Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) TOZ válasza stickermajom (#7392) üzenetére


TOZ
addikt

Jól mondod.
Root mellett nem jelenik meg a menupont.
Egy stock boot.img-et kell flashelni es visszakapod a fbe opciót.

(#7402) kengyel válasza w333 (#7400) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én sem használok sok alkalmazást ( Play filmek, zene, G+....... ), de nem tiltottam le őket.

kengyel

(#7403) stickermajom válasza w333 (#7400) üzenetére


stickermajom
addikt

Számodra semmi értelme. :K Ha mondasz alternatívát az általam említett programokra, akkor eskü unrootolom a fájlalapú enkriptálás miatt. Bár azt mondják biztonság terén azért ez az opció visszalépés.

(#7399) kengyel Én is Samsungról jöttem, ahhoz képest nem vészes a helyzet, de vannak olyan dolgok, amik nem tilthatók root nélkül, de nincs rájuk szükségem. Szeretem tisztán tartani a dolgokat. :)

(#7401) TOZ És utána lehet már rootolni? A legfrissebb amit olvastam, hogy nem tudta elindítani a telefonját egy delikvens FBE és systemless root esetén.

[ Szerkesztve ]

(#7404) csakany2001 válasza w333 (#7400) üzenetére


csakany2001
senior tag

Én meg pont ezért vettem Nexus-t.Dobozból kivesz,használ.
Samu esetén ez több mindennel jár.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#7405) TOZ válasza stickermajom (#7403) üzenetére


TOZ
addikt

Nem láttam még dokumentált megoldást.
A BL zárást (még) éppen ezért kihagytam.

(#7406) kengyel válasza stickermajom (#7403) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor most mennyire pucoltad le a telefont ?

kengyel

(#7407) stickermajom válasza kengyel (#7406) üzenetére


stickermajom
addikt

Ami nálam repült: Books, Music, Movies, Newsstand, Cloud Print, Downloads, az összes ilyen koreai, hindi, pinyin stb. billentyűzet, a Talkback, Android Pay, Webview, Documents, Sheets és társai, VR Services, Hangouts. Ennek egy része letiltható a gyári app managerből, egy része nem.

(#7408) kengyel válasza stickermajom (#7407) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez tényleg nem semmi, szinte teljesen kigyomláltad a rendszert. Mondjuk ennek a háromnegyedét én sem használom.

kengyel

(#7409) w333 válasza stickermajom (#7407) üzenetére


w333
félisten

Ugyan ezek nekem is ... alapból tilthatóak ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7410) TOZ


TOZ
addikt

Amugy meg tök mindegy hogy tiltva vannak-e vagy sem.
Megneztem, nulla akkuhasznalat, nulla memoriahasznalat, ha nem hasznalod oket.

(#7411) w333 válasza TOZ (#7410) üzenetére


w333
félisten

Pedig a nagy részük ott fút a háttérben a folyamatok között ! :K

(#7412) kengyel

Mert ez a "Memória" menüpont nem mutatja őket (szerintem direkt) :D

De ha a fejlesztői beállításokban nézed a folyamatokat akkor láthatod hogy a Play Zene és társai ott futkároznak 40-60MB/RAM használattal ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7412) kengyel válasza TOZ (#7410) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ugyan azt néztem én is, semmit nem fogyasztanak.

kengyel

(#7413) TOZ válasza w333 (#7411) üzenetére


TOZ
addikt

Teszek akkor majd egy probat, van egy par dolog amint nem hasznalok, nem tul sok (konyvek, ujsag, zene)

(#7414) w333 válasza TOZ (#7413) üzenetére


w333
félisten

Ezekkel a letiltásokkal azért lehet nyerni kb. 100-200MB memóriát ! :)

Szóval annyira nem számottevő, de ha nem használom akkor minek fusson !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7415) kengyel válasza w333 (#7414) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezeket tiltottuk is a Samsungnál, de itt én még nem. A memóriát annyira nem figyelem, általában a 700-800 MB-megszokott lenni.

(#7416) TOZ

Még 700 MB-alatt nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#7416) TOZ válasza kengyel (#7415) üzenetére


TOZ
addikt

Clean install utan rogton, talan... nalam...

(#7417) Ricsi 1984


Ricsi 1984
csendes tag

Szevasztok. Érdeklődnék, hogy valakinek van fehér 5x-e ? Mennyire kényesebb mint a fekete? Valahol hallottam, az elszineződik egy idő utan, ez igaz ? Feketét szeretnék ,de mivel az amazonrol rendelem 10 ezer forint külömbség van a 2 szìn között és azert az nem kevés. Talán meg tudnám szokni, eddig még n volt fehér telóm. Bár úgyis tok lenne rajt,csak nem szeretném ,hogy akar az alatt is sérülne a hatlap ,ha nem jó minőség. Amúgy élőbe szép fehérbe is? Köszi !

(#7418) TOZ válasza Ricsi 1984 (#7417) üzenetére


TOZ
addikt

Sok panasz van a fehére és a kékre is. A műanyag nagyon koszolódik, sárgul stb.

kengyel:

Akkor te vagy szerencsés vagy, vagy nem használsz sok alkalmazást.
Amugy tök mindegy, ettől még gyors az enyém (is).

Nekem egy "bajom" van az az akkuido, mindegy hogy stock, dev rom, mindegy, hogy milyen kernel... delutan töltő, hogy estig kibírja.

[ Szerkesztve ]

(#7419) kengyel válasza TOZ (#7418) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szerintem én nem használok sok alkalmazást, ebben lehet a dolog kulcsa. Mostanában sokat fényképezek, navigálok vele, és napi szinten minimum 3-órát telefonálok. Az aksi nem olyan rossz, de akár hogy alakítom a napomat, estére töltőre kell raknom.

kengyel

(#7420) stickermajom válasza w333 (#7409) üzenetére


stickermajom
addikt

Én úgy emlékszem volt amit nem tudtam tiltani alapból. Teljesen mindegy, nem is ezért van rootolva a telefonom.

(#7421) eisento


eisento
addikt

skacok nektek nougat alatt, masnal is kesve jonnek az ertesitesek?
pl vki ir facebookon hozzaszolast egy bejegyzeshez majd eltelik 10-12 perc es akkor jon a telora az ertesites hogy 12 perce hozzaszolt xy. ugyanez messengernel ha vki ir nem rogton jelez hanem eltelik egy kis id majd bejelez hogy van 4734574783 uzenetem...

:F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#7422) TOZ válasza eisento (#7421) üzenetére


TOZ
addikt

Elfordul nálam is. Doze...?!

(#7423) eisento válasza TOZ (#7422) üzenetére


eisento
addikt

bar ha jol emlekszem igy kezdte MM-nal is aztan jottek update-ek es egy ido utan jo lett :D

akkor jo azthittem nalam van a hiba

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#7424) dobolson válasza eisento (#7421) üzenetére


dobolson
senior tag

Én akkor tapasztalok ilyesmit, mikor a laptop is megy a megnyitott facebookkal. De csak üzeneteknél, ott is max 2-3 perc késés van ilyenkor. Egyébként szerintem nugáton nem frissíti a feedet sem rendesen a face app.

(#7425) vmack válasza eisento (#7421) üzenetére


vmack
tag

ááá megőrülök tőle.
a riasztó is emailt küld, de az azonnali üzenetküldők lényegi funkciójának kiherélése ez a késleltetés.
Egy perccel sem bírja tovább 7.0 alatt, de a késleltetések idegesítőek.

(#7426) QbHead válasza vmack (#7425) üzenetére


QbHead
aktív tag

Akkumulátor menü -> jobb fent 3 pötty -> akkumulátoroptimalizálás ->nincs optimalizálva jön fel ráböksz kiválasztod azt hogy az összes alkalmazás -> megkeresed az inboxot vagy amit éppen használsz -> ne legyen optimalizálva. Ez úgy vettem észre kikapcsolja a doze-t és azonnal jönnek az email-ek.
Ez nem érvényes a fb messengerre ha meg van nyitva pc-n is a face mert akkor oda küldi előbb az üzenetet majd pár perc után küldi a telefonra is az értesítést. persze ha pc-n nem vagy belépve akkor működik azonnal :)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#7427) hjanos1 válasza zzola (#7385) üzenetére


hjanos1
senior tag

Akinek hibás a töltője és szervizeltetné vidékről:

Húgomnak intéztem a hibás töltőjét, én le tudtam velük beszélni.
Postán megkapták a töltőt garijeggyel/számlával/annak másolatával, kb. egy hét után hozta a futár az újat.
Az ügyfélszolgálat nekem is akadékoskodott, azt akarta, hogy küldjük el a telefont is ( :W) . Mondtam nekik hogy meg még mit nem. LG központi márkaszervízt kell felhívni és ők már jobban tudják, hogy mi a helyzet.
LG Központi Márkaszervíz: +3617960492

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#7428) zzola válasza hjanos1 (#7427) üzenetére


zzola
félisten

Oké, holnap próbálom hívni őket! thx

[ Szerkesztve ]

(#7429) vmack válasza QbHead (#7426) üzenetére


vmack
tag

Máris beállítom!
köszönöm!

(#7430) #31631410 válasza kengyel (#7307) üzenetére


#31631410
törölt tag

Szia! Köszi a választ!
Igen,ez volt a baj....

(#7431) TOZ


TOZ
addikt

A BL zárása is factory reset?
Régen ez nem így volt, ugye, ez a N5x új feature lenne?

(#7432) bl4ze válasza bl4ze (#7361) üzenetére


bl4ze
veterán

Erre valaki ? :R

[link]

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#7433) dobolson válasza bl4ze (#7432) üzenetére


dobolson
senior tag

Majd meglátod. :) Gondolom beregelve marad a fiókod. Hogy miként jön a frissítés, majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#7434) Sonex79 válasza TOZ (#7431) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Régen is így volt. Ezért nem zárogattam vissza. Utáltam, hogy kinyitottam, lezúzta egyszer, az új rendszer nem engedett tovább, alapbeállításokat meg kellett csinálni, fejlesztői mód aktiválása, usb hibakeresés be, majd bl bezárás és újra az egész elölről.

(#7435) zsoca9208


zsoca9208
tag

Sziasztok, 5x vásárlás előtt állok jövő héten lesz esedékes. Úgy látom mobilkereskedésen elfogyott, felmerült még a partnero gsm, de ha jól értem ott NEM európai modelleket árulnak. Az lg hogy áll ezekhez a készülékekhez garancia terén? Illetve ehhez be kell szerezni egy töltőt is?

(#7436) zzola válasza zsoca9208 (#7435) üzenetére


zzola
félisten

EU területén vásárolt EU modellt lehet garanciába szervizeltetni. Számla szükséges, ezt kéri az LG. Adás vételit adnak csak, akkor kétes a garancia kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#7437) zsoca9208 válasza zzola (#7436) üzenetére


zsoca9208
tag

Igen én is így tudom, hogy csak Eu modellt javítanak gariban. Ebben az esetben reménykedek, hogy jövő hétre lesz új adag a mobilkereskedésen. Köszi! :)

(#7438) tazmanka válasza zsoca9208 (#7435) üzenetére


tazmanka
csendes tag

Partneronál vettem a héten. Kérdeztem a csávót, hogy mi a helyzet a garival meg, hogy ráírják-e az imei-t. Mondta, hogy ráírják de nem fogják elfogadni az lgnél, mert nem európai modell. Töltő adaptert adnak hozzá.

(#7439) zzola válasza tazmanka (#7438) üzenetére


zzola
félisten

Nem értem ilyen helyen miért vásároltok? Teljesen bizonytalan a bolt szerviz háttere, ha holnap után bezár, akkor meg garancai nélkül maradsz...

(#7440) alexandrosz válasza zzola (#7439) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Igen, ennél még egy külföldi webshopos vásárlás is jobb, eddig tapasztalataim szerint még véletlenül sem felejtenek el számlát adni, amin az imei is rajta van.

(#7441) Skyhigh válasza tazmanka (#7438) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az marha jó, ha nem európai modell, mert akkor nem tudja az európai frekvenciákat.

Melyik piacra szánt? (A dobozon a Carbon/Ice/Quartz felirat alatt)

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#7442) slice14 válasza TOZ (#7431) üzenetére


slice14
veterán

Ez az 5X/6P ficsöre kezdetek óta. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#7443) PrometheusX válasza bl4ze (#7432) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Gondolom ha belépsz a Google fiókoddal a telefonra, meg fog jelenni majd a béta program feliratkozási felületén az új telefon. :) De én személy szerint nem bírtam kivárni az OTA frissítést, így regisztráltam a béta programba a frissítés erejére, majd leiratkoztam róla (mint ahogy TOZ mondta, semmi sem történt, maradt a 7.0 a stabil verzió a telón). Szerintem hó közepe felé fog érkezni a hivatalos OTA frissítés a telefonokra, körülbelül.

(#7444) bl4ze válasza Skyhigh (#7441) üzenetére


bl4ze
veterán

Több ember is vett már, gond eddig nem volt frekvenciák terén úgy tudom.
Nekem is onnan lesz 16gb fekete, ma.

.:. bl4ze .:.

(#7445) TOZ válasza PrometheusX (#7443) üzenetére


TOZ
addikt

5X-re a factory img is kint van, szoval akar azzal is megoldhato. Foleg uj telefon eseteben, belakas elott nem faj.

(#7446) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Üdv,

nagyon szemezgetek a telóval, Bp-n a belvárosban, vagy ahhoz közel hol lehetne megnézni élőben?

(#7447) n.gab válasza Ochocinco46 (#7446) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én az Árkádba lévő Media marktba néztem meg vásárlás előtt.

(#7448) Hunter2 válasza n.gab (#7447) üzenetére


Hunter2
addikt

ott mennyi az ára? 160k még mindig?

(#7449) Ochocinco46 válasza n.gab (#7447) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

oks, lehet elmegyek akkor arrafele.

más: a partnero-s 67k a 16 GB-osra tényleg annyi, vagy az csak vmi beetetős ár? Ahogy visszaolvasom csak bolti garival adják. Arról van valami tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#7450) stewe780 válasza w333 (#7391) üzenetére


stewe780
őstag

köszi :R
kicsit le vagyok maradva a fórummal...

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.