Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) jel1


jel1
aktív tag

Ha így overscannelni kell, akkor szar a kábel? Vagy mi a rossz? Mert ez így nagyon gagyi... :/
Sima monitorkábel jobb ennél... :/

Amúgy ez a kábel

(#602) KillHates


KillHates
nagyúr

Igaz, hogy visszatérnek az optikai audio jelátvitelhez a HDMI szabványban? [link] :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#603) dabadab válasza KillHates (#602) üzenetére


dabadab
titán

Nem, a keszulofelben levo HDMI 2.0 is marad rezdroton, az audio meg marad ott, ahol van, vagyis nem kulon, dedikalt eren, hanem a videojel koze berakva.
(Az altalad linkelt hsz-ben olvashato "indoklasnak" az ertelmezesevel meg inkabb meg sem probalkozok :) )
szerk: kozben elolvastam par masik hozzaszolasat is, hat, ize :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#604) KillHates válasza dabadab (#603) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm :R Akkor inkább nem is kommentálom felé inkább... :B Úgy érzem felesleges lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#605) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Alaplap DVI-D -ből TV HDMI-re képet és hangot is át tudom vinni rendesen?
[link]
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#606) InfiniteReality válasza ViZion (#605) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A DVI-on alapesetben NINCS hang. Bizonyos kártyákon megcsinálták, hogy a nem használt lábakon kiadták a hangot, de ilyenkor csak és kizárólag a videokártyával adott átalakítóval szabad használni, és azon igen kijön a hang.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#607) dabadab válasza InfiniteReality (#606) üzenetére


dabadab
titán

"A DVI-on alapesetben NINCS hang. Bizonyos kártyákon megcsinálták, hogy a nem használt lábakon kiadták a hangot, de ilyenkor csak és kizárólag a videokártyával adott átalakítóval szabad használni, és azon igen kijön a hang."

Tekintve, hogy a hang pont ugyanazokon a pineken megy, mint a kep... :D

Egyebkent nekem az a tapasztalatom, hogy a hang kijon DVI kimeneten is.

DRM is theft

(#608) ViZion


ViZion
félisten

:R Köszönöm, közben inkább pár ezrest rádobva biztosra megyek a natív HDMI kimenettel. Abból nem lehet baj :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#609) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv, elolvastam a HDMI-s postot de már elöregedett. 1.4-ről semmit nem ír.

Egy GTX 670es VGA egy DELL 27" LCD kijelző között 3D-vel ez a 700Ft-os kábel jó lesz neki? 1,5m elég
HQ HDMI CABLE-5503/1.5 HDMI – HDMI 1.4-ES 1,5M

[ Szerkesztve ]

(#610) georgy22x


georgy22x
csendes tag

Én ma rendeltem egy 15 méteres aktív kábelt ...megért ez 13000 HUF-ot? Mi a túró rajta a kis potméter? Én döntöm el hogy mennyire erősítsen???

(#611) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Mediabox és TV összekötésére milyen HDMI kábelt ajánlotok?
Illetve van-e ajánlott típus vagy ár ami alatt nem érdemes venni, illetve mi az amit meg már felesleges?

(#612) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Vegyesen írnak a más és más árfekvésű hdmi kábelek közti minőségbeli különbségről. 10 méteres 1.4es darabra lenne szükségem, hálás lennék ha valaki egyértelmű választ adna a témában, több ezer forintos a differencia a termékeknél. Egyébként ezt néztem ki. Filmezni és játszani szeretnénk a plazman full hd be. A TV hez kaptunk 2 ferrit gyűrűt, érdemes rátenni azokat?

(#613) InfiniteReality válasza peq (#612) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez jónak tűnik. Ferrit gyűrű szvsz hasznos.

1080i-ig a leggagyibb 700 ft-os tyúkbél kábel is jó. 1080p-nél már nem árt ilyen 2-3000 Ft-os kategóriában keresgélni.
10bites színmélységhez, 3D-hez, extra felbontásokhoz kellenek a jobb minőségű kábelek, hogy biztosan jó legyen az átvitel.
Ferrit gyűrű, vastagabb kiképzés, árnyékolás, aranyozott csatlakozók szerintem nem hülyeségek.

A speciális nemtudom milyen folyadékkal kitöltött 20.000 Ft-os kábel viszont szerintem már parasztvakítás...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#614) peq válasza InfiniteReality (#613) üzenetére


peq
aktív tag

megvettem, jónak tűnik :R

(#615) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Eléggé tanácstalan vagyok, ezért bátorkodtam ide is írni... talán valaki tud segíteni. Van egy Acer Aspire 4830tg típusú notebookom és két hónapja tulajdonosa vagyok egy LG 24EA53VQ-P típusú monitornak.
Hdmi-n keresztül használtam a monitort a laptoppal, főként azért mert sok filmet és sorozatot nézek, és így szebb a kép minősége és nagyobb is a monitor mérete.
Ezelőtt pár héttel semmi probléma nem volt, és aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra, a notebook hdmi csatija megadta magát valamilyen rejtélyes módon. Azért vagyok benne biztos, hogy a notinál van valami gond, mert a monitor tökéletesen működik másik géppel. Illetve az az egészben a legjobb, hogy nem op. rendszeresen történt valami galiba, mivel se biosnál, se op. rendszer újratelepítés során nem tudta kiküldeni a képet hdmi kábelen keresztül.VGA-val tökéletesen megy minden. Miután újratettem a windows 7-et aztán sem javult meg a dolog. Van egy integrált és egy Nvidia Geforce GT54M típusú videókártyám. Amikor BIOS-ban beállítottam, hogy az integrált kártyát használja csak akkor egy pillanatra a gép indulásánál kiküldi a képet a monitorral, de az Acer logo-nál lefagy a gép és csak szabálytalanul tudom leállítani. Amikor pedig switchables-re teszem semmire nem reagál, csak a no signal... felirat van.
Remélem valaki találkozott már hasonló problémával, illetve tud tippet vagy ötletet adni, hogy mit csinálhatnék? Hátha valamilyen módon ez megoldható. Köszönöm előre is.

(#616) InfiniteReality válasza dorika87 (#615) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Próbáld meg ugyanazht a gépet másik HDMI eszközzel, de ugyanazzal a kábellel. Lehet még kábel is a gond, bár ezutóbbi valószinütlen.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#617) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hali!

5 m-es HDMI kábelre lenne szükségem, PC-TV kombóhoz. A kábel kb. 1 méteres szakaszon vascsőtől 10 cm-re fog elhaladni + egyszer "hozzá is fog érni". Ez a kábel megfelelne a célnak?

1080p-s videót kellene, hogy kiszolgáljon, 1080p-t támogató tv-re lenne kötve, úgyhogy mindenképpen stabilan kell hoznia ezt, valamint Bluray filmeknek is örülnék ha átmennének rajta TÖKÉLETES minőségben.

Előre is köszi: sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#618) sarkanyolo2 válasza sarkanyolo2 (#617) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Felhívtam a HAMA-t azt mondta a faszi, hogy jó lesz.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#619) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

HDMI kábel toldásával kapcsolatban kinek van tapasztalata?
Egy 5 méteres és egy 3 méteres kábelt kéne összetoldanom egy ilyennel: http://perfektpc.hu/index.php?option=com_virt[...]

Tovább színesíti a problémát, hogy a 3 méteres kábel 1.4-es, az 5 méteres 1.3as lenne. Igaz csak az 1.3-as tudás szintre lenne szükségem, se 4K, se 3D, se hang nem kell.

Hogy lehetne ennek utána járni?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#620) andaman


andaman
tag

Sziasztok,

A következő alaplap
és TV-tuneres LED monitor között milyen HDMI kábel javasoltok, esetleg konkrét típus megjelöléssel.
Köszönöm

The man is a snowflake on the river.

(#621) Cyrus


Cyrus
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémám van. Van két készülék:
- Asus T100 Windows 8.1 noti
- Sony projektor
Mivel a noti csak micro HDMI kimenetes, a projektor meg csak VGA bemenetes, ezért vettem egy micro HDMI - VGA átalakítót. Ezzel addig minden O.K, amíg csak képet akarok megjeleníteni. Amikor azonban videót akarok lejátszani, és rádugom a notira a hangvalat, akkor mégsem játszik le hangot. Gyanítom azért, mert a HDMI-re küldi a kép és a hangjelet a micro HDMI kimenetre dugott kábel miatt.

A kérdésem: hogyan lehet ezt a problémát megoldani? Azt szeretném, hogy a notira dugott hangfalból szólaljon meg a hang, és a projektoron jelenjen meg a kép. Beállítás kérdése ez, vagy egy külön programmal orvosolható? Amitől félek, hogy csak hardveresen oldható meg a dolog, és kell vennem másik átalakítót... ezt nem szeretném, mert ennyi volt a max összeg, amit erre rá tudtam szánni.

Várom segítségetek, hátha van, akinek van valami jó ötlete. Köszi előre is!

(#622) InfiniteReality válasza Cyrus (#621) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Windowsban átállítod az alapértelmezett hanglejátszó eszközt a hangkártyára. Jobbgomb a hangszóró ikonon és az egyik opció pont oda fog vinni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#623) Cyrus válasza InfiniteReality (#622) üzenetére


Cyrus
tag

Köszi szépen, sikerült!!! Ezer hála és köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#624) _greg_


_greg_
csendes tag

Sziasztok, egy kis segítség kéne.Adott egy pc - tv összeköttetés (pc -- (dvi-5m-hdmi) + (hdmi toldó) + (hdmi-5m hdmi) -- tv) Képminőség hibátlan, viszont eldobálja a jelet a tv. :W Óránként, 10 percenként, összevissza, hol visszatalál hol nem. Szerintetek kábel probléma lehet vagy inkább tv, esetleg pc? :F Remélem találkozott már valaki valami hasonlóval! Köszönöm!

(#625) dabadab válasza _greg_ (#624) üzenetére


dabadab
titán

Ez siman lehet kabelproblema.

DRM is theft

(#626) hupika


hupika
csendes tag

Sziasztok!
AMD Radeon HD 6800 Series grafikus kártyám van és egy Samsung SM P2470-es monitorom. A grafikus kártyán DVI kimenet van a monitoron VGA és HDMI. Eddig DVI-VGA-ban volt összekötve a kettő, remek, tűéles kép, minden beállítás működik. Most jött meg a DVI-HDMI kábelem [link] De ha ezzel kötöm össze, akkor elmosódott a szöveg monitoron és összeébb is ugrik picit a kép. Plusz nem enged auto.beállítást a monitoromnál, azt írja, nem elérhető.
Mi lehet a baj, tud valaki segíteni?

Hupika

(#627) _greg_ válasza _greg_ (#624) üzenetére


_greg_
csendes tag

Gyanus hogy foldhurok problema lesz! Levalasztott kabeltv vel tesztelem tovabb. Eddig is okozott a foldhurok bugo hangot, de ezek szerint a tv vagy a gep se csipi a potencialkulonbseget.

(#628) #03372544


#03372544
törölt tag

Sziasztok

Vettem egy hdmi 1.4 kábelt 2,5 méteres.
A gond az, hogy nem akar működni, csak fekete képet kapok.
Settopbox próbáltam vele és telefont is de semmi.
A box eredeti kábelével minden ok.

Lehet valami kompatibilitás probléma vagy egyszerűen rossz a kábel?

Ilyen :
[link]

(#629) dabadab válasza #03372544 (#628) üzenetére


dabadab
titán

"Lehet valami kompatibilitás probléma vagy egyszerűen rossz a kábel?"

Nem, ilyen jellegu kompatibilitasi gondok nem lehetnek, ha ezzel nem mennek a cuccok, mas kabellel meg igen, akkor egyszeruen rossz a kabel.

DRM is theft

(#630) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Nekem van 1 GTX460-as vga-m! Kellene 1 olyan kábel ami 1ik vele mini vagy micro hdmi másik fele a tvbe hdmi! 5 méteres! Mit érdemes venni ami jó? lehet olcsón meg drágán is de nem tudom mi a jó!

Battletag: hojszi#2983

(#631) #03372544 válasza dabadab (#629) üzenetére


#03372544
törölt tag

Köszi!

Egyébként úgy használnám, hogy van egy MHL adapter (microUSB -> HDMI anya), abba megy áram szintén microUSB-n plusz a hdmi kábel, a másik vége pedig a TV-be.
Ez a settopbox kábelével működik is, de csak HD képet produkál, holott a telefonom natív fullhd (xperia Z).
Felbontás beállítási lehetőséget nem találtam.

Ez lehet a kábel/adapter miatt, vagy szerinted a telefon küld sima 720p jelet?

(#632) dabadab válasza #03372544 (#631) üzenetére


dabadab
titán

Ilyet a kabel nem tud okozni, ez a telefon oldalan dol el.

DRM is theft

(#633) #03372544 válasza dabadab (#632) üzenetére


#03372544
törölt tag

Az adapter sem tud ilyet okozni?
Az ebay oldalán ezt írják:
"Supports uncompressed 1,080p HD video and 7.1 digital audio to the big screen"

Lehet tömörített is a jel?
[link]

(#634) #03372544 válasza #03372544 (#633) üzenetére


#03372544
törölt tag

Válaszolok magamnak.
Ma rendes fullhd kép ment át 30fps, nem tudom tegnap miért volt csak 720p.
Szóval mindegy, megoldodott.

(#635) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Milyen hdmi szabványok vannak 1.3 és 1.4ről hallottam, de mi a különbség köztük és milyet érdemes venni ha nekem 5 méteres mini HDMI - HDMI kábel kellene!?

Battletag: hojszi#2983

(#636) #03372544 válasza Intel fan11 (#635) üzenetére


#03372544
törölt tag

Itt van egy táblázat erről, a Description részen:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#637) Intel fan11 válasza #03372544 (#636) üzenetére


Intel fan11
őstag

ha jol értem akkor 1.3-as nekem elég ha filmet szeretnék nézni tv-n meg játszani?

Battletag: hojszi#2983

(#638) #03372544 válasza Intel fan11 (#637) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én úgy tudom a sima 1.0 kábel is elég erre, de azért várd meg az itteni szakértőket. Én csak tegnap lettem hdmi felhasználó :-)
Itt jobb oldalt van egy összefoglaló, olvasd el azt is.
Azt írja teljesen mindegy milyen kábelt veszel, ha jól értelmezem.

(#639) Intel fan11 válasza #03372544 (#638) üzenetére


Intel fan11
őstag

:D akkor jó! Végülis gépemen lévő avikat néha HD filmet néznék meg Diablo 3al játszanék! kb ennyi.

Az lenne még as kérdésem, hogy miért van külön HDMI, mini HDMI, micro HDMI?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#640) #03372544 válasza Intel fan11 (#639) üzenetére


#03372544
törölt tag

Más méretű a csatlakozó, az előző telefonomon volt micro hdmi csatlakozó például.
Amúgy a gépen milyen kimenet van?
Az enyémen csak dvi van, kell hozzá külön átalakító.

(#641) Intel fan11


Intel fan11
őstag

gigabYte gtx460 vgam van azon mini hdmi vAn.

Battletag: hojszi#2983

(#642) Gaabe


Gaabe
tag

Hello!
Gondoltam megkerülve 40 fórum átolvasást hátha tud vki segíteni:
adott rendszer: w8.1 64bit, i3 4130, radeon r7 250 1gb sapphire, kingston 4gb ddr3 1600 mhz
tv: samu ue40f6640
külső vinyóról sima kép, hdmi kábellel összekötve oldalirányú kameramozgásnál néha alig észrevehetően akadozik a kép. vlc vel meg mpchcvel is. van e valami sablon beállítás, hogy jól menjen? 3d nél átviszi az sbs képet a tvre azon átrakom 3dbe de szemüveg nélkül nézve más ugyanannak a filmnek a homályossága, bár szemüveggel jónak tűnik.

(#643) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy ez milyen két HDMI csatlakozó? Köszönöm

(#644) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Akkor legyen ez az 1.kép

(#645) InfiniteReality válasza vadasz70 (#644) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem mini displayportra hasonlít, de ha spec eszközé akkor spec csati is lehet. Mint pl Polycom videokonferencia unitok kábelei.

Javítás: az első képen lévő lehet mini usb kábel is.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#646) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!

A sgeítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben.

Új gépet építek otthon, ami egyidejűleg lenne összekötve a TV-vel (játék, filmek) és egy monitorral (internet, napi dolgok)

Mivel a játékok és a filmek a TV-n fognak menni, ezért egy másfél méteres HDMI-vel kötöm össze, ami elvileg viszi a 3D jelet is.
A monitorral való összekötéshez viszont kb. 12-15m kábel kell, mindent beleszámolva.

Ahogy utána olvastam, a 15m-es hdmi kábelek kapnak hideget-meleget, így kicsit elbizonytalanodtam, hogy 15m-es HDMI-t vegyek, vagy két átalakívólal és két Cat6-os FTP kábellel oldjam meg inkább a jelátvitelt.

Full HD jelről lenne szó, csak kép, lehetőleg 60Hz.

Ebben kérném a tanácsotokat.

Minden tanácsot szivesen fogadok, előre is köszi a segítséget.

:R

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#647) InfiniteReality válasza VTom (#646) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet hosszú a HDMI kábel, de legyen minőségi. Ne ilyen "tyúkbél" kábel legyen, hanem tényleg komolyabb. Tehát számíts alsó hangon mondjuk 8000 ft-os árral 15 méteres kábel esetén.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#648) VTom válasza InfiniteReality (#647) üzenetére


VTom
veterán

Köszönöm.

Tudsz esetleg javasolni egy-két kábelt, ami megfelelő minőségű?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#649) VTom


VTom
veterán

Változott a terv, sajnos marad a PC-TV összekötő HDMI kábel, viszont elég lesz a 10 méteres.

Tudtok esetleg javasolni olyan 10 méteres HDMI kábelt, ami viszi a fullHD és 3D jelet?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#650) InfiniteReality válasza VTom (#649) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nincs konkrét márka, mert dunát lehet vele rekeszteni. Az ár legyen mérvadó, emellett a kábel minősége ránézésre.

- Ne legyen tyúkbél (vastag legyen, merev - de ne csak egy műanyag külsőtől)
- Ha árnyékolt, jobb minőség (ha átlátszó a külseje és látod a fémharisnyát rajta - jó!)
- Ha van mindkét végén ferritgyűrű, jobb minőség
- Az ilyen folyadékkal feltöltött külső burkolat kreténség.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.