Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) dabadab válasza omikron23 (#350) üzenetére


dabadab
titán

Az egeszen biztosan nem kabelhiba, mert az nem tud ilyet csinalni.
A TV-n valoszinuleg azert hulyek a szinek, mert a driverben a szinformatum nem RGB-re hanem YCbCr-re van allitva (lasd a #300-at), a megnyujtas meg azert van, mert nem megfelelo a felbontas (pl 16:9-es folbontas 16:10-es monitoron).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#352) omikron23 válasza dabadab (#351) üzenetére


omikron23
senior tag

Kösz, a gyors választ! Én is driver hibára gyanakodtam, de senki sem tudott segíteni....
Estére megnézem. A monitor beállításait néztem, és a Catalyst-et is de mindkettőnél 1920x1080 volt a felbontás. A tálca, és a képernyő többi része is "kilógott" a monitorból...

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#353) dabadab válasza omikron23 (#352) üzenetére


dabadab
titán

Ha minden kilog, akkor lehet, hogy az overscant kell levenni (ATI VGA-d van?).

DRM is theft

(#354) omikron23 válasza dabadab (#353) üzenetére


omikron23
senior tag

Igen egy 5870-es, de nem tudom, hogy hol kell beállítani.... Szinte mindent megnéztem a CCC-ben

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#355) dabadab válasza omikron23 (#354) üzenetére


dabadab
titán

Kerdezd meg vmelyik azonnali topikban vagy az LCD TV-sben, ott gyakran elo szokott jonni.

DRM is theft

(#356) omikron23 válasza dabadab (#355) üzenetére


omikron23
senior tag

Mindenképp körülnézek még, meg kipróbálom az általad javasoltakat is, és remélem a legjobbakat... Talán egy újabb Catalyst verzió majd orvosolja az ilyen jellegű problémákat is....meg az összes többit :F :F :F

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#357) Secretive


Secretive
aktív tag

20méteres távra 1080p és esetleg majd később nagyobb felbontásra kellene egy megfelelő konstrukció (árú) kábelügyben (akár aktív vagy átalakítós megoldásban is), tud valaki okosat javasolni akár konkrét tpussal vagy hellyel? nincs kedvem kábelvisszacserélgetőset ide-oda rohangálósat játszani.

a kiinduló cikket és a témakört is átfutotttam, érdekes volt és közben még jól is szórakoztam...... :DD

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#358) omikron23


omikron23
senior tag

Este próbáltam beállítani a tv-t, de nem akar összejönni... A színprofil váltás sem oldotta meg a dolgot. Egy darabig szép a kép, aztán elszíneződik.... :W

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#359) Secretive válasza omikron23 (#358) üzenetére


Secretive
aktív tag

pedig a jelenség alapján tipikusan driver és/vagy kódek hibára gyanakszom!
nem gondolom, hogy kábel vagy színprofil hiba lenne.

ha húzva van a gép, vegyél vissza mindent gyári alapra(!), ha ez sem hoz javulást,akkor emelett egy tiszta uninstallt követően rakd újra az adott video kódeke(ke)t, újraindítás is legyen benne!

[ Szerkesztve ]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#360) Secretive válasza Secretive (#357) üzenetére


Secretive
aktív tag

köszönöm a tömérdek ötletet, javaslatot és segítséget... :N időközben kis szerencsével sikerült "óccsón" és "sima" kábellel megoldani tökéletesen a 20 m-es távot! persze itt a sima szinonimájaként nem gagyira kell gondolni...
viszlát :D

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#361) Pierre75


Pierre75
senior tag

HDMI kábel hibára utalhat-e, ha rendszertelenül a lejátszás 9. és 40. perce között 1 mp-ig elmegy a kép, (fekete kép után folytatódik a lejátszás) vagy fényvillanás keletkezik a kép alsó részén szintén 1 mp-ig (olykor ezzel egy időben elmegy a hang is)?

Egy Pana 42S10 és egy LG BD370 lejátszó a gyári és egy 2 m-es Hama kábellel próbáltam. A 42S10 hdmi-dvi összekötve PC-vel nem jelentkezik hiba.

A BD370 a szerviz szerint hibátlan, a tv-pc kapcsolatnál nem jelentkezik hiba.
A készülék a fal mellett van, esetlegesen vmi zajt szed össze, hdmi csatlakozó vagy kábel lehet a hibaforrás?

Előre is köszi a segítőkész ötletekért!

(#362) Secretive válasza Pierre75 (#361) üzenetére


Secretive
aktív tag

a leírtak alapján nem gondolnék kábelhibára, hisz akkor valszeg a pécéről is jelentkezne hasonló (ha jól értettem, hogy ugyanazzal a kábellekkel volt összekötve a TV a pécével, mint a BD-vel).

az nem derül ki, hogy mindig ugyanannál a filmnél van-e a jelenség és az sem, hogy a pécéről szintén a problémással próbáltad-e belső BD-lejástszóval....

ez a tv a plazma vagy lcd típus? mert ebből mindkettő van.

azt sem gondolnám, hogy a fal közelsége miatt bármit is összed, hisz ha szedne is,akkor az nem véletlenszerű jelenséget produkál (kivéve, ha odaraksz egy neodymium mágnest :) ).
azt kipróbálhatod, hogy az antenna csatlakozót kihúzod a rendszerből, mert pl. néhány szolgáltató olyan bika jelet küld, hogy az összekapcsolódó eszközök galvanikusan nem leválasztott érzékenyebb részeiben zavart okozhat, bár ez is inkább állandóan észlelhető tünetegyüttest okoz...

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#363) Pierre75 válasza Secretive (#362) üzenetére


Pierre75
senior tag

Bocsi, ezeket kihagytam:

Ugyanazokkal a kábelekkel volt összekötve a TV a PC-vel, mint a BD-vel.
A filmet visszajátszva, már megszűnik a hiba. PC-n is hibátlan, nem forráshiba. Sőt újranézve már a BD-vel sem. Mindig a 9. és a 40. perc között hibázik, se előtte, se utána.

Plazma: Pana 42S10.
Próbáltam úgyis, hogy kihúztam az antennacsatlakozót.
1080P/24Hz-n használom, 1080I/50Hz-n 1 hónapig nem jelentkezett a hiba, aztán rendszertelenül azon is.

Csöppet tanácstalan vagyok.
Szervizben arról beszéltek, hogy a hdmi csatlakozók elég érzékenyek és előfordulhat, hogy pc-nél nem jelentkezik a hiba, míg a BD-vel igen.

Mit lehetne szerinted tenni?

[ Szerkesztve ]

(#364) Secretive válasza Pierre75 (#363) üzenetére


Secretive
aktív tag

az kétségtelen, hogy a jelerősség készülékenként, forrásonként eltérhet, de hogy ez egy max. 2 méteres gyári kábellel is ilyen hibát okozzan,azt továbbra is kétlem. a kontakthiba meg elég erős hajlítás egy ilyen "random" hibánál.....
de tök ólcsó és kézenfekvő megoldás, ha veszel vagy szerzel egy max. 1-1,5 m-es másik hdmi kábelt és azzal is kipróbálod, ha a jelenség továbbra is fennáll, akkor a kábel és kontakthibákat kipipálhatod, tuti nem az....már csak a TV vagy a BD lehet a ludas. :)
a TV-én ha lehet kapcsold ki az IFC-ét és minden egyéb Herz buheráló áramkört és ismét próba...illetve tedd át másik hdmi bemenetekre is ugyanazt a jelet. ha van hawernál is full hd megjelenítő,akkor vidd át oda a lejátszót, próba ott is. ezek után már biztosabban le lehet szűkíteni egy készülékre a hibajelenséget.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#365) Pierre75 válasza Secretive (#364) üzenetére


Pierre75
senior tag

Másik hdmi bemeneten néztem - ua a hiba.
Vmikor a jövő hétre ígérnek egy 0.5 m-s kábelt. Így a kábelt ki tudom majd zárni.
A P-NR képjavító baromságot most nézem majd meg holnap.
Vagy a Tv vagy a Bd - csak rendszertelenül előforduló hiba, előállítani sem tudom, így kicsit kínlódás.

Én a BD hibájára tippeltem (épp a tv-pc hibamentes lejátszása miatt) és azért, mert a 370-es fórumában egy sorstárs ugyanezzel küzd, csak ő projektorral vetít 15m-s kábellel. De ott simán lehet a kábel is.

Fene az egészbe!

Ha lenne még ötleted, örömmel veszem! Köszi az eddigiért!

Off.:

Tavaly tavasszal azzal szórakoztam pár hónapot, hogy rájöjjek, mitől fagy szintén rendszertelenül a PC rendszerfelállásnál (2-4 hetenként). Ram-ellenőrzés stb. után eljutottam az eszközkezelőben az alaplapi hálókártyáig, ami Isatap hibákat dobált. (Előtte az eszközkezelő mindent rendben talált.) Míg rájöttem arra, hogy annyi a titka, hogy kikapcsolás előtt bontanom kell a kapcsolatot és minden gondom megszűnik, csakúgy szálltak az órák.
Előtte 10 évig semmivel se hw, se sw gondom nem volt. Most kifogtam.

[ Szerkesztve ]

(#366) Secretive válasza Pierre75 (#365) üzenetére


Secretive
aktív tag

nincs több ötletem, azt hiszem, ha egyesével mindent kizársz sorjában, akkor már csak "egy maradhat!" :D sajnos a pécénél is sokszor csak hasonló módon lehet felderíteni a hibákat, de a hálókártya hiba sztorid és megfejtése sem utal a rutin hiányára...már nem sok van a megoldásig. egyébként én is a lejátszóra saccoltam, de nem akarnék ennyire előre menni, míg nem tutibiztos. :D
remélem megoldódik hamarosan a rejtvényed!
üdv.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#367) Sanyee25


Sanyee25
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy egy LGW2486L LED monitort kötöttem össze a géppel (XFX ATI RADEON HD5870) HDMI kábellel és nem rakja ki teljes képernyőre, hanem összeszűkíti a képet!

Tudtok valami megoldást?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#368) Secretive válasza Sanyee25 (#367) üzenetére


Secretive
aktív tag

oké, hogy fullHd a moncsi, de milyen felbontás és frissítési frekvencia van azon a hdmi kimeneten??!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#369) Sanyee25 válasza Secretive (#368) üzenetére


Sanyee25
csendes tag

A monitor 1920x1080 natív felbontásban és 60 Hz-en megy! Jelenleg újraindítás után nem jelenik meg kép sem DVI-n sem HDMI-n keresztül! csak a vista töltésjelzőjét mutatja, de mihelyt betölt elmegy a kép!

(#370) Secretive válasza Sanyee25 (#369) üzenetére


Secretive
aktív tag

az oké, hogy a monitor azon megy, de mi volt legutoljára beállítva a videókarin? esetleg nem variáltál korábban többkijelzős megjelenítéssel (pc+tv vagy pc+pc stb...)?

amikor elmegy a kép,akkor a monitor pontosan mit ír ki?!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#371) Sanyee25 válasza Secretive (#370) üzenetére


Sanyee25
csendes tag

Semmit!Előzőleg is ezen a felbontáson ment!Egyszerűen csak nem akar HDMI-n képet adni!

(#372) Secretive válasza Sanyee25 (#371) üzenetére


Secretive
aktív tag

és D-SuB és DVI-on sincs semmi??ha ott van és normális,akkor elképzelhető, hogy egyszerűen behányt a hdmi bemenete. előfordulhat.....

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#373) Sanyee25 válasza Secretive (#372) üzenetére


Sanyee25
csendes tag

2 napos cuccnál?Az elég gáz lenne!Most van képem, csak hangom nincs:D

(#374) Secretive válasza Sanyee25 (#373) üzenetére


Secretive
aktív tag

ha gáz, ha nem, murphy nem alszik. én több olyan cuccba is belefutottam már, ami az első másodperctől sem volt jó....
sokminden lehet még, talán a vga nem (mindig) érzékeli rendesen a hdmi csatlakozást, vagy hasonlók, de ha most van képed,akkor ne kapcsold ki sem a gépet, sem a monitort és "örüjjé" neki, míg ki nem huny a képed! :DD

ugye nem fogsz most van - most meg nincs üziket felváltva közzétenni?! :)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#375) Sanyee25 válasza Secretive (#374) üzenetére


Sanyee25
csendes tag

Természetesen nem!Annál többre tartom magam!:D Csak gondoltam rákérdezek hátha valaki másnál is előfordult a probléma!

Egyébként a DVI miben különbözik a HDMI-től?

THX!

[ Szerkesztve ]

(#376) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Kösz, most okosodtam. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#377) Secretive válasza Sanyee25 (#375) üzenetére


Secretive
aktív tag

nálam nem,mert nincs ilyen monitorom :) , bár kb. bő féléve még nézegettem, de végül nem vettem meg,mert nekem csalódás volt a LED-ek ellenére, a sötétben, de világosban is bazira látszódó háttérfény....ezt kipróbálhatod, ha teljesen fekete képet raksz a monitorra és nézegeted mindenhonnan....

alapvetően csak annyi a különbség a DVI és HDMI között, hogy a DVI csak digitális képátvitelre lett megalkotva, míg az utóbbi hangra is. persze azóta már a gyártók is rájöttek, hogy egy okos "trükkel" a DVI interfészen is kiküldhetik a hangot, szóval igazából ráfoghatjuk, már csak a csatlakozó formája (~interfésze) a különbség!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#378) Kirtam


Kirtam
tag

Hello!

Ma érkezett meg várva várt Benq V2410 eco LED monitorom.
Sajnos az öröm nem felhőtlen ugyanis egyszerűen nem tudom teljes képernyőssé varázsolni az asztalomat ezzel együtt a játékokat sem :(.

5870-esem van legfrissebb 10.2-es catalystal, HDMI kábellel van rádugva a monitor.A monitor menüjében inaktívak a kép szélesség magasség állítás opciók.

A monitor felbontása az ajánlott 1920*1080@60Hz. Mégis kb. a 24" helyett 21,5" -os a kép
D-sub kábel+DVI átalakítóval tökéletes a képméret.
HDMI kábel + DVI átalakítóval ugyanaz mint a HDMI-HDMI.

Ha valaki tudna segíteni nagyon boldoggá tenne vele :B .

Előre is köszönöm.

(#379) dabadab válasza Kirtam (#378) üzenetére


dabadab
titán

Overscan lesz ez, szinte biztos.

DRM is theft

(#380) KaoszTom


KaoszTom
aktív tag

Sziasztok!

Laptopot szeretném összekötni a Pana plazmámmal, DVI - HDMI kábellel, de nem sikerül. Bármilyen felbontást, színmélységet, frekvenciát állítok, mindig csak fekete kép van. Ha állítom a felbontást, azt érzékeli a TV, mert kiírja a saját OSD-vel. Tegnap kipróbáltam egy LCD-n, ugyanez.

Most olvastam, hogy több féle DVI kábel létezik, nekem DVI-D (Single link) van, talán ez lehet a baj?

(#381) Secretive válasza dabadab (#379) üzenetére


Secretive
aktív tag

persze, hogy az lesz, a hülye idióta ATi értelmesebben nem tudta megcsinálni ezt az opciót! :W

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#382) Secretive válasza KaoszTom (#380) üzenetére


Secretive
aktív tag

a kábeled jó, azzal semmi probléma, sőt szerintem már a plazmád is működne, ha a videókártyád beállítanád vagy ráraknál valamit a már működő kiterjesztett asztalodra.
ha az egeret ki tudod húzni a laptop képernyőjéről valamelyik irányba oldalra,akkor már működik ez a funkciód, tehát csak rá kéne rakni valamit a tévére.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#383) Kirtam válasza dabadab (#379) üzenetére


Kirtam
tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R

AZ!

Köszönöm szépen sajnos nem nagyon vagyok jártas HDMI-s dolgokban eddig csak Dvi-m volt.

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#384) Sza_Sa válasza Kirtam (#383) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Két napig szo.ptam ezzel a problémával én is, már holnapra megrendeltem a futárt hogy vigye vissza a lapot gariba, mert azt hittem behalt az igp. Erre ma véletlenül ráakadtam erre a leírásra, és csodák csodája minden oké. Az ati meg elmehet a búsba, hogy így eldugja ezt az opciót :W

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#385) KaoszTom válasza Secretive (#382) üzenetére


KaoszTom
aktív tag

Sajnos nem jó, ezt már próbáltam, de már az azonosítás funkciónál is látszott, hogy a TV nem ír ki semmit. :F

(#386) Tomate


Tomate
veterán

Eladtam egy 10m-es kábelt és egyszerűen semmi jelet nem visz át a tv-re holott jó a kábel. Előtte az ember vett egy 10m-eset a kácsa audionál azzal sem vite át neki. 5m-el tökéletesen jó... Nem értem mi lehet a gond?

(#387) dabadab válasza Tomate (#386) üzenetére


dabadab
titán

Nem lehet, hogy pl 230-as elektromos kábellel fut párhuzamosan vagy vmi hasonló zajos környezetben van?

DRM is theft

(#388) ikiviki


ikiviki
aktív tag

Kellene kis help..
Adott egy Ati Radeon X1550 amin DVI kimenet van és Svideó,,és egy Samsung LCD-é tv-é .
Kérdésem DVI-HDMI kábelből melyiket érdemes venni,és hogy kb -é 3m van a pc-é a a tv-é től,Kimegy e rajta a kép és hang egyszerre a tv-re vagy csak a kép?
Még nem vettem kábelt hozzá,és ehez kellene valami infó,de valami szájba rágos..

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=ikiviki&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#389) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Az igaz, hogy a TVkben lévő HDMI nagyon érzékeny, és csak a TV áramtalanítása után lehet kihúzni, bedugni?

ikiviki: A jelenlegi kariddal csak a kép fog kimenni a DVIről.

[ Szerkesztve ]

(#390) Morcego


Morcego
csendes tag

üdv!
abban kérném a segítségetek, hogy van egy Samsung P2770HD típusú monitorom kb egy hete. Van mellé egy Sony Vaio VPC-CW1S1E típusú laptopom. A monitor mivel tv-tuneres, ezért elég sok bemenet van rajta, VGA, HDMI, DVI stb. A gond nálam ott kezdődik hogy ha kikötöm a laptopot a monitorra HDMI kábellel, akkor automatikusan felismeri a monitor de csak 1680*1050-es felbontásban. Ha felteszem nagyobbra 1920*1080-ra(amit a monitor ugye visz, meg a laptop is tud) akkor pedig olyan a kép, mintha photoshopban 3-4 sharpent nyomtam volna a képre, egyszerűen túl éles, márpedig egy 27"os monitoron igencsak kell a Full HD. Ha a VGA kábellel kötöm össze, akkor minden szép és jó, ha a HDMI-DVI kábellel, akkor kicsit életlenebb a kép, mint a VGA kábelnél. Sajnos a VGA kábel nem visz át hangot, ezért is jó lenne a HDMI. Nekem nagyon fontos lenne hogy minden frankó legyen, mert fotósként dolgozom, és fontosak a színek. Amiért fontos lenne erre a megoldás, hogy minden csatlakozónál más-más beállítási lehetőség van, persze HDMI-nél a legtöbb, olyanok, amik a többinél nincsenek.
Voltam bent több boltban is Samsung, Sony mindenhol, senki nem találkozott még ilyennel.
A samsung boltban rákötöttük a p2370-es monitorra, de ott is ezt produkálta.
előre is köszönöm az infokat

(#391) R1per2


R1per2
tag

Király! Megoldódott minden problémám!
Van egy régi gépem, amit már nem is használok, viszont van DVI kimenete a videókártyán (az újabb laptopon amit használok, nincs).
Tehát ha veszek egy dvi-hdmi kábelt, akkor rákötöm a full hd-s plazmámra, és nézhetek 1080p-s filmet, mintha bd lejátszóm lenne?
Így lesz egy htpc-m?

A proci nem kétmagos viszont, lehet ebből gond?

[ Szerkesztve ]

(#392) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Szerintetek ez jó minőségű HDMI kábel? [link]
Én nem értek hozzá... De nem túl vékony?

(#393) Polacheck válasza R1per2 (#391) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Gyengébb procikkal az lehet a gond, hogy szaggat majd a kép vagy úszik a hang, mert a 720p-s filmeknek is nagy a hardverigénye.

Ki kell próbálni, de nagy eséllyel régi P4-eken nem fog menni a lejátszás.

less qq more pewpew!

(#394) R1per2


R1per2
tag

kipróbáltam most egy vdi-hdmi kábelt, és engem is hasonló csalódás ért, mint Morecgonál.
A kép sötétebbé, életlenebbé vált. Hangot sem vitt át. Mi lehet a gond?

Az rgb kábellel viszont nincs gond, néztem rajta full hd-s filmet is, nagyon szép a képe.
Persze nem tökéletes, sötétebb részeken olyan, mintha kevesebb szín lenne, sötétülő árnyaltnál éles színkülönbség és közte határ húzódik nagy kockákban.
Gondolom ezen javítana egy hdmi kábel.

[ Szerkesztve ]

(#395) #27483136 válasza R1per2 (#394) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ahhoz, hogy vigye a HDMI a hangot is, ilyenek kellenek, hogy legyenek:
[link]
Illetve újabb nVidiákon az alaplapi spdif hang (ha van egyáltalán) ráköthető a vga-ra, és úgy átviszi.

(#396) dabadab válasza #27483136 (#395) üzenetére


dabadab
titán

A dolog nem teljesen így áll: újabb NVidiaknál gond nélkül megy a hang DVI-n, nem kell semmit sehova kötni, ATI-k esetében viszont kell az ATI spéci DVI-HDMI konvertere, különben meg se jelenik a HDMI-s hangeszköz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#397) #27483136 válasza dabadab (#396) üzenetére


#27483136
törölt tag

Az nV 9000-es sorozatnál van csatlakozó a vga-n az spdif-nek....a legújabbaknál nem tom....ezt az ATI HDMI konvertert sem értem....mi rádugtuk a HD3850-est a tv-re HDMI-n és megy alapból minden jól. - semmi buherálás, átméretezés, kontrasz probléma - Ez valami új dolog? - mármint a hang-konverter. Régen külön kellett feltenni a hangdrivert az ATI-hoz, de, mostanában már azt sem. (lehet, mivel egyszerűen helyből ment minden és jól, ezért nem értem a többi problémát sem?)

[ Szerkesztve ]

(#398) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdvözletem.

Nem olvastam végig az egész topicot... de remélem segítségemre lesz valaki.

Pontosabban 3 külömböző emberrel történt meg ugyan az az eset.

Egyik esetben... (enyém) egy asztali gép (DVI-HDMI átalakítóval) ... egy HP Pavilion DV7-es laptop simán HDMI kábellel, és egy AsRock Nettop ION 330-as gép szintén simán HDMI kábellel volt rákötve egy Panasonic Wiera LCD tv-re (csak HD ready) a kép frankón meg is jelenik, de minden oldalból hiányzik belőle egy kicsi. Mindegyik gépbe Nvidia kártya volt. Az Nvidia saját beállításain belül lehetett is választani egy olyan lehetőséget, hogy a képernyő széleihez igazíthatjuk a képet és így frankón meg is oldódott a dolog... legalábbis azt hittem, mert természetesen az állítgatás következtében a felbontás is módosult, ami viszont nemjó.
Full HD-s 24" -os Samsung monitorommal HDMI esetén ugyan ez a szituáció áll fent.

Másik két esetben... a szomszédomban és egy haveromnál dettó ez a jelenség figyelhető meg... HDMI-vel a kép mind a négy oldalából kicsi "le van vágva".

Van erre valami megoldás úgy, hogy a felbontás ne változzon?

Előre is köszönöm a segítséget!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#399) joey04 válasza joey04 (#340) üzenetére


joey04
titán

hát valamivel gyengébb TV-t vettem (Samsung LE-32B530) de semmi nem úgy megy ahogy kéne. :(
a kép sem 100%: [link]
a hang meg meg sem mukkan. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#400) joey04 válasza joey04 (#399) üzenetére


joey04
titán

a kép megoldódott, a hang még a probléma. megnéztem, rendesen rá van kötve alaplapra a vga, a wines beállítások is olyanok, ahogy a leírásban vannak. de így sincs hang

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.