Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Laja X válasza crok (#15) üzenetére


Laja X
csendes tag

Persze nem fejtettem ki bővebben a dolgokat, csak leírtam mindent.

Nem voltam tisztában hogy a Magisk is azonos mint a SuperSU root. Ez az én tudatlanságom.

FW 9.2.1 az egyik biztonsági mentésem visszaállítása után kellett. Konkrétan a TWRP a saját leképzett biztonsági mentésének visszaállításakor az fw-re hibát dobott. Rendszer elindult, de se hálózat, wifi,bt.. :D
Szóval akkor lett beflashelve az FW külön.

A GApps-ot meg rühellem, mert a google baxott pofátlan az appjaival. Én mindig úgy kezdem hogy flash GApss remover.zip aztán flash GApps Pico.zip. Ez a leg minimalistább csomag, csak a core funkciókhoz.

Dirty flash (ha jól sejtem ez azt jelenti hogy a jelenlegi romomra ráflashelem a teljes új verziós ROM-ot) nem működik. Belefagy a bootba.
A hivatalos fórumon a 9.5.8-ról sok rosszat olvastam ma, nem is igazán akarom feltenni. Ha ez a rom marad még 3 évig, amíg használom, az sem gond.
A jelenlegi rom, a tweakjeiddel, és egyéb dolgokkal hibátlan.

Két dolog még amit szeretnék. A bővített bootmenü ( pls keresd meg nekem a zip-et! ), és a leírás legalján található kernel CPU-GPU governor tweak. Szeretem a cuccaimból a maxot kihozni. Gyári a kernel, csak hát a scriptes történet bukó Magisk hijján.
Gondolom a gyári romnak nincs init.d supportja.
Az előző Redmi Note 2 Prime-on a görög MIUI team custom romját használtam (most asszonyé), abban minden csúcsra volt járatva, itt meg saját magam kell összehordjam a mézet.

A csuklás nem egyedi jelenség-nem csak nálam, tele van vele a hivatalos fórum, és google keresési találat is számtalan. A gond az hogy az előző két rom verzión is csinálta, és jelenlegin is. Zip flashelés óta még nem használtam annyit, hogy tudjam, megoldotta e. Lehet hogy szimplán xar szériát fogtam ki. De ami tuti, tapasztaltak alapján melegedés hatására jön elő, és csak a hangot érinti. Nem program függő. Ha csuklás közben fülest, vagy bt fülest raksz rá, ott semmi gond, csak a hangszórót érinti. Dolby Atmos audiodriver nélkül is csinálja, szóval nem az miatt van.

Elnézést az értetlenkedésemért, de mentségemre szolgáljon, sokat olvasok, és gyorsan tanulok.

A szamuráj lét egyszerű:Szolgálj hogy tiszteljenek,és tisztelj hogy szolgáljanak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.