Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) dabadab válasza Duke11 (#450) üzenetére


dabadab
titán

"Lehet kapni HDMI-DVI és DVI-HDMI kábeleket. Az irányuk felcserélhető?"

Igen.

DRM is theft

(#452) R1per2


R1per2
tag

Sziasztok!
Egy problémával fordulok hozzátok, remélem egyszerűen megoldható.
Onkyo erősítővel összekötött plazma tv-n nézek számítógépen filmeket.
Letöltöttem az ice age 3-at 1080p, bd formátumban, és érdekes tapasztalatom van a lejátszásánál:
1. kmplayer: szaggat
2. mpchc: kicsit szaggat
3. windows media player: szépen fut a monitoromon, ami hdmi kábellel van összekötve a vga-val (gtx570)
Plazmán viszont villódzik a kép, elsősorban gyors képmozgásoknál, vízszintes csíkozódás a képben. Mindezt nem a forrás produkálja, mert ha visszatekerek, másképp hibádzik a kép mindig, egyszer jobban, máskor kevésbé. Egyből az ugrott be, hogy nem elég gyors a hdmi kábeleknél valami, ezért szétszedtem őket és kipróbáltam, hogy a monitoromra kötöm a hdmi-hdmi(mini slot) kábelt, nem az erősítőre (ráadásul közte van egy hosszabbító toldás is, meg az erősítő is).
így is ugyanez volt a jelenség.
Eléggé leszűkíthettem a kört erre a bizonyos kábelre, ezt ajándékba kaptam még valamihez, talán a monitorhoz, a többi hdmi kábelnél odafigyeltem, hogy jobb minőségű legyen, kellően vastag. Ez véknyabb és könnyebben is hajlik, bár nem túl hosszú.
Az a baj, hogy az ilyen mini végű hdmi kábeleknél nincs nagy választék, találni itt is vastagabb, jobb minőségűt? Csak ez megy bele a vga-ba sajnos, nincs rajta nagy hdmi kimenet, átalakító meg nem fér bele, próbáltam. Media marktban lehet kérni egy próbát erre, hogy kibontom? Mert ha az új is ugyanezt csinálja, akkor visszavinném... lehet nem is a kábellel van a gond, és minden hdmi kábel ezt csinálja, csak a dvi nem. Ki tudja...

Van egy batmanem is bluray formátumban (m2ts), azt a media player le sem játssza, viszont a kmplayer meg az mpchc teljesen szépen. Pedig az is 37 giga, gondolhatnám, hogy annál is jelentkeznie kéne ennek a hibának, ott még sem.
Rejtély.

Még1 kérdés: megnéztem direkt minden full hd-s filmemet, hogy villódzik e a kép, de egyiknél sem találkoztam vele. Vagyis mindegyiknél úgy, hogy a kép legalján húzódik gyors mozgásoknál, mintha lemaradna ott a kép. De ez biztosan a forrás hibája, mert a monitoron is ugyanúgy csinálja. Ha fekete sáv van alul felül, mert nem 16:9, akkor nem látszik a feketén ez (és nem csúszik fel a filmkép aljára).
Ez mi lehet? Hang?

[ Szerkesztve ]

(#453) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

DVI-HDMI kábel kérdés: van különbség mondjuk az 1500 és a 2500 Ft-os között?
Nagyon sok áron van mindenfelé...

Üdv!

(#454) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

most vettem egy 1.3as kábelt, beállítottam 1080 szélesre és 60Hz-re a monitort, ahogy javasolta, de szét van húzva a kép, mit tehetek?

(#455) dabadab válasza CséZé (#454) üzenetére


dabadab
titán

Overscan? :)

DRM is theft

(#456) CséZé válasza dabadab (#455) üzenetére


CséZé
őstag

köszönöm, jó lett :R

[ Szerkesztve ]

(#457) ChrissTa


ChrissTa
tag

Sziasztok!

Lenne egy par kerdesem. Egy full HD TV-t szeretnek osszekotni a PC-mel filmnezes es jatek celjabol masodlagos megjelenitonek. Elsodleges tovabbra is a monitorom lenne. A VGA-n (ATI HD5770) van hdmi kimenet. A kerdes az lenne, hogy ha a CCC-ben es win-ben engedelyezem hangkimenetkent a VGA high definition audio-s cuccat es osszekotom a tv-vel hdmi-n, akkor amellett tudom-e tovabbra is hasznalni pl. zenehallgatasra a hangkatyara kotott stereo rendszeremet? Vagy egyszerre nem kezeli az xp a ket hangkartya drivert? Vagy mindig le kell tiltanom a vga audio driveret, ha epp nem hasznalom a tv-t? Esetleg lehet, hogy egyszerubb lenne a vga masodik dvi portjan keresztul osszekotni a tv dvi portjaval, es a hankartyat meg a a tv audio portjaval?

Bocsi a sok (esetleg hulye) kerdesert, de eddig egy oskovulet CRT tv-m volt, es nem vagyok jartas a hdmi-s dolgokban. :B

A valaszokat elore is koszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#458) #27483136 válasza ChrissTa (#457) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nem kezeli egyszerre a digitális kimenetet és az analógot. Win-ben kell majd mindig ide-oda kapcsolgatni, ami elég nyűgös. Jobban jársz, ha vagy a hifi-n hagyod az analógot és úgy játszol, vagy elosztóval kiviszed a tévére is az analógot.
Üdv.

(#459) mephi666 válasza #27483136 (#458) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem annyira azért nem nyűgös: 4 kattintás nekem átkapcsolni, hogy a tv-re menjen a hang (ugyanennyi vissza: max. 2 másodperc) :K hangkártya analóg kimenetén van a stereo hangfalpár, a vga-ról pedig dvi-hdmi átalakító+hdmi kábelen keresztül megy az audio/video a tv-re (spdif-kábellel van összehúzva a vga az alaplappal... részletek az adatlapomon)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#460) ChrissTa válasza mephi666 (#459) üzenetére


ChrissTa
tag

Köszönöm a gyors választ Neked és ELP-nek is. :R

Ha tényleg csak pár kattintás, akkor teszek egy próbát a hdmi kábellel.

(#461) #27483136 válasza ChrissTa (#460) üzenetére


#27483136
törölt tag

valaki írhatna egy scriptecskét az asztalra, ami ide-oda váltogat.

(#462) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Köszöntem a téma írójának, nekem még aktuális :D :C

gölmétcsül ©

(#463) fishme


fishme
tag

Hello
A videokarimon DVI-I dual-link a tv-n (LG 32ld420) HDMI csatlakozó van és össze szeretném kötni a kettőt és az lenne a kérdésem hogy ez működne-e egy olyan kábellal ami HDMI - DVI-D single-link ??

(#464) fecke


fecke
tag

Adott egy 10 méteres hdmi kábel
1.3b/cat2
1080p
6,68Gbps
12Bit /60hz
Mi a vélemény róla elég lesz egy mai rendszerhez (blu ray filmek )?

(#465) Scrym


Scrym
tag

Üdv. Urak!

Vásároltam egy HDMI-HDMI kábelt. A gépemet szeretném össze kötni, az LCD Tv-mel. A gépemben, egy integrált ATI VGA van (a leírás alapján Full HD), van rajta DVI és HDMI, (D-Sub) kimenet is. A DVI-re a monitor van rákötve. Na most a helyzet az, hogy ahogy bedugom a HDMI kábelt, egyből átkapcsol a TV-re. Gondolom azt érzékeli elsődlegesnek. Ezzel, nem is nagyon lenne problémám, csak azzal, hogy ezáltal a monitor megszűnik létezni! :( Nem vágom, hogy ezek, hogy működnek. De úgy képzeltem el, hogy tudom a monitort használni, és a TV-t kiterjesztett képernyőnek (mondjuk film nézésre). Na de ez totál nem jön össze, olyan mint ha csak egy kimenetet tudna használni egy időben. Emlékszem anno analógnál ezt simán meg tudtam oldani. Analóg monitor és CRT TV.
Na most azt nem tudom eldönti, hogy én vagyok béna, vagy ez így működik a digitális világban. Esetleg driver probléma? Örülnék, ha valaki tudna segíteni, azt se bánnám, ha ez tényleg nem megoldható, csak kéne egy megerősítés.
Nagyon szépen köszönöm, előre is!

És bocsi, ha esetleg rossz topicba írtam, csak nem találtam megfelelőbb topicot!

(#466) Ricardo128 válasza Scrym (#465) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Ezt a topicot nem sokan figyelik. Próbáld meg itt is :K A kérdésedre sajnos nem tudok választ adni. Egyébként próbáltad már Személyre szabásban a két monitor között variálni? (XP-nél jobb klikk tulajdonságok -> ööö monitor??? :DDD )

gölmétcsül ©

(#467) #27483136 válasza Scrym (#465) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nem Te vagy a béna.
Az alaplap könyvében is szokott szerepelni - olvastam más nem egyszer - , hogy a DVI és a HDMI ugyanaz a kimenet, egyszerre nem használhatod. (Közös az elektronikájuk.) Az egyik eszközt az analógra kell tenned.

(#468) Scrym


Scrym
tag

Köszönöm a gyors reagálásotokat. Nem gondoltam volna, hogy nem lehet párhuzamosan használni a két digitális kimenetet. :U Akkor nincs más hátra, valószínű a monitort átteszem analógra. Az a baj, hogy gondolom a HDMI-t értelmezi elsőnek, szóval akkor a BIOS a tv-n lesz elérhető. No majd próbálgatom.

Nagyon szépen köszi mégegyszer! :R

(#469) kerelo válasza Scrym (#468) üzenetére


kerelo
senior tag

Hát ez nekem is elég rossz hír.Én is pontosan ezért tervezek venni HDMI kábelt.Esetleg valaki tudna ajánlani ,jó minőségű HDMI kábelt.KB 2-3 méter kellene.pl ez melyik kategóriába tartozik?ajánlott?[link] köszi előre is mindenkinek.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#470) kerelo válasza Kr/\toS (#330) üzenetére


kerelo
senior tag

max 3-4000ft-om lenne rá. :K

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#471) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Az egész net televan ezzel a vitával, hogy jobb kábel vagy nem jobb kábel. És mindegyik csak osztja az észt, minimális műszaki ismeret nélkül... Persze, a hulladék párszáz forintos kábel is ugyanolyan minőségben viszi át a jelet, mert a jel digitális...

Lol. Valóban. De a kábelen mint közegen akkoris egy bizonyos sávszélességen (frekvenciatartományban) megy át a jel. Nem véletlenül írja a cikkíró, hogy a "occsó" kábel csak 1080i-t visz át.

Ha a sok hülyeséget összehordó ember utánaolvasna kicsit a HDMI (vagy a DVI) szabványnak, rájöhetne, hogy igenis számít a kábel minősége. Hogy miért?

- Egy rossz minőségű kábelen, zajos környezetben igenis megjelenhetnek olyan zavaró jelek, amik rontják az átvitelt. Igaz nem úgy mint egy analóg jelnél, tehát nem szemcsés lesz a kép, hanem digitális hibák keletkeznek benne, esetleg nem is lesz kép.
- A kábelen egy adott analóg frekvenciatartományon belül visszük át a jelet. A HDMI akár 4 digitális TMDS csatorna átvitelét is engedélyezi (ha valaki jobban tudja ezt majd kijavít), míg a DVI kábelen 2 TMDS csatornát lehet átvinni.

DVI-nál pl ahhoz, hogy a monitort 1280x1024-es felbontáson 100Hz-en hajtsuk (tudom a TFT-nek nincs frissitési frekvenciája, de a terminológia megmaradt - a videokártyának adott időközönként mindenképp frissitenie kell a képet amit a kijelző megjelenit), ahhoz olyan DVI kábel, olyan videokártya és olyan monitor kell, ami DUAL-LINK-es. A DUAL-LINK aztjelenti hogy a kábelen 2 külön TMDS csatorna megy át, nem egy. Ezáltal válnak elérhetővé a magasabb felbontások a frissítési frekvenciák. A SINGLE-LINK-es kábellel a monitort (még ha tudja is) 1280x1024-es felbontáson csak 60Hz-el lehet meghajtani.

Ugyanez a szitu a HDMI-vel. A jobb kábelen több TMDS csatorna vihető át, ami egyszerűen több információt képes továbbítani a videokártyából a képernyőhöz. Ilyesformán nem hülyeség, hogy a jobb színmélységhez (deep color fantázianév - szinkomponensenként 8 bit helyett 10 vagy akár 12 bit is lehet), magasabb felbontáshoz (1080i helyett 1080p) illetve az "alap HD-t" meghaladó felbontásokhoz (2000k-4000k fantázianév) tényleg szükséges a jobb minőségű kábel. Ugyanigy nem lehet hülyeség az sem, hogy a 3D-hez is szükséges a jobb minőségű kábel.

Tény, hogy a sok "technológia" amit felsorolnak, annak egy része csak marketingduma illetve parasztvakítás. A digitális jel nem fog rosszabbúl vagy jobban átmenni egy aranyozott csatlakozón (annyira nem folyhat szét az a négyszögjel - aki ért hozzá tudja miről beszélek), de a kábel minősége fontos.
Árnyékolás, nem hülyeség.
Zajszűrő ferritgyűrű, mondjuk nem hülyeség.
Vastagabb kábel, nem hülyeség.
Jobban árnyékolt minőségibb csatlakozók, mondjuk nem hülyeség.
Az aranyozás, ilyen olyan gázok, stb szerintem sem számítanak annyit, mint egy analóg kábelnél.
Maga a kábel minősége az még számít, de nem az aranyozás a csatlakozó végén.
Szerintem.

Bocsi a hosszú postért, szerintem témába vágó volt:)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#472) #27483136 válasza InfiniteReality (#471) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nem értem ezt az aranyozás körüli bizonytalanságot.

Ki kell húzni az UTP csatlakozót a gépből és meg lehet nézni: az a filléres csatlakozó is aranyozott. És a számítógépekben minden csatlakozó aranyozott: ram, PCIe, USB, RS232C, stb.
Most miért pont a HDMI-nál nem kéne annak lennie?
A digit technikában (ez esetben) sokkal jobban számít, mint az analógban:
Az analóg jelnél, ha a 10kohm-os fogadóimpedancia mellett 1-2 ohm átmeneti ellenállás keletkezik a csatlakozónál, az észrevehetetlen.
A RAM-nál, LAN-nál, HDMI-nál viszont hullám-terjedés van az alaplapi vezetékekben, a kábelekben, mivel marha magas frekvenciákról van szó. A meghajtó/lezáró impedanciák 50ohm-os értéken vannak. Az 50ohm-hoz képest már néhány ohm növekedés is sok.
Nem azért, mert kicsit csökkentik a jelszintet.
Hanem azért, mert ha nem tartják pontosan az 50ohm-ot, a kábel végén a hullámok visszaverődnek, és eltorzítják a jelalakot. Nehezítik a dekódolást.
(Már egy jó minőségű kábelben sem nagyon lehet felismerni az eredeti jelalakot. - korábban asszem belinkeltem képet róla.)
És időtálló lesz a csatlakozás az aranytól.

Persze azt megértem, hogy, ha egy 20Ft-os UTP csatlakozó is aranyozott, akkor ne kérjenek több 1000Ft felárat e'miatt a HDMI-nél se.

[ Szerkesztve ]

(#473) Badb0y


Badb0y
addikt

Volt srácok egy rendelésem, de átvétel helyett visszamondták.

5M aranyozott hdmi - hdmi kábel 4000 ha érdekelne vkit.

Tudom nem itt kell hirdetni, de hátha kellene vkinek.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#474) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok.
Jó minőségű HDMI-HDMI 1.4 kábelt szeretnék vásárolni. Nekem 6méteresre lenne szükségem. Létezhet 6 méters kábel? én csak 5 és 10 métereseket láttam. az a plusz 4m ha 10métereset veszek nem rontja a jelminőséget? Feleslegesen nem használnék hosszabb kábelt, de az 5m-es rövid lenne nekem. Elvétve találni 7,5méteres kábelt. De elég ritka és amit én találtam abból nincs olyan jó minőség mint az 5 vagy 10 méteresből.
Azért az is lányeges lenen számomra hogy ne 10e Ft körüli áron legyen hanem olcsóbb..

Kösz ia segítséget.

(#475) InfiniteReality válasza #27483136 (#472) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egytértek:) Azzal nem értek egyet, hogy 10.000 - 20.000 Ft egy HDMI kábel. 2M-esből aranyozottat vettem, 7.000ért. Árnyékolt és van rajta ferrit gyűrű. A kábel jó vastag és merev, érződik rajta a minőség.

Ezzel egyet is értek, az ára is annyi amennyi. Amit már "idiótaságnak" tartok, az az ugyanekkora méretű kábel, 3x-os árnyékolással, ilyenolyan köpennyel és gázzal töltött burkolattal 10.000 és felette...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#476) fecus


fecus
őstag

3m-es hdmi kábelt keresek Szegeden. Melyik boltot ajánljátok? Olyan kellene, ahol segítenek és nem megvágnak. :K

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#477) InfiniteReality válasza fecus (#476) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Kérdezz, adunk itt tanácsot, utána bárhol megveheted, nem kell az eladóra hallgatni:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#478) fecus válasza InfiniteReality (#477) üzenetére


fecus
őstag

Pana 42G30E fullHD TV-t kell összekötnöm a médiapc Nvidia 8000-es alaplapi hdmi 1.3 kimenetével. Kb. 2,5m, ráhagyással 3m. Helyem van, nem kell 90 fokos csatlakozó egyik végén sem.
A TV nem 3D, de a teljes fullhd-t ki bírja adni a panelen. Az 1080p-t kell átvinni ha jól értettem az eddig itt leírtakat.
Na ehhez kellene itt Szegeden megvenni a megoldást. Milyen típust keressek?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#479) InfiniteReality válasza fecus (#478) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én HAMA HDMI kábelt vettem, az adott méretből nem a legolcsóbbat, de nem is a legdrágábbat. Olyat vettem, amin rajta van, hogy "deep colors", és ránézésre is minőségi darab (pl van rajta ferritgyűrű, és nem egy tyúkbél kábel az egész).

Ha "deep colors" vagy "4000+" felbontás vagy 3D van a kábelre írva, és ránézésre nem gagyi, illetve nem 600Ft-ba kerül, nyugodtan megveheted, jó lesz.

Bizonyos dolgokat túlzásnak tartok én is, de érdemes minőségi kábelt venni, sőt kell is. HD-Ready (1366x768) TV-hez viszont tényleg meg lehet venni a legolcsóbb kábelt is, tökéletes lesz.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#480) dabadab válasza InfiniteReality (#479) üzenetére


dabadab
titán

"HD-Ready (1366x768) TV-hez viszont tényleg meg lehet venni a legolcsóbb kábelt is, tökéletes lesz."

A TV felbontasa nem erinti azt, hogy milyen kabel kell hozza, altalaban az 1366x768-as TV-k is fullHD jelet kapnak, ennek megfeleloen a kabelnek vinni kell ezt.

DRM is theft

(#481) InfiniteReality válasza dabadab (#480) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Bocs, de az 1366x768-as TV hogy kapna fullHD jelet? Legalábbis számítógép esetén (egy bluray lejátszó esetén nemtudom hogyan történik ez, ezt bevallom :) ). A videokártya azt a felbontású képet küldi ki, amit a megjelenítő fogadni tud. Az XBOX sem tesz másként. Nem a TV konvertálja kisebb felbontásúra a jelet, hanem a kijelzőbe eleve úgy megy át.

Az "egyszerű" kábel (mivel csak 1 digitális csatornát tud átvinni veszteség nélkül) csak 1080i felbontásig használható. Az 1080p-hez már kicsit jobb kábel kell (két digitális csatornát át kell tudjon vinni).

Amit írtam nem jelenti azt, hogy egy gagyi kinézetű kábel, ami olcsó nem lehet jó, hanem azt, hogy aki biztosra akar menni, inkább vegyen drágábbat.

Sokakat megtéveszt hogy "á az digitális jel, tyúkbélen is átmegy". Ez részben igaz csak, kicsit utána kell olvasni a HDMI-nek meg a DVI-nak és megérteni az ott leírtakat:)

Fentieket nem bántásnak és nem kioktatásnak szántam, segítségnek.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#482) dabadab válasza InfiniteReality (#481) üzenetére


dabadab
titán

"A videokártya azt a felbontású képet küldi ki, amit a megjelenítő fogadni tud."

Marpedig az osszes TV tud fogadni 1920x1080-at. Az 1366x768 viszont nem standard felbontas, vannak olyan LCD TV-k, amik (bar ilyen felbontasu a paneluk) nem fogadnak ekkora felbontast HDMI-n. Persze, ha eppen ugy alakulnak a dolgok, hogy 1366x768-as a TV, tud fogadni ilyen jelet HDMI-n, ami ra van kotve, az tud kuldeni ilyen jelet, sot, meg ugy is van konfiguralva, hogy igy tegyen, akkor tenyleg 1366x768-as jel megy a kabelen, de erre onmagaban a TV felbontasa meg nem garancia.

"Az "egyszerű" kábel (mivel csak 1 digitális csatornát tud átvinni veszteség nélkül) csak 1080i felbontásig használható. Az 1080p-hez már kicsit jobb kábel kell (két digitális csatornát át kell tudjon vinni)."

Szerintem ezt most talaltad ki :DDD A HDMI-ben nincsenek csatornak, az meg, hogy mekkora atvitelt tud egy kabel, nem a felbontastol, hanem az atvivendo adat mennyisegetol fugg, pl. az viszonylag gyakran elofordul, hogy egy gyenge kabel viszit az 1080p@24Hz-t, viszont az 1080p@60Hz mar megfekteti.

"aki biztosra akar menni, inkább vegyen drágábbat."

Igazabol ez sem egy bombabiztos tanacs, az, hogy egy kabel dragabb, csak arra garancia, hogy tobbet kell erte fizetni :( Mostanaban, ami kabelt vettem, azok olyan egy-ket ezer forintba kerultek es tokeletesen mukodtek.

DRM is theft

(#483) InfiniteReality válasza dabadab (#482) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem bántásként, de esetleg olvass utána a DVI / HDMI-nek, hogy micsoda. TMDS "csatornán" viszi át az információt. Már a DVI-nál is az volt, hogy bizonyos felbontás / frissitési frekvencia felett dual-link DVI kábelre volt szükség, ami attól dual-link, hogy 1 helyett 2db TMDS "csatornán" viszi át az adatokat, a megnövekedett információ mennyiség miatt.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#484) dabadab válasza InfiniteReality (#483) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de inkabb te olvass utana :P HDMI-nel nincs dual-link, az osszes kabel ugyanugy van bekotve (ill. 1.4-nel az ethernetes kabeleknel a 14. es 19. pinnel van talan valami valtozas, de a TDMS-t az nem erinti), csak a kabel atviteli karakterisztikaja kulonbozik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#485) InfiniteReality válasza dabadab (#484) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ugyanúgy van bekötve, de mégis több csatornán viszi át a jelet. Csatorna = digitális átviteli csatorna. Pont ugyanúgy működik mint a DVI, csak nem kellenek neki külön erek a + csatorna, csatornák átviteléhez. Ugyanazt a TMDS kódolást használja, olyannyira, hogy a DVI-HDMI átalakitó csak egy passzív elem. Pongyola megfogalmazással élve a HDMI = DVI videójel + digitálisan átvitt hangjel

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#486) InfiniteReality válasza dabadab (#484) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Idézet:

HDMI is backward-compatible with single-link Digital Visual Interface digital video (DVI-D or DVI-I, but not DVI-A). No signal conversion is required when an adapter or asymmetric cable is used, and consequently no loss in video quality occurs.

Szabadforditásban: a HDMI visszafelé kompatibilis a single link DVI-jal. Jelkonverzió nem szükséges, ha közbeiktatunk egy átalakitót, vagy asszimetrikus kábelt használunk, ilymódon minőségbeli romlás sincs.

-----
A DVI több dróton viszi át a több digitális csatornát, és ilymódon a többlet jelet, a HDMI egy közegben viszi át ugyanazt. A gagyi és a minőségi kábel bekötése is ugyanaz, de a minőségibb kábelnek nagyobb a sávszélessége.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#487) dabadab válasza InfiniteReality (#485) üzenetére


dabadab
titán

"Ugyanúgy van bekötve, de mégis több csatornán viszi át a jelet."

Nem viszi tobb csatornan, egy csatornan viszi (mar csak azert is, mert egyreszt fizikailag is csak egy csatorna van, meg logikailag is - a szabvany sehol sem ir tobb csatornarol), csak a HDMI-nek magasabb a maximalis adatorajele, mint a DVI-nek (HDMI: 340 MHz, DVI: 165 Mhz).
Raadasul a DVI dual-linknek sima hazimozis alkalmazasnal jelentosege sincs, mivel az 1080p@60Hz atmegy single linken is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#488) InfiniteReality válasza dabadab (#482) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem vitázni akarok, de:

While HDMI and DVI compliance rules ensure that a DVI video-connection can be successfully negotiated and established (via a mutually supported display mode)

Amit kiemeltem pont azt tartalmazza, hogy olyan felbontású videojel megy át csak a kábelen, amit az adó oldal (videokártya a számitógépben, XBOX, DVD / bluray lejátszó, egyéb forrás) ÉS a vevő oldal (TV, monitor) is támogat. Azaz "megegyeznek" valamiben. Erre való a DDC (Display Data Channel), amin keresztül az adó oldal lekérdezi/kiolvassa, a fogadó oldal milyen jel fogadására képes.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#489) InfiniteReality válasza dabadab (#487) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Utánanéztem.

An HDMI connection can either be single-link (type A/C) or dual-link (type B) and can have a video pixel rate of 25 MHz to 340 MHz (for a single-link connection) or 25 MHz to 680 MHz (for a dual-link connection).

Még annyit hozzátennék, hogy mindegy hogy 1 csatornáról vagy többről beszélünk, digitális jel ide vagy oda, a több adathoz kell a jobb minőségű átviteli közeg.

Ez az egész onnan indul ki, hogy hajtogatják egyesek, a tyúkbél kábel is jó mindenre. Ami egészen egyszerűen nemigaz. Aki tanult digitális átviteli technikát, és érti is mi az a TMDS, az pontosan tudja miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#490) dabadab válasza InfiniteReality (#489) üzenetére


dabadab
titán

Várj, várj, ez meg megint más dolog, a dual-link HDMI az tök más kábellel, tök más csatlakozóval megy (19 helyett 28 pines, és ebben tényleg ott a két adatlink), ez az, amivel közönséges halandó soha az életben nem találkozik. (Igazán nem is tudom, hogy egyáltalán van-e bármi, ami ezt a csatlakozót használná.)

"Ez az egész onnan indul ki, hogy hajtogatják egyesek, a tyúkbél kábel is jó mindenre. Ami egészen egyszerűen nemigaz."

Ahogy ez abban a FAQ-ban is leírtam, aminek a topikjában most diskurálunk. :K

DRM is theft

(#491) InfiniteReality válasza dabadab (#490) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha Te is leírtad tényleg nem értem miről "vitázunk":D Respect :R

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#492) kokeny92


kokeny92
tag

Ugyanaz a problémám mint az előttem lévőnek.:S valaki segítsen:S

Üdv Kökény

(#493) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Nem igazán ide való, de azért +kérdezem. Pc tv tunerrel, Sat tv hdmi kimenettel. Hogyan tudok hdmi képet be!! vinni a pc-be? létezik vmi átalakító vagy csillió $ és nem érdemes vele szarozni?

(#494) alat11 válasza Dictator^ (#310) üzenetére


alat11
csendes tag

Szia!
Egy régi válaszod alapján szeretnék tanácsot kérni tőled: LINK
ATI Radeon HD 4570 videókártyás Sony notebookomon Catalyst Control Center 11.10 fut. Ezen sajnos nem találom ezt a beállítási lehetőséget. A Pana tévén továbbra is fekete keret van. :-(
Ha tudnál (vagy valaki tudna) segíteni az nagyon jól jönne.
Előre is köszi!
Üdv.

Bp. XI.

(#495) alat11 válasza Dictator^ (#310) üzenetére


alat11
csendes tag

Sikerült! Már nincs fekete keret a tévén, a HDMI csatin keresztül.
Uninstalláltam a CCC-t, a maradékot a Driver Sweeper-rel, majd feltettem a régi, gyári 2009-es ATI Catalyst Control Center 8.6-ot.
Csak közben hajnal lett...

[ Szerkesztve ]

Bp. XI.

(#496) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy 800 Ft-os nexus 1m es HDMI kábelt amire az van irva AWM style 20276 30V vm-1 hdmi.
Ez nem jó 720p-re vagy 1080p-re? Csak mert vmiért szaggat a kép.

Neten csak 20341-est találtam az 1.3-as állitólag. Asus 1015bx-rők adnám ki tv-re a képet panasonic c3-ra.

Help pls!

[ Szerkesztve ]

(#497) mario11 válasza InfiniteReality (#471) üzenetére


mario11
tag

InfiniteReality !
Kitűnő,érthető,lényegre törő!

mario11

(#498) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Tudtok relatíve olcsó HDMI (digital) -> composite (3rca csati, analóg) megoldást a digitális kütyü, régi RCA csatlakozóval ellátott TV-re lógatásához?

Tudom h jópár ezer forint, de maradnék a 4 számjegy körül.....

Nemtudom megoldható-e valahogy.... :U

(#499) dabadab válasza lacam (#498) üzenetére


dabadab
titán

Az ebay keresojebe ird be, hogy "HDMI to composite" es talalni fogsz ilyen cuccokat (pl ezt), mondjuk ezek elegge a negyszamjegy hataran vannak.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.