Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#502) lacam válasza dabadab (#499) üzenetére


lacam
aktív tag

Huhh....igen, sajnos jócskán 4 számjegy felett.....horror árak. (nomeg ideér -e egyben...)

:U

(#503) dabadab válasza lacam (#502) üzenetére


dabadab
titán

Olyan nagyon nem, ez olyan 11 kHUF tajan van (ami egyebkent tenyleg nem sok, ha belegondolsz, hogy kell valami elektronika, ami fogadja a HDMI jelet, feldolgozza, general belole analog kepet meg hangot), a postaval meg nem szokott gond lenni, csak kell hozza nemi turelem, mert idonket 3-4 hetig is eltart, mire ideer.

DRM is theft

(#504) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, ezért kérdezek:)))

Adott egy LG 47LK530 TV és egy Sony HX100V fényképező, ezeket szeretném összekötni, jó minőségű átvitel céljából. (a fényképező kimenete HDMI C-s)
A Sony videója 1920x1080, 50p-re képes, ezt szeretném átvinni a TV-re.
Milyen HDMI kábelt javasoltok, ami biztos tudja ezt kezelni, kb 2 m-es már elegendő lenne.
Olvastam CAT1 meg CAT2-ről, nekem az jött le, hogy CAT2 kellene, de a webáruházak listájában nem igen tüntetik ezt fel....szóval nem szeretnék melléfogni a vásárlásnál.

Köszi előre is ha tudtok linket adni, webáruház kellene, mert vidéki vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#505) fireman válasza fireman (#504) üzenetére


fireman
tag

Ez vajon jó lehet nekem? (#504hsz)
[link]

(#506) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
A következő a problémám: A tévét használom monitorként, de sajnos csak a gép indításakor hajlandó csatlakozni, ha pl átkapcsolom a kábeltévére és visszakapcsolom hdmi-re, akkor kiírja, hogy nincs jel, de továbbra is érzékeli a hdmi eszközt, különben nem lehetne átkapcsolni rá. Mi lehet a gond, mit csináljak? Alaplapi és diszkrét videokártyával is csinálja.
LG 42LF2510, asrock h61m-hvs, x700, olcsó hama kábel, a core2-es gépen még hibátlan volt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#507) dabadab válasza rasotamas (#506) üzenetére


dabadab
titán

Képernyővédő? :)

DRM is theft

(#508) aky88


aky88
csendes tag

sziasztok
összekötöttem a számítógépemet a TV-vel HDMI-n keresztül.hang kép átmegy de olyat csinál a TV hogy egyszercsak fogja magát és elmegy róla az egyik szín, ilyen lilás rózsaszínes lesz a kép.csak akkor javul meg ha ki- majd újra bekapcsolom, nagyritkán villan még egyet és visszajön magától kb 1 másodperc múlva.
hiába kapcsolom be a TV menüjében a HDMI vezérlést de az eszközlistában nem talál semmit.igazából nemtudom h ez jelent -e valamit.
Catalystban is próbálkoztam mindenféle beállítással HDTV támogatás meg ilyenek de semmi.
próbáltam az összes HDMI-t a TV-n.mindegyikkel ez van.
először arra gondoltam h a videokártya lehet az oka de azóta ez már a 3. és ezzel is ugyanaz. igaz másik kábellal nem próbáltam még az még hátravan de gondoltam talán felesleges vennem újat és tud valaki segíteni.

TV: SONY BRAVIA KDL-37P5500
Monitor: LG W224S
Videókari: MSI 6870 1GB HAWK

előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#509) scavy


scavy
tag

Üdv!

Frissen vett notebookomat kötném össze egyenlőre samsung monitorral, majd később esetleg nagy tv -vel, vagy hasonló nagy monitorral. A notebook topikban már kaptam pár nagyon hasznos tanácsot és sok segítséget, látom itt is vannak hozzáértők. Nem is nagyon szeretnék belemászni a témába, csak szimplán szeretnék tanácsot kérni, hogy pontosan milyen hdmi kábelt vegyek, melyik lenne a legmegfelelőbb, és esetleg tippet még mielőtt rákeresnék, ha tudtok valahol ahol jó áron kapható.

A notebook: [link]

A jelenlegi monitor:
[link]

(#510) InfiniteReality válasza scavy (#509) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem bármilyen, 1.3-as szabványnak megfelelő, "nem tyúkbél érzésű" kábel megteszi. Ha minőségibbet szeretnél, akkor ne párszáz forintért keress, párezer forintért pl HAMA minőségi kábeleket lehet venni. Speciális illetve drága kábel inkább csak a 3D-hez kell.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#511) scavy válasza InfiniteReality (#510) üzenetére


scavy
tag

Köszönöm.

(#512) kissadam22


kissadam22
tag

sziasztok kérdésem az hogy , az Ati 5770 video kariböl a Hdmi csatlakozobol egy Hdmi elosztóval összekötöttem a monitort és a Tv-t de a felbontás full hd bol lett 640/ 735 a kép teljesen széteset mindkét helyen... ez miért van.
köszi

(#513) TheNimo226


TheNimo226
csendes tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék:
Panasonic TX-P50GT30 tv-t igyekszem venni.
Mivel jelenleg nem lesz több pénzem pl. egy médialejátszóra, eleinte úgy szeretném használni, hogy ha full hd filmet szeretnék nézni (és ugye pl. mkv-t vagy lejátszik a médialejátszója vagy nem), akkor össze szeretném kötni a számítógéppel a TV-t.

Ezt meg tudom tenni egy HDMI kábellel (videókártyám Gigabyte HD 6850, van HDMI kimenet).
Na most két kérdésem lenne:
amint lesz 3d szemüvegem, szeretnék majd 3d filmeket is lesni. Hogy tényleg fasza legyen a képminőség milyen HDMI kábelt kellene vennem (5 méteres kell kb.)? (előbb írták, hogy 3d esetén lehet érdekes drágább kábelt venni, de milyet)

Köszi szépen a válaszokat:
Gábor

(#514) dabadab válasza TheNimo226 (#513) üzenetére


dabadab
titán

Semmi extra nem kell 3D-hez, amin megy a PC desktopja 60 Hz-en, azon siman menni fog a 3D is.

DRM is theft

(#515) TheNimo226


TheNimo226
csendes tag

Sziasztok!

Nos, Panasonic TX-P50GT30E TV-t igyekszem venni, amihez vettem előre egy KCS-HH5 HDMI kábelt.
http://www.kacsa-audio.hu/webshop/kacsa.b.6/home_audio__video.c.20/szerelt_kabel.c.153/hdmi_kabel.c.111/kcshh5.p.820

Kipróbálásként gondoltam letesztelem a jelenlegi monitor/tv-men, de se kép, se hang.

Konfiguráció:
Gigabyte HD6850 videokari

Samsung P2270HD monitor.

DVI-I D kábellel szépen működik (elvégre most is ezen gépezek), de ha csak a KCS-HH5 HDMI kábellel csatlakoztatom a monitort a videokártyához, akkor se kép, se hang.
Ami fura, hogy a monitor azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva kábel, amikor a source funkcióval kiválasztom a HDMI forrást (egyébként az összes létező lehetőséget kipróbáltam mikor a HDMI-vel kötöttem össze, nehogy csak elírás legyen, de egyik sem ad képet). Ami még fura, hogy ha nincs csatlakoztatva semmi, a tv/monitoron a PC, DVI, TV, Külső források fehérek, míg a HDMI forrás szürke, mintha nem is lenne aktív...
Frissítenék én firware-t is a SAMU tv-n (mert a monitorra gyanakszom), de a hivatalos honlapon sem találtam semmilyen újabb firmware-t, mint amivel anno megkaptam.

Jelenleg ugyebár 3 esélyes a dolog: nem jó a videókari HDMI csatlakozója, nem jó a TV HDMI csatlakozója, vagy nem jó a HDMI kábel.
+1 opció, hogy valamit nem jól csinálok.

Ötletek?

Köszi:
Gábor

(#516) Feka87


Feka87
tag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni,PANASONIC TX-P42UX30E van és ha a laptoppal összekötöm HDMI- vel akkor egy idő után a hang elmegy ... majd visszajön és megint elmegy .... minden 5 perc után 5 másodperc szünet. szerintetek mivel lehet a gond?

köszönöm

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.

(#517) Gyöször


Gyöször
senior tag

Sziasztok!

Ma azt hiszem belefutottam egy vacak HDMI kábelbe. Bementem a környék jónevű pc boltjába, és kértem egy HDMI kábelt. Előzetesen tájékozódtam és 2-3 ezer forintott készítettem elő. Elém raktak egy 3 métereset 1500ért meg egy 2m-eset 899ért. Kicsit meglepődtem, de a 3 méteres elég vékonyka volt, 2 méteres pedig jóval vastagabb, kb 7 mm átmérőjű. Ezt vettem meg, mivel a faq cikkben ez vagyon írva:
"Egyszerű házimozigépészként a legcélravezetőbb az, ha megveszed a megfelelő méretű kábelből a legolcsóbbat. "

A konfig a következő, PC egy nVidia GTX560 Gigabyte VGA-va, 2x DVI 1x HDMI mini kimenettel. Van egy Samsung LCD monitorom 19 col, a samsung saját DVI kábelével van rákötve a gépre, minden tökéletes. A HDMI kábel azért kellett, hogyha filmezni akarok, akkor lenyúlom anyu LG 23colos monitor TVjét. A samsung DVI kábelével ez gond nélkül működött, csak meguntam csavarozgatni ki-be.

Rádugtam az új HDMI kábellel a GTX560ra, a hozzákapott HDMI C->A átalakítóval a 23col LG TV-t a gépre és full HD felbontásban a kép széle nem látszik a TV-n valamint nagyon csúnya a kép, mint mikor nem natívba megy az LCD monitor. Ha lejjebb veszem a felbontást, akkor már látom az egész képet. Full HD-ban ha változtatom a képfrissítést, hiába teszem 24 HZ interlacedra akkor sem gyógyul meg a kép, mindig lemarad körben a széle.

Jó, akkor elővettem a régi gépet. Ezen a gépen a meglévő DVI kábelemmel sokszor szoktam filmezni az LG TV-n, ha nagy gép nem ér rá. Ez egy PC; AGP-s Ati Radeon HD3650el, kis sárga DVI->HDMI átalakítóval. Ezt bedugtam a sárga kimenetbe, rá az LG TV-t a HDMI kábellel és a tünet ugyan az annyi kivétellel, hogy 60Hz-en nem látom a teljes képet, de 50Hz-en és attól lefelé 24 Hz interlaced-ig viszont kisebb a kép mint kéne.

Örömteli, hogy a hang is átmegy ezzel a konfiggal.

1680x1050 pixelben mindkét gépen kitölti a TV-t a kép, de szemetes, mert nem natívban megy.

Full HDban tehát nem szemcsésedik, pöttyösödik, kockázza a képet, ahogy a hírek szólnak rossz HDMI kábelekről, hanem nem látom az egész képet.

Most ha a fejükhöz vágom a kábelt, akkor ugye nem csinálok hülyét magamból??
Ez lenne a kérdés...

Illetve az, hogyha kikapcsolom a gépeket és a DVI kábellel van rádugva a monitorTV a gépekre, akkor lemegy sleep módva a TV, kvázi kikapcsol, ha bekapcsolom a gépet akkor bekapcsol, ahogy illik.

Ha ezzel a nyomorult HDMI kábellel van csatlakoztatva bármelyik PChez, és kikapcsolom a PC-t, akkor a monitor TV bekapcsolva marad, és azt írja "nincs jel" mint mikor a sleep módban lévő monitor kábelét lecsatlakoztatjuk a számítógépről.

Tehát magyarán a monitor fogyaszt, mintha menne. Ez is a kábel hibája? Csak nem normális ez így szerintem..

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#518) dabadab válasza Gyöször (#517) üzenetére


dabadab
titán

Ha csak annyi a hiba, hogy tul nagy/tul kicsi a kep, akkor valoszinuleg a driver overscan beallitasaival lesz hiba - ez felbontas+frekvencia kombokent kulonbozo, szoval be kell allitani kulon 1920x1080@60 Hz-re is meg 1920x1080@24 Hz-re is.

A HDMI-s nemkikapcsolas meg sajnos a TV-k hulyesege :(

DRM is theft

(#519) InfiniteReality válasza Gyöször (#517) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Overscan csúszkát nulla állásba kell tolni, felbontást a maximumra. És ki kell kapcsolni a GPU scalinget.

Nem hiszem, hogy a kábel hibája, persze full HD-hez (1080p) nem venném meg a legolcsóbb, leg gagyibb kábelt.
Örökös vita és valószinüleg sokáig az is marad még, de "hivatalosan" a gagyi kábel 1080i-t visz át, a jobb minőségű 1080p-t is.
Én igyekszem érzésre jó minőségű kábelt venni, de nem a legdrágábbat, ami már parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#520) Gyöször válasza InfiniteReality (#519) üzenetére


Gyöször
senior tag

Helló!
Kössz a tippeket mindkettőtöknek. Sok dolgom nem volt még a CCC-ben, most átnéztem minden zegzugát. Ezt az overscan dolgot, ha lefelé húzom, akkor visszaúszik a kép a túlméretezésből és látok mindent, viszont FullHD és 60Hz esetén az ATI VGA 4:3as képarányt küld a TVre, legalábbis a TV ezt írja, csak ezt tegnap nem láttam, mert kényszerített 16:9es arányba volt állítva nem "eredeti" állásba a TV. 50Hz nél ad 16:9es képet.

Ja, a kábel amit vettem 890ért visszavittem, visszakaptam a pénzem, majd én hülye vettem egy méregdrágát. Változás: semmi. A 890Ft-os kábel ugyan olyan "tökéletes" volt.

Végülis az összes beállítást átnyálaztam, és sehogy sem sikerült belőni a TV-t, hogy natívban menjen, illetve elviekben 1080p-ben megy, de a kép szemetes, mintha nem natívba lenne állítva a felbontás. Ezt a fórumot pld alig lehet elolvasni, teljesen összemosódnak a betűk.

Az lett a vége, hogy előtúrtam egy sima RGB D-Sub VGA kábelt, azzal perfekt minden elsőre.
Szóval nálam pont fordítva van mint a cikkben. A HDMI kábellel látok geronazzó máriát.
Hogy most az LG TVben van a hiba, vagy mégis a hama garantált 10 GBps re képes HDMI kábelben, vagy esetleg a 2 teljesen különböző számítógépben nemtom, de nem hiszem. Inkább a tecnika nem az igazi még.

Ki nem kapcsol a TV a hdmi kábellel egyik gép esetén se. D-SUB vagy DVI kábellel igen.

Hang átmegy a TV-re a GTX560 VGA-ból is gond nélkül.

Most vagy visszaviszem ezt a kábelt is és hülyét csinálok magamból, vagy elteszem és várok még egy 5-10 évet, addigra kábé kiforr a dolog. Hacsak nem lesz fejlődési zsákutca és akkor dobhatom ki :) Mert ez így ebben a pillanatban egy semmi (számomra).

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#521) InfiniteReality válasza Gyöször (#520) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A kábellel semmi gáz. Ha az overscan 0-án áll, onnantól kezdve a TV beállításai között kell túrni. Pont ott a képméret / képarány résznél. Nekem Samsung D5000 TV-m van 4 HDMI bemenettel, amiből az első direkt PC bemenetre van irva (mert nem feltétlenül vár rajta hangot).
Videokártya pedig 6970 nativ hdmi kimenettel. A slusszpoén: HDMI1-en a TV beállitásai közül egy csomót elvesz, viszont mindenképp kitölti a képet.
A többi HDMI bemeneten át kellett állítani a képméret/képarány résznél egy beállítást, hogy kitöltse a képet (az overscan csúszka 0 állásban van). Így most a kártyán is és a TV-n is megvan minden beállítási lehetőség.
Szerintem a Te TV-den is itt lesz elásva a kutya. Valamelyik menü almenüjének egyik beállitása lesz az (ami az adott bemenetre vonatkozik, és azt állitja, hogyan töltse ki a képet a beérkező jel).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#522) Gyöször válasza InfiniteReality (#521) üzenetére


Gyöször
senior tag

Kitölteni már ki tudom a képet frankón, de akkor sem natívban megy, csúnya a kép. Kiírja a TV, hogy 1080p, 60 Hz, de szemetesek a betűk.
Komolyan mondom az összes almenüt átnéztem.

Szerintem biztos, hogy a TV-vel van a probléma, egyszerűen a HDMi részt nem gondolták át tökéletesen. Próbáltam keresni hozzá valami firmware szerűséged, de semmi.
A VGA és a DVI bemenetek példaértékűen működnek, kiváló a kép még VGA D-Sub kábellel is 'fúhádében. Középen van, kitölti a képet stb. VGA kábel esetén van valami önbeállítás menü, az semmit nem csinál mert eleve jó a kép nélküle is. De ez csak VGA kábel esetén van.

Majd lehet ha nagyon elszánom magam veszek egy HDMI->DVI átalakítót, hátha azzal jó lesz, mert ha így maradok megsavanyodik a fiókban a drága HDMI kábelem, és nem a sok adatátviteltől :)

Na meg ez a nem kikapcsolás mókája tényleg kiakasztó. Dehát ez van, semmi sem lehet tökéletes :) Pláne nem 60 ezer Forintért egy 23 wide monitor TV :)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#523) InfiniteReality válasza Gyöször (#522) üzenetére


InfiniteReality
őstag

DVI HDMI átalakítás után is tudod használni a drága HDMI kábeled. De ilyen átalakító kellett járjon a kártyához, azt célszerű használni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#524) Gyöször válasza InfiniteReality (#523) üzenetére


Gyöször
senior tag

A monitor oldalon gondoltam az átalakítást. GTX560amon van mini HDMI és átalakítót adtak hozzá nagy HDMI-A ra; a HD3650hez meg DVI->HDMI átalakítót adtak, de ez nem csak sima átalakító, hanem a hangot is "belevarázsolja" a HDMI kábelbe a DVI kimenetből.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#525) dabadab válasza Gyöször (#524) üzenetére


dabadab
titán

"de ez nem csak sima átalakító, hanem a hangot is "belevarázsolja" a HDMI kábelbe a DVI kimenetből."

Ehhez nem kell semmit varazsolni, a VGA a DVI kimeneten is kikuldi a hangot.

DRM is theft

(#526) barnapet


barnapet
csendes tag

Sziasztok! Pár napja vettem egy LG 32LE5500 tv-t. Próbálnám rákötni a laptopomat hdmi-vel, de bármit próbálok, sehogy sem működik. A laptop felismeri, írja, hogy LG digitális televízió, a tv is írja, hogy csatlakozás, de utána csak azt, hogy nincs jel. Régebben már egy Panasonic Viera tv-re is próbáltam már kötni, de azzal a tv-vel sem jött össze. A laptop Asus K53SV, Intel Hd 3000 és Geforce 540M 1gb videócuccok vannak benne. Ötlet valakinek? Előre is köszi!

(#527) Gyöször válasza dabadab (#525) üzenetére


Gyöször
senior tag

Erre magamtól is rájöttem, különben nem lenne hangja a TV nek. :)

De köszi az infót, előrébb lettem vele sokkal :D

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#528) Smileee


Smileee
csendes tag

HDMI kábel 3D-s filmet a laptopról olyan tv-re tud "átvinni" ami 3D-s?

(#529) InfiniteReality válasza Smileee (#528) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A kérdést nem igazán értem. Elvileg a 3D-s lejátszáshoz olyan kábel kell aminek nagyobb a sávszélessége és minimum HDMI 1.3 (de lehet inkább 1.4).
És igen, 3D-s TV kell hozzá.
Kábelből pedig nem kell feltétlen a legdrágábbat megvenni, egy érzésre nem gagyi, merevebb darab ami a fenti specifikációnak megfelel, középáron biztosan jó lesz.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#530) dabadab válasza InfiniteReality (#529) üzenetére


dabadab
titán

a 3d-hez semmi extra kabel nem kell, amin megy az 1080p@60hz, azon megy a 3d is.

DRM is theft

(#531) Smileee válasza InfiniteReality (#529) üzenetére


Smileee
csendes tag

Szóval. Van egy laptop és egy 3D-s tv. Ezek egy 1000 Ft-os HDMI kábellel vannak összekötve.
1. kérdésem, hogy így lekellene játszania a tv-neka 3D-s filemt amit elindítok a laptopon?Mert valahogy nem sikerül. De viszont hatelefonra ráteszem a 3D-s filmet és usb kábellel összekötöm a TV-vel akkor jó.
2. kérdésem, hogy akkor ha usb kábellel kötöm össze a gépet és a TV-t akkor mi lesz?
Lehet megint zavarosan írtam le a dolgokat. Elnézést kérek érte valamint az előző kérdésem megfogalmazása miatt is. A válaszaitokat köszönöm szépen!

(#532) dabadab válasza Smileee (#531) üzenetére


dabadab
titán

1. mennie kellene
2. semmi, mert usb-s kapcsolatnal a telefonod pendrive-kent mukodik, a laptopod meg nem tud ilyet

DRM is theft

(#533) Smileee válasza dabadab (#532) üzenetére


Smileee
csendes tag

Köszi a választ. Csak akkor abban segítsen vki, hogy akkor hol lehet a hiba?

(#534) Smileee válasza dabadab (#532) üzenetére


Smileee
csendes tag

Köszi a választ. Csak akkor abban segítsen vki, hogy akkor hol lehet a hiba?

(#535) InfiniteReality válasza dabadab (#530) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ebben nem lennék 100%-ig biztos! Gyengébb minőségű kábelen nem biztos hogy menni fog, ha "koppra" 1080p@60Hz-re van méretezve. Azért a 3D jelentősen nagyobb átviteli sávszélességet igényel, jellemzően 2x annyit mint 3D nélkül.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#536) dabadab válasza InfiniteReality (#535) üzenetére


dabadab
titán

A 3d pont ugyanakkora savszelesseget igenyel, direkt igy van meretezve, 1080p-ben pl 30 hz a max 3d-ben.

DRM is theft

(#537) Steven88


Steven88
tag

Sziasztok
Az lenne a gondom, hogy HDMI kábellel össze van kötve a PC és 1 TV. Nos HDMI-vel sokkal gyengébb a szín mint D-sub kábellel volt de csak ezzel tudok nagy felbontást csinálni.
Ez mitől lehet? Videokari jó minőségű, TV meg szép képet add le csak nem HDMI-n eddig :F . Lehetséges, hogy kábel miatt van, elég olcsó volt, márka passz. Ha netán találkozot valaki ilyen problémával vagy tud rá megoldást azt megköszönném. Sokk fórumban kérdeztem már de sehol nemtudták pontosan.

(#538) dabadab válasza Steven88 (#537) üzenetére


dabadab
titán

Kabel ilyet nem tud csinalni, azt tok felesleges cserelni.
Szinte teljesen biztosan valami beallitasi problema lesz a TV-n vagy a PC-n: mondjuk igy latatlanban valami blacker-than-black beallitasra tippelnek, de passz, talan valaki, aki jobban otthon van a windowsos driverek beallitasaiban (milyen videokartyad van?)

DRM is theft

(#539) Steven88 válasza dabadab (#538) üzenetére


Steven88
tag

Sapphire 7850-es kariról lenne szó ez egy Philips 32PFL5406h/58as TV-re van rákötve.
"blacker-than-black" ez mit is takar? :U
Vagy a TV nem képes HDMI-n lekezelni jól a színt? :F

(#540) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

Sziasztok!

Vettem egy full HD LCD monitort, nemrég egyik áruházban nagy leszállítás miatt láttam egy HDMI kábelt kb 8000Ft ről van leárazva 1200 Ft-re, megéri beruházzak ebbe a kábelbe vagy maradjon a sima VGA monitorkábelom? megnéztem a videókártyának van HDMI kimenete, megpont oda paszolna, de ha nem fogok semmi különbésget látni akkor nem veszem meg.:D

(#541) InfiniteReality válasza SlayerPrince (#540) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mindeképpen jobb lesz, mint analóg kábellel, főleg fullHD felbontásban.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#542) SlayerPrince válasza InfiniteReality (#541) üzenetére


SlayerPrince
tag

na, megvásároltam, gyakorlatilag semmi különbséget nem észlelek, max annyit, hogy a videókártyába alig tudtam beleszerelni a HDMI kimenetet úgy volt az beletéve a gépházba :))
valószínű vissza viszem a kábelt az üzletbe :D

(#543) InfiniteReality válasza SlayerPrince (#542) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Élesebb kéne legyen a kép, mint analóg kábellel. Persze csak akkor, ha maximális (azaz natív felbontásán van a kijelző). Ez fullHD-nél 1920x1080, általában 17, 19-es normál 5:4-es képarányú monitornál 1280x1024.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#544) SlayerPrince válasza InfiniteReality (#543) üzenetére


SlayerPrince
tag

Természetesen maximális felbontásban van, nemrég vásároltam egy fullHD képes LCD AOC monitort 23,6 hüvelykes, és ehhez gondoltam, hogy megveszem ezt a kábelt, a képernyővel kaptam egy normál kábelt a 1080 pixeles videók is gyakorlatilag pontosan olyan minőségen és élességen futnak mind a DVI-HDMI kábellal, tényleg semmi különbséget nem észlelek. Gondoltam, hogy valami különleges drivert kell beszerezni de semmit nem találtam.

(#545) InfiniteReality válasza SlayerPrince (#544) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Érdekes, mert az analóg jelnél nem olyan jó a képélesség. Egy sima 19-es 1280x1024 felbontású monitoron is látszik a különbség a DVI meg az analóg jel között.
Pedig laptopról is próbáltam és ott is (IBM/Lenovo T60 laptop -> a dockstationjén van DVI és VGA kimenet is - ugyanazon a kijelzőn DVI-al jobb, élesebb volt a kép és szebbek a szinek).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#546) Gyöször válasza InfiniteReality (#545) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én az LG tv vel fényévekkel jobb minőséget érek el D-SUB VGA kábellel mint HDMI vel :) De komolyabban meg a DVI és a D-Sub VGA között semmi különbség nem látszik.
Se az LG 23 colos TVmen, se a Samsung 19 colos monitoromon.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#547) InfiniteReality válasza Gyöször (#546) üzenetére


InfiniteReality
őstag

19" LG monitor (L1950B, elég régi modell) és simán van különbség az analóg meg a DVI jel között. A színek mások, a kép élesebb, kevésbé "mosott".

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#548) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Érdekes olvasmány volt! Köszi! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#549) kokeny92


kokeny92
tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám, hogy hdmi kábellel összekötve a monitor(samu t24a350), nem tudom.
A kép maga perfekt és a színek is élénkek, de ha szövegről van szó azok már maszatosabbak, illetve szürkébe- feketébe nem igzaán lehet kiolvasni a pirosat vagy a kék pár árnyalatát sem, hanem mintha kétszereződne a szöveg... picit olvashatatlan lesz.

4000ft-os hdmi kábelről van szó 2m. Videókártyám meg ati 5770 Vapor-x
Ugyanakkor ha átkapcsolok sima dsub jelbevitelre simán eltudom olvasni.

Előre is köszönöm:)

Üdv Kökény

(#550) rob83


rob83
aktív tag

* Ki tudnak adni a PC-k hangot a DVI kimeneten át?

Igen (technikai részlet: a hang ugyanazon az éren megy, mint a kép, tehát extra hardveres kavarásra nincs szükség), simán működik a DVI-HDMI kábel is.

Ez biztos?

Én azt olvastam,hogy a Dvi-n nincs hang! :F

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.