Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

röviden: meg lehet csinálni, de azért a dolog korántsem ilyen egyszerű...

hosszan:
milyen szintű az érettségi a B3 (középfok)/C1 (felsőfok)hoz képest? szóval, mennyire kell megtanulnod?

namármost: arra ne számíts, hogy angliában munka közben fogsz megtanulni angolul. valszeg a többiek sem fognak tudni rendesen angolul, és egy 8 órás váltás után már nem lesz erőd további négy órát üldögélni a könyv/szavak felett. ha pedig tudnak angolul, valszeg nem fognak folyamatosan kijavítgatni, szóval arra ne számíts. kivétel, ha beszerzel egy angol leányzót, és őt meg kell értened folyamatosan, tehát ilyen napi 4-8-16órában, bármilyen témában. na az angolul jól beszélő (értsd, anyanyelvi jól elvégzett gimnáziummal) leányzó mármár intenzív nyelvkurzusnak felel meg. ha otthon angolul kell beszélned, az jó (ld barátnő). ha magyarokkal laksz együtt, akkor magyarul fogtok beszélni, és valszeg egymással (vagy más magyarokkal) fogjátok a szabadidőt tölteni, mert senki nem érti, hogy mit mondotok, az meg zavaró.

aztán, van pár változó. mennyire tudsz angolul? a hány évig jártál órára nem mérvadó, nekem 2+3 (általános+gimnázium) év heti 2x hiperunintenzív (második/harmadik nyelv, délutáni órában, 4 tanárral 3szor nulláról újrakezdve) után lett középfokom nagyon jó pontokkal (sárga headway közepéig jutottam:DDD), de angol cartoon networkon nőttem fel. meg c+4en. meg a heroes szérián.

további változó: milyen a nyelvérzéked? hány nyelvet beszélsz, és mennyire? matekból, logikából, nyelvtanból, intuícióból mennyire vagy jó? van e segged megtanulni napi 20-50-100-200 szót? marad e barátnő otthon, akivel napi 4órát kell skypeolni? van e gyerek (gondolom nincs, de az az ami kb kétszeres időbeli szorzót jelent).

B3omra fel lehet készülni olyan fél év alatt napi 8-10 óra tanulással nulláról, szóval egy év alatt ez valószínűleg nyugodtabban is megoldható ha már valamennyit tudsz (az idő rövidsége miatt nem kell erőltetetten tanulni). a középfokú mondjuk sokat nem ér (szépirodalom és dialektusok kapcsán jöhetnek meglepetések, illetve ott még nem beszél annyira szépen az ember), de azzal már el lehet lenni.

szerk: ha igaz, amit tildy mond, tehát még mindig alapfok körül van a normál érettségi, akkor az még olyan eszméletlenül hajtós se lesz.

és végül a saját tapasztalat: tavaly március vége óta vagyok kint. nulláról kezdtem, svéd A3 -alapfok- május végén /7 hét/, B1 június elején /9 hét/, B3 (középfok) szeptember elején/október közepén -nyáron két hónapig állt a nyelviskola, úgy talán 1-2 hetet lehetett volna nyerni, többet semmiképpen-, felsőfok (Tisus) szóbeli és szöveg november elején, sajnos írásbelim nem lett meg. december közepén gimnáziumi svéd A, jelenleg a Bt csinálom (A és B együtt akkreditálódik felsőfokúnak, ez így gyorsabb, mint a Tisus). normál esetben a kurzus máj-júni körül ér véget, remélhetőleg én kicsit hamarabb végzek...:) szal 8 hónap után felsőfok nekem nem ment, kb egy év alatt remélhetőleg jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.