Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rabbitf_24 válasza Tomate (#42) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

tehát ha a laptoban van egy 3470es vga DVI-D kimenettel, akkor az csak a
képet tolja, a hangot nem?

(#52) luw2win


luw2win
őstag

Médija márktba 15.000 ft-ot kértek el egy normál HDMI kábelélt asszem 10m-eres volt.
Ez kb 4-5 hónapja volt, az aranyozott kábelt már meg se mertem nézni :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#53) #56573440 válasza luw2win (#52) üzenetére


#56573440
törölt tag

kollégának a héten vittem 10m-es hdmi-t a gépéhez meg a tévéhez, nettó nagykerben tudtam neki elintézni fivételesen, 3.5kban állt meg neki.... nem azt mondom lehet a media m-ban jobb minőségű, gyártójú, stb cucc van, de ezzel a kábellel sem volt semmi gondunk, olyan képe van... azóta tv-n játszik :DDD

(#54) dabadab válasza #56573440 (#53) üzenetére


dabadab
titán

"lehet a media m-ban jobb minőségű, gyártójú, stb cucc van"

Dehogy. A MM meg tarsai azt csinaljak, hogy a nagy dolgokat viszonylag jo aron adjak, cserebe viszont a mindenfele kellekekre rettentes hasznot raknak.

DRM is theft

(#55) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Szerintem nagyon jó írás, nem kéne bántani. Lehetne persze nagyon mérnöki mélyenszántó dolgokat írni erről biztos, de egy átlag usernek, mint pl én, ez nagyon nagy segítség és tényleg átlátható és érthető. Nekem a stílusa is tetszett, látszik hogy topicban edződött az anyag :DDD
Én ezen a ponton meg is köszönném hogy megírtad :R

(#56) heihachi


heihachi
addikt

Drága és olcsó kábel közötti különbség - a marketingesek szerint
Ezen besírtam :DDD

Amúgy remek cikk, hiánypótló. :R

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#57) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

jó azzírás csak egy javítást ha megengedsz :)

az 1.3-as HDMI lényegében inkább arra is jó lesz már (persze ki tudja mikor), hogy az 1920*1080-as felbontást is tudjon. itt is kezd elszaladni a ló :) hardver elörébb mint a szoftver eset :) :B

(#58) dabadab válasza B@bL3ve5 (#57) üzenetére


dabadab
titán

A HDMI csatlakozo az 1.0 verzio ota tudja az 1920x1080-at, ez az 1080p meg az 1080i, ebbol az utobbit a cat1 kabelek is garantaltan atviszik.

DRM is theft

(#59) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Köszi, hasznos írás. :R
Az a két kép tényleg jól illusztrálja a "Drága és olcsó kábel közötti különbség" - et. :DDD

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#60) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Én egy müszaki analfabéta vagyok ezért a kérdésem:HP 6715b notit hogyan,és mivel tudom összekötni egy 100Hz-es Samsung tv-vel?Nem lcd tv! :F [link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#61) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nagyom hasznos írás, sokat tanultam belőle! :R

Két apró elírás van benne: ez egyik a képremegés szó, ott képremeges-t írtál véletlenül. A másik, hogy "maximális sávszélessége 10,2 Gbps-re nőtt az addigi 5,1 Gbps." Sztem a végére "-ről." oda kéne biggyeszteni.

#nincsbennetarcsi

(#62) szgombos


szgombos
csendes tag

". Mivel a HDMI videórésze teljesen megegyezik a DVI-vel, ezért létezik DVI-HDMI kábel meg DVI-HDMI adapter is, bármelyik megfelel. Amire figyelni kell, hogy ez csak a képet viszi át, a hangról egyéb módon kell gondoskodni."

TÉVEDÉS!
Nálam egy asrock k10n78FullHD-hsli alaplaról a dvi-hdmi kábel gyönyörű hanggal látja el a sony braviánkat.

(#63) dabadab válasza szgombos (#62) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nem tevedes.
Viszont az NVidia is elsutotte ugyanazt a trukkot, mint az ATinal, beleintegraltak egy hangkartyat a videokartyaba.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#64) dabadab válasza Qru (#61) üzenetére


dabadab
titán

Ok, kosz, javitom!

DRM is theft

(#65) Hunter2


Hunter2
addikt

Van minőségi különbség egy DVI-D vagy HDMI kábellel átvitt kép között?
Én DSUB és DVI között nem vettem észre különbséget.

(#66) dabadab válasza Hunter2 (#65) üzenetére


dabadab
titán

"Van minőségi különbség egy DVI-D vagy HDMI kábellel átvitt kép között?"

Elolvastad a cikket? :)

DRM is theft

(#67) DemonDani


DemonDani
addikt

Köszönjük ezt a rövid de velős cikket! :R

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#68) dchard


dchard
veterán

dabadab: a CEC elsősorban vezérlésre való és a PC-s vonulaton kívül remekül működik. Pl. arra jó, hogy ha bekapcsolom az erősítőt, akkor azzal együtt bekapcsolódik a HDMI-s TV meg a HDMI-s set-top-box is, de persze ezen túl tényleg jó arra is, hogy mondjuk az AV erősítő távkapcsijával irányíts, állíts be mindent a TV-n és mondjuk a set-top-boxon is. Másik nagyon komoly fícsör: beállítod az asztali BD (és nem BR, ahogyan következetesen rosszul használjátok) felvevődet, hogy este nyolckor induljon el a felvétel a HD set-top-box X adásáról. Amint este 8 lesz, a BD felvevő bekapcsolja HDMI-n keresztül a set-top-boxot, és be is állítja arra a csatornára, ahonnan fel szeretnél venni. Na ilyeneket nem tud semmi más, és end-user szempontból igenis fontos.

A másik előnye, hogy a TV/erősítő/set-top-box összekonfigurálják magukat felbontás/színmélység stb. szempontjából maguktól. Erre a PC-nél nincs szükség, mert ott ugyanez megvalósul a HDMI-n EDID segítségével.

Hogy nem akarok-e írni a HDMI-ről? Nálunk a kis isiben mindig azt mondták, hogy az fog felelni, aki mást ajánlgat :) Szívesen írnék róla, csak nem tudom mikorra születne meg, mivel két címlapos írásom is pendingben van, ráadásul ebben az évben írom a szakdogámat is. Beszélek valakivel, aki szakmailag kellően kompetens a témában, hogy vállalja-e aztán max lektorálom.

A kábelek áráról: leírtam, hogy aki MM-ban vásárol, az megérdemli.

Ajánlom például a Sini-t kábel ügyben.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#69) Hunter2 válasza dabadab (#66) üzenetére


Hunter2
addikt

Elolvastam, de mivel képben vagy a témát illetően gondoltam erre is tudhatod a választ.

[ Szerkesztve ]

(#70) Gulumaci


Gulumaci
tag

UP az írásnak! :C

Volt benne újdonság. Pl: a cat változatokkal mi is gondban voltunk a vásárláskor, így maradt a DVI.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#71) heihachi válasza Hunter2 (#69) üzenetére


heihachi
addikt

Tudja, de azért kérdezi, mert benne van a cikkben :)

Mivel a HDMI videórésze teljesen megegyezik a DVI-vel

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#72) Tomate


Tomate
veterán

Ez most Cat1 vagy Cat2-es kábel? És 1.3-as? Vagy a cat2-es kábelek azok nem ebben az ársávban kezdődnek? :U

(#73) Peter789


Peter789
senior tag

én itt vettem a 10 méteres aranyozott végű kábelt 3+fáért, ennél olcsóbban sztem sehol nem lehet találni, a minősége pedig kifogástalan. lehet létezik nála puhább, de bőven jól kezelhető ez is, és az 1080p képpel is gond nélkül megbirkózik

egy lényeges dolog kimaradt a "tévhit, kamu marketing, félrevezetés" rovatból: sok boltos úgy reklámozza a DVI>HDMI kábelét, hogy az bizony dual link-es, mert benne van a DVI-ben az összes tű - és "elfelejti" azt a tényt, hogy azoknak a tüskéknek a másik vége a levegőben lóg, mivel a mezei 19 tüskés HDMI csak a single link-et használja

akit érdekel a téma, az itt kezdheti belerágni magát...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#74) Tomate válasza Peter789 (#73) üzenetére


Tomate
veterán

Ezeket a kábeleket ők forrasztgatják?

(#75) dabadab válasza Tomate (#74) üzenetére


dabadab
titán

Dehogy, nyilvan Kinaban gyartja tobbe-kevesbe automatizalt gepsor.

DRM is theft

(#76) Sanyabá válasza Peter789 (#73) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha a 60-dik hsz tudnál segíteni?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#77) Hunter2 válasza heihachi (#71) üzenetére


Hunter2
addikt

Nabazz akkor figyelmetlen voltam, sorry. :B

(#78) Tomate válasza Sanyabá (#76) üzenetére


Tomate
veterán

Milyen kimenet van a notidon? S-videó? D-sub? DVI

(#79) Sanyabá válasza Tomate (#78) üzenetére


Sanyabá
senior tag

S video,meg 15 olyan tűpont szerü .

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#80) Peter789 válasza Sanyabá (#60) üzenetére


Peter789
senior tag

a noti leírása alapján vga és s-video kimenete van. ebben a sorrendben ajánlottak, ha van vga bemenet a tv-n akkor ahhoz vegyél kábelt, ha nincsen akkor marad az s-video...

s-video lehet magában is a tv-n, illetve a scart csatlakozón is bemehet

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#81) Sanyabá válasza Peter789 (#80) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor tehát csak simán össze dugni,a tv-én beállítani egy üres csatornára és kész?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#82) Tomate válasza Sanyabá (#81) üzenetére


Tomate
veterán

Összedugni, ha VGA-ra dugod a gépen nem kell állítanod semmit, a TV-n viszon Lehet, hogy AV-ra kell kapcsolnod, ha viszont s-videoval akkor TV-n biztos AV kell a notin pedig a VGA driverében lehet, hogy kell állítani.

(#83) Sanyabá válasza Tomate (#82) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Rendben,majd kipróbálom és ha nem sikerül ismét igénybe veszem a segítségeteket!Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#84) Tomate válasza Sanyabá (#83) üzenetére


Tomate
veterán

Rendben! Sok sikert! :K

(#85) spartan1


spartan1
aktív tag

sziasztok!segitségetek kérném!!hd tévém van és hdmi-ben van összakötve a pcvel.kicseréltem a házat egy btx szabványra hasonlitó házra.fejjel lefele van minden benne.amióta ez megtörtén azóta nem tudom átméretezni a képernyőt az nvidia pultban-nem látszik a képernyő széle.pedig már xp-t is cseréltem

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#86) zsiga667 válasza spartan1 (#85) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem hinném hogy a ház miatt ne működne... :DDD
A megoldás viszont engem is érdekelne, mert nálam se megy az asztal átméretezése, nem jelenik meg ez a funkció az nVidia Control Panelben.

(#87) spartan1 válasza zsiga667 (#86) üzenetére


spartan1
aktív tag

akkor már ketten vagyunk

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#88) Tomate


Tomate
veterán

Ma vettem 3000ért 10m HDMI-HDMI kábelt a HQvideos boltba és nagyon jó! Szóval felseleges 10ezreket kidobni rá. :K

(#89) Skyhigh válasza whiz (#50) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Akkor tudnám miért irják le hozzá a weboldalon?

[link]

To enable HDMI audio out function, a motherboard with internal S/PDIF header and the correct connection of S/PDIF cable with graphics card and motherboard are needed.

Azóta megtaláltam, és van hang...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#90) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Nah itt egy teljesen naiv őszinte kérdés :

Volt szó itt arról hogy az égadta világon semmilyen különbség nincs egy 10 rugós ofc, és egy 3K -s MédiaM HDMI kábel között az árát leszámítva.... Azt értem én hogy nullák meg egy -ek mennek csak át, de a kábeleknek biza van ellenállása, ez nem okoz jel veszteséget? (arról nem is beszélve ha nincs rendesen árnyékolva) :F

(#91) dabadab válasza BemAnyó (#90) üzenetére


dabadab
titán

Ha egy kabel rossz, akkor rossz. Nem kicsit rossz, nem fakobbak a szinek, vagy kicsit homalyosabb a kep, hanem nagyon durva kephibakat okoz, azt eszreveszed, az a kabel egyertelmuen rossz, ki kell vagni a francba.
Ha meg jo, akkor jo, nincs jobb meg annal is jobb.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#92) BemAnyó válasza dabadab (#91) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Értem, tehát ha tényleg van jel veszteség akkor azt abból látom hogy pl b30 as vörös téglák repkednek a képernyőn, egyébként meg ua. :U

(#93) Peter789 válasza Skyhigh (#89) üzenetére


Peter789
senior tag

az újabb nV kártyákon opcionálisan lehet az SPDIF bemenet, amin ha jelet kap akkor átkódolja és a HDMI kábelen áttolja a képpel együtt. sok kártyán ott van a csati, de nem verik a gyártók nagy dobra, furcsa marketing

az újabb ATi kártyákon van egy Realtek codec (talán a magba is bele van integrálva, mert a kártyán nincsen ilyen feliratos chip). ennek a hangját tudja rákeverni a HDMI jelre. külső jelet nem fogad, az onboard pedig egyenértékű egy alaplapival, szóval elég gyatra, játékra nem igazán alkalmas, filmezéshez elmegy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#94) Peter789 válasza BemAnyó (#90) üzenetére


Peter789
senior tag

ahogy dabadab írja... a HDMI-n átküldött adatban nincsen hibajavítás, ha sérülnek az 1-ek és 0-k, akkor vagy elveszik teljesen a szinkron és azt írja ki a TV hogy no signal, vagy fehér sercegő pixeleket, csíkokat fogsz látni a képen, vagy a hibát felismeri az elektronika, és megismétli az előző pixelt. egyik sem fog szép eredményt adni...

attól nem lesz nagyobb az ellenállása, hogy nincsen az árában több nulla, persze a forrasztások lehetnek gyenge minőségűek, ami kontakthibássághoz és megbízhatatlansághoz vezet, de az a fenti jelenséget produkálja. az esetleges gyenge árnyékolás is csak ilyesmit okoz, "szellemképes" nem lehet tőle a digitálisan közvetített kép...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#95) Peter789 válasza dabadab (#91) üzenetére


Peter789
senior tag

esetleg ezeket még beírhatnád a cikkbe, tipikus lehúzós témák:

single/dual link: sok boltban láttam hogy a DVI > HDMI kábelük dual link-es, mert benne van a DVI-ben az összes tüske... parasztvakítás, A és C kizárólag single link-es lehet

audio: fórumokon és webáruházakban is találkozam olyannal, hogy HDMI audio-s DVI > HDMI adaptert keres / kínál... ez is a pv kategória, nincsen különbség kábel és kábel között, amin átmegy a kép azon a hang is...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#96) Kobe


Kobe
veterán

üdv
HDMI vel kapcsoaltos problémám van, gondoltam itt választ kapok rá.
Szeretném itthon fejleszteni a házimozi szettem a HD irányába.

Az alábbi eszközök állnak rendelkezésemre.

LCD TV 2 db HDMI bemenettel.
T-Home Set top box, 1 db HDMI bemenet, és egyéb bemenetek, szokásos, scart, illetve optikai spdif a hangra, ez később érdekes lehet.
Dvd lejátszó, scart csatlakozó + analóg 5.1 el csatlakozik a Genius SW típusú 5.1 es hangszóró szettre, amin csak analóg bemenet van, lévén nem mai csirke

A fenti rendszert szeretném bővíteni egy WD-TV típusú HD lejátszóval. HDMI, komponens és USB csatlakozó van rajta.
Szeretném megoldani azt, hogy minél költséghatékonyabban tudjak HD tartalmakat lejátszani 5.1 ben, ha lehet.
A HDMI ről az alábbi kép alapján tájékozódtam - [link]

ezekszerint "láncba" kapcslva bizonyos eszközöket, el lehet juttatni a jelet a Tv ig.
Segítséget szeretné kérni, hogy mi lenne a legolcsóbb emgoldás a fenti eszközökkel megvalósítani az 5.1 et és a HD felbontást is ?

(#97) dabadab válasza Kobe (#96) üzenetére


dabadab
titán

"LCD TV 2 db HDMI bemenettel"

Ezek utan nem ertem igazan a problemat. Az egyikre rakotod a STB-ot, a masikra meg a WD-TV-t es minden oke, nem?
Oke, ezzel a hang problemaja nem oldodik meg, de ott meg amugy se latok semmifele modot a kabeldugdosas megkerulesere.

DRM is theft

(#98) Kobe válasza dabadab (#97) üzenetére


Kobe
veterán

igen, csak a lényeg a hang lett volna .)
de mindegy, 5.1 csere lesz belőle

(#99) emre33 válasza Peter789 (#73) üzenetére


emre33
addikt

dual link-es DVI-HDMI kábel akkor létezik vagy nem?

Nem dual link-es DVI-HTML kábel-el átemegy pc-lcd közt az 1080P vagy csak az 1080I ?

köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#100) dezz


dezz
nagyúr

"A technikai oldalát tekintve némi egyszerűsítéssel úgy is mondhatjuk, hogy DVI + felturbózott SPDIF egy kábelbe csomagolva."

Bocs, de ez már túlzott egyszerűsítés is, ami kicsit félrevezető. Nem hogy egy kábel-kötegben mennek, hanem ugyanazokon a vezetékeken! A kép-adatcsomagok közé vannak ékelve a hang-adatcsomagok.

További lényeges különbség az SPDIF és a HDMI-s hangátvitel között, hogy az első asszinkron (nincs órajel-vezeték), az utóbbi meg szinkron (van órajel-vezeték) átvitelen alapul. Ezzel jóval kisebbre szorítódik az SPDIF esetén problematikus jitter.

emre33: Nem létezik (vagy kamu). A HDMI-n és single-link DVI-n 3 TMDS vezeték-pár van, dual-link DVI-n meg 6. Amit a DVI a dual-linkkel ér el, az a HDMI a 2x-es sávszéllel/órajellel, v1.3 óta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.