Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bakter24


bakter24
őstag

Együtt tudok veled érezni, nem vagy egyedül a fájdalommal :(

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2) sto1911


sto1911
veterán

Van az a doku sorozat, ahol az emberek eltűnnek egyik napról a másikra és csak a civilizációs vívmányok maradnak hátra az enyészetnek.
ez melyik sorozat?

(#3) Dr.F.E.R.I. válasza sto1911 (#2) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

[link]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4) kmisi99 válasza sto1911 (#2) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez engem is érdekelt, de a google nekem 2 másodperc alatt megválaszolta. [link]

Egyébként már minden márkánál ez meg. Régen nagyon szerettem a traubisoda üdítőt na az mára egy szőlőhöz hasonlító ízű cukrozott szar. De tényleg minden romlik. Görgetni se kell és van másnak blogbejegyzése arról, hogy a söröket is tönkreteszik.

(#5) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szomorú, 35 éve Tibit eszek. A Bocit már rég száműztem, annyira ehetetlen hulladék, de a Tibi még eddig jó volt :(
Milkát meg ezeket sose bírtam, a drága csokiknak sincs túl jó íze, én ezt a szimpla csoki ízt szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#6) thesound válasza Kalandor (#5) üzenetére


thesound
őstag

A Bocival én is így jártam. A kekszes sárgabarackos volt a kedvencem, még a celofán csomagolásos időkben. Kár érte.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Együtt tudok veled érezni. Én is nagy étcsoki rajongó vagyok. Szeretem magában szeretem tortán bevonatként (az igazi étcsoki bevonatot) szeretem forró csokiként, szeretem kávéba olvasztva, szeretem tejszínnel olvasztva, szeretem mindenhogyan...

Jó áron (399 Azt hiszem) az Aldiban lehet 75-85%-os étcsokikat kapni. Ez sajnos mostanában ennyibe kerül, cserébe minőséget kapsz.

J.

[ Szerkesztve ]

(#8) Tubi2


Tubi2
senior tag

Az ostyás-mogyorós is megszűnt pár éve, azóta sajnálom...

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#9) tixem


tixem
addikt

Sajnos úgy nézem, hogy nem csak a söriparban dívik ez az undorító üzletpolitika. Szépen lassan kivezetik mindenhonnan az egyedi és jó, ugyanakkor olcsó termékeket és lassan de biztosan elönti a piacot a sok kommersz tucatízű semmi.

Nekem a Milkával van/volt ilyen gondom. Jó ideje már nyomába sem ér a régi csokinak. Főleg a Noisette, régen nem tudtam betelni vele, ma már korántsem akkora szenzáció.
Sebaj, amíg a kekszes-sárgabarackos Bocit nem szüntetik meg addig csak zsörtölődöm csendben magamban, viszont ha azt meg merik szüntetni vendettát hirdetek.

A 90g-os sunyiságért meg szimplán kötél... Úgy, ahogy a 4 decis sörért. És az 1.75 literes Coca Cola-ért...Vegytiszta görénység :((

Egy tipp: nézz be a Lidl-be/Aldiba, ott nagy valószínűséggel találsz egy kis pótlékot :) Bár nem 200 Ft-ért. Mondjuk nekem a 180 Ft-os Fin Carré étcsokijuk eléggé bejön :P

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#10) Dr.F.E.R.I. válasza tixem (#9) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A súlycsökkentés bevett üzleti stratégia, kábé ugyanaz, mint amikor a cigit 20 szálról 19-re csökkentették. De itt viszont a termék is szar lett mellé. Így egyszerű bújtatott áremelésről nem lehet beszélni, ráadásul olyan olcsó volt ez a csokoládé, hogy magasabb árat is nyugodtan kérhettek volna érte, még mindig megérte volna. Írtam a végén, hogy a Lidl-ben vettem más márkákat, leginkább félig-meddig az üzletlánchoz köthető J.D. Gross csokikból. Finomak, de mégsem az a büdzsé kategória, ami a Tibi volt. A különleges egy űrt töltött be, most nem tudnék hirtelen olyan márka olyan termékét mondani, ami ezért az árért hasonló minőséget képvisel étcsokik közt. Ennek a Fin Carrénak majd azért utánajárok.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#11) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Lidl/Aldi azert rejteget jo dolgokat. Occoert nagyon finomakat lehet kifogni. Mondjuk mi mar a tescot es társait mellozzuk, minőségre e nemet cégek magasan verik a bandát, árban es minőségben is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#12) d@vee


d@vee
őstag

Rühellem ezt a gusztustalan féreg üzletpolitikát. Boci, Tibi...nem hogy ugyanaz az ár, de drágább, cserébe nincs 100 gramm csoki benne, csak 90 :((( És még a normális árú étcsokoládénak is búcsút inthetünk mostmár :F De még tehetünk a dolog ellen :) Nem kell megvenni és másnak sem szabad buzdítást adni rá :)
Míg a Milka megtartja a habos-kakaókrémes variánsát, addig túlélhetek :)

[ Szerkesztve ]

Ja

(#13) C4mp3r


C4mp3r
addikt

en mindig nezem, hogy mekkora kiszereles az adott termek es ahol megprobalnak atbszni, soha tobbet nem veszek olyat. igy jart pl. a milka is, 75g? anyatokat. kolanak az a szerencseje, hogy nincs mas ugyanolyan, de abbol is max az 1.25-os es 1 heten egyszer. a 0.4-es sorrol mar nem is beszelek. amugy is hulladek kukoricadaras mocsok a legtobb, de a kedvencem, hogy meg is magyarazzak, hogy neked miert olyan rohadt jo, hogy kevesebbet kapsz ugyanazon az egysegaron. vicc

[ Szerkesztve ]

(#14) BoB


BoB
veterán

Én meg nem ehetek csokit. Úgyhogy b*ssz*t*k meg :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#15) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én a sütikkel jártam így, a pilóta keksz, meg a csokis karika se olyan, mint régen. A másik nagy kedvencem a koktél kréker volt, az nyom nélkül eltűnt.
De a méretcsoökkentéssel is tele a ... 100g joghurt? Vicc. Inkább megveszem az 500g-ost és beosztom 2 napra.Aki a 4dl-es sört kitalálta az se normális.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ki fogom próbálni én is és szomorú leszek, ha valóban csökkent a minőség. Tavaly 5 hetet töltöttem el a Bonbonettinél szakmai gyakorlaton és abszolút pozitív élményeim voltak a termékeikkel kapcsolatban. A vezetésről (az ukrán Roshen ugyebár) már kevésbé, de az már más kérdés és többet nem is mondanék erről.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) Lathronos


Lathronos
őstag

Én személyszerint a Tibi termékek közül csak a töltött csokoládéit ismerem. Na az régen(20-25 éve világbajnok volt). Gyermek koromban a Piros Mogyorós volt a kedvencem, valamint a Nestlé csokoládé(ilyet se lehet kapni már vagy 20 éve). Manapság az élelmiszeriparban az ízvilág megalkotásáért felelős személyeknek semmi ízlése sincs. Minden jó terméket tönkretesznek, mert minél több profitot csak úgy tudnak termelni, ha olcsó, silány minőségű alapanyagokból készítik a gyártók a termékeiket ami persze a minőség rovására megy. És ez minden területre igaz, nem csak az élelmiszer iparra. Sajnos napjainkban a mennyiség számít és nem a minőség.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#18) Csapoati válasza Lathronos (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igazából ez a tömeggyártókra igaz. Ha az ember minőségibb termékeket keres, azok ugyanúgy megvannak (sőt...), csak magasabb áron. Ez valóban elkeserítő. Magyarországon meg ugye külön problémát jelentenek az eszement magas közterhek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) Dr.F.E.R.I. válasza Lathronos (#17) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Valamit mókoltak a töltött csokoládéikkal is, mert a krém helyett most van egy zseléréteg és azon maradt egy vékonyabb töltelék réteg. Bociban ettem ilyen zselés okosságot utoljára, de azt majdnem kiköptem olyan rossz volt. Erről nem tudok nyilatkozni, még nem ettem. Muter hozott haza ananászosat még a régi papíros szériából, erősen agyalok rajta, hogy mutatóba megőrizzem-e az utókornak inkább.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20) Lathronos válasza Dr.F.E.R.I. (#19) üzenetére


Lathronos
őstag

Na meg a tejbevonómasszából készült borzalmak. Rámtör a hányinger, ha csak rá gondolok. Na meg a pálmaolajos mogyorókrémek és egyéb ezzel a borzalommal készített termékek. Pfúj, hogy fulladna bele aki kitalálta.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ízre sokkal gyengébb, súlyra is kevesebb lett és drágábban is adják az amúgy se nagy minőséget.
Boci, Tibi csoki nálam már régen tiltólistás lett, ezen az áron lehet sokkal jobb minőségű csokikat kapni. :(

(#22) abridabri


abridabri
veterán

En nagy csokifogyaszto voltam ,de mar sikerult leszoknom hálistennek .Amik nagyon jok voltak ,de eltuntek :
Lotto - Bohóc- Kapucíner -Autós -Macskanyelv :((

(#23) mazsolamancs válasza abridabri (#22) üzenetére


mazsolamancs
újonc

Lotto - Bohóc- Kapucíner most is van, csak draga.

(#24) Lathronos válasza abridabri (#22) üzenetére


Lathronos
őstag

Vadász-t kihagytad, az volt a legjobb ezek közül. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#25) tixem válasza mazsolamancs (#23) üzenetére


tixem
addikt

Egyrészt ja, alig van 30g és majd 100 Forint. Nem sül le a pofájukról a bőr, komolyan mondom. Másrészt meg azok is csak mímelik a régieket. Szégyen.

A Piros mogyoróst is eltüntették ezek a férgek, csak tudnám kinek, vagy minek volt az útjában, mert azóta sincs még csak hasonló termék sem a piacon. Fulladjanak meg.

Ebben a félévben van pont minőségbiztosítás kurzusom, ott minden órán hallok érdekes dolgokat. Papírgolyós ariel mosópor, mezei szar tökből készülő mindenféle gyümölcs a joghurtba (asszem a d betűs anyaszomorítók művelik), ragasztott gépsonka, évek alatt sebészi pontossággal "felépített" terméksilányítás az alapanyagok olcsósításával, de úgy, hogy a fogyasztó abból semmit ne érezzen, mert úgy bűvészkednek az ízekkel, hogy semmi ne legyen ebből észrevehető átlagpistának a'la fornetti.
És ezt még lehetne tetézni az idők végezetéig.
Vérlázító amit ebben az országban megy ezen a fronton (is), haver épp most jött haza Ausztriából. Nem most volt először kint, elmondása alapján ott ezt egész egyszerűen nem lehet megcsinálni, mert egyrészt a szart nem lehet eladni, másrészt meg ha a fogyasztó észreveszi, hogy átqrják a fejét akkor hívja a rendőrséget és vagy ott helyben pont kerül az ügy végére, vagy ha igazán görény akar ő is lenni, akkor eltipeg a kamarára és panaszt tesz. Garantált irtózatos pénzbüntetés a minimum. És akkor még csak ott tartunk, hogy élelmiszer.

Egyszer élnénk már meg, hogy a dolgok úgy működnének ahogy kellene. De ilyen itt nem lesz ebben az életben soha.

(#13) C4mp3r engem már az íz sem érdekel, mikor behozta a coca ezt az agyrémet, azóta bojkottálom mindenféle terméküket. Átálltam a pepsi-re. Más az íze, de nem tud érdekelni. Majd megszokom, de hogy ezeknek még egy forintot nem juttatok a zsebükbe az is biztos. Az egyetlen ilyen cég a Heineken Hungária, aminek a termékeit hajlandó vagyok megvenni, azt is csak azért mert behozták hivatalosan a Krusovice-t. De ha arra is rászitázzák ezt a 4 decis hülyeséget, azokat a termékeket is hagyni fogom a polcokon rohadni.

(#26) kmisi99 Nem is az igényességről van itt elsősorban szó, hasonló vagyok én is. Hanem arról, hogy nyíltan, szégyenérzet nélkül, gátlástalanul és arrogánsan hazudnak bele az ember pofájába és még megpróbálják megmagyarázni is, hogy márpedig ez jó nekünk. Közben meg szépen lassan leépítik mindazt ami ennek az országnak a sajátja volt és - pontosan amit írtál - idehordják európa szemetét, miközben innen meg elhordják a jó minőségű alapanyagokat és termékeket. De ez már erősen politika és nem is megyek bele jobban mert elragad a hév és olyat találok még a végén írni, ami miatt ez lehetne az utolsó hsz-em itt a fórumon :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#26) kmisi99 válasza tixem (#25) üzenetére


kmisi99
addikt

Tudomásom szerint a Nestlé kezében van szinte az összes létező eredetileg magyar édesség is. Legalábbis régen láttam egy listát, ahol a magyarnak gondolt édességek valami 99% külföldi tulajdonú már jó ideje. Magyarország Európa közepe, és hát középre a legrövidebb minden irányból hordani a szemetet.

Egyébként a csokis dolog engem annyira nem zavar, én csoki téren igénytelen vagyok, nekem a milka már csúcs minőség és imádom.

(#27) mazsolamancs válasza tixem (#25) üzenetére


mazsolamancs
újonc

Pont az a baj, hogy itthon mindent megvesznek az emberek. Bolondok lennenek nem kihasznalni ezt a cegek. Ott van peladul a 4dl-es sor esete. Egesz biztos megeri nekik igy adni, mert megveszik igy is. Csokival ugyanez a helyzet, az emberek ugyis meg fogjak venni (azok, akik Tesco, Spar, Coop es tarsaiban vasarolnak).
Ellenben a Lidl szerintem nagyon jo, minoseg es ar teren is. En minden heten ott vasarolok be a csaladnak, pedig nem az van legkozelebb hozzank. Vannak finom csokik, es meg az olcsobbak is finomak szerintem.

(#28) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Fiatalkorom nagy kedvence volt az ananászos Tibi, múltkor vettem egy táblával, hát egy világ omlott össze bennem... :O

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#30) FoxiestFox válasza tixem (#25) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Érdemes egyébként utánanézni, hogy melyik brand melyik multi kezében van, és hogy ezek a világ mekkora részét fedik le a termékeikkel.
És hogy milyen sokféle brand tartozik egyes cégcsoportokhoz. Ne vádoljatok naivitással, de minél jobban beleássa magát az ember, annál ijesztőbben tudatosul, micsoda hatalom összpontosul alig néhány tucat kézben. Hiszen az élelmezés az egyik legérzékenyebb dolog az emberek életében, ennek vannak leginkább kiszolgáltatva.

És ja, silányul minden.. annyi jó és világviszonylatban is nívós brandet tettek tönkre, vagy vittek külföldre, miközben itt beszüntették a forgalmazást, hogy nehéz lenne követni.
Azt amúgy nem tudom, hogy miért vásárolhatnak meg mindent külföldi cégek kilóra?
Nem voltak piacképesek ezek a cégek itthon? Rászorultak a tőkére? Muszáj volt a tulajdonosnak eladnia őket?
Mert én azt látom ebből, hogy egy multi hátterével több helyre tudnak eljutni, egyszerűbb lesz a gyártás, oké, de milyen áron? Van értelme továbbra is egy adott néven hívni valamit, ha az már árnyékát sem jelenti önmagának?
Ráadásul ezek nem új dolgok, évtizedek óta ez megy, csak mostanában lett látványos... kólát sem iszom már, mert műanyag íze van, pedig a Coca még mindig Coca, a Pepsi még mindig Pepsi, csak épp műanyag az íze már. :(

(#31) joysefke válasza Lathronos (#24) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vadász-t kihagytad, az volt a legjobb ezek közül.

Ajánlom kipróbálásra a Stühmer 20g-os kiszerelésű "Vajkaramellel töltött tejcsokoládé"-ját. Brutál drága (100-120Ft/20gr) de mindent visz. :)

(#32) Lathronos


Lathronos
őstag

Csokoládék a gyerekkoromból amikre emlékszem(az se tegnap volt :O ):

mese, abc, párizsi kocka, az eredeti Boci, Tibi, Piros Mogyorós, Sport szelet.

És még néhány akkori kedvenc édességem:

Turbo és Donald rágó, zacskós SIÓ, Vaniliás LEO és a kihagyhatatlan gumi cumi és kakas nyalóka. De jó is volt a 80-as években gyereknek lenni, életem legszebb időszaka volt.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#33) FoxiestFox válasza Lathronos (#32) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezek többsége még a 90-es években is ment, mikor én voltam gyerek. :D Valahová voltak is eltéve papírjai néhánynak. Turbórágós matricából pl kell lennie elég soknak. :D

(#34) Csapoati válasza kmisi99 (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Magyarországon gyakorlatilag csak a budapesti Bonbonetti termel nagyban csokit. Vadász szelet létezik még, az is ott készül, csak bérgyártásban. Szerintem annak teljesen jó az íze.
Nálam csoki terén a Godiva a csúcs (belga). A Lindtnél is jobbak, csak hát az áruk is...

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) Dr.F.E.R.I. válasza joysefke (#31) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Jó a Stühmer, de olyan baszott drága, mintha egy másik bolygóról hoznák az alapanyagokat hozzá.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#36) Kalandor válasza #32839680 (#29) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Teljesen átveszik azt a szar piros műanyag ízt a sajtok is...
Azok nem sajtok, hanem élelmiszeripari termékek. Vidéken tudsz venni a piacokon igazi sajtot. Olyat, aminek íze van. Még a sima sajtnak is, nem hogy ízesítetteknek. Pár hete vettem a veresegyházin chilis, koriandermagos, szarvasgombás sajtot. Hát az egy fűszer. Lehet, hogy 4000 kilója, és nem 990, de mintha fűszert ennél. Nincsenek rá szavak, meg se próbálom.
A zirci piacon kínálgatta egyszer a sima trappistát, mondom nem haragudjon, de a trappistát nem szeretem. Azt mondja kóstoljam csak meg. Megkóstoltam, mondom: EZ trappista? Igen, ez a trappista sajt, ami egy finom, ízes sajt ha jól csinálják. Van füstölt is, mármint igazi füstölt trappista. Besírsz.

(#37) nemlehet


nemlehet
őstag

A pofátlanság csúcsa amikor kisebb is lesz a termék és drágább is. Rühellem az ilyet.

Mondjuk nem tudom ti mennyi csokit esztek, de szerintem ha a tibi 200 egy jobb Lidl/Aldi csoki meg 400 akkor szerintem fölösleges ezen spórolni. Ha minden héten vesz az ember 2 táblával akkor 3200 Ft... Na bumm... Egy szenvedélyre ennyit áldozni nem nagy dolog. Pedig én se havi 1 millióból élek sőt, a tizedélből sem. Mondjuk ha az embernek az Anthon Berg vagy a Merci a szenvedélye az más de azért a középkategóriás táblás csokik nem annyira drágák.

Amúgy én régen sem szerettem a tibit, a Lidl-s egész mogyorós csokit (a "zöld dobozos") imádom. Illetve Lindt magas kakaótartalmú csokikat szoktam venni (75%-os a kedvencem).

Amúgy én őszintén szólva nem tudom a gyártókat hibáztatni, mert egy tök normális piaci magatartás a profitmaximalizálás. Az államot és a fogyasztókat annál inkább. Egyrészt ugye minden országban van élelmiszerkönyv ami meghatározza, hogy mit lehet pl étcsokinak hívni. Itthon ez egy kalap fos... Másrészt az állami szervek sem szakadnak meg a szabályok betartatásában és egyszerűen a retorziók sem elrettentőek. Másrészt a fogyasztók sem elég tudatosak, a picsogás megy folyton, de se feljelentés, se elpártolás nincs, se nem bírunk túljutni azon az 1-2 bejáratott márkán amit ismerünk, pedig néha érdemes nézelődni, mert minimálisan drágábban sokkal többet kaphatunk.

Azt külön szeretem amikor valaki kijelenti, hogy ő 250 Ft-nál többet nem hajlandó erre vagy arra költeni, míg lehet 280 Ft-ért már sokkal többet kaphatna. Pl a sajt egy remek példa, a nagyon olcsó sajtok elég íztelenek ezért 2-3 szeletet is kell rakni a szendóba vagy sokat kell reszelni egy tésztához, míg egy jobból meg 1 szelet is elég.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#38) Csapoati válasza nemlehet (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Semmi gond nincs az itthoni élelmiszerkönyvvel, csak ugye a felhasznált anyagok minőségét az sem szabályozza - de tudtommal más országban sem.

Csokoládé (étcsokoládé)
a) Olyan termék, amely kakaótermékekből és cukrokból készül, kielégíti a b) pontban foglaltakat, legalább 35% összes kakaó szárazanyagot tartalmaz, ebből legalább 18% a kakaóvaj és legalább 14% a zsírmentes kakaó szárazanyag.

Az utolsó bekezdéseddel maximálisan egyetértek. Én szeretem a párizsit és nem nyafogok, hogy 3000 Ft a jó párizsi kilónkénti ára. Hogy miért? Mert a nem jóé (borjú, marha amit én szoktam venni) is 2000. Na most a heti 15 dekányi adagomnál ez kemény 150 Ft-nyi eltérés.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) frem1790


frem1790
tag

Sajnos én is szembesültem a dologgal, nagybani Tibi étcsoki fogyasztó voltam. Idáig. Elkezdtem kipróbálni a többi fajtát, sajnos egyet kell értenem a hozzászólókkal: silány a felhozatal. Ami jó az pedig drága.
Találtam egyet amit még nem próbáltam ki: Szerencsi Bonbon kft étcsokoládéiról van valakinek tapasztalata?

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40) gondoni válasza Csapoati (#38) üzenetére


gondoni
csendes tag

A párizsiról jut eszembe egy hétvégi ámulatom:
Nálunk a hűtő elmaradhatatlan tartozéka ez a 400 grammos párizsi. Anno 500 gramm volt, de ez is danonizálódott.
Nekünk és gyerekeknek is joker kaja, még hús is van benne, "megszokott minőség", stabilan jól fogyogat.
Vasárnap egy új adagot bontottam meg, és váratlan meglepetés ért: határozottan JOBB lett, érezhetően húsosabb állagú! Nem tudom, hogy valami marketinges beetetés közepébe csöppentünk, vagy ide is elért a hús ÁFA csökkenése (naiv gondolat), vagy csak simán meglöttyent az adagoláskor a jómunkásember keze a gyárban, de tényleg határozottan, érezhetően finomabb, haraphatóbb, keményebb állaggal. A feleségem és a két éves lányom szerint is, akin könnyű észrevenni, ha kedvére valót eszik: egymás után fogytak el a karikák a tányérjáról. :-)
Szóval, nehéz elhinni manapság, de jól esett szembesülni vele, hogy ilyen is előfordulhat: jobb lesz valami! Lassan bontjuk a következő rudat, imádkozom, hogy ne kelljen visszavonnom a fentieket. :-D

Hogy ON is legyek:
Szomorúan olvastam a beszámolót, én is a végsőkig HITTEM a Tibiben. Ritkán szoktam enni, de kalapot emeltem az eddigi étcsokijuk előtt. Az utóbbi hónapokban a mikulásokat, újabban pedig a nyuszikákat fogyasztgatjuk (nagy a rokonság, jól feltöltődnek ilyenkor a készleteink), úgyhogy a bolti polcokon még nem figyeltem fel a változásra, de emléke szívemben örökké él!
A mennyiségi csokikészleteket (nálunk a tejcsoki és a fehércsoki a kedvenc) pedig mi is a Lidl-ben töltjük fel (miután elfogytak az ünnepi figurák), ár-érték arányban kiválóak!

(#41) Kalandor válasza gondoni (#40) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked messze van, de akinek nem: Tibesz Húsbolt, Verőce. Olyan a házi párizsijuk, hogy nem hiszed el. Hús, jég, só, bors, ennyi :) Semmi más, de ennek íze van.

(#42) Eastman


Eastman
őstag

Ez egy ilyen hét.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) gondoni válasza Kalandor (#41) üzenetére


gondoni
csendes tag

Valóban nem itt van, de jól mondod, tényleg ilyen helyeken bujkál a megoldás!
Asszonyt is rá kéne állítanom a piacos-vásárcsarnokos-szaküzletes bevásárlásokra, nem pedig a hiper-szuper marketek multi kínálatát hazahordani, akciókkal-pontgyűjtéssel-kuponokkal-törzskártyákkal megszédítve!
Akkor aztán nyugodtan ott rohadhatnának a polcaikon a marketingesek és vegyészek által feltuningolt hulladékaik. :))

(#44) szupermacs


szupermacs
veterán

Most ettem egy Tibi csokit.
Egyébként az ananászos volt a kedvencem. Ami mai napig finom az a 3bit és a Mily Way.
Viszont a Chupa Chupstól nem találok olyan nyalókát, aminek a belsejében rágó van és a külseje alul piros, felül áttetsző. Valaki biztosan emlékszik arra, amiről beszélek. Mindig fólia csomagolásban volt és vagy tetoválás, vagy matrica volt a csomagban.

(#45) tixem válasza Kalandor (#36) üzenetére


tixem
addikt

Na ja, én speciel mindig úgy várom nálunk a borfesztivált, mint a messiást. Nem csak jó borok vannak végtelen mennyiségben, hanem mindig van 2-3 sajtpult. A kedvencem a körösladányi Kiss házi sajt manufaktúra, olyan füstölt parenyicájuk van, hogy ihaj :)

Ananászos Tibiről jutott eszembe. Megvan még valakinek a sárgadinnyés Garfield szelet? Basszus az milyen jó volt még. A másik ilyen dolog, amit vadászok de nem találok: igazi klasszik hitler szalonna. De nem az a tégelyes folyós katyvasz, amit most árulnak sütőlekvár néven. Az az igazi tömbös, papírba csomagolt, rendes gyümölcsízű.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#46) Jester01


Jester01
veterán

Még van 1 tábla itthon, nem gondoltam, hogy ekkora kincs lesz. 2017 januárig jó, hátha van még valamelyik boltban eldugva akkor érdemes bevásárolni. Mostanában banánnal szoktam enni istenkirály volt :O

Fentebb említettétek a vadászt, na az is nagyon finom volt és hiába kapható most is többféle, de egyik sem a klasszikus.

Jester

(#47) pit stop válasza nemlehet (#37) üzenetére


pit stop
addikt

Egyetértek veled. A fogyasztó a hibás inkább, nem pedig a gyártó.
Ha választani kell, hogy az árat növeljék, vagy a mennyiséget csökkentsék - akkor az ár növelése miatt sokkal többet veszítenek. Mert itthon a többség csak azt nézi, nem gondolja tovább egy pillanattal sem...

Én a Chocito-t sajnálom (remélem így volt írva), meg az üveges Milkyway-t.

(#17) Lathronos: Kapni Nestlé csokoládét, úgy hívják Boci :U

(#26) kmisi99 : Nestlénél "csak" a Boci, és a hozzá tartozó márkák vannak. A többit másnak adták el.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Lidl-ben ma vettem a régi 60%-osból. FUll fel volt töltve a polc.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#49) Jester01 válasza CaNNa3IS (#48) üzenetére


Jester01
veterán

Köszi, az agárdi lidl-be én is elkerekeztem ennek örömére :R

Bwahahahaha :C

Jester

(#50) Ciccuka válasza Victoryus (#15) üzenetére


Ciccuka
veterán

Koktél kréker azt én is sokáig kerestem, már 15 éve se tudtam venni emlékeim szerint. Meg a Zamat keksz, de finom volt.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#51) bepken


bepken
veterán

nem igazán szerettem eddig sem a Tibi csokit, bár néhány kiadás (nem tudnék példát mondani) egész tűrhető volt - emlékeim szerint.

az írásod mélyebb mondanivalójával viszont maximálisan egyetértek. én is szeretek nassolni, szeretem a hasamat. így engem is ért már nem egyszer kellemetlenség, amikor az addig teljes megelégedéssel fogyasztott finomság egyik napról a másikra gagyi lett...talán a leglátványosabban egy frissen nyílt látványpékséggel lehet szemléltetni a folyamatot. amikor megnyit, általában minden buciba tömve van a lekvár, a croissantból ömlik ki a csokipuding, a sajtos stanglin darabonként fél kiló aranybarnára sült trapista díszeleg...aztán eltelik egy-két hónap és azt veszed észre, hogy a buci már csak feleakkora, a croissantnak csak a két sarkában van cucc és a sajtot sem szórják már olyan bátran, mint korábban...persze az ár az emelkedik (jobb esetben ugyanannyi marad)
mondjuk ez még mindig nem olyan vérlázító számomra, mint a 0,4-es sör...de az már más téma :DDD

egyébként az Aldi féle csokoládék bármikor keresztbe lenyelik a Lidl csokikat. csak mondom... :P

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#52) Ciccuka válasza bepken (#51) üzenetére


Ciccuka
veterán

"Miért kellett elQrni a Valdor sajttal töltött pulykamell ízét?"
Egy másik korábbi ilyen jellegű cikk is van még ezen az oldalon.

Rengeteg finom félkész fagyasztott árú termék ízét és minőségét rontották el már 10 éve és sok szűnt meg amit nagyon szerettem.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#54) A_Papa válasza Tubi2 (#8) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Az a legfinomabb! :) A marcipános mellett.

Papa

(#55) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én már évekkel ezelőtt leszoktam mindenféle édességről. Nem szándékosan, vagy tudatosan, hanem pont azért, mert a régi kedvenceim vagy megszűntek, vagy csapnivalóak lettek.
Gyerekkoromban a Piros Mogyorós volt a kedvencem. Nem tudom, hogy lehet-e még kapni, de amikor utoljára vettem, kiköptem és ment a kukába.

Manapság, ha nassolni akarok, inkább sajtot eszem.
(#36) Kalandor: Én is vettem olyan "házi" trappistát, hogy magam alá hugyoztam, annyira jó volt! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#57) Dr.F.E.R.I. válasza CaNNa3IS (#48) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi a tippet, a legközelebbi Lidl-ben én is megláttam a polcon. Sajnos a gyanúm az, hogy csak a bolt maradvány készletéről van szó, mert a raktárukban már nem volt bontatlan. Mindenesetre 20 darabot összeraktam egy feltépett kartonba és mentettem ami menthető.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#58) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#57) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Biztos ami biztos, megörökítettem inkább az utókornak.:

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#59) madgie


madgie
titán

Általában van alternatíva szinte bármelyik üzletlánc polcain, pölö most Wawel étcsokit majszolok, a Pennyben vettük, nem volt drágább, mint a Tibi (és 70%-os).

(#60) Dr.F.E.R.I. válasza madgie (#59) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Pont ez a baj, hogy a magyar termékeket kinyírják, eltüntetik, amiket szó szerint minden sarkon kapni lehetett. A helyükre pedig betoloncolják a sok külföldi cuccot, amiknek a nevét senki nem ismeri és vagy kapható a helyi kis üzletben vagy nem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#61) madgie válasza Dr.F.E.R.I. (#60) üzenetére


madgie
titán

Én már nem tudok ezzel mit kezdeni, ha a gyártónak nem fontos a vásárló megtartása, akkor nekem sem fontos az, hogy hol gyártják.

De egyébként igyekszem a hazai cuccokat vásárolni, konzerv kukoricából például az EKO feliratút keresem, mert azt itt mellettem, Nyíregyházán "gyártják" és az íze is jobb általában, mint a szupermarket-nevűeké.

(#62) frem1790 válasza Dr.F.E.R.I. (#60) üzenetére


frem1790
tag

Sajnos ez a trend! A magyar vásárlók pedig nem tudnak nyomást gyakorolni a piacra a kis létszámunknak és a kettészakadt társadalmunknak köszönhetően. A legtöbb magyar embernek sajnos olyan szűkre szabott a pénztárcája, hogy megvesz bármit ami olcsó(és a bármit tényleg szó szerint értem), aki meg válogathat az sokszor inkább a prémium külföldi árút választja akármennyibe is kerül. Így a még meglévő és jó minőségű magyar termékeket és nyersanyagokat kiviszik külföldre - mert ott többet fizetnek érte, a hazai boltok polcait meg teletömik a külföldi óccó szeméttel.

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#64) frem1790 válasza #32839680 (#63) üzenetére


frem1790
tag

Ebben teljesen igazad van. A "kereskedő"-knek titulált spekuláns, ügyeskedők fölözik le a hasznot. Sajnos tehetik, mert hagyják működni őket. Ezért érdemes a termelőtől vásárolni - persze az eredeti témához visszatérve - csokoládét elég nehéz a gyártótól venni. Igaz az már megfordult a fejemben, hogy megpróbálok házilag készíteni - van néhány recept a neten - de elég macerásnak és időigényesnek tűnik.

József Attila sokunk szívében megpengeti a húrokat, ennek csak örülni tudok! :R

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#66) frem1790 válasza #32839680 (#65) üzenetére


frem1790
tag

Mindenképpen tedd meg! Engem is a húszas éveimben kezdett érdekelni igazán és nagyon szerettem, pedig csak egy vidéki színházra volt lehetőségem. A szóban forgó verset is akkoriban olvastam először, de akkor még nem fogott meg annyira. El kellett telnie húszegynehány évnek, hogy igazán megértsem.
A hanyatlással és az igénytelenséggel sajnos csak egyet tudok érteni. :(
Bocsánatot kérek a házigazdától a sok off-ért, befejeztem.

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#67) Dr.F.E.R.I. válasza frem1790 (#66) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem az a gondolatom támadt így benneteket olvasgatva, hogy ez az 'off-téma' nem is annyira áll távol az eredeti történettől, mint elsőre tűnik. Tapasztalataim alapján létezik egyfajta igénytelenség, de legalábbis hajlam annak eltűrésére a társadalomban, és ez a fogyasztási szokásokban is megfigyelhető. Legyen szó élelmezésről, szórakozásról, mindenfelé látom jeleit annak, hogy az emberek elég nagy számban kaphatóak a silány tartalom befogadására, ha annak megszerzése nem jár különösebb erőfeszítéssel. Teszem azt ha csak a tévét kell hozzá bekapcsolni, akkor a baromvilágot is végig nézi, de a minőségibb műsoroknak már nem megy utána, mert ahhoz már bújnia kellene a műsorújságot. Vagy leemeli az első, fogyasztásra alig-alig alkalmas élelmiszert az üzlet polcáról, mert a minőségibb termék után kutatva már a címkéket is el kellene olvasgatnia a dobozon. Más hozzászólók véleménye szerint is kell egyfajta igénytelenség hozzá, hogy a négy decis sört és társait lenyomhassák a gyártók az ember torkán. Vagy inkább csak arról van szó, hogy elkényelmesedtünk és ebből fakad az igénytelenségünk is? Mert egy faszbúk bejegyzést séta közben is végig lehet görgetni, de egy József Attilához már le kell telepedni a fotelba, de akkor meg már kényelmesebb a tévét nézni helyette? Messzire vezető dolognak érzem ezt, úgyhogy meg sem próbálok utána menni igazán. Sajnos a piacgazdasági trendek is olyanok, mint a víz; hajlamosak a legkisebb ellenállás felé elmozdulni és arra mennek, amelyik irányba a leginkább kedvezhetnek a tömegeknek, és annyira, amennyire a tömegek tájékozatlanságát kihasználva a legtöbb hasznot hajthatják a szegmenst uraló vállalatoknak. Akik pedig kicsit is magasabb nívóra vágynak, könnyen elveszve érezhetik magukat a történet sűrűjében. Erről bizonyosan tudnának mesélni a sörösök, az édesszájúak, a plazmások és még rengetegen mindenki.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.