a hangerő csúszkát elfelejthetem a szgépen?

[ Szerkesztve ]

(#415) #27483136 válasza Homer (#414) üzenetére


#27483136
törölt tag

A HDMI digitális jelfolyamban küldi a hangot, amit bekever a video jelfolyamba. Az erősítőd pedig kihámozza belőle. (Itt nincs semmi vonali szint, ez digitális)
Szerk: a gépeden át kell állítani, hogy az alapértelmezett hangkimenet az ATI-HDMI legyen és elvileg ugyanúgy lesz hangerőszabályzód. Da ekkor az analóg kimenetet elfelejtheted, bár beállítható, hogy kommunikációhoz (msn, skype) továbbra is azt használja.

[ Szerkesztve ]

(#416) Homer válasza #27483136 (#415) üzenetére


Homer
tag

Azt hiszem értem :). Köszi szépen a segítségedet! Úgy látom szakérő vagy a témában :). Egyelőre úgy gondolom, hogy akkor csak a HDMI lesz a legjobb megoldás a feladatra. Meg is nézem mennyibe fájna egy 1-2 m-es körüli HDMI madzag :)

(#417) attilav2


attilav2
őstag

Rákötöttem a monitoromra a set top boxot [Optibox cable hdmi pvr ready] kolink hdmi-dvi kábellal, az eredmény csak a képernyő közepén volt kép és az egész képernyőn fehér csíkok voltak. Agyaltam az lehet e a baj hogy a kolink kábel single link, de ez nem lehet gond mert a wiki szerint:
Single DVI WUXGA 1920 × 1200 @ 60 Hz
Dual DVI WQXGA (2560 × 1600) @ 60 Hz
Tehát a single is át kell tudja vinni képet(még a HD-t is), mivel csak 720x576i felbontású a set top box, ezért vagy a kábel rossz, vagy nem alkalmas erre a célra a monitor.
Megnéztem egy bandridge kábelt, az is single link, erre már nem akartam 5000ft-ot kiadni, a kolink 3000ft volt. Próbálkoztam hdmi-ről dvi-re csatlakozófej átalakítóval és a dual link bandridge dvi-dvi kábelemmel (ezzel van a gépre kötve a monitor) az eredmény ugyanaz.

Lehet hogy a hdmi-dvi kábel és a csatlakozófej átalakító nem felel meg a hdmi 1.3 szabványnak és ezért volt szar a kép ?

A monitor HannsG HI221DP 1680x1050

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#418) dabadab válasza attilav2 (#417) üzenetére


dabadab
titán

Egy képet nem tudsz lőni arról, hogy hogy néz ki?
(HDMI-ből egyébként csak single link van.)

DRM is theft

(#419) attilav2 válasza dabadab (#418) üzenetére


attilav2
őstag

Itt vannak a képek
[link]

[link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#421) dabadab válasza attilav2 (#419) üzenetére


dabadab
titán

Passz. Ill a fekete keret az valószínűleg a monitor miatt van, mert a kép így ránézésre a 720x576 mindkét irányban pont a kétszeresére nyújtva - valószínűleg meg lehet valahogy mondani a monitornak, hogy húzza ki az egész képernyőre.
A csíkok tulajdonképpen utalhatnának kábelhibára is, de az, hogy ilyen alacsony felbontásnál és két kábelnél is előjön a probléma, az valószínűtlenné teszi ezt, lehet, hogy az STB HDMI csatlakozója kontaktos, vagy nem tudom.

DRM is theft

(#422) Homer válasza Homer (#416) üzenetére


Homer
tag

Hello! Nah, tökéletesen működik a dolog! :) Onkyo TX-SR608 öszekötve PC-vel HDMI kimeneten! Gyönyörű hangja van a korábbi erősítőmhöz képest! Amikor az erőlködőt bekapcsolom automatikusan felismeri a számítógép, és az audio jelet automatikusan a HDMI-n keresztül küldi. Egyetlen szépséghiba a dologban, hogy monitor 2-ként a video jelet is kiküldi, és mivel nincs tv rákötve a házimozira, ha véletlenül kihúzok ide egy windóz ablakot a képernyőről, akkor nem tudom visszahozni a monitorra :D. Na mindegy, ez legyen a legkisebb gond. Visszatérve a hangra: Nagyon szépen, és dinamikusan szól a rendszer! 9 m2-es szobában még subládára sincs szükségem :) Annyira lemegy frekvenciával a két front hangszóróval is, hogy remeg a szobában minden!

Viszont, kérdés: Tervezem, hogy átviszem a rendszert egy nagyobb 16 m2-es szobába, ahol már sztem elkelne majd a sub. Namost, a házimozi erőlködőnek van pre-out sub kimenete, van egy Videoton 6383S típusú mezei stereo erőlködőm, + van egy passzív szubom hozzá, ami dual drive-os, tehát két hangszóró van benne külön kimenettel. Mi a véleményetek arról a megoldásról, hogy a házimozi pre-out-jait (2 db van) rca-n rákötném a videoton erősítő bal és jobb oldali bemenetére? Milyen hátulütői lehetnek ennek a rendszernek egy aktív szub-hoz képest?

(#423) tameszol


tameszol
csendes tag

Hali!
Adott egy BenQ g2420HD monitor és egy MSI CR620 notebook...
HDMI kábellel akarom összedugni őket, de semmi reakció... viszont sima DVI csatlakozóval meg felismerik egymást, de úgy is vibrál a kép... Tudtok vmi megoldást?

(#424) Homer válasza Homer (#422) üzenetére


Homer
tag

Nah, ezt is kipróbáltam! Naon jó lett! Akár házat is bonthatnék már vele... :DD

(#425) tameszol


tameszol
csendes tag

Lenne egy problémám...
Van egy BenQ G2420HD monitorom és egy nemrégen vásárolt MSI CR620 notebook-om..
Hiába dugom rá a gépet a monitorra HDMI kábellel, nem ismeri fel... semmit sem csinál..
Viszont sima D-sub kábellel felismeri...
A HDMI-t is most vettem. Ezt: [link] 1400Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#426) Csibanez


Csibanez
csendes tag

Sziasztok!

Tudna vakaki segírteni az alábbiakban?

- Van egy Sapphire (B)HD 3850 DDR3 512 MB(/B) VGA kártyám és egy SAMSUNG P2470 HD monitorom, (full HD).
- A VGA kártyán 2 db DVI aljzat van+ 1db TV Out (DIN v. mi), kaptam a VGA-hoz DVI-HDMI átalakítót, vettem HDMI-HDMI káblelt.
Jelenség: Összekötve a PC-t és a monitort, ezzel a átalakítóval+HDMI kábellel, hang átmegy a monitorra, ám a kép szemcsés, és nem a monitor képarányának megfelelő, próbáltam beállítani a CCC-be (felbontást+freqvenciát), azomban nem sikerült.

Van valakinek ötlete, hogy mivel lehet a probléma?

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv. Csibanez

(#427) anti22


anti22
tag

Sziasztok.Kéne egy két jó tanács.Van nekem egy asus hd5770 kari a gépembe a monitorom pedig egy 23.6" full hd monitor HDMI bemenettel.Vettem a tacskóban egy BELKIN hdmi kábelt hogy majd dvi helyett azzal kötöm össze a karit és monitort.Minden fasza kép van,de nem tölti ki a kép a monitort teljesen.egy fekete keret marad.Ati ccc-ben a méretezési beállitásokban 15% al állitani kell hogy jó legyen és kitöltse a monitort.De ezt minden újra inditásnál meg kell csinálnom sajna mert hiába van kipipálva hogy a méretezési beállitásokat használja az egyéni helyett.Mi lehet az oka.Mérgemben már azt hittem szétvágom a kábelt.2700 ft volt és nem azt kapom amit vártam.Most megint dvi kábelt használok amig nem tudom mi lehet a gebasz oka. A kábel tipusa BELKIN F8V3311A ea1.5M

[ Szerkesztve ]

Üdv:Anti

(#428) Warek


Warek
tag

Sziasztok

Van egy Samsung Le37C650 televiziom (HDMI) ha összekötöma notebookommal Lenovo T410 (display port) akkor a kép tökéletesen átmegy de a hang nem. Mi lehet a probléma?

(#429) dabadab válasza anti22 (#427) üzenetére


dabadab
titán

Overscan

DRM is theft

(#430) anti22 válasza dabadab (#429) üzenetére


anti22
tag

Amiket a gyerek leirt mind végigpróbálgattam de akkor is ugyan az volt.Ha leállitottam vagy ujrainditottam a gépet ugyan ugy fekete keret volt.Mikor felállt a rendszer és rákattintottam a ccc-re akkor teljes képernyős lett a kép.Kiváncsiságból letöltöttem az ati oldaláról a legfrisebb driver csomagot ami mindent tartalmaz igaz a ccc angol nyelvű és láss csodát valamiért mostmár teljes képernyőn megy minden.Inditásnál is teljes képernyő minden.Ezek szerint csak hiányos volt a kártyaillesztő.Szerintem a hdmi drivert kihagytam a telepitőből.Mostmár minden faxa. :DD

Üdv:Anti

(#431) P071


P071
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy sapphire radeon HD4850-em. Emellé van egy Syncmaster 225MW típusú lcdtv-m. A kettőt szeretném összekötni HDMI kábellel( a kép javulása érdekében) de ugye át kell alakítanom egy HDMI-DVI alakítóval a kábelt, mert a vga hátulján nincs HDMI csatlakozó. Na mármost. Van ennek egyáltalán értelme? Szembetűnő lesz a különbség? Jobb lesz egyáltalán? Megcsináltam de nem tudtam beállítani rendesen, minden módban nagyon rossz volt a kép, elhelyezés és minőség ügyileg is. Tudtok ebben segíteni? Köszönöm előre is! :) :)

Poti

(#432) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok, egy érdekes kérdésem lenne.

A DVI - HDMI kábel oda - vissza műkdik?

Ugye alapból arra használjuk, hogy VGA DVI kimenetét kössük a TV HDMI bemenetére. Viszont adott egy TV aminek nincs HDMI bemenete csak DVI. Ezért meg lehet -e azt oldani, hogy egy eszköz HDMI kimenetét egy ilyen kábellel a TV DVI menetére kössük? Persze tudom a hangot nem viszi át, de most ez nem lényeg.

Köszi előre is a válaszokat.

(#433) Nauda


Nauda
tag

Segítsetek légyszi mert számomra ez már magas.

Van egy Panasonic TH-42Px8ESA plazma tv-m és egy BenQ V2410T monitorom.
A régi gépemnél a monitor VGA kábellel, a TV pedig egy DVI-HDMI átalakítón keresztül egy 10m-es HQ HDMI kábellel volt összekötve. Olyan porblémák jelentkeztek, hogy néha nem volt képem a TV-n, aztán megbirizgálva a DVI-HDMI csatlakozót a gépnél akkor lett, igaz néha furák voltak a szinek, de akkor még egy kis mozgatás és már jó is lett. Nem csináltam belőle nagy ügyet, gondoltam rossz a DVI-HDMI átalakító.
Aztán most jön az érdekesség.

Vettem új gépet, egy Gigabyte GTX460 1GB VGA-al. A VGA-n két DVI és egy miniHDMI van. A monitor úgy van csatlakoztatva (mivel még nem szereztem be DVI kábelt hozzá), hogy DVI-VGA átalakító és VGA kábellel támadom be a monitort. A TV-t pedig ugyanazzal a 10m-es HQ HDMI kábelle kötöm össze DVI-HDMI átalakítóval mint régen. A problémák ugyanúgy megvoltak, de tegnap még meglestem egy filmet, viszont a film végén a tök fekete képen észrevettem, hogy elég szemcsés a jel. Gondoltam gyors kihagyom a DVI-HDMI csatlakozót és megszűnnek gondok (merthogy a DVI-HDMI átalakító a szar), viszont így egy miniHDMI-HDMI átalakítót kell használnom. Nagy örömmel összedugom hogy jó lesz, erre ugyanúgy nincs képem :S Piszkálom nem segít. Vissza a DVI-HDMI átalakítót, de azzal is rossz, aztán már ott se segít a birizgálás. Na mondom kész, mégis csak a HDMI kábelnek rossz az a vége amelyik a gépnél van. Ezután próba szerencse összedugtam a monitort a10m-es HDMI kábellel, két átalakítót használva :D DVI-HDMI monitor oldal, miniHDMI-HDMI a számítógép oldalán. Na láss csodát van kép :F , megfordítottam a kábelt, úgy viszont volt egy kis zöldes pöttyözős csík a monitoron :F

Esetleg valami ötlet hogy mi nem stimmel? mi ez a totál káosz itt nálam?

Előre is kössz, és bocs a hosszú leírásért.

(#434) puncspuding


puncspuding
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, (korábban már volt hasonló írva a fórumba), hogy full HD-s monitoromon VGA kábellel jó a megjelenítés, HDMI kábellel viszont fekete keret van, és a kép nem éles, olvasásra kifejezetten alkalmatlan, pedig a felbontás natívra van állítva.

Az ATI ccc-vel nem lehet a képet tökéletesen a monitor széléhez húzni, és a kép sem lesz sose éles, akárhogy állítom. Sapphire HD 4850-es a videokártya a legfrissebb ATI driverrel.
Szerintetek ez driver probléma?

(#435) SONR válasza puncspuding (#434) üzenetére


SONR
csendes tag

Hello!

Nekem is ilyen jellegű problémám lenne, hdmivel csatlakoztattam a vga-mat a tvmonitoromhoz, sima D-subbal jó a jel,hdmi vel viszont fényes,el van csúszva,túl kontrasztos,itt is a legujabb vga driver van,tanácstalan vagyok :/

(#436) puncspuding válasza SONR (#435) üzenetére


puncspuding
csendes tag

Sikerült megoldani a problémát, leírom, hátha segít valakinek: a monitoron a "PC/AV mód" AV-re volt állítva gyárilag, azt kellett átvenni PC-re. Így már az ATI control panellel szét tudtam húzni a képernyőt, és tökéletes lett a kép.

(#437) Joshi


Joshi
titán

HDMI 1.4-es kábel használható 1.3-as HDMI bemenetes TV-vel? :U

(#438) hm_guesswho válasza Joshi (#437) üzenetére


hm_guesswho
tag

valószínűleg igen
az 1.4 csak annyival különbözik az 1.3-tól,hogy képes 3D-t továbbítani. Ergo az 1.4 kábelt a tv-d 1.3-ként fogja kezelni ha nem képes 3D megjelenítésére.

(#439) Puby30


Puby30
csendes tag

Sziasztok!
Talán érdekes lehet... :

http://hdmi-dvi.sini.hu/dvi.html

(#440) dabadab válasza hm_guesswho (#438) üzenetére


dabadab
titán

Nem, ebben pont nem különbözik, a 3D a legelső HDMI kábeleken is átmehet, mert nem használ nagyobb sávszélességet, mint 1.0, más meg nem kell neki.
Amiben tényleg újdonságot hoz az 1.4 kábelek terén, az az ethernet csatorna, de erős a gyanúm, hogy az a legtöbb "1.4-es" kábelben sincs benne, mivel opcionális feature.

DRM is theft

(#441) fPApi


fPApi
őstag

Sziasztok!
A következő gondom van: A szgép hdmi-vel van összekötve a monitorral. Vga: NVIDIA® GeForce GT425M. Ha az nvidia kezelőben engedélyezem a hang átvitelt (hdmi + hang), akkor a kép nagyobb lesz, mint a képernyő, nem látszik pl. a start menü sem, és a kép minősége sem jó. Hiába állítom a felbontást nincs változás (és nem működik a kép kicsinyítése sem). Ha beállítom, hogy csak hdmi legyen hang nélkül, tökéletes a kép. Mi lehet a gond?

(#448) bubuka0267 válasza -conrad- (#403) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Szia,lehet kapni dupla árnyékolású kábelokat megfizethető áron. Neked is javaslom,nagy áruházban vedd meg,mert ott olcsón megkapod

(#449) CoolFish


CoolFish
csendes tag

Sziasztok! :)

Tud valaki ajánlani valami megfizethető, de jó minőségű 10m-es HDMI kábelt? :U

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#450) Duke11 válasza cannibal (#432) üzenetére


Duke11
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is az lenne a kérdésem mint cannibalnak. Lehet kapni HDMI-DVI és DVI-HDMI kábeleket. Az irányuk felcserélhető?
A laptopomon van HDMI kimenet, és a monitoron DVI bemenet. Mindegy melyik kábelt veszem?
Ez jó lenne? DVI-HDMI

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.