Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

nem mondod, hogy lossless halgatsz ilyen zenét? :)

bocs, de a "vájtfül" és "lossless" fogalmaknál azt hittem, komolyzene lesz a repertoárban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) hz hefti válasza biker (#1) üzenetére


hz hefti
tag

ez eppen mp3 :) Van komolyzenem is jo nehany album, ez volt keznel es ebben volt ekezet :)
lossless az hangminőségben, élvezhetőségben különbség az mp3 -hoz képest, ezért ha én pl szeretem győzikét és az ő 'nagyszerű' munkásságának gyümölcsét azt is hallgathatnám losslessben, de nem fogom, mert utálom...

Ha gondolod kicserélhetem a screenshotot olyanra, ahol pl kerekes band van :)

lowfast

(#3) tuareg85

az itunes se teszi át a zenéket, ha még a legelején, amikor rákérdez, akkor mondod neki, hogy ne (én win alatt használom, de volt szerencsém frissen instalált macen is látni, hogy megkérdezi)
mellesleg nekem ami feature nagyon hiányzik belőle, az az hogy innenonnan érdkezett zenéket csak úgy meghallgassak, ezért használok csak az ituneson kivül mást is (foobar)
szerk: tehát úgy meghallgatni innenonnan jött zenéket hogy nem rakja be library-be hanem egy külön ideiglenes playlistbe

[ Szerkesztve ]

(#4) commanDOS


commanDOS
senior tag

Van, amit érdemes Lossless formátumban hallgatni, sokszor még különbséget is hallani, de azt ne mondja senki, hogy egy átlagos pc-s rendszeren különbséget vél hallani akármelyik lossless formátum és egy 320kbps .mp3 között :D
Igazából akkor van értelme, ha kiírja az ember később cd-re és cd playeren, normális lánccal hallgatja, mert akkor tudod, h azon a lemezen ténylegesen az van, amit vársz, nem mp3 ból össze meg vissza alakítgatott szemét.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#5) hz hefti válasza commanDOS (#4) üzenetére


hz hefti
tag

soksok kulonbseg kihallatszik, pl a magasak tisztabbak es dinamikusabban szol az egesz
hallgatni pedig egy egesz turhetonek mondhato klipsch hangfalon yamaha erositovel meghajtva egesz jol szol. Persze mindennel van jobb, cserelni akarok erositot is..
Igazad van abban, hogy cd -re irva, jo, de igy nem kell a diszkeket eloturni.

lowfast

(#6) commanDOS válasza hz hefti (#5) üzenetére


commanDOS
senior tag

Persze, ezért is hallgatok meg hallgatnak sokan pc-n zenét, mert kényelmes nagyon.
Igaz ez egy kompromisszum, mert a minőség sose fogja elérni egy rendes hagyományos cd player-erősítő-hangfal láncét. Persze vannak megoldások, amivel javítható a pc, mint gyenge láncszem hangja. (digitális kimenet, frankó hangkártya, jó IC kábel, stb)
Anno énis elhittem, hogy húú a lossless az milyen király, mer' az mp3 egy fos. Nos ez nem egészen így van. Volt egy egyszerű kis tesztprogramom is ABX tesztet lehet csinálni vele, ugyanazon szám .mp3 és .flac változatával. Voltak számok, ahol halottam különbséget a 320kbps mp3 és a flac között, de a legtöbb esetben nem bírtam eltalálni.
Onkyo hi-fi erősítőm és JBL hangfalaim vannak. +a PC...( :( )

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#7) commanDOS


commanDOS
senior tag

Jah hozzáteszem, hogy az mp3 az nálam 320 VBR, és sztem ott már nincs akkora különbség. Meg még azt is hozzáteszem, hogy abban a környezetben, azzal a cuccal, azzal a zenével, amit én hallgatok.
Komolyabb rendszernél, klasszikus/jazz zenénél biztos, hogy még énis meghallanám a különbséget. Viszont a Metallica diszkográfiám .flac-ben van meg, mert megérdemli :D , másrészt meg a gitár combosabban szól. Ez az egyik kivétel.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#8) hz hefti válasza commanDOS (#6) üzenetére


hz hefti
tag

oprikai kimenet azet nem rosz

lowfast

(#9) producer válasza commanDOS (#6) üzenetére


producer
csendes tag

Azért ezt nem hinném, egy házimozi rendszer magja miért ne lehetne egy számítógép? Nem tudom miket próbáltál ki, de nálam nyerő a pc (nem csak a hanghatások miatt).

(#10) commanDOS válasza producer (#9) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sz.tem a HTPC jó dolog, sokat el lehet vele szöszmötölni, de ha összeáll, akkor egész király kis multimédiás központot lehet így csinálni. De a moziziást ne keverjük a zenével.
Egy házi-mozi nem zenehallgatásra lett kitalálva, hanem, hogy a zörejeket, dübörgést, mindenféle finom vagy durva zajt visszaadjon. Erre lett kitalálva minden eleme. A zenéhez teljesen más rendszerre van szükség, amennyiben nagyon komolyan veszed.
A PC egy nagyon jó kompromisszum, sokat ki lehet hozni belőle, de hangzásban sose fog olyat nyújtani, mint egy jó asztali cd lejátszó. Főleg nem olyan összegből. Egyszerűen nem erre van kitalálva. Viszont annyival kényelmesebb, egyszerűbb, hogy a legtöbb ember hajlandó a kompromisszumra, főleg ha nem hall sok különbséget. Én is PC-n hallgatom a zenét, mert egylőre megfelel és nincs kedvem cd-t cserélgetni minden albumnál.
Van itt még rengeteg dolog: órajelek,CD vs. HDD, digitális hangkimenet, több száz ropis külső hangkártyák, drága kábelek, stb stb. Ebbe sz.tem ne menjünk bele :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11) biker válasza commanDOS (#10) üzenetére


biker
nagyúr

megfelelő hangkártya esetén jó lehet a számítógép is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Sethdobaloah válasza biker (#11) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

optikai kimetetet használva nem sok teteje van kicserélni az integráltat, ha másra nem használod a gépet :)
legalábbis bennem ez maradt meg :) amikor még annó a htpc-nk raktam össze.

...csak én vagyok helikopter?

(#13) biker válasza Sethdobaloah (#12) üzenetére


biker
nagyúr

miért, a digitális jelet előállítani nem kell, csak digitálisból analógot?
ne már...
mi keveri ki neked a hangot az 101010 adatfolyamból, ami mondjuk ac3, wav, mp3, flac, akármi? ezek nem nyers hangállományok, ugyanúgy fel kell dolgozni, és ezt jó, ha nem a proci végzi, hanem egy HW hangeszköz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) hz hefti válasza biker (#13) üzenetére


hz hefti
tag

kevesebb optikan a zaj

lowfast

(#15) Sethdobaloah válasza biker (#13) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

az integrált hangkártya is egy dedikált chip, csak ha analóg kimeneteit használod, akkor azok a rosszab árnyékolás meg ilyesmik miatt felszednek egy csomó zajt.
Na ha digitális kimenetet használsz ilyen nincs.

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.