Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Köszi az összefoglalót!

(#2) lbalog01


lbalog01
tag

köszi,
a hotspot nem ment de a vodás APN név átírás segített :R
thnx

***ROGER***

(#3) crok válasza lbalog01 (#2) üzenetére


crok
nagyúr

Remélem sokaknak segít majd a leíráshalmaz - megpróbáltam tagolni amennyire lehet/tudom de elég sok információ ez így.. de legalább egyben van : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4) Oldman2


Oldman2
veterán

A Red Wolf Recovery nemrég frissült.

Az APN mizéria ellen nem lehet valami módon védekezni?

Ezt nem lehetne pl. Magisk alól "helyretenni"?

(#5) crok válasza Oldman2 (#4) üzenetére


crok
nagyúr

Frissült, igen, be is tettem a gyűjteménybe (ugyanis csináltam egy MEGA gyűjteményt ROM-okkal, Magisk-al, miegyébbel) tegnap még a fórumba is posztoltam róla.

Az APN mizéria: minden ROMban van egy file ami leírja hogy melyik MCC+MNC pároshoz milyen beállítások tartoznak. A készülék bekapcsolása után ebből olvassa ki a rendszer a SIM(ek)-hez tartozó APN beállításokat. Na, ez vagy rossz, vagy régi/elavult vagy a szolgáltató számára jó beállításokat tartalmaz (ROM-ja válogatja igazából, hogy ki honnan milyen file-t szerzett be). Egyetlen sort átírni nem tudsz Magiskkal csak teljes file-t "cserélni". Nem látom értelmét egyetlen sor miatt csinálni egy modult (amúgy tökkkegyszerű) vagy átírni abban a file-ban kézzel hogy sérüljön a SafetyNet, mert egyszerűbb átírni jóra vagy hozzáadni rendesen a beállításokat magában a telefonnak a saját menüjében.. arra, amit egyébkén is megad a szolgáltatód. Ráadásul Magyarországon ahogy a fórumokból leszűrhető csak a Vodás kártyákkal van gond hotspot esetén amit APN átírással meg lehet oldani (pl. ami az 5a-ba esik azt csak azért oldja meg mert régi a SIM).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Fantasztikus tudásbázis. Köszönet a munkádért, nagy hasznát vettem! :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7) Oldman2


Oldman2
veterán

Az AdAway 3.2 nem működik Magisk 15 alatt (a systemless sem).

Nem kap root jogot, emiatt csak vár, vár a szerencsétlen egy szép black screen formájában.

(#8) crok válasza Oldman2 (#7) üzenetére


crok
nagyúr

Örölök hogy tudok segíteni.

A Magisk 15-el másnak is sok gondja akad.. mivel a template is változott így a modulokat is át kell írni aki nem teljesen volt 14 kompatibilis (én pl. az voltam).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9) Laja X válasza crok (#8) üzenetére


Laja X
csendes tag

Csövi!

Csak szeretnék gratulálni, és megköszönni a cikket.
A háttértáras gyűjtésért külön köszönet.
A négy build.prop flashelhető zipen felül nincs egyéb okosságod?
Magisk cuccal még nem foglalkoztam. Gondolom ez azonos az Xposed plugin flashelő dologgal.
Az AOSP Nougat audio flash zipet most találtam meg.
MTP-t beszerkesztettem. Ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem.
Nem lehetne megoldani valahogy hogyha usb-re dugom, ne a töltés legyen az alapértelmezett művelet, hanem háttrétárként való csatolás? Mert ha usb-re dugom, csak adatokat mozgatnék fel-le, soha nem a töltés a cél.
Továbbá nem ártana egy bővített power menü.. :D
Aztán van a túlmelegedéses audio csuklás.. Erre valami megoldás?
Előre is thx!

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#10) crok válasza Laja X (#9) üzenetére


crok
nagyúr

Hello.

Nem tudom milyen okosságra vágysz még ( :
A végén van egy csomó kernel finomhangolás esetleg.
MTP: ezzel annyi fura dolog van, hogy nálam ha átállítom MTP-re akkor úgy is marad.. minden MIUI-n, bármelyik egyéb custom ROM-on is. Bár én nem használom a Security app optimalizáló funkcióját (mert szerintem nettő BS, parasztvakítás) és belepiszkál a developer menübe is (kikapcsolja az USB hibakeresést is meg teljesen kikapcsolja a fejlesztői menüt is..).
Nem említetted milyen ROM-ot használsz egyébként.. szóval a kibővített power menu elérhető custom ROM-okban is (Epic, Mi-Globe..) meg XDA-n szerintem ZIP-ben is (megkereshetem ha kell..).
"Aztán van a túlmelegedéses audio csuklás." - ezt kifejtenéd? Pontosan mit tapasztalsz és hogy előcsalogatható? Még nem találkoztam vele szerintem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#11) Laja X válasza Laja X (#9) üzenetére


Laja X
csendes tag

Közben csendesen megjegyzem, hogy az AOSP audio fix tökéletesen bevált.
Dolby Atmossal tökéletesen jól megfér. A hangbeszélgetés minősége túlfélen nagyot ugrott. :)
Nekifekszek a Magisknek is.. régen szerettem nagyon az Xposedet.

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#12) crok válasza Laja X (#11) üzenetére


crok
nagyúr

Az XPosed Magisk-al se fog Safety-Net-et adni - jó ha tudod.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13) Laja X válasza crok (#10) üzenetére


Laja X
csendes tag

Óóó, bocsánat, tényleg elfelejtettem.
Bootloader nyitott, TWRP 3.2.1 recovery van flashelve (előbb kipróbáltam RedWolf-ot is, de annyira nem jött be a struktúrája és a színe).
A teló profilja Redmi 4 Pro 4/64 SD.
ROM: Global Stable 9.2.1 NCFMIEK (legfrissebb OTA, és full rom elhal install alatt, fatal freezre rakva boot alatt a telót)

Jelenleg beflashelt okosságok:

lazyflasher no verity.zip
aosp audio fix.zip
super su v2.79.zip
adaway 61.apk (műkxik hibátlan)
gapps pico.zip
fw v9.2.1.0.zip
dap r6.5.zip (dolby atmos audio driver)
CROK GoogleDNS.zip
CROK networkbuffer.zip
CROK CameraAPI2.zip (SuperCam.apk-val tökéletes)
CROK backgroundmem.zip

A bővített bootmenü flashelhető zip-ért hálás lennék.
Magisk flash elhalt, (nem voltam biztos benne, hogy gyári e a boot.img, kiderült, nem az, szóval baxhatom, mert arról már nincs mentésem, mindig csak a legutsó működő teljes rom mentést tartom meg)
A "csuklás" legkönnyebben töltés közben lévő zenehalgatással lehet előhozni. Illetve Fb videóchattal.
Bár lehet hogy a backgound mem tweak megoldotta azóta, még nem teszteltem.
Esetleg tanács a készülékkel kapcsolatban, teljes körúen, hogy mit érdemes még rádobni?
Hálásan köszönöm az idődet!

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#14) Laja X válasza Laja X (#13) üzenetére


Laja X
csendes tag

Javítás: :D
A teló profilja Redmi _NOTE_4 Pro 4/64 SD.

Btw.. Nem nagyon vágom mi az a Safety Net.
Én sem használom a Security optimalizációt.
A fejlesztői menü aktív, és az usb hibakeresés is fut.

[ Szerkesztve ]

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#15) crok válasza Laja X (#13) üzenetére


crok
nagyúr

Miért akarsz Magisk-et tenni SuperSU mellé? Vagy ez vagy az.
Van mindkettőnek uninstall ZIP-je is - de az is csak visszaállíja az eredetit amit installkor elment /data-ra.
De ha az nincs akkor dirty flash-eld a teljes ROM-ot, az visszaállítja a /boot-ot (vagy egy mentésből tedd vissza az eredeti /boot-ot ha volt olyan mentés, elvileg ez akkor nincs most).

Szóval egyszerre SuperSU és Magisk - ezt egyrészt totál nem értem másrészt emiatt persze hogy nem bootol.. totál üti egymást.. két teljesen különböző rootolást akarsz telepíteni.
- Tedd fel a ROM-ot megint
- majd lazyflasher
- majd az a rootolás amit szeretnél használni - vagy SuperSU vagy Magisk
- (Magisk-et a sok zip mellé nem érdemes mert értelmét veszti, bukod a Safety-Net-et úgyis..)
- aztán a többi..
De miért használod a 9.2.1.0-t? Miért nem a 9.5.8.0? Az az utolsó.
a fenti miatt nem értem minek a 9.2.1.0 firmware-ét is flash-elni mégegyszer, ha a ROM eleve fel van rakva, abban már benne van a firmware.
- GApps? szintén nem értem, MIUI-n preinstalled a GApps.

Én azt javaslom hogy mókolás előtt próbáld ki tisztán a 9.5.8.0-t, csak root-al (gondolom kell valamire) és Camera2API-val (esetleg a sound mod-okkal..) de nem kell feltenni mást ha nem tapasztalsz gondokat. A zenehallgatásos dolgot is lehet megoldja a frissítés - de lehet valamelyik sound mod okozza.. Zárd ki egyesével a lehetőségeket. Próbáld ki minden nélkül, aztán ha úgy jó volt akkor egyesével feltéve és tesztelve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#16) Laja X válasza crok (#15) üzenetére


Laja X
csendes tag

Persze nem fejtettem ki bővebben a dolgokat, csak leírtam mindent.

Nem voltam tisztában hogy a Magisk is azonos mint a SuperSU root. Ez az én tudatlanságom.

FW 9.2.1 az egyik biztonsági mentésem visszaállítása után kellett. Konkrétan a TWRP a saját leképzett biztonsági mentésének visszaállításakor az fw-re hibát dobott. Rendszer elindult, de se hálózat, wifi,bt.. :D
Szóval akkor lett beflashelve az FW külön.

A GApps-ot meg rühellem, mert a google baxott pofátlan az appjaival. Én mindig úgy kezdem hogy flash GApss remover.zip aztán flash GApps Pico.zip. Ez a leg minimalistább csomag, csak a core funkciókhoz.

Dirty flash (ha jól sejtem ez azt jelenti hogy a jelenlegi romomra ráflashelem a teljes új verziós ROM-ot) nem működik. Belefagy a bootba.
A hivatalos fórumon a 9.5.8-ról sok rosszat olvastam ma, nem is igazán akarom feltenni. Ha ez a rom marad még 3 évig, amíg használom, az sem gond.
A jelenlegi rom, a tweakjeiddel, és egyéb dolgokkal hibátlan.

Két dolog még amit szeretnék. A bővített bootmenü ( pls keresd meg nekem a zip-et! ), és a leírás legalján található kernel CPU-GPU governor tweak. Szeretem a cuccaimból a maxot kihozni. Gyári a kernel, csak hát a scriptes történet bukó Magisk hijján.
Gondolom a gyári romnak nincs init.d supportja.
Az előző Redmi Note 2 Prime-on a görög MIUI team custom romját használtam (most asszonyé), abban minden csúcsra volt járatva, itt meg saját magam kell összehordjam a mézet.

A csuklás nem egyedi jelenség-nem csak nálam, tele van vele a hivatalos fórum, és google keresési találat is számtalan. A gond az hogy az előző két rom verzión is csinálta, és jelenlegin is. Zip flashelés óta még nem használtam annyit, hogy tudjam, megoldotta e. Lehet hogy szimplán xar szériát fogtam ki. De ami tuti, tapasztaltak alapján melegedés hatására jön elő, és csak a hangot érinti. Nem program függő. Ha csuklás közben fülest, vagy bt fülest raksz rá, ott semmi gond, csak a hangszórót érinti. Dolby Atmos audiodriver nélkül is csinálja, szóval nem az miatt van.

Elnézést az értetlenkedésemért, de mentségemre szolgáljon, sokat olvasok, és gyorsan tanulok.

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#17) crok válasza Laja X (#16) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor egyelőre első körben power menu:
[Innen] tölthető le - remélem benne van a ROM amit használsz most.

Természetesen nincs init.d support a gyári kernelekben - de a leírásban ajánlottam 3 módszert is hogy hogy lehet a scriptet elindítani. Busybox-ot tegyél fel, annyi a lényeg. Nem tudom a Magisk-ot mire szeretnéd használni. A méz pedig feletted össze van már hordva - csak el kell vigyed : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18) Laja X válasza crok (#17) üzenetére


Laja X
csendes tag

Jó napost! :)

Tegnap késő délután ezzel már futottam egy kört.
Az általad linkelt oldalon csak MTK verzió van a jelenlegi romomhoz (9.2.1)
SD-hez csak 7.2 és 8.1-es romhoz van plugin.
Mindet megpróbáltam, hátha. Bootba belefagyott. MTK verzió is a jelenlegi romhoz.
Erről letettem.

Ma ráfekszem a busyboxos dologra, ha időm engedi.
De előbb tisztességesen végig olvasom. Nem csak kutya futtában.

Igen, köszönöm, a méz nagy részét már magamévá tettem. :D

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#19) crok válasza Laja X (#18) üzenetére


crok
nagyúr

Biztos jó dolgot néztél?
Az MTK-s dologgal kapcsolatban kérdezem..
Ezt a linket adtam meg:
http://mi-globe.com/miui-3-way-reboot-menu-mod/?codename=mido
Eleve ott van a végén, hogy Mido.
A lista legutolsó eleme pedig:
V9.2.1.0.NCFCNEK
Ami mellett a download link ide mutat:
http://mi-globe.com/custom/release/3wboot/globeROM_3WayReboot_mido_V9.2.1.0.NCFCNEK_enable.zip
Látszik a linkben is, hogy Mido-ra való és a 9.2.1.0 NCFCNEK (egyel ezelőtti - nem nigthly - Global Stable) ROM-hoz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#20) Laja X válasza crok (#19) üzenetére


Laja X
csendes tag

Nem fogod elhinni.. o.O

Amit linkeltél, tegnap már beflasheltem, és befagyott bootba.
Most meg simán elindult. (Annyi változás történt azóta hogy olvasgatásom során néztem a custom kerneleket és a háromból csak a Stormguard támogatja a MIUI-t, szóval az Overclock változatot beflasheltem, működik szépen) Érthetetlen, de baxott módon örülök neki, van bővített recovery menüm.. :)

A Nikkel-t a névben való kiterjesztésből félre olvastam. Én MBF-nek olvastam. Bár tegnap megnéztem vagy tíz oldalt ezzel kapcsolatosan.

Közben CPU interaktív governor script is bekerült.

Hálás köszönet a segítségért, és a megosztott tudás anyagért!

Most már csak a tesztelés van hátra a használattal. :)

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#21) Trailblazer válasza Laja X (#20) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Velvetből is van MIUI. (Magam is ezt használom.) Linkkel nem szolgálhatok, mert egy obskúrus orosz fórum az "otthona", ahonnan regisztráció nélkül nem enged letölteni, én pedig nem óhajtottam regisztrálni. Legegyszerübb letöltési módi a Telegram címük.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22) Laja X válasza Trailblazer (#21) üzenetére


Laja X
csendes tag

Hát.. tőlem a telegram is regisztrációt kér, és apk-t akar velem telepíttetni.

Megkaphatom a kernel leírását, esetleg valami más fájlmegosztás keretén belül a kernel zip-et? :)

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#23) crok válasza Laja X (#22) üzenetére


crok
nagyúr

Miért nem töltöd le a fent is említett Mega tárhelyemről? Ott van a kernelek közt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24) Laja X válasza crok (#23) üzenetére


Laja X
csendes tag

Közben megtaláltam ott is.

Próbáltam utána olvasni, hogy mit tud, de nem jutottam sokra.
Megtaláltam a ruszki oldalukat is, valamint egy rövid leírást az en-miui-n.

Kérdés: melyik custom kernelt érdemes használni, ami támogatja a Nougat MIUI-t? Kezdek kicsit össze zavarodni.

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#25) Trailblazer válasza Laja X (#22) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát igen, a Telegram egy instant messaging app.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#26) crok válasza Trailblazer (#25) üzenetére


crok
nagyúr

Van webes felülete is - én is azt használom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#27) Trailblazer válasza crok (#26) üzenetére


Trailblazer
addikt

Magam is azt linkeltem fentebb Laja X-nek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#28) Laja X válasza Trailblazer (#27) üzenetére


Laja X
csendes tag

Végül is igazából mindegy.. :D
Ott is a bejelentkező/regisztráció fogad.
Amíg nem regisztrálsz, nem lépsz előrébb.

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

(#29) benfranklin


benfranklin
friss újonc

Hatalmas köszi ezért a sok okosságért! Annyi újat találtam, hogy a Magisk Hide Props Config modullal systemless módon is be lehet állítani a prop értékeidet. Az egyik legjobb része, hogy a fingerprint is "megváltoztatható".

A dokumentáció GitHubon található meg
Ezen felül pedig van egy nagyon aktív XDA thread

A dokumentációban benne van részletesen a folyamat, de a lényeg, hogy ha sok egyedi prop-ot akarsz beállítani, akkor a common/propsconf_conf fájlt lemented és Notepad++-al belerakhatod a propjaidat, majd visszarakod ide: root/data/ a modul pedig behúzza az értékeidet.

A megosztott config fájlt én csináltam, belemásoltam az említett tweakjeidet plusz a Google Pixel 4XL fingerprintje lett beállítva.

Aki Pixel Experience ROM-ot használ annak talán érdekes lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) crok válasza benfranklin (#29) üzenetére


crok
nagyúr

Picit le vagy maradva ;)

https://mobilarena.hu/tema/re_crok_magisk_gyorstalpalo_ha_egy_app_nem_akar_in/hsz_1-50.html
https://mobilarena.hu/tema/magisk/hsz_1-50.html

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#31) benfranklin válasza crok (#30) üzenetére


benfranklin
friss újonc

Hupsz, itt nem olvastam utána.
Akkor bocsi ha vótmá! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.