Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Raga válasza Gyufaaa (#150) üzenetére


Raga
senior tag

Ami itt van mindent feltelepítettem már.
De fontos megemlítenem, hogy én XP-t használok.

(#152) seszi válasza Gyufaaa (#146) üzenetére


seszi
csendes tag

Szia!
Elméletileg megoldodott a probléma!
A tv-be dugott koax kábel volt a ludas (fölhurok) + egy dugaljba kellett dugnom a tv-t és a monitort.ki gondolta volna hogy a tv-n keresztül is bezavarhat a kábeltévé.

(#153) Gyufaaa válasza Raga (#151) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én is :K A Rendszerek alatt a beállítások ua-zok. Csak a megközelíthetőségek külömböznek. A Lejátszó programban állítsd át az alapértelmezett kimeneti hangeszközt amit használni szeretnél.

seszi: :DDD Franc a lígő lógó fölös kábelekbe.

[ Szerkesztve ]

(#154) Scrym


Scrym
tag

Nagyon jól sikerült a cikk! :DDD
Mennyibe fáj kb. egy ilyen DVI-HDMI kábel?
Ha netán monitoron és TV-n is használom a gépet, lehet e másik felbontást használni a TV-n, mint ami a monitoron van?
Előre is köszi!

(#155) Gyufaaa válasza Scrym (#154) üzenetére


Gyufaaa
veterán

1500-2000 Ft környékén találsz már a PH-n. De a vga-k hoz szoktak gyárilag adni dvi-hdmi átalakítót. Ha ez van akkor sima hdmi kábelt keress. A felbontást teljesen függetlenül állíthatod a két megjelenítőn. Még a frekit, színt stb-t is. Frankó dolog. :K

(#156) Scrym válasza Gyufaaa (#155) üzenetére


Scrym
tag

Köszike a segítséget, sajna a videókarihoz nem volt ilyen átalakító (nem mai darab), de szerintem a közeljövőben mindenképp veszek. Sajna ezzel az analóg jellel eléggé érdekesen néz ki a 4:3-as felbontás a a hd ready tv-n!

(#157) Gyufaaa válasza Scrym (#156) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azt elhiszem. Én is arra nyomatom. Tű éles. Még a DivX is sokkal élvezhetőbb. :K

(#158) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

:U

(#159) mrlan


mrlan
tag

Heló! :R

Az a problémám hogy vettem egy Asus EN9600gt matrix videókártyát aminek van HDMI meg optikai kimenete de a hang nem akar HDMI-n kimenni a TV-re :F
Mi a teendő? :F

Mr. LAN

(#160) Gyufaaa válasza mrlan (#159) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hangtulajdonságoknál beállítottad a kimenő hangeszközt? Driverek fenn vannak? HD Audio driver :U

(#161) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hasznos cikk, segít az eltévelyedetteknek. :R

Gondolom tök mindegy, milyen gyártótól veszünk HDMI-kábelt, ugye? Csak mert néha naivan csodálkozom, egyes gyártók csupán a nevük miatt milyen brutális összegeket tudnak elkérni.
Szóval akár az olcsóbb, elérhető kategóriában is egykutya, hogy Easy Touch, Kolink, vagy mittudomén milyen gyártó terméke, ugye? (Engem most konkrétan DVI-D dual link kábel vásárlása miatt érint, de majd szeretnék venni HDMI-t is.:) )

Sk8erPeter

(#162) Gyufaaa válasza Sk8erPeter (#161) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerintem egykutya :) Persze nem 15m-ről beszélünk. Ha nagyon hosszú, lehet érdemes minőségibbet venni. (árnyékolások miatt)

[ Szerkesztve ]

(#163) Sk8erPeter válasza Gyufaaa (#162) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, mindössze 3 m-es kábelről lenne szó, mondjuk most konkrétan DVI-kábelt nézek, bocs, kicsit OFF, de erről és erről a típusról lenne szó, gondolom nem nagyon számít, melyiket választom.

Sk8erPeter

(#164) Gyufaaa válasza Sk8erPeter (#163) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:N

(#165) Sk8erPeter válasza Gyufaaa (#164) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kolink-ra esett végül a választásom tökmindegy-alapon. :D :R

Sk8erPeter

(#166) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

sziasztok!
annyi gondom van, hogy ha hdmi-vel kötöm össze a számítógépemet a tévémmel
akkor sokkal rosszabb képe van mint amikor a hagyományos mnoitor kábellel kötöm össze.
mi lehet a gond?
két hdmi kábellel is kipróbáltam már, bár egyik sem volt márkás.
kösz!!

[ Szerkesztve ]

(#167) Gyufaaa válasza c.s.f. (#166) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem hinném, hogy a kábellel van baj. Max a hossza és az árnyékolása ami gond szokott lenni. :U Milyen márkájúa vga és a tv? :U Esetleg van közelében valami + áramforrás?

[ Szerkesztve ]

(#168) c.s.f. válasza Gyufaaa (#167) üzenetére


c.s.f.
csendes tag

hi!
a kártya nvidia 7900 gs a tv pedig egy samsung tv.
a kábel hossza 1.5m azb árnyékolásáról nem tudok nyilatkozni.
csak számomra érthetetlen, hogy mindenkinél jobb a hdmi, nálam meg hát nem túl jó.

(#169) 8


8
senior tag

HDMI porttal van gondom egy Acer 6930G notiban, VGA kimeneten gyönyörűen megy a monitor, de ha HDMI-re kötöm, HDMI-DVI kábellel, akkor nincs kép, nem is érzékeli hogy második monitor rá van kötve.
próbáltam drivert újratenni, disable-enable, újraindítások, acer driver, DOX optimized driver stb.

Van valakinek ötlete hogy milyen csillagállásnál hajlandó működni a HDMI? Illetve milyen drivert vagy beállítást kell varázsolni a működéshez?

Lehet hogy a kábel rossz?

Vista oprendszer, nvidia 9300M GS kártya, Samsung 24" monitor DVI és VGA bemenettel.

köszi

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#170) Gyufaaa válasza 8 (#169) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerintem ott nem a kábellel van gond, hanem hogy hdmi-t akarsz átalakítani dvi-vé. Visszafele bár még nem próbáltam de szerintem nem fog menni. Csak ha dvi-hdmi, vagy a hdmi-hdmi felosztásban. :U (bár nem v agyok teljesen biztos benne, hogy egyirányú adatátvitelre képesek ezek a kábelek!)

[ Szerkesztve ]

(#171) 8 válasza Gyufaaa (#170) üzenetére


8
senior tag

Hogy érted azt hogy "visszafelé"? ha egyik irányba megy, akkor a másikba is mennie kell :D
Az elektronok nem tudják hogy melyik irányba mennek, nekik tökmindegy :)

Mindkettő digitális csatlakozó, ergo csak a fizikai kiépítés más a csatlakozóknál, semmilyen konverzió nem történik.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#172) Gyufaaa válasza 8 (#171) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Az remek. Akkor mivel is magyarázható pl az euroscart kábeleknél lévő ki és bemeneti irány? Ugyan is abban van olyan amelyik csak egy irányban komunikál. ?? :F

(#173) dabadab válasza Gyufaaa (#172) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor mivel is magyarázható pl az euroscart kábeleknél lévő ki és bemeneti irány?"

Azzal, hogy eleg sok SCART kabelben nincs bekotve az osszes csatlakozo, mert igy olcsobb gyartani. HDMI-nel nincs ilyen.

DRM is theft

(#174) Gyufaaa válasza dabadab (#173) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Zsiir. Most már ezt is tudom. Már mint azt a részét, hogy " HDMI-nél nincs ilyen". Mert scart nál van akkor lehetne HDMI nél is. :U Érdemleges magyarázat mi lehet akkor az ő problémájára? :F

(#175) dabadab válasza Gyufaaa (#174) üzenetére


dabadab
titán

Fogalmam sincs, vmi windowsos/driveres marhasag lesz.

DRM is theft

(#176) csigafog


csigafog
csendes tag

Hi!
Olyan problémám lenne hogy a gépemet össze akarom kötni a Tv-vel HDMI kábellel.A nvidia 9600 gs gainward videokártyámat rádugtam egy külön kábellel a asus p5q-vm alaplapomra.Realtek integrált hangkártyához töltöttem le új drivert.De nincs hang!! Mit kéne még beállítanom??

(#177) lajosmazik


lajosmazik
csendes tag

Üdv!

kellene egy kis segítség, HP laptopom van NVidia geforce 8400m gs video kártyával, eddig símán tudtam S-video kébellel TV-re átvinni a videót, de most valamiért nem működik. próbáltam beállítani a vezérlőpulton de semmi. Ráadásul a kártya a TV-ét HDM tv- ként ismeri fel. Amin nem tudok változtatni, pedig a tv nem az.

Bármi ötlet?

Lajos

(#178) Gyufaaa válasza csigafog (#176) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"A nvidia 9600 gs gainward videokártyámat rádugtam egy külön kábellel a asus p5q-vm alaplapomra." Bár ezt nem egészen értem. Már mint úgy érted beleraktad a vasba ezt a vga-t? Telepíts hozzá WDM drivert. Akkor hangkártya sem kell külön hozzá. VGA kiviszi a hangot is.

lajosmazik: ugyan arra a TV-re próbálod rákötni vagy másikra? :F Milyen TV?

[ Szerkesztve ]

(#179) Fefe48


Fefe48
csendes tag

Sziasztok !
Van rá mód hogy egyszere működjön Ati 3870-es hang -- DVI-HDMI kábellel összekötve házimozin és egy alaplapi hangkarin a füles ha igen hogyan.
Köszi a segítséget !
Fefe :R

Fefe

(#180) Gyufaaa válasza Fefe48 (#179) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerintem nincs! Sajna egyszerre két eszközön nem tolja ki a hangot. :U

(#181) ex3c


ex3c
csendes tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni.
VGA:8600GTS 256MB / http://www.computeremporium.hu/2007/main.php?oldal=termek&id=3545 /
ALAPLAP: KN9-Utlra
Amikor kilövöm a képet a LCD-TV-re/DVI->HDMI kábellel/, a hang nem megy ki.((

-alaplapi hangkártya drivert frissitsek?
-nem HDTV ready a videokártya?

Próbáltam miniJAG-RCA-val rákötni a TV-re, nem jön a hang, mert szerintem a HDMI-től várja a hangot a TV.

Van valakinek ötlete, vagy hasonló videokártyája, kérem, hogy segitsen.
Köszönöm!

ex3c

[ Szerkesztve ]

(#182) frimen válasza Gyufaaa (#142) üzenetére


frimen
csendes tag

Szia!

Köszi a válaszodat a korábbi beírásomra...
Kérdésem : a YUV (HD video kimenet rcai) kábelhez van euroscart átalakító vagy mit alakítsak át euroscartra?
A TV-n van euroscart, s-video és rca bemenet is.
Ha meg tudnád mondani a pontos kábel illetve átalakító tipusát azzal nagyon sokat tudnál segíteni!

Üdv.:
Frimen

(#183) diablo1984


diablo1984
veterán

én is most tervezek LCD tv-t venni és olyan kérdésem lenne, hogy az nvidia 9600gt a hangot képes-e hdmi-n átvinni a hangot? és olyankor a tv-n kívül az 5.1-es hangrendszer is szól-e? mert azért nemártana egyiknek sem, ha a hang mindenhonnan jönne!

amúgy azt hallottam, hogy ati karikon van külön hangchip, geforce-okon nincs, így hangot az nem tud csinálni....

(#184) vegyszer


vegyszer
addikt

Van olyan HDMI átalakító, vagy egyéb adapter, amely a falon való kábel átjuttatást segítené elő, hogy ne egy 32-es lyukat kelljen fúrni?

köszi.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#185) frimen válasza ex3c (#181) üzenetére


frimen
csendes tag

Szia!

Nekem is ilyen kártyám van, de ez tuti nem fog neked hangot adni... ebből csk a kép jön ki. Ha hangot akarsz akkor kösd rá a hangkártyádat a TV-re! ;)

Más kérdés:
Te ezt rá tudtad kötni nem LCD TV-re?

fri

(#186) Gyufaaa válasza frimen (#182) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csáó! Nincs mit! Egy normál tv-vel úgy kötöttem régen össze a gépet, hogy volt egy vidómagnóm, ami fogadta a gépből a jelet, úgy, hogy s-video/rca átalakító kijött a vga-ból, a videóban pedig volt egy euroscart/rca átalakító. így a vidó fogadta a jelet és küldte rá a tv-re a képet, az euroscart/rca átalakítóba pedig meg van a hang bemenet is és abba toltam bele a hangkariról a hangot. Tökéletesen működött. :K Simán csak a tv-be dugod az átalakítót nem bizti, hogy fog menni. Bár próba cseresznye. :U Tesco-ban meg kapsz hozzá mindent. :D Egy darab euroscart/rca átalakító, és egy darab rca kábel kell. Az átalakító s-videóról rca-ra pedig a karidhoz van.

[ Szerkesztve ]

(#187) Gyufaaa válasza ex3c (#181) üzenetére


Gyufaaa
veterán

WDM drivert szedj le hozzá és kilövi a hangot is! Csak majd a videó lejátszóban a hangeszközöknél állítsd át a kimeneti eszközt HD Audio -ra. Hogy a jelet onnan küldje.

(#188) Gyufaaa válasza diablo1984 (#183) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én azt csodálnám. Nem hallottam még róla hogy az ne vinné ki a hangot. WDM driver. A hang és képet egy csomagként küldi tudtommal. Vinnie kell annak. Bár én ATi fan vok. ;]

(#189) Bumbi0


Bumbi0
csendes tag

FullHD LCD TV-t összekötöttem DVI-on keresztül egy Amilo AP 1538-as notival, GeForce Go 7400-as vidi kari van benne. Az létezik, hogy a 1080p-t csak 24Hz-en tudja?
Ha igen, akkor ez melyik készülék hibája, vagy esetleg normális jelenség?

(#190) Bumbi0


Bumbi0
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#191) picur220 válasza Bumbi0 (#190) üzenetére


picur220
veterán

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy van 1 Samsung LCD TV-m és 1 Philips házimozim, mind2n van HDMI. Házimozit és Xbox360-at rákötöttem a tvre, és azt próbáltam összehozni, hogy az xbox360 hangja a házimozin menjen... Nos, ez nem sikerült, mivel vmien oknál fogva a TV nem hajlandó a mozinak HDMI-n adni a hangot, vagyis a kommunikáció a tv felé egyirányú.(mozin van tv mód, abban próbáltam, nincs optikai csatlakozó, se koax hang) Vkinek vmi ötlete??

(#192) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Király az összehasonlító illusztráció. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#193) Davzone


Davzone
senior tag

Lenne egy kérdésem a kábeelkkel kapcsolatban.
Van egy Philips LCDm FULLHD csak HDMIvel nincs dsub vagy dvi szal a gépet DVI HDMI átalakitoval tudom összkötni de nagyon nem jo.
Villog a teljes kép néha kiirja hogy nincs video jel néha azt hogy a formátum nem támogatott.
Nem értem mileht ez mert ha a notimat dugom rá akkor hibátlan.
5 méteres a kábel árnyékolt aranyozott zajszűrős.Lehet hogy tul hosszu? :S Vagy kicsi a jel erőssége az azstaliban lévő karin?
Aláirásban van a gépem arról menne.
Vista telepitő képe hibátlan volt csak a driver feltétele után a fullhd felbontásnál van ez.
Mi lehet a gond?

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#194) dabadab válasza Davzone (#193) üzenetére


dabadab
titán

Ugy nez ki, hogy valami nem stimmel a jelatvitellel, igy a leirasbol a DVI-HDMI atalakitora gyanakodnek.

DRM is theft

(#195) Davzone válasza dabadab (#194) üzenetére


Davzone
senior tag

Próbáltam 3 fajtát is,van a gyári a karihoz meg kettő amit külön vettem.Vettem másik kábelt és azzal se jó,ugyhogy már csak 1 dolgot tudok kipróbálni hogy HDMI DVI kábelt szerzek hátha ugy jo lesz.
Ha nem akkor kell egy másik VGA de ezt nagyon nem szeretném mert egy 9800gtxet nem szivesen cserélek le főleg nem valami gyengébb cumóra és mindenképp elsődleges monitorként kellene használnom.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#196) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Üdvözletem,
Elolvastam az írást, kezdőknek valóban hasznos válaszok vannak benne.
Ettől függetlenül azért annyi kritikát hozzátennék, olyat ne állíts, amiben nem vagy, avagy, nem vagy teljesen (100%-osan) meggyőződve, max elméleti szinten. Itt elsősorban a kábel minőségéből eredő kérdésre, és az arra írt válaszodra gondolok.

(#197) dabadab válasza Tibiajax (#196) üzenetére


dabadab
titán

Ha van valami konkret tapasztalatod, hozzaszolasod, akkor azt inkabb osztd meg velunk (ahelyett, hogy tippelgetsz, hogy mit tudok es mit nem).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#198) Tibiajax válasza dabadab (#197) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Mittudomén, h mit tudsz v mit nem. Viszont a minőségre vonatkozó válaszodban egyértelművé teszed, h nincs különbség a piacon lévő hdmi-kábelek között.
Ez ebben a formában nem igaz. Van különbség közöttük, elméleti okfejtés vagy gondolatmenet ide v oda. Az utóbbi pár évben jó néhány hdmi interconnectet volt alkalmunk letesztelni, megnézegetni, mit tud, miket tudnak azért a pénzért, amennyit a gyártó elkér értük. Első gondolatunk nekünk is az volt, nem lesz, nem igazán lehet különbség.
Nálunk Monster, Audioquest, Siltech és az utóbbi idkben, Real Cable hdmi-jei jártak, ezeket néztük meg, tudok róluk nyilatkozni. Első dolgunk volt, egy szimpla mezei hdmi-vel összehasonlítani. Nagyon nem szeretnék belemerülni, vagy esetlegesen vmelyik fentebb emlitet márkára vonatkozóan negativot mondani, mert esetlegesen rossz fényt vethet, az adott gyártóra, és nem lenne helyénvaló. Röviden mégis:
A Monsternek egy teljesen alap modellje volt nálunk,egy hagyományostól jóval jobb minőségű csatik, szimpla árnyékolás, szimpla vezetők. Látható különbséget nem láttunk vele.
Audioquestből, egy kollegám jóvoltából már egy nagyobb modellt nézhettünk meg, egy HDMI-X-et. A hazai br fogy ára több mint megemészthető kategória már, ezért külön kuriózum volt utánnanézni, miért kerül ennyibe. Láthatóan jobb színeket kaptunk (minden nagy kábelt a mezei után igyekeztünk bekötni), ill. fényerőben is láthatóan erősebb lett a kép. Érdekes volt, mintha feljebb vettünk volna valóban a fényerőn az lcd-n. De nem, annyival világosabb volt a kép, és ami külön érdekes volt, ez gyak. kontrasztszint-emelés volt, mivel határozottabban jobban kivehetőbbek lettek a sötét jelenetek. Nem volt a két kép között ég és földnyi különbség (mint ahogy pl lenne egy 2k-s és egy 90k-s audio interconnect közt a különbség), de öröm volt látni, h igenis jobb lett a kép.
A Siltech nagyon rövid ideig volt nálunk, szintén ua kollega hozta be, de nagyon tesztelni nem tudtuk, egy villám erejéig kötötttük be, pontos tipust sem tudom. Brutális megépítése volt, na meg egy gyönyörü doboz hozzá. Nyilván, nagy falat marketinget is kerítenek hozzá, ám tény, az, h egy kábel ilyen szinten van megépítve, amit akkor érzel, amikor megfogod a kezedbe, az egy megnyugtató dolog tud lenni, egy hifiimádó embernek meg kánaán. A képe is jó volt, itt viszont nem közvetlen a mezei után lett bekötve, igy nem tudok atombiztosra nyilatkozni, mennyivel jobb, ha jobb nála. Hasonlóan egy borzasztóan éles, nyugodt szinekkel bíró képe volt, mint az audioquestnek.
A Real Cable egy nagyon jól megépített kábel, szintén, itt viszont kicsit csalodtunk, amikor elöször találkoztunk vele, mert nem kaptuk meg azt, amit a másik nagy brandnél. Kb a monsterhez volt hasonlo, egy strapabíro külsö, többszörösen árnyékolva, tehát nagyobb távolságokra mindenképp optimálisabb mint egy 3000 ft-os kábel, képben nincs egyértelmü különbség.

Összegzésképpen -én- elmondhatom, igenis létezik itt is eredménybeli különbség két kábel között, 1 és 0 ide v oda, de lényeges, hogy ez csak nagy árkülönbözetű kábelnél jön inkább ki. Alsó kategóriában, egy mmarktos 3k-s és egy 8k-s hdmi között valóban nem lesz különbség (rosszindulat nélkül: főképp nem egy vizuális laikus számára)

[ Szerkesztve ]

(#199) dabadab válasza Tibiajax (#198) üzenetére


dabadab
titán

"egyértelművé teszed, h nincs különbség a piacon lévő hdmi-kábelek között."

Egyaltalan nem. Azt teszem egyertelmuve, hogy a megfelelo minosegu kabelek altal produkalt kep kozott nincs kulonbseg.

"Láthatóan jobb színeket kaptunk"

Ezt viszont tenyleg egyertelmuve teszem: ilyen nincs. Nincs, nem lehet.
Aki ilyet mond, az valakit be akar csapni: vagy masokat, vagy magat, de nem oszinte.
A HDMI tisztan digitalis interkonnekt, megis, hogyan lenne elenkebb azon a kep? Melyik bitbe ir kettest?... A HDMI-n pontosan annak kell kimennie, aminek belement. Ha nem az megy bele, azt eszreveszed, eszreveszi a TV is, mert ott az a nyomorult checksum, ha serult az adatcsomag, akkor nem rakja ki, hanem azt a reszt "uresen" hagyja, itt a topikban meg az LCD TV-s topikban is joparan belefutottak mar, vagyis nem fakobbak lesznek a szinek (ami pont ugyanugy lehetetlen, mint az, hogy a kabeltol Sophie Marceu atvaltozzon G. Mariava), hanem durva kephibak lesznek.
Teljesen nyilvanvalo, hogy bele vagy ragadva az analog gondolkodasmodba, ahol egy interkonnekt vegen egeszen biztosan rosszabb jel megy ki, mint ami belement, igy aztan (legalabbis elvileg) van ertelme hova novelni a kabel mindenfele jellemzoit. Digitalis jelnel nincs igy.
Az hogy ket HDMI kabel kozott minosegbeli kulonbseg lenne, pont olyan egbekialito marhasag, mint az, hogy pl. egy digitfenykepezo szebb kepeket csinal az egyik memoriakartyara, mint a masikra, vagy hogy egy film szebb az egyik HDD-rol jatszva mint a masikrol, vagy az, hogy egy mp3 szebben szol az egyik SATA kabellel, mint a masikkal.

Menj vissza, csinalj szepen duplavak teszteket, aztan meglatod, hogy hirtelen nem latod a kulonbsegeket.

"lényeges, hogy ez csak nagy árkülönbözetű kábelnél jön inkább ki."

Igen, nyilvan, erre utaznak a lehuzos gyartok, meg igy mukodik az egesz, ha erdekel, elokeresem azt a tanulmanyt, ami szerint a draga placebo sokkal jobb eredmenyeket hozott, mint az olcso.

DRM is theft

(#200) Tibiajax válasza dabadab (#199) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Én leírtam, mit láttam, kérted h írjak tapasztalatokat. Lehet, h Téged sosem lehet erről a dologról meggyőzni, valószínűleg audio oldalon sem aratsz nagy babérokat egy behallgató szobában. Teljesen mindegy, nem kellett vakteszt hozzá, mert egyértelműen jobb képet kaptunk a nagy kábelekkel (a kicsik után rögtön), míg a kisebbeknél valóban nem láttunk semi változást. Hogy ez a 'jobb kép' mekkora mértékü, nyilván szubjektív, de jobb volt, és ebben mindannyian egyetértettünk, akik teszteltük.
Vagy esetleg valóban komolyan gondolod azt, hogy egy highend gyártó a hdmi kábeléért 100%-osan jogtalanul kéri el azt a 10/20x-os árat, mint egy mezei hdmi kerül? Úgy értem, nem jobb a képe szerintünk sem bőven 10/20x, de h jobb volt, kijelenthetően, az látható volt. Elméletileg valóban nem lehet, vagyis, nem kellene különbségnek lenni, hiszen digitális átvitelről van szó, ebben igazad van, és nyilván ezt az elméleti tudásod is mondatja veled jogosan, azonban annak idején nagyon jól emlékszünk ugyanerre a történetre, csak audio-oldalon, amikor a nagy digitális (koax, opt) összekötéses házimozis korszak elkezdődött, rendre jöttek ki a különbözö összetételű, vezető-válogatott, ezüst/nem ezüst vezetős, stb koax-kábelek, ott ugyanez a felállás volt, alsó szegmensben semmi, nagyobbakban -a kisebbekkel szembe állítva- igenis kapott az ember egy nyiltabb, teresebb, sok esetben pl, magasakban egy határozottabb hangot egy normális lemeznél. Azonban a valódi okát mi sem tudtuk ennek megmagyarázni, csak a joval tisztább vezetőszálak, a vastagabb átmérő, a jobb árnyékolás stb összeredményére gondolhatunk.
Amit még kihagytam tegnap: az audioquestet bekötöttük anno egy nagyobb infocus vetítőbe, és ott is -talán még jobban egyértelmü volt- h szebb/erősebb színekkel dolgozik, és ott is világosabb volt picit a kép. Hogy ez most vmi machinéria a gyártó részéről (csalás), vagy nem, ezt nem tudjuk. De másabbb képet kaptunk, és emiatt már kijelenthető, elérhető hdmi és hdmi képalkotás között különbség.
Mégegyszer: ez a mi tapasztalatunk volt, többedmagammal, neked term. nem kell ezt az egészet elhinned, meg nem is akarok itt hittérítést tartani. Tessék elmenni egy komolyabb szakboltba, és ki lehet próbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.