Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

szokásos 1. hsz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) szablya


szablya
tag

Ich lerne Dautsch für 10 Jahre alt, und ich kann nichts!

Én is angolból szeretnék érettségizni, már tudogatok. Szerintem, ha nagyon nekifekszel, megtanulhatod egy év alatt. Nekem szerencsére még van kettő...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) Wictor válasza Fecogame (#1) üzenetére


Wictor
senior tag

Mindenképpen íratkozz át! Én is ugyanilyen helyzetben voltam/vagyok, annyi különbséggel, hogy mivel én idén érettségizek, már nem változtathatok, mindenképpen németből kell. Sajnos... :O

(#4) ollie válasza Fecogame (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapfokon meglehet, középfokon talán ha kint élsz. De! Az alapfokhoz is nagyon sokat kell tanulnod, ezért ha azt nem szeretsz, bele se kezdj.

Egyébként milyen melót lehet angoltudás nélkül elvállalni ott kint?

[ Szerkesztve ]

***

(#5) Taknyoshal válasza ollie (#4) üzenetére


Taknyoshal
tag

Nem.

(#6) gamerkiller válasza Taknyoshal (#5) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Erre a hozzászólásra hogyan lehet nem-el válaszolni? :DDD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7) Ice!? válasza gamerkiller (#6) üzenetére


Ice!?
őstag

Talán a "De!"-re írta.:DDD

(#8) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itthon az iskolákban elég gagyi a tanítás, legalábbis én ezt tapasztaltam kettőben, a harmadikban meg nem is volt angol.

(#9) Taknyoshal válasza gamerkiller (#6) üzenetére


Taknyoshal
tag

Oops, nem akartam válaszolni. Am ha 10 év alatt nem tanult meg semmit németül, akkor 1 év alatt angolul sem fog tudni, főleg ha csak suliban tanulná. kötözködjetek csak:D

[ Szerkesztve ]

(#10) Daweee


Daweee
őstag

Szerintem is menj át, bár erősen tanárfüggő a dolog. Talán az idegennyelvnél számít legtöbbet a tanár. Barátomék szintén németesek, szintén nem tudnak semmit, viszont 9.-től második nyelvként angolt tanulnak (heti 3 órában) és most abból mennek érettségizni.
Egyébként meg nem nehéz a középszintű érettségi, bőven gyengébb a középfokú nyelvvizsgánál elvégre mindenkinek meg kell csinálnia szóval szerintem egy jó tanárral nem esélytelen.

Taknyoshal: 10 év szar tanároknál simán hozhat minimális tudást még ha amúgy van nyelvérzéke az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#11) kovsol


kovsol
titán

Ha legalább a német menne, akkor azután az angol egyszerűnek tűnik.

Én két évet tanultam közép suliban német mellett az angolt, a többit mind magamtól tanultam játékokból meg filmekből. Eleinte sok feliratos sorozatot néztem és egyszer azt vettem észre már rengeteg dolgot megtanultam belőle. Most ott tartok, hogy filmeket, sorozatokat, youtube videókat pl ilyesmit: [link] simán megértek és nyelvvizsgát is leraktam bár szóbelin csak másodjára mentem át, mert hiába értek mindent, ha visszaszólni nehezen tudok :(, meg elég durván érződik a németes kiejtésem. De a nyelvtant benyaltam, az tényleg nem vészes a némethez képest :K

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12) Gergő_ válasza szablya (#2) üzenetére


Gergő_
őstag

hát tényleg nem :D
tudni, amit megtanultál(vagy nem): weiß(wissen)
tudni, képesnek lenni: a kann
fránya német nyelv, nekem sem a kedvencem amúgy

[ Szerkesztve ]

(#13) tildy válasza ollie (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazabol sokfelet. Takaritas, csomagolas, konyhai munkak... Talalkoztam olyan szakaccsal, aki alapfokon tudott kb, rosszabbul nalam. De a z orosz boltba meg angolul se nagyon tudogatnak. Viszont jo a kefirjuk:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Sonky


Sonky
aktív tag

Én 5Évet tanultam németül csak szavakat tudok.
Fél éve angolt tanulok és jól beszélek:)

Egy legenda vagyok.

(#15) tildy válasza Daweee (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

A kozepszintu erettsegin ( emelt ugye a kozponti volt akkoriban) en nemetbol 4est csinaltam. Kb alapfoknak felelt az meg, nem kozepfoknak.

Sonky: nem hinnem .
Esmein szerint az angol tanulas 20% agy, 80% segg, ezert megy nekem nehezen, mert az agyam meglenne hozza..... De en ugy tolnam, hogy 90% agy 10% sejhaj.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) proci985


proci985
MODERÁTOR

röviden: meg lehet csinálni, de azért a dolog korántsem ilyen egyszerű...

hosszan:
milyen szintű az érettségi a B3 (középfok)/C1 (felsőfok)hoz képest? szóval, mennyire kell megtanulnod?

namármost: arra ne számíts, hogy angliában munka közben fogsz megtanulni angolul. valszeg a többiek sem fognak tudni rendesen angolul, és egy 8 órás váltás után már nem lesz erőd további négy órát üldögélni a könyv/szavak felett. ha pedig tudnak angolul, valszeg nem fognak folyamatosan kijavítgatni, szóval arra ne számíts. kivétel, ha beszerzel egy angol leányzót, és őt meg kell értened folyamatosan, tehát ilyen napi 4-8-16órában, bármilyen témában. na az angolul jól beszélő (értsd, anyanyelvi jól elvégzett gimnáziummal) leányzó mármár intenzív nyelvkurzusnak felel meg. ha otthon angolul kell beszélned, az jó (ld barátnő). ha magyarokkal laksz együtt, akkor magyarul fogtok beszélni, és valszeg egymással (vagy más magyarokkal) fogjátok a szabadidőt tölteni, mert senki nem érti, hogy mit mondotok, az meg zavaró.

aztán, van pár változó. mennyire tudsz angolul? a hány évig jártál órára nem mérvadó, nekem 2+3 (általános+gimnázium) év heti 2x hiperunintenzív (második/harmadik nyelv, délutáni órában, 4 tanárral 3szor nulláról újrakezdve) után lett középfokom nagyon jó pontokkal (sárga headway közepéig jutottam:DDD), de angol cartoon networkon nőttem fel. meg c+4en. meg a heroes szérián.

további változó: milyen a nyelvérzéked? hány nyelvet beszélsz, és mennyire? matekból, logikából, nyelvtanból, intuícióból mennyire vagy jó? van e segged megtanulni napi 20-50-100-200 szót? marad e barátnő otthon, akivel napi 4órát kell skypeolni? van e gyerek (gondolom nincs, de az az ami kb kétszeres időbeli szorzót jelent).

B3omra fel lehet készülni olyan fél év alatt napi 8-10 óra tanulással nulláról, szóval egy év alatt ez valószínűleg nyugodtabban is megoldható ha már valamennyit tudsz (az idő rövidsége miatt nem kell erőltetetten tanulni). a középfokú mondjuk sokat nem ér (szépirodalom és dialektusok kapcsán jöhetnek meglepetések, illetve ott még nem beszél annyira szépen az ember), de azzal már el lehet lenni.

szerk: ha igaz, amit tildy mond, tehát még mindig alapfok körül van a normál érettségi, akkor az még olyan eszméletlenül hajtós se lesz.

és végül a saját tapasztalat: tavaly március vége óta vagyok kint. nulláról kezdtem, svéd A3 -alapfok- május végén /7 hét/, B1 június elején /9 hét/, B3 (középfok) szeptember elején/október közepén -nyáron két hónapig állt a nyelviskola, úgy talán 1-2 hetet lehetett volna nyerni, többet semmiképpen-, felsőfok (Tisus) szóbeli és szöveg november elején, sajnos írásbelim nem lett meg. december közepén gimnáziumi svéd A, jelenleg a Bt csinálom (A és B együtt akkreditálódik felsőfokúnak, ez így gyorsabb, mint a Tisus). normál esetben a kurzus máj-júni körül ér véget, remélhetőleg én kicsit hamarabb végzek...:) szal 8 hónap után felsőfok nekem nem ment, kb egy év alatt remélhetőleg jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) kovsol válasza szablya (#2) üzenetére


kovsol
titán

remélem nyilvánosan ez volt az utolsó német nyelvű mondatod :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18) Fecogame válasza proci985 (#16) üzenetére


Fecogame
veterán

Bocs, a válaszom már nem lesz ilyen hosszú :)

Mindenképp a leggyengébb kell ( tehát középfok ), mert biztosan át akarok menni érettségin.

Barátnőm nincs, főleg angol nem. Ellenben minden hétvégén nézek filmet, most még magyarul, de ezután feliratosan, illetve angolul ( a kettő együtt is ).

Csak magyarul beszélek, ha azt vesszük :D

Úgy konkrétan tanulni nem hiszem, hogy suli mellett fogok/tudok/akarok.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) carrot


carrot
tag

A már említett nyelvelőélet és nyelvi intelligencia mellett pénz, akarat, megfelelő eszközök/anyagok (beleértve a tanarat is) függvénye. Good luck.
Szerk: olvasás: léteznek u.n. graded reader-ek, különböző szinten különféle irodalomak. Olvass (majd)

[ Szerkesztve ]

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Persze hogy meglehet. Sz.tem hülyekérdés : P
És persze, hogy nem iskolában, tanárral... Illetve nem csak.
Egy év ba**ott hosszú idő.
Szal ha egy év alatt akarsz megtanulni, akkor úgy kell hozzáállni.
Nem a sulis heti 2-4 órában gondolkodni. Hanem mondjuk magántanárral, plusz maszekban otthon még ráhúzol 4-5 órát naponta..
Persze az alapokat muszáj megtanulni, ezért kell is egy tanár, persze magánban, nem suliban 30 másik gyerekkel együtt.
Aztán közben letölthetsz egy sorozatot, amit szeretsz is. DualDubosat. És elkezded nézni angolul. Először felirattal, aztán már felirat nélkül...
Én a jóbarátokat szoktam így. 10 évad, tehát az ismétlések elég hosszú időközönként követhetik egymást. És eléggé vegyes a szituációk halmaza ahhoz, hogy mindenféle téma benne legyen.
Mondjuk angolul (is) eléggé hadarnak benne, meg hát amerikai angol... Szóval nem könnyű... De egy idő után átáll az agyad. És ez nem vicc :)

Én anno Q3-at nyomtam neten online. 4 évig. Mind1, a lényeg, hogy volt egy clánom, amibe nemzetközi szinten vagy 10-15 ember tartozott. Meg volt szerverem is. Ez se lényeg.
A lényeg az, hogy nagyon sok emberrel kellett napi szinten tartanom a kapcsolatot, hogy minden rendben menjen.
Szóval ez úgy nézett ki (igazi kocka korszak volt), hogy hazajöttem (akkor még) suliból, és estig MSN-en igazgattam az embereket. Néha fel-fel néztem a szerverre rendet tenni stb... Voltaképp online barátaim voltak. Estétől pedig a szerveren küdtük. Persze mondanom se kell, hogy english only... Szal egy idő után már voltak olyan napok(!), hogy magyarul nem is beszéltem, se szóban se írásban!
Aztán egy fél év után mikor éjjel lefeküdtem aludni, és elgondolkoztam a holnapi teendőkön, szabályosan angolul gondolkodtam. Angol mondatokkal, szavakkal...

Szóval, nem azt mondom, hogy perfektül belejöttem az angolba, mert nem. Meg csomó nyelvtani hibám is volt. De összességében elmondható volt arra az időszakra, hogy bárkivel, bármiről eltudtam beszélgetni angolul. Legyen az skype-n vagy msn-en...

Persze én emellett akkor már nem tanultam angolt. Csak az alapok voltak meg.
Ezért gondolom, ha te rendesen ráfekszel. Angol tanár, plusz te is tanulsz otthon, plusz próbálod megérteni a filmeket angolul, és ezt ismételni, hogy megszokd a szöveget, akkor 1 év alatt biztos hogy meglehet tanulni annyira, hogy külföldön simán elboldogulj. Persze perfekt akkor se leszel. Mert az igazi az, amikor kimész, aztán boldogulj ahogy tudsz. Amikor rá vagy kényszerítve hogy használd a nyelvet és megszokd. Nekem anno, talán a kockaság segített benne... Mivel nagyon mással nem is beszélgettem... =/

(#21) Daweee válasza tildy (#15) üzenetére


Daweee
őstag

Igen, azt mondtam hogy bőven alatta van a középfokú nyelvvizsga követelményeinek, én is alapfoknak lőném be. De az emelt sem vészes egyáltalán.

(#22) kovsol válasza Dany007 (#20) üzenetére


kovsol
titán

gondold már át ezt: "plusz maszekban otthon még ráhúzol 4-5 órát naponta.." elmegy iskolába tegyük fel 2 fele végez. akkor elmegy magántanárhoz hazaesik 4 fele és akkor 8-9 ig még tanul nem ? :DDD hihető

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23) Fecogame válasza Dany007 (#20) üzenetére


Fecogame
veterán

Egyenlőre nem a külföldi munka a cél, hanem az érettségi. Ez után megyek ki tartósan dolgozni Angliába.

Tehát ez a 2 hónap csak felkészülés az angolra.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) tildy válasza Daweee (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar akinek.... Nekem kemeny nemet tanarom volt, preintermediate szinten lehettem kb abbol is... Mara semmit sem tudok... Orosz szinten ilyen, 7 evig tanultam , 1 ev alatt elfelejtettem.

Dany007: 4 honapja leszunk lassan kinn. Miota kinn vagyunk, en azt erzem egyre rosszabb az angolom. Mert egyre tobb dolog van, amit nem ertek, vagy elfelejtek, vagy hasonlo. Holott Lajos is mondja sokkal jobb, legalabb 20%al , mnt mikor kijottunk, megis para van, mert amint tobbet tudok, annal jobban tudom, mennyi midnent nem tudok meg. Foleg ha hozza hasonlitom magam .... ( fluent)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Psychonaut válasza szablya (#2) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ich lerne Deutsch seit 10 Jahre, und ich weiss nichts - inkabb, de nem vagyok ebben biztos, mar 2 eve nem tanulok.

(#26) Dany007 válasza tildy (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Ebben egyetértek. Ezért is írtam, hogy az igazi, majd ottkint lesz... Annál jobb tanulási módszer szerintem nincs. Max ha letöltöd közvetlenül az agyadba egy angol nyelvi csomagot :D

(#27) McKane


McKane
senior tag

nem voltam nagy angolos. bár amit a sz.gép kiirt azt mindig le tudtam fordítgatni magamnak. :D
szal, egyik félévben a gimiben a bukás réme is fenyegetett angolból. ;]
de az érettségi, 2 pont híján 4-es.. ennyit róla..
szóval, ha könnyedén tudsz nyelvet elsajátítani,akkor próbálj meg váltani..

(#28) Depression


Depression
veterán

Egyetemen 3 nap alatt megtanulnál. :)
Egyébként benne van a nevében is, egy nyelvet tanulni kell, magától nem jön, teljesen mindegy, hogy német, angol, orosz, vagy bantu.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Melóban nem sok szükséged lesz az angoltudásodra. Beszélgetni úgysem fogsz senkivel. Az a lényeg hogy megértsd ha megmondják mit csinálj, vagy ami a munkáddal kapcsolatos, és fontos hogy válaszolni tudjál ha kérdeznek, vagy tudni akarnak valamit.

(#30) Dany007 válasza tildy (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy ez az adott állástól is függ.
A te szakmádban (szerintem) egyértelmű, hogy jóval magasabb szintű angoltudás szükséges, mint az átlag.
Viszont ha valami kis egyszerű melóval kezdi, esetleg segédmelóval, akkor oda már mindjárt kevesebb angoltudás kell :)

De tény, hogy szembesülni csak akkor fog az ember, amikor már kint lesz. Mondom ezt úgy, hogy még nem éltem Angliában... Egy napig se =/

(#31) narox


narox
csendes tag

Az biztos,hogy rengeteg energiát kell belefektetni.De szerintem menni fog,ha szorgalmas vagy... hajráá :)

Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség.

(#32) tildy válasza Dany007 (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Az en szakmamban szvsz pont a viszonylag kevesebb angol is eleg. Eleg ha az irrasbeli kommunikaciot erted. Mig ha pincer vagy, vagy recepcios.... vagy te;efonokat kell felvenned, durvabb kell.

Hoteles meloknal - ami nem igenyel ugyfelkapcsolatot -tobbnyire eleg a nagyon nagyon alap angoltudas is...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) vans? válasza Psychonaut (#25) üzenetére


vans?
őstag

akkor már többesszám. Jahren.:)

@Fecogame: középszintű érettségi szintjére meg lehet tanulni. ha TÉNYLEG tanulsz. a heti 2-3 angolóra semmit nem jelent. otthon is nyomni kell, filmek angolul, stb.

hábm bábm

(#34) Depression válasza vans? (#33) üzenetére


Depression
veterán

A filmek sokmindenre jók, de a nyelvtanulás nem tartozik közéjük.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) vans? válasza Depression (#34) üzenetére


vans?
őstag

azért szerintem hasznos.

hábm bábm

(#36) proci985 válasza Fecogame (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

"Úgy konkrétan tanulni nem hiszem, hogy suli mellett fogok/tudok/akarok."

menj rá a németre, egyszerűbb lesz. ha nem tanulsz suli mellett, akkor ez esélytelen.

filmet nézni jó, gyakorlatban a két órás angol film _felirat nélkül_ elkönyvelhető angoltanulásként, de akkor mindennap meg kell nézned két filmet és két sorozatrészt. ha péntek van és buli van, ha szombat van és rokonlátogatás, ha kedd van és másnap témazáró, akkor is! és nyelvtanozni, szavakat tanulni, beszélni(!) kelleni fog. a nyelvtanár leginkább az utolsó miatt kell, bár a nemzetközi chat adott esetben segíthet (anyanyelvi gimnazista/felsőfokús nem anyanyelvű már megteszi). középfokra olyan 12-15ezer szó kell (alapra olyan 3-7ezer), napi bontásban ez kb 40-50 szó, amire emlékezned is kell.

a nyelvtanulás azért hívják nyelvtanulásnak, mert tanulni kell (én napi 10 órában tolom, de a helyi felsőoktatásba átjelentkezéshez kell a felsőfokú, és egy évet adtam a célra... igen, 3500 óra fölötti időm van a svédben jelenleg). nyelvtanárt meg lehet úszni (kis csoportos se rossz a célra), de akkor az iskolai tanártól folyamatosan plusszot kell kérned. napi 1-3 szöveg plusszban, és meg fog lódulni az nyelved.

továbbtanulásnál az angol kellhet. meg úgy általában is. némettel együtt ez mégjobb.

egyébként meg azért egy középfokú, az azért annyira nem vészes, mint azt páran szeretnék hinni Magyarországon. nem nehéz, kb annyi meló kell bele, mint egy félévbe pl a BMEn.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) tildy válasza Depression (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

haha. Hahaha...
Tévedsz.
Esmein filmekből, és wowból, és rengeteg olvasásból és netes beszélgetésből tanult meg olyan szinten angolul (tehát nem tanártól, iskolában) , hogy ma egy amerikai angol tanárnő azt mondta neki, gratulál az írásaihoz, szép teljesítmény, főleg egy nem natívtól, egy másik ember meg azt mondta, ha csak a postjait olvsná, nem mondaná meg, hogy nem natív.

Alaphoz amúgy nem kell 3-7000 szó.Kb 1-1500ból megvan.

Amúgy van akinek egy középfok még vészes. Nekem nehezen áll rá a nyelvem, megértegetem azért amit írnak , de beszélni..... Pre intermediate szinten vagyok, de még anyanyelvi környezetben is legalább még fél év, ha nem egy, hogy középfokon legyek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Dany007 válasza tildy (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Szintén egyetértünk. Btw én azt hittem, hogy te most ügyfelekkel is tárgyalsz közvetlenül, persze gondolom így se könnyű.
A telefon meg mégnehezebb. Ezt említettem is anno. Ezért nem akartam elhinni, hogy miért szidod az englishedet... Én skype-n keresztül beszéltem sokat külföldiekkel, és tudom h milyen nehéz. Márcsak a telefon hangminőségből kiindulva is.
Sőt, én sokszor a magyar ügyfeleket nem értem meg a telefonban. Mert van, aki így hadar, van aki úgy. Vagy kis zaj van a háttérben... Szal ez már anyanyelven is okozhat nehézségeket, nemhogy angolul.

Amúgy igen, én is úgy tudom, hogy a kisebb melók, zöldsécsomagolás meg hasonlóknál nem szükséges olyan hűde angol. Sokan ezért is kezdenek ilyen melóval, hogy legyen idejük / lehetőségük beletanulni.

Hja, és ha már itt vagyok, gratulálok a fizudhoz! :) Mondtam én, hogy összejön, bár őszintén, volt pillanat, amikor már kicsit kételkedtem.

A film szerintem igenis segíthet. Rengeteg interakciót / szituációt lehet belőle tanulni. Mint mondtam egy idő után az agy is átáll. De persze nem úgy, hogy megnézem a filmet egyszer angolul, aztán azt várom, hogy a következőt már simán megértsem.
Én anno a Stargate SG1- 6-10 évad + Atlantis 4 évadját néztem angolul felirattal. A végén a 9x utolsó epizódját szinkronban fordítottam a családnak, mert nem bírták kivárni, amíg lesz felirat. És nem azt mondom h tolmácsoltam, de mindenki pontosan értette, hogy miről is van szó. Pedig a Csillagkapuban azért van 1-2 elég nehéz 'szakmai' szöveg.
Mindehhez persze úgy kell hozzáállni, hogy szeretem az angol nyelvet! És tetszik és stb... Mert én pl a németet nem bírom. Meg is kínozhatnának, de akkor se tudnám megtanulni :)

(#39) proci985 válasza tildy (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ebben igazad van. ha a vizsgafeladatok ismertek (pl minden éven ezek a témák kerülnek elő)/lehet célirányosan készülni, úgy elég. ha mellette használni is kell a nyelvet (anyanyelvi környezet miatt), akkor picit több kell.

a nem vészes relatív: úgy értettem, hogy arra a szintre egy általános iskolát végzett ember is el tud jutni pár év alatt (felsőfokra már nehezebben, a stilisztika és a hatékony tanulási módszerek hiánya problémás lehet). egy vizsgaidőszakhoz képest annyira nem vészes (a viszonyításon és az annyirán a hangsúly).

anyanyelvi környezetben tényleg gyorsan lehet haladni, ha az ember rá van kényszerítve, hogy beszéljen. szerintem meg fogsz lepődni, hogy milyen gyorsan fog menni :K

szerk: a telefon, na az tényleg horror néha.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) ollie válasza tildy (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És hogy beszél? Azt nehezem hiszem el, hogy jó a kiejtése.

***

(#41) Mobi28 válasza ollie (#4) üzenetére


Mobi28
tag

A család egyik ismerőse elsősorban nyelvtanulás miatt volt kint majd egy évet. Csak nagyon minimálisan beszél(t) angolul, de legalább annyit magára szedett ezalatt az idő alatt mint az általános+középiskola évei alatt. Egy étteremben volt éjszakai mosogató "feketekonyhás" havi 240e forintért. Zárásra ment hajnal 4kor már ment is haza. Igaz csak heti 1 szabadnap van meg elég szar meló de ha azt vesszük, hogy semmiféle képzettség és nyelvtudás sem igen kell hozzá akkor az egyáltalán nem rossz pénz. Később egy kertészetbe ment át ott kevesebbet keresett de jobb munka és ez már legális is volt. Most itthon van. Munkanélküli. Készül vissza ki vagy angliába vagy hollandiába. Használható nyelvtudás nélkül csak a legalja munkákhoz jut hozzá az ember. Ott is többnyire közvetítőkön keresztül így jó esély van rá, hogy lehúzzák az embert és eltűnnek. :(((

(#42) Depression válasza tildy (#37) üzenetére


Depression
veterán

Amit megtanult, azt megérti filmekből, és rögzülhet a használata is, de azért azt megnézném, ha valaki filmnézés közben elkezd szótárazni.
Nézek én is angolul filmeket, tudom, hogy a feliratok mennyit tévednek/félreforsítanak, arra nem lehet alapozni.
Ha nincs meg egy alap tudás/olvasott tanulás/magolás, akkor a filmek mit sem érnek.
Nekem is elég volt egy év az iskolában ahhoz, hogy tudjam milyen sokat nem tudok, pedig nem okoz gondot az angol. (se a német)
De én tanultam is, és sokat beszélek külföldiekkel. De senki ne várja a sült galambot, filmek nézése közben átsiklik az ember azok felett, amit nem tud. Ahhoz, hogy tanuljon is valamit melette, igenis akarat kell, ami láthatóan itt nincs meg.
Ha érettségire van szülsége, akkor maradjon meg a németnél, ha szeretne angolul tanulni akkor váltson.
Az érettségi meg nagyon gyenge, az alapfokú vizsgához inkább az érettségi 5-os passzol, de egy nevetséges nem tudással is meg lesz a 2-es.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) VOid válasza Depression (#42) üzenetére


VOid
tag

Film/Sorozat nézésből igenis lehet elég sokat fejlődni. Én pl elég sok sorozatot nézek, azt viszont el kell ismerjem ahhoz hogy ezektől fejlődni lehessen el kell érni egy fajta szintet:)
és nem magyar felirattal kell nézni hanem angol felirattal(magyar feliratot csak akkor kell elővenni ha 1-2 részt tényleg nem értesz sehogy sem.. és akkor letudod csekkolni hogy fordították)(amerikai kiejtéshez tudom javasolni a How I Met Your Mother-t... meglepően tiszta szinte minden lehet tökéletesen érteni...., britt kiejtéshez tudom javasolni a Skins-t.. maga a sorozat elég "depis" , de ebben viszont van szép Britt kiejtés az biztos:D tuti h megeddzi a fület) . Ahhoz hozzászólva hogy vki megáll e eközben szótárazni, én megszoktam állni:)
igaz most már nem nagyon mer nagyjából minden értek már, de régebben többször is megálltam.
Bárkinek aki nyelvet tanul, határozottan javaslom, sőt kötelező az egynyelvű szótár használata, mivel szerintem ez egy jó módszer arra h megtudd hogy kell és milyen szituban kell adott szavakat használni, pl: vannak hasonló jelentésű kifejezések... amik között csak árnyalatnyi az eltérés, sokszor magyarban ugyanúgy fordítjuk őket, na de mégis angolban más más környezetben használják őket, egynyelvűben nem csak hogy el van magyarázva h pontosan mit jelent, de még példamondatok és vannak. Ajánlani tudom egynyelvűből: Cambridge Advanced Learner's dictionary -t (neten meglehet találni ha nagyon keresed:P),
meg van amit tanárom ajánlott Longman dictionary.
Ja igen a másik, tanárhoz mindenképp kell járni még ha otthon szorgalmas is vagy(mivel neten rengeteg oktatóanyagot összelehet szedni... videók youtubeon, vagy sima nyelvoktató oldalak.. elég nagy segítségek:) ), de fontos hogy legyen aki kijavítja a beszédet , ösztönöz rá hogy megszólalj:)

(#44) VOid válasza VOid (#43) üzenetére


VOid
tag

Ja igen meg a másik még amit tudok javasolni az a könyvolvasás, na igen ehhez kell a legtöbb türelem:) de kifizetődik, én HP-t olvasgatom most pl, annyira nem érdekel..de könnyen lehet találni hozzá hangoskönyvet, és így viszont már nagyon is hasznos:) a nyelvezete viszonylag nem is nehéz, bár lehet h érdemesebb előtte még kezdőbb szintű olvasmányokkal kezdeni :)
1év alatt középszintű érettségire angolul határozottan meg lehet tanulni, DE csak is úgy ha legalább mindennap 2 órá-t célzottan foglalkozol az angollal , tehát ez alatt nem a filmnézést értem meg ilyeneket.. hanem nyelvtanozást.. stb. Ha ez meglesz, akkor a középszintű érettségin biztosan nem lesz gondod , ahogy azt feljebb is írták nem nehéz az:)

Ja és még annyit hozzátennék , ha tényleg kiakarsz menni Angliába érdemes nemzetközi nyelvvizsgát tenni amit ott is elfogadnak pl tudom javasolni az IELTS-t, ebből kétféle modul van van az Academic module(ha oda akarsz menni tanulni), meg van a General Module(ha csak bemész az országba és dolgozni akarsz ilyesmi..) ,értelemszerűen az első a nehezebb:). Viszont itt nem lehet megbukni 1-9ig terjedő skálán kapsz pontot ez fogja mutatni hogy állsz nyelvtudásilag:) én most júniusban akarok Academic module-t tenni 6.5 ponttól felsőfokú c1-nek felel meg:)

[ Szerkesztve ]

(#45) proci985 válasza VOid (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

How i Metre +1:)

Mondjuk angolok közül akkor már a Coupling (hasonló, mint a how i, bár nekem jobban bejött), az It Crowd, a Black Adder, a Monty Python (középfokúhoz ez mondjuk esélytelen felirat nélkül), a My Hero, az After You've Gone (munkásdialektus is), a Two Pints of Lager (nagyon erős dialektus) és végül a Little Britain (ez középfokúhoz megintcsak esélytelen, viszont csomó remek dolgot lehet belőle eltanulni). Esetleg Top Gear, vagy úgy bármelyik BBC sorozat megfelel a célra.

ausztrál akcentusra hugom a H20t találta, Disneyn megy itt, maga a sorozat gáz de a kiejtésük szuper. mondjuk ő CAEre megy (C2, gyakorlatilag anyanyelvi szint), szóval napi 3 órában angol sorozat a felsoroltak közül.

könyv megint nagyon jó ötlet, de középfokúig könyvből eljutni nehezen megy. vagy az ember könnyítettet/ifjúsági regényt olvas (első _nagyon_ gáz, a Romeo és Julia könnyített kb úgy nézett ki, hogy nagyon örvendtek és szerelmesek voltak, majd sírtak, mindez kétoldalanként váltogatva), vagy jöhetnek meglepetések (Terry Pratchettek mellé nekem a mai napig be van készítve a szótár, a Trainspotting is brutális volt ilyen szempontból, pedig ott már aktívan használtam az angolom és volt középfokúm).

ami viszont nagyon jó, az a hangoskönyv. lehet hallgatni, miközben az ember olvassa a sima könyvet, és a kiejtés rögzül. meg lehet csomó jó dolgot is eltanulni hallgatás közben. valamint az embernek nincs ideje szótárazni, és meg lehet szokni, hogy az ember bárhogy erőlködik, úgyse fog mindent érteni (de, ez magyarul is így van).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) Ivan15


Ivan15
senior tag

hát ha érettségi után Angliába akarsz menni akkor válts angolra, németül (0 némettel Angliában) nehezen fognak megérteni
Az érettségi szintjére 1 év alatt fel tudod magadat hozni, hogy átmenj
De van némi kétségem, mert egy iskola, ahol 10 évig 0-t tanitottak németből, miért adna jobbat angolból? Lehet hogy az angolosok is 0-angoltudással vannak ott 10 év "tanulás után

[ Szerkesztve ]

(#47) Ivan15 válasza VOid (#43) üzenetére


Ivan15
senior tag

érdekes az agy a nyelvtanulásban, mert olyan, mintha külön külön sávokon működne a
-szövegértés hallásból
-szövegértés olvasásból
-irás
-beszéd (hétköznapi, hivatalos)

ami azért elég érdekes -hogy nem mosódnak össze ezek a sávok, tudások -úgymond nem segitenek egymáson. Pl: szövegértés hallásból (TV) nagyon jól megy, de nem megy a beszéd.
Vagy irás jól megy, de nem megy a szövegértés (ez főleg külföldön fordul elő a tájszólások miatt). és ezek úgy kombináldónak egymással ahogy éppen kialakul.

Ezért mondják okosok szövegértéshez hallásból-javitáshoz külföldi ismerős vagy TV a legjobb
Szövegértés olvasásból-hoz könyv, újság vagy internet kell
Iráshoz fogalmazások amit vki ki is javit
Beszédhez beszéd kell feltétlenül

Mert ezek a különböző területek csak saját magukra gyúrással erősödnek. Pl sok TV nézéssel nem javul a fogalmazáskészség, irás és a beszédkészség

Ez igy ahogy irtad: "Film/Sorozat nézésből igenis lehet elég sokat fejlődni." igaz, de csak a "szövegértés hallásból" komponens fog fejlődni a többi nem: beszélni, irni, olvasni nem fogsz jobban tudni a TV-nézések miatt!

Úgyhogy ez egy komplex dolog, és az egyik terület ha jól megy mondom, nem segit a másikokon, minden terület önállóan fejlődik a másiktól teljesen függetlenül!

(#48) tildy válasza ollie (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Teljesen jo ,(bar csak az otthonit tudom megmutatni , ilyen volt egy eve kb...) nem szoktak visszkerdezni , bar inkabb amerikai angolos, de nagyon hamar magara tudja szedni, multkor epp walesi kiejtessel beszelt , mert elotte olyan dokumentum film ment a tvben .... :DDD

Hall valahol valami mas kiejtest 10-15 percig, mar megjegyzi es tud ugy is beszelni.
En is felirattal nezem a filmeket. Tvben is , meg a gepemen is. Angol felirattal. Ha makunk van, ki tudunk fogni nagyotthalloknak szolo feliratos mozifilmet is itt. Szinten angol felirattal. Csak igy erdemes.

Alapfoku vizsgahoz: nalaunka nemet erettsegi nagyon kemeny volt. Legalabbis a szobeli. Alapfoku nyelvvizsgara ra 4 evre mentem el, ugy hogy kozben semmit nem tanultam nemetul. Meglett.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Freudi elszólás:

"akkor értettségi után go Anglia"

Ha már megértenek az angolok, akkor nem lesz baj.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50) tildy válasza Ivan15 (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez igy ahogy irtad: "Film/Sorozat nézésből igenis lehet elég sokat fejlődni." igaz, de csak a "szövegértés hallásból" komponens fog fejlődni

Nem teljsen igaz, mert fejlodika szovegertes olvasasbol is. En a filmek jo reszet angol felirattal nezem, ha nem ertek valamit ranezek a szovegre, es abbol mar konnyebb kitalalni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.