Hirdetés
- potyautas: A Magyar Néphadsereg emlékére
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
Új hozzászólás Aktív témák
-
inkább úgy, hogy
- unified (G80 scalar)
- unified (R600 superscalar)
- shader pipeline
- pre-shader piplinea nevek persze lehetnek teljesen mások is, de a két unified architektúrát nem venném egy kalap alá - különösen, hogy a G300 a pletykák szerint egy harmadik féle lesz

adatok:
- textúrázásnál vagy ne különböztessük meg a címzőt és a szűrőt, vagy menjünk mélyebbre, hogy a 3800-asok és a 4800-asok sajátosságait is le lehessen fedni
- interpolátorokat érdemes lenne szerepeltetni -
nekem egy gyökeresen más megközelítésű ötletem lenne a teszteredményekhez. fixálni kellene a bejárandó tesztútvonalat, ill. a beállításokat, viszont ezután mindenki küldhetne be teszteredményt, csak hozzá kellene tenni a konfigot is. ezekből az adatokból egyrészt kiesne a kártyával maximum elérhető fps, másrészt az is kiderülne, hogy az adott játékhoz milyen platformmal kell megtámogatni a VGA-t. hm?
-
Két dolgot javaslok megfontolásra a meglehetősen szerteágazó adattömeg miatt:
- Ne egy search oldal / eredmény oldal megközelítésben gondolkodj, hanem inkább legyen egy néhány lépéses wizard (esetleg a pro módban lehet monolit a search oldal)
- Az adatokat érdemes valami objektumos elven megtervezni, hogy lehessen örököltetni - ez rögtön megoldja azt a kérdést is, hogy a VGA vagy a GPU legyen az alapadatAz eredmény-oldalnál szerintem nincs mese, ki kell próbálni vagy féltucat-egytucat variánst, hogy melyik áll a legjobban kézre. A több oszlopos megoldás a tényadatokhoz nagyon jól hangzik, viszont ahol "versenyeztetni" akar az ember két vagy több kártyát, oda grafikon kell - ez rögtön felveti azt a kérdést is, hogy hány különböző eredmény-nézet legyen.
A nyers adatok lefordítása szimpla számokra nagyon jó ötlet, egyrészt sokkal szélesebb közönség számára teszi fogyaszthatóvá az oldal tartalmát, másrészt a segítségével pl. egyetlen scatter charton óriási mennyiségű adatot lehet megjeleníteni és összehasonlítani

vgaspeed-dolog: köszi, ezt jó hallani
Viszont az az oldal biztosan GPU-fókuszált fog maradni, azon belül is a teljesítmény és az architektúra rulez 
-
remek ötlet - nagyon ambíciózus, de miért ne?

egy kérdés: az adatbázist és a megjelenítő felületet a RIOS eszközeivel gondolod kivitelezni, vagy teljesen függetlenül?
első körben amúgy azt volna érdemes kitalálni, hogy milyen nézetei legyenek az alkalmazásnak - az egyes GPU-król tárolandó adatok köre bármikor változtatható.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Direct One (műholdas és online TV)
- potyautas: A Magyar Néphadsereg emlékére
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- PayPal
- iPhone topik
- Xiaomi smart home / Xiaomi okos otthon
- Építő/felújító topik
- A robotaxik bizony karamboloznak, nincs itt semmi látnivaló!
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S22 Ultra 12/256GB Phantom Black, fóliás új állapot, Regalaxy
- Keressek intel i7-i9!!
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i7-1185G7 4Mag 16GB/1TB FHD IPS
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i7-1185G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Dell PowerEdge T110 II PC, Xeon E3-1220 v2 CPU, 32 GB DDR3 RAM, 2 x 1 TB SAS HDD
- Nuki Smart KeyPad 1 okos zár kiegészítő
- Dell 14 Latitude 5430 FHD IPS i5-1245U vPro 4.4Ghz 10mag 16GB 512GB Intel Iris XE Win11 LTE Garancia
- OnePlus Nord 2T 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3584, 100% Akksi
- Újszerű Apple MacBook Air M1 13.3 - 8GB/256GB - Asztroszürke - 150 Ciklus - 92% akku - 1 év gari -
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Viszont az az oldal biztosan GPU-fókuszált fog maradni, azon belül is a teljesítmény és az architektúra rulez 
