Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) alexandrosz válasza Skyhigh (#7650) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Akár privátban is megírhatod, hogy kell, hogy ne zavarjuk az ittenieket. Nem vagyok a témában járatos..

(#7652) Hunter2 válasza alexandrosz (#7651) üzenetére


Hunter2
addikt

nyugodtan írhatja ide is, később még hasznos lehet másnak is.
Egyébként galaxy S4-nél csak root után lehet kalibrálni a szenzort, kíváncsi leszek hogy itt megy-e anélkül.

(#7653) Heisenberg69 válasza Skyhigh (#7650) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Ez engem is érdekelne. :R

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#7654) bl4ze


bl4ze
veterán

Aki vásárolt a RINGKE ebay shop-ról : mennyi idő alatt érkezik meg a tok? Tracking numbert, 1st class mail kapsz hozzá, vagy tracking nélkül érkezik ? Érdekelne mennyi idő alatt várható....

.:. bl4ze .:.

(#7655) niof válasza bl4ze (#7654) üzenetére


niof
addikt

Nekem onnan van, de kövezzetek meg, nem emlékszem. De nem sok. Max 2 hét.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#7656) Skyhigh válasza Heisenberg69 (#7653) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nem találtam eddig szerviz menüt, lehet Nexus alatt nem lehet kalibrálni, más LG telefonokon ez nem volt probléma, lehet elkapkodtam itt a választ, de itt egy megoldás:

Download an app like Aida64 from the Google Play Store. Go to the Sensors section and look for the Proximity sensor. Hold your hand over the sensor, and the value should switch between 5 cm and 0 cm for far and near respectively.

Letöltöd az Aida64-et, elmész a szenzor menübe, megkeresed a közelségi érzékelőt (proximity sensor) és ott tudod beállítani. A kezedet az érzékelő fölé teszed kb 5 cm-re és közelíted - távolítod

A rogue app may also be the cause of concern. Boot the device into Safe Mode and see if the issue persists. If it doesn’t, uninstall any apps that you may have downloaded before the problem started, and see if that fixes it.

Lehet hogy valami program okozza akkor csökkentett módban elindítod a telót és megnézed, hogy akkor is fent áll-e a helyzet, ha igen akkor szerviz, ha nem akkor valami program okozza.

Esetleg itt van egy progi amit kipróbálhatok még: [link]

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#7657) focvis válasza alexandrosz (#7640) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is volt Moto X-em, azon nagyon frankón működik az ambient display (plusz érzékelő, kis teljesítményű dedikált magok - ha jól tudom) és több értelme is van az amoled miatt.

N5X-en ez kevésbé tökéletesen működik, ráadásul van benne késleltetés is: ha felemelem kb. csak akkor jelenik meg a képernyő, amikor már az arcom elé emeltem a telefont. Gondoltam már rá, hogy kikapcsolom.

Szerk.: az N5X-en nincs fólia, a Moto X-en volt üveg (felesleges szvsz).

[ Szerkesztve ]

(#7658) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Aida-n már túlvagyok. A fólia leszedése után is fennáll a gond. Egy FR esetleg segíthet?

(#7659) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Nougattal olyan problémám van, hogy ha beállítom x időre (ált. 1 órára) a ne zavarj módot, akkor nem kapcsol ki, csak ha manuálisan állítom vissza.
Ma is úgy jártam, hogy reggel 6-kor 1 órára benyomtam a ne zavarj módot és délután gyanus volt, hogy egy hívásom se volt, ránéztem a telóra és némára volt továbbra is állítva.

A másik ami elő szokott fordulni, hogy 2 ébresztő ikon jelenik meg a státusz sávban, csak újraindítás után tünik el.

Ti tapasztaltátok bármelyiket is?

(#7660) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

FR nem segített..

(#7661) brownus válasza szoja (#7647) üzenetére


brownus
veterán

ertem, koszi :) praktikus dolog

(#7662) TOZ


TOZ
addikt

NRD90S

(#7663) Madoc válasza TOZ (#7662) üzenetére


Madoc
veterán

:F

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7664) TOZ válasza Madoc (#7663) üzenetére


TOZ
addikt

https://dl.google.com/dl/android/aosp/bullhead-ota-nrd90s-11bca8c7.zip

egyelőre még 404

(#7665) fatorzs válasza Madoc (#7663) üzenetére


fatorzs
tag

Gondolom, a szeptemberi biztonsági frissítés OTA-ja.
Érdekes, a full image viszont szedhető belőle:)

(#7666) szabolcs1975 válasza alexandrosz (#7648) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Az üvegfólia okozza. Olyat vegyél ami nem takarja el a szenzort !

(#7667) TOZ válasza fatorzs (#7665) üzenetére


TOZ
addikt

Ha csak úgy nem...

Falrakom fastboottal, userdata nelkül. Egyszer élünk.

[ Szerkesztve ]

(#7668) alexandrosz válasza szabolcs1975 (#7666) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Olyat vettem, nem az okozza. L-alakban kivágott típus. Délután a fólia levételét követően sem javult meg a szenzor.

(#7669) lezlie74 válasza TOZ (#7664) üzenetére


lezlie74
csendes tag

(#7670) TOZ válasza lezlie74 (#7669) üzenetére


TOZ
addikt

Az bootol éppen ;-)
Csak egyszerubb lett volna az OTA zipet sideloadolni, mint kiadni nehany fastboot parancsot.
De ha nincs OTA, akkor megoldom mashogy.

[ Szerkesztve ]

(#7671) bl4ze válasza TOZ (#7670) üzenetére


bl4ze
veterán

És mi van ebben a szeptemberiben, lehet tudni? Ez már 7.0 nugát frissítés ?

.:. bl4ze .:.

(#7672) Just_Reboot válasza niof (#7649) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ezt csak azok értik akiknek régen nexus 4-e volt, de én még most is jókat derülök rajta. :D

(#7673) PetiIphone válasza Just_Reboot (#7672) üzenetére


PetiIphone
csendes tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy nem tudok sms-t küldeni?
Hibaüzenet: Sajnos a com.android.phone alkalmazás leállt.
Majd az ok-ra kattintva eldobja a hálózatot egy pillanatra.
Gyári üzenetküldőt használok, de másikat is próbáltam és ugyanez.

(#7674) w333 válasza Just_Reboot (#7672) üzenetére


w333
félisten

+1 én is emlékszem ! :D

Ezen hatalmasat derültem ... (2 év alatt 1X fagyott le)

Mondjuk így visszagondolva, te jó ég mennyi szenvedés volt a kamera FC -el ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7675) tomboy0013 válasza alexandrosz (#7668) üzenetére


tomboy0013
veterán

Felesleges volt levenni a fóliát, elég nyilvánvaló, hogyha nincs a szenzor előtt üveg akkor nem az okozza a gondot :)

(#7676) TOZ válasza bl4ze (#7671) üzenetére


TOZ
addikt

Ez már nugat frissítés. Igen. Szeptemberi patch.

(#7677) Helsing


Helsing
aktív tag

Na, megvettem a telót. 510-es, 32GB-os fehér a Nexteltől. Bontatlan csomagolás, IMEI a számlán. DE3.
Speedshopban tetettem rá üvegfóliát meg vettem hozzá olcsó tokot (1700Ft).

Érdemes most frissítenem 7.0-ra? Hivatalosan mikor jön ki? Megéri rá várni?

(#7678) PetiIphone válasza PetiIphone (#7673) üzenetére


PetiIphone
csendes tag

Ja és még a 6.0.1-es gyári rendszer van fent nekem. Gőzöm nincs mi lehet a baja, remélem tud valaki segíteni :)

(#7679) Helsing


Helsing
aktív tag

Felraktam a 7.0-át. Érdemes még valamit csinálni a telóval mielőtt belakom?

(#7680) Helsing


Helsing
aktív tag

Máris belefutottam egy bugba. Az egyik játék alatt van hang a telefonon a némítás ellenére is.

(#7681) focvis válasza Helsing (#7679) üzenetére


focvis
veterán

A helyedben én belakás előtt még nyitnám a boot loadert és átállnék fájl alapú titkosításra.

(#7682) w333 válasza focvis (#7681) üzenetére


w333
félisten

Nem kell már hozzá nyitni a BL -t ha jól tudom ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7683) niof válasza w333 (#7674) üzenetére


niof
addikt

Én a mai napig így vagyok vele, ha meglátom az avatarját, rögtön az ugrik be, hogy főpanel... :DD

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#7684) Helsing válasza focvis (#7681) üzenetére


Helsing
aktív tag

Bootloadert miért érdemes kinyitni?
A fájlalapú titkosítást néztem tegnap, de olyasmit írt, hogy még csak az alfa teszt zajlik. Tuti jó ötlet?

(#7685) TOZ válasza Helsing (#7684) üzenetére


TOZ
addikt

FBE nekem nem okoz problémát. Egy "hátránya" van, jelenleg nincs ismert lehetősége annak, hogy rootolj bekapcsolt FBE estében. Tehát le kell mondani mindenről, ami nem stock.

(#7686) Helsing válasza TOZ (#7685) üzenetére


Helsing
aktív tag

Értem. Hát nem is tudom. A régi telóm rootolva volt mert néhány program csak úgy működött megfelelően.

Azt írjátok, hogy átállás után smooth-abb lett a rendszer. Ez mennyire érezhető? Páran placebo hatást emlegettek.

Jelenleg úgy pattog a telefonom mint a pöttyös labda. Minden azonnal történik. Szokatlan az előző telefonom után.
Persze, tudom hogy még friss a rendszer és nincs belakva.

(#7687) gulac12 válasza Helsing (#7677) üzenetére


gulac12
tag

Légy szíves linkeld be az üvegfóliát és a tokot, szívesen megnézném milyet vettél, nekem is kellene.

(#7688) Helsing válasza gulac12 (#7687) üzenetére


Helsing
aktív tag

Otthonról linkelem majd délután. De a speedshopban vettem. A tok a legolcsóbb átlátszó nillkin. 1700-valamennyi.
Az üvegfólia 3000 valamennyi volt és 500-ért profin felrakták.
Erre a telóra való a fólia. A szenzoroknál nem takar.

(#7689) TOZ válasza Helsing (#7686) üzenetére


TOZ
addikt

Őszintén megmondva én nem érzek különbséget. De nekem a kernel csere sem hozott semmiféle változást.

(#7690) focvis válasza Helsing (#7684) üzenetére


focvis
veterán

A BL-t én azért nyitnám, hogy manuálisan tudjam frissíteni (OTA hiányában) vagy downgradelni a telefont - a user data megtartása mellett.

TOZ-ra nyugodtan hallgass.

A fájl alapú titkosítást nem próbáltam, nincs kedvem újra belakni, majd később...

7.0 és 6.0.1 közt nagy sebességbeli különbséget nem érzek, 7 hónapja van meg, azóta FR-t nem csináltam. Nekem megfelel a sebessége. :)

[ Szerkesztve ]

(#7691) bl4ze válasza TOZ (#7689) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

Én is megcsináltam a file alapú titkosítást, de nem tűnt gyorsabbnak, szmóótabbnak a teló, az előzőnél.
(amit elloptak)

MÁS: 7.0 alatt vagyok, beta programból OTA frissítve. Belefutottam abba, hogy igen durván halk a bluetooth-on a navik hangja. Autó audió bluetooth, már két autóban is próbáltam: nagyon halk. Waze és xxo is. Van valakinek ötlete? Média hangerő 100%-on, a navikban is... :W

.:. bl4ze .:.

(#7692) torma99 válasza bl4ze (#7691) üzenetére


torma99
aktív tag

Nekem is nagyon halk a teló bluetooth ön és nem tudtam vele érdemben mit kezdeni. Egy J Astráról van szó. Elvileg minden a maxon van, viszont csak álló autónál lehet bármit hallani.

(#7693) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Két hete rendeltem ebay-ről egy ilyen neoprém tokot. Nem akartam sok pénzt költeni rá, csak néha fog kelleni, és erre ezt tökéletesnek találtam. Tegnap jött meg, méretben tökéletes és minőségben is hozza a tőle elvártakat (természetesen az árához mérten).
Egyébként S7 Edge-et választottam a listából, korábban Zolar kolléga posztolt egy hasonló tokot az Amazonról, innen jött az ötlet hogy ez a méret kell :R

Gondoltam megosztom veletek, hátha valakit érdekel :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#7694) zzola


zzola
félisten

A 90M-es build miért nem frissül ota?

(#7695) slice14 válasza bl4ze (#7691) üzenetére


slice14
veterán

Alkalmazáson belül adj rá hangot. Nálam is halkan indul a zene, ha csatlakozom a bt headsetemrte. Valamiért a bt hangereje minden csatlakozásnál közepes hangerőre áll vissza. Ez valszeg valami bug. Aki feltette a szeptemberi update-et, annál még ez a jelenség meg van, vagy már lett javítva?

Zolar: Majd fog, türelem. Vagy tedd fel sideload-al az ota-t.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#7696) Scale válasza Scale (#7633) üzenetére


Scale
őstag

Erre valaki?

(#7697) zzola válasza slice14 (#7695) üzenetére


zzola
félisten

Jó az OTA is, nem hajt a Tatár....

(#7698) bl4ze válasza slice14 (#7695) üzenetére


bl4ze
veterán

Alkalmazáson belül megnéztem és maxon van a hang (igo,waze) szóval nem értem.
Az előző (ellopott) 5x-em jó volt, ott mindkettő hangja teljesen jól hangosan szólt.

torma99 : nem értem mi van, az előző (ellopott) 5x-em jó volt, ott mindkettő hangja teljesen jól hangosan szólt - azon béta Nougat volt.

Tényleg jó kérdés : kinek van fent szeptemberi update ? BT hang probléma másnál is van ? ?

.:. bl4ze .:.

(#7699) szoja válasza bl4ze (#7698) üzenetére


szoja
tag

Nekem a végleges Nougat van fent, nincs BT hang problémám, megfelelő a hangerő.

(#7700) slice14 válasza szoja (#7699) üzenetére


slice14
veterán

Nálam sincs kimondott probléma, csak annyi hogy újra csatlakozásnál fel kel újra venni a hangerőt, mert vissza áll középre a csúszka.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.