Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

Ja, természetes reakció, ezt nem kell szerintem se csúnyítani vagy szépíteni. Bár nem értem, ha a gazda tudja, hogy a kutyája agresszívan reagálhat idegenekkel, akkor minek engedi egyáltalán az ajtó közelébe? :) Nekem 2 kegyetlen hamis kutyám van, szintén kis-közepes termetűek, ha idegen jön akár csak az utcába is majd szét tépik a kerítést.. Ha a házba jönne be olyan aki még nem volt itt, az a legutolsó, hogy szabadon hagyom őket. :)

Voltam postás, volt ház ahova ez miatt nem mentem be, mert "buksika nem harap, csak ugat" közbe meg majd szét tépte az is a kerítést mikor nyomtam a kapucsengőt... Zárd el, fogd le, csinálj amit akarsz de így oda én be, nem... :)

[ Szerkesztve ]

n o p e !

(#2) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Terepfutás, túrázás, bringázás közben szoktak találkozásaim lenni ilyen öntudatos kutyákkal, de eddig mindig elég volt rájuk ordítani, és szerencsére erre is csak nagyon ritkán volt szükség.
Imádom a kutyákat, de a ha rám jönne egy, akkor valószínűleg én is labdának nézném, bármennyire is rosszul érezném magam utána.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Ahogy nézem, szerencsére az emberek nagy többsége a postás oldalán áll (youtube videók hozzászólásai alapján).
Velem is történt biciklizés közben hasonló eset. Rohant utánam a kutya, sikerült is a nadrágomat megcsípnie, azonban a következő próbálkozásánál adtam neki egy tökéletes fejrúgást, sarokkal. Különösebb baja nem esett, de rögtön lenyugodott.

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

normális helyen nem a postást akarják ezek után meghurcolni, hanem a gazdit veszik elő hogy ez mi...

(#5) Urby66


Urby66
aktív tag

A videón azt látni, hogy a kutya valahogy a postás mögé kerül és mivel az nem látta, mert az eszközt nyomkodta ami a kezében volt, megijedt. Azt nem látni, hogy a kutya megharapja vagy sem, de simán elhiszem, hogy a mozdulat ösztönös volt, és láthatóan az állatnak nem lett komoly baja.
Volt ismerősöm aki kutyás nyomkereséssel foglalkozott a szabadidejében. Egy gyönyörű és fegyelmezett német juhásszal dolgozott, és az erdőben a gyakorlat közben mindig pórázon volt az állat. Jellemzően a kirándulók kis szobakutyái szaladgáltak szabadon és mégis ők sikítottak, amikor a német juhásszal közeledtünk, hogy jaj szegény kiskutyájukat megeszi a nagy. :(
Az a baj, hogy a nyugati világ már nagyon politikailag korrekt és elfogadó lett. Csak éppen az életösztön veszik ki az emberből ez miatt.
Volt másik ismerős aki törpe tacskót tartott lakótelepen. Mivel mindketten irodában dolgoztak ezért a kutya kb. reggel 7-től délután 6-ig egyedül volt az üres lakásban. A végén már magát harapta kínjában, és még arra se tanították meg, hogy ott és akkor végezze a dolgát ahol szabad. Egyszer elhozták a kávézóba, és persze odapiszkított. És mindenki olyan kis tök cuki volt, hogy jaj, kiskutya, jaj apró baleset történt, jaj, nem baj... :(
Amikor pl. én bementem valahova az akkor még karonülő fiammal aki épp torka szakadtából üvöltött akkor mindenki kinézett onnan, de az senkinek nem volt baj, hogy onnan kell megigya a kávéját ahova a kutya hugyozott előtte.
Lehet csak én vagyok ufó de szerintem nem ez a jó irány...

(#6) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarországon a gazda lenne a felelős. Amúgy postásként jöjjön ki a gazda a kerítésen kívülre, ha nem tud, fáradjon be a postahivatalba.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) FLATRONW válasza Urby66 (#5) üzenetére


FLATRONW
őstag

Szerintem 20 mp-nél már tudat alatt felfigyelt a vakkantásra, így 24 mp-nél pedig gyorsan le tudta reagálni a támadást.

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

felénk is tele van a város nagyon öntudatos kutyatartókkal... párszor séta közben félig már készültem hasonlóra, hogy ha a póráz nélkül rohangászó "nem bánt" zsebdög odaugrik a fiunkhoz, akkor hasonlót fog kapni, mint a videóban... asszony mondta is, hogy "hú, mit kapnál ezért a kutyatartóktól" ...rohadtul nem érdekel... inkább repül a jószág egyet, minthogy a maradandó egészségkárosodás esélyét is megadjam :K

ui: egyébként nincs bajom a kutyákkal, de mindennek megvan a helye/ideje/módja... pl panelban nem tartanék soha kutyát (még kicsit sem) és közterületen nem sétáltatnám póráz+szájkosár nélkül... (ami elvileg kötelező lenne)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Kisgépkezelő válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én már azon is morfondíroztam, hogy kulacs meg a pumpa mellé oda kéne pattintanom a vázra egy bicskát is, mert amilyen 30 kilós derékig érő dögöket hoznak ki itt a határba póráz nélkül, azokat nemigen rugdosom odébb. Nem érzem magam biztonságban amikor ezek körbeugrálnak.

(#10) bkercso


bkercso
nagyúr

Ja, britek!... Azokról nem tudok mit gondolni, de nem is kell: csak tapasztalni lehet őket. ;] Persze, hogy most is a postást látják csak, hiszen ő van a videón.

Amúgy, ahogy a dohányosok nem tudják elgondolni, milyen büdös a tevékenységük egy nemdohányzónak, úgy a kutyások sem azt, milyen egy nem kutyásnak, amikor a kedves, barátságos kutyájuk felugrik, összesaraz és összenyálaz. "Csak barátkozik, nem bánt!" :U Figyelni kéne egymásra, de a legtöbben még magukra sem figyelnek; mit tegyünk.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#11) philoxenia válasza Kisgépkezelő (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem szinte bármilyen hajtógázas spray hatásos pillanatnyilag. Dezodor, hajlakk stb. az meg legálisan lehet nálad...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) #72042496 válasza Kisgépkezelő (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálunk egy gyalogos túra-futókirándulás 30. kilométere körül kérdezték a ponton, hogy bírja a kutyánk. Összenéztünk... nem a mi kutyánk. :D Azért összesen úgy 25 kilométeren át jött velünk. Többször is úgy látszott közben, hogy sikerült elhessegetni, de mindig felbukkant. Mint Falloutban a pariah dog.

Akármennyire szeretem őket, a póráz nélkül szabadjára engedett állatokkal mindenféle probléma lehet. Ebből a videóból is úgy látszik nekem, hogy a kutya nekiment a postásnak, és ő reflexből arrébbrúgta. (Nem az, hogy szánt szándékkal belebikázott a kiskedvencbe, mint amire a címekből számítottam volna.)

[ Szerkesztve ]

(#13) mephi666 válasza philoxenia (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen... köztudott, hogy a farkasok félnek a tűztől, a kutyák pedig azoknak a leszármazottai :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Én is postáztam, az én nadrágszáram is harapta meg kutya, de eszembe se jutott volna belerúgni.
Sőt egyszer a karom harapta meg egy kutya, még jó, hogy rajtam volt a télikabát, így csak az erejét éreztem a harapásának. Én voltam a figyelmetlen.

(#15) janeszgol válasza philoxenia (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha az én kutyám lefújod (vagy valaki más), akkor ott súlyos testi sértés fog következni.
Igaz az hozzátartozik, hogy én figyelem a kutyám (és ha a közelében vagyok, senkit nem mer megharapni).

(#16) #56573440 válasza janeszgol (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Annyira tipik :D leírja az egyik ember hogy ha rátámad, te meg jössz hőbörögve hogy majd jól megvered ha a tiédet fújja le ha rá se támadt... Egyébként úgy minden rendben van ? :D

Amikor kutyasétáltatás közben egy szabadon futkorászó eb úgy döntött hogy kb 300m-ert gazdira verve odajön ismerkedni, olyan mach 3 környéki sebességgel ugatva, vicsorogva, majd nekiugrik pusztán barátkozási szándékkal a kutyánkra, akin nyilván póráz volt, a gazdi hasonlót helyezett kilátásba, aztán mégis inkább elkezdte keresni a bejáratot az ipari parkba mert nemes egyszerűséggel átbsztam a kerítésen azzal a lendülettel szeretett, rendkívül tanult és barátságos kedvencét. Az is csak meg akarta szimatolni... Persze az állatorvos miután összevarrta a szimatolás nyomait szépen becsengettünk a számlával meg érdeklődve elkértük az oltási könyvet is...

Segítek, ok nélkül senki nem akart itt bántani semmit. De ha rámtámad egy kutya lefújom a gázsprével aztán utána lehet flexelni hogy csak a front miatt volt vagy sem. A normális kutyákat imádom.... Fura azokat sose bsztam át 2.5 méteres kerítésen...

(#17) bLaCkDoGoNe válasza janeszgol (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Csak hangulatot kelteni jöttél, vagy van érdemi hozzáfűzni valód is a témához?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Állatbarátként írom, hogy tök normális reakció volt, nem is tudom milyen reakciót fogadna el, aki háborog.
A mi kutyáink barátságosak de ilyesztőek tudnak lenni mivel nagyok, így figyelünk, hogy azokhoz rohanhassanak oda, akik már ismerik őket és nem f**sák le a bokájukat. Ha van nálunk éppen ideiglenesen befogadott, erre különösen figyelünk.

Tartsd távol a kutyád idegenektől.
Tanítsd a kutyát.

Ha ezek megvannak, meglepő módon kevesebb konfliktus alakul ki.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#19) updog


updog
senior tag

Anyósomék vidéken laknak, rendszeres hogy 1-2 dög arra kóricál az utcán szabadon, kisebbek nagyobbak, (szerencsére - legalábbis őket nem szoktam látni - nem a sziauramék beltenyészes pitbulljai, "csak" pulit, huskyt, németjuhászt és vizsált láttam eddig), ettől függetlenül mivel gyerekkoromból van kutyaharapásos emlékem, szó szerint azonnal a hideg veríték folyik a hátamon ha ilyet látok.

Feleségem rendszeresen nyaggat hogy menjünk el a gyerekekkel kirándulni az erdőbe, szerencsére eddig az én szavam nyert, ha ennyit foglalkoznak azzal hogy elzárják a kutyákat (semmit), akkor szvsz elég nagy az esélye hogy egy faluszéli földúton találkozunk valamelyikkel.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#20) sith7 válasza updog (#19) üzenetére


sith7
nagyúr

1 jó tanács
Ne félj a kutyától, mert megérzi, és neked megy
Határozott fellépés sokat számít még egy idegen kutyánál is :K

Nekünk is volt/van kutyánk, futo001 leírta a lényeget.

Tartsd távol a kutyád idegenektől.
Tanítsd a kutyát.

Amikor gyerek voltam volt egy németjuhász kutyánk, szép nagy fajtatiszta, tekintélyt parancsoló volt. Apám rengeteget foglalkozott vele, ha elment valaki a kapu előtt , egyet vakkantott, ha megállt folyamatosan ugatott, amikor apám kijött abbahagyta, de figyelt tovább.
Ha elment az illető, a kutya ment a dolgára, ha bejött az udvarra szintén - mivel a gazdi beengedte, akkor minden rendben van.

Csak akkor ette meg az elé rakott eledelt, ha apám azt mondta neki "megeheted"
Volt, hogy elétette, bement, és az ablakból figyelte 15 percig, hogy mit csinál, nem ette meg.
Ezt nagyon nehezen tanulta meg, de azért volt erre szükség, mert abba az időbe sok volt a kutyamérgezés, bedobáltak hozzánk is mindenféle kaját, de a mi kutyánk nem ette meg.

Nagyon sok mindenre meg lehet tanítani egy kutyát, nem mindig a kutya a hibás a kialakult helyzet miatt.

A mi kutyánk ha meglát egy kisgyereket, főleg ha fut felé, és kiabál, hogy "de aranyos" már morog és támadni készül. Micsoda nevelelten vadállat !!! :o

5 éves most, 3 hónapos korában egy kislány az utcán játszani akart vele, és nagyon bután játszott vele, többször szóltam az anyjának, majd a gyereknek is, hogy okosan ... nem ment, belekapott a kutyánk szemébe. Állatkórház, több nap szenvedés, gyógyszerezés, nem vakult meg a kutya, de ez úgy benne maradt, hogy ha gyereket lát, akkor így reagál.

Külső személő szerint egy neveletlen, agresszív, hülye kutya .... pedig nem az , csak nem felejt :U

(#21) eldiablo válasza Kisgépkezelő (#9) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Egyszer túraútvonalon nekünk rontott három középtermetű kutya. A barátnőm retteg a kutyáktól, szóval ő még gyengítette is a helyzetünket, de szerencsére van tapasztalatom kutyákkal, így sértetlenül megúsztuk. Nem kívánom senkinek a szitut.

Megértem a postást. A volt szomszédom csivavája rendszeresen megtámadott. Elsőre én is felrúgtam, de az nem tántorította el. Le kellett dominálni, abból értett. :DDD

Valaki írt dezodort. Tapasztalatból írom, az nem ér sokat, inkább a hajlakk, vagy paprika/bors spray
Praktikerben vettem túrázáshoz 2 flakon paprika spray. 2100Ft volt talán darabja.

Amúgy meg mi a ló***ért engedi el a kutyáját bárki? Az hogy nem bánt a kutya, az egy vélemény, nem egy tény. Mondom ezt úgy, hogy kb 20 évig tenyésztettünk kutyát, a Yorkshire terriertől a pit bullig van tapasztalatom a kutyákkal. A Pit még meg van, Igornak hívják. :DDD

(#22) philoxenia válasza janeszgol (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aki, ami rám támad, az ellen védekezek. Lefújom, leverem, t...n rúgom torkon vágom stb. ami eszközt találok azzal. A súlyos testi sértést úgy gondolod, hogy te szenveded el? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) D1Rect válasza janeszgol (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Tehát miután lefújta a kutyát beállsz a sorba te is egy kis takonyszaporítóért és pár pofonért?
Great plan.

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Bár kocsival járok, postásként van, hogy be kell mennem kutyás helyre, ahol sokszor mondják hogy jöjjek csak nyugodtan, nem harap. Hja nem hát. Motorosként előző melóhelyen a lábamba vájta bele a fogát egy "dög", aztán a tulajnak állt még feljebb, hogy ne rugdossam a kutyáját (Holott semmi ilyesmi nem volt, csak odébb akartam lépni, kutyával a bokámon). Melóhelyen meg én lettem lecseszve, hogy nem kértem el oltási könyvét. Szerencsére bajom nem lett...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25) Noukoum válasza Urby66 (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Pont a lényeg nem látszik a videón. Többször megnézve nem úgy tűnik mintha harapás lett volna, egyszerűen csak belerúgott reflexből. Elég keményet ráadásul, hiszen jó nagyot repült. És utána otthagyja a francba, nem csodálom hogy nagy felhajtás lett a dologból.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Nem értem mi ezen a felháborító? Szerintem teljesen normális reakció volt. Ha valaki/valami rám támad nekem is a természetes reakcióm, hogy ütöm/rúgom. Mondom ezt úgy , hogy világéletemben volt és most is van kutyánk. Ő is mindig megugat mindenkit aki felcsönget vagy elösször jön fel hozzánk de pont ezért fogjuk meg, hogy többek között ilyen ne történjen meg. Azt a plusz 10 másodpercet simán megéri a történet.

Pórázos témához: Értem én, hogy szerinted meg van nevelve a kutya de bármikor összekaphat egy másik idegen kutyával ami pedig senkinek se jó. Pórázzal pont le lehet csekkolni egy ismeretlen kutya esetén, hogy kijönnek -e egymással. Ha el akarod engedni akkor erre találták fel a kutyafuttatókat.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#27) FLATRONW válasza Noukoum (#25) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezzel pontosan mit akarsz mondani? Az önvédelem csak akkor jogos, ha közben a védekező személy megsérül?

(#28) Noukoum válasza FLATRONW (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem látható hogy önvédelem volt-e, tehát inkább a kérdés az te mit akarsz ezzel mondani? :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) bkercso válasza Noukoum (#28) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért? A postás támadt a kutyára? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30) philoxenia válasza Noukoum (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hallható a kutya acsarkodása. Akinek már volt dolga kutyával, az tudja, hogy ez nem csaholás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) FLATRONW válasza Noukoum (#28) üzenetére


FLATRONW
őstag

23 mp-nél hallható, hogy a kutya vicsorogva ráront a postásra. Eléggé egyértelmű az önvédelem.

(#32) Chaser válasza FLATRONW (#31) üzenetére


Chaser
titán

szerintem is
nagyon szeretem a kutyákat, és úgy az állatokat, de a kutya támadott
mondjuk szegényen akkorát pöckölt a bácsi hogy elröhögtem magam - akkor is ha kotsog' dolog -
sztem a gazdi csak pénzt akar ebből látni, az ilyet nem veszik fel a kutyák, legalábbis én nem tapasztaltam - más lenne ha nem ő támadott volna, de jgy azért tisztában van vele valahol, hogy ő ment házhoz a pofonért -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) KISDUCK válasza Chaser (#32) üzenetére


KISDUCK
addikt

"sztem a gazdi csak pénzt akar ebből látni"

meg ahogy olvasom az újság is az eredeti cikk alapján hogy "sokkoló, a postás keresztül rúgta a földön a kutyát, a lányom bőgött pedig soha nem szokott, a kutyám pavlovi reflexből összehúgyozza magát stb.." és a végére hagyják a posta válaszlevelét, de legalább a posta komolyan kezeli az esetet.

(#34) Noukoum válasza FLATRONW (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem ,ez csak odavan mögé képzelve. A felvételen annyi látható / hallható hogy az ember belerúg az állatba.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) FLATRONW válasza Noukoum (#34) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nincs az oda képzelve. Egy veszettül ugató kutyának nincs semmi keresnivalója a postás lábának közelében.

(#36) oriic válasza Noukoum (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nehéz bármit odaképzelni, amikor a kutya acsarkodását lehet hallani és látni, hogy nekifut...

Live-Die-Respawn

(#37) Noukoum válasza FLATRONW (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

De attól még hogy ott van semmi joga nincs a postásnak felrúgni. És a kutya részéről a támadás jelen esetben oda van képzelve, általatok.

Lehet nem kéne úgy viselkedni mint azok az állatvédők (feltételezem) akik már bizonyíték nélkül felakasztották volna a postást. Mert ez pont ugyanaz csak a másik oldalról. :)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) KISDUCK válasza Noukoum (#37) üzenetére


KISDUCK
addikt

20 másodperc után indul a wau wau és a támadás nincs odaképzelve, olvasd el az eredeti cikket, a posta válaszolt az újság megkeresésére:
"It is understood the incident has been discussed by Royal Mail with the postman involved and he claimed the dog nipped his ankle and his reactionary reflex was to kick the dog."

(#39) freeapro


freeapro
senior tag

A kutya támadt, a postás pedig a megfelelő eljárást alkalmazta.
Legközelebb tegye ugyanezt a gazdával is.

(#40) FLATRONW válasza Noukoum (#37) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nincs odaképzelve. A kutya veszetten rohan a postás felé, az lekövetve a kutya mozgását elfordulva belerúg. Még abban sem vagyok biztos, hogy nagy volt az a rúgás, egyszerűen a kutya lendülete miatt repült akkorát. Teljesen jogos volt a cselekedete. Remélem, ezekután feljelentést tesz a gazda ellen.

[ Szerkesztve ]

(#41) #56573440 válasza Noukoum (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ja, es ha látszana 4 kameraállásból 15 tanúval és te is látod, akkor is a postás a hibás, mert nem látszik az előzmény, vagy múlt héten biztos ingerelte... Biztos azért ugatta mert a postás titokban tömeges kutyarugdaló szekta tagja...

(#42) Chaser válasza KISDUCK (#33) üzenetére


Chaser
titán

Akinek van/volt kutyaja ebbol a hangbol tudja, hogy tamadott
A kistestueknel eleg gyakori ahogy tapasztaltam, foleg masik kutyara, de neha emberre is
Lett egy clickbait sztori belole, es egy "felelos" gazdi aki ebbol penzt akar latni
Ebben az esetben a postas teljesen vetlen, ha valakit elo kellene venni az a kedves gazdi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) 8th


8th
addikt

Ok okozat. Simán lehet, hogy megharapta az ürgét a kutya és azért rúgta fel, hogy elijessze. Ez sosem fog kiderülni. De senki sem rúg fel csak úgy ok nélkül egy kutyát pláne a gazdája szeme láttára.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#44) #72042496 válasza 8th (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az látszik, hogy még intézi a dolgát a terminálon, aztán 25 másodpercnél hirtelen történik valami. Én elhiszem neki, hogy belekapott a kutya, mert a videóból is erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#45) Noukoum válasza KISDUCK (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Természetesen a videóról beszéltem, amit ki is hangsúlyoztam. Onnatól fogva hogy a kutya harapott önvédelemről van szó és a gazdát kell elővenni. Ez azonban nem derül ki a rögzítésből.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) FLATRONW válasza Noukoum (#45) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tehát továbbra is azt mondod, hogy jogosan nem lehet megelőzni a kutyaharapást. Meg kell történnie a harapásnak, hogy jogosan szájba lehessen rúgni.
[link]
Nézd meg lassítva 22 mp-től, és egyértelmű lesz, hogy a kutya nem az ajtóból ugatott, hanem közvetlenül ott volt a postás lábánál.

(#47) Noukoum válasza FLATRONW (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Ami továbbra sem jelent semmi sem. Nem, nem rúghatsz fel postásként az ajtóban lábad előtt álló kutyát csak azért mert.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) FLATRONW válasza Noukoum (#47) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem csak azért mert a lába előtt áll a kutya, hanem azért mert veszetten rátámadott.
Ez egy kitakarás nélküli videó:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49) KISDUCK válasza Chaser (#42) üzenetére


KISDUCK
addikt

Van kutya a háznál, de padlócirkálóknál nem tudom hogy milyen hang jelöli a támadást. :DDD Az utóbbi sok évben csak puli van/volt otthon, de ők is tudnak nagy sutyerákok lenni. Keresztapám gyakori vendég nálunk és a kutyák is jól ismerik még is volt olyan hogy váratlanul az egyik "megcsípte" a bokáját. (Nem volt emberi oldalról olyan viselkedés ami azt sugallhatta volna a kutyáknak hogy baj van.)
Most a cikkes esetnél ez a gazdi elővétele se olyan egyszerű szerintem, mert azt írták hogy anyuka ruhát teregetett és a kislány nyitott ajtót, gondolom a kislány se tudja hogy mi a stájsz a kutya meg padlócirkálóhoz méltóan kellően agresszív volt. Egy normális világban normális emberek ezt a helyzetet nyugodtan átgondolnák és megvitatnák hogy mégis mi történt, hogyan történt és miért történt, nem pedig egyből a daily mailnek küldenék a videót hogy kócsag postás szénné traumatizálta a kutyát meg a gyereket.

#45 Noukoum: abban igazad van hogy vizuálisan a konkrét eset nem látszik, mivel sajnálatos módon a felvevő eszköz vizuális hatókörén kívül van, de abból ami látható és hallható a felvételen az véleményem szerint fedi azt amit a postás mond.

(#50) 8th válasza FLATRONW (#48) üzenetére


8th
addikt

Ennek alapján azt mondom: tuti, hogy beleharapott az emberbe. Én is felrúgtam volna pedig nagy állatbarát vagyok. Aztán a gazdáját is ha meg mer nyikkanni ezért.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.