Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) tomboy1000 válasza Diák66 (#1446) üzenetére


tomboy1000
tag

Szia! A digi által adott parabola antenna, illetve, LNB twin fej van hozzá. Ezzel a résszel nem hiszem, hogy lenne probléma, mert a digis box tökéletesen működik 80-90 százalékos jelszinttel. Sőt eddig a tevii s660 is szépen tette a dolgát, amíg nem kezdtem el drivert keresgélni az s662-höz. Egyébként a tuner egy synologyhoz van csatlakoztatás és tvheadend programmal használom. Kodin néztem eddig az adókat, minden jó volt. Most meg csak akkor tér életre a tuner, ha megosztom a koax kábelt és az egyik leállást a tunerhez, a másikat meg a digi boxhoz csatlakoztatom és be is kapcsolom a boxot. Viszont így nem tudok minden adót nézni.

(#1452) Diák66 válasza tomboy1000 (#1451) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem ez úgy tűnik, mintha az eszköz nem adná ki a tápfeszültséget az LNB számára. A Twin fejen minden egyes csatlakozásnak külön-külön kell tápfesz. Továbbá attól, hogy az egyik csatlakozón van jel, nem jelenti, hogy a másikon is lesz. Ha a PC-re gyanakszol, érdemes lenne mindent tiszta lappal kezdeni. Újratelepítés, driverek stb...

(#1453) tomboy1000 válasza Diák66 (#1452) üzenetére


tomboy1000
tag

Valószínű az eszközzel lesz a hiba, mert újra is telepítettem a rendszert, sőt több rendszeren is kipróbáltam és ugyanaz a hiba? Tudok valamit javítani rajta, vagy engedjem el a témát?

(#1454) Vnan


Vnan
újonc

Üdv.
Segítséget kérek.
Ma jött meg a tuner stick. Az oldalon lévő teszt alapján letöltöttem a drivert és a programokat, majd telepítettem. Összekapcsoltam a stick-et a laptoppal és a tv kábellel, elkezdtem a csatorna scannelést, de semmi sem történik. Hogyan tovább?
A segítséget előre is köszönöm.

(#1455) Bozek válasza Vnan (#1454) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látszik az eszközkezelőben a tuner? Milyen programot használsz? Melyik szolgáltató? Mit állítottál be szkennelésnél?

(#1456) Jetteroh válasza Vnan (#1454) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

És még azt is írd le, hogy milyen op. rendszert használsz (verzióstul).

(#1457) Vnan válasza Bozek (#1455) üzenetére


Vnan
újonc

Igen, látszik az Eszközkezelőben, de billentyűzetnek ismerte fel. Hibának írja, hogy az illesztőprogram nem érhető el. A programokat a tesztben lévő linkről töltöttem le és telepítettem. Szolgáltató az Elektronet Kft., szkennelésnél Magyarországot állítottam be. Op. rendszer Windows 10 Home 1809; Build: 17763.529

(#1458) Jetteroh válasza Vnan (#1457) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Nekem Microsoft Windows 10 Pro (version 10.0.17763; build 17763) van.
A AMDVBC_Setup_170427.exe drivert használva gyakorlatilag nem ismeri fel. Erre írják is a honlapon, hogy a Win10-es felhasználók már kénytelenek a korábbi drivert használni:
A AMDVBC_Setup_160614.exe drivert használva csak egy árnyalattal jobb a helyzet:

Felismeri, de ezzel sem működik - hibaüzenetes.
Mindez az új laptopom óta van.
Szerintem az újabb Win10 "speciális" újdonságai tesznek keresztbe. Csak az ATROMETA tudna ezen segíteni, hogy végre kiad egy Win10-en működő verziót. :O

(#1459) Bozek válasza Jetteroh (#1458) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerinted ha 2017-es az utolsó driver, akkor várható? Nekem meghalt az Astrometa tunerem, úgyhogy nem tudom tesztelni, most egy Hauppauge WinTV-dualHD-t használok.

Mondjuk az az érdekes, hogy DVB-T-s WinFast PxDVR3200 H kártya még mindig megy (Win 10 Pro, 17763.503), pedig az egy 2008-as cucc. Az utolsó illesztőprogramjuk 2010 márciusában lett kiadva.

(#1460) Diák66 válasza tomboy1000 (#1453) üzenetére


Diák66
őstag

Hát ez egy jó kérdés.... mert nem egyszerű a dolog. Most akkor egyik tunert se tudod használni végül?

(#1461) Diák66 válasza Jetteroh (#1458) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem Win 10 Pro X64 1903 (18362.116) van, de korábban is a 17763 verzióval ment nekem az Astrometa. Egyetlen egy laptopon nem ment, de abban volt Biosban valamilyen védelem, amit ki kellett kapcsolni. Azt hiszem a TPM 2.0, de nem akarok hülyeséget írni, neten találtam rá a válaszra, hogy miért marad sárga háromszög.

(#1462) Jetteroh válasza Bozek (#1459) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Én nem remélek új drivert, amíg nem adnak ki egy újabb kivitelű tunert. :W

(#1463) Jetteroh válasza Diák66 (#1461) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Kipróbáltam, hogy kikapcsoltam a BIOS-ban a TPM 2.0 Security Chip-et, de sajna nem segített. Ugyanúgy, ugyanazzal a hibakóddal nem indul el a driver. :U

(#1464) Vnan válasza Jetteroh (#1458) üzenetére


Vnan
újonc

Hurrá! Végül sikerült működésre bírni a technikát. Igaz, továbbra is billentyűzetnek mutatja, de eddig gond nélkül megy. A csatornákat néhány perc alatt beszkennelte (bár a sorrend más, mint a TV-n), a többi funkció is működik.

(#1465) Diák66 válasza Vnan (#1464) üzenetére


Diák66
őstag

A billentyűzet csak az infra vevő az eszközben, magát a tunert az eszközkezelőben a Hang-Videó és Játékvezérlő alatt találod.

(#1466) Vnan válasza Vnan (#1464) üzenetére


Vnan
újonc

Köszönöm. :)

(#1467) tomboy1000 válasza Diák66 (#1460) üzenetére


tomboy1000
tag

Majdnem mindegyik hulla!
Az s660-t ugy tudtam most mukodesre birni,hogy a twin fejhez csatlakozattam egy diseq csatlakozot,onnan bejon a lakasba egy koax kabel,aztan megosztom 2 fele.Az egyik vegen a tuner van,a masikan a digis box.Igy mukodik,de ha lekapcsolom a digis boxot,mindjart megall,Most mennie kell mindegyiknek,nem tudok mas okossagot jelenleg.Valami elszallhatott a tunernel.

Az s662 meg mindig nem okes! Mar napokat ota szivok vele,nem tudom eletre kelteni.
No fronted... Van valami otleted?Nem talalok mukodo firmware-t,nem latja a tvheadend.

[ Szerkesztve ]

(#1468) Diák66 válasza tomboy1000 (#1467) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos Linuxban nem vagyok otthon :( Továbbá Sat tunert sem használtam még. A Diseq kapcsoló arra jó, hogy kettő (vagy több) antenna jelét egy kábelre "terelje" és segítségével váltogatni lehet az éppen használt LNB fejet. Elvileg arra nem jó, hogy két eszközt egy antenna szolgáljon ki. Próbáld meg közvetlen a fejhez csatlakoztatni a tunert, esetleg más op.rendszeren megnézni, mit ír stb....

(#1469) azbest válasza tomboy1000 (#1467) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom mennyire régi linux mintet használsz, neten azt látom, hogy 4 éve voltak ilyen panaszok és 2-3 éve javították. A kernel verziótól függ, hogy mit ismer alapból a hardverek közül.
Ha nem az a baj, hogy nagyon régi, akkor esetleg ellenőrizni, hogy van -e dvb-usb-s660.fw firmnware fájl a /lib/firmware könyvtárban. Ha nincs, akkor az * elec repositorikban van letölthető [link]

A csak párosan működő tuner nekem úgy hangzik, mintha nem adna tápot a fejnek. Esetleg nem ment ki valami biztosíték a kártyán esetleges kábel zárlat miatt?

[ Szerkesztve ]

(#1470) gyugyo79 válasza tomboy1000 (#1467) üzenetére


gyugyo79
addikt

Valószínűleg a splitter egyik ágán van csak meg a power pass ezért ha be van kapcsolva a box attól kap a fej tápot.
Sok splitternek csak 1-ik ágán van meg a power pass.
Pld. itt van kép olyanról amin ezt jelölik is.

Ráadásul ez a megoldás halmozotton hibás mert a fejre mehet egyszerre vertikális/horizontális kapcsolási parancs is a 2 tunertől ezért ha a box ott van hagyva egy csatornán ami vertikális polarizációt igényel míg a PC-s tunerel benhangoltattnál vele egy horizontális polarizációt igénylőt azt nem fogja túl jól viselni és józan paraszti ésszel is megérthetően nem fog jól működni.

Ha van twin fej akkor minden tunernek kell egy saját koax.
A diseq meg arra való, hogy egy tunerbe különböző fejekről (vagy egy fej több kimenetéről) tudj jelet adni.

[ Szerkesztve ]

(#1471) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok! Újraraktam a gépet. Természetesen megint nem működik rendesen a tuner. Megtalál minden adót de a M1 ,M2, M4 , Duna stb adoknal nincs jel igy nem lehet nezni minden mas adó tökéletesen mukodik. Gyári programot hasznalom eddig midnen rendben volt.Kiprobáltam az NPVR-t ez a program meg se találja az említett adókat.... Mi lehet a gond ?

(#1472) Diák66 válasza Hardtech (#1471) üzenetére


Diák66
őstag

Mérnék egy jelszintet valahogy. Tudom ajánlani az SDR Sharp alkalmazást (driver csere szükséges) Azzal szépen látni, hogy van-e elegendő jel az adott MUX esetében.

(#1473) Hardtech válasza Diák66 (#1472) üzenetére


Hardtech
tag

Biztos hogy a jelszintel van baj kerdes hogy miert? A windows telepites elött nem volt baj vele.

(#1474) Diák66 válasza Hardtech (#1473) üzenetére


Diák66
őstag

Nem biztos, de kizárhatsz vele egy lehetőséget. Furcsa, hogy csak egyes adások nem jönnek.

(#1475) Hardtech


Hardtech
tag

Átdugtam egy masik USB portba és megjavult.... 8 portbol csak 1be jön be az M1 M2 M4 M5 duna stb..... Nem értem de legalabb működik :))

(#1476) Hardtech válasza Hardtech (#1475) üzenetére


Hardtech
tag

Ismét nincs jel az emlitett adóknál :W

(#1477) Diák66 válasza Hardtech (#1476) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem nagyon gyanús, hogy gyenge a jelszint....... esetleg adó karbantartás van.

(#1478) tomboy1000 válasza Diák66 (#1468) üzenetére


tomboy1000
tag

Próbáltam közvetlen a fejre is, úgysem volt jó! Valószínű tuner hardveres hibája lesz. Viszont az s662-t sikerült Linuxon mukodesre bírnom, már csak synologyra kell raeroltetnem. Lenne egy kérdésem hozzád! Hogy tudom azt megoldani, hogy a két fejet egy koaxon hozom be és az egyik eszköz az egyik fejét használja, a másik meg a másikat? Most az a baj, hogy twin fej után van egy diseqc, egy koaxal tovább hozom, majd megosztom a 2 tuner között. Ezzel csak az a bajom, hogy ha mindkettő használva van akkor az egyik készüléken nincs minden csatorna(diginél).

(#1479) Diák66 válasza tomboy1000 (#1478) üzenetére


Diák66
őstag

Hát szerintem ezt nem tudod megoldani. A két LNB fejet Diseq kapcsolóval összekötöd, majd a kábelt leviszed a tunerhez. Viszont a tunernél nem lehet ketté osztani a kábelt, mert az azt eredményezni, hogy vagy H, vagy V polaritás lesz a fejen. A Diseq kapcsoló nem csinál mást, mint a tuner parancsa alapján "a kért LNB" fejhez kapcsolja a tunert. Vagyis hiába van hozzá kötve 2 LNB, abból működés közben csak az egyik lesz aktív. A Diseq kapcsolónál komolyabb eszköz a multiswitch, de szerintem amit szeretnél az annál sem oldható meg.

(#1480) tomboy1000 válasza Diák66 (#1479) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Sajnos igazad van! A multiswitch-be meg ez miatt nem fektetnek be, mert az sem biztos, h működne!

(#1481) Diák66 válasza Jetteroh (#1463) üzenetére


Diák66
őstag

Közbe eszembe jutott a megoldás, nem a TPM chip a baj, hanem a Secure Boot. Azt kell kikapcsolni a Biosban, valamint a nem aláírt illesztőprogramok telepítését engedélyezni.
De előtte próbáld ki ezt a drivert az astrometa tunerhez: link: ukwtv.de

[ Szerkesztve ]

(#1482) Jetteroh válasza Diák66 (#1481) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Köszi szépen a jelzett információkat.
Secure Boot:
még az elsők között kikapcsoltam, mert amikor megkaptam a laptopot, USB-ről boot-olva az első dolgom az volt, hogy lementsem a rendszer lemezt - ezt a mentő programot, természetesen, nem biztonságosnak vette.
a nem aláírt illesztőprogramok telepítését engedélyezni:
Utánaolvasva azt láttam, hogy ez akkor kell, ha hisztizik telepítéskor. Az első felrakáskor volt is ehhez hasonló, és az Astrometa honlapon is írták. Azután ügyeskedtem és azóta sosem ír ilyet. Az biztos, hogy nem a hivatalos megoldással csináltam, de nem emlékszem hogyan. Kézzel is feltettem a különböző változatokat, remélve, hogy valami jobb lesz - de legjobb esetben is csak a már írt:
"A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

{Hibás lemezkép}
A(z) %hs nem Windows rendszerhez lett tervezve, vagy hibát tartalmaz. Próbálja újratelepíteni a programot az eredeti telepítőlemezről, vagy forduljon a rendszergazdához, illetve a program forgalmazójához. Hibaállapot: 0x"
sárga háromszöges probléma van.
De előtte próbáld ki ezt a drivert az astrometa tunerhez: ...
Ezt feltelepítve (előtte a rejtett eszközöket is töröltem) sajnos az előbbi üzenetet kapom. :W Ez nem aláírtsági hibának tűnik, hanem egyszerűen utálja ez a Win10. Az az érdekes, hogy a korábbi gépemen frissített Win10 is ugyan azzal a verzióval bírt, bár nem gyári OS volt rajta, hanem USB-ről telepített. Azzal meg nem volt semmi hiba a tunerrel. Jelenleg nem ér annyit, hogy a legális licenszt feláldozzam emiatt (céges a gép).

[ Szerkesztve ]

(#1483) Jetteroh válasza Diák66 (#1481) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

További infó:
Elfelejtettem az előbb megnézni, de az Eszközkezelő szerint nem az általad adott program driver-eit töltötte be a tunerhez, hanem a régi szart. Ezért kapom ugyanazt az üzenetet.

(#1484) Jetteroh válasza Diák66 (#1481) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Kiegészítés:
Eltüntettem az összes nyomát a Windows-ból (c:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\) az Astrometa driver-eknek. Ezután feltelepítettem a programoddal a drivereket, majd bedugtam a kütyüt.
Így is ugyanaz a sárga háromszög az Eszközkezelőben. :O

(#1485) Bozek válasza Jetteroh (#1483) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt próbáltad már: [link]?

(#1486) Jetteroh válasza Bozek (#1485) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Bár a driver, amit a Windows használt, az az, ami a telepítődben van, mégis kikapcsoltam az automatikus frissítést. Kitöröltem az összes hasonló nevű drivert és megcsináltam a korábban írtat.
Semmi nem lett jobb - ugyanaz a nem-működés.

(#1487) 0malacka0


0malacka0
újonc

Kaptam ismerőstől egy ilyent usb sticket. kábel tv szeretném rádugni és nézni rajta. De nem igazán jön be semmisem rajta. Segítséget szeretnék kérni hozzá, ilyen témában jelenleg 0 lvl a tudás szintem. :(

(#1488) Bozek válasza 0malacka0 (#1487) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Milyen kábelTV-t?
2. Feltelepítetted a drivereket?
3. Milyen programmal szeretnéd nézni?

(#1489) Diák66 válasza 0malacka0 (#1487) üzenetére


Diák66
őstag

Az antenna helyett dugd be a kábel végét, remélem úgy próbáltad. Amúgy driverek innen [link] és mennie kell egyből a TVR DVB-C programmal. Ha ez megvan, lehet más programokkal kísérletezni, mint pl Prog DVB.

(#1490) Bozek válasza Diák66 (#1489) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ha mondjuk UPC-s, akkor is menni fog? Először az alapvető információkat kellene tudni. Ha azok stimmelnek, akkor lehet tovább gondolkozni.

(#1491) Diák66 válasza Bozek (#1490) üzenetére


Diák66
őstag

Én használtam Veszprémben UPC hálózaton, nem minden csatornájuk kódolt. Van FTA is, ugyan úgy, mint a Telekom csoportnál. (Vidanet, Kalásznet stb...)

(#1492) tomboy1000 válasza gyugyo79 (#1470) üzenetére


tomboy1000
tag

Igen ,ezt ertem es tudom,h ez a felallas hibas!Kiserletezgettem,h valamennyire legalabb hasznalhato legyen!

En arra gondolok,h nem ad tapot a fejnek az usb tuner!Valami elszallt benne.Ha kozvetlen kapcsolodom a fejhez az eszkozzel,akkor nem jon jel.Ezert probaltam ki,h masik eszkozt is rakotok egy azon fejre,h igy mi tortenik.Igy mukodik azon a polarizacion,amilyen parancsot a box kiadott.

(#1493) tomboy1000 válasza azbest (#1469) üzenetére


tomboy1000
tag

Koszonom a linket!A Linux Mint-en sikerult feleleszteni! Meg valahogy Synology-ra kellene feltennem,de meg nem volt idom ra,hogy foglalkozzak vele.

Szerintem is igazad van,hogy a tuner nem kuld tapot a fejnek!Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#1494) Diák66 válasza tomboy1000 (#1493) üzenetére


Diák66
őstag

Hát maximum megmérni meg lehet elvileg, aztán kiderül, hogy csak kevés a táp, vagy egyáltalán nincs.

(#1495) madrac


madrac
őstag

Linux alatt az r820t tuneres eszközökre van megoldás Dvb-C-re, amennyiben az 500 MHz feletti muxok vételével van gond.

(#1496) wwenigma válasza Jetteroh (#1458) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem megy....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1497) Jetteroh válasza wwenigma (#1496) üzenetére


Jetteroh
csendes tag


Januárban telepítettem frissen a Win10-et, korábban az előző laptopomon is volt és elvileg frissült is. Azon ment rendben, de az újon már nem, pedig próbáltam USB 2.0-on is, amiből az újnál már csak 1 van. (Bár ezen UEFIs a BIOS)
Próbáltam a családon belül másik Win10 laptopon és desktopon is telepíteni, de ugyanez van.

[ Szerkesztve ]

(#1498) wwenigma válasza Jetteroh (#1497) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem 1903, 18362.267 de folyamatosan ezt a drivert hasznalom mar regota.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1499) Jetteroh válasza wwenigma (#1498) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Én sem a drivert okolom, mert korábban ezt használtam. A Win10, de akár az UEFIs Lenovo laptopom is okozhatja, hogy nem töltődik be. Sajnos a régi laptopom már nem érhető el, hogy kipróbáljam a mostani Win10-emet ráhúzni és hogy megnézzem mi a helyzet... :(

(#1500) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani valami olcsó (pl Aliexpress) USB-s földfelszini sugárzású digitális adások vételére alkalmas jól müködő tunert, laptopon szeretnék tévézni a telken!? Köszönöm szépen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.