Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Kaby lake egyértelmű.

(#2) bacsis válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

AMD ZEN egyértelmű

(#3) PuMbA


PuMbA
titán

Meg kell várni a teszteket és amelyiknek jobb az ár / érték és teljesítmény / fogyasztás aránya, azt kell venni :) Az utóbbiban lesz nehezebb dolga az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#4) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A mérnöki példányok nem képesek magasabb órajelekre ha a ZEN-t nézzük, Szerintem a kaby ipc-ben le fogja lépni, a lépéselőny az intelnél lesz, meg fogja közeliteni az amd a kékek szintjét de überelni nem fogja.

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valós terméken végzett tesztek után nyilatkozom. Egyelőre a képlet 1xerű: skylake + nvidia grafika - ha van elég $. Ha kevés a lé, akkor Pentium anniversary (húzható) + rx 470.

Az AMD még gyárt procikat?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) dogab93


dogab93
tag

Remélem majd lesznek megfizethető áron is normális lapok a zen alá,és nem az lesz mint az fx-ek esetében ,hogy olcsóbb lapoknál szét throttlingolja az agyát,vagy pedig napokig kell tesztelgetni és finomhangolni a rendszert.Én többek között ezért is nem vettem anno amd-t nekem nincs kedvem napokig zongorázni a biosba ahhoz,hogy normálisan tudjam használni.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#7) PuMbA válasza t72killer (#5) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha kevés a lé, akkor Pentium anniversary (húzható) + rx 470."

2 magos processzort ma ajánlani eléggé becsapás kategória, RX470 mellé meg ultra LOL, mikor pár ezresért drágábban veszel AMD 4 magost. Több játék már nem indul el 2 magos processzoron, nézz YouTube videókat, hogy mennyire használhatatlanok, a Battlefield 1 például elindul, de 10 fps-sel megy a legbikább VGA-val is :) Megnézém az arcát annak aki megvesz egy ilyen összeállítást, aztán néz, hogy az RX470 fele annyi fps-t hoz, mint amennyit tud a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8) domos


domos
senior tag

A Zen egy rossz meme. Már ígérgetik lassan egy éve, elvileg már meg is kellett volna jelennie... Ha annyira jó lenne mint ahogy az AMD állítja (8C/16T Zen ~ i7-6900K szint), akkor már villantottak volna róla valódi teszteket.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#9) t72killer válasza PuMbA (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt erősen esete válogatja. Nagyon sok játék még mindíg csak 1-2 magot támogat - aki teszkógazdaságos büdzséből él, az ne akarjon BF1-et tolni. Ezekben a játékokban (ld BLIZZARD TERMÉKEK, amiket röpke pártízmillióan tolnak!) a 2 magos penya rommáalázza a 8magos AMD csodákat is, egész egyszerűen, mert a 8 magból 6 alszik, a maradék 2 meg kb annyira képes szénnétuningolva, mint 2db alap 2-2.5Ghz-es (akármilyen) intel mag.

A 10fps meg BF alatt ugyanolyan, mint a 25 vagy a 2: használhatatlan. Persze, végig kell bogarászni a teszteket, lehet valakinek pont ez az összeállítás kell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Kaby Lake inkább, de erősen függ attól, mire kell! Egyébként igaz, hogy sok Skylake alaplap támogatja a Kaby Lake-procikat egy BIOS-frissítés után, szóval alaplapot akár már most vehetsz, ha az új chipsetek nem létfontosságúak.

Én is vaciláltam, szív szerint kivártam volna az AM4-et, de aztán amiket olvastam, meggyőzött arról, hogy ha jó is lesz a Zen, nem fogja ütni a Kaby Lake-et játékokban, legalábbis a számomra fontos játékokban biztosan. Nagyon remélem mégis, hogy a következő gépem -mondjuk 4-5 év múlva- azért már majd AMD-s alapra épül! Drukkolok az AMD-nek, VGA-k terén is őket kedvelem jobban, de szerintem logikusan nézve most nincs elég érv az AM4 és a Zen mellett számomra. :(

(#11) ->Raizen<- válasza Fred23 (#10) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát persze hogy nincs, aki most skylake alatt van, az nem kap extra szolgáltatásokat, csatlakozókat stb. Kb ugyan erre a szintre fog feljönni az amd amin most az intel van. Amd-n az apu procik meg a zen 1 foglalatban lesznek ugye, lehe választani, gyenge cpu-val meg integrált igp-vel vesz az ember procit, és akkor kihagyja a dedikált vga-t vagy erős zen procit rak bele amiben nincs igp. és vehet dgpu-t is. Intelnél erős proci használható igp-vel együtt jár.

(#12) Hieronymus válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Intelnél erős proci használható igp-vel együtt jár."

Ami azért optimális megoldás, mert a CPU részére számítási támogatást adhat a közeli IGP. Miközben a dedikált kártya foglalkozhat a képmegjelenítési számításokkal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Xaels válasza dogab93 (#6) üzenetére


Xaels
félisten

Ha utána olvastál, megvettél egy normális alaplapot akkor kb. 5perc volt belőni a Biost. Ezen felül lehet finomhangolás nélkül is használni nem muszáj tuningolni.

A kérdésre meg térjünk vissza akkor ha lesznek azonos árkategóriákban alaplapok és CPU-k is mindkét féltől. Ha lesz kézzelfogható variáns. Addig ez csak hit háború lesz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

No offense, de primitív kérdésre nincs helyes válasz.

1. Egyik proci se jött ki.

2. Nincs teszt, így ár / érték arány sem, s ugye ez szokott a döntő tényező lenni.

3. Nem írtad le mire akarod használni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

1. Várjuk meg a teszteket; pár százalékos különbség, nem különbség!
2. Azután az árakat, aminél nem csak a CPU/APU-t, hanem az alaplapot és annak felszereltségét is érdemes figyelembe venni - pl. NVMe M.2 port van-e rajta. Plusz a támogatott mem max órajelét, az Intel rém smucig ezen a téren - is.
3. Akarsz-e komolyabban játszani, vagy nagy CPU erőforrást igénylő programokat futtatni? Vagy csak szeretnél egy jó gépet - ahogy olvastam, te is szépen kivártál a fejlesztésekkel - hosszú távra, ami fejleszthető is? Az első esetben ZEN CPU, 8 mag és egy Vega architektúrájú VGA (érdemes lesz rá várni!), utóbbi esetben ZEN APU. Az AM4 tokozás időtállónak ígérkezik, 3-4 év múlva is lesz mit belerakni - ellentétben az Intel filozófiájával. Mem-ből a leggyorsabb, amit az alaplap támogat és értelemszerűen a "leglassabb" alkatrészből a háttértárból is a leggyorsabb, amit megkaphatsz.

Az előttem és az utánam szólókkal messzemenőkig egyetértek abban, hogy ez hitvita :U
És abban is, hogy az AMD "kidobott az ablakon" egy fél évtizedet :(((
De mindig is felhasználóbarátabb volt a sokkal nagyobb riválisánál és az igazi újításokat is ők hozták a processzoriparba.

Ha kicsi a lemaradása, vagy nincs is(!) és az árakat is barátinak találod, az AMD-t ajánlom :)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#16) ncc1701


ncc1701
veterán

Ar/teljesitmeny kerdese nekem. Mar kinottem abbol a korszakombol, h 100-ert veszek procit. Pedig mar megtehetnem, de nem szanok ra annyit.

(#17) Redneck


Redneck
veterán

Szeretnék hinni abban hogy lesz AMD-Intel verseny. Jó lenne ha az AMD beérné egy szálas erőben az Intel 4xxx szintet. Nem hiszem hogy menni fog, de ne legyen igazam!
Ne feledjük hogy az Intel nem véletlenül nyomta ilyen nyugodt tempóban a generációkat. Lépéselőnyük van CPU erőben, nem is kevés.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) dogab93 válasza Xaels (#13) üzenetére


dogab93
tag

Igen ,ha megvetted a normális alaplapot alá akkor nem volt gond vele,csak az legalább 25-30 ezertől indult az fx alá míg intel oldalon egy egyszerűbb deszkát már 15-20 ezerért is vettél/veszel hozzá és nem kell állítgatnod se semmit a biosban.Fx-et használni tuning nélkül pedig vétek már csak azért is mert akkor irgalmatlan gyengusz az 1 szálas teljesítménye, 4 ghz felett indul be az fx .Abban teljesen egyetértek ,hogy ez még nagyon korai kérdés melyiket lesz érdemes megvenni mert se az intel se az amd megoldásáról nem sokat tudni és addig csak hitvita.Nekem semmi gondom az amd-vel kártyából mindig az ő megoldásaik voltak a gépembe ,és annak idején procim is volt tőlük én szurkolok nekik .

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#19) ->Raizen<- válasza dogab93 (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azzal hogy az am4 foglalatba jöhet "bármilyen proci, apu, ezért még simán elkefélhetik azzal, hogy ki mernek adni olyan alaplapot, aminek a tápellátása nem bírja el a combosabb zen procikat. Ahogy tették az fx szériával, az eredmény droppoló throttingoló proci, és akadó játékélmény.

(#20) dogab93 válasza ->Raizen<- (#19) üzenetére


dogab93
tag

Jövő év elején minden kiderül elvileg . :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#21) total90


total90
veterán

Simán beég megint az AMD.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) Redneck válasza total90 (#21) üzenetére


Redneck
veterán

Azért remélem nem... Kíváncsian várom a jövő évet, ha elszúrják nagy bajban lesznek.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23) domos válasza total90 (#21) üzenetére


domos
senior tag

Én is ezt tippelem. ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#24) Mokó


Mokó
aktív tag

The PC master race has begun

(#25) Hieronymus válasza Redneck (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha elszúrják azzal mindenki veszíteni fog, beleértve az Intelt is.

A mélyrepülés kezdete 2006-ban kezdődött, amikor az AMD kétmagos processzor terveire reagálva, gyorsan összetolt két processzort az Intel egy lapkára.
A reakció megnyugtató volt. Nem gond, az AMD valódi kettő magos processzora majd lesöpri az Intel megoldását a pályáról. A lesöprés nem jött össze. Illetve nagyjából össze jött, csak felcserélt szerepekkel.

Azóta évente kapunk nagyon szép PR anyagokat, amik exponenciális növekedő teljesítményt jósolnak a következő évekre.
Még emlékszem ABU, APU-s cikkére, ahol az APU teljesítmény előnyét egy kis zöld téglalap mutatta meg.
Persze ez sem jött be igazán. Pontosabban fogalmazva, nem az AMD-nek jött be.

Az AMD rajongótáborán kívül, mindenki némi fenntartással fogadja az optimista híreket.
Nagy elvárás már nincs, viszont kellemesen meglepődni, még mindig szeretnék.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) lezso6 válasza Hieronymus (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anno az Athlon 64-ek idejében se ment túl jól, az Intel kvázi lefizette a gyártókat.

Egyébként Athlon 64-ek (K8) natív kétmagosak voltak. Az Intel az ellen P4-eket drótozott össze, melyek teljesítményben jók voltak, viszont igencsak fűtöttek. Aztán tarolt a Core 2 Duo, ami már natív 2 magos volt. Nem sokkal később az Intel rátett még egy lapáttal a Core 2 Quad-dal, mely gyakorlatilag két Core 2 Duo volt összedrótozva. Ez ellen jött volna a Phenom (K10), natív 4 maggal, de végül nem lett finom.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.