Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dictator^ válasza dabadab (#299) üzenetére


Dictator^
veterán

ycbcr 4:4:4 maradva, pip-nél bekapcsolás után megint van fekete szinem.. érdekes. mi a köze hozzá? ez már csak nem beállitás...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#302) dabadab válasza Dictator^ (#300) üzenetére


dabadab
titán

Úgy látszik, hogy a TV-d vmiért nem ismeri fel az YCbCr-t (lehet, hogy egyáltalán nem támogatja), ami nem túl nagy veszteség, az YCbCr használatának manapság túl sok értelme nincs, használj nyugodtan RGB-t.

DRM is theft

(#303) Dictator^ válasza dabadab (#302) üzenetére


Dictator^
veterán

Várj, ha DVI-HDMi-n normálisan ment Ycbrcr-nél akkor most hdmi-hdmivel mért ne menne ?

rgb meg kurva fényes.. oké le tudnám venni a háttérvill-t de gondolom nem viccből van ycbcr-en alapból.

meg mi is a különbség kettő közt? igazból ezt nem tudom .

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#304) dabadab válasza Dictator^ (#303) üzenetére


dabadab
titán

"ha DVI-HDMi-n normálisan ment Ycbrcr-nél"

Szerintem ott alapból RGB-ben ment, mert legjobb tudomásom szerint a DVI specifikáció csak azt támogatja.
A különbség az, hogy RGB-nél a színek piros/zöld/kék komponensre lebontva mennek (ez a "natív" formátuma a PC-nek meg TV-knek/monitoroknak is). YCbCr-nél meg az RGB jelből számolnak ki mindenfélét, talán azért, mert az analóg technikai gondjaira nem volt annyira érzékeny az így transzformált jel.
8 bites digitalis YCbCr-nél pl így számolódnak a komponensek RGB-ből:
Y' = 16 + ( 65.481 * R' + 128.553 * G' + 24.966 * B')
Cb = 128 + (-37.797 * R' - 74.203 * G' + 112.0 * B')
Cr = 128 + (112.0 * R' - 93.786 * G' - 18.214 * B')

(Aztán ezt a TV-nek vissza kell számolnia RGB-be, tényleg semmi értelme.)

Ha meg le tudod venni a háttérvilágítást, azzal energiát takarítasz meg, pláne jó :)
(Valószínűleg a gamma beállítás miatt olyan világos, nemtom.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#305) Dictator^ válasza dabadab (#302) üzenetére


Dictator^
veterán

Nos, közben rájöttem, hogy DVI-HDMInél nincs is pixel color format állitás.. szóval X , gondolom ott is RGB Fullon 4:4:4-en lehetett. igazából még mindig nem tudom mi értelme ennek, utánaolvastam volna, csak nem volt türelmem végigolvasni.

De ugy néz ki, hogy hdmi hdmi-n marad, color formatnál rgb 4:4:4.

Azért kössz a helpet.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#306) Dictator^ válasza dabadab (#304) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen, igy már azért világosabb, köszi szépen sokat segitettél.
Maradt a hdmi-hdmi kábel rgb-n szóval szuper :) Háttérvilágitás mostmár csak 3-ason van (az eddigi 6 helyett), szóval tényleg sporolok picit. :)
Már ezért is megérte a hdmi kábel :)

És elnézést, ha valamit elég idiótán írtam le, esetleg hibával teli, de rohadtul kapkodtam.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#307) FJerome


FJerome
csendes tag

Végig olvastam az összes hozzászólást! Többen kérdezték már ezt de még senki nem válaszolt!

A követekező a problémám.
Van egy HD4850 toxicom ebből a kártyához adott hdmi átalakítóval megy megfelelő hdmi kábellel a jel egy full hd Sharp lc46dh77 be.

A tv pontrol pontra megjelenítésre van állitva, minden felbontás tökéletes kivéve az 1920x1080.
Ennél a felbontásnál már nem kéne körbe fekete csíknak maradnia, mivel ez a tv max felbontása, de mégis van körbe egy 3cmes fekete csík. Így a ugye az 1920pixel kb 1770ra van kiosztva, ettől nem túl éles a kép.

1777x1000 (nemtom pontosan) ben tökéletesen éles a kép, persze logikus hogy nem full screenen.
Próbáltam több ati driver, utoljára most legyalultam és a legújabb ati catalyst van fennt, de a max felbontást még mindig nemhúzza ki teljes képre.
(7600gt vel tökéletes minden ugyanazzal az átalakítóval és ugyanazzal a kábellel)

Valamint egy kis késés is van a megjelenítésben pedig minden képjavító ki van kapcsolva. (kb olyan 50ms lehet(érzésre))

Valószínűleg a felbontásos hibám vmi driver okozta hiba lehet, mert ugye nvidiával tök jól megy.

oprendszerem: win7 64bit

üdv. és várom a válaszotokat
köszönöm

(#308) dabadab válasza FJerome (#307) üzenetére


dabadab
titán

Ha te is tudod, hogy a videokartya drivereben van a gebasz, akkor miert nem a videokartyas topikban kerdezed meg?...

DRM is theft

(#309) FJerome válasza dabadab (#308) üzenetére


FJerome
csendes tag

Mert úgy éreztem ehhez közelebb áll! A videokártyásban lenne egy csomó használhatatlan ötlet! Ezt meg olyanok olvassák akiknek hdmin van full hd tvjük!

(#310) Dictator^ válasza FJerome (#307) üzenetére


Dictator^
veterán

Megprobálok válaszolni, ha minden igaz azt mondod, hogy 1920x1080ban, a képernyő körül van egy "keret" fekete rész?

Ha ezt akartad leírni, akkor menj az Ati catalyst control centerbe (asztalon jobbklikk és ott van). Azon belül állitsd át advancedre , basicről.

Majd bal felső sarokba van egy lebukó menü, katt oda és válaszd ki a Desktop & Displayst.

Lent lesz egy kis tv ikonod, ha elsődleges megjelenitő a TVt, arra nyomj egy jobbklikket, majd configure. Miután megvagy, menj a Scaling Optionsba, és ott a csuszkád huzd át Overscanre 0%. (scaling optionsról kép ).

Ha nem tudod állitani, mert ki van szürkitve a csuszka, menj be a képernyő tulajdonságokhoz, ahol felbontást állitasz (nem a catalyst control centerbe) és állitsd át a frissitési frekvenciát 60HZ-re. Utána már elvileg mehet a csuszka és nem lesz "fekete kereted".

Remélem ez volt a kérdés, ha nem akkor feleslegesen válaszoltam :)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#311) FJerome válasza Dictator^ (#310) üzenetére


FJerome
csendes tag

Ez volt a kérdésem köszönöm!

Egy monitort használok! Most nem az otthoni gépem elött vagyok, de elég jól áttnéztem a catayst menüit, de valahogy mégsem találok ilyet amit te írsz.

Hazaértem valahogy előcsikarom ezt a menüt. Max ráteszek mégegy monitort aztan lehet csak akkor kel életre!

Próbálkozom, köszönöm!

(#312) Dictator^ válasza FJerome (#311) üzenetére


Dictator^
veterán

Nincsmit.

Találtam egy kis oldalt a leíráshoz, itt vannak képek mellékelve, igy tuti megtalálod (nem kell rákötni másik monitort kijön a menü igy is. :) Katt ide és eszerint csináld meg.

szerk: elég ha a képeket nézed, és elvileg kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#313) FJerome válasza Dictator^ (#312) üzenetére


FJerome
csendes tag

atya úr isten
ezt nagyon szar helyre tették ezt a menüt
itt tényleg nem is néztem

nagyon köszönöm
tökéletes

(#314) FJerome


FJerome
csendes tag

Nos mostmár a felbontás tökéletes a kép éles és tiszta.
a konfig
hd4850 toxic
sharp lc46dh77e
A 2. nagy problémám a késés.
Ugy tűnik mindent kikapcsoltam a tvn ami miatt késhetne a kép. A tv elvileg 4-6ms os latencyával rendelkezik, mégis ha pl húzom az egeret érezni hogy le van maradva.

Valaki tud segíteni?
(ja és bocs ha ez offnak számít)

[ Szerkesztve ]

(#315) vtechun válasza FJerome (#313) üzenetére


vtechun
veterán

megalol, ezzel én is szoptam, kérdés mért vn alapból underscan-en.......

(#316) Dictator^ válasza FJerome (#314) üzenetére


Dictator^
veterán

ez jó kérdés, ilyen nekem nem volt, új driver? új win telepités?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#317) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Tegnap vettem egy 15 méteres hdmi kábelt, és ilyen lett a kép a pc, és a tv között:
A kábel gagyi, vagy lehet ezzel valamit kezdeni ? Frekvenciát állítani pl. ? :F
A 1,5 méteressel jó volt.

[Hiba][/L]

[ Szerkesztve ]

(#318) dabadab válasza sith7 (#317) üzenetére


dabadab
titán

Ez erősen kábelhibának néz ki. A 15 méter az már nagyon a határon van, ott már tényleg normálisan megcsinált kábel kell.

DRM is theft

(#319) sith7 válasza dabadab (#318) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm, én is így gondoltam, már vissza is vittem

(#320) Harey


Harey
csendes tag

Kedves dabadab!

Nagyon köszi a hasznos infókat. Van egy pont, ahol szerintem lehetne javítani a FAQ-on. Manapság a HDMI kábel elárusítóhelyeken sehol sem látok olyan csomagolást, amire ráírnák, hogy 1. vagy 2. kategóriás. Ez tehát nem orientál a vásárlásnál.

Ugyanakkor sok kábel dobozára rá van írva az adatátviteli sebesség Gbps-ben. Ezért esetleg megemlíthetnéd a FAQ-ban, hogy a három tipikus kategória:

2.5 Gpbs (valójában 2.33) = normál sebesség
5 Gbps (valójában 4.95) = nagy sebesség (high speed)
10 Gbps (valójában 10.2) = ultra nagy sebesség

mire elég. Ha jól értem, a szokásos 1080p jelhez az 5 Gbps kábel az, ami biztosan jó lesz.

Az külön kérdés lenne, hogy az 1080p certified felirat melyiket garantálja a három közül, a tippem az, hogy a high speed-et.

PS. Ne hagyd magad a horszkópárus lehúzókkal szemben! A digitális az digitális.

(#321) TB


TB
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ezekről a kábelekről?Melyiket vegyem?Melyik a jobb minőség?
hama
vagy
kolink

(#322) Gyufaaa válasza TB (#321) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én HAMA kábelt használok. Nincs vele gondom. A Kolink nem lehet egy olcsó darab.

(#323) TB válasza Gyufaaa (#322) üzenetére


TB
tag

Pedig pont a hama 2600 ft,a kolink meg csak 1600 ft,mindegyik 2 méteres.Ezért is félek a kolink-tól!
De akkor valszeg hama lesz,mert nem szeretnék szívni rossz kábellal!Köszi a hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#324) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Nem feltétlen jó helyen kérdezek valószínűleg, de félig meddig ide is vág a kérdés, úgyhogy, remélem tudtok segíteni.

Haveromnak kéne egy kis help. :) Tehát, lenne egy olyan kérdésem, hogy, adott egy Asus K50AB noti, és egy Panasonic LCD TV, a notin nincs HDMI, csak d-sub, szereztünk egy d-sub->dvi átalakítót, én meg adtam neki egy DVI-->HDMI átalakítót, és lényegében nem történik semmi. D-SUB-ra kötve megy ki jel, de átalakítózva HDMI kábellel a TV-re nem megy ki semmi jel, hiába nyomunk FN+F* gombot, a képernyő kiterjesztéséhez.

Szóval, ez természetes, hogy így nem megy, vagy mi vagyunk a bénák? :) Előre is köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#325) #27483136 válasza hackeeeee (#324) üzenetére


#27483136
törölt tag

Helló!
A d-sub-on csak analóg jel jön ki, a dvi és a HDMI pedig digitális átvitel. Az az átalakító csak átdrótozza a csatlakozó lábait, de nem csinál az analógból digitálist. Ezért nem megy.

(#326) hackeeeee válasza #27483136 (#325) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor jól tippeltük, hogy vsz. nem fog menni, csak kíváncsi voltam, hátha mégis, akkor mindenféleképp kell a jelátalakító doboz. Köszi. :R

Véleményem szubjektív...

(#327) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nem győzöm lopni az ötleteket! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#328) Gyufaaa válasza olbaidhun (#327) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mire jó egy Topik mi? :DDD Hasznos az biztos! :C

(#329) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Remek tipp a HAMA, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#330) Kr/\toS válasza Szaky (#11) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Én is hasonlóan jártam.

Figyelmeztetnék mindenkit, hogy ha szeretik a szép képeket a tv-n,monitoron , akkor felejtsétek el az olcsó sz_rtaposó hdmi kábeleket. Nagyon rossz minőségüek. Évekig egy drágább thomson dvi-hdmi kábelt használtam a bravia-mhoz, de sajnos jelenleg nem tudom ezt használni mert az ati kártyámon dvi-hdmi-analog kimenetek vannak. Vettem egy olcsó hama kábelt, a tv képe egyből sötétebb lett, csökkent a kontúrhatás, mintha bemattult volna az egész. Többször leteszteltem átkábelezéssel hogy esetleg az én szemeben van a hiba, de nem. Igy beszereztem egy jobb hdmi kábelt igaz csak 1360p-s (fura), valamennyivel jobb lett, még mindig nem hozza azt mint a thomson kábellel de majdnem.

[ Szerkesztve ]

(#331) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Most fogok venni plazma tv-t ami támogatja a HDMI 1.3-at és ezt szertném összekötni a PC-mel (HD4850) egy kb. egy éves HDMI kábellel. Most azt honnan tudjam, hogy HDMI 1.3-as kábelem van-e.
Ha lehet nem szeretnék új kábelt venni.

[ Szerkesztve ]

(#332) dabadab válasza rayoliviero (#331) üzenetére


dabadab
titán

"Most azt honnan tudjam, hogy HDMI 1.3-as ez a kábel."

Sehonnan, foleg (ahogy irtam is), nincs olyan, hogy "HDMI 1.3 kabel" :) Ha nem mukodik, az fel fog tunni, ha mukodik, akkor meg jo.

DRM is theft

(#333) Olcsi


Olcsi
senior tag

"Drága és olcsó kábel közötti különbség - a marketingesek szerint."

Hát ez volt a legjobb... :C

(#334) rayoliviero válasza dabadab (#332) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok.

(#335) kazsmerlaca válasza Dictator^ (#310) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! Nekem is ez volt a problémám és segített! 1 éve nem tudtam ezt megoldani! :C :C :C Köszönöm!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#336) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy LCD TV-t, amit moniornak (is) használnék, és filmet is úgy néznék rajta, hogy gépről. Na most a gépen nincs HDMI csak dvi, és az írásban ugye az van, hogy ha DVI-HDMI kábellel kötöm össze őket, akkor a minőség nem fog romlani.

Már éppen örültem, amikor elkezdtem utánaolvasgatni, és több helyen is azt olvastam, hogy dvi-hdmi esetén többeknek is gondjuk akadt, eleve a képminőséggel is, de az elhelyezkedéssel is, tehát lecsúszott egy kicsit kép, stb... Aztán pl itt is ezt írják:

Ebből arra kellett következtetnem, hogy bizony a nativ HDMI kimenet sajnos nem pótolható DVI-HDMI átalakításokkal, illetve csak kompromisszumok árán.

Vagy egyéb problémák itt

A DVI-HDMI átalakítós kép helyes kezelése viszont készülékenként változott. <-- innentől.

amit kinéztem TV egyébként ő lenne, monitorként használva, vagy úgy egyébként van valakinek vele tapasztalata? Vagy ezt mát az LCD tv tapasztalatok és/vagy LCD TV mint monitor topikban tegyem fel? :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#337) dabadab válasza joey04 (#336) üzenetére


dabadab
titán

Azt írják is, hogy a HDMI-s kártya NVidia volt, azt meg kb látatlanban lefogadom, hogy a DVI kimenetes meg ATI, aminek a driverében defaultból nemnulla overscanre van állítva, az LCD TV topikban legalább hetente egyszer előjön a probléma (meg a megoldása is), sőt, ebben a topikban is volt már. :) Szóval nem az átalakító okozta a gondot, hanem a videokártya drivere.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#338) joey04 válasza dabadab (#337) üzenetére


joey04
titán

Értem, köszönöm! Akkor a linkelt tv és a gépem simán menni fog gyönyörű képpel és hanggal DVI-HDMI kábellel?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#339) dabadab válasza joey04 (#338) üzenetére


dabadab
titán

Én erre számítok :) (Nálam teljesen jól megy, egy másik nvidia VGA-val meg egy másik Samsung LCD TV-vel.)

DRM is theft

(#340) joey04 válasza dabadab (#339) üzenetére


joey04
titán

Rendben, köszönöm :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#341) SÜN!


SÜN!
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez jó kábel? (láttam a topikban, hogy valaki rosszat vett)

(#342) WonderCSabo válasza SÜN! (#341) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha igaz a leírás, akkor jó.

(#343) Tomate válasza SÜN! (#341) üzenetére


Tomate
veterán

Mi ez a vakítás 7000Ft-ért? :Y

(#344) WonderCSabo válasza Tomate (#343) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Láttam én már 12kért is...

(#345) Tomate válasza WonderCSabo (#344) üzenetére


Tomate
veterán

amit tiltunk fórumunkban:
- szakmai topikokban való hirdetést, saját apróhirdetés, vagy bolt linkelését, vagy bármilyen termék eladásra kínálását.

[ Módosította: dabadab ]

(#348) janos1988


janos1988
addikt

Hello.

Ide irok mert ez a topik porgosebb.
Az a probelma, hogy van egy laptopom full hd-s kepernyovel (Dell Studio 1555) es hdmi (1.3-as hama markaju) kabellel osszekotottem egy Asus vh242h full hd-s monitorral. Na most a laptopon siman megy a full hd, de a monitoron igy kozepre rakja, alul felul es ket szelen van fekete sav, nem "huzza" szet a kepet a monitornak. De viszont van a notebookon ez az analog kimenet is, azzal viszont minden jol megy, csak sajna azzal szemetel a kep (viszintesen ilyen szurke vonalakban).Szoval meg lehet ugy csinalni, hogy tokeletes legyen a kep mind2 kijelzon? Ja meg annyi, hogy ha atallitom a felbontast a monitornal 1680x1050-re, akkor viszont kitolti az egeszet a kep.

szerk: Na meg le lehet tiltani azt, hogy hangot ne kuldje ki monitorra?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#349) dabadab válasza janos1988 (#348) üzenetére


dabadab
titán

Ezt inkább kérdezd meg az azonnali laptopos kérdések topikban, az aláírásod helyett meg keress egy másikat.

DRM is theft

(#350) omikron23


omikron23
senior tag

Én vettem egy Hama gyártmányú kábelt, de se a tv-n, se a monitoron nem tudom használni rendesen. A tv-n elszínezi a képet, a monitoron meg megnyújtja... :F :F :F

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.