Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) irsaioliver válasza dchard (#9) üzenetére


irsaioliver
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy elhangzott már:

Egy Asus 2400 HD kártyám van DVI kimenettel. Nem adtak hozzá DVI-HDMI átalakítót. A kártyán van hang chip. Bármilyen DVI-HDMI átalakító jó lesz? (Ahhoz persze, hogy a hangot is át tudjam küldeni)

Köszi!

Oli

(#102) Peter789 válasza emre33 (#99) üzenetére


Peter789
senior tag

a dual link az a B HDMI végű lenne, ami consumer kategóriában ismeretlen. TV-ken A-val lehet találkozni, a C-t pedig kamerákra, egyéb mobil eszközökre találták ki - és mindkettő single link, akárhány tüske is van a DVI csatiban! az 1080p 60Hz könnyedén átmegy a single link kábelen, a szabvány maximuma asszem 1200 sor 85Hz - tehát még az audió adatnak is nagyon bőven marad sávszél...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#103) dezz válasza irsaioliver (#101) üzenetére


dezz
nagyúr

Előtted eggyel írtam, hogy a hang (adatocsomagok) ugyanazokon a vezetékeken mennek át, mint a kép (adatcsomagok). Szóval a válasz: igen.

Peter789: Hmm, szóval mégis van ilyen (ha nem is a hétköznapokban). Viszont a HDMI 1.3 megjelenésével (2560×1600p75 24bpp-n) jó időre feleslegessé is vált. (Illetve ott lehet még szerepe, ahol az egyik végen DVI van, mert az nem támogatja ezt single-linken.)

(#104) SXtheOne


SXtheOne
csendes tag

Sziasztok!

Van egy számomra igen fontos kérdésem. Tegnap vettem a Sini-ben egy 5m-es DVI-Hdmi kábelt. Egy Samsung L32A551-es, FullHD TV-hez kell. Namost, eddig D-SUB-on volt csatlakoztatva a TV a géphez, és ott volt egy nagyon enyhe, alig látható szellemkép, amit lehetett kicsit igazgatni a beállításokban. Ezt a kábelnek tulajdonítom, mert nem olyan tökéletes sztem.
De! A DVI-Hdmi kábellel meg bizonyos színek körül amolyan derengés van. Pl. ha piros betűk vannak fehér/kék háttér előtt (pl. iwiw esetében), akkor a piros körül mintha egyfajta glória, vagy derengés lenne körben. Ugyanez a kék betű, szürke háttér párosban, és még sok más összetételben. A piros színnél kb. mindig vannak gondok, mert az dereng minden környezetben. D-SUB kábelnél nem volt semmi ilyen hiba!
Van vkinek ötlete, hogy ez mitől lehet, és milyen beállításokkal próbálkozzak? Megnyomkodtam mindent, de kb. semmi hatás. Viszont pl. a fekete betű a fehér háttérrel teljesen éles..
Köszönöm, ha kapok segítséget!

(Most nézem, hogy a tiszta zöld szöveg a nagyon halvány kék előtt is szörnyű, ugyanaz a gond..)

[ Szerkesztve ]

(#105) dezz válasza SXtheOne (#104) üzenetére


dezz
nagyúr

Olyan, mintha a HDMI-s jelet YUV-ben (~YCbCr, YPbPr; Y = Luma = ~világosság; másik kettő = színkülönbségi adatok) dolgozná fel a tévé, azon belül is "4:2:2"-ben, ami azt jelenti, hogy a színkülönbségi adat fele felbontású a világossági adathoz képest.

Bár akkor sem kellene "derengenie", csak egy 1-pixeles, általában alig látható elszíneződésnek lenni bizonyos színek közötti határokon. De valahol a fentihez kapcsolódhat a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#106) SXtheOne válasza dezz (#105) üzenetére


SXtheOne
csendes tag

Igen, ez az 1 pixeles derengés kb. stimmel. Visszagondolva a 3 alapszín körül van a dolog, bizonyos hátterek esetében illetve az ezekhez nagyon közel álló színeknél, pl. a piroshoz közelítő magenta körül is, kékes háttérrel. 1 betű esetén talán tényleg nem is lenne feltűnő, de szöveg esetében a betűk háttere igencsak csúf így.
Ha az általad említett eset van, akkor mit tudok tenni, hogy állítgassak/nézegessek?

(#107) dezz válasza SXtheOne (#106) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt hiszem, HDMI-n az YUV a default (ezzel a komponens video digitális megfelelője), csak tudja az RGB-t is. Lehetséges, sőt valószínű, hogy ha RGB-t is kap a tévé, YUV-re konvertálja (majd feldolgozás után vissza RGB-re). De az is lehet, hogy HDMI módban a videokártya is eleve YUV-t küld. Talán van erre vonatkozó beállítás a driverbnen. Meg még megnézném a tévé képélesség beállítását is, hátha befolyásolja.

(#108) SXtheOne válasza dezz (#107) üzenetére


SXtheOne
csendes tag

Megnéztem a vga driver-hez kapott software-t (nVidia), és átállítottam RGB-ről vmi Y-al kezdődő, 44-re végződő cuccra(nem vagyok otthon, nem emlékszem), de nem változott semmi. Viszont találtam pár beállítást neten ehhez a TV-hez, és azzal egész szép eredményt értem el. A piros és a kék már rendben van (legalábbis elviselhetőbb sokkal), csak az élénk zöld betű kék háttér előtt elég rossz, de az meg nem mozgat. A színek egyébként nagyon szépek, jó ez a Samsung! Csak ezzel az aprósággal nem tudtam tökéletesen zöld ágra vergődni.
Köszönöm a segítséget!

(#109) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Hi. 9600gt-m van és dvi-hdmi kábelen szeretném a lcdtv-re tenni a képet( a tv: 1366*768at tud), hogyan oldaható ez meg mert nekem bármit cisnálok " nincs jel" van :S :W

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#110) SXtheOne válasza Gabe123 (#109) üzenetére


SXtheOne
csendes tag

Sztem nézd meg a TV leírását. Nekem pl. csak a HDMI 2. porton hajlandó fogadni a DVI jelét, a többin no signal-t dob. Ha ez nem segít, passz. A kábel tuti jó?

(#111) Balu77


Balu77
őstag

Full HD-s Sony LCD-t szeretnék összekötni pc-vel, csak kicsit távolról min. 7 méter, tehát 10méteres kábelt kell vennem. Azt tudom hogy igen jó minőségű kell ha mindent okésan akarok átvinni, csak az árak borsosak, de google-n keresgélve találtam 1-2 barátságos árút. Ezek most tényleg fogják rendesen vinni, vagy parasztakítás? Ugyanis a media markt-ban, meg több helyen 15ezer forintokat emlegettek...

Szóval 1-2 link:
[link]
[link]
[link]

Ezek most jók vagy nagy átverés?

Itt meg pl egy drága:
[link]

mod: természetesen full HD-t szeretnék mindenféle minőségromlás nélkül...

[ Szerkesztve ]

izé

(#112) SXtheOne válasza Balu77 (#111) üzenetére


SXtheOne
csendes tag

Előbbre ajánlották a Sini nevű helyet, én ott vettem 5m-est, jó áron (3500 alatt). Az eladó azt mondta, ha nem vinné a fullHD-t, vigyem vissza, de végülis erre nem volt szükség, mert teljesen jó a kábel, és semmiféle zavart nem érzek az erőben (ellentétben a régi D-SUB kábelemmel, ahol azért egy kicsit belebújtak a szellemek a képbe). Szóval én meg vagyok elégedve. Előbbre szintén írták, hogy mivel ez digitális kábel, elvileg csak digitális jeleket kell továbbítani. Tehát 1 v. 0. Ezek az egyesek meg nullák nem lesznek szebbek akkor sem, ha 50e Ft-os a kábel, tehát ha van rajta normális árnyékolás, nem tudom elképzelni, mivel lehetne jobb képe egy drágább kábelnek.. Sztem olvass vissza, ha még nem tetted, ha pedig már megvolt, akkor válassz egy helyet, ahol jófejek az eladók.

Egyébként sikerült tlejesen bekonfigurálnom a TV-met HDMI-n keresztül, és rájöttem arra is, hogy miért 'eresztett' a piros. Egyszerűen attól függ, hogy a TV minek látja a kábelt. Ha a hdmi source-ra beállítottam, hogy az a jel PC-ről jön, rögtön megszűnt mindenféle csoda-kontraszt, és a kép lényegesen fakóbb lett, viszont sehol sem volt a betűk körül derengés. Megoldást találtam arra is, hogy játékok közben lagolt a TV. Érdekes módon a brightness-t kell 80 fölé rakni, és akkor minden király. Persze a kontraszt se legyen minimumon, az is besegít. Így a csodás színeknek meg a szép fekenék kapáltak, de a színek visszahozhatók, ha rendesen beállítgatjuk az egyéb értékeket. Sajnos vmi fura okból azonban bizonyos felbontásoknál ezek az extra beállítások le vannak tiltva, és olyankor eléggé mosott a kép, de ezzel együtt lehet élni, mert a wide felbontásoknál stimmel minden. Ha vkinek szintén Samsung LE32A551-e van, vagy vmi hasonló, és kínlódik a beállításokkal, szóljon, és átküldöm a profiljaimat.

[ Szerkesztve ]

(#113) 8zabi


8zabi
őstag

ilyen problémával találkozott már valaki? [link]

(#114) jakewyler


jakewyler
senior tag

Hali.
Adott egy xfx 9600 gt xxx videókártya, ezt szeretném összekötni samsung hd tv-vel.
Videókártyán 2 db dvi csatlakozó találhato. Monitor átalakítóval van rákötve, mert nem dvi-s .
Vásároltam egy dvi-hdmi kábelt, összekötöttem a tv-vel, csak az a gond, ha megy a monitor akkor a tv nem kap jelet, ha lehúzom a monitort, akkor a tv megy, de a monitor nem .

Segítségetek kérném.

Előre is Köszönöm

üdv JW

(#115) SXtheOne válasza jakewyler (#114) üzenetére


SXtheOne
csendes tag

Megpróbáltad már beállítani Windows-ban a monitorokat? Alapból sztem csak 1 aktív, és attól függően, hogy melyiket érzékeli előbb (vagy inkább, hogy melyik van az elsődleges porton, asszem), az fog bekapcsolódni.
A képernyő beállításainál a 'settings' (magyarnál valsz. 'beállítások') fülön be lehet kapcsolni, de gyanítom, hogy kiterjesztett asztalt fogsz kapni. Persze mindkét eszköz legyen a kártyára kötve, gondolom ezt mondani sem kell.
Ha clone módot akarsz, akkor pedig a vga segédprogramja a legegyszerűbb választás. Ha xfx kártyád van, gondolom nVidia (volt 9600 ATI-ból is régen, bár nemtom, hogy abból létezett-e gt, vagy máshogy hívták.. Régen volt már :) ). Ekkor az nVidia control panel-ben tudod beállítani (ha jól rémlik a neve).

(#116) BemAnyó válasza SXtheOne (#112) üzenetére


BemAnyó
senior tag

nem ide akartam írni bocsi, csak laggol a netem :B

[ Szerkesztve ]

(#117) szacsee válasza jakewyler (#114) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem tudnál a közelben valami haverodnál DVI-s monitort?
Meg kellene nézni, hogy azzal mit csinál.
Van még egy ötletem, bár lehet meddő próbálkozás, ha a DVI átalakítód közepéből hiányzik pár tüskesor, akkor Dual DVI-s átalakítóra (tele tüskés) kellene cserélni, hátha..
VGA topikjában is kérdezd meg. :K

(#118) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Hdmi hangnál van valami különleges beállítás a hangkártyán vagy az erősítőn? Nem akar mukodni valamiért. A képet simán átviszi. Optikain megszólal, mivel az erősítőn nem találtam olyan opciót a digitális hangbemenetnél, hogy hdmi audió.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#119) dabadab válasza BITBOYS (#118) üzenetére


dabadab
titán

"Hdmi hangnál van valami különleges beállítás a hangkártyán vagy az erősítőn?"

HDMI hang a videokartyabol jon, nem a hangkartyabol (mar persze, ha jon).

"az erősítőn nem találtam olyan opciót a digitális hangbemenetnél, hogy hdmi audió."

Hat, ha az erositon nincs HDMI bemenet, akkor HDMI hang se lesz :)

DRM is theft

(#120) Kowa válasza dabadab (#119) üzenetére


Kowa
tag

"Hat, ha az erositon nincs HDMI bemenet, akkor HDMI hang se lesz"

Ez nem feltétlen igaz hogyha egy AV erösitön van HDMI akkor hang is lesz. Van olyan AV erösitö ami csak HDMI switch funkcioval rendelkezik vagyis az erösitö nem dolgozza fel a jelet feldolgozatlanul jut a TV hez pl. . Sajna az én erölködöm is ilyen az audio jelet nem dolgozza fel :(

HDMI n hangot kicsalni a videokártyából meg csak egy driver kell már ha Ati kártya van.

(#121) BITBOYS válasza dabadab (#119) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sikerült összehoznom:) teljes az öröm. Ma reggelre viszont elhalálozott az alaplapom...

Természetesen mindegyik készüléken van hdmi 1.3. csatlakozó ;)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#122) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Csá all. Következő lenne a kérdésem. Alaplapomon van egy integrált HD3200 ATi és egy HDMI csatlakozó. De nem ezt használom, hanem egy HD3870-et. A Monitort a 3870-ről vezérlem a Plazmát az alaplapra integrált HDMI-ből. A kérdésem az lenne, hogyan lehet úgy beállítani a lejátszót, hogy az integrált HDMI-n dobja ki a képet!? A Hang tökéletes a képként csak a hátteret jeleníti meg, mert alapértelmezettként ugyebár a 3870-et használja és a monitoron jeleníti meg a videót. Hogyan, vagy milyen programot használjak, hogy videó lejátszásánál a HDMI-n tolja ki a jelet? A CCC-vel nem jutottam dűlőre, mert csak úgy engedi, ha a plazmát jelölöm ki elsődleges megjelenítőnek. Valakinek valami tapasztalat? :F :R

[ Szerkesztve ]

(#123) zsigmondz


zsigmondz
csendes tag

Lehet egyszerű kérdés de ha a monitoron állítgatom a felbontást az mennyire befolyásolja a tvre kimenő képet ha DVi - HDMI kábelt veszek? Arra lennék kíváncsi hogy ha a monitorom 1024*768-ban van (gagyi régi moncsim van) és a TV Full HD-s és Full hds filmet nézek akkor az a tv-re már full hd-ben megy ki vagy 1024-ben?? Videókarim 8800 Gt, 2db dvi kimenettel... Előre is köszi...

(#124) Adix


Adix
csendes tag

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni a következő problémával kapcsolatban:
Adott egy PC 9600GT-vel, és egy Gigabyte alaplap Realtek hanggal.
Az alaplapi SPDIF kimenetet összekötöttem a vidókártyával a hozzá kapott kábel segítségével, tehát a hang már átmegy a videókarira...
Az egyik DVI kimenetet a kapott átalakítóval (DVI-HDMI) és egy 5m-es HDMI kábellel öszekötöttem a HDTV HDMI bementével. A kép már megvan 1080p-ben pompázik. Na jöhet egy DVD lemez csak a próba kedvéért. Kép van hang nincs!!
Mi kellhet még? Az alaplapi hang összekötve a videókártyával az pedig a TV-vel. Próbáltam a hangkártya ControlPanelen a Stereo-tól a 8CH hangig mindent, de nem szólal meg a TV-n a hang.

Köszönöm előre is!

(#125) sztikac válasza Adix (#124) üzenetére


sztikac
őstag

A 9600GT tartalmaz hangkártyát nem? A Control Panel -> Hardware and Sound -> Sound-nál mi van beállítva alapértelmezett hangkimenetnek?

(#126) szki válasza Adix (#124) üzenetére


szki
őstag

talán vmi hasonló gond lesz, azaz Keverő fül Lejátszásos részen a legördülő menüben "Realtek HDA HDMI Output"-ot választani (hisz HDMI-n menne a HD jel!).
: [link]

(#127) Adix válasza szki (#126) üzenetére


Adix
csendes tag

Sajnos ilyen opció nincsen.
Van egy Relatek HD audio output valamint egy Relatek HD audio 2nd output, de egyikkel sem működik Multi-Stream bepipálva. Megpróbálok egy frisebb hankártya drivert talán úgy menni fog.

(#128) sztikac válasza Adix (#127) üzenetére


sztikac
őstag

A playback fülön milyen opciókat látsz?

(#129) szki válasza Adix (#127) üzenetére


szki
őstag

Akkor lehet a Biosban nincs is engedélyezve az alaplapi audio vagy "Anazia", vagy mi?
Vagy nincs telepítve minden Realtek driver?

(#130) Gyufaaa válasza zsigmondz (#123) üzenetére


Gyufaaa
veterán

külön külön tudod állítani, egymástól függetlenül a két megjelenítő felbontását! Nem befolyásolja.

(#131) Adix válasza sztikac (#128) üzenetére


Adix
csendes tag

Csak amit írtam az előbb. Így néz ki a legfrissebb driver telepítése után. A RealtekSoundManager-ben engedélyeztem a digitális jel kibocsátása opciót is.

[ Szerkesztve ]

(#132) shinter


shinter
csendes tag

sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy adott egy laptop (Acer AS 5730Z 322G16MN), amin van egy VGA és egy DVI kimenet is. Szeretném összekötni a laptopot egy HDTV-vel filmnézéshez, stb...
Vettem hozzá egy DVI->HDMI átalakító kábelt, összekötöttem a TVvel, feltettem a legújabb forceware-t a videokarihoz (nvidia ge force 8400m gs), de egyszerűen nem reagál semmire, tök sötét a kép.
Próbáltam állítgatni a driverben mindent, különböző módok, de továbbra se történik semmi.
(A VGA kimenet tökéletesen működik a tvn, csakhát ha már van HDTV, akkor azt szeretném kihasználni.)
Ha valakinek van vmi ötlete ne tartsa magában! köszi

(#133) szki válasza shinter (#132) üzenetére


szki
őstag

DVI olvasmányok:
[link]
[link]
Szerintem a laptop könyvét kellene először megnézni!

Adix: Próbáld telepíteni a High Definition Audio Codecs-ek közül a ATI HDMI Audio Device drivert is telepíteni az alaplaphoz!

(#134) karnokd


karnokd
tag

Üdv,

Vettem egy HDMI-DVI átalakítót és szeretném összekötni a 8800 GTS 320MB-os kártyámat a Philips 32" LCD tévémmel. Viszont amikor rádugom az átalakítót a kártyára (még mielőtt a másik végét bedugnám a tv-be), elmegy a kép a monitoromról. Ha kihúzom, akkor visszajön, de esett már meg úgy, hogy annyira elment a kép a monitorból, hogy csak többszöri újraindításra jött vissza. Az asztalom 1024x768x85Hz-ben megy, de függetlenül a frekvenciától, a kábel csatlakoztatásakor elmegy a monitorom képe. Próbáltam felváltva a két DVI kimenettel, de ugyanaz a jelenség. Eközben pedig a TV ugyanúgy nem érzékel semmilyen kimenő jelet.

Van ötlet?

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#135) Gyufaaa válasza karnokd (#134) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Amikor az átalakítót ráteszed a VGA DVI csatlakozójára akkor még nem megy el a kép csak ha ráteszed a HDMI kábelt? :U

[ Szerkesztve ]

(#136) BITBOYS válasza Adix (#131) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szia!

Neked erre van szükséged: [link] Töltsd le, telepítsd, indítsd újra és lesz hangod a tv-n. Ha nem kell a hangkártya nyugodtan kikapcsolhatod, ilyenkor a hdmi-n keresztül megy a hang.

Más:
Valamiért recseg-ropog a hang hdmi-n keresztül. MA78GM alaplap, 1,8m-es standard hdmi monitor kábel, Denon 1908 erősítő a konfig. A kép egész jó, a hang viszont megzavarodik mikor elkezdek filmet nézni. Főleg DD, DTS alatt produkálja a sercegést. Létezik, hogy az erősítő hdmi bemenete vagy kimenete zárlatos? Optikai kábelen tökéletes, nincs recsegés. Ha közvetlen tv-re kötöm a gépet, tehát kiiktatom az erősítőt akkor sincs ez a jelenség, tökéletesen szól. Mi lehet a gond :F

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#137) karnokd válasza Gyufaaa (#135) üzenetére


karnokd
tag

Amint rádugom az átalakítót a kártya kimenetére, azonnal elmegy a kép a monitoromról. Ha lehúzom, visszajön. Függetlenül attól, hogy a másik vége (HDMI) be van-e egyáltalán dugva a TV-be vagy sem. Kábelhiba?

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#138) dabadab válasza karnokd (#137) üzenetére


dabadab
titán

Szinte biztos, hogy vmi beallitas. Erzekeli, hogy a DVI-be be van dugva a kabel es odarajka a videojelet.
Biztos be lehet valahogy allitani vmi klon vagy egyeb uzemmodot, ami jo lenne neked.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#139) karnokd válasza dabadab (#138) üzenetére


karnokd
tag

Lehet, de a paradoxon az, hogy amíg nincs bedugva egy másik eszköz a kártyára, fel sem ajánlja a két képernyő/duplikálás stb. opciókat. Ha bedugom a kábelt, akkor meg már nem látok semmit, hogy állíthassak. Megpróbálom majd kisebb felbontással és más frekvenciákkal.

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#140) frimen


frimen
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írom előre is bocsánat érte... De, ha tudtok segítsetek. Van egy Point of View 8600 GTS kártyám
http://www.pointofview-online.com/default2.asp?content_id=205
amin elvileg ugye van TV kimenet ahogy a linken is látszik... (S-Videó kinézetű) adtak hozzá egy ilyen S-vide YUV rca kábelt(Pr out, Y out, Pb out) feliratu rca dugókkal. Gondolom ez egy HD kábel...
Viszont nekem nincs hd kompatibilis tévém.. ezekszerint akkor ezt nemtom rákötni sehogysem a régi tévémre amin csak scart meg rca bemenet van?
Vagy lehet azt valahogy szoftveresen állítani, hogy milyen tv kimenetü jel jöjjön azon a kimeneten? (hd vagy analóg?)

Válaszotok előre is nagyon köszönöm.

Üdv

(#141) Gyufaaa válasza karnokd (#139) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Próbáltad már másik átalakítóval? Lehetőség meg van rá, hogy hibát okozzon. Valami annak környékén lesz. :U

(#142) Gyufaaa válasza frimen (#140) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Dehogy is nem. Nem minden tv-n tudod behozni a képet, mert nincs benne dekóder. Ha van a TV-d mellett egy videód és azzal összekötöd sima ügy tv-re kivinni a jelet. Szerezz egy euroscart-rca átalakítót és meg is van oldva a kérdés.

(#143) Raga


Raga
senior tag

Üdv!

Én egy Dell Inspiron 1525 laptop, valamint egy Panasonic TH-37PX8ES tulajdonosa vagyok.

Letöltöttem egyik kedvenc sorozatomat a Rómát (mindkét évad) HD-ben (1280×720).
Vásároltam egy hdmi csatlakozót, mondván kiélvezem a tv-m adta lehetőségeket és azon nézem a filmet.
Összekötöttem a laptopot és a tv-t a kábellel, majd azt tapasztaltam, hogy kép van, hang nincs.
Sokan azt mondják, hogy audio drivert keressek, vagy hogy a hangkari nem támogatja a hd audiot.
Ez sztem badarság, mert akkor miért tennének a laptopra HDMI kimenetet.
Továbbá az eszközkezelőben ez mi akkor:

Segítség!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#144) fredesk


fredesk
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, h egy Samsung HD ready tv-t akarok összekötni egy STB-al hdmi-n keresztül. Be is állítom a STB-on hogy 1080 as felbontásban küldje a képet és a tv-n is hogy a hdmi bemeneten vegye a jeleket, a kép jön, de hang nincs. Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

A legrosszabb dolog a világon, mikor a hülyeség szorgalommal párosul!

(#145) seszi


seszi
csendes tag

Üdvözletem!
Miután visszaolvastam a forumban és kizárásos alapon kipróbáltam pár dolgot kideróült, hogy a video kariba (Ati radeon HD4670) dugott HDMI kábel zavarja a VGA kimenetbe dugott 22"Asus monitort.Vibrál bárhogyan álítom.
A kérdésem a következő : mit lehetne tenni, hogy ne zavarják egy mást.
Bármilyen ötletet szívesen fogadok és előre is köszönöm. :R

(#146) Gyufaaa válasza seszi (#145) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem tudom milyen minőségű kábeled lehet, de minél vastagabb annál nagyobb az árnyékolás biztonsága. A Monitort dvi vagy rgb-vel hajtod? :U

Raga: Sajna a képedet amit belinkeltél nem tudom kinagyítani, így nem tudom belőle kivenni amire kíváncsi vagy. De az bizti, ha egyszer HDMI van a vasba integrálva ott a hangnak is ki kell mennie! NVidia vagy ATi vga van integrálva? Álltalában külön kell telepíteni a HD drivert. Meg kell keresni vagy a laptop gyártói honlapján hozzá a drivert vagy a integrált vga gyártói oldalán. :U

[ Szerkesztve ]

(#147) Raga válasza Gyufaaa (#146) üzenetére


Raga
senior tag

Gyufaa!!!

Sem Nvidia, sem Ati.
Integrált Intel 128 megás GPU.
Mobile Intel 965 Express Chipset Family.

A hangoknál pedig ilyenek vannak.
Intel High Definition Audio HDMI
Sigma Tel High Definition Audio Codec

(#148) Gyufaaa válasza Raga (#147) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Végül is mindegy milyen gyártó. Audio codec-et utólag kell telepíteni. Mi a pontos típusa a notinak? :U

Amit a képekből ki tudtam szűrni: A HD Audió amiket kérdezel fel annak telepítve rendesen akkor állítsd át a hangbeállításoknál, hogy alapértelmezésként a HD Audiót használja. Egy pár sorral feljebb van kép.

[ Szerkesztve ]

(#149) Raga válasza Gyufaaa (#148) üzenetére


Raga
senior tag

A noti pontos típusa:

Dell Inspiron 1525
Street változat és 1 gigás.

(#150) Gyufaaa válasza Raga (#149) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nos! Ha ide fellépsz itt van egy Audio fül. Arra kattintva találsz két drivert. STAC 92xx c-major HD Audio illetve SIGMATEL driver. Mindkettőt feltelepítetted? Ha igen akkor nincs más dolgod mint alapértelmezettként beállítani az audio eszközt a vezérlőpult hangbeállításainál. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.